Results for Ullbergstrofén 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:51 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 4:18.84 | ||||||
Johanna Pettersson | 1992 | 33.61 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Joline Höstman | 1988 | 31.88 | 1:08.66 | 2:17.47 | ||||||
Isabelle Höstman | 1990 | 29.51 | 1:04.19 | 3:21.66 | ||||||
Claire Hedenskog | 1980 | 26.86 | 57.18 | 4:18.84 | ||||||
2 | Mass Damer 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:22.03 | ||||||
Isabel Svensson | 1989 | 33.44 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Malin Westman | 1995 | 33.86 | 1:12.29 | 2:20.83 | ||||||
Miranda Bånnsgård | 1992 | 29.13 | 1:02.71 | 3:23.54 | ||||||
Anna Rosén | 1994 | 27.68 | 58.49 | 4:22.03 | ||||||
3 | Skövde SS Damer | 1992 | Skövde Simsällskap | 4:32.35 | ||||||
Caroline Johansson | 1992 | 33.58 | 1:10.90 | 1:10.90 | ||||||
Sofia Svensson | 1993 | 36.84 | 1:18.69 | 2:29.59 | ||||||
Céline Bertrand | 1995 | 29.35 | 1:03.45 | 3:33.04 | ||||||
Caroline Adolfsson | 1993 | 28.62 | 59.31 | 4:32.35 | ||||||
4 | Göteborg Damer Lag2 | 1990 | Göteborg Sim | 4:34.79 | ||||||
Anna Sirenius Lundberg | 1994 | 33.40 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Helena Kumblad | 1987 | 33.39 | 1:13.35 | 2:22.53 | ||||||
Johanna Andersson | 1996 | 31.94 | 1:11.99 | 3:34.52 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 28.32 | 1:00.27 | 4:34.79 | ||||||
5 | Nkk Damer | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:35.21 | ||||||
Viktoria Smidare | 1990 | 34.08 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Isabella Hagberg | 1996 | 36.51 | 1:18.14 | 2:29.36 | ||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 29.95 | 1:06.22 | 3:35.58 | ||||||
Linda Pettersson | 1991 | 28.11 | 59.63 | 4:35.21 | ||||||
6 | S02 Lag 1 | 1992 | Simklubben S 02 | 4:36.92 | ||||||
Tilde Lundmark | 1995 | 34.42 | 1:09.71 | 1:09.71 | ||||||
Lina Berg | 1996 | 36.36 | 1:17.41 | 2:27.12 | ||||||
Ebba Hellström | 1992 | 31.77 | 1:07.89 | 3:35.01 | ||||||
Erica Dahlgren | 1997 | 29.33 | 1:01.91 | 4:36.92 | ||||||
7 | Mass Damer 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:38.21 | ||||||
My Janzén | 1997 | 34.85 | 1:13.73 | 1:13.73 | ||||||
Emma Westman | 1993 | 35.15 | 1:14.78 | 2:28.51 | ||||||
Sofia Lindholm | 1993 | 30.88 | 1:06.15 | 3:34.66 | ||||||
Emelie Zachrisson | 1992 | 29.96 | 1:03.55 | 4:38.21 | ||||||
8 | Göteborg Damer Lag 3 | 1996 | Göteborg Sim | 4:43.07 | ||||||
Inez Kristensson | 1997 | 36.64 | 1:15.60 | 1:15.60 | ||||||
Andrea Bengtsson | 1991 | 34.07 | 1:13.89 | 2:29.49 | ||||||
Alicia Lundqvist | 1992 | 32.75 | 1:10.42 | 3:39.91 | ||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 30.21 | 1:03.16 | 4:43.07 | ||||||
9 | Lambertseter SK 1 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 4:43.91 | |||||
Ida Amalie Myhr | 1997 | 35.51 | 1:14.80 | 1:14.80 | ||||||
Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | 34.52 | 1:14.38 | 2:29.18 | ||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 32.53 | 1:10.89 | 3:40.07 | ||||||
Julie Rønningsen | 1994 | 30.40 | 1:03.84 | 4:43.91 | ||||||
10 | V F Sim 1 | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | SWE | 4:49.12 | |||||
Elin Kvarnemar | 1995 | 35.62 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 37.36 | 1:20.63 | 2:34.98 | ||||||
Ida Laurén | 1994 | 32.44 | 1:11.32 | 3:46.30 | ||||||
Nike Kruners | 1996 | 29.72 | 1:02.82 | 4:49.12 | ||||||
11 | Bærumsv J1 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:50.66 | ||||||
Anna Bølgen | 1995 | 35.03 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Helle Backer | 1995 | 40.62 | 1:27.42 | 2:40.57 | ||||||
Emilie Løvberg | 1995 | 30.73 | 1:06.48 | 3:47.05 | ||||||
Andrea B Westbye | 1995 | 30.27 | 1:03.61 | 4:50.66 | ||||||
12 | Göteborg Damer Lag4 | 1996 | Göteborg Sim | 4:51.12 | ||||||
Mathilda Janzon | 1998 | 35.39 | 1:13.48 | 1:13.48 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 35.68 | 1:18.67 | 2:32.15 | ||||||
Ulrika von Otter | 1993 | 33.00 | 1:12.33 | 3:44.48 | ||||||
Malvina Reinhold | 1992 | 30.54 | 1:06.64 | 4:51.12 | ||||||
13 | Kungsbacka Damer 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:55.08 | ||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 36.17 | 1:14.67 | 1:14.67 | ||||||
Kristin Ivansson | 1994 | 40.18 | 1:26.75 | 2:41.42 | ||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 29.29 | 1:03.73 | 3:45.15 | ||||||
Sara Jonasson | 1993 | 33.01 | 1:09.93 | 4:55.08 | ||||||
14 | S02 Lag 2 | 1993 | Simklubben S 02 | 4:56.36 | ||||||
Klara Simonsson | 1995 | 33.76 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Hanna Schariot | 1993 | 41.20 | 1:27.66 | 2:37.84 | ||||||
Julia Bellvik | 1996 | 32.56 | 1:12.85 | 3:50.69 | ||||||
Natalie Ylitalo | 1995 | 30.41 | 1:05.67 | 4:56.36 | ||||||
15 | Södertälje Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 5:00.85 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 36.95 | 1:18.26 | 1:18.26 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 41.39 | 1:27.01 | 2:45.27 | ||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 33.53 | 1:12.93 | 3:58.20 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 29.99 | 1:02.65 | 5:00.85 | ||||||
16 | Lambertseter SK 2 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 5:01.90 | |||||
Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | 38.13 | 1:17.75 | 1:17.75 | ||||||
Anna Finstad | 1996 | 40.65 | 1:26.57 | 2:44.32 | ||||||
Karla Ruud | 1997 | 33.87 | 1:13.12 | 3:57.44 | ||||||
Marte Løvberg | 1999 | 30.94 | 1:04.46 | 5:01.90 | ||||||
17 | Södertälje Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 5:02.48 | ||||||
Cynthia Illanes | 1994 | 37.36 | 1:18.38 | 1:18.38 | ||||||
My Wigholm | 1991 | 38.72 | 1:22.95 | 2:41.33 | ||||||
Mathilda Dahlin | 1995 | 33.54 | 1:46.65 | 4:27.98 | ||||||
Isabel Mattsson-Coll | 1993 | 34.50 | 5:02.48 | |||||||
18 | Mass Damer 3 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 5:03.72 | ||||||
Josefin Krüger | 1994 | 37.66 | 1:20.63 | 1:20.63 | ||||||
Elin Wallin | 1994 | 39.00 | 1:22.95 | 2:43.58 | ||||||
Klara Carlström | 1997 | 33.83 | 1:14.75 | 3:58.33 | ||||||
Ulrika Holm | 1996 | 30.95 | 1:05.39 | 5:03.72 | ||||||
19 | Landskrona Damer | 1992 | Landskrona Simsällskap | 5:05.73 | ||||||
Lovisa Klarén | 1992 | 33.82 | 1:11.14 | 1:11.14 | ||||||
Amanda Bergkvist | 1996 | 40.53 | 1:29.08 | 2:40.22 | ||||||
Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | 33.04 | 1:11.20 | 3:51.42 | ||||||
Emelie Hermansson | 1996 | 35.34 | 1:14.31 | 5:05.73 | ||||||
20 | Skövde SS Damer [1994] | 1994 | Skövde Simsällskap | 5:06.48 | ||||||
Lisen Andersson | 1994 | 34.64 | 1:12.47 | 1:12.47 | ||||||
Elise Wallén | 1998 | 42.41 | 1:31.98 | 2:44.45 | ||||||
Andrea Pavlic | 1995 | 35.49 | 1:20.03 | 4:04.48 | ||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 29.15 | 1:02.00 | 5:06.48 | ||||||
21 | S02 Lag 3 | 1994 | Simklubben S 02 | 5:10.60 | ||||||
Hanna Erléus | 1997 | 36.41 | 1:16.57 | 1:16.57 | ||||||
Sophie Antonsson | 1997 | 43.50 | 1:32.40 | 2:48.97 | ||||||
Sandra Olsson | 1992 | 34.92 | 1:15.23 | 4:04.20 | ||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 31.82 | 1:06.40 | 5:10.60 | ||||||
22 | Alingsås Damer [1912] | 0 | Alingsås SLS | 5:11.25 | ||||||
Sofia Andersson | 1992 | 34.30 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Sophia Zellén | 1996 | 41.30 | 1:30.79 | 2:42.41 | ||||||
Hanna Rydén | 1996 | 36.22 | 1:19.55 | 4:01.96 | ||||||
Therese Wibrink | 1998 | 32.19 | 1:09.29 | 5:11.25 | ||||||
23 | Kss Lag 1 | 1986 | Karlskrona Simsällskap | 5:12.48 | ||||||
Sara Bergström | 1991 | 35.15 | 1:16.17 | 1:16.17 | ||||||
Josephine Runeke | 1991 | 39.57 | 1:25.66 | 2:41.83 | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 37.66 | 1:26.92 | 4:08.75 | ||||||
Lina Petersson | 1986 | 29.56 | 1:03.73 | 5:12.48 | ||||||
24 | Filipstad Damer | 0 | Filipstads Simklubb | 5:13.33 | ||||||
Amanda Persson | 1996 | 34.66 | 1:14.62 | 1:14.62 | ||||||
Lina Andersson | 1996 | 37.90 | 1:23.44 | 2:38.06 | ||||||
Frida Henriksson | 1995 | 35.56 | 1:22.32 | 4:00.38 | ||||||
Elin Höjd | 1996 | 33.84 | 1:12.95 | 5:13.33 | ||||||
25 | Ängelholm Damer | 0 | Ängelholms Simsällskap | 5:13.58 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 35.62 | 1:15.33 | 1:15.33 | ||||||
Elin Borg | 1996 | 41.41 | 1:30.19 | 2:45.52 | ||||||
Felicia Nilsson | 1995 | 35.59 | 1:20.11 | 4:05.63 | ||||||
Kajsa Fritz | 1993 | 31.48 | 1:07.95 | 5:13.58 | ||||||
26 | Vellinge-N Lag1 Damer | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:13.99 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 38.29 | 1:19.87 | 1:19.87 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 39.32 | 1:24.59 | 2:44.46 | ||||||
Johanna Keifer | 1996 | 33.71 | 1:16.69 | 4:01.15 | ||||||
Emma Lundblad | 1995 | 34.20 | 1:12.84 | 5:13.99 | ||||||
27 | Bærumsv J2 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 5:15.25 | ||||||
Amanda Essebo | 1996 | 39.45 | 1:22.71 | 1:22.71 | ||||||
Henriette Steinbakken | 1994 | 43.95 | 1:34.00 | 2:56.71 | ||||||
Kjersti Dalen | 1993 | 32.72 | 1:14.01 | 4:10.72 | ||||||
Maria Bølgen | 1993 | 30.02 | 1:04.53 | 5:15.25 | ||||||
28 | Lambertseter SK 3 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 5:17.95 | |||||
Line Henanger | 1997 | 38.00 | 1:19.19 | 1:19.19 | ||||||
Marthe Karlsen | 1994 | 39.14 | 2:00.69 | 3:19.88 | ||||||
Ada Jakobsen Avlund | 1997 | 1:02.06 | 1:58.07 | 5:17.95 | ||||||
Marie Øseth | 1998 | 5:17.95 | ||||||||
29 | Kungsbacka Damer 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 5:20.97 | ||||||
Elvira Hörndahl | 1997 | 39.44 | 1:21.44 | 1:21.44 | ||||||
Isabelle Hoverberg | 1996 | 43.53 | 1:32.04 | 2:53.48 | ||||||
Matilda Gustafsson | 1995 | 35.33 | 1:19.79 | 4:13.27 | ||||||
Annica Molin | 1996 | 31.40 | 1:07.70 | 5:20.97 | ||||||
30 | Vellinge-N Lag2 Damer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:33.56 | ||||||
Nadja Nilsson | 1995 | 38.71 | 1:22.29 | 1:22.29 | ||||||
Sofie Thomée | 1995 | 46.29 | 1:37.54 | 2:59.83 | ||||||
My Jensen | 1993 | 37.23 | 1:23.17 | 4:23.00 | ||||||
Moa Nord | 1992 | 33.46 | 1:10.56 | 5:33.56 | ||||||
31 | Elfsborg Damer 1 [1998] | 1998 | Simklubben Elfsborg | 5:41.31 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 42.69 | 1:26.21 | 1:26.21 | ||||||
Katharina Mirsch | 1995 | 45.28 | 1:37.43 | 3:03.64 | ||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 38.58 | 1:26.72 | 4:30.36 | ||||||
Boel Knutson | 1995 | 32.60 | 1:10.95 | 5:41.31 | ||||||
32 | SK Alingså Damer | 0 | Simklubben Alingsås | 6:05.38 | ||||||
Louise Hallkvist | 1999 | 43.00 | 1:26.55 | 1:26.55 | ||||||
Maja Persson | 1998 | 48.11 | 1:40.13 | 3:06.68 | ||||||
Sanna Lygnestrand | 1999 | 39.43 | 1:27.85 | 4:34.53 | ||||||
Matilda Hermansson | 1999 | 41.34 | 1:30.85 | 6:05.38 | ||||||
- | Bærumsv J3 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Hannah Bernstein | 1998 | 40.20 | 1:26.42 | 1:26.42 | ||||||
Kine Hvidsten | 1997 | 3:09.49 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:51 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:59 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 1:55.51 | ||||||
Johanna Pettersson | 1992 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Joline Höstman | 1988 | 31.79 | 1:01.80 | |||||||
Isabelle Höstman | 1990 | 28.17 | 1:29.97 | |||||||
Claire Hedenskog | 1980 | 25.54 | 1:55.51 | |||||||
2 | Mass Damer 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:57.07 | ||||||
Isabel Svensson | 1989 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Malin Westman | 1995 | 32.73 | 1:04.34 | |||||||
Miranda Bånnsgård | 1992 | 27.07 | 1:31.41 | |||||||
Anna Rosén | 1994 | 25.66 | 1:57.07 | |||||||
3 | Skövde SS Damer | 1992 | Skövde Simsällskap | 1:59.26 | ||||||
Sofia Svensson | 1993 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Céline Bertrand | 1995 | 32.96 | 1:03.52 | |||||||
Caroline Adolfsson | 1993 | 29.36 | 1:32.88 | |||||||
Caroline Johansson | 1992 | 26.38 | 1:59.26 | |||||||
4 | Göteborg Damer Lag2 | 1990 | Göteborg Sim | 2:00.37 | ||||||
Anna Sirenius Lundberg | 1994 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Helena Kumblad | 1987 | 31.98 | 1:02.79 | |||||||
Johanna Andersson | 1996 | 31.00 | 1:33.79 | |||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 26.58 | 2:00.37 | |||||||
5 | Nkk Damer | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:02.51 | ||||||
Viktoria Smidare | 1990 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Isabella Hagberg | 1996 | 35.25 | 1:06.88 | |||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 29.07 | 1:35.95 | |||||||
Linda Pettersson | 1991 | 26.56 | 2:02.51 | |||||||
6 | S02 Lag 1 | 1992 | Simklubben S 02 | 2:05.54 | ||||||
Klara Simonsson | 1995 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Lina Berg | 1996 | 35.84 | 1:07.47 | |||||||
Ebba Hellström | 1992 | 30.01 | 1:37.48 | |||||||
Erica Dahlgren | 1997 | 28.06 | 2:05.54 | |||||||
7 | Mass Damer 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:06.13 | ||||||
My Janzén | 1997 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Emelie Zachrisson | 1992 | 34.39 | 1:08.17 | |||||||
Sofia Lindholm | 1993 | 30.23 | 1:38.40 | |||||||
Emma Westman | 1993 | 27.73 | 2:06.13 | |||||||
8 | Göteborg Damer Lag 3 | 1996 | Göteborg Sim | 2:06.83 | ||||||
Inez Kristensson | 1997 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Andrea Bengtsson | 1991 | 33.60 | 1:07.11 | |||||||
Alicia Lundqvist | 1992 | 31.28 | 1:38.39 | |||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 28.44 | 2:06.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:59 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 2, 4X100m Medley Herrar, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:00.22 | ||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 28.61 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Rickard Berglund | 1987 | 31.28 | 1:07.53 | 2:08.51 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 26.52 | 57.22 | 3:05.73 | ||||||
Marcus Tuomela | 1988 | 25.85 | 54.49 | 4:00.22 | ||||||
2 | Nkk Herrar | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:06.54 | ||||||
Stefan Stojmenovic | 1993 | 29.43 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Kevin Thorvaldsson | 1995 | 33.13 | 1:11.61 | 2:13.34 | ||||||
Nikola Stojmenovic | 1988 | 27.12 | 59.39 | 3:12.73 | ||||||
Mikael Wåhlin | 1989 | 25.14 | 53.81 | 4:06.54 | ||||||
3 | Bærumsv G1 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:06.81 | ||||||
Vegard Løvberg | 1991 | 29.95 | 1:02.53 | 1:02.53 | ||||||
Sebastian Wigstrøm | 1991 | 30.76 | 1:06.57 | 2:09.10 | ||||||
Carl Andreas Wathne | 1991 | 28.34 | 1:01.66 | 3:10.76 | ||||||
Henry Emil Nordhagen | 1993 | 26.38 | 56.05 | 4:06.81 | ||||||
4 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 4:08.02 | ||||||
Johan Widén | 1986 | 31.56 | 1:04.94 | 1:04.94 | ||||||
Andreas Holmskov | 1984 | 31.76 | 1:08.75 | 2:13.69 | ||||||
Albert Barrabino | 1985 | 27.15 | 57.89 | 3:11.58 | ||||||
Sebastian Pettersson | 1994 | 26.80 | 56.44 | 4:08.02 | ||||||
5 | Mass Herrar 2 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:09.12 | ||||||
Patric Kartberg | 1992 | 29.86 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Tim Arnesen | 1987 | 32.77 | 1:11.53 | 2:13.70 | ||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 28.39 | 1:00.84 | 3:14.54 | ||||||
Johannes Lampela | 1992 | 25.89 | 54.58 | 4:09.12 | ||||||
6 | Mass Herrar 3 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:10.05 | ||||||
Patrik Löfgren | 1996 | 30.33 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Carl Leander | 1990 | 33.04 | 1:10.59 | 2:12.73 | ||||||
Joachim Bratt | 1995 | 28.48 | 1:02.18 | 3:14.91 | ||||||
Isak Eliasson | 1996 | 25.79 | 55.14 | 4:10.05 | ||||||
7 | Kungälv Herr Junior | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 4:10.22 | ||||||
Ossian Arvidsson | 1992 | 31.54 | 1:03.77 | 1:03.77 | ||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 31.81 | 1:08.88 | 2:12.65 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 28.27 | 1:03.30 | 3:15.95 | ||||||
Anton Arvidsson | 1994 | 26.25 | 54.27 | 4:10.22 | ||||||
8 | SK Laxen Herrar | 0 | Simklubben Laxen | 4:13.06 | ||||||
John Olsson | 1995 | 31.94 | 1:05.12 | 1:05.12 | ||||||
Isak Ladeborn | 1988 | 31.80 | 1:08.38 | 2:13.50 | ||||||
Jonas Jonson | 1991 | 27.48 | 1:02.40 | 3:15.90 | ||||||
Mikael Blum | 1995 | 27.39 | 57.16 | 4:13.06 | ||||||
9 | Ängelholm Herrar | 0 | Ängelholms Simsällskap | 4:16.19 | ||||||
Oskar Davidsson | 1993 | 31.02 | 1:04.70 | 1:04.70 | ||||||
Jesper Wallhoff | 1988 | 32.93 | 1:11.33 | 2:16.03 | ||||||
Emil Davidsson | 1990 | 28.71 | 1:02.42 | 3:18.45 | ||||||
Fredrik Olofsson | 1994 | 27.33 | 57.74 | 4:16.19 | ||||||
10 | Bærumsv G2 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:16.33 | ||||||
Henrik Wathne | 1994 | 30.93 | 1:03.86 | 1:03.86 | ||||||
Mads Henry Steinland | 1997 | 32.95 | 1:12.18 | 2:16.04 | ||||||
Jakob Bernstein | 1995 | 28.49 | 1:01.55 | 3:17.59 | ||||||
Lars Bergh Hvidsten | 1993 | 27.56 | 58.74 | 4:16.33 | ||||||
11 | Södertälje Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:17.48 | ||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 31.11 | 1:04.13 | 1:04.13 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 35.96 | 1:16.19 | 2:20.32 | ||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 27.65 | 59.59 | 3:19.91 | ||||||
Adis Licina | 1994 | 27.39 | 57.57 | 4:17.48 | ||||||
12 | S02 Lag 1 | 1994 | Simklubben S 02 | 4:18.10 | ||||||
Alexander Dimcevski | 1995 | 32.12 | 1:06.24 | 1:06.24 | ||||||
Filip Holmqvist | 1994 | 31.84 | 1:09.27 | 2:15.51 | ||||||
Nils Montalva | 1993 | 28.98 | 1:03.68 | 3:19.19 | ||||||
Elias Gausel | 1996 | 27.74 | 58.91 | 4:18.10 | ||||||
13 | Kungsbacka Herrar | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:20.85 | ||||||
Erik Asp | 1995 | 34.24 | 1:10.94 | 1:10.94 | ||||||
Erik Persson | 1994 | 31.23 | 1:05.32 | 2:16.26 | ||||||
Philip Hörndahl | 1995 | 31.31 | 1:08.47 | 3:24.73 | ||||||
Viktor Hörndahl | 1995 | 26.05 | 56.12 | 4:20.85 | ||||||
14 | Elfsborg Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Elfsborg | 4:21.17 | ||||||
Arwid Anesten | 1995 | 32.09 | 1:06.35 | 1:06.35 | ||||||
Fredrik Olsson | 1994 | 33.34 | 1:12.31 | 2:18.66 | ||||||
Adrian Johannesson | 1995 | 30.21 | 1:05.68 | 3:24.34 | ||||||
Alexander Berggren | 1994 | 27.09 | 56.83 | 4:21.17 | ||||||
15 | Mass Herrar 4 | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:22.41 | ||||||
Daniel Blomberg | 1993 | 32.60 | 1:08.59 | 1:08.59 | ||||||
Ludvig Hazard | 1995 | 33.32 | 1:12.08 | 2:20.67 | ||||||
Niklas Löfgren | 1989 | 28.45 | 1:03.65 | 3:24.32 | ||||||
Malcolm Granberg | 1992 | 27.38 | 58.09 | 4:22.41 | ||||||
16 | Göteborg Herrar Lag2 | 1996 | Göteborg Sim | 4:26.89 | ||||||
Gustav Blomgren | 1993 | 33.39 | 1:08.83 | 1:08.83 | ||||||
Oskar Ehrnberg | 1997 | 34.89 | 1:14.30 | 2:23.13 | ||||||
Oscar Frankenfelt | 1994 | 29.52 | 1:04.27 | 3:27.40 | ||||||
Oskar Rutqvist | 1993 | 28.25 | 59.49 | 4:26.89 | ||||||
17 | Vellinge-N Lag1 Herrar | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:27.33 | ||||||
Gustav Nyrenstedt | 1992 | 31.82 | 1:07.96 | 1:07.96 | ||||||
Rasmus Lundell | 1995 | 36.27 | 1:17.69 | 2:25.65 | ||||||
Adam Rohde | 1993 | 28.26 | 1:02.85 | 3:28.50 | ||||||
Henrik Jönsson | 1991 | 27.63 | 58.83 | 4:27.33 | ||||||
18 | SK Laxen Herrar 2 | 0 | Simklubben Laxen | 4:36.94 | ||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 34.67 | 1:12.55 | 1:12.55 | ||||||
Alfred Bjärudd | 1996 | 33.67 | 1:13.23 | 2:25.78 | ||||||
Timmie Rydberg | 1996 | 30.78 | 1:08.05 | 3:33.83 | ||||||
André Idoffsson | 1997 | 28.49 | 1:03.11 | 4:36.94 | ||||||
19 | Kungsbacka Herrar 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:38.38 | ||||||
Simon Sundfors | 1996 | 37.13 | 1:18.41 | 1:18.41 | ||||||
Joel Georgy | 1996 | 34.54 | 1:14.66 | 2:33.07 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 29.09 | 1:04.63 | 3:37.70 | ||||||
David Zachrisson | 1996 | 28.47 | 1:00.68 | 4:38.38 | ||||||
20 | Bærumsv G3 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:38.48 | ||||||
Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | 33.18 | 1:09.26 | 1:09.26 | ||||||
Magnus T. Buch | 1992 | 35.02 | 1:17.53 | 2:26.79 | ||||||
Johann David Ørbeck | 1995 | 30.07 | 1:06.69 | 3:33.48 | ||||||
Henrik Syversveen Lie | 1996 | 30.37 | 1:05.00 | 4:38.48 | ||||||
21 | Göteborg Herrar Lag3 | 1996 | Göteborg Sim | 4:39.71 | ||||||
Daniel Åslund | 1992 | 32.99 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Johan Ekstedt | 1993 | 34.73 | 1:16.56 | 2:26.59 | ||||||
Alexander Triantafillou | 1997 | 30.80 | 1:08.43 | 3:35.02 | ||||||
Erik Panzar | 1996 | 30.14 | 1:04.69 | 4:39.71 | ||||||
22 | Södertälje Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:40.54 | ||||||
Oskar Emanuelsson | 1994 | 33.47 | 1:09.39 | 1:09.39 | ||||||
Simon Nilsson | 1991 | 36.21 | 1:17.20 | 2:26.59 | ||||||
André Lopez | 1991 | 30.12 | 1:06.77 | 3:33.36 | ||||||
Albin Thelin | 1997 | 31.66 | 1:07.18 | 4:40.54 | ||||||
23 | Landskrona Herrar 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:41.55 | ||||||
Adam Schön-Svensson | 1991 | 32.92 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Salim Celikovic | 1998 | 41.70 | 1:29.33 | 2:35.96 | ||||||
Johan Norén | 1986 | 28.56 | 1:02.30 | 3:38.26 | ||||||
Simon Stoltenborg | 1995 | 28.84 | 1:03.29 | 4:41.55 | ||||||
24 | Harnäs Sku Herrar | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:52.37 | ||||||
Tim Zetterström | 1995 | 2:32.37 | 3:06.10 | 3:06.10 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 40.75 | 1:10.85 | 4:16.95 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 35.42 | ||||||||
Andreas Ericson | 1993 | 4:52.37 | 4:52.37 | |||||||
25 | Kss Lag 1 | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 4:55.69 | ||||||
Andreas Hjalmarsson | 1994 | 32.07 | 1:05.90 | 1:05.90 | ||||||
Fredrik Hjalmarsson | 1998 | 41.84 | 1:30.83 | 2:36.73 | ||||||
Emil Bornerheim | 1993 | 28.52 | 1:03.49 | 3:40.22 | ||||||
Alexander Ström | 1998 | 34.93 | 1:15.47 | 4:55.69 | ||||||
26 | Lambertseter SK 2 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 4:56.18 | |||||
Fridtjov Mørk | 1998 | 36.68 | 1:16.46 | 1:16.46 | ||||||
Mikolaj Dobies | 1998 | 36.75 | 1:22.75 | 2:39.21 | ||||||
Viktor Husø Richardsen | 1998 | 34.92 | 1:17.49 | 3:56.70 | ||||||
Anders Erichsen Torvanger | 1995 | 27.78 | 59.48 | 4:56.18 | ||||||
27 | Vellinge-N Lag2 Herrar | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:01.13 | ||||||
Jim Ljungquist | 1994 | 2:34.94 | 3:07.98 | 3:07.98 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 39.06 | 1:13.93 | 4:21.91 | ||||||
Måns Tangvald | 1995 | 39.22 | ||||||||
Johan Persson | 1998 | 5:01.13 | 5:01.13 | |||||||
28 | Alingsås Herrar [1912] | 0 | Alingsås SLS | 5:02.10 | ||||||
Erik Rådman | 1993 | 2:39.41 | 3:15.88 | 3:15.88 | ||||||
Mateo Herrera | 1995 | 43.99 | 1:13.44 | 4:29.32 | ||||||
Jesper Kaudern | 1997 | 32.78 | ||||||||
Mikael Frost | 1993 | 5:02.10 | 5:02.10 | |||||||
29 | Södertälje Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | SWE | 5:03.43 | |||||
Alexander Lind | 1997 | 37.51 | 1:15.90 | 1:15.90 | ||||||
Axel Ydenius | 1997 | 41.14 | 1:28.44 | 2:44.34 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 33.88 | 1:16.23 | 4:00.57 | ||||||
Alexander Almqvist | 1996 | 29.31 | 1:02.86 | 5:03.43 | ||||||
30 | S02 Lag 2 | 1994 | Simklubben S 02 | 5:05.15 | ||||||
Jakob Schariot | 1995 | 35.61 | 1:13.20 | 1:13.20 | ||||||
Oscar Pettersson | 1994 | 36.03 | 1:17.40 | 2:30.60 | ||||||
Johannes Sköld | 1996 | 32.24 | 1:12.84 | 3:43.44 | ||||||
Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | 38.76 | 1:21.71 | 5:05.15 | ||||||
31 | Elfsborg Herrar 2 [1998] | 1998 | Simklubben Elfsborg | 5:12.47 | ||||||
Georg Hess | 1996 | 33.14 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | 37.15 | 1:19.30 | 2:29.36 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 39.14 | 1:32.26 | 4:01.62 | ||||||
Hannes Wirfalk | 1997 | 33.55 | 1:10.85 | 5:12.47 | ||||||
32 | Landskrona Herrar 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | 5:29.93 | ||||||
Filip Tretonius | 1999 | 3:01.57 | 3:34.01 | 3:34.01 | ||||||
Ali Raeisi | 1998 | 40.42 | 1:15.56 | 4:49.57 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 40.36 | ||||||||
Henrik Albäck | 1998 | 5:29.93 | 5:29.93 | |||||||
33 | Elfsborg Pojkar [1996] | 1996 | Simklubben Elfsborg | 5:47.62 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 2:47.13 | 3:38.22 | 3:38.22 | ||||||
Emil Hammarlund | 1995 | 55.50 | 1:31.65 | 5:09.87 | ||||||
William W Holappa | 1999 | 37.75 | ||||||||
Elliot Olsson | 1999 | 5:47.62 | 5:47.62 | |||||||
- | Lambertseter SK 1 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | DSQ | |||||
Kristian Henanger | 1994 | 33.27 | 1:10.08 | |||||||
- | Landskrona Herrar 3 | 0 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Hampus Svensson | 1999 | 2:54.00 | 3:37.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:56 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Scanmaskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:43.61 | ||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Rickard Berglund | 1987 | 29.52 | 56.65 | |||||||
Marcus Tuomela | 1988 | 24.97 | 1:21.62 | |||||||
Robin Andréasson | 1988 | 21.99 | 1:43.61 | |||||||
2 | Nkk Herrar | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:46.26 | ||||||
Stefan Stojmenovic | 1993 | 27.14 | 27.14 | |||||||
Robin Pålsson | 1993 | 30.06 | 57.20 | |||||||
Nikola Stojmenovic | 1988 | 25.72 | 1:22.92 | |||||||
Mikael Wåhlin | 1989 | 23.34 | 1:46.26 | |||||||
3 | Bærumsv G1 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 1:46.61 | ||||||
Sebastian Wigstrøm | 1991 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Vegard Løvberg | 1991 | 28.44 | 55.87 | |||||||
Jakob Bernstein | 1995 | 26.83 | 1:22.70 | |||||||
Henry Emil Nordhagen | 1993 | 23.91 | 1:46.61 | |||||||
4 | SK Laxen Herrar | 0 | Simklubben Laxen | 1:50.07 | ||||||
John Olsson | 1995 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Isak Ladeborn | 1988 | 28.72 | 57.83 | |||||||
Jonas Jonson | 1991 | 27.02 | 1:24.85 | |||||||
Mikael Blum | 1995 | 25.22 | 1:50.07 | |||||||
5 | Mass Herrar 2 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:50.41 | ||||||
Tim Arnesen | 1987 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Patric Kartberg | 1992 | 31.16 | 59.61 | |||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 26.94 | 1:26.55 | |||||||
Johannes Lampela | 1992 | 23.86 | 1:50.41 | |||||||
6 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 1:50.80 | ||||||
Albert Barrabino | 1985 | 28.40 | 28.40 | |||||||
Oscar Vilsmyr | 1982 | 30.99 | 59.39 | |||||||
Joakim Kling | 1991 | 27.30 | 1:26.69 | |||||||
Johan Widén | 1986 | 24.11 | 1:50.80 | |||||||
7 | Kungälv Herr Junior | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 1:52.35 | ||||||
Anton Arvidsson | 1994 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Ossian Arvidsson | 1992 | 31.30 | 1:00.35 | |||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 27.39 | 1:27.74 | |||||||
Johan Hildesson | 1992 | 24.61 | 1:52.35 | |||||||
8 | Mass Herrar 3 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:52.37 | ||||||
Patrik Löfgren | 1996 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Carl Leander | 1990 | 31.26 | 1:00.33 | |||||||
Joachim Bratt | 1995 | 27.59 | 1:27.92 | |||||||
Isak Eliasson | 1996 | 24.45 | 1:52.37 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:56 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Viktoria S. Løken | 1991 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.20 | 1:01.59 | 1:33.76 | 2:05.32 | |||
2 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.95 | 1:03.83 | 1:37.57 | 2:10.74 | |||
3 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 31.48 | 1:05.12 | 1:39.32 | 2:12.86 | |||
4 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.42 | 1:04.98 | 1:39.11 | 2:13.05 | |||
5 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.59 | 1:05.20 | 1:39.68 | 2:13.68 | |||
6 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 31.29 | 1:05.54 | 1:39.81 | 2:14.04 | |||
7 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 31.61 | 1:06.04 | 1:42.16 | 2:16.92 | |||
8 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 31.05 | 1:05.54 | 1:41.39 | 2:17.02 | |||
9 | Erika Skåål | 1985 | Kungälvs Simsällskap | 32.48 | 1:07.54 | 1:44.60 | 2:21.60 | |||
10 | Sanna Sköld | 1993 | Grums Simsällskap | 32.91 | 1:08.59 | 1:46.57 | 2:24.21 | |||
11 | Kjersti Dalen | 1993 | Bærumsvømmerne | 33.45 | 1:09.86 | 1:47.95 | 2:24.27 | |||
12 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 32.15 | 1:08.39 | 1:46.57 | 2:24.65 | |||
13 | Maria Bølgen | 1993 | Bærumsvømmerne | 31.93 | 1:08.44 | 1:47.37 | 2:25.26 | |||
14 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.12 | 1:10.89 | 1:49.62 | 2:26.54 | |||
15 | Sandra Olsson | 1992 | Simklubben S 02 | 34.42 | 1:11.99 | 1:50.27 | 2:26.85 | |||
16 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 32.68 | 1:09.62 | 1:48.68 | 2:28.66 | |||
17 | My Jensen | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.83 | 1:10.91 | 1:50.11 | 2:28.79 | |||
18 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.21 | 1:11.05 | 1:51.78 | 2:31.47 | |||
19 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.69 | 1:13.37 | 1:53.75 | 2:32.59 | |||
20 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 33.10 | 1:11.56 | 1:52.49 | 2:33.86 | |||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 30.69 | 1:03.87 | 1:37.56 | 2:10.31 | |||
2 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.22 | 1:03.96 | 1:38.87 | 2:11.55 | |||
2 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.08 | 1:04.73 | 1:39.08 | 2:11.55 | |||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.18 | 1:04.91 | 1:39.59 | 2:14.06 | |||
5 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.01 | 1:06.45 | 1:41.68 | 2:15.72 | |||
6 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 31.15 | 1:05.63 | 1:40.74 | 2:16.01 | |||
7 | Julie Rønningsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.20 | 1:07.82 | 1:43.31 | 2:16.77 | |||
8 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.25 | 1:07.35 | 1:42.91 | 2:18.31 | |||
9 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.54 | 1:06.84 | 1:43.73 | 2:18.89 | |||
10 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 32.55 | 1:07.39 | 1:43.60 | 2:19.33 | |||
11 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.87 | 1:07.69 | 1:44.04 | 2:19.55 | |||
12 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 32.64 | 1:07.66 | 1:43.97 | 2:19.58 | |||
13 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.78 | 1:06.65 | 1:43.36 | 2:19.61 | |||
14 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 31.56 | 1:07.16 | 1:44.39 | 2:21.07 | |||
15 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 31.82 | 1:07.76 | 1:44.36 | 2:21.11 | |||
16 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 32.49 | 1:08.42 | 1:46.13 | 2:23.15 | |||
17 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 32.99 | 1:09.66 | 1:47.60 | 2:23.22 | |||
18 | Amanda Nielsen-Fernandez | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 31.70 | 1:07.19 | 1:45.45 | 2:24.04 | |||
19 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.81 | 1:09.65 | 1:47.97 | 2:24.31 | |||
20 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.66 | 1:09.73 | 1:48.20 | 2:25.69 | |||
21 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 32.89 | 1:10.15 | 1:48.37 | 2:26.52 | |||
22 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 34.13 | 1:12.17 | 1:50.89 | 2:27.03 | |||
23 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.39 | 1:10.90 | 1:50.17 | 2:28.38 | |||
24 | Henriette Steinbakken | 1994 | Bærumsvømmerne | 33.68 | 1:12.14 | 1:51.12 | 2:29.88 | |||
25 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 33.92 | 1:12.38 | 1:51.53 | 2:30.03 | |||
26 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.70 | 1:12.05 | 1:51.89 | 2:31.91 | |||
27 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.25 | 1:11.54 | 1:52.04 | 2:33.66 | |||
28 | Boel Knutson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 35.26 | 1:14.92 | 1:55.43 | 2:36.44 | |||
29 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.42 | 1:18.77 | 2:01.66 | 2:43.94 | |||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 31.55 | 1:06.58 | 1:42.12 | 2:16.25 | |||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.27 | 1:08.72 | 1:43.45 | 2:16.71 | |||
3 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 30.27 | 1:05.12 | 1:41.38 | 2:17.28 | ||
4 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 31.96 | 1:06.45 | 1:41.91 | 2:17.62 | |||
5 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.04 | 1:08.28 | 1:43.96 | 2:17.99 | |||
6 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 32.08 | 1:06.48 | 1:42.38 | 2:18.09 | ||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.08 | 1:07.10 | 1:42.63 | 2:19.03 | |||
8 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.61 | 1:07.15 | 1:43.70 | 2:19.80 | |||
9 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 32.87 | 1:08.77 | 1:45.49 | 2:20.41 | ||
10 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.82 | 1:07.26 | 1:44.29 | 2:20.84 | |||
11 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 32.20 | 1:07.86 | 1:45.38 | 2:21.46 | |||
12 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 32.30 | 1:08.05 | 1:46.17 | 2:22.25 | |||
13 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 33.63 | 1:10.10 | 1:47.94 | 2:22.92 | |||
14 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.90 | 1:09.01 | 1:46.48 | 2:23.23 | |||
15 | Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.51 | 1:11.07 | 1:48.16 | 2:23.37 | |||
16 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 33.14 | 1:09.61 | 1:47.15 | 2:23.76 | |||
17 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 33.06 | 1:10.00 | 1:47.61 | 2:24.11 | |||
18 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 32.11 | 1:08.61 | 1:47.18 | 2:24.19 | |||
19 | Christin Heina | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 32.09 | 1:08.87 | 1:47.68 | 2:25.42 | ||
20 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.59 | 1:10.94 | 1:48.53 | 2:25.68 | |||
21 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 33.91 | 1:10.78 | 1:49.13 | 2:25.77 | |||
22 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.94 | 1:08.24 | 1:47.28 | 2:26.74 | |||
23 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.58 | 1:13.23 | 1:51.17 | 2:28.10 | |||
24 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.40 | 1:13.11 | 1:53.24 | 2:31.79 | |||
25 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 35.08 | 1:13.28 | 1:52.96 | 2:32.28 | |||
26 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 33.26 | 1:11.47 | 1:52.98 | 2:33.63 | |||
27 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 34.91 | 1:13.87 | 1:54.16 | 2:33.76 | |||
28 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 34.57 | 1:12.05 | 1:53.32 | 2:34.10 | |||
29 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 34.53 | 1:13.33 | 1:54.10 | 2:35.18 | |||
- | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 32.07 | 1:07.22 | 1:43.51 | 2:18.61 | ||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 33.56 | 1:11.08 | 1:48.71 | 2:22.75 | |||
3 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.82 | 1:11.86 | 1:49.13 | 2:25.33 | |||
4 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 34.71 | 1:13.15 | 1:50.74 | 2:27.15 | |||
5 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.55 | 1:10.88 | 1:50.40 | 2:29.25 | |||
6 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.81 | 1:13.41 | 1:53.24 | 2:30.43 | |||
7 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.87 | 1:13.41 | 1:52.73 | 2:32.19 | |||
8 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.40 | 1:13.50 | 1:54.26 | 2:32.81 | |||
9 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.31 | 1:12.87 | 1:53.80 | 2:33.02 | |||
10 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:13.31 | 1:54.52 | 2:33.91 | |||
11 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 33.99 | 1:13.69 | 1:54.91 | 2:34.27 | |||
12 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.02 | 1:15.05 | 1:55.52 | 2:34.31 | |||
13 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.56 | 1:14.43 | 1:56.83 | 2:35.21 | |||
14 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 34.91 | 1:15.44 | 1:57.90 | 2:36.38 | |||
15 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 35.39 | 1:15.06 | 1:57.44 | 2:36.49 | |||
16 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.98 | 1:16.68 | 1:58.76 | 2:38.83 | |||
17 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.09 | 1:17.26 | 1:58.53 | 2:38.98 | |||
18 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 36.37 | 1:17.97 | 1:58.94 | 2:39.27 | |||
19 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.26 | 1:18.40 | 2:00.19 | 2:39.55 | |||
20 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 36.86 | 1:18.21 | 2:00.05 | 2:40.51 | |||
21 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 35.10 | 1:16.92 | 2:00.00 | 2:40.93 | |||
22 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 36.39 | 1:17.69 | 2:01.17 | 2:40.95 | |||
23 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.24 | 1:17.63 | 2:00.74 | 2:41.39 | |||
24 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.59 | 1:15.22 | 1:59.23 | 2:41.46 | |||
25 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.12 | 1:16.59 | 1:59.59 | 2:42.11 | |||
26 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.67 | 1:18.16 | 2:01.12 | 2:42.62 | |||
27 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.76 | 1:15.40 | 2:00.27 | 2:43.23 | |||
28 | Hannah Bernstein | 1998 | Bærumsvømmerne | 36.93 | 1:18.94 | 2:01.48 | 2:43.34 | |||
29 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 37.41 | 1:20.01 | 2:04.04 | 2:46.20 | |||
29 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.29 | 1:20.36 | 2:04.94 | 2:46.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 29.98 | 1:01.89 | 1:33.94 | 2:05.55 | |||
2 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.41 | 1:01.01 | 1:33.44 | 2:06.22 | |||
3 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.08 | 1:02.13 | 1:35.31 | 2:08.59 | |||
4 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 30.58 | 1:03.51 | 1:37.04 | 2:10.31 | |||
5 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.28 | 1:02.57 | 1:36.89 | 2:11.39 | |||
6 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 30.16 | 1:03.47 | 1:37.59 | 2:11.68 | |||
7 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 30.51 | 1:03.62 | 1:38.17 | 2:12.25 | |||
8 | Erika Skåål | 1985 | Kungälvs Simsällskap | 32.14 | 1:07.17 | 1:43.74 | 2:19.51 | |||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 27.88 | 58.06 | 1:29.23 | 2:00.97 | |||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.18 | 59.99 | 1:31.96 | 2:05.08 | |||
3 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.91 | 1:01.57 | 1:34.55 | 2:06.49 | |||
4 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.18 | 1:02.62 | 1:35.93 | 2:09.85 | |||
5 | Julie Rønningsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.86 | 1:04.73 | 1:39.01 | 2:11.31 | |||
6 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.60 | 1:03.94 | 1:37.90 | 2:11.42 | |||
7 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 30.57 | 1:03.79 | 1:38.58 | 2:13.28 | |||
8 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.35 | 1:05.26 | 1:40.10 | 2:14.58 | |||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.48 | 1:03.05 | 1:35.42 | 2:07.69 | |||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.01 | 1:02.36 | 1:36.07 | 2:11.49 | |||
3 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 29.98 | 1:03.45 | 1:38.75 | 2:11.88 | |||
4 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 30.78 | 1:04.51 | 1:38.59 | 2:12.34 | |||
5 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.80 | 1:04.53 | 1:39.07 | 2:12.56 | |||
6 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 30.00 | 1:03.63 | 1:39.17 | 2:14.11 | |||
7 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 30.83 | 1:05.18 | 1:40.03 | 2:14.97 | |||
8 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.22 | 1:05.42 | 1:41.17 | 2:17.17 | |||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 30.97 | 1:04.66 | 1:39.23 | 2:13.55 | |||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 32.16 | 1:06.96 | 1:42.89 | 2:16.88 | |||
3 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.99 | 1:09.08 | 1:45.72 | 2:22.06 | |||
4 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 33.73 | 1:09.82 | 1:46.98 | 2:22.96 | |||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.80 | 1:11.98 | 1:49.74 | 2:25.86 | |||
6 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.78 | 1:11.15 | 1:49.22 | 2:26.55 | |||
7 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.75 | 1:12.72 | 1:51.70 | 2:30.63 | |||
8 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.77 | 1:14.64 | 1:56.71 | 2:36.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.56 | 53.17 | |||||
2 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 26.98 | 54.67 | |||||
3 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 26.25 | 54.82 | |||||
4 | Joona Merivirta | 1993 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 27.02 | 54.86 | ||||
5 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.87 | 55.10 | |||||
6 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.07 | 55.17 | |||||
7 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.87 | 55.28 | |||||
8 | Johan Widén | 1986 | Göteborg Sim | 26.91 | 55.36 | |||||
9 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.63 | 55.41 | |||||
10 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 27.59 | 55.69 | |||||
11 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 27.15 | 55.77 | ||||
12 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.06 | 55.94 | |||||
13 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.48 | 56.10 | |||||
14 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | SWE | 27.76 | 56.23 | ||||
15 | Vegard Løvberg | 1991 | Bærumsvømmerne | 27.53 | 56.38 | |||||
16 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 27.25 | 56.72 | |||||
17 | Sebastian Wigstrøm | 1991 | Bærumsvømmerne | 27.47 | 56.91 | |||||
18 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 27.93 | 57.36 | |||||
19 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 27.65 | 57.38 | |||||
20 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 28.04 | 57.49 | |||||
21 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 27.60 | 58.07 | |||||
22 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 28.48 | 58.17 | |||||
23 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.75 | 58.20 | |||||
24 | Lars Bergh Hvidsten | 1993 | Bærumsvømmerne | 28.24 | 58.21 | |||||
25 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.26 | 58.64 | |||||
26 | Emil Bornerheim | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 28.33 | 59.10 | |||||
27 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 28.67 | 59.77 | |||||
28 | Henrik Jönsson | 1991 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.53 | 59.94 | |||||
29 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 28.84 | 1:00.59 | |||||
30 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 29.13 | 1:03.42 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 26.46 | 55.02 | |||||
2 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 26.52 | 55.21 | |||||
3 | Frede Rønning Rangnes | 1994 | Tønsberg Svømmeklubb | 26.98 | 55.66 | |||||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 27.09 | 56.34 | |||||
5 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 27.69 | 56.44 | |||||
6 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 27.28 | 57.10 | |||||
7 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 27.68 | 57.56 | |||||
8 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.79 | 57.59 | |||||
9 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 26.90 | 57.68 | |||||
10 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.06 | 57.73 | |||||
11 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.78 | 57.76 | |||||
12 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 28.17 | 57.96 | |||||
13 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.32 | 58.13 | |||||
14 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 28.45 | 58.14 | |||||
15 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.50 | 58.53 | |||||
16 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.15 | 59.18 | |||||
17 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 27.52 | 59.32 | |||||
18 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 27.90 | 59.35 | |||||
19 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 27.96 | 59.38 | |||||
20 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.68 | 59.58 | |||||
21 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.79 | 59.82 | |||||
22 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 28.66 | 59.99 | |||||
23 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 28.98 | 1:00.65 | |||||
24 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.54 | 1:01.40 | |||||
25 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 29.92 | 1:01.81 | |||||
26 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.70 | 1:02.89 | |||||
- | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.54 | 55.72 | |||||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 27.20 | 56.52 | |||||
3 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 27.93 | 57.83 | |||||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.47 | 59.61 | |||||
5 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 28.87 | 59.76 | |||||
6 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 29.03 | 59.81 | |||||
7 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 28.75 | 59.85 | |||||
8 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 28.76 | 59.92 | |||||
9 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 29.26 | 59.97 | |||||
10 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.55 | 1:00.71 | |||||
11 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 29.16 | 1:01.34 | |||||
12 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 29.21 | 1:01.41 | |||||
13 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 29.59 | 1:01.76 | |||||
14 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 29.28 | 1:02.14 | |||||
15 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.14 | 1:02.31 | |||||
16 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 29.30 | 1:02.61 | |||||
17 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 29.66 | 1:02.73 | |||||
18 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.19 | 1:03.02 | |||||
19 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 30.41 | 1:03.08 | |||||
20 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.33 | 1:03.15 | |||||
21 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 30.20 | 1:03.19 | |||||
22 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 29.97 | 1:03.21 | |||||
