Tulokset Omavara-Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jessica Hölttä | 1996 | 616 | 29.45 | 1:01.19 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Anu Bergström | 1996 | 594 | 29.74 | 1:01.96 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Vilma Venäläinen | 1996 | 530 | 31.05 | 1:04.35 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Salla Elovirta | 1997 | 516 | 31.35 | 1:04.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Alena Mokicheva | 1996 | 501 | 31.29 | 1:05.56 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Henni Huhtamo | 1997 | 497 | 31.54 | 1:05.74 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Saara Ruti | 1997 | 490 | 31.99 | 1:06.06 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Sonja Armio | 1996 | 488 | 31.83 | 1:06.14 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 488 | 32.11 | 1:06.15 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Alina Josephson | 1997 | 485 | 32.33 | 1:06.27 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Julia Mökkönen | 1996 | 484 | 31.26 | 1:06.30 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Saima Kivimäki | 1997 | 484 | 31.94 | 1:06.30 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Susanne Hirvonen | 1997 | 484 | 31.06 | 1:06.31 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Veera Rekonen | 1996 | 469 | 32.42 | 1:07.04 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Anna Mäkelä | 1997 | 466 | 31.98 | 1:07.17 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Erika Bergström | 1996 | 465 | 31.92 | 1:07.23 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Taika Koponen | 1997 | 462 | 1:07.36 | 1:07.36 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Tiia Puolakka | 1998 | 458 | 32.83 | 1:07.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Veera Rinne | 1998 | 457 | 32.21 | 1:07.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Annukka Kurttila | 1996 | 454 | 33.00 | 1:07.76 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 454 | 1:07.76 | 1:07.76 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Emma Lehtola | 1997 | 450 | 32.74 | 1:07.97 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Janita Lappi | 1997 | 449 | 32.31 | 1:08.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Milla Kemppi | 1996 | 446 | 33.19 | 1:08.17 | |||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Aleksia Halonen | 1996 | 438 | 32.27 | 1:08.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Liisa Rannikko | 1996 | 436 | 33.62 | 1:08.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Saima Laakso | 1997 | 428 | 32.94 | 1:09.10 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Maria Vuin | 1997 | 426 | 1:09.22 | 1:09.22 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Aino Ettilä | 1997 | 425 | 33.37 | 1:09.23 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Reetta Mehtonen | 1997 | 425 | 32.54 | 1:09.23 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
31 | Roosa Mört | 1999 | 425 | 32.73 | 1:09.27 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 423 | 1:09.39 | 1:09.39 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
33 | Laura Heine | 1996 | 421 | 33.86 | 1:09.45 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
34 | Emma Räikkönen | 1997 | 420 | 1:09.55 | 1:09.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Hanna Hammar | 1998 | 419 | 33.65 | 1:09.60 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
36 | Jonna Jyrämä | 1997 | 417 | 33.43 | 1:09.69 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Jenna Ranki | 1997 | 412 | 33.74 | 1:10.00 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
38 | Sonja Hailla | 1996 | 410 | 1:10.11 | 1:10.11 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Lola-Lotta Loog | 1997 | 407 | 33.91 | 1:10.25 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
39 | Saara-Maria Muurinen | 1996 | 407 | 1:10.25 | 1:10.25 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
41 | Tiia Nieminen | 1997 | 407 | 33.85 | 1:10.27 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
42 | Eveliina Kallio | 1999 | 404 | 1:10.44 | 1:10.44 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Sara Lehtolainen | 1996 | 403 | 1:10.47 | 1:10.47 | |||||
Cetus | ||||||||||
44 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | 403 | 1:10.48 | 1:10.48 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
45 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 401 | 1:10.60 | 1:10.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
46 | Maija Rantala | 1997 | 397 | 1:10.82 | 1:10.82 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
47 | Elisa Pesonen | 1996 | 395 | 1:10.95 | 1:10.95 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
48 | Meri Lautkankare | 1997 | 395 | 1:10.99 | 1:10.99 | |||||
Cetus | ||||||||||
49 | Veera Annala | 1996 | 393 | 34.10 | 1:11.09 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
50 | Kiia Kagan | 1997 | 387 | 1:11.44 | 1:11.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
51 | Jenni Ranki | 1996 | 387 | 33.74 | 1:11.46 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
52 | Nora Iso-Kungas | 1996 | 381 | 34.99 | 1:11.82 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
53 | Linnea Niemelä | 1997 | 378 | 1:12.01 | 1:12.01 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
54 | Anniina Savolainen | 1996 | 378 | 1:12.02 | 1:12.02 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
55 | Mia Tammelin | 1997 | 378 | 1:12.04 | 1:12.04 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Krista Mettinen | 1997 | 375 | 1:12.23 | 1:12.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
57 | Iina Kokko | 1998 | 374 | 34.06 | 1:12.26 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
58 | Emma Männikkö | 1998 | 367 | 1:12.72 | 1:12.72 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
59 | Lisa Nurmi | 1997 | 364 | 1:12.93 | 1:12.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
60 | Heini Hammar | 1999 | 363 | 1:12.99 | 1:12.99 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
61 | Maria Pitkänen | 1996 | 360 | 1:13.21 | 1:13.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
61 | Mina Taipale | 1996 | 360 | 1:13.21 | 1:13.21 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
63 | Linda Paju | 1997 | 355 | 1:13.53 | 1:13.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
64 | Iisa Valkonen | 1998 | 355 | 1:13.57 | 1:13.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
65 | Veera Nissilä | 1997 | 354 | 35.29 | 1:13.60 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
66 | Emilia Savén | 1996 | 354 | 1:13.63 | 1:13.63 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
67 | Pinja Peippo | 1999 | 350 | 1:13.86 | 1:13.86 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
68 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 350 | 1:13.88 | 1:13.88 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
69 | Sofia Tapola | 1997 | 339 | 1:14.65 | 1:14.65 | |||||
Cetus | ||||||||||
70 | Veera Ruti | 1996 | 338 | 1:14.72 | 1:14.72 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
71 | Johanna Peuhkuri | 1997 | 336 | 1:14.91 | 1:14.91 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
72 | Jasmin Juhala | 1997 | 335 | 1:14.94 | 1:14.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
73 | Rita Mäki-Puhtila | 1998 | 326 | 1:15.63 | 1:15.63 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
74 | Miia Matala-aho | 1998 | 318 | 1:16.31 | 1:16.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
75 | Kristina Elo | 1997 | 317 | 1:16.33 | 1:16.33 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
76 | Anniina Potkonen | 1998 | 315 | 1:16.49 | 1:16.49 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
77 | Kristina Halmela | 1997 | 307 | 1:17.15 | 1:17.15 | |||||
Cetus | ||||||||||
78 | Veera Laine | 1997 | 304 | 1:17.42 | 1:17.42 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
79 | Saija Salokannel | 1996 | 303 | 1:17.50 | 1:17.50 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
80 | Pinja Kaisla | 1998 | 297 | 1:18.06 | 1:18.06 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
81 | Oona Sundqvist | 1997 | 296 | 1:18.09 | 1:18.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
82 | Jenni Vannas | 1996 | 296 | 1:18.16 | 1:18.16 | |||||
Poseidon | ||||||||||
83 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 292 | 1:18.52 | 1:18.52 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
84 | Minja Laitinen | 1997 | 284 | 1:19.20 | 1:19.20 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
85 | Aniisa Al Ouatiq | 1997 | 279 | 1:19.66 | 1:19.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
86 | Taru Taponen | 1997 | 269 | 1:20.65 | 1:20.65 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
87 | Heta Salo | 1997 | 265 | 1:21.09 | 1:21.09 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
88 | Veera Heiskanen | 1997 | 253 | 1:22.33 | 1:22.33 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
89 | Katariina Elo | 1997 | 238 | 1:24.05 | 1:24.05 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
90 | Tea Järvelä | 1997 | 222 | 1:25.93 | 1:25.93 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
91 | Anniina Maavirta | 1997 | 220 | 1:26.21 | 1:26.21 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
92 | Annika Vieraankivi | 1997 | 213 | 1:27.17 | 1:27.17 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
93 | Patrisia Kaisla | 1998 | 155 | 1:36.90 | 1:36.90 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Mari Metsälä | 1996 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Milla Koskela | 1999 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Wilma Westerholm | 1996 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Elisa Silvennoinen | 1996 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Pernilla Poole | 1996 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Viivi Wallin | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kurki | 1994 | 693 | 28.54 | 58.85 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Laura Lajunen | 1992 | 685 | 28.47 | 59.07 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 661 | 29.42 | 59.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Melina Heikkinen | 1993 | 659 | 29.24 | 59.84 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
5 | Benita Haikola | 1989 | 620 | 29.54 | 1:01.07 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Emilia Markkanen | 1995 | 611 | 29.80 | 1:01.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Salla Autti | 1994 | 608 | 29.53 | 1:01.45 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 581 | 29.98 | 1:02.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Kati Vesala | 1995 | 580 | 30.09 | 1:02.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Aino Puomila | 1992 | 576 | 30.25 | 1:02.57 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 573 | 30.56 | 1:02.69 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Salla-Maija Rehula | 1995 | 566 | 29.77 | 1:02.93 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Iida Huiskonen | 1994 | 560 | 30.10 | 1:03.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 543 | 30.54 | 1:03.82 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Noora Virta | 1992 | 534 | 30.47 | 1:04.20 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
16 | Roosa Parikka | 1994 | 523 | 30.98 | 1:04.62 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Linda Mäkinen | 1992 | 520 | 31.44 | 1:04.74 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Maria Ripatti | 1987 | 496 | 31.40 | 1:05.77 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Jenni Rinteelä | 1994 | 482 | 31.46 | 1:06.42 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Milla Ahonen | 1994 | 476 | 32.45 | 1:06.68 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Mira Leskinen | 1990 | 469 | 32.37 | 1:07.01 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
22 | Marietta Kuivanen | 1995 | 467 | 32.04 | 1:07.11 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Ellen Heikkilä | 1995 | 464 | 32.75 | 1:07.28 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Jenni Jussila | 1995 | 459 | 31.89 | 1:07.52 | |||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Jaana Tornivaara | 1993 | 457 | 31.90 | 1:07.61 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
26 | Sanna Salonen | 1995 | 436 | 33.11 | 1:08.67 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Desirée Corander | 1995 | 427 | 33.23 | 1:09.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Roosa Laine | 1995 | 425 | 33.15 | 1:09.27 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Bettina Ruottinen | 1995 | 422 | 32.57 | 1:09.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
30 | Anna Seppälä | 1995 | 420 | 1:09.55 | 1:09.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Anna Hurtta | 1993 | 419 | 33.17 | 1:09.59 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
32 | Evelina Skarp | 1994 | 416 | 33.64 | 1:09.76 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Mari Leino | 1992 | 414 | 33.16 | 1:09.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Ninni Reinvall | 1994 | 412 | 32.86 | 1:09.99 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Rosa Vehanen | 1994 | 410 | 33.18 | 1:10.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
36 | Hanna Loukkaanhuhta | 1993 | 402 | 1:10.57 | 1:10.57 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Julianne Varga | 1995 | 394 | 1:11.03 | 1:11.03 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
38 | Miia Kallio | 1994 | 392 | 33.68 | 1:11.12 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Vera Laakkonen | 1983 | 392 | 1:11.16 | 1:11.16 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Vilma Seppänen | 1994 | 388 | 33.67 | 1:11.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
41 | Ina Rantanen | 1995 | 376 | 34.73 | 1:12.15 | |||||
Cetus | ||||||||||
42 | Nina Mäkelä | 1993 | 374 | 34.21 | 1:12.29 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Viivi Nissilä | 1993 | 372 | 1:12.41 | 1:12.41 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
44 | Sonja Hämmäinen | 1995 | 356 | 34.74 | 1:13.45 | |||||
Poseidon | ||||||||||
45 | Ida Sunnarborg | 1995 | 350 | 1:13.88 | 1:13.88 | |||||
Gladius | ||||||||||
46 | Arleena Kapanen | 1992 | 347 | 1:14.09 | 1:14.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Sonja Orrainen | 1995 | 335 | 1:14.98 | 1:14.98 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
48 | Suvi Kankare | 1994 | 329 | 1:15.39 | 1:15.39 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
49 | Julia Mykkänen | 1992 | 314 | 1:16.62 | 1:16.62 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
50 | Eveliina Nurmi | 1995 | 291 | 1:18.55 | 1:18.55 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
51 | Liisa Lilja | 1992 | 249 | 1:22.73 | 1:22.73 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
52 | Jasmine Nystedt | 1995 | 221 | 1:26.10 | 1:26.10 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Krista Rekonen | 1989 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 10.5 Rataköydestä vetäminen | ||||||||||
- | Vilja-Tuulia Kuittinen | 1995 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 604 | 26.27 | 55.51 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 567 | 27.52 | 56.69 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Elmo Pakkanen | 1995 | 535 | 27.86 | 57.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Daniel Viitikko | 1996 | 509 | 28.07 | 58.74 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
5 | Roope Penttinen | 1995 | 508 | 27.67 | 58.78 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 507 | 27.93 | 58.83 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Samu Vuoriainen | 1995 | 496 | 28.44 | 59.26 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | johannes lindroos | 1996 | 490 | 28.71 | 59.52 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Aaro Liitti | 1996 | 471 | 28.91 | 1:00.30 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 464 | 29.11 | 1:00.58 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Tomi Järvelä | 1995 | 462 | 29.58 | 1:00.70 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Samuli Jeskanen | 1996 | 452 | 29.32 | 1:01.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Jere Tolonen | 1995 | 450 | 28.53 | 1:01.23 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Juuso Lumilahti | 1995 | 448 | 29.53 | 1:01.32 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Henri Heinonen | 1996 | 443 | 29.84 | 1:01.54 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Santeri Pigg | 1996 | 439 | 28.92 | 1:01.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Miko Joronen | 1996 | 435 | 29.43 | 1:01.92 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
18 | Atte Isomaa | 1995 | 432 | 29.66 | 1:02.05 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Antti Kropsu | 1995 | 432 | 29.34 | 1:02.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Pietari Virta | 1997 | 426 | 29.51 | 1:02.34 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Roope Lehtonen | 1996 | 419 | 29.61 | 1:02.67 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Aleksi Mattila | 1996 | 417 | 29.76 | 1:02.81 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Panu Sipilä | 1996 | 416 | 29.82 | 1:02.82 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Samuel Laiho | 1995 | 416 | 29.94 | 1:02.82 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Samuli Korpi | 1997 | 411 | 30.92 | 1:03.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