23 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.86 | 1:03.45 | |||||
24 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 30.24 | 1:03.57 | |||||
25 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.05 | 1:03.62 | |||||
26 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.91 | 1:05.30 | |||||
27 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 30.90 | 1:06.06 | |||||
28 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.23 | 1:07.34 | |||||
- | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | DNS | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.61 | 1:03.40 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.60 | 1:03.76 | |||||
3 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:04.08 | |||||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.07 | 1:04.37 | |||||
5 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.73 | 1:04.65 | |||||
6 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.86 | 1:05.74 | |||||
7 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.98 | 1:06.05 | |||||
8 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 31.73 | 1:06.44 | |||||
9 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.28 | 1:07.75 | |||||
10 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.30 | 1:08.54 | |||||
11 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:08.63 | |||||
12 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 32.97 | 1:08.68 | |||||
13 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:08.79 | |||||
14 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 33.32 | 1:08.83 | |||||
15 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 32.58 | 1:09.04 | |||||
16 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.35 | 1:09.06 | |||||
17 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.11 | 1:09.07 | |||||
18 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 32.51 | 1:09.26 | |||||
19 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.11 | 1:09.43 | |||||
20 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.05 | 1:09.50 | |||||
21 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.12 | 1:10.06 | |||||
22 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.51 | 1:10.09 | |||||
23 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.22 | 1:10.54 | |||||
24 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.54 | 1:11.06 | |||||
25 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.34 | 1:11.09 | |||||
26 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 33.77 | 1:11.50 | |||||
27 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.45 | 1:11.63 | |||||
28 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.81 | 1:11.82 | |||||
29 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.04 | 1:14.83 | |||||
30 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.91 | 1:15.87 | |||||
- | Jasper Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.06 | 1:13.34 | |||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.02 | 1:13.67 | |||||
3 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.65 | 1:13.69 | |||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 36.06 | 1:14.42 | |||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.17 | 1:17.23 | |||||
6 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.67 | 1:17.28 | |||||
7 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.76 | 1:17.50 | |||||
8 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.33 | 1:19.23 | |||||
9 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 39.29 | 1:22.25 | |||||
10 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 39.76 | 1:26.96 | |||||
11 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.09 | 1:28.14 | |||||
12 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | SWE | 43.43 | 1:31.40 | ||||
13 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 43.29 | 1:35.82 | |||||
14 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 43.73 | 1:37.53 | |||||
15 | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | 45.95 | 1:38.16 | |||||
16 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 46.27 | 1:43.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.84 | 49.62 | |||||
2 | Joona Merivirta | 1993 | Riihimäen Uimaseura | 25.01 | 51.80 | |||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.55 | 52.14 | |||||
4 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 25.81 | 53.28 | |||||
5 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.10 | 53.47 | |||||
6 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 25.43 | 53.74 | |||||
7 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.23 | 53.80 | |||||
8 | Johan Widén | 1986 | Göteborg Sim | 26.05 | 54.87 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 25.49 | 52.66 | |||||
2 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 25.84 | 52.93 | |||||
3 | Frede Rønning Rangnes | 1994 | Tønsberg Svømmeklubb | 25.85 | 53.36 | |||||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 26.21 | 54.30 | |||||
5 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 26.93 | 55.12 | |||||
6 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 26.50 | 55.59 | |||||
7 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 26.99 | 56.23 | |||||
- | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 26.05 | 53.59 | |||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.65 | 53.74 | |||||
3 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 26.67 | 56.76 | |||||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.10 | 57.14 | |||||
5 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 27.51 | 57.20 | |||||
6 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 28.24 | 57.98 | |||||
7 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 27.87 | 58.46 | |||||
8 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 27.94 | 58.55 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.63 | 1:00.89 | |||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.13 | 1:01.36 | |||||
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.01 | 1:02.18 | |||||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.22 | 1:02.69 | |||||
5 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.63 | 1:02.89 | |||||
6 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.90 | 1:02.93 | |||||
7 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.32 | 1:03.94 | |||||
8 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 30.50 | 1:04.83 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.25 | 1:09.71 | |||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.29 | 1:10.98 | |||||
3 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.29 | 1:12.94 | |||||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.52 | 1:13.85 | |||||
5 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.03 | 1:13.94 | |||||
6 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.55 | 1:14.61 | |||||
7 | Philip Chen | 2000 | S71 | 37.07 | 1:17.22 | |||||
- | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 33.07 | 1:10.11 | |||||
2 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 33.96 | 1:13.72 | |||||
3 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 35.72 | 1:15.27 | |||||
4 | Anna-Karin Lundin | 1973 | Kungälvs Simsällskap | 36.28 | 1:17.29 | |||||
5 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 35.52 | 1:17.81 | |||||
6 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.70 | 1:18.55 | |||||
7 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:19.66 | |||||
8 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 38.63 | 1:22.79 | |||||
9 | Josephine Runeke | 1991 | Karlskrona Simsällskap | 39.14 | 1:23.46 | |||||
10 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 37.79 | 1:24.56 | |||||
11 | Hanna Hagström | 1991 | Göteborg Sim | 39.36 | 1:25.78 | |||||
12 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 41.36 | 1:28.89 | |||||
13 | Sanna Sköld | 1993 | Grums Simsällskap | 42.00 | 1:32.00 | |||||
14 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 43.08 | 1:34.67 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.84 | 1:14.30 | |||||
2 | Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.52 | 1:15.32 | |||||
3 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.79 | 1:22.53 | |||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.44 | 1:23.28 | |||||
5 | Marthe Karlsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.92 | 1:23.86 | |||||
6 | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 39.25 | 1:24.93 | |||||
7 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.76 | 1:27.89 | |||||
8 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 41.39 | 1:28.32 | |||||
9 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 41.61 | 1:29.58 | |||||
10 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.29 | 1:29.72 | |||||
11 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.96 | 1:31.09 | |||||
11 | Sofi Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | SWE | 42.80 | 1:31.09 | ||||
13 | Erica Fluur | 1995 | Simklubben 1970 | 44.72 | 1:33.12 | |||||
14 | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 43.94 | 1:33.99 | |||||
15 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 45.12 | 1:35.46 | |||||
16 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.78 | 1:35.52 | |||||
17 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 43.86 | 1:36.69 | |||||
18 | Katharina Mirsch | 1995 | Simklubben Elfsborg | 45.60 | 1:38.16 | |||||
19 | Louise Grövnes | 1995 | S71 | 44.15 | 1:40.12 | |||||
- | Frida Lundbergh | 1995 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 36.61 | 1:17.08 | |||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.61 | 1:17.13 | |||||
3 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 36.08 | 1:18.28 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 37.32 | 1:18.34 | |||||
5 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 37.26 | 1:18.78 | |||||
6 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.36 | 1:19.23 | |||||
7 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 38.88 | 1:22.90 | |||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 38.08 | 1:23.07 | |||||
9 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.14 | 1:24.67 | |||||
10 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 38.77 | 1:24.72 | |||||
11 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.84 | 1:25.36 | |||||
12 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 38.63 | 1:25.48 | |||||
13 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 41.10 | 1:26.91 | |||||
14 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 41.37 | 1:27.04 | |||||
15 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 41.44 | 1:27.35 | |||||
16 | Christin Heina | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 41.86 | 1:28.27 | ||||
17 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.34 | 1:28.78 | |||||
18 | Anna Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.27 | 1:29.13 | |||||
19 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.90 | 1:29.20 | |||||
20 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 42.40 | 1:29.33 | |||||
21 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.70 | 1:30.25 | |||||
22 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.49 | 1:30.49 | |||||
23 | Elin Borg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 42.21 | 1:31.02 | |||||
24 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 43.11 | 1:32.70 | |||||
25 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 44.79 | 1:37.67 | |||||
- | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 39.12 | 1:23.84 | |||||
2 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.53 | 1:25.64 | |||||
3 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 40.78 | 1:26.88 | |||||
4 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.19 | 1:27.02 | |||||
5 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 41.45 | 1:27.44 | |||||
6 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.47 | 1:29.14 | |||||
7 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.17 | 1:29.31 | |||||
8 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.58 | 1:29.40 | |||||
9 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 42.05 | 1:29.85 | |||||
10 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.58 | 1:30.07 | |||||
11 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 43.47 | 1:30.66 | |||||
12 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.39 | 1:30.67 | |||||
13 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.95 | 1:30.82 | |||||
14 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.95 | 1:32.08 | |||||
15 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 43.73 | 1:32.12 | |||||
16 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.49 | 1:32.29 | |||||
17 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 43.57 | 1:32.55 | |||||
18 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 43.61 | 1:32.78 | |||||
19 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 43.39 | 1:33.36 | |||||
20 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.03 | 1:34.58 | |||||
21 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.52 | 1:34.95 | |||||
22 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 45.10 | 1:35.25 | |||||
23 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.56 | 1:35.57 | |||||
24 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 45.06 | 1:35.67 | |||||
25 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 46.49 | 1:37.20 | |||||
26 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 46.47 | 1:37.30 | |||||
27 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.13 | 1:39.32 | |||||
- | Francesca Grillo | 1998 | Asti Nouto | ITA | DNS | |||||
- | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.61 | 1:31.68 | |||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 43.77 | 1:33.97 | |||||
3 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 46.35 | 1:36.92 | |||||
4 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 45.15 | 1:38.26 | |||||
5 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 46.00 | 1:38.55 | |||||
6 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 47.75 | 1:38.77 | |||||
7 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 48.77 | 1:42.63 | |||||
8 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 48.79 | 1:43.07 | |||||
9 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 49.01 | 1:45.01 | |||||
10 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 49.46 | 1:45.23 | |||||
11 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 50.88 | 1:47.39 | |||||
12 | Jennie Levinsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 50.74 | 1:47.51 | |||||
13 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 48.32 | 1:47.97 | |||||
14 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 51.80 | 1:48.40 | |||||
15 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 51.27 | 1:49.72 | |||||
16 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 52.72 | 1:52.76 | |||||
17 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 52.31 | 1:53.31 | |||||
18 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.69 | 1:53.40 | |||||
19 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 53.95 | 1:54.77 | |||||
20 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 56.50 | 1:58.35 | |||||
21 | Sofia Klahr | 2000 | Simklubben Elfsborg | 57.33 | 1:59.29 | |||||
22 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 56.94 | 1:59.31 | |||||
23 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 56.80 | 2:01.39 | |||||
24 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 58.31 | 2:01.58 | |||||
25 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:03.24 | 2:12.35 | |||||
26 | Melissa Zabihi | 2001 | Simklubben S 02 | 1:03.30 | 2:16.26 | |||||
- | Amanda Böhn | 2001 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 31.39 | 1:07.39 | |||||
2 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 33.35 | 1:11.26 | |||||
3 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 34.01 | 1:12.11 | |||||
4 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 34.60 | 1:14.02 | |||||
5 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.36 | 1:14.13 | |||||
6 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.65 | 1:18.10 | |||||
7 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 36.81 | 1:18.60 | |||||
8 | Josephine Runeke | 1991 | Karlskrona Simsällskap | 37.13 | 1:18.69 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.65 | 1:10.64 | |||||
2 | Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.99 | 1:13.76 | |||||
3 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.33 | 1:20.23 | |||||
4 | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 38.27 | 1:21.32 | |||||
5 | Marthe Karlsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.86 | 1:21.49 | |||||
6 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.07 | 1:23.13 | |||||
7 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 39.42 | 1:24.53 | |||||
- | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.14 | 1:12.87 | |||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 36.37 | 1:15.65 | |||||
3 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 36.17 | 1:16.45 | |||||
4 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.48 | 1:16.84 | |||||
5 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 36.46 | 1:17.04 | |||||
6 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.57 | 1:19.12 | |||||
7 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 37.18 | 1:19.17 | |||||
- | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 36.81 | 1:19.03 | |||||
2 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.61 | 1:22.75 | |||||
3 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 39.51 | 1:22.81 | |||||
4 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 39.53 | 1:23.19 | |||||
5 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.36 | 1:23.97 | |||||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.60 | 1:25.84 | |||||
7 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.52 | 1:28.02 | |||||
8 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.36 | 1:28.52 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 41.97 | 1:30.07 | |||||
2 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.48 | 1:30.85 | |||||
3 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 42.69 | 1:30.90 | |||||
4 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 44.49 | 1:33.99 | |||||
5 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 44.59 | 1:34.52 | |||||
6 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 46.11 | 1:36.79 | |||||
7 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 46.43 | 1:37.08 | |||||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 49.17 | 1:42.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:28 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.23 | ||||||
2 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 31.59 | ||||||
3 | Isak Ladeborn | 1988 | Simklubben Laxen | 31.61 | ||||||
4 | Jesper Wallhoff | 1988 | Ängelholms Simsällskap | 31.72 | ||||||
5 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.78 | ||||||
6 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 31.89 | ||||||
7 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.90 | ||||||
8 | Andreas Holmskov | 1984 | Göteborg Sim | 32.27 | ||||||
8 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 32.27 | |||||
10 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 32.30 | ||||||
11 | Ossian Arvidsson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 32.88 | ||||||
12 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.24 | ||||||
13 | Niklas Jonsson | 1991 | S77 Stenungsund | 33.50 | ||||||
14 | Simon Sköld | 1990 | Grums Simsällskap | 33.55 | ||||||
15 | Gustav Andersson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 33.95 | ||||||
16 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 34.01 | ||||||
17 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 34.72 | ||||||
18 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 35.63 | ||||||
19 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 36.05 | ||||||
20 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 37.14 | ||||||
21 | Mikael Frost | 1993 | Alingsås SLS | 37.73 | ||||||
22 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 38.53 | ||||||
- | Tobias Lindqvist | 1993 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 31.49 | ||||||
2 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 31.89 | ||||||
3 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 31.97 | ||||||
4 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.29 | ||||||
5 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 32.46 | ||||||
6 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 33.00 | ||||||
7 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.38 | ||||||
8 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.76 | ||||||
9 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.09 | ||||||
10 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.18 | ||||||
11 | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | 34.20 | ||||||
12 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.50 | ||||||
13 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.62 | ||||||
14 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 34.89 | ||||||
15 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.91 | ||||||
16 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.36 | ||||||
17 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.40 | ||||||
18 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 35.51 | ||||||
19 | Max Johansson | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.97 | ||||||
20 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.06 | ||||||
21 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 36.28 | ||||||
21 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 36.28 | ||||||
23 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.45 | ||||||
24 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 36.47 | ||||||
25 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 36.60 | ||||||
26 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.33 | ||||||
27 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.39 | ||||||
28 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 38.03 | ||||||
29 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 38.54 | ||||||
30 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 38.75 | ||||||
31 | Lexxus Sparcks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 38.91 | ||||||
32 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 39.11 | ||||||
33 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | Deje Simsällskap | 39.40 | ||||||
34 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 39.48 | ||||||
35 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.03 | ||||||
36 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.98 | ||||||
37 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 43.26 | ||||||
- | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kristoffer Dolve Birkelan | 1994 | Baerumsvömmerne/ntg | DNS | ||||||
- | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 32.20 | |||||
2 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 32.86 | ||||||
3 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.19 | ||||||
4 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 34.00 | ||||||
5 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 34.11 | ||||||
6 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.45 | |||||
7 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 34.67 | ||||||
8 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.57 | ||||||
9 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 36.40 | ||||||
10 | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | 36.67 | ||||||
11 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.19 | ||||||
12 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 37.66 | ||||||
13 | Linus Olsson | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 37.88 | ||||||
14 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 38.39 | ||||||
15 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 38.41 | ||||||
16 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 38.82 | ||||||
17 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 39.01 | ||||||
18 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 39.45 | ||||||
19 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.62 | ||||||
20 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.74 | ||||||
21 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 40.38 | ||||||
22 | Bror Vebjørn Remen | 1997 | Bærumsvømmerne | 40.48 | ||||||
23 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 40.67 | ||||||
24 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 40.72 | ||||||
25 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.02 | ||||||
26 | Jesper Kaudern | 1997 | Alingsås SLS | 41.22 | ||||||
27 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 41.86 | ||||||
28 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 42.06 | ||||||
29 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 42.34 | ||||||
30 | Filip Svennblad | 1997 | Landskrona Simsällskap | 42.73 | ||||||
31 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 42.91 | ||||||
32 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 43.33 | ||||||
33 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 43.85 | ||||||
34 | Olof Hedner | 1997 | Göteborg Sim | 45.10 | ||||||
35 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 46.28 | ||||||
36 | Simon Ulvestig | 1997 | Simklubben 1970 | 48.38 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 35.07 | ||||||
2 | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.33 | ||||||
3 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.51 | ||||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.74 | ||||||
5 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 40.27 | ||||||
6 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.55 | ||||||
7 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.15 | ||||||
8 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.45 | ||||||
9 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.57 | ||||||
10 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.87 | ||||||
11 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.63 | ||||||
12 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 42.65 | ||||||
13 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 43.07 | ||||||
14 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 43.44 | ||||||
15 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 43.51 | ||||||
16 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 43.59 | ||||||
17 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.67 | ||||||
18 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 44.13 | ||||||
19 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 44.31 | ||||||
20 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 44.40 | ||||||
21 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.48 | ||||||
22 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 45.78 | ||||||
23 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.90 | ||||||
24 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 46.25 | ||||||
25 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 46.50 | ||||||
26 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.77 | ||||||
27 | Erik Gingsjö | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 47.43 | ||||||
27 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 47.43 | ||||||
29 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 47.53 | ||||||
29 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 47.53 | ||||||
31 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 47.57 | ||||||
32 | Oscar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 47.60 | ||||||
33 | Liam Hallin | 1998 | Simklubben 1970 | 47.95 | ||||||
34 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 48.42 | ||||||
35 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 48.94 | ||||||
36 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.89 | ||||||
37 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 50.18 | ||||||
- | Robin Jacobsson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.90 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 44.35 | ||||||
3 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 45.35 | ||||||
4 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 46.30 | ||||||
5 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.78 | ||||||
5 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.78 | ||||||
7 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.29 | ||||||
8 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 55.33 | ||||||
9 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 55.35 | ||||||
10 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | SWE | 55.78 | |||||
- | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Philip Chen | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:28 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Österbergs Förp.maskiner |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Isak Ladeborn | 1988 | Simklubben Laxen | 29.70 | ||||||
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.78 | ||||||
3 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.64 | ||||||
4 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.69 | ||||||
5 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 31.09 | ||||||
6 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 31.20 | ||||||
7 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.23 | ||||||
8 | Jesper Wallhoff | 1988 | Ängelholms Simsällskap | 31.82 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Österbergs Förp.maskiner |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 30.87 | ||||||
2 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 31.30 | ||||||
3 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 31.31 | ||||||
4 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.75 | ||||||
5 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 31.87 | ||||||
6 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 31.88 | ||||||
7 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.98 | ||||||
8 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.89 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Österbergs Förp.maskiner |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 31.92 | ||||||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.03 | ||||||
3 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 32.08 | ||||||
4 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 32.76 | ||||||
5 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 33.26 | ||||||
6 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 34.23 | ||||||
7 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 34.27 | ||||||
8 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 34.70 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Österbergs Förp.maskiner |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.20 | ||||||
2 | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.67 | ||||||
3 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 37.21 | ||||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.45 | ||||||
5 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 37.77 | ||||||
6 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.83 | ||||||
7 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.39 | ||||||
8 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.09 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Österbergs Förp.maskiner |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 40.86 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.10 | ||||||
3 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 43.65 | ||||||
4 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.18 | ||||||
5 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 45.22 | ||||||
6 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.66 | ||||||
7 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.05 | ||||||
8 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 50.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:29 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 29.50 | 1:03.38 | |||||
2 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.64 | 1:03.39 | |||||
3 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 30.15 | 1:03.68 | |||||
4 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 30.06 | 1:04.20 | |||||
5 | Viktoria S. Løken | 1991 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.70 | 1:06.28 | |||||
6 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 31.47 | 1:07.09 | |||||
6 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.42 | 1:07.09 | |||||
8 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 32.17 | 1:08.45 | |||||
9 | Johanna Pettersson | 1992 | Göteborg Sim | 32.27 | 1:08.73 | |||||
10 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 32.39 | 1:08.87 | |||||
11 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 32.33 | 1:09.52 | |||||
12 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 31.95 | 1:11.06 | |||||
13 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 33.77 | 1:11.94 | |||||
14 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 33.93 | 1:13.72 | |||||
15 | Kjersti Dalen | 1993 | Bærumsvømmerne | 33.68 | 1:14.04 | |||||
16 | Sandra Olsson | 1992 | Simklubben S 02 | 35.16 | 1:15.26 | |||||
17 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 34.64 | 1:15.53 | |||||
18 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 34.64 | 1:16.83 | |||||
19 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 35.85 | 1:18.55 | |||||
20 | My Jensen | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.65 | 1:23.28 | |||||
21 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.27 | 1:24.52 | |||||
22 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.38 | 1:30.31 | |||||
- | Rekina Skyttä | 1993 | Riihimäen Uimaseura | FIN | DSQ | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 30.10 | 1:04.02 | |||||
2 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.50 | 1:06.83 | |||||
3 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.78 | 1:07.88 | |||||
4 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 31.37 | 1:08.05 | |||||
5 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 32.34 | 1:08.41 | |||||
6 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 32.51 | 1:10.43 | |||||
7 | Ida Almbratt | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 31.72 | 1:11.44 | |||||
8 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 33.68 | 1:12.90 | |||||
9 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 32.68 | 1:13.85 | ||||
10 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.45 | 1:13.88 | |||||
11 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 34.77 | 1:14.88 | |||||
12 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 35.23 | 1:15.23 | |||||
13 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 33.84 | 1:15.29 | |||||
14 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 34.71 | 1:15.68 | |||||
15 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.29 | 1:17.55 | |||||
16 | Henriette Steinbakken | 1994 | Bærumsvømmerne | 35.81 | 1:18.05 | |||||
17 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 36.55 | 1:18.08 | |||||
18 | Felicia Nilsson | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 35.75 | 1:19.97 | |||||
19 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.63 | 1:20.09 | |||||
20 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 36.41 | 1:20.33 | |||||
21 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 36.74 | 1:21.90 | |||||
22 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.78 | 1:22.48 | |||||
23 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 38.00 | 1:22.82 | |||||
24 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 37.18 | 1:23.76 | |||||
25 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.05 | 1:23.90 | |||||
26 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.59 | 1:27.49 | |||||
27 | Sofi Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | SWE | 41.06 | 1:31.02 | ||||
28 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 45.99 | 1:41.31 | |||||
- | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.80 | 1:06.89 | |||||
2 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.73 | 1:08.07 | ||||
3 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.78 | 1:08.96 | ||||
4 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.45 | 1:09.93 | |||||
5 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.38 | 1:10.71 | |||||
6 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.72 | 1:11.03 | |||||
7 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.17 | 1:11.06 | |||||
8 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 32.93 | 1:11.62 | |||||
9 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.06 | 1:12.62 | |||||
10 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 34.39 | 1:13.45 | |||||
11 | Karla Ruud | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.78 | 1:13.67 | |||||
12 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 33.69 | 1:13.91 | |||||
13 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 33.17 | 1:14.02 | |||||
14 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 33.70 | 1:14.08 | |||||
15 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.85 | 1:14.10 | |||||
16 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 33.62 | 1:14.51 | |||||
17 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 33.57 | 1:14.56 | |||||
18 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.20 | 1:14.82 | |||||
19 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.61 | 1:14.94 | |||||
20 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.12 | 1:16.25 | |||||
21 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.42 | 1:16.96 | |||||
22 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 33.59 | 1:17.30 | |||||
23 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 36.26 | 1:17.48 | |||||
24 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.30 | 1:17.60 | |||||
25 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.84 | 1:17.92 | |||||
26 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 34.61 | 1:17.96 | |||||
27 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.52 | 1:18.96 | |||||
28 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 35.83 | 1:19.91 | |||||
29 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.99 | 1:22.15 | |||||
30 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.37 | 1:22.53 | |||||
31 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.28 | 1:23.54 | |||||
32 | Amanda Essebo | 1996 | Bærumsvømmerne | 37.90 | 1:27.83 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.16 | 1:14.61 | |||||
2 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 35.70 | 1:15.64 | |||||
3 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | NOR | 36.57 | 1:18.34 | ||||
4 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 37.41 | 1:19.45 | |||||
5 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.38 | 1:21.12 | |||||
6 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.29 | 1:22.63 | |||||
7 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.51 | 1:22.89 | |||||
8 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.38 | 1:22.93 | |||||
9 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.83 | 1:23.69 | |||||
10 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.98 | 1:24.41 | |||||
11 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 39.06 | 1:25.60 | |||||
12 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.53 | 1:25.98 | |||||
13 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Simklubben Alingsås | 38.89 | 1:26.05 | |||||
14 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 39.00 | 1:26.21 | |||||
15 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 38.42 | 1:26.56 | |||||
16 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.57 | 1:27.30 | |||||
17 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.97 | 1:27.46 | |||||
18 | Mikaela Göltl | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.28 | 1:28.45 | |||||
19 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 40.41 | 1:29.62 | |||||
20 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 40.67 | 1:29.83 | |||||
21 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 39.38 | 1:29.98 | |||||
22 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 40.80 | 1:31.64 | |||||
23 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 41.48 | 1:31.78 | |||||
24 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.78 | 1:33.29 | |||||
25 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 40.09 | 1:36.46 | |||||
26 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.49 | 1:39.54 | |||||
- | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | DSQ | ||||||
- | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:29 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.84 | 59.96 | |||||
2 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 29.11 | 1:01.71 | |||||
3 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 28.59 | 1:02.26 | |||||
4 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 29.81 | 1:04.33 | |||||
5 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 31.20 | 1:07.15 | |||||
6 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.72 | 1:07.48 | |||||
7 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 31.52 | 1:09.08 | |||||
8 | Johanna Pettersson | 1992 | Göteborg Sim | 31.97 | 1:09.12 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 29.01 | 1:02.41 | |||||
2 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.70 | 1:05.22 | |||||
3 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.88 | 1:05.49 | |||||
4 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 31.06 | 1:05.78 | |||||
5 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 31.02 | 1:07.28 | |||||
6 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 31.97 | 1:09.61 | |||||
7 | Ida Almbratt | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 32.48 | 1:11.09 | |||||
8 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 33.02 | 1:11.90 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.92 | 1:04.68 | |||||
2 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 31.08 | 1:06.23 | |||||
3 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 31.44 | 1:06.56 | |||||
4 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.51 | 1:07.58 | |||||
5 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.11 | 1:07.99 | |||||
6 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 31.81 | 1:08.44 | |||||
7 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.32 | 1:08.82 | |||||
8 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.18 | 1:08.87 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 33.69 | 1:12.67 | |||||
2 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | Bærumsvømmerne | 35.19 | 1:15.86 | |||||
3 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 36.13 | 1:16.75 | |||||
4 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.66 | 1:17.28 | |||||
5 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.47 | 1:18.66 | |||||
6 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.69 | 1:19.78 | |||||
7 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.21 | 1:20.25 | |||||
8 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.13 | 1:20.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:48 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:50 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.71 | 1:00.33 | |||||
2 | Vegard Løvberg | 1991 | Bærumsvømmerne | 29.81 | 1:00.84 | |||||
3 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.46 | 1:01.58 | |||||
4 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.09 | 1:01.61 | |||||
5 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.29 | 1:02.15 | |||||
6 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.48 | 1:02.37 | |||||
7 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 31.46 | 1:04.57 | |||||
8 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 31.24 | 1:05.10 | |||||
9 | Sebastian Wigstrøm | 1991 | Bærumsvømmerne | 31.17 | 1:05.80 | |||||
10 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 31.78 | 1:06.41 | |||||
11 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 32.44 | 1:06.42 | |||||
12 | Daniel Jodin | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 32.30 | 1:06.59 | |||||
13 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | SWE | 32.60 | 1:06.75 | ||||
14 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 32.45 | 1:07.26 | |||||
15 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 33.10 | 1:07.31 | |||||
16 | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | 33.09 | 1:08.13 | |||||
17 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.29 | 1:08.33 | |||||
18 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 33.82 | 1:08.63 | |||||
19 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.13 | 1:08.76 | |||||
20 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 34.73 | 1:10.16 | |||||
21 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.74 | 1:10.30 | |||||
22 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.42 | 1:12.79 | |||||
23 | Lars Bergh Hvidsten | 1993 | Bærumsvømmerne | 35.03 | 1:13.23 | |||||
24 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 35.40 | 1:13.52 | |||||
25 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:13.65 | |||||
26 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 36.34 | 1:15.41 | |||||
27 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.74 | 1:20.91 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 30.68 | 1:01.90 | |||||
2 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 31.15 | 1:03.34 | |||||
3 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 31.96 | 1:04.10 | |||||
4 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 31.41 | 1:04.38 | |||||
5 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 31.64 | 1:04.81 | |||||
6 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 32.36 | 1:05.28 | |||||
7 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 32.10 | 1:05.61 | |||||
8 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.80 | 1:05.76 | |||||
9 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 31.70 | 1:06.29 | |||||
10 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 33.00 | 1:07.21 | |||||
11 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.26 | 1:08.01 | |||||
12 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 33.49 | 1:08.14 | |||||
13 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.34 | 1:08.25 | |||||
14 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 33.01 | 1:08.48 | |||||
15 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.91 | 1:08.67 | |||||
16 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.81 | 1:09.06 | |||||