26 | Samuli Lahti | 1995 | 408 | 30.27 | 1:03.24 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
27 | Mikko Pesso | 1997 | 407 | 30.12 | 1:03.28 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
28 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 405 | 29.84 | 1:03.38 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Erik Varelius | 1995 | 405 | 30.13 | 1:03.42 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Onni Vuorinen | 1997 | 401 | 30.05 | 1:03.63 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Mikko Majalahti | 1996 | 400 | 30.50 | 1:03.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Oskari Soini | 1997 | 399 | 30.42 | 1:03.72 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Rami Marttila | 1995 | 399 | 30.54 | 1:03.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
34 | Elias Lampinen | 1997 | 398 | 29.99 | 1:03.79 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
35 | Janne Rissanen | 1997 | 395 | 30.96 | 1:03.93 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Timi Lannetta | 1996 | 395 | 30.60 | 1:03.95 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Manu Joronen | 1996 | 391 | 30.78 | 1:04.15 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
38 | Daniel Zimmermann | 1997 | 388 | 30.96 | 1:04.31 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Tuukka Korhonen | 1996 | 387 | 30.34 | 1:04.35 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
40 | Jyri Pönni | 1996 | 359 | 31.75 | 1:05.98 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
41 | Matias Nästi | 1995 | 356 | 31.81 | 1:06.17 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
42 | Riku Lappalainen | 1996 | 353 | 31.72 | 1:06.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
43 | Antti Salo | 1995 | 348 | 31.44 | 1:06.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
44 | Jere Pyötsiä | 1996 | 342 | 31.84 | 1:07.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
45 | Christian Rikkinen | 1996 | 339 | 31.40 | 1:07.29 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
46 | Harri Varheenmaa | 1995 | 336 | 32.48 | 1:07.47 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Taneli Espo | 1995 | 331 | 32.57 | 1:07.79 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
48 | Mikko Suova | 1997 | 330 | 31.87 | 1:07.86 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
49 | Teemu Airaksinen | 1995 | 323 | 32.73 | 1:08.35 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
50 | Juuso Seppä | 1997 | 306 | 33.97 | 1:09.64 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
51 | Jan Rif | 1998 | 302 | 33.35 | 1:09.89 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
52 | Riku Soini | 1997 | 300 | 33.48 | 1:10.07 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
53 | Toni Kaarela | 1996 | 298 | 33.27 | 1:10.26 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
54 | Pauli Kukkonen | 1997 | 296 | 33.58 | 1:10.42 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
55 | Jere Turunen | 1997 | 279 | 34.06 | 1:11.82 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
56 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 274 | 33.78 | 1:12.25 | |||||
Poseidon | ||||||||||
57 | Vilppu Penttilä | 1997 | 272 | 35.20 | 1:12.41 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
58 | Kim Nurminen | 1996 | 266 | 34.42 | 1:12.92 | |||||
Cetus | ||||||||||
59 | Martin Karm | 1996 | 252 | 34.86 | 1:14.26 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
60 | Matti Lampi | 1997 | 250 | 35.15 | 1:14.50 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
61 | Mikko Lantto | 1996 | 243 | 35.45 | 1:15.18 | |||||
Cetus | ||||||||||
62 | Arimo Tersa | 1995 | 240 | 35.05 | 1:15.50 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
63 | Walentin Koskinen | 2000 | 221 | 36.68 | 1:17.63 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
64 | Juho Urhemaa | 1999 | 217 | 36.06 | 1:18.08 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
65 | Tero Virkki | 1997 | 215 | 37.31 | 1:18.29 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
66 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 211 | 36.69 | 1:18.81 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
67 | Aleksi Tyllinen | 1997 | 204 | 36.43 | 1:19.67 | |||||
Poseidon | ||||||||||
68 | Aki Huunonen | 1996 | 202 | 37.06 | 1:19.92 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Anton Lindström | 1995 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Elias Castren | 1996 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Valtteri Niemi | 1997 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jan Johansson | 1989 | 661 | 26.92 | 53.85 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 648 | 26.11 | 54.20 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Tomas Johansson | 1994 | 613 | 27.18 | 55.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Tuukka Myller | 1994 | 613 | 26.08 | 55.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 604 | 26.46 | 55.49 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Eetu Päivärinta | 1994 | 597 | 26.76 | 55.72 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Rami Rahmatulla | 1992 | 591 | 26.58 | 55.91 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 589 | 27.02 | 55.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Jari Schwarte | 1990 | 580 | 27.20 | 56.25 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Valtteri Eloranta | 1992 | 577 | 26.91 | 56.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Pekko Horttana | 1986 | 554 | 27.01 | 57.12 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | 539 | 27.87 | 57.65 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Simo Laiho | 1993 | 529 | 28.57 | 58.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Dennis Mänty | 1989 | 506 | 28.03 | 58.85 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Taavi Punkka | 1993 | 503 | 28.13 | 59.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Henrik Linna | 1992 | 498 | 28.75 | 59.18 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 498 | 28.38 | 59.20 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Joona Miettinen | 1994 | 496 | 28.40 | 59.28 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Antti Latikka | 1990 | 459 | 29.17 | 1:00.83 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Wiljam Leinonen | 1992 | 453 | 29.06 | 1:01.10 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Timo Stolt | 1994 | 451 | 29.43 | 1:01.17 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Perttu Perälä | 1994 | 437 | 29.14 | 1:01.80 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
23 | Eikka Vuorikari | 1994 | 426 | 29.87 | 1:02.35 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Julius Hakanpää | 1994 | 425 | 29.16 | 1:02.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Tino Liljavirta | 1992 | 421 | 29.41 | 1:02.57 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Aleksi Hangasjärvi | 1994 | 404 | 29.44 | 1:03.45 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Janne Orava | 1994 | 391 | 30.40 | 1:04.15 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
28 | Arttu Kuustie | 1994 | 378 | 30.96 | 1:04.86 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Arttu Tolvanen | 1994 | 370 | 29.72 | 1:05.32 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Juuso Leino | 1994 | 366 | 31.19 | 1:05.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Tuomas Kiikko | 1993 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Niklas Virtanen | 1994 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Eloranta | 1997 | 606 | 37.58 | 1:19.67 | 2:02.67 | 2:45.55 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Sanni Ikonen | 1998 | 417 | 43.48 | 1:31.91 | 2:20.66 | 3:07.48 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 407 | 42.21 | 1:29.89 | 2:19.56 | 3:09.00 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Nora Vihervuori | 1998 | 397 | 45.14 | 1:34.51 | 2:23.94 | 3:10.66 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 391 | 44.38 | 1:33.07 | 2:22.26 | 3:11.54 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 376 | 45.62 | 1:35.18 | 2:25.24 | 3:14.22 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Ida Metsämäki | 1998 | 374 | 45.32 | 1:34.97 | 2:24.78 | 3:14.50 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Nea Virta | 1996 | 367 | 44.25 | 1:35.03 | 2:26.36 | 3:15.78 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Riina Strengell | 1997 | 366 | 45.27 | 1:34.17 | 2:25.09 | 3:15.89 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Aino Ettilä | 1997 | 362 | 44.86 | 1:35.14 | 2:25.92 | 3:16.63 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Nea Suominen | 1998 | 359 | 44.88 | 1:35.41 | 2:26.61 | 3:17.17 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Iida Hauhia | 1996 | 358 | 44.24 | 1:35.06 | 2:26.83 | 3:17.30 | |||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | 351 | 46.19 | 1:38.06 | 2:30.17 | 3:18.59 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Oona Tankka | 1996 | 344 | 45.04 | 1:35.97 | 2:28.42 | 3:20.04 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Janina Selonen | 1998 | 342 | 45.21 | 1:37.09 | 2:29.37 | 3:20.43 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Matilda Laukkanen | 1996 | 336 | 43.52 | 1:35.48 | 2:28.84 | 3:21.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Lotta Aaltonen | 1997 | 335 | 47.34 | 1:38.94 | 2:31.11 | 3:21.71 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Emilia Savén | 1996 | 322 | 46.59 | 1:38.14 | 2:31.37 | 3:24.46 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Laura Heine | 1996 | 314 | 47.09 | 1:40.78 | 2:35.30 | 3:26.20 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Jessica Norrbäck | 1996 | 304 | 46.83 | 1:40.24 | 2:34.91 | 3:28.38 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Roosa Hjelm | 1997 | 300 | 47.11 | 1:41.60 | 2:37.06 | 3:29.29 | |||
Cetus | ||||||||||
22 | Vilma Koskinen | 1998 | 291 | 47.59 | 1:41.47 | 2:36.92 | 3:31.47 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vera Viitasuo | 1995 | 484 | 40.32 | 1:26.17 | 2:13.14 | 2:58.43 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Katri Vesterinen | 1993 | 470 | 40.22 | 1:26.88 | 2:14.04 | 3:00.28 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Heta Korpela | 1995 | 461 | 40.39 | 1:25.79 | 2:13.14 | 3:01.42 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Sandra Al-Neyazi | 1995 | 361 | 43.53 | 1:33.26 | 2:25.24 | 3:16.77 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Anni Rantala | 1994 | 359 | 44.14 | 1:34.39 | 2:26.08 | 3:17.19 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Ellen Heikkilä | 1995 | 348 | 45.00 | 1:35.41 | 2:28.14 | 3:19.23 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Oona Jakobsson | 1995 | 298 | 47.80 | 1:41.91 | 2:37.50 | 3:29.68 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nikolay Kotsyubinskiy | 1996 | 660 | 33.11 | 1:10.25 | 1:48.31 | 2:26.24 | |||
Ekran | ||||||||||
2 | Tapio Junninen | 1995 | 618 | 33.26 | 1:11.08 | 1:50.35 | 2:29.43 | |||
Poseidon | ||||||||||
3 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 615 | 33.26 | 1:11.37 | 1:50.41 | 2:29.74 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Oskar Karjalainen | 1995 | 425 | 37.52 | 1:21.75 | 2:05.77 | 2:49.28 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Santeri Horst | 1997 | 405 | 39.26 | 1:22.67 | 2:07.83 | 2:52.07 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Roni Oinonen | 1996 | 403 | 38.49 | 1:23.60 | 2:08.60 | 2:52.34 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Mikko Pesso | 1997 | 385 | 40.42 | 1:24.75 | 2:10.00 | 2:55.00 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 372 | 39.83 | 1:25.20 | 2:11.29 | 2:56.99 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Lari-Justus Jauhiainen | 1996 | 297 | 43.95 | 1:32.83 | 2:23.25 | 3:10.83 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Pauli Kukkonen | 1997 | 261 | 43.24 | 1:33.67 | 2:26.73 | 3:19.11 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Mikael Boman | 1997 | 235 | 44.98 | 1:36.52 | 2:31.56 | 3:26.20 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Harri Varheenmaa | 1995 | 194 | 47.82 | 1:43.31 | 2:41.50 | 3:39.88 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Robin Bucher | 1997 | 163 | 50.99 | 1:50.17 | 2:52.18 | 3:52.91 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Joel Af Hällström | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 624 | 32.93 | 1:11.39 | 1:50.93 | 2:29.01 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Roope Halonen | 1993 | 515 | 34.94 | 1:15.60 | 1:57.44 | 2:38.81 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Wiljam Leinonen | 1992 | 448 | 36.50 | 1:18.59 | 2:02.04 | 2:46.39 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Vladimir Brodski | 1946 | 264 | 46.36 | 1:37.23 | 2:29.62 | 3:18.44 | |||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mona Juppo | 1996 | 564 | 33.06 | 1:13.49 | 1:57.63 | 2:32.68 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Senna Mäki | 1997 | 488 | 33.65 | 1:14.01 | 2:02.56 | 2:40.19 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Tiia Louhevaara | 1997 | 480 | 33.36 | 1:15.70 | 2:02.01 | 2:41.12 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Tiia Turunen | 1998 | 473 | 33.87 | 1:17.66 | 2:04.64 | 2:41.91 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Julia Jaakkola | 1996 | 472 | 33.58 | 1:15.66 | 2:04.14 | 2:41.97 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Nea Kolu | 1997 | 449 | 35.54 | 1:18.00 | 2:07.39 | 2:44.79 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 445 | 34.50 | 1:20.59 | 2:07.16 | 2:45.19 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Saara Ruti | 1997 | 432 | 35.29 | 1:19.62 | 2:09.55 | 2:46.84 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Tiia Nieminen | 1997 | 431 | 36.61 | 1:22.08 | 2:09.91 | 2:46.94 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Saima Kivimäki | 1997 | 428 | 35.97 | 1:21.67 | 2:09.29 | 2:47.41 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Fanni Saari | 1996 | 427 | 35.53 | 1:19.11 | 2:09.13 | 2:47.53 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Heidi Virtanen | 1997 | 418 | 38.45 | 1:19.91 | 2:11.50 | 2:48.77 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Tiia Puolakka | 1998 | 416 | 36.30 | 1:19.61 | 2:10.87 | 2:48.98 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Johanna Vuorinen | 1996 | 405 | 35.06 | 1:21.63 | 2:12.18 | 2:50.47 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Birgit Karppinen | 1997 | 397 | 38.26 | 1:22.65 | 2:12.49 | 2:51.64 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Veera Elimäki | 1996 | 397 | 38.86 | 1:22.21 | 2:13.52 | 2:51.69 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
17 | Minttu Hörkkö | 1997 | 396 | 35.48 | 1:20.30 | 2:11.38 | 2:51.74 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Reetta Mehtonen | 1997 | 386 | 36.33 | 1:20.90 | 2:12.69 | 2:53.32 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
19 | Ronja Mehtonen | 1999 | 369 | 37.91 | 1:23.07 | 2:15.36 | 2:55.94 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Jemina Salo | 1997 | 365 | 39.52 | 1:23.64 | 2:17.28 | 2:56.46 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Suvi Huhtanen | 1999 | 363 | 37.03 | 1:25.03 | 2:17.97 | 2:56.77 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Meri Lautkankare | 1997 | 354 | 37.92 | 1:24.80 | 2:15.86 | 2:58.36 | |||
Cetus | ||||||||||
23 | Janita Lappi | 1997 | 354 | 39.38 | 1:28.08 | 2:20.04 | 2:58.38 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Anniina Hirvonen | 1996 | 352 | 40.18 | 1:28.92 | 2:20.42 | 2:58.68 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Wilma Lindström | 1996 | 348 | 39.92 | 1:26.95 | 2:19.64 | 2:59.28 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Saara Suominen | 1996 | 347 | 41.56 | 1:28.30 | 2:18.01 | 2:59.51 | |||
Cetus | ||||||||||
27 | Elli Ylinen | 1996 | 338 | 37.51 | 1:27.56 | 2:18.52 | 3:01.08 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Alexandra Starck | 1997 | 337 | 39.07 | 1:27.56 | 2:22.03 | 3:01.20 | |||
Cetus | ||||||||||
29 | Lola-Lotta Loog | 1997 | 332 | 37.80 | 1:26.41 | 2:22.10 | 3:02.17 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
30 | Ella Silfvenius | 1998 | 331 | 38.93 | 1:26.70 | 2:22.65 | 3:02.34 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Katariina Kunnari | 1997 | 327 | 39.92 | 1:28.56 | 2:20.45 | 3:03.04 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Jonna Jyrämä | 1997 | 321 | 39.68 | 1:28.20 | 2:25.10 | 3:04.15 | |||
Cetus | ||||||||||
33 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 318 | 41.83 | 1:30.16 | 2:24.78 | 3:04.79 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Tessa Eronen | 1996 | 317 | 40.79 | 1:29.27 | 2:22.77 | 3:04.97 | |||
Cetus | ||||||||||
35 | Eevi Keronen | 1997 | 311 | 46.26 | 1:33.72 | 2:25.76 | 3:06.18 | |||
Cetus | ||||||||||