17 | Johann David Ørbeck | 1995 | Bærumsvømmerne | 34.06 | 1:09.17 | |||||
18 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.01 | 1:09.29 | |||||
19 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 34.01 | 1:09.45 | |||||
20 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.14 | 1:09.57 | |||||
21 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.40 | 1:09.59 | |||||
22 | Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | Bærumsvømmerne | 33.00 | 1:09.92 | |||||
23 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.01 | 1:10.24 | |||||
24 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.15 | 1:10.42 | |||||
25 | Lassi Väre | 1995 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.20 | 1:10.45 | ||||
26 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.39 | 1:10.97 | |||||
27 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.49 | 1:11.82 | |||||
28 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 34.65 | 1:12.03 | |||||
29 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 35.84 | 1:14.09 | |||||
- | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.77 | 1:02.69 | |||||
2 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.57 | 1:04.80 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.50 | 1:07.78 | |||||
4 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.97 | 1:07.81 | |||||
5 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 33.46 | 1:08.77 | |||||
6 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 33.69 | 1:09.19 | |||||
7 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.49 | 1:09.81 | |||||
8 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 34.07 | 1:10.42 | |||||
9 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 34.37 | 1:10.43 | |||||
10 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 33.84 | 1:10.94 | ||||
11 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.98 | 1:11.16 | ||||
12 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 34.48 | 1:11.71 | |||||
13 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 35.17 | 1:12.01 | |||||
14 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 35.23 | 1:12.66 | |||||
15 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.92 | 1:13.23 | ||||
15 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 35.53 | 1:13.23 | |||||
17 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 36.71 | 1:13.80 | |||||
18 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.93 | 1:13.84 | |||||
19 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.72 | 1:14.54 | |||||
20 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 35.94 | 1:15.08 | |||||
21 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 36.26 | 1:15.81 | |||||
22 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 36.88 | 1:16.18 | |||||
23 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 38.10 | 1:16.77 | |||||
24 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:16.95 | 1:16.95 | |||||
25 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 37.95 | 1:17.05 | |||||
26 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.83 | 1:18.48 | |||||
27 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.78 | 1:18.59 | |||||
28 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 39.05 | 1:20.40 | |||||
29 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.37 | 1:20.57 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.64 | 1:09.56 | |||||
2 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.20 | 1:13.63 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 35.54 | 1:14.20 | |||||
4 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.86 | 1:14.73 | |||||
5 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.64 | 1:15.58 | |||||
6 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.31 | 1:16.29 | |||||
7 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.93 | 1:17.27 | |||||
8 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 37.02 | 1:17.36 | |||||
9 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 37.99 | 1:17.90 | |||||
10 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.36 | 1:19.43 | |||||
11 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.33 | 1:19.91 | |||||
12 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.77 | 1:20.21 | |||||
13 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.46 | 1:21.36 | |||||
14 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 39.91 | 1:21.86 | |||||
15 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.18 | 1:22.06 | |||||
16 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.77 | 1:22.36 | |||||
17 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.66 | 1:22.45 | |||||
18 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 39.45 | 1:22.81 | |||||
19 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 41.27 | 1:23.06 | |||||
20 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 41.23 | 1:24.04 | |||||
21 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.97 | 1:24.19 | |||||
21 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 40.47 | 1:24.19 | |||||
23 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.23 | 1:24.36 | |||||
24 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 40.45 | 1:24.49 | |||||
25 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.82 | 1:24.67 | |||||
26 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 40.41 | 1:24.69 | |||||
27 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 41.03 | 1:26.12 | |||||
28 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.52 | 1:27.93 | |||||
29 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.28 | 1:28.06 | |||||
30 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 44.03 | 1:30.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:50 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.56 | 56.97 | |||||
2 | Vegard Løvberg | 1991 | Bærumsvømmerne | 27.93 | 57.37 | |||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.95 | 57.57 | |||||
4 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.34 | 57.89 | |||||
5 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.25 | 58.17 | |||||
6 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.73 | 59.71 | |||||
7 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 29.52 | 1:01.60 | |||||
8 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 29.55 | 1:01.91 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 29.71 | 59.75 | |||||
2 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 30.00 | 1:00.57 | |||||
3 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 29.80 | 1:00.84 | |||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.39 | 1:02.01 | |||||
5 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 29.96 | 1:02.02 | |||||
6 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 30.71 | 1:02.93 | |||||
7 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.64 | 1:03.03 | |||||
8 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 30.91 | 1:03.80 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.14 | 58.90 | |||||
2 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.38 | 1:01.62 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:03.91 | |||||
4 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 30.89 | 1:04.14 | |||||
5 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.94 | 1:04.91 | |||||
6 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.81 | 1:04.98 | |||||
7 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 32.47 | 1:06.44 | |||||
8 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 32.99 | 1:07.79 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:07.30 | |||||
2 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.14 | 1:11.10 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 33.88 | 1:12.05 | |||||
4 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.10 | 1:12.24 | |||||
5 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.83 | 1:12.48 | |||||
6 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.33 | 1:14.10 | |||||
7 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.78 | 1:14.34 | |||||
8 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 36.19 | 1:15.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Officiell |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 20:17 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 9, 4X100m Frisim Damer, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Skövde SS Damer | 1992 | Skövde Simsällskap | 3:58.99 | ||||||
Sofia Svensson | 1993 | 29.56 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Céline Bertrand | 1995 | 28.33 | 58.95 | 2:00.11 | ||||||
Caroline Johansson | 1992 | 28.49 | 59.45 | 2:59.56 | ||||||
Caroline Adolfsson | 1993 | 29.10 | 59.43 | 3:58.99 | ||||||
2 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 4:00.60 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 29.68 | 1:00.40 | 1:00.40 | ||||||
Joline Höstman | 1988 | 29.41 | 1:01.48 | 2:01.88 | ||||||
Claire Hedenskog | 1980 | 26.96 | 57.36 | 2:59.24 | ||||||
Isabelle Höstman | 1990 | 29.41 | 1:01.36 | 4:00.60 | ||||||
3 | Mass Damer 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:03.50 | ||||||
Sofia Lindholm | 1993 | 29.96 | 1:01.15 | 1:01.15 | ||||||
Isabel Svensson | 1989 | 29.93 | 1:01.45 | 2:02.60 | ||||||
Miranda Bånnsgård | 1992 | 29.02 | 1:01.59 | 3:04.19 | ||||||
Anna Rosén | 1994 | 28.08 | 59.31 | 4:03.50 | ||||||
4 | Nkk Damer | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:08.80 | ||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 30.38 | 1:03.37 | 1:03.37 | ||||||
Linda Pettersson | 1991 | 27.98 | 59.52 | 2:02.89 | ||||||
Michelle Franzén | 1993 | 29.41 | 1:01.84 | 3:04.73 | ||||||
Viktoria Smidare | 1990 | 31.07 | 1:04.07 | 4:08.80 | ||||||
5 | Lambertseter SK 1 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 4:10.83 | |||||
Viktoria S. Løken | 1991 | 28.60 | 59.09 | 59.09 | ||||||
Julie Rønningsen | 1994 | 29.59 | 1:02.78 | 2:01.87 | ||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 30.78 | 1:03.41 | 3:05.28 | ||||||
Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | 31.21 | 1:05.55 | 4:10.83 | ||||||
6 | Mass Damer 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:11.39 | ||||||
Emma Westman | 1993 | 30.22 | 1:02.50 | 1:02.50 | ||||||
Malin Westman | 1995 | 29.66 | 1:00.77 | 2:03.27 | ||||||
Ulrika Holm | 1996 | 31.07 | 1:05.46 | 3:08.73 | ||||||
Emelie Zachrisson | 1992 | 29.62 | 1:02.66 | 4:11.39 | ||||||
7 | Göteborg Damer Lag2 | 1990 | Göteborg Sim | 4:11.79 | ||||||
Andrea Bengtsson | 1991 | 30.72 | 1:03.72 | 1:03.72 | ||||||
Anna Sirenius Lundberg | 1994 | 29.99 | 1:02.09 | 2:05.81 | ||||||
Johanna Pettersson | 1992 | 29.91 | 1:02.48 | 3:08.29 | ||||||
Alicia Lundqvist | 1992 | 30.53 | 1:03.50 | 4:11.79 | ||||||
8 | S02 Lag 1 | 1992 | Simklubben S 02 | 4:12.60 | ||||||
Klara Simonsson | 1995 | 30.57 | 1:04.01 | 1:04.01 | ||||||
Ebba Hellström | 1992 | 30.10 | 1:01.88 | 2:05.89 | ||||||
Erica Dahlgren | 1997 | 30.28 | 1:02.88 | 3:08.77 | ||||||
Tilde Lundmark | 1995 | 30.32 | 1:03.83 | 4:12.60 | ||||||
9 | Nkk Damer Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:16.18 | ||||||
Mireille Magnusson | 1994 | 31.24 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Ida Nyman | 1993 | 30.40 | 1:04.29 | 2:07.65 | ||||||
Hanna Klipic | 1996 | 29.42 | 1:03.73 | 3:11.38 | ||||||
Josefine Rydberg | 1995 | 30.79 | 1:04.80 | 4:16.18 | ||||||
10 | Riihimäen Uimaseura | 0 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 4:17.46 | |||||
Yvonne Tollander | 1997 | 31.70 | 1:05.61 | 1:05.61 | ||||||
Leona Pälvimäki | 1997 | 30.04 | 1:02.60 | 2:08.21 | ||||||
Claudia Åvist | 1997 | 30.99 | 1:04.71 | 3:12.92 | ||||||
Noora Visto | 1998 | 30.99 | 1:04.54 | 4:17.46 | ||||||
11 | V F Sim 1 | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | SWE | 4:17.56 | |||||
Nike Kruners | 1996 | 31.21 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
Elin Palmqvist | 1995 | 30.26 | 1:04.09 | 2:08.97 | ||||||
Elin Kvarnemar | 1995 | 29.93 | 1:03.32 | 3:12.29 | ||||||
Ida Laurén | 1994 | 31.15 | 1:05.27 | 4:17.56 | ||||||
12 | Södertälje Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:18.53 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 31.01 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
My Wigholm | 1991 | 31.06 | 1:05.03 | 2:08.14 | ||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 31.12 | 1:04.07 | 3:12.21 | ||||||
Isabel Mattsson-Coll | 1993 | 31.74 | 1:06.32 | 4:18.53 | ||||||
13 | Bærumsv J1 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:18.80 | ||||||
Anna Bølgen | 1995 | 31.71 | 1:05.06 | 1:05.06 | ||||||
Maria Bølgen | 1993 | 30.97 | 1:06.70 | 2:11.76 | ||||||
Emilie Løvberg | 1995 | 30.33 | 1:03.10 | 3:14.86 | ||||||
Andrea B Westbye | 1995 | 31.08 | 1:03.94 | 4:18.80 | ||||||
14 | Göteborg Damer Lag 3 | 1996 | Göteborg Sim | 4:20.53 | ||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 30.91 | 1:04.51 | 1:04.51 | ||||||
Malvina Reinhold | 1992 | 30.99 | 1:06.77 | 2:11.28 | ||||||
Johanna Andersson | 1996 | 31.41 | 1:05.28 | 3:16.56 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 30.51 | 1:03.97 | 4:20.53 | ||||||
15 | Uddevalla Damer | 0 | Uddevalla Sim | 4:21.65 | ||||||
Amanda Andersson | 1996 | 32.06 | 1:06.51 | 1:06.51 | ||||||
Janina Fredriksson | 1994 | 30.61 | 1:04.16 | 2:10.67 | ||||||
Amanda Sundström | 1995 | 31.27 | 1:05.85 | 3:16.52 | ||||||
Felicia Andersson | 1997 | 30.18 | 1:05.13 | 4:21.65 | ||||||
16 | Mass Damer 3 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:24.80 | ||||||
Johanna Åberg | 1997 | 31.10 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
My Janzén | 1997 | 30.45 | 1:04.85 | 2:09.70 | ||||||
Amanda Magnusson | 1999 | 31.84 | 1:07.46 | 3:17.16 | ||||||
Klara Lundström | 1995 | 30.90 | 1:07.64 | 4:24.80 | ||||||
17 | Kungsbacka Damer | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:24.98 | ||||||
Kristin Ivansson | 1994 | 31.19 | 1:07.31 | 1:07.31 | ||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 28.98 | 1:01.16 | 2:08.47 | ||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 30.74 | 1:05.34 | 3:13.81 | ||||||
Sara Jonasson | 1993 | 32.98 | 1:11.17 | 4:24.98 | ||||||
18 | S02 Lag 2 | 1993 | Simklubben S 02 | 4:26.77 | ||||||
Julia Bellvik | 1996 | 31.57 | 1:07.33 | 1:07.33 | ||||||
Hanna Erléus | 1997 | 31.00 | 1:06.55 | 2:13.88 | ||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 32.86 | 1:07.65 | 3:21.53 | ||||||
Natalie Ylitalo | 1995 | 30.32 | 1:05.24 | 4:26.77 | ||||||
19 | Skövde SS Damer [1994] | 1994 | Skövde Simsällskap | 4:27.64 | ||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 29.94 | 1:02.12 | 1:02.12 | ||||||
Andrea Pavlic | 1995 | 30.84 | 1:06.41 | 2:08.53 | ||||||
Lisen Andersson | 1994 | 31.66 | 1:06.65 | 3:15.18 | ||||||
Elise Wallén | 1998 | 33.63 | 1:12.46 | 4:27.64 | ||||||
20 | Göteborg Damer Lag4 | 1996 | Göteborg Sim | 4:28.13 | ||||||
Amanda Janzon | 1997 | 32.87 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Mathilda Janzon | 1998 | 32.36 | 1:06.57 | 2:13.86 | ||||||
Matilda Kewenter | 1997 | 32.39 | 1:07.78 | 3:21.64 | ||||||
Inez Kristensson | 1997 | 31.69 | 1:06.49 | 4:28.13 | ||||||
21 | Kss Lag 1 | 1986 | Karlskrona Simsällskap | 4:29.92 | ||||||
Josephine Runeke | 1991 | 31.47 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Sara Bergström | 1991 | 31.40 | 1:07.55 | 2:12.96 | ||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 34.65 | 1:13.68 | 3:26.64 | ||||||
Lina Petersson | 1986 | 29.66 | 1:03.28 | 4:29.92 | ||||||
22 | SK Laxen Damer 1 | 0 | Simklubben Laxen | 4:29.98 | ||||||
Johanna Cavalli | 1996 | 32.34 | 1:07.96 | 1:07.96 | ||||||
Ida Pettersson | 1993 | 31.06 | 1:04.50 | 2:12.46 | ||||||
Lejla Ladjarevic | 1993 | 32.12 | 1:08.67 | 3:21.13 | ||||||
Camilla Cavalli | 1997 | 32.53 | 1:08.85 | 4:29.98 | ||||||
23 | Lambertseter SK 2 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 4:32.80 | |||||
Ida Amalie Myhr | 1997 | 32.40 | 1:08.60 | 1:08.60 | ||||||
Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | 32.29 | 1:08.52 | 2:17.12 | ||||||
Karla Ruud | 1997 | 33.43 | 1:09.16 | 3:26.28 | ||||||
Marte Løvberg | 1999 | 32.02 | 1:06.52 | 4:32.80 | ||||||
24 | Södertälje Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:33.02 | ||||||
Cynthia Illanes | 1994 | 32.76 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 32.37 | 1:09.30 | 2:17.87 | ||||||
Mazy Fritz | 1994 | 31.02 | 1:06.60 | 3:24.47 | ||||||
Viktoria Engsoo | 1996 | 32.24 | 1:08.55 | 4:33.02 | ||||||
25 | Kungsbacka Damer 1 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:33.83 | ||||||
Rebecca Franzén | 1996 | 32.71 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Elvira Hörndahl | 1997 | 32.28 | 1:06.26 | 2:15.27 | ||||||
Matilda Gustafsson | 1995 | 34.09 | 1:10.74 | 3:26.01 | ||||||
Isabelle Hoverberg | 1996 | 32.39 | 1:07.82 | 4:33.83 | ||||||
26 | Höganäs SS Flickor Lag1 | 1997 | Höganäs Simsällskap | 4:33.89 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 29.67 | 1:03.86 | 1:03.86 | ||||||
Joanna Engevall | 1997 | 33.45 | 1:12.16 | 2:16.02 | ||||||
Josefine Möller | 1996 | 31.69 | 1:08.43 | 3:24.45 | ||||||
Ellen Schollin | 1997 | 32.02 | 1:09.44 | 4:33.89 | ||||||
27 | Landskrona Damer | 1992 | Landskrona Simsällskap | 4:34.99 | ||||||
Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | 31.04 | 1:05.74 | 1:05.74 | ||||||
Lovisa Klarén | 1992 | 30.81 | 1:04.10 | 2:09.84 | ||||||
Amanda Bergkvist | 1996 | 33.03 | 1:10.77 | 3:20.61 | ||||||
Emelie Hermansson | 1996 | 34.83 | 1:14.38 | 4:34.99 | ||||||
28 | Bærumsv J2 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:36.62 | ||||||
Amanda Essebo | 1996 | 35.66 | 1:16.49 | 1:16.49 | ||||||
Henriette Steinbakken | 1994 | 32.60 | 1:09.72 | 2:26.21 | ||||||
Kjersti Dalen | 1993 | 30.86 | 1:04.50 | 3:30.71 | ||||||
Helle Backer | 1995 | 31.46 | 1:05.91 | 4:36.62 | ||||||
29 | Filipstad Damer | 0 | Filipstads Simklubb | 4:37.62 | ||||||
Amanda Persson | 1996 | 32.70 | 1:05.44 | 1:05.44 | ||||||
Frida Henriksson | 1995 | 33.89 | 1:11.50 | 2:16.94 | ||||||
Ive Johansson | 1998 | 33.11 | 1:11.11 | 3:28.05 | ||||||
Lina Andersson | 1996 | 31.93 | 1:09.57 | 4:37.62 | ||||||
29 | Ängelholm Damer | 0 | Ängelholms Simsällskap | 4:37.62 | ||||||
Kajsa Fritz | 1993 | 31.70 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Elin Borg | 1996 | 34.37 | 1:12.00 | 2:19.26 | ||||||
Felicia Nilsson | 1995 | 33.71 | 1:12.64 | 3:31.90 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 31.15 | 1:05.72 | 4:37.62 | ||||||
31 | Alingsås Damer [1912] | 0 | Alingsås SLS | 4:37.63 | ||||||
Sophia Zellén | 1996 | 32.96 | 1:09.00 | 1:09.00 | ||||||
Sofia Andersson | 1992 | 31.85 | 1:06.55 | 2:15.55 | ||||||
Therese Wibrink | 1998 | 33.54 | 1:10.53 | 3:26.08 | ||||||
Hanna Rydén | 1996 | 33.92 | 1:11.55 | 4:37.63 | ||||||
32 | Vellinge-N Lag1 Damer | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:38.23 | ||||||
Johanna Keifer | 1996 | 32.56 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 30.86 | 1:05.44 | 2:14.40 | ||||||
Emma Lundblad | 1995 | 35.85 | 1:14.91 | 3:29.31 | ||||||
My Jensen | 1993 | 32.74 | 1:08.92 | 4:38.23 | ||||||
33 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 4:40.66 | ||||||
Malin Nilsson | 1995 | 31.95 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Isabelle Stenvold | 1996 | 32.40 | 1:09.01 | 2:16.87 | ||||||
Elin Ehner | 1996 | 34.04 | 1:11.93 | 3:28.80 | ||||||
Lovisa Styrenius | 1997 | 33.29 | 1:11.86 | 4:40.66 | ||||||
34 | Lambertseter SK 3 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 4:41.22 | |||||
Anna Finstad | 1996 | 33.22 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Line Henanger | 1997 | 33.06 | 1:09.85 | 2:19.40 | ||||||
Marthe Karlsen | 1994 | 34.89 | 1:13.86 | 3:33.26 | ||||||
Ada Jakobsen Avlund | 1997 | 32.61 | 1:07.96 | 4:41.22 | ||||||
35 | Säffle SS Damer [1996] | 1996 | Säffle Simsällskap | 4:41.29 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 33.59 | 1:10.70 | 1:10.70 | ||||||
Therese Johansson | 1999 | 35.34 | 1:14.02 | 2:24.72 | ||||||
Evelina Wensberg | 1996 | 31.69 | 1:07.99 | 3:32.71 | ||||||
Petra Johansson | 1997 | 33.03 | 1:08.58 | 4:41.29 | ||||||
36 | S02 Lag 3 | 1994 | Simklubben S 02 | 4:42.63 | ||||||
Lina Berg | 1996 | 31.48 | 1:05.43 | 1:05.43 | ||||||
Sandra Olsson | 1992 | 32.56 | 1:08.13 | 2:13.56 | ||||||
Hanna Schariot | 1993 | 34.42 | 1:13.52 | 3:27.08 | ||||||
Ella Fagerström | 1998 | 35.46 | 1:15.55 | 4:42.63 | ||||||
37 | SK Laxen Damer 2 | 0 | Simklubben Laxen | 4:44.78 | ||||||
Victoria Nilsson | 1997 | 34.87 | 1:11.81 | 1:11.81 | ||||||
Kajsa Bengtsson | 1997 | 34.79 | 1:13.77 | 2:25.58 | ||||||
Alexandra Rolf | 1997 | 32.35 | 1:09.08 | 3:34.66 | ||||||
Sofia Karlborg | 1996 | 33.27 | 1:10.12 | 4:44.78 | ||||||
38 | Vellinge-N Lag2 Damer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:48.00 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 34.04 | 1:12.45 | 1:12.45 | ||||||
Nadja Nilsson | 1995 | 33.36 | 1:10.29 | 2:22.74 | ||||||
Sofie Thomée | 1995 | 34.16 | 1:12.22 | 3:34.96 | ||||||
Moa Nord | 1992 | 34.49 | 1:13.04 | 4:48.00 | ||||||
39 | Kungsbacka Damer 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:49.11 | ||||||
Elvira Källberg | 1997 | 32.99 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Annica Molin | 1996 | 31.52 | 1:07.49 | 2:18.53 | ||||||
Nathalie Silfors | 1997 | 34.82 | 1:12.66 | 3:31.19 | ||||||
Linnéa Ivansson | 1998 | 37.60 | 1:17.92 | 4:49.11 | ||||||
40 | Bærumsv J3 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:49.62 | ||||||
Hannah Bernstein | 1998 | 36.69 | 1:16.32 | 1:16.32 | ||||||
Kine Hvidsten | 1997 | 33.59 | 1:10.85 | 2:27.17 | ||||||
Elise Raaen Bø | 1997 | 32.89 | 1:07.66 | 3:34.83 | ||||||
Madeleine Nesteby | 1998 | 35.65 | 1:14.79 | 4:49.62 | ||||||
41 | Elfsborg Damer 1 [1998] | 1998 | Simklubben Elfsborg | 5:00.23 | ||||||
Boel Knutson | 1995 | 33.92 | 1:11.72 | 1:11.72 | ||||||
Katharina Mirsch | 1995 | 35.41 | 1:15.03 | 2:26.75 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 36.89 | 1:17.34 | 3:44.09 | ||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 36.69 | 1:16.14 | 5:00.23 | ||||||
42 | SK Alingså Damer | 0 | Simklubben Alingsås | 5:35.51 | ||||||
Louise Hallkvist | 1999 | 38.54 | 1:20.10 | 1:20.10 | ||||||
Matilda Hermansson | 1999 | 35.81 | 1:15.99 | 2:36.09 | ||||||
Sanna Lygnestrand | 1999 | 41.21 | 1:32.98 | 4:09.07 | ||||||
Maja Persson | 1998 | 41.89 | 1:26.44 | 5:35.51 | ||||||
43 | Elfsborg Damer 2 [1998] | 1998 | Simklubben Elfsborg | 5:49.16 | ||||||
Matilda Holström | 1998 | 38.27 | 1:20.21 | 1:20.21 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 39.33 | 1:24.25 | 2:44.46 | ||||||
Jennie Levinsson | 2000 | 42.89 | 1:32.32 | 4:16.78 | ||||||
Sofia Klahr | 2000 | 43.76 | 1:32.38 | 5:49.16 | ||||||
- | Höganäs SS Flickor Lag 2 | 1995 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 20:17 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 9, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Grolls Yrkesbutiker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Skövde SS Damer | 1992 | Skövde Simsällskap | 1:45.60 | ||||||
Louise Hjalmarsson | 1997 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Caroline Johansson | 1992 | 26.16 | 54.10 | |||||||
Céline Bertrand | 1995 | 25.45 | 1:19.55 | |||||||
Caroline Adolfsson | 1993 | 26.05 | 1:45.60 | |||||||
2 | Mass Damer 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:47.18 | ||||||
Anna Rosén | 1994 | 26.28 | 26.28 | |||||||
Isabel Svensson | 1989 | 27.25 | 53.53 | |||||||
Sofia Lindholm | 1993 | 27.44 | 1:20.97 | |||||||
Miranda Bånnsgård | 1992 | 26.21 | 1:47.18 | |||||||
3 | Nkk Damer | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:48.62 | ||||||
Linda Pettersson | 1991 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 26.76 | 53.24 | |||||||
Hanna Klipic | 1996 | 27.66 | 1:20.90 | |||||||
Michelle Franzén | 1993 | 27.72 | 1:48.62 | |||||||
4 | Mass Damer 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:52.57 | ||||||
Emelie Zachrisson | 1992 | 28.42 | 28.42 | |||||||
Malin Westman | 1995 | 28.26 | 56.68 | |||||||
Emma Westman | 1993 | 27.63 | 1:24.31 | |||||||
Ulrika Holm | 1996 | 28.26 | 1:52.57 | |||||||
5 | S02 Lag 1 | 1992 | Simklubben S 02 | 1:52.68 | ||||||
Klara Simonsson | 1995 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Ebba Hellström | 1992 | 27.17 | 55.95 | |||||||
Erica Dahlgren | 1997 | 28.32 | 1:24.27 | |||||||
Tilde Lundmark | 1995 | 28.41 | 1:52.68 | |||||||
6 | Göteborg Damer Lag2 | 1990 | Göteborg Sim | 1:53.89 | ||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Andrea Bengtsson | 1991 | 27.62 | 56.36 | |||||||
Anna Sirenius Lundberg | 1994 | 28.55 | 1:24.91 | |||||||
Alicia Lundqvist | 1992 | 28.98 | 1:53.89 | |||||||
7 | Lambertseter SK 1 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:54.68 | ||||||
Julie Rønningsen | 1994 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 28.59 | 57.24 | |||||||
Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | 28.94 | 1:26.18 | |||||||
Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | 28.50 | 1:54.68 | |||||||
- | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Isabelle Höstman | 1990 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 26.44 | 53.62 | |||||||
Joline Höstman | 1988 | 27.21 | 1:20.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Officiell |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 20:42 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 10, 4X100m Frisim Herrar, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | Tid | Status | ||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:40.28 | ||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 26.92 | 56.39 | 56.39 | ||||||
Tim Arnesen | 1987 | 27.08 | 56.68 | 1:53.07 | ||||||
Marcus Tuomela | 1988 | 26.04 | 54.21 | 2:47.28 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 26.05 | 53.00 | 3:40.28 | ||||||
2 | Kungälv Herr Junior | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 3:40.43 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 27.33 | 55.05 | 55.05 | ||||||
Anton Arvidsson | 1994 | 26.47 | 54.69 | 1:49.74 | ||||||
Ossian Arvidsson | 1992 | 26.46 | 55.10 | 2:44.84 | ||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 26.28 | 55.59 | 3:40.43 | ||||||
3 | Nkk Herrar | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:40.99 | ||||||
Stefan Stojmenovic | 1993 | 26.51 | 56.36 | 56.36 | ||||||
Nikola Stojmenovic | 1988 | 26.59 | 54.92 | 1:51.28 | ||||||
Sebastian Karlsson | 1992 | 26.48 | 55.00 | 2:46.28 | ||||||
Mikael Wåhlin | 1989 | 26.63 | 54.71 | 3:40.99 | ||||||
4 | Mass Herrar 2 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:42.17 | ||||||
Johannes Lampela | 1992 | 26.88 | 55.98 | 55.98 | ||||||
Rickard Berglund | 1987 | 26.52 | 55.00 | 1:50.98 | ||||||
Isak Eliasson | 1996 | 26.21 | 55.09 | 2:46.07 | ||||||
Patric Kartberg | 1992 | 27.08 | 56.10 | 3:42.17 | ||||||
5 | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | 3:46.11 | ||||||
Gustav Eriksson | 1994 | 26.40 | 54.96 | 54.96 | ||||||
Emil Cardebrant | 1900 | 27.13 | 56.82 | 1:51.78 | ||||||
Björn Marberg | 1900 | 26.47 | 57.47 | 2:49.25 | ||||||
Simon Nilsson | 1993 | 27.13 | 56.86 | 3:46.11 | ||||||
6 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 3:46.32 | ||||||
Johan Widén | 1986 | 27.13 | 56.22 | 56.22 | ||||||
Albert Barrabino | 1985 | 26.07 | 54.22 | 1:50.44 | ||||||
Oskar Rutqvist | 1993 | 27.76 | 58.50 | 2:48.94 | ||||||
Sebastian Pettersson | 1994 | 27.40 | 57.38 | 3:46.32 | ||||||
7 | Mass Herrar 3 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:46.99 | ||||||
Carl Leander | 1990 | 26.60 | 54.59 | 54.59 | ||||||
Malcolm Granberg | 1992 | 27.11 | 57.13 | 1:51.72 | ||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 26.66 | 56.36 | 2:48.08 | ||||||
Joachim Bratt | 1995 | 28.04 | 58.91 | 3:46.99 | ||||||
8 | Bærumsv G1 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 3:47.05 | ||||||
Vegard Løvberg | 1991 | 27.27 | 56.82 | 56.82 | ||||||
Sebastian Wigstrøm | 1991 | 27.06 | 57.18 | 1:54.00 | ||||||
Carl Andreas Wathne | 1991 | 26.90 | 55.97 | 2:49.97 | ||||||
Henry Emil Nordhagen | 1993 | 27.59 | 57.08 | 3:47.05 | ||||||
9 | SK Laxen Herrar | 0 | Simklubben Laxen | 3:48.10 | ||||||
Isak Ladeborn | 1988 | 26.74 | 56.32 | 56.32 | ||||||
Jonas Jonson | 1991 | 27.09 | 57.14 | 1:53.46 | ||||||
Mikael Blum | 1995 | 27.41 | 57.46 | 2:50.92 | ||||||
John Olsson | 1995 | 27.41 | 57.18 | 3:48.10 | ||||||
10 | Södertälje Lag 1 | 0 | Södertälje Simsällskap | 3:48.21 | ||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 27.30 | 56.59 | 56.59 | ||||||
Simon Nilsson | 1991 | 27.02 | 56.57 | 1:53.16 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 27.80 | 57.98 | 2:51.14 | ||||||
Adis Licina | 1994 | 27.40 | 57.07 | 3:48.21 | ||||||
11 | S02 Lag 1 | 1994 | Simklubben S 02 | 3:49.52 | ||||||
Nils Montalva | 1993 | 27.57 | 57.80 | 57.80 | ||||||
Elias Gausel | 1996 | 28.27 | 59.38 | 1:57.18 | ||||||
Alexander Dimcevski | 1995 | 28.04 | 58.36 | 2:55.54 | ||||||
Filip Holmqvist | 1994 | 25.57 | 53.98 | 3:49.52 | ||||||
12 | Elfsborg Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Elfsborg | 3:52.29 | ||||||
Adrian Johannesson | 1995 | 27.50 | 56.53 | 56.53 | ||||||
Arwid Anesten | 1995 | 27.91 | 58.03 | 1:54.56 | ||||||
Fredrik Olsson | 1994 | 29.09 | 1:00.65 | 2:55.21 | ||||||
Alexander Berggren | 1994 | 27.13 | 57.08 | 3:52.29 | ||||||
13 | Vellinge-N Lag1 Herrar | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:53.77 | ||||||
Jim Ljungquist | 1994 | 28.48 | 58.96 | 58.96 | ||||||
Rasmus Lundell | 1995 | 26.93 | 57.94 | 1:56.90 | ||||||
Henrik Jönsson | 1991 | 27.76 | 58.90 | 2:55.80 | ||||||
Gustav Nyrenstedt | 1992 | 26.94 | 57.97 | 3:53.77 | ||||||
14 | Ängelholm Herrar | 0 | Ängelholms Simsällskap | 3:56.46 | ||||||
Fredrik Olofsson | 1994 | 27.78 | 57.68 | 57.68 | ||||||
Oskar Davidsson | 1993 | 27.17 | 57.47 | 1:55.15 | ||||||
Gustav Andersson | 1993 | 28.83 | 1:00.19 | 2:55.34 | ||||||
Erik Öjstedt | 1995 | 29.55 | 1:01.12 | 3:56.46 | ||||||
15 | Mass Herrar 4 | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:57.09 | ||||||
Niklas Löfgren | 1989 | 29.32 | 1:00.28 | 1:00.28 | ||||||
Ludvig Hazard | 1995 | 27.37 | 58.58 | 1:58.86 | ||||||
Patrik Löfgren | 1996 | 27.52 | 57.47 | 2:56.33 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 28.36 | 1:00.76 | 3:57.09 | ||||||
16 | Bærumsv G2 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 3:58.51 | ||||||
Henrik Wathne | 1994 | 28.82 | 58.16 | 58.16 | ||||||
Mads Henry Steinland | 1997 | 28.67 | 1:00.94 | 1:59.10 | ||||||
Jakob Bernstein | 1995 | 27.77 | 58.00 | 2:57.10 | ||||||
Lars Bergh Hvidsten | 1993 | 28.57 | 1:01.41 | 3:58.51 | ||||||
17 | Kungsbacka Herrar | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 3:59.08 | ||||||
Erik Persson | 1994 | 27.79 | 56.95 | 56.95 | ||||||
Viktor Hörndahl | 1995 | 27.16 | 57.72 | 1:54.67 | ||||||
Niklas Sandberg | 1995 | 28.91 | 1:00.81 | 2:55.48 | ||||||
Erik Asp | 1995 | 30.07 | 1:03.60 | 3:59.08 | ||||||
18 | Riihimäen Uimaseura | 0 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 3:59.15 | |||||
Joona Merivirta | 1993 | 26.15 | 53.79 | 53.79 | ||||||
Jaan Tollander | 1994 | 28.51 | 1:02.64 | 1:56.43 | ||||||
Tuomas Tiainen | 1996 | 28.94 | 1:01.34 | 2:57.77 | ||||||
Lassi Väre | 1995 | 28.77 | 1:01.38 | 3:59.15 | ||||||
19 | Lambertseter SK 1 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 3:59.87 | |||||
Kristian Henanger | 1994 | 28.85 | 1:00.82 | 1:00.82 | ||||||
Armin Porobic | 1996 | 27.58 | 58.48 | 1:59.30 | ||||||
Aksel Øvern | 1993 | 28.13 | 59.01 | 2:58.31 | ||||||
Torbjørn Øvrebø | 1994 | 28.86 | 1:01.56 | 3:59.87 | ||||||
20 | Höganäs SS Pågar Lag 1 | 1996 | Höganäs Simsällskap | 4:06.89 | ||||||
Oliver Blomdell | 1996 | 29.08 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Cedric Sjöberg | 1996 | 29.35 | 1:01.89 | 2:03.34 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 29.14 | 1:01.87 | 3:05.21 | ||||||
Victor Möller | 1996 | 29.77 | 1:01.68 | 4:06.89 | ||||||
21 | Södertälje Lag 2 | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:07.34 | ||||||
Oskar Emanuelsson | 1994 | 28.53 | 58.77 | 58.77 | ||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 27.75 | 58.74 | 1:57.51 | ||||||
André Lopez | 1991 | 28.60 | 1:00.67 | 2:58.18 | ||||||
Axel Ydenius | 1997 | 31.97 | 1:09.16 | 4:07.34 | ||||||
22 | Kungsbacka Herrar 2 | 0 | Kungsbacka Simsällskap | 4:09.34 | ||||||
Joel Georgy | 1996 | 27.85 | 58.37 | 58.37 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 29.36 | 1:02.46 | 2:00.83 | ||||||
David Zachrisson | 1996 | 29.39 | 1:01.75 | 3:02.58 | ||||||
Marcus Robertsson | 1995 | 31.77 | 1:06.76 | 4:09.34 | ||||||
23 | SK Laxen Herrar 3 | 0 | Simklubben Laxen | 4:09.55 | ||||||
Janne Ledin | 1994 | 30.00 | 1:03.77 | 1:03.77 | ||||||
Alfred Bjärudd | 1996 | 28.77 | 1:00.09 | 2:03.86 | ||||||
André Idoffsson | 1997 | 30.24 | 1:03.78 | 3:07.64 | ||||||
Timmie Rydberg | 1996 | 29.80 | 1:01.91 | 4:09.55 | ||||||
24 | Vellinge-N Lag2 Herrar | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:09.91 | ||||||
Max Johansson | 1994 | 30.52 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Adam Rohde | 1993 | 26.57 | 56.40 | 1:59.67 | ||||||
Måns Tangvald | 1995 | 29.96 | 1:02.71 | 3:02.38 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 32.14 | 1:07.53 | 4:09.91 | ||||||
25 | Bærumsv G3 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 4:10.81 | ||||||
Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | 30.24 | 1:03.53 | 1:03.53 | ||||||
Magnus T. Buch | 1992 | 28.19 | 1:00.50 | 2:04.03 | ||||||
Johann David Ørbeck | 1995 | 29.03 | 1:02.28 | 3:06.31 | ||||||
Henrik Syversveen Lie | 1996 | 30.81 | 1:04.50 | 4:10.81 | ||||||
26 | Alingsås Herrar [1912] | 0 | Alingsås SLS | 4:17.49 | ||||||
Mikael Frost | 1993 | 29.23 | 1:02.40 | 1:02.40 | ||||||
Marcus Decoy | 1992 | 28.19 | 1:02.01 | 2:04.41 | ||||||
Philip Bergstedt | 1998 | 33.43 | 1:09.46 | 3:13.87 | ||||||
Erik Rådman | 1993 | 30.24 | 1:03.62 | 4:17.49 | ||||||
27 | Uddevalla Herrar Lag1 | 0 | Uddevalla Sim | 4:19.64 | ||||||
Hampus Johansson | 1995 | 28.95 | 1:00.92 | 1:00.92 | ||||||
Simon Bodestig | 1996 | 29.73 | 1:03.03 | 2:03.95 | ||||||
Kalle Svensson | 1997 | 30.34 | 1:04.79 | 3:08.74 | ||||||
Navid Fageeh | 1997 | 32.91 | 1:10.90 | 4:19.64 | ||||||
28 | Harnäs Sku Herrar | 0 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 4:21.05 | ||||||
Tim Zetterström | 1995 | 31.07 | 1:05.15 | 1:05.15 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 28.28 | 1:02.64 | 2:07.79 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 31.13 | 1:06.38 | 3:14.17 | ||||||
Andreas Ericson | 1993 | 30.48 | 1:06.88 | 4:21.05 | ||||||
29 | Kss Lag 1 | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 4:21.65 | ||||||
Andreas Hjalmarsson | 1994 | 27.27 | 57.00 | 57.00 | ||||||
Emil Bornerheim | 1993 | 26.78 | 57.52 | 1:54.52 | ||||||
Fredrik Hjalmarsson | 1998 | 33.42 | 1:10.84 | 3:05.36 | ||||||
Alexander Ström | 1998 | 34.86 | 1:16.29 | 4:21.65 | ||||||
30 | Lambertseter SK 2 | 0 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 4:24.78 | |||||
Anders Erichsen Torvanger | 1995 | 28.50 | 59.85 | 59.85 | ||||||
Fridtjov Mørk | 1998 | 32.40 | 1:06.22 | 2:06.07 | ||||||
Viktor Husø Richardsen | 1998 | 32.31 | 1:07.95 | 3:14.02 | ||||||
Mikolaj Dobies | 1998 | 34.04 | 1:10.76 | 4:24.78 | ||||||
31 | S02 Lag 2 | 1994 | Simklubben S 02 | 4:25.45 | ||||||
Jakob Schariot | 1995 | 30.20 | 1:02.83 | 1:02.83 | ||||||
Johannes Sköld | 1996 | 27.60 | 59.28 | 2:02.11 | ||||||
Oscar Pettersson | 1994 | 27.97 | 59.34 | 3:01.45 | ||||||
Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | 38.56 | 1:24.00 | 4:25.45 | ||||||
32 | Södertälje Lag 3 | 0 | Södertälje Simsällskap | SWE | 4:28.20 | |||||
Alexander Lind | 1997 | 29.60 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Stefan Kureljusic | 1997 | 31.46 | 1:06.32 | 2:09.87 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 32.70 | 1:09.38 | 3:19.25 | ||||||
Albin Thelin | 1997 | 32.41 | 1:08.95 | 4:28.20 | ||||||
33 | Elfsborg Herrar 2 [1998] | 1998 | Simklubben Elfsborg | 4:29.42 | ||||||
Georg Hess | 1996 | 1:01.81 | 2:11.09 | 2:11.09 | ||||||
Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | 1:12.41 | 2:18.33 | 4:29.42 | ||||||
Hannes Wirfalk | 1997 | |||||||||
Emil Hammarlund | 1995 | 4:29.42 | 4:29.42 | |||||||
34 | Höganäs SS Pågar Lag 2 | 1995 | Höganäs Simsällskap | 4:29.86 | ||||||
Ian Fernström | 1995 | 29.67 | 1:01.72 | 1:01.72 | ||||||
Stefan Kojic | 1998 | 32.58 | 1:09.80 | 2:11.52 | ||||||
Mika Persson | 1998 | 31.38 | 1:07.27 | 3:18.79 | ||||||
Jonathan Erös | 1998 | 33.66 | 1:11.07 | 4:29.86 | ||||||
35 | Landskrona Herrar 4 | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:49.68 | ||||||
Filip Tretonius | 1999 | 34.81 | 1:14.63 | 1:14.63 | ||||||
Filip Svennblad | 1997 | 34.72 | 1:13.67 | 2:28.30 | ||||||
Simon Stoltenborg | 1995 | 29.99 | 1:03.70 | 3:32.00 | ||||||
Victor Schagerlöf | 1998 | 38.61 | 1:17.68 | 4:49.68 | ||||||
36 | Landskrona Herrar 3 | 0 | Landskrona Simsällskap | 4:56.18 | ||||||
Hampus Svensson | 1999 | 36.43 | 1:19.80 | 1:19.80 | ||||||
Adam Schön-Svensson | 1991 | 26.53 | 56.41 | 2:16.21 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 37.00 | 1:21.39 | 3:37.60 | ||||||
Tim Petersson | 1999 | 37.36 | 1:18.58 | 4:56.18 | ||||||
37 | Landskrona Herrar 2 | 0 | Landskrona Simsällskap | 5:08.27 | ||||||
Ali Raeisi | 1998 | 36.21 | 1:17.02 | 1:17.02 | ||||||
Henrik Albäck | 1998 | 37.46 | 1:21.77 | 2:38.79 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 36.16 | 1:17.05 | 3:55.84 | ||||||
Salim Celikovic | 1998 | 35.53 | 1:12.43 | 5:08.27 | ||||||
38 | Alingsås Herrar [1998] | 1998 | Alingsås SLS | 5:08.97 | ||||||
Jesper Kaudern | 1997 | 33.10 | 1:07.12 | 1:07.12 | ||||||
Mateo Herrera | 1995 | 30.91 | 1:04.76 | 2:11.88 | ||||||
David Wollersjö | 2000 | 39.13 | 1:24.88 | 3:36.76 | ||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 44.90 | 1:32.21 | 5:08.97 | ||||||
39 | Elfsborg Pojkar [1996] | 1996 | Simklubben Elfsborg | 5:15.85 | ||||||
Fredrik Olsson | 1994 | 36.16 | 1:15.47 | 1:15.47 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 37.02 | 1:20.01 | 2:35.48 | ||||||
Melker Olsson | 2000 | 36.46 | 1:19.70 | 3:55.18 | ||||||
William W Holappa | 1999 | 38.12 | 1:20.67 | 5:15.85 | ||||||
- | Göteborg Herrar Lag2 | 1996 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Johan Ekstedt | 1993 | |||||||||
Daniel Åslund | 1992 | |||||||||
Alexander Triantafillou | 1997 | |||||||||
Oscar Frankenfelt | 1994 | DNS | ||||||||
- | Säffle SS Herrar | 0 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 29 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 20:42 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 10, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Allstugan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:34.53 | ||||||
Tim Arnesen | 1987 | 25.13 | 25.13 | |||||||
Marcus Tuomela | 1988 | 23.77 | 48.90 | |||||||
Robin Andréasson | 1988 | 22.32 | 1:11.22 | |||||||
Christoffer Carlsen | 1992 | 23.31 | 1:34.53 | |||||||
2 | Nkk Herrar | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:35.67 | ||||||
Nikola Stojmenovic | 1988 | 24.61 | 24.61 | |||||||
Mikael Wåhlin | 1989 | 23.20 | 47.81 | |||||||
Stefan Stojmenovic | 1993 | 23.77 | 1:11.58 | |||||||
Sebastian Karlsson | 1992 | 24.09 | 1:35.67 | |||||||
3 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 1:38.45 | ||||||
Albert Barrabino | 1985 | 25.04 | 25.04 | |||||||
Oscar Vilsmyr | 1982 | 24.41 | 49.45 | |||||||
Johan Widén | 1986 | 24.32 | 1:13.77 | |||||||
Sebastian Pettersson | 1994 | 24.68 | 1:38.45 | |||||||
4 | Kungälv Herr Junior | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 1:38.60 | ||||||
Anton Arvidsson | 1994 | 25.22 | 25.22 | |||||||
Ossian Arvidsson | 1992 | 24.30 | 49.52 | |||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 24.46 | 1:13.98 | |||||||
Johan Hildesson | 1992 | 24.62 | 1:38.60 | |||||||
5 | Mass Herrar 2 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:38.79 | ||||||
Johannes Lampela | 1992 | 24.91 | 24.91 | |||||||
Isak Eliasson | 1996 | 24.22 | 49.13 | |||||||
Rickard Berglund | 1987 | 24.54 | 1:13.67 | |||||||
Patric Kartberg | 1992 | 25.12 | 1:38.79 | |||||||
6 | Bærumsv G1 Jr. | 0 | Bærumsvømmerne | 1:39.39 | ||||||
Henry Emil Nordhagen | 1993 | 25.02 | 25.02 | |||||||
Sebastian Wigstrøm | 1991 | 24.88 | 49.90 | |||||||
Carl Andreas Wathne | 1991 | 24.88 | 1:14.78 | |||||||
Vegard Løvberg | 1991 | 24.61 | 1:39.39 | |||||||
7 | Mass Herrar 3 | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:44.58 | ||||||
Carl Leander | 1990 | 25.97 | 25.97 | |||||||
Patrik Löfgren | 1996 | 25.79 | 51.76 | |||||||
Joachim Bratt | 1995 | 26.22 | 1:17.98 | |||||||
Emil Elton | 1995 | 26.60 | 1:44.58 | |||||||
- | Trollhättans Simsällskap | 0 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Martin Persson | 1992 | 24.41 | 24.41 | |||||||
Simon Nilsson | 1993 | 25.05 | 49.46 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 08:54 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Pettersson | 1992 | Göteborg Sim | 31.68 | ||||||
2 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 31.80 | ||||||
3 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 32.36 | ||||||
4 | Isabel Svensson | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.43 | ||||||
5 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 32.78 | ||||||
6 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 32.88 | ||||||
7 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 32.99 | ||||||
8 | Viktoria Smidare | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.35 | ||||||
9 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.98 | ||||||
10 | Sara Bergström | 1991 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 35.17 | |||||
11 | Emelie Axmar | 1993 | S71 | 36.60 | ||||||
12 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 36.63 | ||||||
13 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 37.23 | ||||||
14 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.64 | ||||||
15 | Kajsa Fritz | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 37.67 | ||||||
16 | Karin Kvarfordt | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.70 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.76 | ||||||
2 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 32.02 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 32.86 | ||||||
4 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 32.87 | ||||||
5 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 33.29 | ||||||
6 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.40 | ||||||
7 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 33.45 | ||||||
8 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 33.98 | ||||||
9 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.10 | ||||||
10 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.45 | ||||||
11 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.58 | ||||||
12 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 34.81 | ||||||
13 | Amanda Nielsen-Fernandez | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 35.09 | ||||||
14 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.28 | ||||||
15 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.33 | ||||||
16 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.41 | ||||||
17 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.46 | ||||||
18 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 35.57 | ||||||
19 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 36.42 | ||||||
20 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.78 | ||||||
21 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 37.38 | ||||||
22 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 37.61 | ||||||
23 | Lovisa Åkesson | 1994 | Karlshamns Simklubb | 37.75 | ||||||
24 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.84 | ||||||
25 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.91 | ||||||
26 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.03 | ||||||
27 | Agnes Pap | 1995 | Ljungby Simsällskap | 38.78 | ||||||
28 | Amanda Movahed | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.82 | ||||||
29 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 38.90 | ||||||
30 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.03 | ||||||
31 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.36 | ||||||
32 | Sofi Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | SWE | 40.46 | |||||
33 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.52 | ||||||
34 | Julia Stendahl | 1995 | Simklubben 1970 | 40.98 | ||||||
35 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.52 | ||||||
36 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.27 | ||||||
37 | Louise Grövnes | 1995 | S71 | 51.19 | ||||||
38 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 51.28 | ||||||
- | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Savannah Åstrand | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 34.36 | |||||
2 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 34.46 | ||||||
3 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 34.47 | ||||||
4 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.56 | ||||||
5 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 35.31 | ||||||
6 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.33 | ||||||
7 | Elise Raaen Bø | 1997 | Bærumsvømmerne | 35.37 | ||||||
8 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 35.68 | ||||||
9 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.01 | ||||||
10 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 36.16 | ||||||
11 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 36.20 | ||||||
12 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.22 | ||||||
13 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 36.45 | ||||||
14 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 36.81 | ||||||
15 | Angelica Yngvesson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 36.87 | ||||||
16 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 36.89 | ||||||
17 | Emelie Hermansson | 1996 | Landskrona Simsällskap | 37.19 | ||||||
18 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 37.40 | ||||||
19 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.43 | ||||||
20 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 37.67 | ||||||
21 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 37.90 | ||||||
22 | Amanda Essebo | 1996 | Bærumsvømmerne | 38.00 | ||||||
23 | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 38.04 | ||||||
24 | Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.08 | ||||||
25 | Linneá Hagborg | 1996 | Simklubben 1970 | 38.87 | ||||||
26 | Ida Jensen | 1996 | Ljungby Simsällskap | 39.19 | ||||||
26 | Jonna Nordström | 1997 | S71 | 39.19 | ||||||
28 | Karla Ruud | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.23 | ||||||
29 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 39.41 | ||||||
30 | Sanna Briskog | 1997 | Karlshamns Simklubb | 39.80 | ||||||
31 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 39.89 | ||||||