36 | Emma Männikkö | 1998 | 307 | 39.62 | 1:28.47 | 2:25.76 | 3:06.91 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Mia Tammelin | 1997 | 304 | 40.53 | 1:31.01 | 2:25.94 | 3:07.70 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Ronja Järvinen | 1998 | 291 | 40.12 | 1:28.88 | 2:27.85 | 3:10.32 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Taru Mäkelä | 1997 | 290 | 40.97 | 1:31.09 | 2:27.12 | 3:10.48 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
40 | Aniisa Al Ouatiq | 1997 | 279 | 43.94 | 1:31.89 | 2:26.92 | 3:13.09 | |||
Cetus | ||||||||||
41 | Lotta-Sofia Kyrönaho | 1997 | 270 | 43.18 | 1:33.80 | 2:30.96 | 3:15.10 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
42 | Anniina Savolainen | 1996 | 269 | 41.76 | 1:34.02 | 2:30.13 | 3:15.41 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
43 | Roosa Hjelm | 1997 | 266 | 45.49 | 1:36.85 | 2:34.99 | 3:16.13 | |||
Cetus | ||||||||||
44 | Tanita Ullakonoja | 1996 | 264 | 42.87 | 1:31.06 | 2:32.23 | 3:16.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Saija Salokannel | 1996 | 254 | 41.03 | 1:34.98 | 2:32.27 | 3:19.14 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Anniina Potkonen | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Lumikki Lehtilä | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Nea-Maria Laitervo | 1997 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petra Soininen | 1992 | 662 | 30.22 | 1:06.50 | 1:50.32 | 2:24.73 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Päivikki Anttila | 1993 | 569 | 31.48 | 1:12.10 | 1:58.36 | 2:32.28 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Janniina Nikku | 1992 | 563 | 33.04 | 1:10.29 | 1:56.70 | 2:32.79 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 560 | 31.54 | 1:11.76 | 1:57.30 | 2:33.01 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Netta Wistrand | 1995 | 506 | 33.65 | 1:14.69 | 2:00.62 | 2:38.35 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Jenna Lehtinen | 1995 | 502 | 33.34 | 1:15.46 | 2:02.66 | 2:38.76 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Ilona Hyvärinen | 1995 | 493 | 34.64 | 1:16.40 | 2:03.80 | 2:39.73 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Ramona Raita | 1995 | 475 | 34.12 | 1:16.73 | 2:03.97 | 2:41.67 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Karliina Kujala | 1994 | 470 | 35.68 | 1:19.10 | 2:06.32 | 2:42.26 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Anna Levonen | 1995 | 445 | 36.74 | 1:22.71 | 2:08.85 | 2:45.24 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Julianne Varga | 1995 | 366 | 37.45 | 1:25.67 | 2:17.13 | 2:56.41 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Roosa Laine | 1995 | 363 | 36.56 | 1:26.35 | 2:18.12 | 2:56.84 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Tiia Toivola | 1991 | 320 | 36.23 | 1:26.49 | 2:23.36 | 3:04.34 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Iida Rantala | 1994 | 309 | 38.61 | 1:29.95 | 2:25.51 | 3:06.51 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Sonja Orrainen | 1995 | 294 | 41.25 | 1:31.89 | 2:25.15 | 3:09.69 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 645 | 27.51 | 1:02.66 | 1:39.94 | 2:12.09 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Miro Torola | 1995 | 583 | 29.30 | 1:05.00 | 1:45.10 | 2:16.62 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 565 | 30.11 | 1:05.73 | 1:45.01 | 2:18.01 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Tomi Järvelä | 1995 | 420 | 31.97 | 1:14.62 | 1:58.45 | 2:32.36 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Eetu Soini | 1996 | 419 | 33.39 | 1:14.53 | 1:58.67 | 2:32.51 | |||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Lauri Kettunen | 1995 | 417 | 32.87 | 1:15.75 | 1:57.05 | 2:32.68 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Rami Marttila | 1995 | 416 | 32.06 | 1:12.62 | 1:57.58 | 2:32.84 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Tim Kontturi | 1996 | 407 | 34.38 | 1:16.52 | 2:01.22 | 2:33.99 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Rico Rokka | 1995 | 403 | 32.82 | 1:13.02 | 1:58.32 | 2:34.46 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Emil Nylund | 1995 | 402 | 30.28 | 1:12.22 | 1:57.19 | 2:34.58 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Pietari Virta | 1997 | 394 | 32.56 | 1:12.76 | 2:00.98 | 2:35.70 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Kasper Jämsä | 1997 | 388 | 33.81 | 1:14.84 | 1:59.75 | 2:36.40 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Nikita Smirnov | 1995 | 377 | 30.92 | 1:10.97 | 1:59.44 | 2:37.89 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Juuso Sirkola | 1996 | 362 | 33.22 | 1:15.66 | 2:04.85 | 2:40.09 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Jimmy Nyberg | 1996 | 360 | 35.08 | 1:15.38 | 2:04.63 | 2:40.34 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Patrik Uotila | 1997 | 347 | 35.66 | 1:19.71 | 2:07.17 | 2:42.34 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
17 | Tuukka Korhonen | 1996 | 339 | 33.01 | 1:17.33 | 2:07.26 | 2:43.66 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Juho Aalto | 1995 | 334 | 33.47 | 1:16.56 | 2:06.68 | 2:44.47 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Daniel Zimmermann | 1997 | 332 | 37.39 | 1:19.85 | 2:09.90 | 2:44.78 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Ilari Tuomela | 1995 | 331 | 35.92 | 1:19.44 | 2:07.10 | 2:44.90 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 329 | 30.98 | 1:15.69 | 2:06.96 | 2:45.27 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Patrik Von Bagh | 1996 | 319 | 35.51 | 1:19.84 | 2:11.11 | 2:46.91 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Christian Rikkinen | 1996 | 319 | 35.64 | 1:20.46 | 2:09.78 | 2:47.00 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
24 | Max Uotila | 1995 | 313 | 34.68 | 1:19.65 | 2:10.15 | 2:48.10 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Tuomas Hyökyranta | 1996 | 307 | 33.79 | 1:18.79 | 2:07.65 | 2:49.07 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Markus Silvola | 1996 | 257 | 37.99 | 1:22.92 | 2:20.91 | 2:59.39 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
27 | Pauli Kukkonen | 1997 | 242 | 41.28 | 1:35.05 | 2:22.91 | 3:03.15 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 217 | 42.09 | 1:30.78 | 2:27.99 | 3:09.90 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Juho Urhemaa | 1999 | 211 | 45.25 | 1:37.54 | 2:29.16 | 3:11.58 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
30 | Juho Salminen | 1997 | 207 | 39.26 | 1:34.68 | 2:30.89 | 3:13.03 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Eero Sallinen | 1996 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Jon Koski | 1996 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Taneli Espo | 1995 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hannu Vilpponen | 1991 | 531 | 30.17 | 1:07.16 | 1:48.79 | 2:20.92 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 504 | 31.04 | 1:08.69 | 1:49.77 | 2:23.42 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Sami Pakarinen | 1992 | 491 | 30.63 | 1:07.46 | 1:51.23 | 2:24.65 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Niklas Aaltonen | 1994 | 457 | 30.88 | 1:09.44 | 1:52.09 | 2:28.14 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Nico Ylirönni | 1994 | 381 | 31.92 | 1:12.99 | 2:02.06 | 2:37.35 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 538 | 1:08.91 | 1:08.91 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Anu Bergström | 1996 | 479 | 1:11.67 | 1:11.67 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Julia Mökkönen | 1996 | 456 | 33.89 | 1:12.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Lotta Mäkinen | 1996 | 437 | 34.08 | 1:13.90 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Emilia Träskilä | 1997 | 396 | 34.75 | 1:16.32 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Niina Korhonen | 1996 | 383 | 35.61 | 1:17.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Saara-Maria Muurinen | 1996 | 378 | 1:17.50 | 1:17.50 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 370 | 36.09 | 1:18.06 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Mona Syrjä | 1996 | 327 | 36.82 | 1:21.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Emilia Potkonen | 1998 | 320 | 39.14 | 1:22.00 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Annukka Kurttila | 1996 | 311 | 37.64 | 1:22.72 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Jasmin Juhala | 1997 | 290 | 38.07 | 1:24.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Riina Strengell | 1997 | 280 | 40.09 | 1:25.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Emilia Savén | 1996 | 277 | 39.30 | 1:26.02 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Elisa Pesonen | 1996 | 268 | 38.89 | 1:26.98 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Nora Iso-Kungas | 1996 | 256 | 39.02 | 1:28.26 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
17 | Linda Paju | 1997 | 231 | 41.39 | 1:31.33 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Emma Männikkö | 1998 | 231 | 40.82 | 1:31.34 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 230 | 43.90 | 1:31.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Ida Metsämäki | 1998 | 228 | 41.15 | 1:31.76 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Iisa Valkonen | 1998 | 225 | 41.12 | 1:32.23 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Kristina Halmela | 1997 | 218 | 41.76 | 1:33.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Iiris Miettinen | 1999 | 198 | 43.35 | 1:36.13 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Outi Jurvanen | 1996 | 185 | 43.85 | 1:38.30 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Veera Heiskanen | 1997 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Viivi Wallin | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Melina Heikkinen | 1993 | 668 | 30.15 | 1:04.12 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
2 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 578 | 31.02 | 1:07.29 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Miia Mäkinen | 1992 | 545 | 1:08.63 | 1:08.63 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Mona Halonen | 1994 | 539 | 1:08.87 | 1:08.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Natalia Holm | 1995 | 526 | 32.12 | 1:09.46 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Aino Puomila | 1992 | 525 | 31.42 | 1:09.48 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Evelina Skarp | 1994 | 482 | 1:11.48 | 1:11.48 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Marissa Rämänen | 1994 | 465 | 1:12.36 | 1:12.36 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Linda Mäkinen | 1992 | 461 | 33.97 | 1:12.58 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Kamilla Nissinen | 1995 | 461 | 1:12.59 | 1:12.59 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Miia Kallio | 1994 | 431 | 34.34 | 1:14.19 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Jenni Rinteelä | 1994 | 410 | 34.33 | 1:15.44 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Emmi Airaksinen | 1995 | 382 | 35.46 | 1:17.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Marietta Kuivanen | 1995 | 366 | 36.08 | 1:18.37 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Ida Tienhaara | 1995 | 341 | 36.45 | 1:20.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Meri Vainio | 1994 | 340 | 33.39 | 1:20.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Rosa Vehanen | 1994 | 338 | 36.40 | 1:20.45 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Suvi Kankare | 1994 | 334 | 35.83 | 1:20.77 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Kaisa Mäkinen | 1995 | 327 | 35.42 | 1:21.35 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
20 | Ina Rantanen | 1995 | 317 | 37.67 | 1:22.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Sofi Liinpää | 1995 | 304 | 37.61 | 1:23.36 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Vera Laakkonen | 1983 | 280 | 38.96 | 1:25.72 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Vivian Repo | 1995 | 208 | 41.23 | 1:34.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 573 | 27.84 | 59.97 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Mizinov Roman | 1996 | 552 | 28.02 | 1:00.72 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Roope Penttinen | 1995 | 463 | 29.04 | 1:04.41 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Gleb Kuzhlev | 1996 | 460 | 29.62 | 1:04.56 | |||||
Ekran | ||||||||||
5 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 420 | 31.35 | 1:06.51 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Aaro Liitti | 1996 | 411 | 31.55 | 1:07.00 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Oskari Soini | 1997 | 405 | 31.44 | 1:07.34 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Otto Kuittinen | 1995 | 390 | 30.85 | 1:08.19 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | johannes lindroos | 1996 | 377 | 32.38 | 1:08.96 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
10 | Santeri Rantanen | 1996 | 369 | 32.11 | 1:09.45 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 363 | 33.19 | 1:09.86 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Aleksi Mattila | 1996 | 356 | 32.04 | 1:10.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Roni Oinonen | 1996 | 355 | 32.50 | 1:10.36 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Riku Raikio | 1997 | 330 | 33.19 | 1:12.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Juho Grönblom | 1998 | 328 | 34.13 | 1:12.23 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Tomi Järvelä | 1995 | 327 | 33.76 | 1:12.30 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Janne Rissanen | 1997 | 321 | 34.55 | 1:12.73 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Arttu Vänttinen | 1996 | 319 | 33.32 | 1:12.94 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Pontus Kaisti | 1997 | 298 | 31.79 | 1:14.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Erik Varelius | 1995 | 290 | 33.07 | 1:15.26 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Ossi Airaksinen | 1996 | 261 | 35.80 | 1:17.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Riku Soini | 1997 | 260 | 36.09 | 1:18.10 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Jere Pyötsiä | 1996 | 253 | 34.73 | 1:18.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Teemu Airaksinen | 1995 | 235 | 37.45 | 1:20.74 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Ville Haapala | 1997 | 235 | 35.33 | 1:20.74 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Werneri Koskinen | 1998 | 202 | 39.20 | 1:24.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Mikko Lantto | 1996 | 187 | 39.63 | 1:27.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Jere Turunen | 1997 | 181 | 39.89 | 1:28.03 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Miikka Salminen | 1996 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Yonas Bouhlal | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Timo Lopperi | 1994 | 567 | 28.37 | 1:00.18 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Tuukka Myller | 1994 | 502 | 28.78 | 1:02.68 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Taavi Punkka | 1993 | 499 | 29.42 | 1:02.83 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 471 | 29.16 | 1:04.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Aatu Hurttila | 1993 | 440 | 29.79 | 1:05.52 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Niklas Virtanen | 1994 | 338 | 33.02 | 1:11.54 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Rekonen | 1996 | 541 | 34.98 | 1:11.33 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Susanne Hirvonen | 1997 | 530 | 34.75 | 1:11.80 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Emilia Eloranta | 1997 | 465 | 37.17 | 1:15.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Alina Josephson | 1997 | 451 | 36.67 | 1:15.76 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Henni Huhtamo | 1997 | 449 | 37.31 | 1:15.91 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Saara Ruti | 1997 | 447 | 36.81 | 1:16.00 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Jenni Ranki | 1996 | 447 | 36.64 | 1:16.03 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Saima Laakso | 1997 | 442 | 37.05 | 1:16.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Veera Annala | 1996 | 429 | 38.06 | 1:17.04 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Taika Koponen | 1997 | 427 | 37.43 | 1:17.20 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Fanni Saari | 1996 | 416 | 38.51 | 1:17.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Salla Elovirta | 1997 | 413 | 38.03 | 1:18.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Alena Mokicheva | 1996 | 409 | 37.37 | 1:18.27 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Lisa Nurmi | 1997 | 404 | 38.28 | 1:18.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Emma Räikkönen | 1997 | 403 | 39.20 | 1:18.69 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Emma Lehtola | 1997 | 379 | 39.11 | 1:20.28 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Veera Elimäki | 1996 | 378 | 39.78 | 1:20.39 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Jemina Salo | 1997 | 375 | 40.23 | 1:20.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Iina Kokko | 1998 | 355 | 39.61 | 1:22.07 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Milla Kemppi | 1996 | 355 | 40.87 | 1:22.09 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Maija Rantala | 1997 | 345 | 39.85 | 1:22.85 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Riikka Haakana | 1998 | 338 | 39.64 | 1:23.44 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Birgit Karppinen | 1997 | 337 | 40.94 | 1:23.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 329 | 39.87 | 1:24.17 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Nora Vihervuori | 1998 | 329 | 41.89 | 1:24.20 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Annina Vainio | 1996 | 325 | 41.35 | 1:24.54 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Kiia Kagan | 1997 | 322 | 41.53 | 1:24.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Elisa Vuorinen | 1996 | 321 | 40.87 | 1:24.88 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
29 | Alexandra Starck | 1997 | 314 | 42.27 | 1:25.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
30 | Suvi Huhtanen | 1999 | 313 | 41.91 | 1:25.60 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Oona Tankka | 1996 | 313 | 42.58 | 1:25.64 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
32 | Saara Suominen | 1996 | 307 | 41.97 | 1:26.20 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Pinja Peippo | 1999 | 302 | 41.86 | 1:26.60 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
34 | Patricia Yuliwas | 1996 | 296 | 41.75 | 1:27.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
35 | Mona Syrjä | 1996 | 293 | 42.61 | 1:27.46 | |||||
Cetus | ||||||||||
36 | Oona Sundqvist | 1997 | 291 | 44.18 | 1:27.71 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 283 | 43.05 | 1:28.57 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
38 | Mina Taipale | 1996 | 277 | 42.66 | 1:29.12 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
39 | Kristina Elo | 1997 | 275 | 42.90 | 1:29.40 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Veera Laine | 1997 | 271 | 44.18 | 1:29.83 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
41 | Mia Tammelin | 1997 | 269 | 44.19 | 1:30.08 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Nea Suominen | 1998 | 268 | 43.29 | 1:30.20 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Noora Koponen | 1996 | 267 | 43.60 | 1:30.21 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
44 | Miia Matala-aho | 1998 | 265 | 44.47 | 1:30.48 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
45 | Susanna Kupiainen | 1996 | 260 | 44.02 | 1:31.09 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
46 | Lotta-Sofia Kyrönaho | 1997 | 257 | 44.45 | 1:31.47 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
47 | Pinja Kaisla | 1998 | 255 | 43.65 | 1:31.65 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
48 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 249 | 45.44 | 1:32.40 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
48 | Tessa Eronen | 1996 | 249 | 44.92 | 1:32.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
50 | Katariina Elo | 1997 | 225 | 46.72 | 1:35.62 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
51 | Jessica Norrbäck | 1996 | 205 | 48.38 | 1:38.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Kuutamo | 1995 | 649 | 32.71 | 1:07.13 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Päivikki Anttila | 1993 | 591 | 33.05 | 1:09.24 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Petra Soininen | 1992 | 588 | 33.95 | 1:09.38 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Mona Halonen | 1994 | 522 | 35.06 | 1:12.20 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Parikka | 1994 | 520 | 35.02 | 1:12.26 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Noora Virta | 1992 | 492 | 35.58 | 1:13.63 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Roosa Nokelainen | 1994 | 487 | 36.03 | 1:13.88 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Hanna Loukkaanhuhta | 1993 | 404 | 37.90 | 1:18.60 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Oona Soukkio | 1995 | 393 | 38.37 | 1:19.38 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Laura Pöntinen | 1995 | 391 | 38.04 | 1:19.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Jenni Jussila | 1995 | 389 | 38.68 | 1:19.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Sonja Hämmäinen | 1995 | 358 | 39.97 | 1:21.87 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Heta Korpela | 1995 | 353 | 40.35 | 1:22.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Mari Leino | 1992 | 342 | 40.38 | 1:23.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Oona Jakobsson | 1995 | 342 | 40.85 | 1:23.14 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Vilma Seppänen | 1994 | 313 | 41.71 | 1:25.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Laura Siitonen | 1995 | 303 | 41.97 | 1:26.53 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Sandra Al-Neyazi | 1995 | 298 | 41.86 | 1:26.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Sonja Orrainen | 1995 | 295 | 42.29 | 1:27.29 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Ida Sunnarborg | 1995 | 262 | 44.46 | 1:30.82 | |||||
Gladius | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Semochin | 1996 | 506 | 31.46 | 1:05.19 | |||||
Ekran | ||||||||||
2 | Alexander Kondratenko | 1996 | 484 | 31.94 | 1:06.16 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Atte Isomaa | 1995 | 404 | 33.95 | 1:10.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 400 | 34.02 | 1:10.49 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Kasper Jämsä | 1997 | 355 | 36.42 | 1:13.36 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Jimmy Nyberg | 1996 | 355 | 35.00 | 1:13.38 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Matias Nästi | 1995 | 353 | 36.15 | 1:13.48 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Daniel Viitikko | 1996 | 347 | 35.22 | 1:13.94 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Samuli Lahti | 1995 | 344 | 36.32 | 1:14.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Juho Aalto | 1995 | 335 | 37.28 | 1:14.80 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Riku Lappalainen | 1996 | 324 | 36.84 | 1:15.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Remi Tolppala | 1997 | 317 | 36.60 | 1:16.16 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Patrik Von Bagh | 1996 | 309 | 37.03 | 1:16.86 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Onni Vuorinen | 1997 | 307 | 37.38 | 1:16.97 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Antti Kropsu | 1995 | 304 | 37.56 | 1:17.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Juuso Seppä | 1997 | 284 | 38.73 | 1:19.01 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Valtteri Niemi | 1997 | 260 | 38.92 | 1:21.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Jan Rif | 1998 | 254 | 39.95 | 1:22.01 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Lari-Justus Jauhiainen | 1996 | 248 | 40.94 | 1:22.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Martin Karm | 1996 | 247 | 39.84 | 1:22.78 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Vilppu Penttilä | 1997 | 213 | 42.92 | 1:26.92 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 208 | 41.59 | 1:27.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 204 | 42.50 | 1:28.29 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Toni Kaarela | 1996 | 201 | 42.50 | 1:28.74 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Arimo Tersa | 1995 | 199 | 43.27 | 1:28.90 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 188 | 45.72 | 1:30.71 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Tero Virkki | 1997 | 180 | 45.90 | 1:32.01 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Walentin Koskinen | 2000 | 158 | 46.63 | 1:36.13 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Aleksi Tyllinen | 1997 | 157 | 46.46 | 1:36.29 | |||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Aki Huunonen | 1996 | 149 | 46.49 | 1:38.03 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Juho Salminen | 1997 | 126 | 49.21 | 1:43.66 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Jaakko Koivunen | 1997 | DNS | |||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
- | Oskari Pohjoisaho | 1997 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Markkanen | 1994 | 656 | 29.39 | 59.78 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jari Schwarte | 1990 | 652 | 29.11 | 59.90 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Petja Yritys | 1993 | 596 | 30.50 | 1:01.72 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Valtteri Eloranta | 1992 | 578 | 30.16 | 1:02.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Antti Latikka | 1990 | 471 | 32.51 | 1:06.75 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Eikka Vuorikari | 1994 | 391 | 35.05 | 1:11.00 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Nico Ylirönni | 1994 | 385 | 34.82 | 1:11.41 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Hannu Vilpponen | 1991 | 366 | 34.89 | 1:12.64 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Arttu Kuustie | 1994 | 331 | 36.06 | 1:15.07 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Arttu Tolvanen | 1994 | 287 | 36.63 | 1:18.76 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Tuomas Kiikko | 1993 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Erika Bergström | 1996 | 589 | 35.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Tiia Louhevaara | 1997 | 539 | 36.62 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 488 | 37.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Hanna Hammar | 1998 | 486 | 37.91 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 443 | 39.08 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Johanna Vuorinen | 1996 | 442 | 39.13 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Sonja Armio | 1996 | 436 | 39.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Roosa Mört | 1999 | 421 | 39.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Saima Kivimäki | 1997 | 403 | 40.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Sanni Ikonen | 1998 | 396 | 40.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Janita Lappi | 1997 | 389 | 40.82 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Iida Hauhia | 1996 | 380 | 41.13 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Mona Syrjä | 1996 | 375 | 41.34 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Elli Ylinen | 1996 | 373 | 41.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Eevi Keronen | 1997 | 365 | 41.71 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Lotta Tirri | 1997 | 362 | 41.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Matilda Laukkanen | 1996 | 348 | 42.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Minja Laitinen | 1997 | 346 | 42.44 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Johanna Peuhkuri | 1997 | 338 | 42.77 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
20 | Katariina Kunnari | 1997 | 334 | 42.95 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Jenni Vannas | 1996 | 328 | 43.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Emilia Savén | 1996 | 302 | 44.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Aniisa Al Ouatiq | 1997 | 286 | 45.25 | ||||||
Cetus | ||||||||||
23 | Ella Silfvenius | 1998 | 286 | 45.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Rita Mäki-Puhtila | 1998 | 275 | 45.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Lola-Lotta Loog | 1997 | 260 | 46.70 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
27 | Tea Järvelä | 1997 | 213 | 49.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Anniina Maavirta | 1997 | 193 | 51.56 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kati Vesala | 1995 | 654 | 34.34 | ||||||
Cetus | ||||||||||
1 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 654 | 34.34 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 640 | 34.58 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Bettina Ruottinen | 1995 | 583 | 35.67 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Milla Ahonen | 1994 | 552 | 36.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 540 | 36.60 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Marissa Rämänen | 1994 | 485 | 37.92 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Vera Viitasuo | 1995 | 479 | 38.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Karliina Kujala | 1994 | 477 | 38.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Maria Ripatti | 1987 | 471 | 38.29 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Salla Autti | 1994 | 471 | 38.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Katri Vesterinen | 1993 | 467 | 38.41 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Anna Hurtta | 1993 | 464 | 38.50 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Emmi Airaksinen | 1995 | 439 | 39.21 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Krista Rekonen | 1989 | 424 | 39.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Ninni Reinvall | 1994 | 408 | 40.17 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Vivian Repo | 1995 | 365 | 41.70 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Anni Rantala | 1994 | 355 | 42.10 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
19 | Vera Laakkonen | 1983 | 333 | 42.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Kaisa Mäkinen | 1995 | 318 | 43.65 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
21 | Tiia Toivola | 1991 | 284 | 45.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Jasmine Nystedt | 1995 | 263 | 46.54 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Julia Mykkänen | 1992 | 260 | 46.69 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Anu Lehtinen | 1990 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Vilja-Tuulia Kuittinen | 1995 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 734 | 29.56 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Nikolay Kotsyubinskiy | 1996 | 646 | 30.85 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 580 | 31.98 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Oskar Karjalainen | 1995 | 493 | 33.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Juuso Lumilahti | 1995 | 466 | 34.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Lauri Kettunen | 1995 | 442 | 35.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Emil Kaidesoja | 1995 | 440 | 35.07 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Samuli Korpi | 1997 | 421 | 35.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Santeri Horst | 1997 | 398 | 36.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Rico Rokka | 1995 | 375 | 36.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Nikita Smirnov | 1995 | 372 | 37.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Otto Kuittinen | 1995 | 352 | 37.79 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Patrik Uotila | 1997 | 340 | 38.23 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Panu Sipilä | 1996 | 326 | 38.75 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Miko Joronen | 1996 | 278 | 40.85 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Walentin Koskinen | 2000 | 172 | 47.95 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Mikael Boman | 1997 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Vuorela | 1994 | 689 | 30.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Lassi Ohtonen | 1992 | 682 | 30.30 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Rami Rahmatulla | 1992 | 640 | 30.94 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Roope Halonen | 1993 | 589 | 31.82 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Simo Laiho | 1993 | 525 | 33.05 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 516 | 33.26 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Niklas Aaltonen | 1994 | 494 | 33.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Hannu Vilpponen | 1991 | 465 | 34.43 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Mikko Junninen | 1989 | 452 | 34.75 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Janne Orava | 1994 | 423 | 35.52 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Arttu Tolvanen | 1994 | 333 | 38.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Vladimir Brodski | 1946 | 316 | 39.16 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