32 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.28 | ||||||
33 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.40 | ||||||
33 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 40.40 | ||||||
35 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 40.93 | ||||||
36 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.42 | ||||||
37 | Camilla Ullberg | 1997 | Åsundens Simsällskap | 42.46 | ||||||
- | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 33.94 | ||||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 34.80 | ||||||
3 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.16 | ||||||
4 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.68 | ||||||
5 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 36.69 | ||||||
6 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | NOR | 37.49 | |||||
7 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 37.57 | ||||||
8 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.63 | ||||||
9 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 37.94 | ||||||
9 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 37.94 | ||||||
11 | Mikaela Göltl | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.06 | ||||||
12 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.15 | ||||||
13 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 38.16 | ||||||
14 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.18 | ||||||
15 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.20 | ||||||
16 | Maja Palmqvist | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.25 | ||||||
17 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 38.54 | ||||||
18 | Hannah Bernstein | 1998 | Bærumsvømmerne | 38.61 | ||||||
19 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.64 | ||||||
19 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.64 | ||||||
21 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 39.12 | ||||||
21 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 39.12 | ||||||
23 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 39.13 | ||||||
24 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.17 | ||||||
25 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 39.35 | ||||||
26 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 39.76 | ||||||
27 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 39.90 | ||||||
28 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.99 | ||||||
29 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.12 | ||||||
30 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.13 | ||||||
31 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.45 | ||||||
32 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.60 | ||||||
33 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 40.71 | ||||||
34 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 41.00 | ||||||
35 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 41.72 | ||||||
36 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.10 | ||||||
37 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.14 | ||||||
38 | Elin Alaei | 1998 | Uddevalla Sim | 42.47 | ||||||
39 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 42.50 | ||||||
40 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.41 | ||||||
41 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 44.18 | ||||||
- | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.32 | ||||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 37.86 | ||||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.25 | ||||||
4 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 38.47 | ||||||
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 40.04 | ||||||
6 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.51 | ||||||
7 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 41.85 | ||||||
8 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 42.07 | ||||||
9 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.76 | ||||||
10 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.88 | ||||||
11 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | SWE | 42.93 | |||||
12 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 43.25 | ||||||
13 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 43.27 | ||||||
14 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 44.28 | ||||||
15 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 44.70 | ||||||
16 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 45.76 | ||||||
17 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 45.83 | ||||||
18 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 45.92 | ||||||
19 | Tilda Börjesson | 2000 | Göteborg Sim | 45.96 | ||||||
20 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 46.04 | ||||||
21 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 46.28 | ||||||
22 | Sofia Klahr | 2000 | Simklubben Elfsborg | 46.51 | ||||||
23 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 46.72 | ||||||
24 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 46.75 | ||||||
25 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 47.48 | ||||||
26 | Jennie Levinsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 47.98 | ||||||
27 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 48.14 | ||||||
28 | Jozefin Westin | 2002 | Grums Simsällskap | 48.32 | ||||||
29 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 49.28 | ||||||
30 | Melissa Zabihi | 2001 | Simklubben S 02 | 49.64 | ||||||
31 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 51.89 | ||||||
32 | Samantha Palusaar | 2000 | S71 | 52.05 | ||||||
33 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 54.42 | ||||||
34 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 54.57 | ||||||
- | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 08:54 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Kvänum |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Pettersson | 1992 | Göteborg Sim | 30.22 | ||||||
2 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 30.32 | ||||||
3 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 30.39 | ||||||
4 | Isabel Svensson | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.31 | ||||||
5 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.71 | ||||||
5 | Sofia Andersson | 1992 | Alingsås SLS | 31.71 | ||||||
7 | Viktoria Smidare | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.96 | ||||||
- | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Kvänum |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 30.50 | ||||||
2 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.53 | ||||||
3 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 31.12 | ||||||
4 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 31.16 | ||||||
5 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.24 | ||||||
6 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 31.80 | ||||||
7 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.30 | ||||||
8 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 32.58 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Kvänum |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.83 | ||||||
2 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 33.02 | ||||||
3 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 33.09 | ||||||
4 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 33.22 | ||||||
5 | Savannah Åstrand | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 33.26 | ||||||
6 | Elise Raaen Bø | 1997 | Bærumsvømmerne | 33.53 | ||||||
7 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.97 | ||||||
8 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 34.60 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Kvänum |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 32.69 | ||||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 32.89 | ||||||
3 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.20 | ||||||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.38 | ||||||
5 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | Bærumsvømmerne | 35.37 | ||||||
6 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 35.50 | ||||||
7 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.88 | ||||||
8 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.41 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Kvänum |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.42 | ||||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 36.10 | ||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.64 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.72 | ||||||
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 39.53 | ||||||
6 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.10 | ||||||
7 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 41.31 | ||||||
8 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 42.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 30.56 | 1:04.71 | 1:39.30 | 2:14.52 | |||
2 | Jacob Larsson | 1992 | Simklubben Elfsborg | 29.84 | 1:02.98 | 1:38.37 | 2:16.47 | |||
3 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 30.64 | 1:05.54 | 1:44.44 | 2:21.27 | |||
4 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 31.47 | 1:06.21 | 1:43.15 | 2:21.76 | |||
5 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 31.86 | 1:08.26 | 1:46.50 | 2:23.84 | |||
6 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.81 | 1:06.38 | 1:43.65 | 2:24.72 | |||
7 | Emil Bornerheim | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 31.39 | 1:07.42 | 1:45.69 | 2:24.87 | |||
8 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 31.36 | 1:06.54 | 1:43.87 | 2:25.18 | |||
9 | Nils Montalva | 1993 | Simklubben S 02 | 32.53 | 1:09.97 | 1:48.52 | 2:28.40 | |||
10 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.46 | 1:05.89 | 1:47.41 | 2:28.41 | |||
11 | Gustav Andersson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 32.32 | 1:08.93 | 1:48.33 | 2:29.76 | |||
12 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.43 | 1:10.00 | 1:51.33 | 2:31.13 | |||
13 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 31.48 | 1:08.46 | 1:49.47 | 2:32.83 | |||
14 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 32.14 | 1:12.63 | 1:58.02 | 2:45.74 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.22 | 1:02.90 | 1:38.89 | 2:15.02 | |||
2 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 31.03 | 1:05.64 | 1:41.15 | 2:15.62 | Deltar ej i final | ||
3 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 29.88 | 1:04.61 | 1:41.59 | 2:19.39 | |||
4 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.78 | 1:07.88 | 1:46.88 | 2:24.21 | |||
5 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 31.43 | 1:07.60 | 1:46.73 | 2:26.76 | |||
6 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.46 | 1:10.23 | 1:50.05 | 2:32.01 | |||
7 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 32.74 | 1:10.28 | 1:50.27 | 2:34.13 | |||
8 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.87 | 1:11.05 | 1:53.07 | 2:35.59 | |||
9 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.74 | 1:14.47 | 1:56.02 | 2:36.87 | |||
10 | Jaan Tollander | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 33.61 | 1:13.04 | 1:54.92 | 2:39.27 | ||
11 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.78 | 1:15.53 | 1:59.27 | 2:43.86 | |||
12 | Lexxus Sparcks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 34.00 | 1:14.39 | 1:58.11 | 2:43.99 | |||
13 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 33.99 | 1:14.22 | 1:58.27 | 2:49.82 | |||
14 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | Deje Simsällskap | 38.90 | 1:25.02 | 2:14.04 | 3:03.82 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.53 | 1:04.93 | 1:42.10 | 2:21.75 | |||
2 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.94 | 1:12.05 | 1:51.92 | 2:32.55 | |||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 33.22 | 1:13.45 | 1:56.41 | 2:39.62 | |||
4 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.42 | 1:14.87 | 1:57.79 | 2:40.96 | |||
5 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 35.10 | 1:16.17 | 2:00.34 | 2:44.65 | |||
6 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 37.30 | 1:21.55 | 2:10.42 | 2:56.90 | ||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:15.03 | 1:54.24 | 2:33.62 | |||
2 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.93 | 1:24.29 | 2:13.80 | 3:03.91 | |||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 38.09 | 1:24.52 | 2:15.41 | 3:10.80 | |||
4 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 42.60 | 1:32.81 | 2:29.34 | 3:27.71 | |||
5 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.63 | 1:30.51 | 2:32.69 | 3:35.57 | |||
- | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:24 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 28.94 | 1:01.43 | 1:34.55 | 2:08.40 | |||
2 | Jacob Larsson | 1992 | Simklubben Elfsborg | 29.16 | 1:01.89 | 1:35.25 | 2:09.85 | |||
3 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 30.73 | 1:04.14 | 1:38.52 | 2:13.25 | |||
4 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:03.99 | 1:39.12 | 2:14.26 | |||
5 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 29.73 | 1:04.48 | 1:40.68 | 2:15.80 | |||
6 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 30.86 | 1:05.55 | 1:41.41 | 2:16.52 | |||
7 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 30.01 | 1:04.72 | 1:40.85 | 2:18.71 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 29.60 | 1:04.08 | 1:38.05 | 2:12.55 | |||
2 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.78 | 1:03.73 | 1:39.18 | 2:16.19 | |||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.52 | 1:06.06 | 1:42.76 | 2:18.89 | |||
4 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 29.58 | 1:04.35 | 1:42.33 | 2:19.32 | |||
5 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.70 | 1:08.12 | 1:47.14 | 2:27.39 | |||
6 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.00 | 1:11.34 | 1:50.45 | 2:27.96 | |||
7 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 32.29 | 1:09.80 | 1:49.39 | 2:29.19 | |||
8 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.87 | 1:13.25 | 1:54.80 | 2:35.50 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.07 | 1:03.55 | 1:38.40 | 2:13.06 | |||
2 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.57 | 1:10.49 | 1:49.55 | 2:30.13 | |||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 32.27 | 1:11.38 | 1:51.15 | 2:30.61 | |||
4 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.39 | 1:11.36 | 1:51.49 | 2:33.39 | |||
5 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.39 | 1:14.18 | 1:55.66 | 2:36.67 | |||
6 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 36.42 | 1:20.63 | 2:05.98 | 2:49.64 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.47 | 1:11.51 | 1:50.65 | 2:31.42 | |||
2 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 37.10 | 1:20.91 | 2:08.84 | 2:59.57 | |||
3 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.30 | 1:29.40 | 2:25.41 | 3:18.91 | |||
4 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 41.62 | 1:30.87 | 2:25.20 | 3:19.12 | |||
- | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:24 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 13, 200m Medley Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 30.51 | 1:09.89 | 1:48.37 | 2:23.51 | |||
2 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.71 | 1:09.84 | 1:51.90 | 2:26.99 | |||
3 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 32.58 | 1:10.21 | 1:54.07 | 2:28.03 | |||
4 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 32.63 | 1:09.53 | 1:54.32 | 2:29.34 | |||
5 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 29.64 | 1:09.08 | 1:55.21 | 2:31.41 | |||
6 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.36 | 1:15.72 | 1:57.81 | 2:31.91 | |||
7 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.10 | 1:12.81 | 1:58.85 | 2:33.35 | |||
8 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 33.17 | 1:15.25 | 1:57.32 | 2:33.55 | |||
9 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 32.31 | 1:12.76 | 1:58.43 | 2:34.18 | |||
10 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 32.60 | 1:14.03 | 1:59.46 | 2:34.43 | |||
11 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 33.47 | 1:15.30 | 2:05.36 | 2:41.00 | |||
12 | Kjersti Dalen | 1993 | Bærumsvømmerne | 33.93 | 1:16.76 | 2:06.32 | 2:41.65 | |||
13 | Sandra Olsson | 1992 | Simklubben S 02 | 35.64 | 1:17.87 | 2:06.87 | 2:43.45 | |||
14 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.72 | 1:20.18 | 2:09.85 | 2:47.35 | |||
15 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 35.47 | 1:24.25 | 2:10.04 | 2:49.90 | |||
16 | Sanna Sköld | 1993 | Grums Simsällskap | 39.30 | 1:24.49 | 2:14.25 | 2:52.34 | |||
Gren 13, 200m Medley Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 30.19 | 1:07.30 | 1:51.10 | 2:25.30 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.60 | 1:10.83 | 1:53.17 | 2:28.85 | |||
3 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.72 | 1:12.48 | 1:55.52 | 2:29.72 | |||
4 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 33.41 | 1:13.86 | 1:59.32 | 2:35.69 | |||
5 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 32.54 | 1:15.58 | 1:59.93 | 2:35.82 | |||
6 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 35.35 | 1:16.00 | 2:05.39 | 2:39.80 | |||
7 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 34.99 | 1:15.17 | 2:05.45 | 2:41.66 | |||
8 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.47 | 1:16.19 | 2:05.41 | 2:44.08 | |||
9 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.56 | 1:19.25 | 2:06.05 | 2:44.94 | |||
10 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 33.35 | 1:16.72 | 2:07.94 | 2:45.54 | |||
11 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.01 | 1:19.84 | 2:08.21 | 2:46.74 | |||
12 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.20 | 1:19.00 | 2:10.03 | 2:48.04 | |||
13 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.05 | 1:24.74 | 2:09.72 | 2:48.93 | |||
14 | Marthe Karlsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.42 | 1:23.07 | 2:10.72 | 2:50.54 | |||
15 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 36.84 | 1:21.83 | 2:11.10 | 2:50.72 | |||
16 | Felicia Nilsson | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 35.16 | 1:20.79 | 2:11.64 | 2:52.32 | |||
17 | Henriette Steinbakken | 1994 | Bærumsvømmerne | 36.72 | 1:22.68 | 2:13.99 | 2:53.20 | |||
18 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 38.03 | 1:30.73 | 2:20.10 | 3:00.30 | |||
- | Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Medley Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 32.50 | 1:09.50 | 1:53.56 | 2:28.54 | |||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.84 | 1:12.31 | 1:58.53 | 2:34.16 | |||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.38 | 1:14.79 | 2:00.06 | 2:34.79 | |||
4 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.80 | 1:13.87 | 2:01.56 | 2:38.46 | |||
5 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 33.51 | 1:15.64 | 2:02.70 | 2:38.88 | |||
6 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 34.50 | 1:16.05 | 2:02.68 | 2:39.10 | |||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.01 | 1:14.38 | 2:01.80 | 2:40.21 | |||
8 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.36 | 1:16.86 | 2:02.73 | 2:41.25 | |||
9 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 34.10 | 1:18.46 | 2:02.89 | 2:41.30 | |||
10 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.14 | 1:15.78 | 2:05.32 | 2:43.24 | |||
11 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 34.21 | 1:16.90 | 2:08.77 | 2:43.67 | |||
12 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.65 | 1:18.72 | 2:09.17 | 2:44.24 | |||
13 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.46 | 1:19.32 | 2:03.72 | 2:44.61 | |||
14 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.13 | 1:15.31 | 2:06.03 | 2:44.77 | |||
15 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 35.67 | 1:19.69 | 2:07.68 | 2:46.13 | |||
16 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.59 | 1:19.50 | 2:07.07 | 2:46.28 | |||
17 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 34.77 | 1:18.09 | 2:09.61 | 2:46.51 | |||
18 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.32 | 1:22.37 | 2:09.52 | 2:47.40 | |||
19 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.66 | 1:22.93 | 2:11.84 | 2:48.10 | |||
20 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.82 | 1:18.16 | 2:10.40 | 2:48.43 | |||
21 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 35.98 | 1:19.26 | 2:11.43 | 2:49.80 | |||
22 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.72 | 1:23.09 | 2:10.77 | 2:50.27 | |||
23 | Anna Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.87 | 1:24.11 | 2:11.85 | 2:53.78 | |||
Gren 13, 200m Medley Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 33.60 | 1:14.13 | 2:01.40 | 2:36.79 | ||
2 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.39 | 1:17.69 | 2:06.06 | 2:42.89 | |||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.85 | 1:19.33 | 2:08.13 | 2:46.27 | |||
4 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 38.89 | 1:21.53 | 2:12.80 | 2:50.00 | |||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.74 | 1:21.81 | 2:14.61 | 2:51.76 | |||
6 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.84 | 1:22.37 | 2:15.27 | 2:53.93 | |||
7 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.88 | 1:24.17 | 2:18.29 | 2:55.66 | |||
8 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.28 | 1:25.35 | 2:15.41 | 2:57.99 | |||
9 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 40.34 | 1:25.74 | 2:19.03 | 2:58.26 | |||
10 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.74 | 1:26.02 | 2:19.60 | 2:58.52 | |||
11 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.80 | 1:31.51 | 2:19.76 | 2:59.18 | |||
12 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.91 | 1:22.31 | 2:17.66 | 3:00.08 | |||
13 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.79 | 1:25.58 | 2:18.49 | 3:00.17 | |||
14 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.53 | 1:24.68 | 2:21.83 | 3:00.60 | |||
15 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 40.54 | 1:30.78 | 2:20.85 | 3:00.93 | |||
16 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 39.77 | 1:27.01 | 2:21.92 | 3:01.20 | |||
17 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 41.13 | 1:29.77 | 2:20.64 | 3:04.55 | |||
18 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 40.69 | 1:30.70 | 2:23.26 | 3:06.85 | |||
- | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
- | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Prospero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.32 | 1:03.75 | |||||
2 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 30.59 | 1:04.56 | |||||
3 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 31.28 | 1:06.01 | |||||
4 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 29.78 | 1:06.55 | |||||
5 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 31.29 | 1:07.97 | |||||
6 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.30 | 1:09.22 | |||||
7 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | 1:09.33 | |||||
8 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 32.87 | 1:09.56 | |||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Prospero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 29.21 | 1:03.74 | |||||
2 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.90 | 1:04.03 | |||||
3 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.93 | 1:07.28 | |||||
4 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 31.78 | 1:10.22 | |||||
5 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 32.52 | 1:10.74 | |||||
6 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 33.38 | 1:11.15 | |||||
7 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.98 | 1:11.92 | |||||
8 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 33.44 | 1:12.44 | |||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Prospero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.27 | 1:06.50 | |||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.90 | 1:08.98 | |||||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.20 | 1:09.49 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 33.11 | 1:10.80 | |||||
5 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.59 | 1:10.82 | |||||
6 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.33 | 1:11.19 | |||||
7 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 34.41 | 1:13.60 | |||||
8 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.66 | 1:15.71 | |||||
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Prospero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 32.89 | 1:11.63 | |||||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.33 | 1:13.67 | |||||
3 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.04 | 1:14.19 | |||||
4 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 35.12 | 1:15.13 | |||||
5 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.49 | 1:19.29 | |||||
6 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 37.21 | 1:21.35 | |||||
7 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.93 | 1:21.69 | |||||
8 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.97 | 1:21.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 34.48 | 1:12.56 | 1:52.25 | 2:32.74 | |||
2 | Isak Ladeborn | 1988 | Simklubben Laxen | 34.23 | 1:12.90 | 1:53.82 | 2:35.17 | |||
3 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 37.72 | 1:18.74 | 1:59.87 | 2:39.92 | |||
4 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.50 | 1:19.99 | 2:04.08 | 2:45.15 | |||
5 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 36.40 | 1:19.46 | 2:02.05 | 2:47.04 | |||
6 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 37.00 | 1:20.21 | 2:05.02 | 2:49.51 | |||
7 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 38.61 | 1:22.66 | 2:08.19 | 2:55.23 | |||
8 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 39.04 | 1:23.34 | 2:09.26 | 2:56.02 | |||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 34.92 | 1:13.33 | 1:54.37 | 2:32.82 | |||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 34.81 | 1:14.10 | 1:53.05 | 2:33.43 | |||
3 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 35.95 | 1:15.24 | 1:56.07 | 2:36.51 | |||
4 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.98 | 1:14.20 | 1:55.24 | 2:36.71 | |||
5 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.48 | 1:15.45 | 1:56.67 | 2:37.37 | |||
6 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 36.13 | 1:17.22 | 1:58.17 | 2:39.26 | |||
7 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 35.41 | 1:17.37 | 2:00.84 | 2:44.49 | Deltar ej i final | ||
8 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 36.54 | 1:18.63 | 2:02.13 | 2:45.25 | |||
9 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 38.61 | 1:21.26 | 2:04.22 | 2:47.67 | |||
10 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.83 | 1:18.35 | 2:03.36 | 2:47.99 | |||
11 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 37.89 | 1:21.81 | 2:06.17 | 2:48.73 | |||
12 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.21 | 1:21.34 | 2:07.15 | 2:50.96 | |||
13 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:20.98 | 2:06.54 | 2:52.05 | |||
14 | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | 38.52 | 1:21.58 | 2:06.27 | 2:52.75 | |||
15 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.13 | 1:21.28 | 2:07.44 | 2:52.96 | |||
16 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.86 | 1:24.25 | 2:10.69 | 2:56.92 | |||
17 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.15 | 1:24.99 | 2:12.01 | 2:59.36 | |||
18 | Max Johansson | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.39 | 1:25.94 | 2:13.28 | 3:00.70 | |||
19 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | Deje Simsällskap | 43.11 | 1:31.60 | 2:20.06 | 3:08.52 | |||
20 | Måns Tangvald | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.92 | 1:30.53 | 2:21.04 | 3:09.91 | |||
21 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 41.82 | 1:30.14 | 2:21.35 | 3:12.19 | |||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 35.35 | 1:15.51 | 1:57.52 | 2:37.79 | ||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 35.73 | 1:18.25 | 2:00.94 | 2:44.39 | |||
3 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 36.43 | 1:18.21 | 2:01.97 | 2:45.14 | |||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 38.31 | 1:21.94 | 2:04.94 | 2:48.77 | |||
5 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.83 | 1:26.17 | 2:12.93 | 2:58.94 | |||
6 | Linus Olsson | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 39.68 | 1:26.18 | 2:15.58 | 3:06.38 | |||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.73 | 1:28.48 | 2:18.71 | 3:07.77 | |||
8 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.97 | 1:31.67 | 2:21.76 | 3:10.07 | |||
9 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 41.76 | 1:31.19 | 2:21.39 | 3:11.39 | |||
10 | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.01 | 1:32.44 | 2:22.22 | 3:11.76 | |||
11 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 44.79 | 1:34.64 | 2:26.48 | 3:17.26 | |||
12 | Bror Vebjørn Remen | 1997 | Bærumsvømmerne | 42.64 | 1:32.62 | 2:23.64 | 3:17.47 | |||
13 | Filip Svennblad | 1997 | Landskrona Simsällskap | 43.15 | 1:32.83 | 2:25.79 | 3:19.35 | |||
14 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 46.07 | 1:36.49 | 2:28.35 | 3:19.73 | |||
15 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 44.89 | 1:36.77 | 2:30.92 | 3:25.93 | |||
16 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 47.39 | 1:41.82 | 2:37.83 | 3:29.96 | |||
- | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
- | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:24.42 | 2:11.86 | 2:59.73 | |||
2 | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.71 | 1:28.79 | 2:15.77 | 3:02.37 | |||
3 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.25 | 1:30.13 | 2:18.25 | 3:06.45 | |||
4 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 40.20 | 1:26.78 | 2:16.92 | 3:07.47 | |||
5 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.89 | 1:32.45 | 2:23.30 | 3:14.76 | |||
6 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 44.48 | 1:34.91 | 2:26.02 | 3:16.15 | |||
7 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.78 | 1:31.04 | 2:23.95 | 3:17.18 | |||
8 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 44.76 | 1:35.32 | 2:28.50 | 3:19.25 | |||
9 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 45.01 | 1:35.87 | 2:29.21 | 3:21.98 | |||
10 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 46.55 | 1:39.16 | 2:34.09 | 3:26.07 | |||
11 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 46.21 | 1:40.17 | 2:34.63 | 3:26.48 | |||
12 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 46.13 | 1:39.08 | 2:32.78 | 3:28.99 | |||
13 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 48.00 | 1:42.72 | 2:37.93 | 3:31.14 | |||
14 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 47.76 | 1:42.98 | 2:38.59 | 3:32.55 | |||
15 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 48.52 | 1:45.29 | 2:43.31 | 3:37.97 | |||
16 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.18 | 1:45.31 | 2:43.54 | 3:38.48 | |||
17 | Erik Gingsjö | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 48.60 | 1:46.58 | 2:42.58 | 3:40.20 | |||
18 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 46.91 | 1:43.02 | 2:41.59 | 3:40.62 | |||
- | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:02 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: GG438 Clipperton |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Isak Ladeborn | 1988 | Simklubben Laxen | 32.67 | 1:08.78 | 1:46.15 | 2:24.62 | |||
2 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 32.90 | 1:09.47 | 1:47.99 | 2:28.04 | |||
3 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 33.68 | 1:11.82 | 1:50.63 | 2:28.68 | |||
4 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.20 | 1:12.80 | 1:51.80 | 2:30.86 | |||
5 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 38.07 | 1:19.05 | 2:01.06 | 2:43.70 | |||
6 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 36.94 | 1:19.02 | 2:02.41 | 2:45.99 | |||
7 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 35.25 | 1:17.52 | 2:03.42 | 2:51.93 | |||
- | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: GG438 Clipperton |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 32.04 | 1:07.52 | 1:43.77 | 2:21.22 | |||
2 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 33.32 | 1:10.43 | 1:47.92 | 2:26.11 | |||
3 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.91 | 1:10.11 | 1:48.86 | 2:27.91 | |||
4 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 34.21 | 1:11.55 | 1:49.86 | 2:28.25 | |||
5 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.31 | 1:12.57 | 1:51.48 | 2:30.12 | |||
6 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.79 | 1:11.56 | 1:51.25 | 2:31.26 | |||
7 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 34.67 | 1:14.97 | 1:55.65 | 2:37.57 | |||
8 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 37.28 | 1:18.44 | 2:01.16 | 2:44.76 | |||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: GG438 Clipperton |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 33.46 | 1:12.03 | 1:51.78 | 2:30.65 | |||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 34.73 | 1:14.51 | 1:55.60 | 2:36.63 | |||
3 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 35.28 | 1:14.94 | 1:56.24 | 2:37.42 | |||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.79 | 1:18.68 | 2:01.04 | 2:43.89 | |||
5 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.86 | 1:24.61 | 2:10.95 | 2:56.94 | |||
6 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 39.56 | 1:25.40 | 2:12.08 | 2:57.79 | |||
7 | Linus Olsson | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 38.71 | 1:24.22 | 2:10.65 | 2:58.56 | |||
8 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.03 | 1:28.29 | 2:16.94 | 3:05.28 | |||
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: GG438 Clipperton |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.09 | 1:21.61 | 2:07.37 | 2:53.05 | |||
2 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.07 | 1:25.43 | 2:10.56 | 2:55.51 | |||
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 39.06 | 1:24.14 | 2:12.27 | 3:00.34 | |||
4 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:28.07 | 2:16.91 | 3:06.38 | |||
5 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.64 | 1:28.10 | 2:16.68 | 3:06.78 | |||
6 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 41.29 | 1:28.52 | 2:19.64 | 3:07.02 | |||
7 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 43.36 | 1:31.97 | 2:21.65 | 3:11.33 | |||
- | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:02 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Claire Hedenskog | 1980 | Göteborg Sim | 26.50 | ||||||
2 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.47 | ||||||
3 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 27.66 | ||||||
4 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 27.69 | ||||||
5 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 28.13 | ||||||
6 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 28.51 | ||||||
7 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 28.76 | ||||||
8 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.43 | ||||||
9 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.57 | ||||||
10 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.60 | ||||||
11 | Josephine Runeke | 1991 | Karlskrona Simsällskap | 29.88 | ||||||
12 | Erika Skåål | 1985 | Kungälvs Simsällskap | 29.97 | ||||||
12 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 29.97 | ||||||
14 | Rekina Skyttä | 1993 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 30.23 | |||||
15 | Kjersti Dalen | 1993 | Bærumsvømmerne | 30.35 | ||||||
16 | Maria Bølgen | 1993 | Bærumsvømmerne | 30.40 | ||||||
17 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 30.46 | ||||||
18 | Kajsa Fritz | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 30.62 | ||||||
19 | Sara Bergström | 1991 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 30.67 | |||||
20 | Emelie Axmar | 1993 | S71 | 30.69 | ||||||
21 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 30.84 | ||||||
22 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 30.92 | ||||||
23 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.13 | ||||||
24 | Karin Kvarfordt | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.43 | ||||||
25 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 31.79 | ||||||
26 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 31.80 | ||||||
27 | My Jensen | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.17 | ||||||
28 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.24 | ||||||
29 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.28 | ||||||
30 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 32.69 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.27 | ||||||
2 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.24 | ||||||
3 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 28.56 | |||||
4 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 28.83 | ||||||
5 | Amanda Nielsen-Fernandez | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.97 | ||||||
6 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 29.48 | ||||||
7 | Ida Almbratt | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 29.49 | ||||||
8 | Julie Rønningsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.51 | ||||||
9 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.56 | ||||||
10 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.68 | ||||||
11 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 29.89 | ||||||
12 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 29.93 | ||||||
13 | Amanda Åström | 1994 | S71 | 29.94 | ||||||
14 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 29.95 | ||||||
15 | Rita Tóth | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 30.17 | ||||||
16 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 30.24 | ||||||
17 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.26 | ||||||
18 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 30.33 | ||||||
19 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.39 | ||||||
20 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.40 | ||||||
21 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.47 | ||||||
22 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.51 | ||||||
23 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.73 | ||||||
24 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 30.80 | ||||||
25 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 30.83 | ||||||
26 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 31.10 | ||||||
27 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.25 | ||||||
28 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.32 | ||||||
29 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.35 | ||||||
30 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 31.41 | ||||||
31 | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 31.59 | ||||||
32 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.74 | ||||||
33 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 32.05 | ||||||
34 | Henriette Steinbakken | 1994 | Bærumsvømmerne | 32.23 | ||||||
35 | Boel Knutson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 32.51 | ||||||
36 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.68 | ||||||
36 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.68 | ||||||
38 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.71 | ||||||
39 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 32.74 | ||||||
40 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.96 | ||||||
41 | Lovisa Åkesson | 1994 | Karlshamns Simklubb | 34.10 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 28.45 | ||||||
2 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 28.55 | |||||
3 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.77 | ||||||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 28.85 | ||||||
5 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.02 | ||||||
6 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 29.06 | ||||||
7 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.22 | ||||||
7 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 29.22 | |||||
9 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 29.37 | ||||||
10 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 29.59 | ||||||
11 | Christin Heina | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 29.67 | |||||
12 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.05 | ||||||
13 | Elise Raaen Bø | 1997 | Bærumsvømmerne | 30.09 | ||||||
14 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 30.17 | ||||||
15 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 30.27 | ||||||
16 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 30.33 | |||||
16 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 30.33 | ||||||
18 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 30.35 | ||||||
19 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 30.40 | ||||||
20 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.43 | ||||||
21 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.53 | ||||||
22 | Cajsa Törnqvist | 1996 | Åsundens Simsällskap | 30.65 | ||||||
23 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.83 | ||||||
24 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 30.86 | ||||||
25 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 30.97 | ||||||
25 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.97 | ||||||
25 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 30.97 | ||||||
28 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 31.02 | ||||||
29 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.05 | ||||||
30 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.16 | ||||||
31 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.32 | ||||||
32 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.51 | ||||||
33 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 31.52 | ||||||
34 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.62 | ||||||
34 | Karla Ruud | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.62 | ||||||
36 | Hanna Helin-Nilsson | 1997 | Simklubben 1970 | 31.65 | ||||||
37 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 31.71 | ||||||
38 | Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.92 | ||||||
39 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.95 | ||||||
40 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 32.56 | ||||||
41 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.77 | ||||||
42 | Sanna Briskog | 1997 | Karlshamns Simklubb | 33.07 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 29.73 | ||||||
2 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.76 | ||||||
3 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 30.05 | ||||||
4 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | NOR | 30.85 | |||||
5 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 31.18 | ||||||
6 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 31.27 | ||||||
7 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 31.35 | ||||||
8 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.71 | ||||||
9 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.73 | ||||||
10 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.07 | ||||||
11 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 32.34 | ||||||
12 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 32.38 | ||||||
13 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 32.43 | ||||||
14 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.56 | ||||||
15 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.89 | ||||||
16 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.91 | ||||||
17 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.10 | ||||||
18 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 33.17 | ||||||
18 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.17 | ||||||
20 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 33.26 | ||||||
21 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.48 | ||||||
22 | Hannah Bernstein | 1998 | Bærumsvømmerne | 33.49 | ||||||
23 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.53 | ||||||
24 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 33.58 | ||||||
25 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.74 | ||||||
26 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.84 | ||||||
27 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.87 | ||||||
28 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.01 | ||||||
29 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.20 | ||||||
30 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 34.33 | ||||||
31 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 34.39 | ||||||
32 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 34.46 | ||||||
32 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.46 | ||||||
34 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 34.72 | ||||||
35 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.74 | ||||||
36 | Maja Palmqvist | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.84 | ||||||
37 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 34.94 | ||||||
38 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.97 | ||||||
39 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.65 | ||||||
- | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.53 | ||||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 33.14 | ||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.16 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.79 | ||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 34.70 | ||||||
6 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.90 | ||||||
7 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 34.99 | ||||||
8 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.06 | ||||||
9 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.57 | ||||||
10 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.83 | ||||||
11 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 35.89 | ||||||
12 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 36.02 | ||||||
12 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 36.02 | ||||||
14 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 36.44 | ||||||
15 | Tilda Börjesson | 2000 | Göteborg Sim | 36.50 | ||||||
16 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 37.11 | ||||||
17 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.37 | ||||||
18 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 37.40 | ||||||
19 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 37.47 | ||||||
20 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 37.61 | ||||||
21 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.65 | ||||||
22 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 37.68 | ||||||