13 | Juuso Leino | 1994 | 298 | 39.94 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 548 | 1:09.40 | 2:24.09 | 3:39.27 | 4:52.29 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Senna Mäki | 1997 | 544 | 1:08.70 | 2:23.31 | 3:38.87 | 4:53.02 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Heidi Virtanen | 1997 | 507 | 1:11.71 | 2:28.52 | 3:45.33 | 4:59.96 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Niina Korhonen | 1996 | 496 | 1:13.32 | 2:29.81 | 3:47.52 | 5:02.04 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Anna Mäkelä | 1997 | 487 | 1:11.73 | 2:29.49 | 3:47.55 | 5:03.92 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Liisa Rannikko | 1996 | 482 | 1:14.26 | 2:32.65 | 3:49.86 | 5:04.94 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Nea Kolu | 1997 | 478 | 1:11.12 | 2:30.01 | 3:48.88 | 5:05.86 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Veera Rinne | 1998 | 470 | 1:10.50 | 2:28.85 | 3:49.05 | 5:07.60 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Julia Jaakkola | 1996 | 447 | 1:12.89 | 2:32.36 | 3:51.96 | 5:12.82 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Jenna Ranki | 1997 | 441 | 1:15.43 | 2:36.14 | 3:57.12 | 5:14.11 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Riikka Haakana | 1998 | 437 | 1:15.33 | 2:35.71 | 3:56.66 | 5:15.14 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Pernilla Poole | 1996 | 415 | 1:14.84 | 2:36.41 | 3:59.17 | 5:20.72 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Aleksia Halonen | 1996 | 412 | 1:13.05 | 2:35.38 | 3:59.98 | 5:21.51 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Maria Vuin | 1997 | 402 | 1:17.84 | 2:42.45 | 4:05.93 | 5:23.94 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Ronja Mehtonen | 1999 | 398 | 1:18.31 | 2:42.32 | 4:05.04 | 5:25.21 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Krista Mettinen | 1997 | 384 | 1:19.81 | 2:44.53 | 4:08.64 | 5:29.12 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Wilma Lindström | 1996 | 376 | 1:21.01 | 2:45.54 | 4:09.66 | 5:31.44 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Noora Koponen | 1996 | 373 | 1:18.73 | 2:44.03 | 4:09.20 | 5:32.08 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Maria Pitkänen | 1996 | 370 | 1:19.07 | 2:44.37 | 4:09.49 | 5:33.12 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Sofia Tapola | 1997 | 366 | 1:20.47 | 2:45.25 | 4:11.08 | 5:34.23 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Eevi Keronen | 1997 | 362 | 1:18.45 | 2:46.19 | 4:13.41 | 5:35.48 | |||
Cetus | ||||||||||
22 | Anniina Hirvonen | 1996 | 361 | 1:21.98 | 2:49.23 | 4:15.39 | 5:36.00 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Eveliina Kallio | 1999 | 352 | 1:24.60 | 2:55.05 | 4:19.04 | 5:38.66 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Linda Paju | 1997 | 348 | 1:19.64 | 2:47.13 | 4:14.24 | 5:39.90 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | Sara Lehtolainen | 1996 | 340 | 1:20.14 | 2:47.93 | 4:16.87 | 5:42.51 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Veera Laine | 1997 | 340 | 1:22.33 | 2:48.17 | 4:16.61 | 5:42.77 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Tessa Eronen | 1996 | 337 | 1:21.80 | 2:49.75 | 4:18.29 | 5:43.80 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Suvi Huhtanen | 1999 | 332 | 1:22.08 | 2:52.51 | 4:20.38 | 5:45.27 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Roosa Hjelm | 1997 | 330 | 1:21.59 | 2:49.92 | 4:18.19 | 5:46.13 | |||
Cetus | ||||||||||
30 | Alexandra Starck | 1997 | 329 | 1:22.41 | 2:52.52 | 4:20.93 | 5:46.28 | |||
Cetus | ||||||||||
31 | Ronja Järvinen | 1998 | 324 | 1:21.14 | 2:51.16 | 4:20.04 | 5:48.03 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Ida Metsämäki | 1998 | 320 | 1:23.03 | 2:52.86 | 4:23.31 | 5:49.70 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
33 | Meri Lautkankare | 1997 | 318 | 1:19.34 | 2:48.56 | 4:20.36 | 5:50.30 | |||
Cetus | ||||||||||
34 | Saara Suominen | 1996 | 318 | 1:22.61 | 2:54.10 | 4:24.32 | 5:50.55 | |||
Cetus | ||||||||||
35 | Tanita Ullakonoja | 1996 | 316 | 1:20.31 | 2:50.34 | 4:22.33 | 5:51.21 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Elisa Vuorinen | 1996 | 310 | 1:24.06 | 2:56.64 | 4:29.18 | 5:53.54 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
37 | Taru Mäkelä | 1997 | 305 | 1:21.49 | 2:53.39 | 4:25.68 | 5:55.20 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
38 | Laura Saha | 1996 | 302 | 1:24.93 | 2:56.34 | 4:27.91 | 5:56.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
39 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 281 | 1:24.64 | 2:57.29 | 4:32.95 | 6:05.13 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
40 | Pinja Kaisla | 1998 | 278 | 1:22.79 | 2:56.86 | 4:33.91 | 6:06.52 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
41 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 269 | 1:25.93 | 3:02.44 | 4:39.79 | 6:10.48 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
42 | Lotta Aaltonen | 1997 | 268 | 1:30.85 | 3:06.46 | 4:41.20 | 6:10.72 | |||
Cetus | ||||||||||
43 | Outi Jurvanen | 1996 | 264 | 1:27.26 | 3:03.83 | 4:40.77 | 6:12.74 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
44 | Iiris Miettinen | 1999 | 248 | 1:30.06 | 3:10.42 | 4:49.56 | 6:20.72 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lajunen | 1992 | 664 | 1:04.54 | 2:15.29 | 3:25.83 | 4:34.14 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 653 | 1:06.12 | 2:15.54 | 3:26.84 | 4:35.66 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Emilia Markkanen | 1995 | 605 | 1:06.52 | 2:18.97 | 3:31.63 | 4:42.71 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 582 | 1:06.77 | 2:20.11 | 3:34.07 | 4:46.42 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Salla-Maija Rehula | 1995 | 562 | 1:08.12 | 2:23.25 | 3:38.30 | 4:49.73 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Jenna Lehtinen | 1995 | 543 | 1:08.81 | 2:23.91 | 3:39.10 | 4:53.15 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Anna Levonen | 1995 | 509 | 1:11.36 | 2:28.41 | 3:45.23 | 4:59.47 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 501 | 1:10.42 | 2:29.01 | 3:46.04 | 5:01.10 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Mira Leskinen | 1990 | 487 | 1:11.06 | 2:29.72 | 3:49.07 | 5:04.02 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
10 | Anna Seppälä | 1995 | 430 | 1:16.98 | 2:38.09 | 3:58.81 | 5:16.82 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Sanna Salonen | 1995 | 425 | 1:16.48 | 2:39.09 | 4:00.15 | 5:18.15 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Desirée Corander | 1995 | 406 | 1:14.09 | 2:35.86 | 3:58.92 | 5:23.00 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Laura Siitonen | 1995 | 379 | 1:18.82 | 2:43.18 | 4:07.54 | 5:30.37 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Iida Rantala | 1994 | 366 | 1:18.44 | 2:44.63 | 4:10.73 | 5:34.39 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Liisa Lilja | 1992 | 308 | 1:24.46 | 2:54.09 | 4:24.46 | 5:54.28 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Eveliina Nurmi | 1995 | 233 | 1:29.50 | 3:10.84 | 4:51.92 | 6:28.78 | |||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 630 | 1:01.34 | 2:07.49 | 3:13.11 | 4:16.68 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Roope Lehtonen | 1996 | 501 | 1:05.05 | 2:15.34 | 3:26.95 | 4:37.12 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Emil Kaidesoja | 1995 | 494 | 1:05.68 | 2:17.69 | 3:29.94 | 4:38.47 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Topias Kurikka | 1995 | 489 | 1:05.63 | 2:17.66 | 3:30.08 | 4:39.35 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Tim Kontturi | 1996 | 483 | 1:07.20 | 2:19.88 | 3:31.92 | 4:40.39 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Samuli Jeskanen | 1996 | 467 | 1:07.46 | 2:20.38 | 3:33.21 | 4:43.59 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Eetu Soini | 1996 | 460 | 1:08.00 | 2:21.21 | 3:34.98 | 4:45.07 | |||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Roope Penttinen | 1995 | 460 | 1:07.12 | 2:21.56 | 3:35.74 | 4:45.15 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Samuel Laiho | 1995 | 442 | 1:06.55 | 2:20.30 | 3:35.19 | 4:49.01 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Mikhail Tokov | 1996 | 441 | 1:05.08 | 2:20.06 | 3:36.59 | 4:49.14 | |||
Ekran | ||||||||||
11 | Otto Kuittinen | 1995 | 438 | 1:10.23 | 2:25.38 | 3:38.68 | 4:49.76 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Samu Vuoriainen | 1995 | 429 | 1:07.99 | 2:23.82 | 3:40.03 | 4:51.90 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Elmo Pakkanen | 1995 | 416 | 1:09.32 | 2:24.66 | 3:40.71 | 4:54.71 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Juuso Sirkola | 1996 | 400 | 1:10.83 | 2:26.41 | 3:43.32 | 4:58.64 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Juho Grönblom | 1998 | 400 | 1:13.19 | 2:31.26 | 3:47.49 | 4:58.70 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Ville Haapala | 1997 | 390 | 1:10.85 | 2:28.39 | 3:45.42 | 5:01.29 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Pontus Kaisti | 1997 | 375 | 1:09.78 | 2:27.26 | 3:45.89 | 5:05.05 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Mikko Majalahti | 1996 | 375 | 1:09.68 | 2:28.93 | 3:48.61 | 5:05.25 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Arttu Vänttinen | 1996 | 357 | 1:13.08 | 2:33.61 | 3:52.39 | 5:10.32 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
20 | Ilari Tuomela | 1995 | 356 | 1:12.67 | 2:32.61 | 3:52.00 | 5:10.37 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Patrik Uotila | 1997 | 352 | 1:13.01 | 2:35.18 | 3:56.24 | 5:11.59 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Ossi Airaksinen | 1996 | 340 | 1:12.61 | 2:33.56 | 3:55.38 | 5:15.28 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Max Uotila | 1995 | 319 | 1:13.89 | 2:39.05 | 4:04.00 | 5:21.97 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Werneri Koskinen | 1998 | 314 | 1:16.28 | 2:41.81 | 4:07.59 | 5:23.80 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Eero Sallinen | 1996 | 311 | 1:15.27 | 2:39.43 | 4:03.10 | 5:24.70 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Markus Silvola | 1996 | 309 | 1:16.60 | 2:40.66 | 4:05.31 | 5:25.68 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
27 | Jan Rif | 1998 | 292 | 1:16.51 | 2:42.65 | 4:09.66 | 5:31.53 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Taneli Espo | 1995 | 255 | 1:19.89 | 2:48.66 | 4:19.76 | 5:47.02 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Mikael Karuveha | 1999 | 251 | 1:23.28 | 2:54.34 | 4:23.83 | 5:49.00 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
30 | Arimo Tersa | 1995 | 229 | 1:22.45 | 2:53.89 | 4:27.94 | 5:59.77 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
31 | Juho Urhemaa | 1999 | 222 | 1:24.92 | 2:58.35 | 4:33.17 | 6:03.22 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Sahla | 1993 | 533 | 1:03.60 | 2:12.58 | 3:23.15 | 4:31.36 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Mikko Karttunen | 1994 | 531 | 1:04.46 | 2:14.16 | 3:24.12 | 4:31.74 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Sami Pakarinen | 1992 | 509 | 1:05.62 | 2:17.17 | 3:28.13 | 4:35.57 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Joona Miettinen | 1994 | 490 | 1:04.84 | 2:16.32 | 3:28.15 | 4:39.15 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Frans Hartman | 1992 | 489 | 1:05.10 | 2:16.74 | 3:28.80 | 4:39.37 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Kalle Välilä | 1993 | 485 | 1:04.59 | 2:16.13 | 3:28.37 | 4:40.03 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Timo Stolt | 1994 | 442 | 1:07.70 | 2:21.99 | 3:36.53 | 4:48.94 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Perttu Perälä | 1994 | 438 | 1:04.69 | 2:19.09 | 3:34.03 | 4:49.83 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 435 | 1:06.10 | 2:20.83 | 3:36.63 | 4:50.50 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | 424 | 1:05.54 | 2:20.37 | 3:37.17 | 4:52.99 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Julius Hakanpää | 1994 | 396 | 1:09.68 | 2:27.43 | 3:46.11 | 4:59.79 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 512 | 26.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Alexander Kondratenko | 1996 | 500 | 26.38 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Samu Vuoriainen | 1995 | 452 | 27.28 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Topias Kurikka | 1995 | 442 | 27.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | johannes lindroos | 1996 | 438 | 27.57 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Nikita Smirnov | 1995 | 436 | 27.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Otto Kuittinen | 1995 | 431 | 27.72 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Juhani Jablokov | 1995 | 430 | 27.75 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Atte Isomaa | 1995 | 418 | 28.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Timi Lannetta | 1996 | 417 | 28.02 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 413 | 28.12 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 406 | 28.27 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Aaro Liitti | 1996 | 402 | 28.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Panu Sipilä | 1996 | 399 | 28.44 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Antti Kropsu | 1995 | 398 | 28.47 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Samuel Laiho | 1995 | 395 | 28.55 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Juuso Lumilahti | 1995 | 394 | 28.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Tim Kontturi | 1996 | 393 | 28.59 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Samuli Lahti | 1995 | 383 | 28.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Manu Joronen | 1996 | 382 | 28.85 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 376 | 29.01 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Riku Raikio | 1997 | 370 | 29.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
23 | Rico Rokka | 1995 | 368 | 29.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Roope Lehtonen | 1996 | 368 | 29.21 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Jyri Pönni | 1996 | 366 | 29.28 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 361 | 29.40 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
27 | Valtteri Niemi | 1997 | 360 | 29.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Onni Vuorinen | 1997 | 355 | 29.58 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Patrik Uotila | 1997 | 344 | 29.88 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
30 | Janne Rissanen | 1997 | 341 | 29.96 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Max Uotila | 1995 | 337 | 30.08 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
32 | Juuso Sirkola | 1996 | 330 | 30.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Antti Salo | 1995 | 328 | 30.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
34 | Eero Sallinen | 1996 | 326 | 30.43 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
35 | Matti Myllyaho | 1995 | 324 | 30.48 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
36 | Olli Häkli | 1996 | 323 | 30.52 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 321 | 30.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Aleksi Salmi | 1996 | 316 | 30.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Jere Pyötsiä | 1996 | 314 | 30.81 | ||||||
Cetus | ||||||||||
40 | Juho Grönblom | 1998 | 314 | 30.82 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
41 | Lari-Justus Jauhiainen | 1996 | 312 | 30.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Ville Haapala | 1997 | 298 | 31.35 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
43 | Joni Kitinoja | 1996 | 294 | 31.48 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
44 | Jan Rif | 1998 | 271 | 32.36 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Kim Nurminen | 1996 | 267 | 32.53 | ||||||
Cetus | ||||||||||
46 | Vilppu Penttilä | 1997 | 243 | 33.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Henrik Honkanen | 1996 | 231 | 34.14 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Mikael Karuveha | 1999 | 204 | 35.55 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
49 | Elias Castren | 1996 | 195 | 36.11 | ||||||
Cetus | ||||||||||
50 | Aleksi Tyllinen | 1997 | 190 | 36.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Kallinen | 1989 | 632 | 24.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jan Johansson | 1989 | 587 | 25.01 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Tuukka Myller | 1994 | 578 | 25.14 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Tomas Johansson | 1994 | 570 | 25.25 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 564 | 25.35 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Lassi Ohtonen | 1992 | 537 | 25.77 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Eetu Päivärinta | 1994 | 534 | 25.81 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 531 | 25.86 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | 521 | 26.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Pekko Horttana | 1986 | 501 | 26.36 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Atte Sahla | 1993 | 496 | 26.45 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Niko Nieminen | 1992 | 495 | 26.47 | ||||||
Gladius | ||||||||||
13 | Mikko Junninen | 1989 | 493 | 26.50 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Kalle Välilä | 1993 | 492 | 26.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 480 | 26.74 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Simo Laiho | 1993 | 460 | 27.12 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Henrik Linna | 1992 | 458 | 27.16 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Kim Sandberg | 1987 | 456 | 27.21 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Niklas Aaltonen | 1994 | 443 | 27.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Frans Hartman | 1992 | 431 | 27.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Ben Fallström | 1991 | 411 | 28.16 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Timo Stolt | 1994 | 396 | 28.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Valtteri Närhi | 1991 | 387 | 28.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Tino Liljavirta | 1992 | 377 | 28.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Aleksi Hangasjärvi | 1994 | 375 | 29.04 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jessica Hölttä | 1996 | 575 | 28.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Anu Bergström | 1996 | 569 | 28.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Salla Elovirta | 1997 | 554 | 28.90 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Emilia Eloranta | 1997 | 551 | 28.94 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Elviira Salmi | 1996 | 550 | 28.97 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Vilma Venäläinen | 1996 | 507 | 29.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Sonja Armio | 1996 | 476 | 30.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Saima Kivimäki | 1997 | 469 | 30.54 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Erika Bergström | 1996 | 455 | 30.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Reetta Mehtonen | 1997 | 452 | 30.92 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Liisa Rannikko | 1996 | 451 | 30.94 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Milla Kemppi | 1996 | 451 | 30.95 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Sanni Väyrynen | 1996 | 451 | 30.95 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Emma Lehtola | 1997 | 449 | 30.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Tiia Puolakka | 1998 | 449 | 30.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Lotta Tirri | 1997 | 440 | 31.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Saara Ruti | 1997 | 438 | 31.24 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Aleksia Halonen | 1996 | 435 | 31.33 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Roosa Mört | 1999 | 434 | 31.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Senna Mäki | 1997 | 434 | 31.34 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
21 | Fanni Saari | 1996 | 431 | 31.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Iina Siren | 1997 | 427 | 31.52 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Veera Rinne | 1998 | 425 | 31.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Elli Ylinen | 1996 | 419 | 31.71 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Veera Elimäki | 1996 | 416 | 31.79 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
26 | Sara Lehtolainen | 1996 | 412 | 31.89 | ||||||
Cetus | ||||||||||
27 | Eveliina Kallio | 1999 | 399 | 32.23 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Jenni Ranki | 1996 | 394 | 32.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Patricia Yuliwas | 1996 | 394 | 32.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
30 | Nea Mäkelä | 1998 | 386 | 32.59 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
31 | Nea Suominen | 1998 | 385 | 32.61 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Mina Taipale | 1996 | 381 | 32.72 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
33 | Maria Vuin | 1997 | 372 | 33.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Iida Hauhia | 1996 | 371 | 33.03 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
35 | Kiia Kagan | 1997 | 369 | 33.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 365 | 33.19 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Miia Matala-aho | 1998 | 360 | 33.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Linda Paju | 1997 | 354 | 33.54 | ||||||
Cetus | ||||||||||
38 | Meri Lautkankare | 1997 | 354 | 33.54 | ||||||
Cetus | ||||||||||
38 | Veera Ruti | 1996 | 354 | 33.54 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
41 | Johanna Peuhkuri | 1997 | 332 | 34.26 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
42 | Emilia Savén | 1996 | 321 | 34.64 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
43 | Nora Vihervuori | 1998 | 318 | 34.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Jessica Norrbäck | 1996 | 316 | 34.84 | ||||||
Cetus | ||||||||||
45 | Kristina Elo | 1997 | 315 | 34.89 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
46 | Nina Lehto | 1996 | 313 | 34.96 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
47 | Roosa Hjelm | 1997 | 309 | 35.09 | ||||||
Cetus | ||||||||||
48 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 298 | 35.52 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
49 | Jenni Vannas | 1996 | 293 | 35.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
50 | Taru Taponen | 1997 | 255 | 37.40 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
51 | Katariina Elo | 1997 | 249 | 37.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
52 | Annika Vieraankivi | 1997 | 228 | 38.82 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
53 | Patrisia Kaisla | 1998 | 136 | 46.17 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Emilia Träskilä | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tiiariikka Vihko | 1996 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kurki | 1994 | 684 | 26.93 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Sini Kuutamo | 1995 | 655 | 27.32 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Laura Lajunen | 1992 | 633 | 27.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Ramona Raita | 1995 | 584 | 28.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Salla-Maija Rehula | 1995 | 565 | 28.71 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 563 | 28.74 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
7 | Ilona Hyvärinen | 1995 | 559 | 28.80 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Salla Autti | 1994 | 553 | 28.91 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Janniina Nikku | 1992 | 545 | 29.05 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Noora Oksa | 1994 | 541 | 29.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Maria Ripatti | 1987 | 537 | 29.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Sanna Järvinen | 1994 | 534 | 29.25 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Jenni Sundqvist | 1994 | 526 | 29.39 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Marissa Rämänen | 1994 | 511 | 29.69 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 506 | 29.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Tiia Lauttamus | 1993 | 506 | 29.77 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Krista Rekonen | 1989 | 490 | 30.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Kamilla Nissinen | 1995 | 488 | 30.14 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Jenna Lehtinen | 1995 | 479 | 30.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Jaana Tornivaara | 1993 | 473 | 30.45 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Ninna Salminen | 1993 | 467 | 30.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Mira Leskinen | 1990 | 458 | 30.78 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
23 | Jenni Jussila | 1995 | 456 | 30.84 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Iia Hartikainen | 1994 | 448 | 31.01 | ||||||
Cetus | ||||||||||
25 | Anna Hurtta | 1993 | 441 | 31.18 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Rosa Vehanen | 1994 | 440 | 31.19 | ||||||
Cetus | ||||||||||
27 | Sanna Salonen | 1995 | 438 | 31.24 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Karliina Kujala | 1994 | 435 | 31.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Vera Viitasuo | 1995 | 433 | 31.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Mari Leino | 1992 | 425 | 31.55 | ||||||
Cetus | ||||||||||
31 | Sofi Liinpää | 1995 | 425 | 31.57 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
32 | Laura Siitonen | 1995 | 423 | 31.62 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
33 | Hanna Loukkaanhuhta | 1993 | 420 | 31.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
34 | Anna Seppälä | 1995 | 409 | 31.96 | ||||||
Cetus | ||||||||||
35 | Vilma Seppänen | 1994 | 407 | 32.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
36 | Ninni Reinvall | 1994 | 397 | 32.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Arleena Kapanen | 1992 | 394 | 32.38 | ||||||
Cetus | ||||||||||
38 | Nina Mäkelä | 1993 | 391 | 32.45 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Anni Rantala | 1994 | 389 | 32.52 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
40 | Sonja Hämmäinen | 1995 | 381 | 32.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
41 | Ina Rantanen | 1995 | 378 | 32.83 | ||||||
Cetus | ||||||||||
42 | Oona Jakobsson | 1995 | 365 | 33.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Tiia Toivola | 1991 | 365 | 33.20 | ||||||
Cetus | ||||||||||
44 | Emma Kyrklund | 1991 | 356 | 33.47 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
45 | Taru Mällinen | 1995 | 356 | 33.48 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
46 | Ida Sunnarborg | 1995 | 336 | 34.13 | ||||||
Gladius | ||||||||||
47 | Suvi Kankare | 1994 | 328 | 34.41 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
48 | Maija Kruus | 1994 | 311 | 35.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
49 | Eveliina Nurmi | 1995 | 307 | 35.18 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
50 | Julia Mykkänen | 1992 | 294 | 35.70 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
51 | Jasmine Nystedt | 1995 | 223 | 39.12 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Vilja-Tuulia Kuittinen | 1995 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Semochin | 1996 | 491 | 32.53 | 1:08.85 | 1:45.59 | 2:21.84 | |||
Ekran | ||||||||||
2 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 393 | 34.88 | 1:14.27 | 1:54.96 | 2:32.77 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Emil Kaidesoja | 1995 | 387 | 36.70 | 1:15.96 | 1:55.03 | 2:33.53 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Aleksi Mattila | 1996 | 376 | 36.07 | 1:15.24 | 1:55.43 | 2:35.05 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Kasper Jämsä | 1997 | 368 | 37.32 | 1:16.93 | 1:57.28 | 2:36.24 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Mikko Pesso | 1997 | 364 | 36.97 | 1:16.69 | 1:57.53 | 2:36.79 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Jimmy Nyberg | 1996 | 363 | 38.04 | 1:18.28 | 1:58.61 | 2:36.95 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Juhana Autti | 1997 | 351 | 37.53 | 1:18.09 | 1:59.52 | 2:38.61 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Eetu Soini | 1996 | 347 | 37.92 | 1:18.89 | 2:01.20 | 2:39.28 | |||
Someron Esa | ||||||||||
10 | Riku Lappalainen | 1996 | 342 | 37.66 | 1:18.24 | 2:00.68 | 2:40.03 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Patrik Von Bagh | 1996 | 337 | 38.13 | 1:19.31 | 2:01.33 | 2:40.77 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Rami Marttila | 1995 | 337 | 36.39 | 1:17.01 | 1:59.63 | 2:40.82 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Topias Vainio | 1997 | 332 | 38.60 | 1:20.14 | 2:01.59 | 2:41.59 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Remi Tolppala | 1997 | 305 | 38.20 | 1:20.88 | 2:04.20 | 2:46.33 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Harri Varheenmaa | 1995 | 242 | 1:29.35 | 2:59.69 | 2:59.69 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Esa Paavilainen | 1997 | 232 | 41.07 | 1:27.88 | 2:16.52 | 3:02.11 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 229 | 42.51 | 1:28.66 | 2:17.10 | 3:03.02 | |||
Poseidon | ||||||||||
18 | Joel Af Hällström | 1997 | 184 | 2:26.84 | 3:16.89 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Miikka Salminen | 1996 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Yonas Bouhlal | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Janne Markkanen | 1994 | 641 | 30.69 | 1:03.97 | 1:37.75 | 2:09.80 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jari Schwarte | 1990 | 637 | 30.40 | 1:03.37 | 1:36.87 | 2:10.05 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 595 | 30.23 | 1:04.02 | 1:38.94 | 2:13.10 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Valtteri Eloranta | 1992 | 499 | 32.60 | 1:08.74 | 1:45.21 | 2:21.13 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Antti Latikka | 1990 | 437 | 35.63 | 1:13.04 | 1:50.37 | 2:27.54 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Nico Ylirönni | 1994 | 376 | 36.61 | 1:16.20 | 1:56.38 | 2:35.12 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Niklas Virtanen | 1994 | 262 | 40.13 | 1:25.05 | 2:11.67 | 2:54.89 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mona Juppo | 1996 | 560 | 35.73 | 1:14.31 | 1:53.63 | 2:31.44 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Susanne Hirvonen | 1997 | 526 | 35.82 | 1:15.87 | 1:56.29 | 2:34.63 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Heidi Virtanen | 1997 | 513 | 37.83 | 1:17.35 | 1:57.42 | 2:35.92 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Lotta Upanne | 1998 | 475 | 38.19 | 1:19.68 | 2:01.33 | 2:39.91 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Niina Korhonen | 1996 | 462 | 38.22 | 1:19.19 | 2:00.81 | 2:41.42 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Alina Josephson | 1997 | 462 | 37.62 | 1:18.51 | 2:00.83 | 2:41.48 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Nea Kolu | 1997 | 460 | 38.64 | 1:19.68 | 2:01.48 | 2:41.69 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Laura Heine | 1996 | 454 | 37.65 | 1:18.87 | 2:02.02 | 2:42.43 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Taika Koponen | 1997 | 446 | 38.66 | 1:20.37 | 2:02.58 | 2:43.33 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Veera Annala | 1996 | 442 | 39.65 | 1:22.00 | 2:04.00 | 2:43.85 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Emilia Eloranta | 1997 | 440 | 38.92 | 1:22.03 | 2:04.21 | 2:44.06 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Saima Laakso | 1997 | 440 | 38.65 | 1:20.62 | 2:03.11 | 2:44.11 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Anna Mäkelä | 1997 | 422 | 39.35 | 1:21.72 | 2:04.39 | 2:46.37 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Henni Huhtamo | 1997 | 415 | 40.34 | 1:24.76 | 2:08.91 | 2:47.31 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 415 | 40.44 | 1:23.06 | 2:05.88 | 2:47.36 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Jemina Salo | 1997 | 397 | 40.77 | 1:24.34 | 2:08.74 | 2:49.85 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Lisa Nurmi | 1997 | 388 | 41.06 | 1:24.08 | 2:08.25 | 2:51.16 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Krista Mettinen | 1997 | 382 | 39.57 | 1:23.61 | 2:08.48 | 2:51.95 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Mirva Kallström | 1999 | 381 | 40.51 | 1:24.78 | 2:09.17 | 2:52.11 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | 381 | 41.80 | 1:26.59 | 2:10.84 | 2:52.19 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Iina Kokko | 1998 | 370 | 39.81 | 1:23.72 | 2:09.38 | 2:53.84 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Annukka Kurttila | 1996 | 367 | 40.32 | 1:25.91 | 2:10.08 | 2:54.32 | |||
Cetus | ||||||||||
23 | Ronja Mehtonen | 1999 | 363 | 41.64 | 1:25.96 | 2:10.95 | 2:54.95 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Pernilla Poole | 1996 | 343 | 41.70 | 1:26.35 | 2:12.68 | 2:58.23 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | May Vannasmaa | 1998 | 343 | 42.56 | 1:27.36 | 2:13.25 | 2:58.30 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Anniina Oksala | 1996 | 339 | 40.77 | 1:25.63 | 2:12.50 | 2:58.94 | |||
Cetus | ||||||||||
27 | Jonna Jyrämä | 1997 | 338 | 42.51 | 1:27.69 | 2:14.06 | 2:59.22 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Ella Silfvenius | 1998 | 322 | 43.10 | 1:30.48 | 2:17.65 | 3:02.14 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Eevi Keronen | 1997 | 317 | 44.47 | 1:31.44 | 2:18.48 | 3:03.05 | |||
Cetus | ||||||||||
30 | Heini Hammar | 1999 | 315 | 43.36 | 1:30.69 | 2:19.36 | 3:03.39 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Aino Ettilä | 1997 | 313 | 43.63 | 1:30.46 | 2:17.81 | 3:03.88 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Alexandra Starck | 1997 | 313 | 44.08 | 1:31.01 | 2:18.80 | 3:03.90 | |||
Cetus | ||||||||||
33 | Janina Selonen | 1998 | 307 | 43.63 | 1:29.96 | 2:18.27 | 3:04.99 | |||
Cetus | ||||||||||
34 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 305 | 44.76 | 1:31.61 | 2:19.39 | 3:05.40 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Oona Sundqvist | 1997 | 305 | 46.25 | 1:33.93 | 2:21.03 | 3:05.50 | |||
Cetus | ||||||||||
36 | Ronja Järvinen | 1998 | 303 | 43.60 | 1:30.41 | 2:19.00 | 3:05.79 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 302 | 44.13 | 1:31.40 | 2:20.40 | 3:06.01 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
38 | Ida Metsämäki | 1998 | 292 | 45.70 | 1:33.64 | 2:21.45 | 3:08.13 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
39 | Taru Mäkelä | 1997 | 282 | 44.88 | 1:32.94 | 2:23.06 | 3:10.36 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
40 | Linnea Niemelä | 1997 | 279 | 45.38 | 1:35.19 | 2:21.58 | 3:10.97 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
41 | Tessa Eronen | 1996 | 271 | 46.19 | 1:35.07 | 2:24.63 | 3:12.84 | |||
Cetus | ||||||||||