23 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 38.84 | ||||||
24 | Sofia Klahr | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.18 | ||||||
25 | Jennie Levinsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.25 | ||||||
26 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | SWE | 39.41 | |||||
27 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 39.44 | ||||||
28 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 40.59 | ||||||
29 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 40.66 | ||||||
30 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 40.99 | ||||||
31 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 41.33 | ||||||
32 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 42.21 | ||||||
33 | Jozefin Westin | 2002 | Grums Simsällskap | 42.26 | ||||||
34 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 42.45 | ||||||
35 | Samantha Palusaar | 2000 | S71 | 44.96 | ||||||
36 | Felicia Werme | 2001 | Grums Simsällskap | 45.66 | ||||||
37 | Melissa Zabihi | 2001 | Simklubben S 02 | 46.87 | ||||||
38 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 49.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:13 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Samarbetsdynamik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Claire Hedenskog | 1980 | Göteborg Sim | 25.76 | ||||||
2 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.63 | ||||||
3 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 26.78 | ||||||
4 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 26.96 | ||||||
5 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 27.43 | ||||||
6 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 27.53 | ||||||
7 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 27.67 | ||||||
8 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.24 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Samarbetsdynamik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.94 | ||||||
2 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 27.48 | ||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 27.48 | ||||||
4 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | 27.64 | ||||||
5 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 28.14 | ||||||
6 | Amanda Nielsen-Fernandez | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.47 | ||||||
7 | Julie Rønningsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.57 | ||||||
8 | Ida Almbratt | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.90 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Samarbetsdynamik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 27.40 | ||||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.77 | ||||||
3 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 27.82 | ||||||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 27.84 | ||||||
5 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.04 | ||||||
6 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 28.37 | ||||||
7 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.46 | ||||||
8 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 28.85 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Samarbetsdynamik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 28.81 | ||||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 28.84 | ||||||
3 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.65 | ||||||
4 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | Bærumsvømmerne | 29.76 | ||||||
5 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 30.13 | ||||||
6 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 30.32 | ||||||
7 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 30.41 | ||||||
8 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 31.01 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Samarbetsdynamik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.76 | ||||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.05 | ||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.16 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.19 | ||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 33.64 | ||||||
6 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.92 | ||||||
7 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 34.55 | ||||||
8 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 34.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:13 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.33 | ||||||
2 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.45 | ||||||
3 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 26.73 | ||||||
4 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.91 | ||||||
5 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 27.08 | ||||||
6 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 27.30 | ||||||
7 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 27.35 | ||||||
8 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.63 | ||||||
9 | Jacob Larsson | 1992 | Simklubben Elfsborg | 27.66 | ||||||
10 | Sebastian Wigstrøm | 1991 | Bærumsvømmerne | 27.81 | ||||||
11 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 27.95 | ||||||
12 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 27.98 | ||||||
13 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 28.00 | ||||||
14 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 28.05 | |||||
15 | Johan Widén | 1986 | Göteborg Sim | 28.26 | ||||||
16 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.27 | ||||||
17 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.36 | ||||||
18 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 28.39 | ||||||
19 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.40 | ||||||
20 | Joakim Kling | 1991 | Göteborg Sim | 28.46 | ||||||
21 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 28.47 | ||||||
22 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 28.53 | ||||||
23 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.62 | ||||||
24 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.64 | ||||||
25 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.80 | ||||||
26 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 28.87 | ||||||
26 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.87 | ||||||
28 | Niklas Löfgren | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.11 | ||||||
29 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.41 | ||||||
30 | Henrik Jönsson | 1991 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.43 | ||||||
31 | Lars Bergh Hvidsten | 1993 | Bærumsvømmerne | 29.66 | ||||||
32 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 29.79 | ||||||
33 | Daniel Jodin | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 29.83 | ||||||
34 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 29.86 | ||||||
35 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 30.63 | ||||||
36 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 30.78 | ||||||
37 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.88 | ||||||
38 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 31.23 | ||||||
39 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 33.28 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.51 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 27.73 | ||||||
3 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 27.89 | ||||||
4 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 28.00 | ||||||
5 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 28.19 | ||||||
6 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.26 | ||||||
7 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 28.33 | ||||||
8 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 28.50 | ||||||
9 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 28.52 | ||||||
10 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 28.56 | ||||||
11 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.64 | ||||||
12 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.75 | ||||||
13 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 29.02 | ||||||
14 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 29.24 | ||||||
15 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 29.40 | ||||||
16 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.44 | ||||||
17 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.60 | ||||||
18 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.62 | ||||||
19 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 29.82 | ||||||
20 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.95 | ||||||
21 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 30.03 | ||||||
22 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 30.21 | ||||||
23 | Johann David Ørbeck | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.36 | ||||||
24 | Lexxus Sparcks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 30.55 | ||||||
25 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.80 | ||||||
26 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.81 | ||||||
27 | Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | Bærumsvømmerne | 30.83 | ||||||
28 | Ian Fernström | 1995 | Höganäs Simsällskap | 30.86 | ||||||
29 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 31.04 | ||||||
30 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.12 | ||||||
30 | Theo Petersson | 1995 | Karlshamns Simklubb | 31.12 | ||||||
32 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 31.17 | ||||||
33 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.20 | ||||||
34 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 31.26 | ||||||
35 | Iver Bergh Hvidsten | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.27 | ||||||
36 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 31.75 | ||||||
37 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 31.98 | ||||||
38 | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.00 | ||||||
39 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.44 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 27.84 | ||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.66 | ||||||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.21 | ||||||
4 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 29.33 | ||||||
5 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.11 | ||||||
6 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 30.36 | ||||||
7 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.72 | ||||||
8 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.73 | ||||||
9 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.94 | ||||||
10 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 31.22 | ||||||
11 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.74 | ||||||
12 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 31.76 | ||||||
13 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.88 | ||||||
14 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 32.08 | ||||||
15 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.42 | ||||||
16 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.65 | ||||||
17 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.72 | ||||||
18 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
19 | Casper Eriksson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 33.03 | ||||||
20 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 33.10 | ||||||
21 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 33.27 | ||||||
22 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.44 | ||||||
23 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.46 | ||||||
24 | Jesper Kaudern | 1997 | Alingsås SLS | 33.83 | ||||||
25 | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.08 | ||||||
26 | Bror Vebjørn Remen | 1997 | Bærumsvømmerne | 34.38 | ||||||
27 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 34.47 | ||||||
28 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 35.38 | ||||||
29 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 35.46 | ||||||
30 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.78 | ||||||
31 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.81 | ||||||
32 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 35.88 | ||||||
33 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 36.35 | ||||||
34 | Hannes Wirfalk | 1997 | Simklubben Elfsborg | 36.93 | ||||||
35 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.15 | ||||||
36 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 37.30 | ||||||
37 | Emil Lundberg | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.69 | ||||||
38 | Albin Lundell | 1997 | Simklubben Elfsborg | 39.17 | ||||||
39 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 39.20 | ||||||
40 | Linus Olsson | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 39.56 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.16 | ||||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.47 | ||||||
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.62 | ||||||
4 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 32.09 | ||||||
5 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 32.18 | ||||||
6 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 33.34 | ||||||
7 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 33.41 | ||||||
8 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.43 | ||||||
9 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.58 | ||||||
10 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.61 | ||||||
11 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 33.67 | ||||||
12 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.25 | ||||||
13 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 34.43 | ||||||
14 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.46 | ||||||
15 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.79 | ||||||
16 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.87 | ||||||
17 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.00 | ||||||
18 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 35.80 | ||||||
19 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.23 | ||||||
20 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 37.31 | ||||||
21 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.45 | ||||||
22 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 37.59 | ||||||
23 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.78 | ||||||
24 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 38.35 | ||||||
25 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 38.56 | ||||||
26 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.25 | ||||||
27 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 39.33 | ||||||
28 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 39.37 | ||||||
29 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 39.82 | ||||||
30 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 40.86 | ||||||
31 | Alexander Hayes | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.57 | ||||||
32 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 42.67 | ||||||
33 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 43.00 | ||||||
34 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.19 | ||||||
35 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 50.00 | ||||||
36 | Filip Jelic | 1999 | Simklubben Elfsborg | 50.96 | ||||||
37 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 52.20 | ||||||
38 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 53.55 | ||||||
- | Hakim Haj Salah | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.15 | ||||||
2 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.68 | ||||||
3 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.56 | ||||||
4 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.73 | ||||||
5 | Philip Chen | 2000 | S71 | 40.70 | ||||||
6 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 46.15 | ||||||
7 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 47.06 | ||||||
8 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 47.22 | ||||||
9 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.71 | ||||||
10 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | SWE | 53.61 | |||||
- | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:21 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: IT-fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.76 | ||||||
2 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.77 | ||||||
3 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 25.91 | ||||||
4 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.28 | ||||||
5 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 26.38 | ||||||
6 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 26.53 | ||||||
7 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 27.34 | ||||||
8 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.37 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: IT-fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 26.29 | ||||||
2 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 27.25 | ||||||
3 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.38 | ||||||
4 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 27.48 | ||||||
5 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 27.51 | ||||||
6 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 27.99 | ||||||
7 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.12 | ||||||
8 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 28.43 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: IT-fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 27.00 | ||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.18 | ||||||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.68 | ||||||
4 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 29.10 | ||||||
5 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 29.44 | ||||||
6 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.47 | ||||||
7 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.63 | ||||||
8 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.87 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: IT-fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.62 | ||||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.14 | ||||||
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.63 | ||||||
4 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.71 | ||||||
5 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 31.88 | ||||||
6 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.58 | ||||||
7 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.99 | ||||||
8 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 33.02 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: IT-fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.31 | ||||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.65 | ||||||
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.13 | ||||||
4 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.46 | ||||||
5 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.40 | ||||||
6 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 42.58 | ||||||
7 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 44.21 | ||||||
8 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 46.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:21 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 34.49 | 1:11.17 | 1:48.52 | 2:25.81 | |||
2 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.49 | 1:13.42 | 1:51.70 | 2:29.56 | |||
3 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 36.04 | 1:13.82 | 1:52.70 | 2:31.45 | |||
4 | Isabel Svensson | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.48 | 1:14.46 | 1:54.00 | 2:33.94 | |||
5 | Viktoria Smidare | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.85 | 1:14.87 | 1:54.75 | 2:33.99 | |||
6 | Johanna Pettersson | 1992 | Göteborg Sim | 36.38 | 1:16.41 | 1:58.16 | 2:39.68 | |||
7 | My Jensen | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.81 | 1:22.44 | 2:06.41 | 2:49.64 | |||
8 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 38.53 | 1:23.38 | 2:08.77 | 2:54.86 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 34.86 | 1:10.79 | 1:48.61 | 2:25.78 | |||
2 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.39 | 1:11.69 | 1:50.77 | 2:29.24 | |||
3 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 35.22 | 1:14.06 | 1:53.28 | 2:30.81 | |||
4 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 35.53 | 1:13.88 | 1:53.25 | 2:32.37 | |||
5 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 35.59 | 1:14.44 | 1:54.42 | 2:33.95 | |||
6 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 35.12 | 1:15.14 | 1:55.18 | 2:34.79 | |||
7 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 35.75 | 1:15.04 | 1:55.94 | 2:36.07 | |||
8 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.26 | 1:15.60 | 1:55.99 | 2:36.16 | |||
9 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 36.35 | 1:15.71 | 1:57.42 | 2:38.52 | |||
10 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.36 | 1:18.24 | 2:00.62 | 2:42.21 | |||
11 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 36.73 | 1:17.91 | 2:00.79 | 2:42.60 | |||
12 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 39.15 | 1:21.89 | 2:06.33 | 2:49.53 | |||
13 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.89 | 1:24.15 | 2:09.47 | 2:52.71 | |||
14 | Nadja Nilsson | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.47 | 1:22.55 | 2:07.82 | 2:54.06 | |||
15 | Felicia Nilsson | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 41.20 | 1:25.65 | 2:11.22 | 2:55.15 | |||
16 | Sofie Thomée | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.18 | 1:28.38 | 2:15.58 | 3:01.68 | |||
17 | Sofi Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | SWE | 43.99 | 1:31.38 | 2:19.37 | 3:04.29 | ||
18 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.98 | 1:32.10 | 2:19.99 | 3:07.56 | |||
19 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 47.12 | 1:37.66 | 2:29.94 | 3:20.94 | |||
- | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.44 | 1:15.87 | 1:55.73 | 2:34.35 | |||
2 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 35.75 | 1:15.40 | 1:55.69 | 2:35.06 | ||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.56 | 1:15.06 | 1:55.45 | 2:36.35 | |||
4 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.06 | 1:16.94 | 1:59.05 | 2:39.88 | |||
5 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 36.62 | 1:16.94 | 1:59.08 | 2:40.34 | |||
6 | Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.05 | 1:20.20 | 2:01.61 | 2:41.47 | |||
7 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.95 | 1:17.12 | 1:59.34 | 2:41.70 | |||
8 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 38.46 | 1:19.57 | 2:02.09 | 2:42.87 | |||
9 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 37.21 | 1:18.55 | 2:01.01 | 2:43.16 | |||
10 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 38.12 | 1:19.13 | 2:01.33 | 2:43.40 | |||
11 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 38.12 | 1:20.98 | 2:01.68 | 2:43.61 | |||
12 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 38.67 | 1:20.97 | 2:03.67 | 2:45.18 | |||
13 | Savannah Åstrand | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 37.66 | 1:20.53 | 2:04.28 | 2:46.45 | ||
14 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.21 | 1:20.92 | 2:03.55 | 2:46.49 | |||
15 | Ida Jensen | 1996 | Ljungby Simsällskap | 38.89 | 1:21.24 | 2:04.78 | 2:47.43 | |||
16 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 39.19 | 1:21.33 | 2:04.45 | 2:47.65 | |||
17 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 38.83 | 1:21.87 | 2:06.82 | 2:50.44 | |||
18 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.58 | 1:24.72 | 2:10.04 | 2:51.10 | |||
19 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.05 | 1:24.80 | 2:09.38 | 2:53.35 | |||
20 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.90 | 1:23.24 | 2:08.53 | 2:54.03 | |||
21 | Angelica Yngvesson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 40.52 | 1:25.24 | 2:10.39 | 2:54.89 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 38.13 | 1:18.77 | 2:01.26 | 2:40.23 | |||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.31 | 1:17.67 | 2:01.79 | 2:44.17 | |||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.97 | 1:23.99 | 2:06.00 | 2:49.45 | |||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.72 | 1:22.24 | 2:05.66 | 2:50.05 | |||
5 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 40.03 | 1:24.42 | 2:09.40 | 2:52.17 | |||
6 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 40.81 | 1:26.18 | 2:11.58 | 2:55.62 | |||
7 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.80 | 1:26.17 | 2:11.35 | 2:56.10 | |||
8 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.81 | 1:26.78 | 2:12.43 | 2:57.81 | |||
9 | Maja Palmqvist | 1998 | Säffle Simsällskap | 41.31 | 1:26.90 | 2:14.13 | 2:58.56 | |||
10 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.74 | 1:28.68 | 2:15.68 | 2:59.73 | |||
11 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.36 | 1:29.81 | 2:16.64 | 3:00.42 | |||
12 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 42.85 | 1:29.55 | 2:16.92 | 3:00.76 | |||
13 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 42.51 | 1:28.95 | 2:16.22 | 3:00.87 | |||
14 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 43.18 | 1:30.48 | 2:17.93 | 3:04.18 | |||
15 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.55 | 1:30.50 | 2:20.30 | 3:08.07 | |||
16 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 44.48 | 1:34.69 | 2:22.94 | 3:12.26 | |||
17 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.65 | 1:33.61 | 2:25.76 | 3:14.20 | |||
18 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 47.11 | 1:37.60 | 2:27.40 | 3:15.17 | |||
19 | Filippa Strömberg | 1999 | Grums Simsällskap | 46.20 | 1:40.73 | 2:35.29 | 3:24.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 19:39 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: FP Glasmagasinet AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 32.58 | 1:06.68 | 1:41.33 | 2:15.66 | |||
2 | Johanna Pettersson | 1992 | Göteborg Sim | 32.31 | 1:06.28 | 1:41.68 | 2:16.04 | |||
3 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.70 | 1:10.48 | 1:47.97 | 2:25.32 | |||
4 | Isabel Svensson | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.39 | 1:12.08 | 1:50.40 | 2:27.76 | |||
5 | Viktoria Smidare | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.86 | 1:12.93 | 1:51.63 | 2:29.73 | |||
6 | My Jensen | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.81 | 1:19.11 | 2:02.29 | 2:45.59 | |||
7 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 37.22 | 1:19.88 | 2:04.63 | 2:49.05 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: FP Glasmagasinet AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.70 | 1:05.47 | 1:41.38 | 2:18.32 | |||
2 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 33.57 | 1:08.90 | 1:44.97 | 2:20.90 | |||
3 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 34.20 | 1:10.26 | 1:46.69 | 2:21.97 | |||
4 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 34.01 | 1:10.63 | 1:48.77 | 2:26.56 | |||
5 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.42 | 1:09.89 | 1:48.36 | 2:26.89 | |||
6 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 34.11 | 1:11.64 | 1:50.31 | 2:27.86 | |||
7 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.12 | 1:12.89 | 1:52.10 | 2:31.25 | |||
8 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 34.72 | 1:12.44 | 1:51.98 | 2:31.39 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: FP Glasmagasinet AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.31 | 1:10.79 | 1:48.40 | 2:24.96 | |||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.15 | 1:11.53 | 1:48.94 | 2:25.21 | |||
3 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 34.43 | 1:11.40 | 1:49.72 | 2:27.55 | |||
4 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 35.72 | 1:14.14 | 1:54.12 | 2:32.88 | |||
5 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.24 | 1:14.02 | 1:54.29 | 2:34.00 | |||
6 | Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.99 | 1:15.97 | 1:55.82 | 2:34.41 | |||
7 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.36 | 1:12.35 | 1:54.30 | 2:36.67 | |||
8 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 37.58 | 1:17.32 | 1:57.65 | 2:38.10 | |||
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: FP Glasmagasinet AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.00 | 1:15.68 | 1:56.91 | 2:35.18 | |||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.82 | 1:18.79 | 2:00.89 | 2:42.49 | |||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.14 | 1:19.59 | 2:01.91 | 2:43.51 | |||
4 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 38.21 | 1:20.29 | 2:04.25 | 2:46.53 | |||
5 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.19 | 1:20.79 | 2:04.63 | 2:46.70 | |||
6 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.21 | 1:21.26 | 2:04.91 | 2:47.20 | |||
7 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.64 | 1:21.83 | 2:07.20 | 2:50.08 | |||
- | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 19:39 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.57 | 54.63 | 1:23.29 | 1:53.35 | |||
2 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.39 | 56.79 | 1:27.52 | 1:58.92 | |||
3 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.20 | 58.63 | 1:29.67 | 1:59.75 | |||
4 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.68 | 58.00 | 1:28.93 | 2:00.17 | |||
5 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.76 | 57.26 | 1:28.18 | 2:00.26 | |||
6 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.94 | 58.92 | 1:30.30 | 2:02.31 | |||
7 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.18 | 59.32 | 1:30.92 | 2:02.50 | |||
8 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.99 | 57.74 | 1:30.21 | 2:03.24 | |||
9 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.22 | 1:00.31 | 1:32.79 | 2:03.28 | |||
10 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | SWE | 28.66 | 1:00.14 | 1:32.94 | 2:03.31 | ||
11 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 28.82 | 1:00.38 | 1:32.32 | 2:03.43 | |||
12 | Vegard Løvberg | 1991 | Bærumsvømmerne | 28.14 | 58.88 | 1:31.62 | 2:03.78 | |||
13 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 28.49 | 59.46 | 1:32.64 | 2:04.62 | |||
14 | Ossian Arvidsson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.40 | 59.49 | 1:31.61 | 2:04.66 | |||
15 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 29.75 | 1:01.41 | 1:34.05 | 2:06.03 | |||
16 | Johan Widén | 1986 | Göteborg Sim | 28.23 | 59.64 | 1:33.12 | 2:06.35 | |||
17 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 29.06 | 1:00.62 | 1:33.31 | 2:06.42 | |||
18 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.96 | 1:01.43 | 1:34.66 | 2:06.50 | |||
19 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.68 | 1:01.36 | 1:34.42 | 2:07.41 | |||
20 | Jacob Larsson | 1992 | Simklubben Elfsborg | 29.39 | 1:01.83 | 1:35.15 | 2:07.93 | |||
21 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 29.69 | 1:02.25 | 1:35.33 | 2:08.19 | |||
22 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 29.41 | 1:02.39 | 1:35.88 | 2:08.95 | |||
23 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 28.53 | 1:01.13 | 1:34.87 | 2:09.14 | |||
24 | Nils Montalva | 1993 | Simklubben S 02 | 30.22 | 1:03.04 | 1:36.83 | 2:10.17 | |||
25 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 28.70 | 1:01.26 | 1:34.88 | 2:10.19 | |||
26 | Niklas Löfgren | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.01 | 1:04.29 | 1:37.97 | 2:11.73 | |||
27 | Gustav Andersson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 30.87 | 1:04.22 | 1:38.68 | 2:12.73 | |||
28 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.15 | 1:04.65 | 1:39.02 | 2:12.81 | |||
29 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 29.47 | 1:02.83 | 1:37.99 | 2:13.52 | |||
30 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 29.34 | 1:03.11 | 1:39.11 | 2:14.35 | ||
31 | Lars Bergh Hvidsten | 1993 | Bærumsvømmerne | 29.83 | 1:02.97 | 1:38.89 | 2:14.79 | |||
32 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 30.55 | 1:05.01 | 1:41.02 | 2:16.17 | |||
- | Emil Bornerheim | 1993 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 27.33 | 57.16 | 1:28.42 | 1:58.90 | |||
2 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 27.97 | 57.85 | 1:28.90 | 1:58.93 | |||
3 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 28.09 | 58.24 | 1:29.65 | 1:59.92 | |||
4 | Frede Rønning Rangnes | 1994 | Tønsberg Svømmeklubb | 29.17 | 1:00.33 | 1:32.89 | 2:03.53 | |||
5 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 27.92 | 58.13 | 1:31.12 | 2:03.71 | |||
6 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 29.00 | 1:00.78 | 1:33.17 | 2:04.49 | |||
7 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.22 | 1:00.29 | 1:33.06 | 2:04.70 | |||
8 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 29.72 | 1:01.09 | 1:32.96 | 2:04.80 | |||
9 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.77 | 1:00.86 | 1:32.96 | 2:04.97 | |||
10 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 28.84 | 1:00.33 | 1:32.99 | 2:05.31 | |||
11 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 28.96 | 1:00.67 | 1:33.56 | 2:05.69 | |||
12 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.80 | 1:00.86 | 1:33.15 | 2:05.81 | |||
13 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 29.69 | 1:01.62 | 1:34.25 | 2:06.25 | |||
14 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.01 | 1:00.61 | 1:33.49 | 2:06.30 | |||
15 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 29.48 | 1:01.37 | 1:34.50 | 2:07.03 | |||
16 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 29.97 | 1:01.91 | 1:34.52 | 2:08.01 | |||
17 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.64 | 1:00.72 | 1:34.67 | 2:08.69 | |||
18 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.21 | 1:03.71 | 1:37.27 | 2:09.33 | |||
19 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 29.43 | 1:01.51 | 1:36.12 | 2:09.92 | |||
20 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.09 | 1:01.88 | 1:36.21 | 2:10.64 | |||
21 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.16 | 1:04.26 | 1:39.42 | 2:12.41 | |||
22 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 29.80 | 1:03.44 | 1:38.29 | 2:13.30 | |||
23 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.45 | 1:04.41 | 1:39.56 | 2:13.32 | |||
24 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 29.37 | 1:03.99 | 1:39.72 | 2:13.38 | |||
25 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.47 | 1:03.99 | 1:39.21 | 2:13.51 | |||
26 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 30.83 | 1:04.93 | 1:39.95 | 2:14.63 | |||
27 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 30.84 | 1:04.68 | 1:40.36 | 2:14.82 | |||
28 | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | 30.65 | 1:04.69 | 1:39.64 | 2:14.86 | |||
29 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 30.54 | 1:05.00 | 1:41.48 | 2:17.30 | |||
30 | Lassi Väre | 1995 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 29.74 | 1:04.41 | 1:40.63 | 2:17.46 | ||
31 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 31.51 | 1:06.21 | 1:42.48 | 2:18.23 | |||
32 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.04 | 1:08.02 | 1:45.98 | 2:23.40 | |||
- | Iver Bergh Hvidsten | 1995 | Bærumsvømmerne | DNF | ||||||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.43 | 59.46 | 1:31.30 | 2:01.49 | |||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 29.12 | 1:00.89 | 1:34.14 | 2:06.78 | |||
3 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.10 | 1:01.21 | 1:35.12 | 2:09.16 | |||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.43 | 1:03.08 | 1:37.12 | 2:10.57 | |||
5 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 29.21 | 1:02.83 | 1:37.62 | 2:11.14 | |||
6 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 29.98 | 1:03.62 | 1:38.57 | 2:12.34 | |||
7 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 30.77 | 1:05.27 | 1:41.50 | 2:14.23 | |||
8 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 30.92 | 1:05.36 | 1:40.70 | 2:14.33 | |||
9 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.09 | 1:05.31 | 1:40.34 | 2:14.46 | ||
10 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.58 | 1:05.27 | 1:41.67 | 2:15.24 | |||
11 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.21 | 1:04.41 | 1:40.84 | 2:16.31 | |||
12 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 31.20 | 1:06.47 | 1:42.56 | 2:16.44 | |||
13 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.57 | 1:06.54 | 1:42.87 | 2:16.91 | |||
14 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.63 | 1:06.09 | 1:42.42 | 2:17.83 | |||
15 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.10 | 1:06.52 | 1:43.98 | 2:18.85 | |||
16 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 31.32 | 1:06.59 | 1:43.49 | 2:20.08 | |||
17 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 31.81 | 1:07.86 | 1:44.80 | 2:20.18 | |||
18 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 32.45 | 1:08.19 | 1:44.48 | 2:20.31 | |||
19 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 32.09 | 1:07.91 | 1:44.90 | 2:21.56 | |||
20 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 32.24 | 1:08.27 | 1:45.89 | 2:22.63 | |||
21 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.27 | 1:09.72 | 1:47.22 | 2:23.75 | |||
22 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.11 | 1:10.16 | 1:48.83 | 2:25.67 | |||
23 | Casper Eriksson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 32.65 | 1:10.14 | 1:48.93 | 2:25.70 | |||
24 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 32.40 | 1:08.68 | 1:46.54 | 2:26.03 | |||
25 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 33.37 | 1:10.19 | 1:48.97 | 2:26.05 | |||
26 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 32.62 | 1:09.63 | 1:48.19 | 2:26.35 | |||
27 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.06 | 1:12.71 | 1:50.91 | 2:27.20 | |||
28 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.49 | 1:14.32 | 1:53.66 | 2:29.18 | |||
29 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.43 | 1:12.36 | 1:51.80 | 2:29.68 | |||
30 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.14 | 1:12.76 | 1:52.68 | 2:32.12 | |||
31 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.12 | 1:15.58 | 1:56.16 | 2:37.00 | |||
32 | Albin Lundell | 1997 | Simklubben Elfsborg | 35.09 | 1:13.89 | 1:55.61 | 2:38.15 | |||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.61 | 1:07.18 | 1:42.12 | 2:16.94 | |||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.04 | 1:08.42 | 1:45.63 | 2:19.31 | |||
3 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.79 | 1:05.48 | 1:43.46 | 2:19.69 | |||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.99 | 1:09.15 | 1:44.76 | 2:20.38 | |||
5 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 32.65 | 1:09.00 | 1:45.64 | 2:20.50 | |||
6 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.03 | 1:08.01 | 1:45.68 | 2:22.29 | |||
7 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.39 | 1:11.91 | 1:48.70 | 2:23.76 | |||
8 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.76 | 1:11.07 | 1:49.18 | 2:24.69 | |||
9 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.02 | 1:09.49 | 1:47.55 | 2:25.02 | |||
10 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.66 | 1:10.04 | 1:48.95 | 2:25.22 | |||
11 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 34.15 | 1:12.11 | 1:51.60 | 2:28.38 | |||
12 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 32.29 | 1:10.78 | 1:51.31 | 2:28.97 | |||
13 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.10 | 1:14.44 | 1:53.95 | 2:31.60 | |||
14 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 34.98 | 1:14.19 | 1:53.47 | 2:32.03 | |||
15 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.29 | 1:13.95 | 1:54.67 | 2:33.38 | |||
16 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 34.84 | 1:14.15 | 1:54.51 | 2:33.67 | |||
17 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.54 | 1:14.93 | 1:56.58 | 2:34.70 | |||
18 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.33 | 1:15.36 | 1:56.73 | 2:34.84 | |||
19 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.76 | 1:17.92 | 2:00.93 | 2:40.46 | |||
20 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 36.74 | 1:18.39 | 2:00.98 | 2:40.66 | |||
21 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.05 | 1:18.72 | 2:00.56 | 2:40.89 | |||
22 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.63 | 1:19.33 | 2:02.30 | 2:41.18 | |||
23 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 38.54 | 1:21.14 | 2:02.82 | 2:42.10 | |||
24 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.20 | 1:17.79 | 2:01.33 | 2:42.81 | |||
25 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 35.33 | 1:16.74 | 1:59.17 | 2:43.05 | |||
26 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 37.31 | 1:18.38 | 2:02.18 | 2:44.09 | |||
27 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.09 | 1:17.39 | 2:01.75 | 2:44.26 | |||
28 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.07 | 1:18.96 | 2:03.33 | 2:44.46 | |||
29 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 37.52 | 1:18.94 | 2:02.69 | 2:44.58 | |||
30 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 37.26 | 1:19.60 | 2:03.44 | 2:45.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.74 | 55.50 | 1:23.40 | 1:52.14 | |||
2 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.86 | 55.57 | 1:24.63 | 1:54.15 | |||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.61 | 54.10 | 1:25.23 | 1:56.44 | |||
4 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.99 | 56.12 | 1:26.63 | 1:57.42 | |||
5 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.71 | 56.82 | 1:27.01 | 1:57.51 | |||
6 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 27.66 | 58.00 | 1:28.79 | 1:58.83 | |||
7 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.63 | 57.35 | 1:28.44 | 1:59.35 | |||
8 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.23 | 58.92 | 1:30.46 | 2:00.98 | |||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 27.81 | 57.06 | 1:25.46 | 1:53.85 | |||
2 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 27.63 | 56.94 | 1:25.84 | 1:54.34 | |||
3 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 27.51 | 56.89 | 1:26.65 | 1:56.74 | |||
4 | Frede Rønning Rangnes | 1994 | Tønsberg Svømmeklubb | 27.95 | 57.78 | 1:27.80 | 1:58.34 | |||
5 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 27.90 | 58.38 | 1:28.69 | 1:59.19 | |||
6 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 28.41 | 58.70 | 1:29.29 | 2:00.29 | |||
7 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 27.91 | 58.33 | 1:29.77 | 2:00.30 | |||
8 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.35 | 58.92 | 1:29.92 | 2:00.42 | |||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.82 | 55.68 | 1:25.16 | 1:54.24 | |||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 27.55 | 58.27 | 1:30.84 | 2:03.36 | |||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.67 | 59.04 | 1:32.18 | 2:05.06 | |||
4 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 29.17 | 1:00.96 | 1:33.95 | 2:06.12 | |||
5 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 28.47 | 1:00.35 | 1:33.44 | 2:06.30 | |||
6 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 29.20 | 1:01.46 | 1:35.50 | 2:06.60 | |||
7 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 29.95 | 1:03.54 | 1:40.37 | 2:16.90 | |||
- | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.82 | 1:06.62 | 1:38.93 | 2:11.61 | |||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 31.93 | 1:06.70 | 1:41.16 | 2:14.00 | |||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.73 | 1:05.71 | 1:40.47 | 2:14.10 | |||
4 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 31.40 | 1:05.37 | 1:40.34 | 2:14.77 | |||
5 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.92 | 1:05.14 | 1:40.33 | 2:14.99 | |||
6 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.70 | 1:06.86 | 1:42.75 | 2:16.85 | |||
7 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.04 | 1:09.19 | 1:45.38 | 2:19.58 | |||
8 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.40 | 1:09.32 | 1:47.01 | 2:23.16 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Claire Hedenskog | 1980 | Göteborg Sim | 27.43 | 57.70 | |||||
2 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.62 | 59.78 | |||||
3 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 29.03 | 59.97 | |||||
4 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 29.18 | 1:00.20 | |||||
5 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 29.83 | 1:01.94 | |||||
6 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.35 | 1:02.31 | |||||
7 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.99 | 1:02.69 | |||||
8 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 30.45 | 1:02.94 | |||||
9 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 31.36 | 1:03.95 | |||||
10 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 31.35 | 1:04.27 | |||||
11 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.81 | 1:04.39 | |||||
12 | Kjersti Dalen | 1993 | Bærumsvømmerne | 31.49 | 1:04.42 | |||||
13 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.96 | 1:04.51 | |||||
14 | Erika Skåål | 1985 | Kungälvs Simsällskap | 31.44 | 1:04.62 | |||||
15 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.78 | 1:05.46 | |||||
16 | Emelie Axmar | 1993 | S71 | 31.77 | 1:06.02 | |||||
17 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 31.43 | 1:06.04 | |||||
18 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 32.21 | 1:06.40 | |||||
19 | Sandra Olsson | 1992 | Simklubben S 02 | 32.64 | 1:07.33 | |||||
20 | Sanna Sköld | 1993 | Grums Simsällskap | 32.34 | 1:07.71 | |||||
21 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 32.34 | 1:08.19 | |||||
22 | Kajsa Fritz | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 32.11 | 1:08.60 | |||||
23 | My Jensen | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.46 | 1:09.52 | |||||
24 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 32.87 | 1:09.66 | |||||
25 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.36 | 1:09.70 | |||||
26 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.81 | 1:10.40 | |||||
27 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 35.62 | 1:15.70 | |||||
- | Maria Bølgen | 1993 | Bærumsvømmerne | DNF | ||||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 28.43 | 59.28 | |||||
2 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.85 | 59.55 | |||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.90 | 1:01.47 | |||||
4 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 29.80 | 1:01.81 | |||||
5 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.34 | 1:01.93 | |||||
6 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 29.55 | 1:02.39 | ||||
7 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.56 | 1:03.29 | |||||
8 | Julie Rønningsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.12 | 1:03.49 | |||||
9 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 30.62 | 1:03.54 | |||||