42 | Laura Saha | 1996 | 257 | 46.44 | 1:35.22 | 2:26.35 | 3:16.32 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Sofia Tapola | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Susanna Kupiainen | 1996 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petra Soininen | 1992 | 630 | 34.62 | 1:11.20 | 1:48.73 | 2:25.62 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 568 | 36.35 | 1:14.73 | 1:53.46 | 2:30.72 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 513 | 36.31 | 1:16.86 | 1:57.98 | 2:35.91 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Roosa Parikka | 1994 | 484 | 36.99 | 1:17.47 | 1:58.64 | 2:39.00 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Roosa Nokelainen | 1994 | 482 | 37.58 | 1:17.94 | 1:59.24 | 2:39.14 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 447 | 38.18 | 1:19.26 | 2:01.87 | 2:43.28 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Oona Soukkio | 1995 | 385 | 39.47 | 1:22.83 | 2:07.48 | 2:51.63 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Ellen Heikkilä | 1995 | 378 | 40.76 | 1:24.05 | 2:09.36 | 2:52.56 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Heta Korpela | 1995 | 364 | 1:25.96 | 2:54.78 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Laura Pöntinen | 1995 | 359 | 40.48 | 1:25.65 | 2:12.03 | 2:55.63 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Ida Tienhaara | 1995 | 332 | 42.91 | 1:29.11 | 2:15.89 | 3:00.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Laura Siitonen | 1995 | 326 | 43.23 | 1:29.00 | 2:15.96 | 3:01.35 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 600 | 26.60 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Mizinov Roman | 1996 | 545 | 27.46 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Elmo Pakkanen | 1995 | 485 | 28.55 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Gleb Kuzhlev | 1996 | 441 | 29.47 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Nikita Smirnov | 1995 | 413 | 30.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Samuli Jeskanen | 1996 | 407 | 30.27 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Oskari Soini | 1997 | 401 | 30.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Antti Kropsu | 1995 | 398 | 30.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Emil Kaidesoja | 1995 | 395 | 30.58 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Arttu Vänttinen | 1996 | 382 | 30.91 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Juuso Lumilahti | 1995 | 368 | 31.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Juhani Jablokov | 1995 | 366 | 31.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Atte Isomaa | 1995 | 356 | 31.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Tuomas Hyökyranta | 1996 | 350 | 31.83 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 339 | 32.17 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
16 | Panu Sipilä | 1996 | 329 | 32.48 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Tuukka Korhonen | 1996 | 325 | 32.64 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Matias Nästi | 1995 | 301 | 33.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Antti Salo | 1995 | 285 | 34.09 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Aleksi Salmi | 1996 | 284 | 34.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Jere Pyötsiä | 1996 | 276 | 34.45 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Ville Haapala | 1997 | 263 | 35.00 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Markus Silvola | 1996 | 218 | 37.29 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
24 | Kim Nurminen | 1996 | 217 | 37.35 | ||||||
Cetus | ||||||||||
25 | Mikko Lantto | 1996 | 212 | 37.61 | ||||||
Cetus | ||||||||||
26 | Mikko Suova | 1997 | 205 | 38.05 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 204 | 38.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Olli Häkli | 1996 | 196 | 38.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Matti Lampi | 1997 | 167 | 40.75 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
30 | Henrik Honkanen | 1996 | 158 | 41.50 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Tero Virkki | 1997 | 147 | 42.49 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 673 | 25.59 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Ville Kallinen | 1989 | 667 | 25.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Jan Johansson | 1989 | 613 | 26.40 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Tomas Johansson | 1994 | 561 | 27.19 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Roope Kastarinen | 1994 | 557 | 27.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jani Mäkinen | 1994 | 535 | 27.63 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 528 | 27.76 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Niko Nieminen | 1992 | 490 | 28.45 | ||||||
Gladius | ||||||||||
9 | Taavi Punkka | 1993 | 472 | 28.81 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Mikko Junninen | 1989 | 469 | 28.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Kalle Välilä | 1993 | 468 | 28.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 465 | 28.96 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Topi Raiskio | 1990 | 464 | 28.97 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 461 | 29.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Frans Hartman | 1992 | 453 | 29.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Henrik Linna | 1992 | 449 | 29.29 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Simo Laiho | 1993 | 441 | 29.47 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 425 | 29.83 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Perttu Perälä | 1994 | 422 | 29.90 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
20 | Aatu Hurttila | 1993 | 420 | 29.95 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Tuomo Aikioniemi | 1994 | 404 | 30.34 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Ben Fallström | 1991 | 398 | 30.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
23 | Timo Stolt | 1994 | 358 | 31.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Tino Liljavirta | 1992 | 348 | 31.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Valtteri Närhi | 1991 | 296 | 33.67 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Elovirta | 1997 | 543 | 30.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Jessica Hölttä | 1996 | 518 | 31.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Julia Mökkönen | 1996 | 496 | 31.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Julia Jaakkola | 1996 | 465 | 32.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Tiia Turunen | 1998 | 431 | 33.20 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Johanna Vuorinen | 1996 | 428 | 33.26 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Sanni Väyrynen | 1996 | 426 | 33.32 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Vilma Venäläinen | 1996 | 423 | 33.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Senna Mäki | 1997 | 397 | 34.10 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Nea Virta | 1996 | 394 | 34.19 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Liisa Rannikko | 1996 | 370 | 34.93 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Reetta Mehtonen | 1997 | 368 | 34.97 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Lotta Tirri | 1997 | 354 | 35.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Eveliina Perämäki | 1997 | 350 | 35.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Roosa Mört | 1999 | 337 | 36.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Iina Siren | 1997 | 332 | 36.22 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Vilma Koskinen | 1998 | 325 | 36.48 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Jonna Jyrämä | 1997 | 324 | 36.51 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Sonja Armio | 1996 | 320 | 36.66 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Jenna Ranki | 1997 | 319 | 36.70 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Riina Strengell | 1997 | 319 | 36.70 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Birgit Karppinen | 1997 | 315 | 36.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Janita Lappi | 1997 | 313 | 36.93 | ||||||
Cetus | ||||||||||
24 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 292 | 37.78 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Alexandra Starck | 1997 | 289 | 37.90 | ||||||
Cetus | ||||||||||
26 | Sara Lehtolainen | 1996 | 289 | 37.93 | ||||||
Cetus | ||||||||||
27 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 288 | 37.98 | ||||||
Cetus | ||||||||||
28 | Elisa Vuorinen | 1996 | 287 | 37.99 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
29 | Jasmin Juhala | 1997 | 282 | 38.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Emilia Potkonen | 1998 | 277 | 38.48 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 275 | 38.56 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Jenni Ranki | 1996 | 271 | 38.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Linda Paju | 1997 | 260 | 39.26 | ||||||
Cetus | ||||||||||
34 | Noora Koponen | 1996 | 259 | 39.31 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
35 | Iiris Miettinen | 1999 | 233 | 40.76 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
36 | Maria Pitkänen | 1996 | 227 | 41.11 | ||||||
Cetus | ||||||||||
37 | Lotta Aaltonen | 1997 | 217 | 41.69 | ||||||
Cetus | ||||||||||
38 | Nina Lehto | 1996 | 217 | 41.73 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Outi Jurvanen | 1996 | 209 | 42.22 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
40 | Annika Vieraankivi | 1997 | 193 | 43.38 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
41 | Heta Salo | 1997 | 154 | 46.82 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
42 | Eevi Keronen | 1997 | 101 | 53.92 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Jasmin Ruohonen | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sonja Hailla | 1996 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Kuutamo | 1995 | 689 | 28.38 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Melina Heikkinen | 1993 | 648 | 28.97 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
3 | Laura Kurki | 1994 | 611 | 29.55 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Kati Vesala | 1995 | 604 | 29.66 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Fanni Riiho | 1995 | 575 | 30.14 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenni Sundqvist | 1994 | 569 | 30.26 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Päivikki Anttila | 1993 | 555 | 30.50 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Natalia Holm | 1995 | 542 | 30.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Emilia Markkanen | 1995 | 499 | 31.60 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Jenna Lehtinen | 1995 | 497 | 31.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Maria Ripatti | 1987 | 493 | 31.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 492 | 31.75 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Krista Rekonen | 1989 | 474 | 32.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Tiia Lauttamus | 1993 | 453 | 32.64 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Ramona Raita | 1995 | 452 | 32.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Iia Hartikainen | 1994 | 432 | 33.16 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 428 | 33.26 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Hanna Loukkaanhuhta | 1993 | 427 | 33.29 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
19 | Evelina Skarp | 1994 | 426 | 33.32 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Linda Mäkinen | 1992 | 424 | 33.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Meri Vainio | 1994 | 423 | 33.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Miia Mäkinen | 1992 | 412 | 33.69 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Sanna Järvinen | 1994 | 406 | 33.86 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
24 | Jaana Tornivaara | 1993 | 404 | 33.91 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Ninna Salminen | 1993 | 390 | 34.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Suvi Kankare | 1994 | 388 | 34.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
27 | Miia Kallio | 1994 | 387 | 34.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Vilma Seppänen | 1994 | 383 | 34.52 | ||||||
Cetus | ||||||||||
29 | Kaisa Mäkinen | 1995 | 377 | 34.69 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
30 | Sandra Al-Neyazi | 1995 | 352 | 35.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Emma Kyrklund | 1991 | 340 | 35.92 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Emmi Airaksinen | 1995 | 331 | 36.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
33 | Desirée Corander | 1995 | 329 | 36.30 | ||||||
Cetus | ||||||||||
34 | Nina Mäkelä | 1993 | 315 | 36.86 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Anni Rantala | 1994 | 314 | 36.90 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
36 | Iida Rantala | 1994 | 301 | 37.39 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
36 | Taru Mällinen | 1995 | 301 | 37.39 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
38 | Maija Kruus | 1994 | 270 | 38.79 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 684 | 31.36 | 1:06.49 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Nikolay Kotsyubinskiy | 1996 | 677 | 32.08 | 1:06.70 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 602 | 32.32 | 1:09.38 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Daniel Viitikko | 1996 | 528 | 34.17 | 1:12.48 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
5 | Emil Nylund | 1995 | 474 | 34.37 | 1:15.11 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Oskar Karjalainen | 1995 | 468 | 35.36 | 1:15.45 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Lauri Kettunen | 1995 | 466 | 35.45 | 1:15.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Manu Joronen | 1996 | 421 | 36.65 | 1:18.19 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Timi Lannetta | 1996 | 394 | 37.53 | 1:19.91 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Topias Kurikka | 1995 | 378 | 37.80 | 1:21.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Patrik Uotila | 1997 | 374 | 38.49 | 1:21.31 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Samuli Korpi | 1997 | 353 | 39.55 | 1:22.90 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Samu Vuoriainen | 1995 | 352 | 38.28 | 1:22.98 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Max Uotila | 1995 | 325 | 39.67 | 1:25.18 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Juho Grönblom | 1998 | 317 | 40.61 | 1:25.87 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Ilari Tuomela | 1995 | 317 | 40.84 | 1:25.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Tuomas Hyökyranta | 1996 | 294 | 42.46 | 1:28.07 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Matti Lampi | 1997 | 288 | 42.05 | 1:28.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Valtteri Niemi | 1997 | 279 | 42.13 | 1:29.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Lari-Justus Jauhiainen | 1996 | 276 | 43.01 | 1:29.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Ossi Airaksinen | 1996 | 271 | 42.79 | 1:30.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Mikko Lantto | 1996 | 266 | 44.13 | 1:31.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Joni Kitinoja | 1996 | 260 | 42.93 | 1:31.75 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Jere Turunen | 1997 | 260 | 44.06 | 1:31.80 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Jon Koski | 1996 | 253 | 43.88 | 1:32.60 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Eero Sallinen | 1996 | 249 | 42.29 | 1:33.06 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Aleksi Salmi | 1996 | 244 | 44.41 | 1:33.75 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Yonas Bouhlal | 1997 | 217 | 46.29 | 1:37.45 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 202 | 46.92 | 1:39.89 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Mikael Karuveha | 1999 | 188 | 48.15 | 1:42.20 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Henrik Honkanen | 1996 | 178 | 48.97 | 1:44.07 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Lasse Kaartinen | 1996 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 689 | 31.21 | 1:06.33 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Teemu Vuorela | 1994 | 686 | 31.43 | 1:06.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Roope Halonen | 1993 | 591 | 32.79 | 1:09.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Tuukka Myller | 1994 | 544 | 32.71 | 1:11.77 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Hannu Vilpponen | 1991 | 534 | 33.90 | 1:12.21 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Wiljam Leinonen | 1992 | 488 | 34.20 | 1:14.42 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Aleksi Hangasjärvi | 1994 | 381 | 36.83 | 1:20.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Janne Orava | 1994 | 365 | 37.89 | 1:21.98 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Juuso Leino | 1994 | 289 | 41.57 | 1:28.62 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Vladimir Brodski | 1946 | 278 | 43.36 | 1:29.79 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Erika Bergström | 1996 | 560 | 36.79 | 1:18.18 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Tiia Louhevaara | 1997 | 497 | 38.02 | 1:21.36 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 449 | 39.23 | 1:24.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Nea Mäkelä | 1998 | 444 | 40.75 | 1:24.48 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Hanna Hammar | 1998 | 440 | 39.88 | 1:24.72 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Lotta Mäkinen | 1996 | 433 | 40.18 | 1:25.21 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Sanni Ikonen | 1998 | 393 | 42.44 | 1:27.97 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Annina Vainio | 1996 | 391 | 42.02 | 1:28.17 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Emilia Träskilä | 1997 | 371 | 42.61 | 1:29.72 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Krista Mettinen | 1997 | 362 | 42.92 | 1:30.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 358 | 43.25 | 1:30.75 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Mona Syrjä | 1996 | 356 | 43.00 | 1:30.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Fanni Saari | 1996 | 355 | 43.53 | 1:31.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Meri Lautkankare | 1997 | 353 | 42.01 | 1:31.22 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 350 | 43.77 | 1:31.45 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Riina Strengell | 1997 | 342 | 43.99 | 1:32.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Elli Ylinen | 1996 | 342 | 42.76 | 1:32.13 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Matilda Laukkanen | 1996 | 333 | 44.18 | 1:33.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Ida Metsämäki | 1998 | 332 | 44.59 | 1:33.05 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Minja Laitinen | 1997 | 327 | 44.22 | 1:33.52 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Taru Taponen | 1997 | 325 | 43.58 | 1:33.76 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Anniina Savolainen | 1996 | 307 | 44.35 | 1:35.50 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Lotta Aaltonen | 1997 | 299 | 45.50 | 1:36.33 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Rita Mäki-Puhtila | 1998 | 299 | 45.54 | 1:36.36 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Niina Korhonen | 1996 | 293 | 46.64 | 1:37.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Emilia Savén | 1996 | 285 | 47.28 | 1:37.97 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 281 | 46.14 | 1:38.39 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Johanna Peuhkuri | 1997 | 281 | 45.59 | 1:38.39 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