10 | Amanda Nielsen-Fernandez | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 30.69 | 1:04.57 | |||||
11 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.38 | 1:04.87 | |||||
12 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 31.26 | 1:04.91 | |||||
13 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.58 | 1:05.18 | |||||
14 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 31.60 | 1:05.49 | |||||
15 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 31.24 | 1:05.70 | |||||
16 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.76 | 1:05.89 | |||||
17 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 31.24 | 1:05.96 | |||||
18 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.02 | 1:06.03 | |||||
19 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.75 | 1:06.05 | |||||
20 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.10 | 1:06.18 | |||||
21 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.91 | 1:06.46 | |||||
22 | Ida Almbratt | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 31.82 | 1:07.08 | |||||
23 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 31.81 | 1:07.19 | |||||
24 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.66 | 1:07.74 | |||||
25 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.96 | 1:08.17 | |||||
26 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 32.71 | 1:08.73 | |||||
27 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.34 | 1:09.48 | |||||
28 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.38 | 1:10.68 | |||||
29 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.88 | 1:11.60 | |||||
30 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.00 | 1:12.70 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 29.29 | 1:00.91 | |||||
2 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 29.46 | 1:02.09 | ||||
3 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.24 | 1:02.55 | |||||
4 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 30.58 | 1:02.98 | ||||
5 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.72 | 1:03.02 | |||||
6 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.08 | 1:03.19 | |||||
7 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 30.87 | 1:03.22 | |||||
8 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.84 | 1:03.33 | |||||
9 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.78 | 1:04.07 | |||||
10 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.18 | 1:04.09 | |||||
11 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 30.73 | 1:04.28 | |||||
12 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 31.69 | 1:04.93 | |||||
12 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 31.23 | 1:04.93 | |||||
14 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 31.55 | 1:04.98 | |||||
15 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.81 | 1:05.00 | |||||
16 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.59 | 1:05.38 | |||||
17 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.74 | 1:05.42 | |||||
18 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 31.52 | 1:05.68 | |||||
19 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.70 | 1:05.71 | |||||
20 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 32.12 | 1:06.12 | |||||
21 | Christin Heina | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 31.95 | 1:06.60 | ||||
22 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.97 | 1:07.57 | |||||
23 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 32.15 | 1:07.74 | |||||
24 | Karla Ruud | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.55 | 1:08.72 | |||||
25 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.57 | 1:08.94 | |||||
26 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.52 | 1:09.04 | |||||
27 | Angelica Yngvesson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 32.71 | 1:09.05 | |||||
28 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 33.25 | 1:09.28 | |||||
29 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.00 | 1:09.47 | |||||
30 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.56 | 1:09.86 | |||||
31 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 33.45 | 1:09.87 | |||||
32 | Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.27 | 1:09.99 | |||||
33 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 33.55 | 1:10.40 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 31.03 | 1:04.25 | |||||
2 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.55 | 1:05.35 | ||||
3 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.39 | 1:05.87 | |||||
4 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.05 | 1:05.98 | |||||
5 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 32.56 | 1:06.57 | |||||
6 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | NOR | 32.82 | 1:06.92 | ||||
7 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 33.32 | 1:08.53 | |||||
8 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.15 | 1:09.29 | |||||
9 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 33.98 | 1:10.06 | |||||
10 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.60 | 1:10.66 | |||||
11 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 33.77 | 1:10.92 | |||||
12 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.36 | 1:11.02 | |||||
13 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 34.58 | 1:11.25 | |||||
14 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.75 | 1:11.39 | |||||
15 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.41 | 1:11.84 | |||||
16 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.46 | 1:12.02 | |||||
17 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.94 | 1:12.52 | |||||
18 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.76 | 1:12.53 | |||||
19 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 35.33 | 1:12.89 | |||||
20 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.58 | 1:12.92 | |||||
21 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.08 | 1:13.14 | |||||
22 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 35.43 | 1:13.23 | |||||
23 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.13 | 1:13.87 | |||||
24 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.11 | 1:14.05 | |||||
25 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 35.24 | 1:14.12 | |||||
26 | Madeleine Nesteby | 1998 | Bærumsvømmerne | 35.85 | 1:14.45 | |||||
27 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.20 | 1:14.51 | |||||
28 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.76 | 1:14.53 | |||||
29 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 35.97 | 1:15.40 | |||||
30 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 35.87 | 1:15.95 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.50 | 1:10.84 | |||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.28 | 1:12.58 | |||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.25 | 1:15.09 | |||||
4 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.21 | 1:19.34 | |||||
5 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 38.37 | 1:19.55 | |||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 36.61 | 1:19.58 | |||||
7 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 37.29 | 1:20.46 | |||||
8 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 38.57 | 1:20.48 | |||||
9 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 38.29 | 1:21.05 | |||||
10 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 38.53 | 1:21.34 | |||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.72 | 1:21.54 | |||||
12 | Tilda Börjesson | 2000 | Göteborg Sim | 39.21 | 1:21.97 | |||||
13 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 39.10 | 1:22.20 | |||||
14 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 38.68 | 1:23.27 | |||||
15 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.31 | 1:23.65 | |||||
16 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 41.08 | 1:24.63 | |||||
17 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 40.26 | 1:25.43 | |||||
18 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 41.11 | 1:26.28 | |||||
19 | Ida Lövgren | 2001 | Mariestads Simsällskap | 42.73 | 1:27.93 | |||||
20 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 43.11 | 1:28.80 | |||||
21 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 41.45 | 1:28.92 | |||||
22 | Cajsa Söderberg | 2000 | Åsundens Simsällskap | 42.36 | 1:30.55 | |||||
23 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 43.12 | 1:32.61 | |||||
24 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | SWE | 44.79 | 1:34.06 | ||||
25 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 43.21 | 1:34.33 | |||||
26 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 44.34 | 1:35.48 | |||||
27 | Melissa Zabihi | 2001 | Simklubben S 02 | 49.79 | 1:48.10 | |||||
- | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Claire Hedenskog | 1980 | Göteborg Sim | 25.95 | 55.29 | |||||
2 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.58 | 57.45 | |||||
3 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 27.92 | 57.87 | |||||
4 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 27.98 | 58.58 | |||||
5 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 29.32 | 1:00.50 | |||||
6 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.46 | 1:00.70 | |||||
7 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 29.77 | 1:01.02 | |||||
8 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.09 | 1:01.19 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 27.11 | 55.62 | |||||
2 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.16 | 56.53 | |||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 27.87 | 58.47 | |||||
4 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.96 | 1:00.43 | |||||
5 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.67 | 1:00.83 | |||||
6 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | 28.84 | 1:01.04 | |||||
7 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.55 | 1:01.17 | |||||
8 | Julie Rønningsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.55 | 1:01.46 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 28.09 | 59.24 | |||||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.11 | 59.68 | |||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.25 | 1:00.65 | |||||
4 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 28.99 | 1:00.89 | |||||
5 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 29.21 | 1:00.92 | |||||
6 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 29.41 | 1:01.41 | |||||
7 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.28 | 1:01.70 | |||||
8 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 29.71 | 1:01.89 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 30.26 | 1:02.05 | |||||
2 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 30.27 | 1:02.74 | |||||
3 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 29.83 | 1:02.87 | |||||
4 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.05 | 1:03.74 | |||||
5 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 31.77 | 1:05.37 | |||||
6 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 32.14 | 1:05.63 | |||||
7 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.73 | 1:06.87 | |||||
8 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.40 | 1:07.36 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.58 | 1:07.66 | |||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.73 | 1:11.14 | |||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.21 | 1:11.87 | |||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 35.56 | 1:14.75 | |||||
5 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 36.10 | 1:17.23 | |||||
6 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 36.30 | 1:18.25 | |||||
7 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 37.06 | 1:18.89 | |||||
8 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 36.33 | 1:19.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sebastian Wigstrøm | 1991 | Bærumsvømmerne | 31.79 | 1:06.75 | |||||
2 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 32.33 | 1:08.15 | ||||
3 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 32.59 | 1:10.31 | |||||
4 | Andreas Holmskov | 1984 | Göteborg Sim | 33.52 | 1:10.89 | |||||
5 | Jesper Wallhoff | 1988 | Ängelholms Simsällskap | 33.57 | 1:10.91 | |||||
6 | Isak Ladeborn | 1988 | Simklubben Laxen | 33.47 | 1:10.99 | |||||
7 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.77 | 1:11.87 | |||||
8 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 33.50 | 1:13.34 | |||||
9 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:13.79 | |||||
10 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.19 | 1:14.08 | |||||
11 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 34.17 | 1:14.68 | |||||
12 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 35.24 | 1:14.82 | |||||
13 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.38 | 1:14.86 | |||||
14 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.49 | 1:15.04 | |||||
15 | Simon Sköld | 1990 | Grums Simsällskap | 33.96 | 1:15.36 | |||||
16 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 35.19 | 1:16.29 | |||||
17 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 35.82 | 1:17.66 | |||||
18 | Erik Rådman | 1993 | Alingsås SLS | 36.19 | 1:17.90 | |||||
19 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 35.96 | 1:18.75 | |||||
20 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 36.94 | 1:18.77 | |||||
21 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.69 | 1:18.81 | |||||
22 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 37.09 | 1:19.51 | |||||
23 | Niklas Jonsson | 1991 | S77 Stenungsund | 37.43 | 1:20.09 | |||||
24 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 40.11 | 1:25.38 | |||||
- | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 33.09 | 1:09.97 | |||||
2 | Andreas Elofsson | 1995 | Falköpings Simsällskap | 33.42 | 1:10.91 | |||||
3 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 34.50 | 1:11.05 | |||||
4 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 33.83 | 1:11.95 | |||||
5 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 33.61 | 1:12.13 | |||||
6 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.09 | 1:12.50 | |||||
7 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 34.30 | 1:12.90 | |||||
8 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.19 | 1:12.95 | |||||
9 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 34.49 | 1:14.21 | |||||
10 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 35.08 | 1:14.34 | |||||
11 | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | 35.69 | 1:15.87 | |||||
12 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.31 | 1:16.46 | |||||
13 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.68 | 1:16.76 | |||||
14 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.67 | 1:17.00 | |||||
15 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 36.62 | 1:17.66 | |||||
16 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.27 | 1:17.95 | |||||
17 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.04 | 1:18.04 | |||||
18 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.21 | 1:18.41 | |||||
19 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 37.29 | 1:18.80 | |||||
20 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.08 | 1:18.92 | |||||
21 | Max Johansson | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.62 | 1:19.25 | |||||
22 | Emil Hammarlund | 1995 | Simklubben Elfsborg | 37.80 | 1:19.43 | |||||
23 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 36.77 | 1:20.45 | |||||
24 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.73 | 1:20.51 | |||||
25 | Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | Bærumsvømmerne | 38.13 | 1:21.47 | |||||
26 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.07 | 1:21.71 | |||||
27 | Viktor Casimir | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.47 | 1:21.82 | |||||
28 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 38.17 | 1:23.31 | |||||
29 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.38 | 1:25.05 | |||||
30 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 40.32 | 1:26.66 | |||||
31 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 40.42 | 1:27.60 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 33.15 | 1:11.61 | ||||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 34.69 | 1:13.97 | |||||
3 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.89 | 1:14.10 | |||||
4 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 34.14 | 1:14.38 | |||||
5 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 35.14 | 1:15.54 | |||||
6 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 35.88 | 1:16.41 | |||||
7 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.46 | 1:16.93 | |||||
8 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 39.50 | 1:22.44 | |||||
9 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 39.71 | 1:24.03 | |||||
10 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.87 | 1:25.15 | |||||
11 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 39.28 | 1:25.30 | |||||
12 | Linus Olsson | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 39.64 | 1:26.24 | |||||
13 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 41.29 | 1:26.30 | |||||
14 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.29 | 1:27.57 | |||||
15 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 41.58 | 1:27.76 | |||||
16 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 41.09 | 1:28.08 | |||||
17 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 42.12 | 1:28.09 | |||||
18 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 41.30 | 1:28.32 | |||||
19 | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.23 | 1:28.77 | |||||
20 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 43.52 | 1:28.84 | |||||
21 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 40.68 | 1:29.67 | |||||
22 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 42.01 | 1:30.19 | |||||
23 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.47 | 1:31.36 | |||||
24 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 43.70 | 1:32.32 | |||||
25 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 42.51 | 1:32.74 | |||||
26 | Bror Vebjørn Remen | 1997 | Bærumsvømmerne | 43.63 | 1:33.22 | |||||
27 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.15 | 1:34.32 | |||||
- | Sebastian Engfors-Nyqvist | 1996 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 36.55 | 1:18.70 | |||||
2 | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.91 | 1:23.57 | |||||
3 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.22 | 1:25.92 | |||||
4 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 40.30 | 1:26.55 | |||||
5 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | 1:26.86 | |||||
6 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.48 | 1:27.51 | |||||
7 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 42.27 | 1:28.16 | |||||
8 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 42.60 | 1:29.85 | |||||
9 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 42.10 | 1:30.06 | |||||
10 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 43.45 | 1:30.09 | |||||
11 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.84 | 1:30.19 | |||||
12 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.91 | 1:30.27 | |||||
13 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.76 | 1:30.40 | |||||
14 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 43.27 | 1:31.77 | |||||
15 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.39 | 1:32.48 | |||||
16 | Magnus Elias Steinland | 1998 | Bærumsvømmerne | 43.49 | 1:32.87 | |||||
17 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.70 | 1:33.63 | |||||
18 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.45 | 1:33.73 | |||||
19 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 43.72 | 1:34.06 | |||||
20 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.50 | 1:34.63 | |||||
21 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 44.52 | 1:35.77 | |||||
22 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 46.81 | 1:36.52 | |||||
23 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 45.77 | 1:37.02 | |||||
24 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 46.75 | 1:37.76 | |||||
25 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 45.65 | 1:37.83 | |||||
26 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 47.01 | 1:37.97 | |||||
27 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 47.45 | 1:39.78 | |||||
28 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.75 | 1:40.32 | |||||
29 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.38 | 1:40.81 | |||||
30 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 47.11 | 1:41.44 | |||||
31 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.46 | 1:41.62 | |||||
32 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 48.71 | 1:43.72 | |||||
33 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 49.14 | 1:45.03 | |||||
- | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.06 | 1:31.05 | |||||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 46.88 | 1:36.40 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 45.44 | 1:37.90 | |||||
4 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 46.98 | 1:39.34 | |||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 47.99 | 1:40.71 | |||||
6 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 48.99 | 1:40.89 | |||||
7 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.75 | 1:44.11 | |||||
8 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.28 | 1:44.43 | |||||
9 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 48.82 | 1:44.56 | |||||
10 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.73 | 1:46.23 | |||||
11 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 49.50 | 1:46.60 | |||||
12 | Anton Ingves | 2001 | Säffle Simsällskap | 50.62 | 1:48.20 | |||||
13 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 55.21 | 1:55.34 | |||||
14 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | SWE | 55.51 | 1:55.43 | ||||
15 | Max Jansson-Bruce | 2001 | Säffle Simsällskap | 57.30 | 1:57.78 | |||||
16 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 55.49 | 2:05.01 | |||||
- | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: IT-Fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sebastian Wigstrøm | 1991 | Bærumsvømmerne | 29.47 | 1:03.19 | |||||
2 | Isak Ladeborn | 1988 | Simklubben Laxen | 29.98 | 1:04.18 | |||||
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.87 | 1:05.13 | |||||
4 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.66 | 1:05.26 | |||||
5 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 31.73 | 1:07.45 | |||||
6 | Jesper Wallhoff | 1988 | Ängelholms Simsällskap | 32.34 | 1:09.73 | |||||
7 | Marcus Decoy | 1992 | Alingsås SLS | 32.44 | 1:10.52 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: IT-Fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.39 | 1:05.84 | |||||
2 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 31.37 | 1:06.91 | |||||
3 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 31.71 | 1:07.09 | |||||
4 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 31.82 | 1:08.51 | |||||
5 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 32.74 | 1:09.07 | |||||
6 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.97 | 1:09.77 | |||||
7 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.99 | 1:09.80 | |||||
8 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.13 | 1:11.39 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: IT-Fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 32.98 | 1:08.86 | |||||
2 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 32.57 | 1:09.50 | |||||
3 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.61 | 1:10.23 | |||||
4 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.56 | 1:10.75 | |||||
5 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 34.71 | 1:13.07 | |||||
6 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 34.71 | 1:13.20 | |||||
7 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.02 | 1:13.95 | |||||
8 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 36.63 | 1:17.19 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: IT-Fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 35.24 | 1:14.43 | |||||
2 | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.84 | 1:17.60 | |||||
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 37.93 | 1:19.32 | |||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.33 | 1:21.52 | |||||
5 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.38 | 1:22.86 | |||||
6 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.96 | 1:26.22 | |||||
7 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.22 | 1:27.64 | |||||
8 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 41.69 | 1:29.07 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: IT-Fabriken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.35 | 1:25.25 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 42.84 | 1:28.78 | |||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 43.70 | 1:32.21 | |||||
4 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 44.31 | 1:34.83 | |||||
5 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.89 | 1:36.90 | |||||
6 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 45.49 | 1:37.35 | |||||
7 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 46.95 | 1:38.59 | |||||
8 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 47.31 | 1:42.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 13:24 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 32.48 | ||||||
2 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 33.33 | ||||||
3 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.82 | ||||||
4 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 34.35 | ||||||
5 | Anna-Karin Lundin | 1973 | Kungälvs Simsällskap | 34.60 | ||||||
6 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 34.71 | ||||||
7 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 35.90 | ||||||
8 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.66 | ||||||
9 | Josephine Runeke | 1991 | Karlskrona Simsällskap | 38.74 | ||||||
10 | Hanna Hagström | 1991 | Göteborg Sim | 38.93 | ||||||
11 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 40.67 | ||||||
12 | Emelie Axmar | 1993 | S71 | 40.90 | ||||||
13 | Karin Kvarfordt | 1992 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.35 | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.83 | ||||||
2 | Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.11 | ||||||
3 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 37.13 | ||||||
4 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 37.51 | ||||||
5 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.02 | ||||||
6 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.15 | ||||||
7 | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 39.16 | ||||||
8 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.08 | ||||||
9 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 40.43 | ||||||
10 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 40.78 | ||||||
11 | Marthe Karlsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.01 | ||||||
12 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 41.10 | ||||||
13 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.78 | ||||||
14 | Sofi Marklew | 1995 | Deje Simsällskap | SWE | 41.91 | |||||
15 | Amanda Movahed | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.06 | ||||||
16 | Erica Fluur | 1995 | Simklubben 1970 | 42.07 | ||||||
17 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 42.71 | ||||||
18 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 43.03 | ||||||
19 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 43.34 | ||||||
20 | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 43.37 | ||||||
21 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.42 | ||||||
22 | Katharina Mirsch | 1995 | Simklubben Elfsborg | 45.19 | ||||||
23 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.59 | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.66 | ||||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 35.78 | ||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.34 | ||||||
4 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 36.47 | ||||||
5 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 36.50 | ||||||
6 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 36.74 | ||||||
7 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 36.94 | ||||||
8 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.15 | ||||||
9 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.21 | ||||||
10 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 37.64 | ||||||
11 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 37.70 | ||||||
12 | Elin Borg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 38.77 | ||||||
13 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.04 | ||||||
14 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 39.12 | ||||||
15 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 39.19 | ||||||
16 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.50 | ||||||
17 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 39.66 | ||||||
18 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 39.75 | ||||||
19 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.38 | ||||||
20 | Anna Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.42 | ||||||
21 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.69 | ||||||
22 | Sophia Zellén | 1996 | Alingsås SLS | 40.81 | ||||||
23 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 40.89 | ||||||
24 | Elisabeth Krische | 1996 | Simklubben 1970 | 40.92 | ||||||
25 | Louise Johansson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 41.64 | ||||||
26 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 41.86 | ||||||
27 | Sophie Antonsson | 1997 | Simklubben S 02 | 42.30 | ||||||
28 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 42.35 | ||||||
29 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 42.37 | ||||||
30 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 42.44 | ||||||
31 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.72 | ||||||
32 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 43.19 | ||||||
33 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.23 | ||||||
34 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 44.22 | ||||||
35 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 45.21 | ||||||
36 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 46.21 | ||||||
37 | Elin Höjd | 1996 | Filipstads Simklubb | 46.59 | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 38.82 | ||||||
2 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 39.64 | ||||||
3 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 40.29 | ||||||
4 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.61 | ||||||
5 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.97 | ||||||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.06 | ||||||
7 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 41.11 | ||||||
8 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.40 | ||||||
9 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.66 | ||||||
10 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.67 | ||||||
11 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 41.99 | ||||||
12 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 42.36 | ||||||
13 | Felicia Petersons | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.80 | ||||||
14 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 42.85 | ||||||
15 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 42.98 | ||||||
16 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 44.00 | ||||||
17 | Bine Bergan | 1998 | Tønsberg Svømmeklubb | 44.34 | ||||||
18 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.83 | ||||||
19 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 44.96 | ||||||
20 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 45.06 | ||||||
21 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 45.10 | ||||||
22 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.14 | ||||||
23 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 45.34 | ||||||
24 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 45.36 | ||||||
25 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Simklubben Alingsås | 45.37 | ||||||
26 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.43 | ||||||
27 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 46.00 | ||||||
28 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 46.37 | ||||||
29 | Maja Persson | 1998 | Simklubben Alingsås | 46.48 | ||||||
30 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 46.54 | ||||||
31 | Maria Pohjanvuori | 1998 | Göteborg Sim | 46.55 | ||||||
32 | Emma Olsson | 1998 | Simklubben 1970 | 46.58 | ||||||
33 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 46.64 | ||||||
34 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 46.69 | ||||||
35 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 46.79 | ||||||
36 | Elin Alaei | 1998 | Uddevalla Sim | 46.81 | ||||||
37 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 48.42 | ||||||
38 | Lina Persson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 50.44 | ||||||
- | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Gillberg | 1998 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.13 | ||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 43.30 | ||||||
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 45.04 | ||||||
4 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 45.52 | ||||||
5 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 46.18 | ||||||
6 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.32 | ||||||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 46.77 | ||||||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 47.06 | ||||||
9 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 47.48 | ||||||
10 | Ada Gillberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 48.08 | ||||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 49.24 | ||||||
12 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 49.40 | ||||||
13 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 50.68 | ||||||
14 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 51.42 | ||||||
15 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 51.95 | ||||||
16 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 51.98 | ||||||
17 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.73 | ||||||
18 | Fanny Andersson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 52.88 | ||||||
19 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 52.99 | ||||||
20 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 54.46 | ||||||
21 | Samantha Palusaar | 2000 | S71 | 55.29 | ||||||
22 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 56.05 | ||||||
23 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 56.55 | ||||||
24 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 57.67 | ||||||
25 | Felicia Werme | 2001 | Grums Simsällskap | 1:00.65 | ||||||
26 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:01.56 | ||||||
27 | Melissa Zabihi | 2001 | Simklubben S 02 | 1:02.93 | ||||||
28 | Jozefin Westin | 2002 | Grums Simsällskap | 1:04.28 | ||||||
- | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 13:24 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Pagero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 31.55 | ||||||
2 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.28 | ||||||
3 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 32.42 | ||||||
4 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 34.22 | ||||||
5 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 34.80 | ||||||
6 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 34.83 | ||||||
7 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.01 | ||||||
8 | Josephine Runeke | 1991 | Karlskrona Simsällskap | 35.34 | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Pagero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.04 | ||||||
2 | Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.51 | ||||||
3 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 35.68 | ||||||
4 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 36.06 | ||||||
5 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.76 | ||||||
6 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.74 | ||||||
7 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.03 | ||||||
- | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Pagero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.15 | ||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.89 | ||||||
3 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 35.15 | ||||||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 35.33 | ||||||
5 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.63 | ||||||
6 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 35.67 | ||||||
7 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 36.23 | ||||||
8 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 36.31 | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Pagero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 36.93 | ||||||
2 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 37.01 | ||||||
3 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 38.95 | ||||||
4 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 39.20 | ||||||
5 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.23 | ||||||
6 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.54 | ||||||
7 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.61 | ||||||
8 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.62 | ||||||
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Pagero |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.62 | ||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 41.92 | ||||||
3 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 42.68 | ||||||
4 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 43.65 | ||||||
5 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 43.89 | ||||||
6 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 44.09 | ||||||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 45.11 | ||||||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 47.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.53 | 59.63 | |||||
2 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 28.70 | 59.90 | |||||
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.25 | 1:00.50 | |||||
4 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.32 | 1:00.83 | ||||
5 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 28.61 | 1:01.02 | |||||
6 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.69 | 1:01.78 | |||||
7 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.36 | 1:01.86 | |||||
8 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.55 | 1:02.25 | |||||
9 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.66 | 1:02.32 | |||||
10 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 28.57 | 1:02.45 | |||||
11 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 28.61 | 1:02.75 | |||||
12 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.48 | 1:03.12 | |||||
13 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 29.44 | 1:03.32 | |||||
14 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 29.57 | 1:03.40 | |||||
15 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 29.44 | 1:03.54 | ||||
16 | Joakim Kling | 1991 | Göteborg Sim | 29.69 | 1:03.57 | |||||
17 | Ossian Arvidsson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.52 | 1:03.85 | |||||
18 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 29.85 | 1:03.92 | |||||
19 | Vegard Løvberg | 1991 | Bærumsvømmerne | 29.80 | 1:04.58 | |||||
20 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.05 | 1:04.60 | |||||
21 | Gustav Andersson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 29.83 | 1:04.78 | |||||
22 | Niklas Löfgren | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.91 | 1:05.05 | |||||
22 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 29.82 | 1:05.05 | |||||
24 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 29.95 | 1:05.42 | |||||
25 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.78 | 1:05.78 | |||||
26 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.00 | 1:06.95 | |||||
27 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 31.36 | 1:07.05 | |||||
28 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 29.64 | 1:07.18 | |||||
- | Karl Rundstedt | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nils Montalva | 1993 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 28.48 | 59.59 | |||||
2 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 28.63 | 1:01.24 | |||||
3 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.76 | 1:01.38 | |||||
4 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.14 | 1:02.73 | |||||
5 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 29.11 | 1:03.08 | |||||
6 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 29.36 | 1:03.39 | |||||
7 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 29.52 | 1:04.07 | |||||
8 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 29.25 | 1:04.50 | |||||
9 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.27 | 1:04.77 | |||||
10 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 30.40 | 1:05.19 | |||||
11 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.65 | 1:05.24 | |||||
12 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.02 | 1:05.78 | |||||
13 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.49 | 1:05.80 | |||||
14 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.27 | 1:05.96 | |||||
15 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.68 | 1:06.09 | |||||
16 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.82 | 1:06.38 | |||||
17 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 30.94 | 1:06.45 | |||||
18 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.42 | 1:06.62 | |||||
19 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 31.91 | 1:07.39 | |||||
20 | Johann David Ørbeck | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.18 | 1:07.64 | |||||
21 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.10 | 1:08.10 | |||||
22 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.75 | 1:08.47 | |||||
23 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.90 | 1:08.93 | |||||
24 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 32.45 | 1:09.45 | |||||
25 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 32.08 | 1:09.84 | |||||
26 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 32.20 | 1:10.11 | |||||
27 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 31.06 | 1:10.28 | |||||
28 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.96 | 1:10.31 | |||||
29 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 33.44 | 1:11.24 | |||||
30 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.43 | 1:12.92 | |||||
31 | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.27 | 1:14.32 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.97 | 1:05.09 | |||||
2 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.13 | 1:06.08 | |||||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 31.55 | 1:07.35 | |||||
4 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 31.32 | 1:07.98 | |||||
5 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.59 | 1:10.50 | |||||
6 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.22 | 1:10.74 | |||||
7 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.02 | 1:11.32 | |||||
8 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 32.88 | 1:12.96 | |||||
9 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 32.94 | 1:13.06 | |||||
10 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 33.86 | 1:13.80 | |||||
11 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.28 | 1:14.66 | |||||
12 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.62 | 1:16.69 | |||||
13 | Jesper Kaudern | 1997 | Alingsås SLS | 35.31 | 1:16.73 | |||||
14 | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | 32.10 | 1:17.02 | |||||
15 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.83 | 1:18.60 | |||||
16 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 36.11 | 1:18.69 | |||||
17 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | 1:19.17 | |||||
18 | Bror Vebjørn Remen | 1997 | Bærumsvømmerne | 35.89 | 1:19.57 | |||||
19 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.98 | 1:22.28 | |||||
20 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 36.84 | 1:22.92 | |||||
21 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 36.64 | 1:22.98 | |||||
22 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 38.07 | 1:23.94 | |||||
23 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.08 | 1:26.73 | |||||
24 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.97 | 1:27.12 | |||||
25 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 40.05 | 1:28.57 | |||||
26 | Emil Lundberg | 1997 | Södertälje Simsällskap | 40.05 | 1:30.28 | |||||
- | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:08.42 | |||||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.51 | 1:11.68 | |||||
3 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.39 | 1:14.49 | |||||
4 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.52 | 1:16.66 | |||||
5 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 35.55 | 1:18.20 | |||||
6 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.45 | 1:19.65 | |||||
7 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.62 | 1:19.74 | |||||
8 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.13 | 1:20.43 | |||||
9 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 37.12 | 1:20.68 | |||||
10 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 34.38 | 1:21.11 | |||||
11 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.77 | 1:22.36 | |||||
12 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 39.23 | 1:25.37 | |||||
13 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.56 | 1:26.30 | |||||
14 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 38.24 | 1:26.92 | |||||
15 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 39.86 | 1:27.24 | |||||
16 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.50 | 1:30.56 | |||||
17 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 41.01 | 1:32.07 | |||||
18 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 40.18 | 1:34.82 | |||||
19 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 44.30 | 1:35.60 | |||||
20 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 43.67 | 1:35.75 | |||||
21 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 43.30 | 1:35.81 | |||||
22 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 43.54 | 1:42.17 | |||||
- | Liam Hallin | 1998 | Simklubben 1970 | DNF | ||||||
- | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.68 | 56.23 | |||||
2 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 26.79 | 56.84 | |||||
3 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.32 | 57.79 | |||||
4 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 27.38 | 59.73 | |||||
5 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.88 | 1:00.04 | |||||
6 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.81 | 1:00.20 | |||||
7 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.00 | 1:00.44 | |||||
8 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.87 | 1:01.14 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 27.90 | 59.03 | |||||
2 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 27.97 | 59.90 | |||||
3 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.46 | 1:01.11 | |||||
4 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.67 | 1:01.48 | |||||
5 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 29.21 | 1:02.76 | |||||
6 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 29.11 | 1:02.91 | |||||
7 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.50 | 1:03.14 | |||||
8 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 29.22 | 1:03.60 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.99 | 1:04.37 | |||||
2 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.46 | 1:04.58 | |||||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.72 | 1:04.83 | |||||
4 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 30.45 | 1:04.96 | |||||
5 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 31.46 | 1:07.76 | |||||
6 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 31.15 | 1:09.16 | |||||
7 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.51 | 1:09.73 | |||||
8 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 32.32 | 1:10.39 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Devello |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.12 | 1:07.21 | |||||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.22 | 1:08.29 | |||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.73 | 1:12.27 | |||||
4 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.53 | 1:15.49 | |||||
5 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.44 | 1:15.50 | |||||
6 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.57 | 1:16.27 | |||||
7 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 35.75 | 1:16.54 | |||||
8 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.04 | 1:19.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Johanna Pettersson | 1992 | Göteborg Sim | 33.11 | 1:08.38 | |||||
2 | Isabel Svensson | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.51 | 1:08.63 | |||||
3 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 33.40 | 1:09.12 | |||||
4 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 33.93 | 1:09.86 | |||||
5 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 34.49 | 1:10.59 | |||||
6 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 34.59 | 1:10.98 | |||||
7 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.70 | 1:11.60 | |||||
8 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 35.05 | 1:11.79 | |||||
9 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 34.21 | 1:12.19 | |||||
10 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 34.97 | 1:12.55 | |||||
11 | Viktoria Smidare | 1990 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.92 | 1:12.73 | |||||
12 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 35.68 | 1:14.33 | |||||
13 | Sandra Olsson | 1992 | Simklubben S 02 | 36.93 | 1:15.33 | |||||
14 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.98 | 1:17.03 | |||||
15 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 38.09 | 1:19.99 | |||||
16 | Maria Bølgen | 1993 | Bærumsvømmerne | 38.18 | 1:20.23 | |||||
17 | My Jensen | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.06 | 1:21.84 | |||||
18 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 39.16 | 1:22.32 | |||||
19 | Kajsa Fritz | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 38.70 | 1:22.36 | |||||
20 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.43 | 1:22.63 | |||||
21 | Sanna Sköld | 1993 | Grums Simsällskap | 40.60 | 1:24.06 | |||||
22 | Moa Nord | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.83 | 1:24.15 | |||||
- | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 34.10 | 1:10.91 | |||||
2 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 35.00 | 1:11.02 | |||||
3 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 34.54 | 1:11.29 | |||||
4 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.55 | 1:11.34 | |||||
5 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.67 | 1:11.80 | |||||
6 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 35.26 | 1:12.24 | |||||
7 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.58 | 1:12.87 | |||||
8 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.71 | 1:13.49 | |||||
9 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 35.26 | 1:13.98 | |||||
10 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 35.10 | 1:14.16 | ||||
11 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.86 | 1:14.62 | |||||
12 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.69 | 1:14.66 | |||||
13 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 35.91 | 1:15.02 | |||||
14 | Monica Näslund | 1994 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.72 | 1:15.36 | |||||
15 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 36.55 | 1:16.42 | |||||
16 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 36.24 | 1:16.64 | |||||
17 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.78 | 1:16.89 | |||||
18 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 36.97 | 1:16.92 | |||||
19 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.14 | 1:16.95 | |||||
20 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.14 | 1:17.40 | |||||
21 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.31 | 1:17.61 | |||||
22 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.37 | 1:18.94 | |||||
23 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 38.20 | 1:19.08 | |||||
24 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 38.63 | 1:19.33 | |||||
25 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 37.15 | 1:20.60 | |||||
26 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 38.47 | 1:20.66 | |||||
27 | Nadja Nilsson | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.22 | 1:20.89 | |||||
28 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.63 | 1:22.52 | |||||
29 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.91 | 1:24.12 | |||||
- | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 33.43 | 1:10.16 | |||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.77 | 1:10.97 | |||||
3 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.76 | 1:12.54 | ||||
4 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 35.31 | 1:13.14 | |||||
5 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 35.26 | 1:13.30 | |||||
6 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.66 | 1:13.71 | |||||
7 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.72 | 1:13.78 | |||||
8 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.74 | 1:14.10 | |||||
9 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.14 | 1:14.20 | |||||
10 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 35.91 | 1:14.56 | |||||
11 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.00 | 1:15.21 | |||||
12 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 37.26 | 1:15.67 | |||||
13 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.48 | 1:15.72 | |||||
14 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 37.02 | 1:16.12 | |||||
15 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 36.88 | 1:16.33 | |||||
16 | Savannah Åstrand | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 37.35 | 1:16.37 | ||||
17 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 37.09 | 1:16.51 | |||||
18 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.93 | 1:16.60 | |||||
19 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 36.13 | 1:16.74 | |||||
20 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 37.26 | 1:16.80 | |||||
21 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 37.80 | 1:18.46 | |||||
22 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.72 | 1:18.69 | |||||
23 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.56 | 1:19.13 | |||||
24 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.58 | 1:19.20 | |||||
25 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.81 | 1:19.30 | |||||
26 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 38.32 | 1:19.53 | |||||
27 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.42 | 1:19.70 | |||||
28 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 38.26 | 1:19.94 | |||||
29 | Angelica Yngvesson | 1996 | Simklubben Elfsborg | 38.10 | 1:20.41 | |||||
30 | Ada-Emilie Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.69 | 1:20.55 | |||||
31 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.43 | 1:20.78 | |||||
32 | Ida Jensen | 1996 | Ljungby Simsällskap | 39.74 | 1:21.22 | |||||
33 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 39.60 | 1:22.02 | |||||
34 | Amanda Essebo | 1996 | Bærumsvømmerne | 41.20 | 1:24.70 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 36.06 | 1:13.67 | |||||
2 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 36.16 | 1:15.54 | |||||
3 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.21 | 1:15.67 | |||||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.48 | 1:17.54 | |||||
5 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.52 | 1:18.07 | |||||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.96 | 1:18.14 | |||||
7 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 37.14 | 1:18.46 | |||||
8 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | NOR | 39.77 | 1:18.57 | ||||
9 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.60 | 1:20.58 | |||||
10 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 38.98 | 1:20.83 | |||||
11 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 39.41 | 1:21.41 | |||||
12 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.91 | 1:21.71 | |||||
13 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.38 | 1:21.86 | |||||
14 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 39.76 | 1:22.55 | |||||
15 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 39.71 | 1:22.57 | |||||
16 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.49 | 1:22.64 | |||||
17 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.49 | 1:22.80 | |||||
18 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.07 | 1:23.00 | |||||
19 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.43 | 1:23.25 | |||||
20 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.56 | 1:23.54 | |||||
21 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.75 | 1:23.77 | |||||
22 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.67 | 1:24.17 | |||||
23 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 41.10 | 1:24.63 | |||||
24 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 40.88 | 1:24.68 | |||||
25 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.75 | 1:25.00 | |||||
26 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.94 | 1:25.31 | |||||
27 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 43.35 | 1:26.28 | |||||
28 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.73 | 1:26.51 | |||||
29 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 42.03 | 1:26.88 | |||||
30 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 43.74 | 1:27.37 | |||||
31 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.41 | 1:29.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Nicklassons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 31.62 | 1:04.47 | |||||
2 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 31.21 | 1:05.14 | |||||
3 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 31.83 | 1:05.42 | |||||
4 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 31.68 | 1:05.73 | |||||
5 | Isabel Svensson | 1989 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | 1:06.11 | |||||
6 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 32.60 | 1:06.15 | |||||
7 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 32.12 | 1:06.26 | |||||
8 | Ida Nyman | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:07.76 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Nicklassons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.89 | 1:05.17 | |||||
2 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.71 | 1:07.03 | |||||
3 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 33.15 | 1:07.21 | |||||
4 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 33.03 | 1:07.24 | |||||
5 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.91 | 1:07.52 | |||||
6 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 33.15 | 1:07.96 | |||||
7 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.30 | 1:08.50 | |||||
8 | Mireille Magnusson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:09.00 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nicklassons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.82 | 1:07.06 | |||||
2 | Leona Pälvimäki | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 34.12 | 1:10.42 | |||||
3 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.75 | 1:10.49 | |||||
4 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.28 | 1:10.68 | |||||
5 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.19 | 1:10.72 | |||||
6 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.67 | 1:10.74 | |||||
7 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 35.01 | 1:11.58 | |||||
8 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 35.40 | 1:13.61 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nicklassons Städ |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 34.76 | 1:10.43 | |||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.09 | 1:10.75 | |||||
3 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 35.48 | 1:12.16 | |||||
4 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.57 | 1:12.89 | |||||
5 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 37.25 | 1:14.73 | |||||
6 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.68 | 1:14.95 | |||||
7 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.17 | 1:15.00 | |||||
8 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.73 | 1:15.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.17 | ||||||
2 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.28 | ||||||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.37 | ||||||
4 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.51 | ||||||
5 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.69 | ||||||
6 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 29.87 | ||||||
7 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 29.92 | ||||||
8 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 30.46 | ||||||
9 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 30.78 | ||||||
10 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | SWE | 30.83 | |||||
11 | Henrik Jönsson | 1991 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.97 | ||||||
12 | Daniel Jodin | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 31.17 | ||||||
13 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.19 | ||||||
14 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.48 | ||||||
15 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 31.49 | ||||||
16 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.57 | ||||||
17 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 31.96 | ||||||
18 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.17 | ||||||
19 | Johannes Nemeth | 1991 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.26 | ||||||
20 | Joakim Kling | 1991 | Göteborg Sim | 32.33 | ||||||
21 | Christian Johansson | 1988 | Skövde Simsällskap | 32.64 | ||||||
22 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
23 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 32.96 | ||||||
24 | Marco Ramos | 1993 | Skövde Simsällskap | 33.65 | ||||||
25 | Lars Bergh Hvidsten | 1993 | Bærumsvømmerne | 34.02 | ||||||
26 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 34.18 | ||||||
27 | Jørgen Gallis | 1985 | Tønsberg Svømmeklubb | 34.67 | ||||||
28 | Gustav Rogne | 1992 | Säffle Simsällskap | 37.76 | ||||||
- | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Sebastian Wigstrøm | 1991 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 29.70 | ||||||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 29.91 | ||||||
3 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 29.94 | ||||||
4 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.49 | ||||||
5 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 30.56 | ||||||
6 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 30.81 | ||||||
7 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.21 | ||||||
8 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.31 | ||||||
9 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 31.59 | ||||||
10 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.76 | ||||||
11 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.79 | ||||||
12 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 32.30 | ||||||
13 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 32.31 | ||||||
14 | Lassi Väre | 1995 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 32.37 | |||||
15 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 32.46 | ||||||
16 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.80 | ||||||
17 | Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | Bærumsvømmerne | 32.89 | ||||||
18 | Iver Bergh Hvidsten | 1995 | Bærumsvømmerne | 33.19 | ||||||
19 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.26 | ||||||
20 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.32 | ||||||
21 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.45 | ||||||
22 | Jakob Schariot | 1995 | Simklubben S 02 | 33.54 | ||||||
23 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.72 | ||||||
24 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.92 | ||||||
25 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 34.05 | ||||||
26 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.08 | ||||||
27 | Felix Långberg | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 34.56 | ||||||
28 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 34.66 | ||||||
29 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.67 | ||||||
30 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.96 | ||||||
31 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 35.09 | ||||||
32 | Theo Petersson | 1995 | Karlshamns Simklubb | 35.16 | ||||||
33 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.22 | ||||||
34 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 35.58 | ||||||
35 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 36.79 | ||||||
36 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 37.01 | ||||||
37 | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.06 | ||||||
38 | Tim Zetterström | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.17 | ||||||
39 | Jonathan Ahlbäck | 1995 | Deje Simsällskap | 37.27 | ||||||
40 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.41 | ||||||
- | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.71 | ||||||
2 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.34 | ||||||
3 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 31.55 | ||||||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.60 | ||||||
5 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 32.36 | ||||||
6 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 32.63 | ||||||
7 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 32.80 | ||||||
8 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.92 | ||||||
9 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 35.22 | ||||||
10 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.26 | ||||||
11 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.30 | ||||||
12 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.38 | ||||||
13 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 35.49 | ||||||
14 | Muhamed Halilic | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.59 | ||||||
15 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 35.61 | ||||||
16 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 36.85 | ||||||
17 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 37.09 | ||||||
18 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 37.80 | ||||||
19 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 38.17 | ||||||
20 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 38.44 | ||||||
21 | Emil Lundberg | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.54 | ||||||
22 | Jesper Kaudern | 1997 | Alingsås SLS | 39.18 | ||||||
23 | Filip Svennblad | 1997 | Landskrona Simsällskap | 39.21 | ||||||
24 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 39.45 | ||||||
24 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.45 | ||||||
26 | Simon Ulvestig | 1997 | Simklubben 1970 | 39.46 | ||||||
27 | Linus Olsson | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 39.53 | ||||||
28 | Olof Hedner | 1997 | Göteborg Sim | 42.04 | ||||||
29 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 42.50 | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.63 | ||||||
2 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 34.02 | ||||||
3 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.74 | ||||||
4 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.45 | ||||||
5 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.88 | ||||||
6 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.16 | ||||||
7 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.48 | ||||||
8 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.54 | ||||||
9 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.58 | ||||||
10 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 37.65 | ||||||
11 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 37.67 | ||||||
12 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.12 | ||||||
13 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 38.23 | ||||||
14 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.37 | ||||||
15 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.78 | ||||||
16 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 38.89 | ||||||
17 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.10 | ||||||
18 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.53 | ||||||
19 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 39.60 | ||||||
20 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 39.86 | ||||||
21 | Magnus Elias Steinland | 1998 | Bærumsvømmerne | 40.09 | ||||||
22 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.54 | ||||||
23 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.07 | ||||||
24 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 41.46 | ||||||
25 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 41.53 | ||||||
26 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.95 | ||||||
27 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 42.26 | ||||||
28 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.29 | ||||||
29 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 42.87 | ||||||
30 | Filip Jelic | 1999 | Simklubben Elfsborg | 42.97 | ||||||
31 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 43.61 | ||||||
32 | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.90 | ||||||
33 | Robin Jacobsson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 44.37 | ||||||
34 | Hakim Haj Salah | 1999 | Göteborg Sim | 44.54 | ||||||
35 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 44.77 | ||||||
36 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 44.97 | ||||||
37 | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | 45.46 | ||||||
38 | Oscar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 45.51 | ||||||
39 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 47.31 | ||||||
- | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 39.04 | ||||||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.92 | ||||||
3 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.88 | ||||||
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 41.40 | ||||||
5 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.42 | ||||||
6 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.46 | ||||||
7 | Philip Chen | 2000 | S71 | 42.09 | ||||||
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 42.29 | ||||||
9 | Patrick Toth | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.43 | ||||||
10 | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | 44.57 | ||||||
11 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.01 | ||||||
12 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 46.63 | ||||||
13 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 49.51 | ||||||
14 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 49.91 | ||||||
15 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 52.72 | ||||||
- | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.60 | ||||||
2 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.90 | ||||||
3 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.35 | ||||||
4 | Marcus Tuomela | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.37 | ||||||
5 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 28.27 | ||||||
6 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.38 | ||||||
7 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 28.73 | ||||||
8 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 28.75 | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 28.65 | ||||||
2 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 28.85 | ||||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 28.94 | ||||||
4 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.35 | ||||||
5 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 29.63 | ||||||
6 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 29.64 | ||||||
7 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.65 | ||||||
8 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.94 | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.90 | ||||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.24 | ||||||
3 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 29.65 | ||||||
4 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 29.86 | ||||||
5 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 30.97 | ||||||
6 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 31.32 | ||||||
7 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 31.87 | ||||||
8 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.27 | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.99 | ||||||
2 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 32.45 | ||||||
3 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.22 | ||||||
4 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.37 | ||||||
5 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.60 | ||||||
6 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.89 | ||||||
7 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.57 | ||||||
8 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.77 | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: BS Elcontrol |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.57 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 38.32 | ||||||
3 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.54 | ||||||
4 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.88 | ||||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 39.48 | ||||||
6 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.75 | ||||||
7 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.77 | ||||||
8 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 40.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.13 | 1:08.60 | 1:46.80 | 2:26.16 | |||
2 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 32.61 | 1:10.48 | 1:49.65 | 2:29.63 | |||
3 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.22 | 1:11.04 | 1:50.68 | 2:30.20 | |||
4 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 34.21 | 1:12.99 | 1:53.51 | 2:33.69 | |||
5 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 33.63 | 1:11.33 | 1:53.09 | 2:34.02 | |||
6 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 33.35 | 1:11.71 | 1:52.72 | 2:35.25 | |||
7 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:12.64 | 1:55.64 | 2:40.82 | |||
8 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 35.72 | 1:19.02 | 2:06.07 | 2:53.04 | |||
9 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 37.16 | 1:20.77 | 2:08.60 | 2:56.97 | |||
- | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.86 | 1:10.76 | 1:50.19 | 2:30.73 | |||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 33.55 | 1:11.98 | 1:53.17 | 2:34.39 | |||
3 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.38 | 1:14.90 | 1:58.23 | 2:41.29 | |||
4 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 34.61 | 1:15.39 | 1:59.02 | 2:43.61 | |||
5 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 34.95 | 1:16.07 | 2:00.67 | 2:48.49 | |||
6 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 35.15 | 1:19.76 | 2:05.73 | 2:52.28 | |||
7 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 36.79 | 1:20.58 | 2:07.44 | 2:55.86 | |||
8 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 38.98 | 1:27.37 | 2:18.69 | 3:09.12 | |||
- | Ida Almbratt | 1994 | Kungälvs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Henriette Steinbakken | 1994 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.91 | 1:14.97 | 1:57.58 | 2:38.98 | ||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 34.15 | 1:14.71 | 1:58.33 | 2:41.31 | |||
3 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 34.48 | 1:16.56 | 1:59.94 | 2:43.92 | |||
4 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 36.71 | 1:19.30 | 2:01.99 | 2:44.07 | |||
5 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.20 | 1:14.73 | 2:03.50 | 2:48.36 | ||
6 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 35.52 | 1:18.79 | 2:04.95 | 2:50.01 | |||
7 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 37.05 | 1:19.41 | 2:05.14 | 2:52.99 | |||
8 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.49 | 1:22.65 | 2:14.27 | 3:01.94 | |||
9 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 38.24 | 1:26.14 | 2:17.25 | 3:04.51 | |||
10 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 40.63 | 1:27.51 | 2:18.29 | 3:08.34 | |||
11 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.26 | 1:29.00 | 2:19.90 | 3:09.40 | |||
- | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | DNF | ||||||
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.94 | 1:17.27 | 2:02.78 | 2:49.22 | ||
2 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 47.42 | 1:49.86 | 2:55.83 | 4:02.86 | |||
- | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sanna Lygnestrand | 1999 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.61 | 1:03.34 | 1:38.84 | 2:15.64 | |||
2 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 32.59 | 1:09.27 | 1:47.73 | 2:26.04 | |||
3 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.03 | 1:09.99 | 1:48.85 | 2:27.31 | |||
4 | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | 32.93 | 1:11.24 | 1:49.99 | 2:29.36 | |||
5 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.73 | 1:11.40 | 1:52.87 | 2:35.46 | |||
6 | Hanna Schariot | 1993 | Simklubben S 02 | 36.45 | 1:19.60 | 2:05.55 | 2:51.04 | |||
- | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.85 | 1:09.66 | 1:47.51 | 2:24.80 | |||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 32.47 | 1:09.57 | 1:48.35 | 2:28.43 | |||
3 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.46 | 1:11.29 | 1:51.00 | 2:30.47 | |||
4 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 34.18 | 1:13.94 | 1:55.46 | 2:36.26 | |||
5 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 34.73 | 1:15.28 | 1:58.75 | 2:41.24 | |||
6 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 36.62 | 1:19.58 | 2:05.17 | 2:52.13 | |||
7 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.81 | 1:19.48 | 2:07.05 | 2:54.82 | |||
- | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 32.56 | 1:10.00 | 1:49.06 | 2:29.20 | |||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 33.05 | 1:10.94 | 1:50.61 | 2:31.79 | |||
3 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 32.82 | 1:10.53 | 1:52.56 | 2:33.25 | |||
4 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 34.85 | 1:15.96 | 1:59.76 | 2:41.81 | |||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 36.39 | 1:17.79 | 2:00.87 | 2:42.28 | |||
6 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 34.18 | 1:16.02 | 2:00.19 | 2:43.80 | |||
7 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 36.76 | 1:19.74 | 2:04.83 | 2:51.28 | |||
8 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.99 | 1:18.90 | 2:06.12 | 2:54.26 | |||
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Scanmineral |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 34.51 | 1:13.93 | 1:56.16 | 2:39.54 | |||
2 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 48.68 | 1:47.84 | 2:50.46 | 3:51.70 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 26, 200m Medley Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 28.48 | 1:07.25 | 1:45.74 | 2:17.62 | ||
2 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.52 | 1:07.20 | 1:47.19 | 2:17.73 | |||
3 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.98 | 1:07.12 | 1:48.42 | 2:20.44 | |||
4 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.80 | 1:03.85 | 1:48.09 | 2:21.35 | |||
5 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.20 | 1:06.33 | 1:50.12 | 2:22.30 | |||
6 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 30.24 | 1:07.83 | 1:51.86 | 2:23.77 | |||
7 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.84 | 1:11.86 | 1:52.95 | 2:24.64 | |||
8 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 29.88 | 1:09.63 | 1:53.37 | 2:25.88 | |||
9 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.63 | 1:06.52 | 1:53.43 | 2:26.23 | |||
10 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 30.19 | 1:12.08 | 1:56.03 | 2:29.14 | |||
11 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 30.08 | 1:11.18 | 1:54.98 | 2:29.56 | |||
12 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.19 | 1:10.35 | 1:54.69 | 2:31.23 | |||
13 | Magnus T. Buch | 1992 | Bærumsvømmerne | 32.19 | 1:13.90 | 1:56.92 | 2:31.58 | |||
14 | Jesper Wallhoff | 1988 | Ängelholms Simsällskap | 31.00 | 1:10.56 | 1:54.22 | 2:33.07 | |||
15 | Andreas Ericson | 1993 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.21 | 1:18.37 | 2:13.40 | 2:49.43 | |||
Gren 26, 200m Medley Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 29.68 | 1:04.90 | 1:42.22 | 2:12.98 | |||
2 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 29.52 | 1:05.86 | 1:45.39 | 2:16.64 | |||
3 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 28.85 | 1:04.62 | 1:45.84 | 2:18.71 | |||
4 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 30.28 | 1:06.23 | 1:47.44 | 2:22.09 | |||
5 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 29.14 | 1:06.64 | 1:50.39 | 2:22.81 | |||
6 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.57 | 1:08.12 | 1:50.46 | 2:23.80 | |||
7 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.43 | 1:06.88 | 1:51.15 | 2:24.51 | |||
8 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.84 | 1:07.30 | 1:50.54 | 2:25.84 | |||
9 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 33.02 | 1:11.48 | 1:53.41 | 2:26.07 | |||
10 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.49 | 1:09.67 | 1:53.13 | 2:26.73 | |||
11 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 32.35 | 1:11.46 | 1:52.48 | 2:26.80 | |||
12 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.91 | 1:09.21 | 1:52.81 | 2:26.90 | |||
13 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.00 | 1:07.21 | 1:51.64 | 2:27.63 | |||
14 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.30 | 1:10.25 | 1:55.23 | 2:28.80 | |||
15 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.84 | 1:13.95 | 1:55.03 | 2:29.93 | |||
16 | Jaan Tollander | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 32.19 | 1:10.25 | 1:54.31 | 2:30.40 | ||
17 | Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | Bærumsvømmerne | 30.64 | 1:09.31 | 1:54.34 | 2:30.50 | |||
18 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.16 | 1:13.90 | 1:58.40 | 2:31.38 | |||
19 | Johann David Ørbeck | 1995 | Bærumsvømmerne | 31.35 | 1:11.58 | 1:57.49 | 2:31.49 | |||
20 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.24 | 1:11.96 | 1:58.27 | 2:31.98 | |||
21 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.20 | 1:12.71 | 1:59.92 | 2:35.06 | |||
22 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 33.05 | 1:16.62 | 1:58.84 | 2:36.59 | |||
23 | Max Johansson | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.63 | 1:15.52 | 2:00.13 | 2:37.61 | |||
24 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.94 | 1:12.70 | 2:03.52 | 2:38.58 | |||
25 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.83 | 1:23.43 | 2:16.55 | 2:57.19 | |||
- | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 26, 200m Medley Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.44 | 1:02.73 | 1:44.04 | 2:17.26 | |||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.60 | 1:05.42 | 1:47.67 | 2:20.16 | |||
3 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.86 | 1:10.87 | 1:51.25 | 2:24.93 | ||
4 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 31.96 | 1:11.10 | 1:50.48 | 2:25.41 | |||
5 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 32.23 | 1:14.33 | 1:55.89 | 2:29.94 | |||
6 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 32.25 | 1:11.86 | 1:58.58 | 2:31.02 | |||
7 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 33.38 | 1:13.58 | 1:55.92 | 2:32.38 | |||
8 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 33.87 | 1:12.69 | 1:59.35 | 2:35.71 | |||
9 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 34.09 | 1:14.91 | 2:01.46 | 2:36.08 | ||
10 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 32.84 | 1:14.15 | 2:01.48 | 2:37.16 | |||
11 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.95 | 1:16.22 | 2:02.42 | 2:37.65 | ||
12 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 35.71 | 1:17.62 | 2:03.85 | 2:40.06 | |||
13 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.42 | 1:17.44 | 2:02.64 | 2:40.35 | |||
14 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 34.31 | 1:19.49 | 2:05.51 | 2:43.07 | |||
15 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 36.80 | 1:18.06 | 2:09.29 | 2:46.22 | |||
16 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.56 | 1:22.26 | 2:09.55 | 2:47.95 | |||
17 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 38.14 | 1:20.86 | 2:10.38 | 2:48.38 | |||
18 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:22.39 | 2:11.64 | 2:49.69 | |||
- | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNF | ||||||
- | Bror Vebjørn Remen | 1997 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
- | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 200m Medley Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.76 | 1:11.84 | 1:57.75 | 2:32.96 | |||
2 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.86 | 1:18.23 | 2:01.51 | 2:41.35 | |||
3 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.78 | 1:17.11 | 2:04.80 | 2:41.90 | |||
4 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 34.01 | 1:17.74 | 2:09.26 | 2:44.54 | |||
5 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.16 | 1:16.59 | 2:07.21 | 2:46.16 | |||
6 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.05 | 1:19.59 | 2:10.73 | 2:48.05 | |||
7 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.85 | 1:19.16 | 2:09.14 | 2:49.32 | |||
8 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 35.49 | 1:19.73 | 2:11.05 | 2:50.30 | |||
9 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.59 | 1:22.21 | 2:11.64 | 2:51.07 | |||
10 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.19 | 1:19.52 | 2:14.03 | 2:51.87 | |||
11 | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.30 | 1:27.79 | 2:12.93 | 2:52.09 | |||
12 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 40.02 | 1:27.24 | 2:17.51 | 2:56.64 | |||
13 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.81 | 1:24.95 | 2:15.69 | 2:57.47 | |||
14 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.69 | 1:26.45 | 2:19.40 | 2:58.30 | |||
15 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.42 | 1:29.87 | 2:22.58 | 3:02.98 | |||
16 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.23 | 1:29.47 | 2:21.70 | 3:04.21 | |||
17 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.89 | 1:29.52 | 2:25.99 | 3:06.62 | |||
18 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 41.74 | 1:31.27 | 2:25.74 | 3:06.77 | |||
19 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 40.10 | 1:30.61 | 2:22.89 | 3:07.12 | |||
20 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 44.55 | 1:32.41 | 2:33.35 | 3:13.64 | |||
- | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Scanmaskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Rickard Berglund | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.39 | 1:00.30 | |||||
2 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.54 | 1:01.02 | |||||
3 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.34 | 1:01.70 | |||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.78 | 1:01.77 | |||||
5 | Carl Leander | 1990 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.07 | 1:02.31 | |||||
5 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 28.85 | 1:02.31 | |||||
7 | Carl Andreas Wathne | 1991 | Bærumsvømmerne | 28.50 | 1:02.76 | |||||
8 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.32 | 1:03.24 | |||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Scanmaskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 28.92 | 1:00.54 | |||||
2 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.01 | 1:00.59 | |||||
3 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 28.11 | 1:00.85 | |||||
4 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 28.13 | 1:02.23 | |||||
5 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 29.01 | 1:03.09 | |||||
6 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.76 | 1:03.23 | |||||
7 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.23 | 1:03.95 | |||||
8 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 31.27 | 1:07.00 | |||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Scanmaskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.03 | 1:00.88 | |||||
2 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.54 | 1:01.48 | |||||
3 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 30.85 | 1:04.29 | |||||
4 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 30.93 | 1:04.47 | |||||
5 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 32.50 | 1:08.07 | |||||
6 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.60 | 1:08.37 | |||||
7 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 32.45 | 1:08.90 | |||||
8 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 31.72 | 1:10.93 | |||||
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Scanmaskin |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.22 | 1:09.66 | |||||
2 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 33.95 | 1:09.97 | |||||
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.58 | 1:11.88 | |||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.38 | 1:13.28 | |||||
5 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 34.98 | 1:15.56 | |||||
6 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.03 | 1:16.78 | |||||
7 | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.95 | 1:17.09 | |||||
8 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 34.29 | 1:17.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 33.72 | 1:11.53 | 1:50.04 | 2:30.05 | |||
2 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 36.34 | 1:17.37 | 1:59.46 | 2:41.72 | |||
3 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.23 | 1:19.11 | 2:01.88 | 2:44.98 | |||
4 | Hanna Hagström | 1991 | Göteborg Sim | 39.75 | 1:24.40 | 2:10.50 | 2:56.49 | |||
5 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 41.75 | 1:27.44 | 2:13.83 | 3:00.52 | |||
6 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.25 | 1:25.71 | 2:13.01 | 3:00.89 | |||
7 | Sanna Sköld | 1993 | Grums Simsällskap | 41.81 | 1:30.31 | 2:21.50 | 3:13.08 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.33 | 1:16.90 | 1:58.85 | 2:41.06 | |||
2 | Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.21 | 1:16.75 | 1:58.73 | 2:41.72 | |||
3 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 37.83 | 1:20.83 | 2:05.97 | 2:49.71 | |||
4 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 38.10 | 1:21.52 | 2:06.21 | 2:50.06 | |||
5 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 39.75 | 1:24.38 | 2:09.75 | 2:55.03 | |||
6 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.74 | 1:24.13 | 2:10.26 | 2:56.58 | |||
7 | Marthe Karlsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.40 | 1:26.47 | 2:13.24 | 3:00.63 | |||
8 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.74 | 1:26.61 | 2:13.13 | 3:01.31 | |||
9 | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 42.02 | 1:29.30 | 2:17.60 | 3:05.25 | |||
10 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 41.53 | 1:28.53 | 2:17.03 | 3:06.21 | |||
11 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.39 | 1:29.73 | 2:19.83 | 3:08.91 | |||
12 | Frida Henriksson | 1995 | Filipstads Simklubb | 42.55 | 1:31.88 | 2:22.54 | 3:14.70 | |||
13 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 45.44 | 1:35.68 | 2:27.48 | 3:17.62 | |||
14 | Erica Fluur | 1995 | Simklubben 1970 | 46.16 | 1:37.19 | 2:27.64 | 3:18.05 | |||
15 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.55 | 1:34.30 | 2:26.90 | 3:18.40 | |||
16 | Pernilla Lindberg | 1994 | Simklubben S 02 | 44.93 | 1:36.68 | 2:29.25 | 3:21.75 | |||
17 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.09 | 1:36.38 | 2:29.20 | 3:21.92 | |||
18 | Marika Holmefalk | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.98 | 1:41.28 | 2:37.99 | 3:32.32 | |||
19 | Louise Grövnes | 1995 | S71 | 45.59 | 1:41.65 | 2:41.49 | 3:42.43 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.53 | 1:20.88 | 2:03.28 | 2:46.11 | |||
2 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 39.09 | 1:22.45 | 2:06.49 | 2:49.97 | |||
3 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 37.44 | 1:20.08 | 2:05.69 | 2:51.20 | |||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 39.01 | 1:22.76 | 2:07.33 | 2:51.26 | |||
5 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 38.74 | 1:21.97 | 2:06.81 | 2:51.51 | |||
6 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.62 | 1:22.11 | 2:07.29 | 2:51.60 | |||
7 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 39.62 | 1:25.07 | 2:10.27 | 2:55.87 | |||
8 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.00 | 1:27.68 | 2:13.56 | 2:59.35 | |||
9 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 40.46 | 1:27.23 | 2:14.34 | 3:01.41 | |||
10 | Anna Finstad | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.15 | 1:29.17 | 2:15.70 | 3:03.66 | |||
11 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 40.72 | 1:28.05 | 2:16.98 | 3:05.74 | |||
12 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.58 | 1:27.70 | 2:16.55 | 3:06.29 | |||
13 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 42.34 | 1:30.08 | 2:18.62 | 3:06.30 | |||
14 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.24 | 1:30.66 | 2:20.21 | 3:10.40 | |||
15 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 42.90 | 1:31.47 | 2:21.44 | 3:10.71 | |||
16 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 42.84 | 1:32.09 | 2:22.11 | 3:12.42 | |||
17 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 45.22 | 1:34.83 | 2:24.52 | 3:13.52 | |||
18 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 43.15 | 1:32.78 | 2:23.44 | 3:14.64 | |||
- | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 41.53 | 1:28.10 | 2:14.39 | 3:01.06 | |||
2 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.38 | 1:29.36 | 2:17.00 | 3:03.23 | |||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.90 | 1:31.49 | 2:19.39 | 3:08.34 | |||
4 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.23 | 1:31.70 | 2:20.28 | 3:08.38 | |||
5 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 41.94 | 1:30.77 | 2:19.97 | 3:08.39 | |||
6 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 43.66 | 1:33.71 | 2:23.01 | 3:10.60 | |||
7 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.51 | 1:34.43 | 2:23.63 | 3:12.18 | |||
8 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.24 | 1:33.87 | 2:23.87 | 3:12.19 | |||
9 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.89 | 1:33.34 | 2:23.97 | 3:13.36 | |||
10 | Malin Engström | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.30 | 1:31.82 | 2:23.73 | 3:14.49 | |||
11 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 45.64 | 1:37.16 | 2:29.80 | 3:21.24 | |||
12 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 45.13 | 1:36.90 | 2:29.71 | 3:22.75 | |||
13 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.52 | 1:40.28 | 2:32.82 | 3:24.99 | |||
14 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 46.85 | 1:40.28 | 2:34.92 | 3:26.52 | |||
15 | Olivia Utter | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.85 | 1:39.98 | 2:33.08 | 3:26.57 | |||
16 | Bine Bergan | 1998 | Tønsberg Svømmeklubb | 46.04 | 1:40.38 | 2:34.92 | 3:29.91 | |||
17 | Sophie Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.90 | 1:40.57 | 2:35.85 | 3:30.18 | |||
18 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 46.81 | 1:43.44 | 2:38.51 | 3:35.02 | |||
19 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 48.21 | 1:43.20 | 2:39.53 | 3:35.20 | |||
- | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofie Klügel | 1998 | S71 | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Joline Höstman | 1988 | Göteborg Sim | 32.99 | 1:09.87 | 1:46.88 | 2:25.27 | |||
2 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 35.20 | 1:14.93 | 1:55.04 | 2:35.15 | |||
3 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.29 | 1:14.80 | 1:55.17 | 2:36.34 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Luna Elisabeth Søgaard | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.70 | 1:15.44 | 1:55.57 | 2:36.49 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.15 | 1:16.04 | 1:56.46 | 2:36.88 | |||
3 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 38.50 | 1:21.21 | 2:04.66 | 2:47.57 | |||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.92 | 1:20.32 | 2:04.06 | 2:48.64 | |||
5 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.18 | 1:23.17 | 2:08.38 | 2:54.16 | |||
6 | Marthe Karlsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.00 | 1:24.24 | 2:09.84 | 2:55.69 | |||
7 | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 40.10 | 1:25.35 | 2:11.91 | 2:58.52 | |||
8 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 39.73 | 1:25.11 | 2:12.32 | 2:59.52 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.90 | 1:16.26 | 1:56.68 | 2:37.77 | |||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 37.36 | 1:18.73 | 2:00.39 | 2:43.16 | |||
3 | Isabella Hagberg | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.37 | 1:19.40 | 2:02.38 | 2:44.69 | |||
4 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 37.59 | 1:19.51 | 2:02.26 | 2:45.15 | |||
5 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 37.68 | 1:20.18 | 2:03.13 | 2:45.83 | |||
6 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.15 | 1:20.65 | 2:04.01 | 2:47.20 | |||
7 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 38.37 | 1:21.75 | 2:07.40 | 2:52.87 | |||
8 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.67 | 1:24.70 | 2:10.21 | 2:55.56 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Olka Sportresor |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.97 | 1:22.84 | 2:07.46 | 2:52.26 | |||
2 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.00 | 1:26.45 | 2:13.28 | 2:59.16 | |||
3 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.53 | 1:27.51 | 2:14.05 | 3:00.10 | |||
4 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 40.35 | 1:26.02 | 2:13.72 | 3:00.38 | |||
5 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 42.38 | 1:28.92 | 2:16.01 | 3:01.57 | |||
6 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.83 | 1:30.40 | 2:19.82 | 3:07.91 | |||
7 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.78 | 1:32.65 | 2:22.17 | 3:10.40 | |||
8 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.29 | 1:31.85 | 2:22.27 | 3:11.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Dennis Hedö | 1985 | Tønsberg Svømmeklubb | 23.85 | ||||||
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.58 | ||||||
3 | Joona Merivirta | 1993 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 24.74 | |||||
4 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 25.06 | ||||||
5 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 25.24 | ||||||
6 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.36 | ||||||
7 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.48 | ||||||
8 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | SWE | 25.65 | |||||
9 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 25.68 | ||||||
9 | Johan Widén | 1986 | Göteborg Sim | 25.68 | ||||||
11 | Ossian Arvidsson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 25.74 | ||||||
12 | Albert Barrabino | 1985 | Göteborg Sim | 25.76 | ||||||
13 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.89 | ||||||
14 | Sebastian Karlsson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.94 | ||||||
15 | Henrik Jönsson | 1991 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.15 | ||||||
16 | Joakim Löfgren | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 26.17 | ||||||
17 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.26 | ||||||
18 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 26.28 | ||||||
19 | Fredrik Rosenberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.32 | ||||||
20 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 26.38 | ||||||
21 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 26.45 | ||||||
22 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.48 | ||||||
23 | Lars Bergh Hvidsten | 1993 | Bærumsvømmerne | 26.51 | ||||||
24 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 26.57 | ||||||
25 | Andreas Nilsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.58 | ||||||
26 | Johannes Nemeth | 1991 | Lidköpings Gymnastik o SS | 26.67 | ||||||
27 | Karl Aadli | 1987 | Simklubben S 02 | SWE | 26.69 | |||||
28 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.71 | ||||||
29 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 26.82 | ||||||
30 | Simon Sköld | 1990 | Grums Simsällskap | 26.83 | ||||||
31 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 26.93 | ||||||
32 | Christoffer Källén | 1993 | Simklubben 1970 | 27.00 | ||||||
33 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 27.21 | |||||
34 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 27.22 | ||||||
35 | Lucas Frankenfelt | 1990 | Göteborg Sim | 27.37 | ||||||
36 | Jesper Lund | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 27.40 | ||||||
37 | Robin Pålsson | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.45 | ||||||
38 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 27.86 | ||||||
39 | Daniel Jodin | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 28.44 | ||||||
- | Joakim Kling | 1991 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nils Montalva | 1993 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 25.24 | ||||||
2 | Frede Rønning Rangnes | 1994 | Tønsberg Svømmeklubb | 25.56 | ||||||
3 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 25.59 | ||||||
4 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 25.60 | ||||||
5 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 26.08 | ||||||
6 | Adrian Johannesson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 26.40 | ||||||
7 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.53 | ||||||
8 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 26.54 | ||||||
9 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 26.56 | ||||||
10 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 26.57 | ||||||
11 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 26.70 | ||||||
12 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.72 | ||||||
13 | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | 26.80 | ||||||
14 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 26.82 | ||||||
15 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 27.02 | ||||||
16 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 27.06 | ||||||
17 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 27.29 | ||||||
18 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.36 | ||||||
19 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.44 | ||||||
20 | Iver Bergh Hvidsten | 1995 | Bærumsvømmerne | 27.66 | ||||||
21 | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.68 | ||||||
21 | Robert Lindblom | 1995 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 27.68 | ||||||
23 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 27.91 | ||||||
24 | Fredrik Olsson | 1994 | Simklubben Elfsborg | 27.92 | ||||||
25 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 27.93 | ||||||
26 | Hannes Ronnerheim | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.03 | ||||||
27 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.07 | ||||||
28 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 28.17 | ||||||
29 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.37 | ||||||
30 | Ian Fernström | 1995 | Höganäs Simsällskap | 28.44 | ||||||
31 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.49 | ||||||
32 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 28.52 | ||||||
33 | Johann David Ørbeck | 1995 | Bærumsvømmerne | 28.62 | ||||||
34 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.81 | ||||||
35 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.83 | ||||||
36 | Jonathan Sühl | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.92 | ||||||
37 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 29.13 | ||||||
38 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.23 | ||||||
39 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 29.24 | ||||||
- | Oscar Pettersson | 1994 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 25.88 | ||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.04 | ||||||
3 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 26.71 | ||||||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.41 | ||||||
5 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 27.50 | ||||||
6 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.58 | ||||||
6 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 27.58 | ||||||
8 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 27.65 | ||||||
9 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 27.77 | ||||||
10 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 27.83 | ||||||
11 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.88 | ||||||
11 | Mads Henry Steinland | 1997 | Bærumsvømmerne | 27.88 | ||||||
13 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 28.15 | ||||||
13 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 28.15 | ||||||
15 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 28.16 | |||||
16 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 28.19 | ||||||
17 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.23 | ||||||
18 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 28.27 | |||||
19 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.30 | ||||||
20 | Georg Hess | 1996 | Simklubben Elfsborg | 28.53 | ||||||
21 | Daniel Svensson | 1996 | Säffle Simsällskap | 28.70 | ||||||
22 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 28.80 | ||||||
23 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 28.89 | ||||||
24 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.97 | ||||||
25 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 29.24 | ||||||
26 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 29.35 | ||||||
27 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 29.46 | ||||||
28 | Stefan Kureljusic | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.65 | ||||||
29 | Rasmus Källén | 1996 | Simklubben 1970 | 29.67 | ||||||
30 | Albin Thelin | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.78 | ||||||
31 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 29.80 | ||||||
31 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 29.80 | ||||||
33 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 29.84 | ||||||
34 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.16 | ||||||
35 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 30.53 | ||||||
36 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.65 | ||||||
37 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.88 | ||||||
38 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 30.99 | ||||||
- | Alexander Almqvist | 1996 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.17 | ||||||
2 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 29.31 | ||||||
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.46 | ||||||
4 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.50 | ||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.54 | ||||||
6 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.71 | ||||||
7 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 30.04 | ||||||
8 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.19 | ||||||
9 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 30.28 | ||||||
10 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.36 | ||||||
11 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.55 | ||||||
12 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.71 | ||||||
13 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.77 | ||||||
14 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 30.89 | ||||||
15 | Mikolaj Dobies | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.09 | ||||||
16 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 31.15 | ||||||
17 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.23 | ||||||
18 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 31.71 | ||||||
19 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.75 | ||||||
20 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.05 | ||||||
21 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.06 | ||||||
22 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.08 | ||||||
23 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.09 | ||||||
24 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.19 | ||||||
25 | Albin Larsson | 1998 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 32.23 | ||||||
26 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.51 | ||||||
27 | Jesper Askenberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.61 | ||||||
28 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.76 | ||||||
29 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | ||||||
30 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.21 | ||||||
31 | Magnus Elias Steinland | 1998 | Bærumsvømmerne | 33.56 | ||||||
32 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 33.57 | ||||||
33 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 33.58 | ||||||
34 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.70 | ||||||
35 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 34.52 | ||||||
36 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 35.59 | ||||||
- | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | DNS | ||||||
- | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Husø Richardsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.56 | ||||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.86 | ||||||
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.87 | ||||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.02 | ||||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.23 | ||||||
6 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.59 | ||||||
7 | Philip Chen | 2000 | S71 | 36.19 | ||||||
8 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.32 | ||||||
9 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 37.76 | ||||||
10 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 38.36 | ||||||
11 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 40.30 | ||||||
12 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 42.49 | ||||||
13 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 42.66 | ||||||
14 | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | 42.84 | ||||||
15 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 45.70 | ||||||
- | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Grolls Yrkesbutiker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 22.87 | ||||||
2 | Dennis Hedö | 1985 | Tønsberg Svømmeklubb | 23.27 | ||||||
3 | Joona Merivirta | 1993 | Riihimäen Uimaseura | 23.77 | ||||||
4 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.08 | ||||||
5 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.11 | ||||||
6 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 24.37 | ||||||
7 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 24.48 | ||||||
8 | Adam Schön-Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 25.05 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Grolls Yrkesbutiker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Eriksson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 24.51 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 24.65 | ||||||
3 | Frede Rønning Rangnes | 1994 | Tønsberg Svømmeklubb | 24.86 | ||||||
4 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 25.00 | ||||||
5 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 25.08 | ||||||
6 | Filip Holmqvist | 1994 | Simklubben S 02 | 25.35 | ||||||
7 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 25.45 | ||||||
8 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.56 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Grolls Yrkesbutiker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 24.54 | ||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.58 | ||||||
3 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 26.04 | ||||||
4 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.31 | ||||||
5 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.47 | ||||||
6 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 26.60 | ||||||
7 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 26.80 | ||||||
8 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 26.83 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Grolls Yrkesbutiker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 28.38 | ||||||
2 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.58 | ||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.67 | ||||||
3 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.67 | ||||||
5 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.77 | ||||||
6 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 28.94 | ||||||
7 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 29.63 | ||||||
8 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.94 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Grolls Yrkesbutiker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.86 | ||||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.94 | ||||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 33.04 | ||||||
4 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.18 | ||||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.51 | ||||||
6 | Philip Chen | 2000 | S71 | 34.94 | ||||||
7 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.56 | ||||||
8 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 28.57 | ||||||
2 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 29.77 | ||||||
3 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.83 | ||||||
4 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.20 | ||||||
5 | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | 30.32 | ||||||
6 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 30.56 | ||||||
7 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 30.68 | ||||||
8 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 30.76 | ||||||
9 | Kjersti Dalen | 1993 | Bærumsvømmerne | 31.34 | ||||||
10 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 31.38 | ||||||
11 | Emelie Stenhammar | 1993 | Simklubben Götene | 31.56 | ||||||
12 | Helena Kumblad | 1987 | Göteborg Sim | 31.65 | ||||||
13 | Andrea Bengtsson | 1991 | Göteborg Sim | 31.80 | ||||||
14 | Alicia Lundqvist | 1992 | Göteborg Sim | 31.97 | ||||||
15 | Rekina Skyttä | 1993 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.99 | |||||
16 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.18 | ||||||
17 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.25 | ||||||
18 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 32.81 | ||||||
19 | Johanna Hultberg | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.02 | ||||||
20 | Sara Bergström | 1991 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 33.64 | |||||
21 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 33.73 | ||||||
22 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.76 | ||||||
23 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 33.94 | ||||||
24 | Josephine Runeke | 1991 | Karlskrona Simsällskap | 34.45 | ||||||
25 | Melinda Maxe | 1992 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.67 | ||||||
26 | Sandra Olsson | 1992 | Simklubben S 02 | 34.77 | ||||||
27 | Maria Bølgen | 1993 | Bærumsvømmerne | 34.90 | ||||||
28 | Kajsa Fritz | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 36.20 | ||||||
29 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 37.76 | ||||||
- | Emelie Axmar | 1993 | S71 | DNS | ||||||
- | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 28.66 | ||||||
2 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 29.86 | ||||||
3 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.91 | ||||||
4 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 30.04 | ||||||
5 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 30.21 | ||||||
6 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 30.51 | ||||||
7 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 30.79 | ||||||
8 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.19 | |||||
9 | Ida Almbratt | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 31.75 | ||||||
10 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 31.93 | ||||||
11 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.07 | ||||||
12 | Mette Karlsson | 1995 | S71 | 32.18 | ||||||
13 | Klara Simonsson | 1995 | Simklubben S 02 | 32.32 | ||||||
14 | Anna Bølgen | 1995 | Bærumsvømmerne | 32.44 | ||||||
14 | Rita Tóth | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 32.44 | ||||||
16 | Julie Rønningsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.47 | ||||||
17 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.48 | ||||||
18 | Sofia Jansson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 32.98 | ||||||
19 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.03 | ||||||
20 | Monica Näslund | 1994 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.06 | ||||||
21 | Amanda Nielsen-Fernandez | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 33.08 | ||||||
22 | Angelica Rosengren | 1995 | Simklubben 1970 | 33.11 | ||||||
23 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.15 | ||||||
24 | Natalie Ylitalo | 1995 | Simklubben S 02 | 33.33 | ||||||
25 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 33.67 | ||||||
26 | Elin Kvarnemar | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.75 | ||||||
27 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.79 | ||||||
27 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.79 | ||||||
29 | Andrea B Westbye | 1995 | Bærumsvømmerne | 33.81 | ||||||
29 | Felicia Nilsson | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 33.81 | ||||||
31 | Helle Backer | 1995 | Bærumsvømmerne | 33.83 | ||||||
32 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 33.96 | ||||||
33 | Mikaela Eriksson | 1994 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.23 | ||||||
34 | Agnes Pap | 1995 | Ljungby Simsällskap | 34.90 | ||||||
35 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.08 | ||||||
36 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.10 | ||||||
37 | Louise Ericson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 35.65 | ||||||
38 | Malin Pettersson | 1994 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.33 | ||||||
- | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.74 | ||||||
2 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 30.46 | |||||
3 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.57 | ||||||
4 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.74 | ||||||
5 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 31.50 | |||||
6 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.59 | ||||||
7 | Lina Hörnbäck | 1996 | Karlshamns Simklubb | 31.63 | ||||||
8 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 31.70 | ||||||
8 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.70 | ||||||
10 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 31.77 | ||||||
10 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 31.77 | ||||||
12 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 32.43 | ||||||
13 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 32.55 | ||||||
14 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.56 | ||||||
15 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.84 | ||||||
16 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.85 | ||||||
17 | Christin Heina | 1996 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 32.86 | |||||
18 | Hanna Erléus | 1997 | Simklubben S 02 | 32.90 | ||||||
18 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 32.90 | ||||||
20 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.99 | ||||||
21 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.07 | ||||||
22 | Karla Ruud | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.11 | ||||||
23 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.12 | ||||||
23 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.12 | ||||||
25 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 33.15 | ||||||
26 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.25 | ||||||
27 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 33.27 | ||||||
28 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 33.36 | ||||||
29 | Ida Amalie Myhr | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.66 | ||||||
30 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 33.67 | ||||||
31 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 34.12 | ||||||
32 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 34.23 | ||||||
33 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.34 | ||||||
34 | Amanda Essebo | 1996 | Bærumsvømmerne | 34.52 | ||||||
35 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.54 | ||||||
36 | Lina Andersson | 1996 | Filipstads Simklubb | 34.64 | ||||||
37 | Evelina Wensberg | 1996 | Säffle Simsällskap | 35.10 | ||||||
38 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 35.25 | ||||||
39 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.31 | ||||||
40 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 35.98 | ||||||
41 | Ida Jensen | 1996 | Ljungby Simsällskap | 36.67 | ||||||
- | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 33.45 | ||||||
2 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 33.60 | |||||
3 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | NOR | 34.11 | |||||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.38 | ||||||
5 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.71 | ||||||
6 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.72 | ||||||
7 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 34.95 | ||||||
8 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.96 | ||||||
9 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.08 | ||||||
10 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 35.11 | ||||||
11 | Isabelle Grahn | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.12 | ||||||
12 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 35.51 | ||||||
13 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 35.55 | ||||||
14 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 35.69 | ||||||
15 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 35.97 | ||||||
16 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.00 | ||||||
17 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.03 | ||||||
18 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 36.21 | ||||||
19 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 36.24 | ||||||
20 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 36.29 | ||||||
21 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.35 | ||||||
22 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.41 | ||||||
23 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.51 | ||||||
24 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 36.61 | ||||||
25 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.66 | ||||||
26 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.67 | ||||||
27 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.73 | ||||||
28 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 36.79 | ||||||
29 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.11 | ||||||
30 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 37.27 | ||||||
31 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.39 | ||||||
32 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 38.43 | ||||||
33 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 38.66 | ||||||
34 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.70 | ||||||
35 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 38.79 | ||||||
36 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.85 | ||||||
37 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 39.24 | ||||||
38 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 39.26 | ||||||
39 | Sanna Lygnestrand | 1999 | Simklubben Alingsås | 39.45 | ||||||
40 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.37 | ||||||
41 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 43.81 | ||||||
- | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.58 | ||||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.64 | ||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.87 | ||||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 39.05 | ||||||
5 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 39.94 | ||||||
6 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.21 | ||||||
7 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.33 | ||||||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 41.33 | ||||||
9 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 41.60 | ||||||
10 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 41.80 | ||||||
11 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 42.14 | ||||||
12 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 43.65 | ||||||
13 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 44.27 | ||||||
14 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | SWE | 45.21 | |||||
15 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 45.78 | ||||||
16 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 49.08 | ||||||
17 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 52.55 | ||||||
18 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 54.38 | ||||||
- | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:44 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.68 | ||||||
2 | Isabelle Höstman | 1990 | Göteborg Sim | 27.73 | ||||||
3 | Ebba Rosenquist | 1989 | Kungsbacka Simsällskap | 29.29 | ||||||
4 | Linda Pettersson | 1991 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.42 | ||||||
5 | Madelene Andersson | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 29.74 | ||||||
6 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 29.96 | ||||||
7 | Sofia Svensson | 1993 | Skövde Simsällskap | 30.35 | ||||||
- | Lovisa Klarén | 1992 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 27.88 | ||||||
2 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.82 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.21 | ||||||
4 | Emilie Løvberg | 1995 | Bærumsvømmerne | 29.30 | ||||||
5 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 29.73 | ||||||
6 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 29.75 | ||||||
7 | Kaisa Kuitunen | 1994 | Riihimäen Uimaseura | 30.39 | ||||||
8 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 30.47 | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.30 | ||||||
2 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 29.45 | ||||||
3 | Yvonne Tollander | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 29.72 | ||||||
4 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.00 | ||||||
5 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.48 | ||||||
6 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.68 | ||||||
7 | Claudia Åvist | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 30.82 | ||||||
8 | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 31.05 | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.54 | ||||||
2 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.79 | ||||||
3 | Noora Visto | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 32.81 | ||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.28 | ||||||
5 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 33.34 | ||||||
6 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.58 | ||||||
7 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.58 | ||||||
8 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 34.60 | ||||||
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Björnkläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 34.01 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.73 | ||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 37.33 | ||||||
4 | Alice Palmkvist | 2000 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.36 | ||||||
5 | Celine Hilton | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.84 | ||||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 40.46 | ||||||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.66 | ||||||
8 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:44 |
Resultat Gren 30 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2011 |
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.65 | 1:04.40 | 1:38.54 | 2:13.20 | |||
2 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.60 | 1:05.62 | 1:41.32 | 2:15.92 | |||
3 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.99 | 1:07.05 | 1:43.01 | 2:18.59 | |||
4 | Vegard Løvberg | 1991 | Bærumsvømmerne | 32.16 | 1:07.59 | 1:44.46 | 2:19.89 | |||
5 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 33.06 | 1:09.95 | 1:48.08 | 2:24.70 | |||
6 | Joakim Kling | 1991 | Göteborg Sim | 33.71 | 1:09.56 | 1:47.46 | 2:25.14 | |||
7 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.83 | 1:10.49 | 1:49.30 | 2:27.07 | |||
8 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 34.54 | 1:12.73 | 1:50.89 | 2:30.09 | |||
9 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 34.21 | 1:13.04 | 1:52.25 | 2:30.39 | |||
10 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.91 | 1:12.90 | 1:51.55 | 2:30.74 | |||
11 | Sebastian Wigstrøm | 1991 | Bærumsvømmerne | 35.69 | 1:15.00 | 1:54.25 | 2:32.32 | |||
12 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 35.90 | 1:14.87 | 1:55.05 | 2:32.95 | |||
13 | Tim Arnesen | 1987 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.41 | 1:15.29 | 1:55.28 | 2:32.97 | |||
14 | Daniel Åslund | 1992 | Göteborg Sim | 34.75 | 1:13.77 | 1:55.75 | 2:37.34 | |||
- | Viktor Jönsson | 1986 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Erik Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 31.98 | 1:05.86 | 1:39.93 | 2:12.60 | |||
2 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 32.98 | 1:07.59 | 1:43.01 | 2:16.88 | |||
3 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 33.18 | 1:09.04 | 1:46.11 | 2:20.51 | |||
4 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 33.01 | 1:09.21 | 1:45.79 | 2:21.82 | |||
5 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.13 | 1:09.26 | 1:45.63 | 2:21.88 | |||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 33.25 | 1:08.79 | 1:45.97 | 2:21.89 | |||
7 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 33.39 | 1:09.50 | 1:46.70 | 2:23.61 | |||
8 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 33.22 | 1:09.54 | 1:46.84 | 2:23.94 | |||
9 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.03 | 1:10.88 | 1:48.14 | 2:24.22 | |||
10 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.34 | 1:10.06 | 1:47.92 | 2:25.97 | |||
11 | Kristian Henanger | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.26 | 1:12.03 | 1:50.13 | 2:26.70 | |||
12 | Alexander Berggren | 1994 | Simklubben Elfsborg | 34.94 | 1:12.44 | 1:50.63 | 2:27.72 | |||
13 | Fridtjof Bache Hungnes | 1994 | Bærumsvømmerne | 34.49 | 1:12.06 | 1:50.18 | 2:27.91 | |||
14 | Jakob Bernstein | 1995 | Bærumsvømmerne | 34.14 | 1:12.51 | 1:51.51 | 2:28.14 | |||
15 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.21 | 1:11.58 | 1:49.79 | 2:28.61 | |||
16 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 35.29 | 1:13.21 | 1:51.61 | 2:28.83 | |||
17 | Alfred Larsson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.62 | 1:12.38 | 1:51.39 | 2:29.60 | |||
18 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.75 | 1:14.17 | 1:53.08 | 2:31.05 | |||
19 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.16 | 1:13.50 | 1:52.78 | 2:31.93 | |||
20 | Jaan Tollander | 1994 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 35.31 | 1:13.64 | 1:53.52 | 2:33.39 | ||
21 | Arwid Anesten | 1995 | Simklubben Elfsborg | 33.75 | 1:12.73 | 1:53.63 | 2:34.04 | |||
22 | Iver Bergh Hvidsten | 1995 | Bærumsvømmerne | 36.61 | 1:15.45 | 1:55.61 | 2:35.37 | |||
23 | Lassi Väre | 1995 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 35.35 | 1:14.20 | 1:55.45 | 2:35.94 | ||
24 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 36.08 | 1:16.70 | 1:58.74 | 2:40.85 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.53 | 1:05.05 | 1:39.82 | 2:14.10 | |||
2 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | FIN | 35.60 | 1:13.90 | 1:52.09 | 2:29.10 | ||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 36.71 | 1:14.49 | 1:53.23 | 2:30.59 | |||
4 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.98 | 1:13.65 | 1:53.85 | 2:31.46 | |||
5 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 35.84 | 1:15.55 | 1:54.85 | 2:32.86 | |||
6 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.79 | 1:15.26 | 1:54.72 | 2:33.69 | |||
7 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.99 | 1:17.64 | 1:58.60 | 2:37.72 | |||
8 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 36.67 | 1:16.90 | 1:58.54 | 2:39.05 | |||
9 | Henrik Syversveen Lie | 1996 | Bærumsvømmerne | 37.82 | 1:18.01 | 1:59.44 | 2:39.74 | |||
10 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 36.61 | 1:17.47 | 2:00.66 | 2:40.92 | |||
11 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 37.40 | 1:18.10 | 1:59.90 | 2:41.19 | |||
12 | Alexander Lind | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.37 | 1:19.19 | 2:01.36 | 2:41.30 | |||
13 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.60 | 1:18.68 | 2:01.55 | 2:42.96 | |||
14 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.82 | 1:21.17 | 2:04.11 | 2:45.58 | |||
15 | Andre Söderhäll | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.92 | 1:17.84 | 2:02.37 | 2:46.02 | |||
16 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.97 | 1:22.12 | 2:06.16 | 2:47.38 | |||
17 | Filip Svennblad | 1997 | Landskrona Simsällskap | 42.32 | 1:29.28 | 2:16.73 | 3:02.38 | |||
18 | Sebastian Paling | 1997 | Simklubben S 02 | 43.70 | 1:31.86 | 2:18.99 | 3:04.84 | |||
19 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 43.04 | 1:32.10 | 2:22.84 | 3:12.18 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.16 | 1:18.20 | 2:01.15 | 2:42.19 | |||
2 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 37.02 | 1:19.86 | 2:02.48 | 2:42.35 | |||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.48 | 1:21.99 | 2:05.67 | 2:48.20 | |||
4 | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.91 | 1:23.76 | 2:06.06 | 2:48.55 | |||
5 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.41 | 1:21.69 | 2:07.23 | 2:52.35 | |||
6 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.82 | 1:26.01 | 2:12.11 | 2:52.66 | |||
7 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.51 | 1:23.54 | 2:09.76 | 2:53.96 | |||
8 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 39.90 | 1:24.99 | 2:09.17 | 2:54.41 | |||
9 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 41.26 | 1:25.20 | 2:10.67 | 2:54.55 | |||
10 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 40.76 | 1:25.59 | 2:11.64 | 2:54.99 | |||
11 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 43.28 | 1:29.54 | 2:15.41 | 2:58.19 | |||
12 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.02 | 1:27.00 | 2:14.06 | 3:01.30 | |||
13 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 43.03 | 1:29.31 | 2:17.01 | 3:02.89 | |||
14 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 43.54 | 1:30.56 | 2:17.46 | 3:03.50 | |||
15 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 42.52 | 1:29.96 | 2:18.47 | 3:05.31 | |||
16 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 42.77 | 1:29.36 | 2:19.41 | 3:05.82 | |||
17 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.86 | 1:34.19 | 2:24.23 | 3:11.62 | |||
18 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 45.98 | 1:36.17 | 2:26.56 | 3:16.32 | |||
19 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 2:30.70 | 3:19.22 | 3:19.22 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2011 finaler 25 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2011-04-29 |
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.04 | 1:02.95 | 1:35.98 | 2:07.63 | |||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.73 | 1:02.95 | 1:37.16 | 2:08.68 | |||
3 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.98 | 1:02.38 | 1:35.96 | 2:09.23 | |||
4 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 30.73 | 1:03.90 | 1:38.97 | 2:14.00 | |||
5 | Joakim Kling | 1991 | Göteborg Sim | 32.08 | 1:06.58 | 1:41.87 | 2:17.93 | |||
6 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.75 | 1:07.04 | 1:43.51 | 2:19.06 | |||
7 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.44 | 1:08.58 | 1:45.84 | 2:23.02 | |||
8 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | Bærumsvømmerne | 32.50 | 1:08.66 | 1:47.00 | 2:24.97 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Henrik Wathne | 1994 | Bærumsvømmerne | 32.00 | 1:05.79 | 1:39.87 | 2:11.38 | |||
2 | Adam Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | 31.72 | 1:05.87 | 1:39.35 | 2:12.51 | |||
3 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 32.08 | 1:05.50 | 1:39.29 | 2:13.37 | |||
4 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.46 | 1:07.33 | 1:43.33 | 2:18.40 | |||
5 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 32.71 | 1:07.76 | 1:43.29 | 2:18.76 | |||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 33.14 | 1:08.23 | 1:44.38 | 2:18.99 | |||
7 | Hampus Herbertsson | 1994 | Simklubben 1970 | 32.60 | 1:08.03 | 1:45.12 | 2:21.38 | |||
8 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.07 | 1:07.15 | 1:45.23 | 2:23.65 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.45 | 1:02.30 | 1:36.00 | 2:09.87 | |||
2 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.60 | 1:09.47 | 1:45.76 | 2:20.45 | |||
3 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 33.43 | 1:09.41 | 1:45.73 | 2:20.66 | |||
4 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 33.23 | 1:08.60 | 1:45.42 | 2:21.91 | |||
5 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 34.37 | 1:09.97 | 1:46.82 | 2:24.45 | |||
6 | Armin Porobic | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.22 | 1:12.69 | 1:49.54 | 2:25.06 | |||
7 | Oskar Renåker | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.51 | 1:13.93 | 1:53.59 | 2:32.92 | |||
8 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 35.79 | 1:14.37 | 1:54.71 | 2:35.68 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Kortedala Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.58 | 1:13.61 | 1:53.20 | 2:32.79 | |||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.74 | 1:14.97 | 1:55.52 | 2:35.13 | |||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 35.43 | 1:15.41 | 1:57.91 | 2:36.79 | |||
4 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 36.25 | 1:17.30 | 2:00.29 | 2:42.79 | |||
5 | Matthias Sandström-Karlss | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.93 | 1:21.75 | 2:05.80 | 2:47.33 | |||
6 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.33 | 1:21.44 | 2:04.98 | 2:48.55 | |||
7 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.49 | 1:21.33 | 2:06.05 | 2:49.92 | |||
- | Fridtjov Mørk | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 01 maj 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 17:59 |