29 | Eveliina Kallio | 1999 | 278 | 47.79 | 1:38.77 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Tessa Eronen | 1996 | 271 | 46.99 | 1:39.65 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Kristina Halmela | 1997 | 270 | 47.58 | 1:39.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Viivi Wallin | 1997 | 267 | 46.72 | 1:40.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Iina Siren | 1997 | 260 | 47.38 | 1:40.94 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Nina Lehto | 1996 | 248 | 49.62 | 1:42.63 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Pinja Peippo | 1999 | 245 | 48.36 | 1:43.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Roosa Hjelm | 1997 | 235 | 47.51 | 1:44.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Nora Iso-Kungas | 1996 | 227 | 49.84 | 1:45.73 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
38 | Tea Järvelä | 1997 | 203 | 51.45 | 1:49.61 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Bettina Ruottinen | 1995 | 537 | 36.46 | 1:19.31 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Vera Viitasuo | 1995 | 515 | 37.72 | 1:20.39 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Milla Ahonen | 1994 | 505 | 37.72 | 1:20.92 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Salla Autti | 1994 | 473 | 38.66 | 1:22.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Karliina Kujala | 1994 | 465 | 38.74 | 1:23.20 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 454 | 39.40 | 1:23.85 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Heta Korpela | 1995 | 450 | 39.47 | 1:24.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Jenni Rinteelä | 1994 | 449 | 39.70 | 1:24.17 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Ninni Reinvall | 1994 | 411 | 39.83 | 1:26.67 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Sofi Liinpää | 1995 | 398 | 41.32 | 1:27.62 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Anna Levonen | 1995 | 388 | 42.20 | 1:28.37 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Vivian Repo | 1995 | 379 | 42.01 | 1:29.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Julianne Varga | 1995 | 355 | 43.16 | 1:31.04 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Arleena Kapanen | 1992 | 287 | 46.42 | 1:37.68 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Taru Mällinen | 1995 | 254 | 47.66 | 1:41.77 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 23, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 546 | 1:04.71 | 2:24.87 | 3:48.04 | 4:58.34 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | johannes lindroos | 1996 | 465 | 1:14.70 | 2:38.13 | 4:06.94 | 5:14.76 | |||
Someron Esa | ||||||||||
3 | Roni Oinonen | 1996 | 464 | 1:08.87 | 2:32.85 | 4:00.42 | 5:14.87 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Eetu Soini | 1996 | 427 | 1:19.61 | 2:43.06 | 4:14.34 | 5:23.87 | |||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Santeri Horst | 1997 | 418 | 1:20.80 | 2:43.42 | 4:15.71 | 5:26.00 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Jere Tolonen | 1995 | 413 | 1:13.52 | 2:36.38 | 4:14.50 | 5:27.51 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Nikita Smirnov | 1995 | 347 | 1:18.69 | 2:49.87 | 4:29.00 | 5:46.84 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Riku Raikio | 1997 | 339 | 1:17.27 | 2:54.66 | 4:37.02 | 5:49.71 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Mikko Majalahti | 1996 | 312 | 1:19.49 | 2:52.08 | 4:41.48 | 5:59.58 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Mikko Suova | 1997 | 285 | 1:33.91 | 3:04.84 | 4:52.95 | 6:10.56 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Juuso Seppä | 1997 | 273 | 1:30.70 | 3:02.42 | 4:57.26 | 6:16.04 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Werneri Koskinen | 1998 | 271 | 1:31.11 | 3:14.08 | 4:55.87 | 6:16.65 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Tim Kontturi | 1996 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 23, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 640 | 1:02.87 | 2:14.00 | 3:35.60 | 4:42.92 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 509 | 1:09.72 | 2:29.59 | 3:56.10 | 5:05.40 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Niklas Aaltonen | 1994 | 439 | 1:12.94 | 2:36.14 | 4:07.98 | 5:20.87 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Vladimir Brodski | 1946 | 172 | 1:51.40 | 5:44.45 | 7:18.82 | 7:18.82 | |||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 24, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 646 | 1:12.20 | 2:31.27 | 4:01.04 | 5:11.66 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Anu Bergström | 1996 | 577 | 1:12.86 | 2:35.17 | 4:12.51 | 5:23.74 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 552 | 1:13.50 | 2:40.49 | 4:16.75 | 5:28.53 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Emilia Eloranta | 1997 | 550 | 1:19.44 | 2:46.67 | 4:15.40 | 5:28.83 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Tiia Turunen | 1998 | 471 | 1:19.01 | 2:50.28 | 4:29.10 | 5:46.43 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Nea Kolu | 1997 | 458 | 1:22.34 | 2:50.83 | 4:31.55 | 5:49.47 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Tiia Puolakka | 1998 | 446 | 1:21.76 | 2:52.47 | 4:34.75 | 5:52.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Sohvi Nenonen | 1999 | 426 | 1:24.07 | 2:56.82 | 4:34.85 | 5:58.19 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Mirva Kallström | 1999 | 413 | 1:20.18 | 2:53.13 | 4:39.89 | 6:01.85 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Veera Elimäki | 1996 | 396 | 1:28.33 | 2:59.46 | 4:44.60 | 6:06.92 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Kiia Kagan | 1997 | 379 | 1:33.85 | 3:08.82 | 4:51.28 | 6:12.36 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Emma Suotula | 1998 | 370 | 1:28.94 | 3:01.68 | 4:53.31 | 6:15.19 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Katariina Kunnari | 1997 | 324 | 1:35.93 | 6:32.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Vilma Koskinen | 1998 | 292 | 1:32.42 | 3:20.38 | 5:12.18 | 6:46.06 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Linnea Niemelä | 1997 | 290 | 1:44.03 | 3:30.13 | 5:20.96 | 6:47.28 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Saara-Maria Muurinen | 1996 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 24, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 629 | 1:12.73 | 2:37.35 | 4:05.19 | 5:14.52 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Noora Oksa | 1994 | 577 | 1:11.78 | 2:40.48 | 4:11.61 | 5:23.68 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Netta Wistrand | 1995 | 529 | 1:16.09 | 2:42.40 | 4:15.70 | 5:33.24 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Sandra Al-Neyazi | 1995 | 364 | 1:27.33 | 3:02.53 | 4:48.62 | 6:17.23 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Marissa Rämänen | 1994 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:21 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 535 | 28.55 | 1:00.79 | 1:34.12 | 2:05.67 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 527 | 28.83 | 1:01.08 | 1:34.45 | 2:06.31 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Nikolay Kotsyubinskiy | 1996 | 517 | 29.32 | 1:01.52 | 1:34.39 | 2:07.08 | |||
Ekran | ||||||||||
4 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 472 | 28.80 | 1:02.00 | 1:36.59 | 2:10.99 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Roope Lehtonen | 1996 | 457 | 29.86 | 1:03.15 | 1:37.85 | 2:12.43 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Aaro Liitti | 1996 | 452 | 30.20 | 1:03.63 | 1:38.10 | 2:12.94 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Samuli Jeskanen | 1996 | 434 | 31.12 | 1:05.07 | 1:40.30 | 2:14.67 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 423 | 30.80 | 1:05.86 | 1:41.99 | 2:15.90 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Mikko Pesso | 1997 | 421 | 31.23 | 1:05.66 | 1:41.36 | 2:16.05 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Samuel Laiho | 1995 | 420 | 30.38 | 1:04.63 | 1:40.43 | 2:16.23 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Mikhail Tokov | 1996 | 419 | 30.86 | 1:05.60 | 1:41.04 | 2:16.26 | |||
Ekran | ||||||||||
12 | Pietari Virta | 1997 | 412 | 30.75 | 1:05.65 | 1:41.81 | 2:17.10 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Miko Joronen | 1996 | 408 | 30.66 | 1:06.96 | 1:43.10 | 2:17.48 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Juuso Sirkola | 1996 | 407 | 31.38 | 1:06.49 | 1:43.39 | 2:17.68 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Pontus Kaisti | 1997 | 403 | 30.92 | 1:06.01 | 1:42.20 | 2:18.08 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Topias Vainio | 1997 | 374 | 33.10 | 1:09.53 | 1:46.52 | 2:21.55 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Oskar Karjalainen | 1995 | 373 | 32.96 | 1:10.19 | 1:47.71 | 2:21.66 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Ilari Tuomela | 1995 | 372 | 31.02 | 1:06.63 | 1:43.73 | 2:21.82 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Janne Rissanen | 1997 | 369 | 33.30 | 1:09.85 | 1:47.49 | 2:22.27 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Kasper Jämsä | 1997 | 363 | 32.43 | 1:08.77 | 1:46.83 | 2:22.98 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Patrik Uotila | 1997 | 349 | 33.31 | 1:11.65 | 1:50.43 | 2:24.90 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Ville Haapala | 1997 | 347 | 33.03 | 1:10.44 | 1:49.01 | 2:25.11 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Juhana Autti | 1997 | 340 | 34.86 | 1:13.51 | 1:50.82 | 2:26.08 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Matias Nästi | 1995 | 336 | 33.84 | 1:12.26 | 1:50.50 | 2:26.72 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Panu Sipilä | 1996 | 333 | 32.45 | 1:09.40 | 1:48.70 | 2:27.16 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Harri Varheenmaa | 1995 | 326 | 34.00 | 1:12.21 | 1:51.12 | 2:28.19 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Thomas Böckerman | 1997 | 322 | 32.51 | 1:11.09 | 1:51.40 | 2:28.74 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Jaro Salo | 1997 | 315 | 32.96 | 1:11.60 | 1:52.51 | 2:29.89 | |||
Cetus | ||||||||||
29 | Jyri Pönni | 1996 | 298 | 33.39 | 1:12.71 | 1:53.92 | 2:32.79 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 281 | 33.52 | 1:12.93 | 1:55.25 | 2:35.70 | |||
Poseidon | ||||||||||
31 | Onni Vuorinen | 1997 | 279 | 29.81 | 1:04.51 | 1:51.21 | 2:36.03 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Esa Paavilainen | 1997 | 277 | 35.99 | 1:18.18 | 2:00.56 | 2:36.53 | |||
Cetus | ||||||||||
33 | Vilppu Penttilä | 1997 | 263 | 36.17 | 1:17.84 | 2:00.00 | 2:39.23 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Joel Af Hällström | 1997 | 254 | 36.00 | 1:17.12 | 2:00.34 | 2:41.08 | |||
Cetus | ||||||||||
35 | Kim Nurminen | 1996 | 244 | 36.60 | 1:18.13 | 2:01.34 | 2:43.14 | |||
Cetus | ||||||||||
36 | Robin Bucher | 1997 | 237 | 37.04 | 1:20.68 | 2:04.21 | 2:44.74 | |||
Cetus | ||||||||||
37 | Tero Virkki | 1997 | 209 | 40.42 | 1:25.93 | 2:10.12 | 2:51.80 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
38 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 208 | 39.15 | 1:23.87 | 2:07.35 | 2:52.24 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Lasse Kaartinen | 1996 | 205 | 39.32 | 1:25.66 | 2:10.34 | 2:52.98 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Vuorela | 1994 | 637 | 27.29 | 57.31 | 1:28.39 | 1:58.52 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Timo Lopperi | 1994 | 570 | 28.59 | 59.78 | 1:32.14 | 2:03.02 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Tomas Johansson | 1994 | 540 | 28.40 | 1:00.32 | 1:32.94 | 2:05.28 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Aatu Hurttila | 1993 | 502 | 28.91 | 1:01.80 | 1:35.03 | 2:08.31 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Timo Stolt | 1994 | 432 | 30.86 | 1:05.29 | 1:40.32 | 2:14.92 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Wiljam Leinonen | 1992 | 431 | 30.67 | 1:05.58 | 1:41.34 | 2:15.02 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Perttu Perälä | 1994 | 417 | 30.49 | 1:04.71 | 1:40.70 | 2:16.49 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
8 | Arttu Kuustie | 1994 | 381 | 33.17 | 1:07.63 | 1:44.63 | 2:20.67 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Julius Hakanpää | 1994 | 357 | 31.42 | 1:07.55 | 1:45.61 | 2:23.82 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Niklas Virtanen | 1994 | 345 | 32.84 | 1:10.23 | 1:49.12 | 2:25.44 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Juuso Leino | 1994 | 314 | 32.25 | 1:08.29 | 1:48.27 | 2:30.08 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:21 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 538 | 33.13 | 1:07.98 | 1:43.92 | 2:18.87 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Senna Mäki | 1997 | 517 | 32.17 | 1:07.59 | 1:44.67 | 2:20.74 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Saima Kivimäki | 1997 | 509 | 32.89 | 1:09.40 | 1:46.72 | 2:21.46 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Saima Laakso | 1997 | 479 | 32.83 | 1:09.22 | 1:47.82 | 2:24.44 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 474 | 33.68 | 1:10.47 | 1:48.40 | 2:24.92 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Veera Rinne | 1998 | 470 | 33.83 | 1:11.08 | 1:49.04 | 2:25.31 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Tiia Louhevaara | 1997 | 454 | 32.70 | 1:09.97 | 2:26.96 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Saara Ruti | 1997 | 450 | 33.51 | 1:10.26 | 1:49.17 | 2:27.40 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Helmi Yli-Äyhö | 1996 | 431 | 35.18 | 1:13.47 | 1:52.37 | 2:29.57 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Laura Heine | 1996 | 429 | 34.44 | 1:13.30 | 1:53.12 | 2:29.75 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Salla Elovirta | 1997 | 429 | 34.04 | 1:12.79 | 1:51.93 | 2:29.76 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Johanna Vuorinen | 1996 | 429 | 34.39 | 1:12.55 | 1:51.67 | 2:29.81 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Aino Ettilä | 1997 | 428 | 34.11 | 1:11.82 | 1:51.17 | 2:29.91 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Annukka Kurttila | 1996 | 420 | 34.26 | 1:13.34 | 1:52.30 | 2:30.86 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Janita Lappi | 1997 | 417 | 35.14 | 1:14.66 | 1:54.72 | 2:31.18 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Oona Tankka | 1996 | 417 | 34.10 | 1:12.58 | 1:52.65 | 2:31.25 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Jenna Ranki | 1997 | 412 | 34.57 | 1:13.68 | 1:53.62 | 2:31.81 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 405 | 35.78 | 1:15.19 | 1:54.92 | 2:32.65 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Nora Vihervuori | 1998 | 404 | 36.68 | 1:16.17 | 1:55.36 | 2:32.82 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Aleksia Halonen | 1996 | 401 | 33.76 | 1:12.52 | 1:53.38 | 2:33.18 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Jemina Salo | 1997 | 399 | 35.94 | 1:15.43 | 1:55.66 | 2:33.51 | |||
Cetus | ||||||||||
22 | Maria Vuin | 1997 | 399 | 34.41 | 1:13.41 | 1:54.19 | 2:33.52 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Sonja Hailla | 1996 | 398 | 34.89 | 1:14.13 | 1:53.95 | 2:33.55 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Patricia Yuliwas | 1996 | 390 | 35.20 | 1:14.88 | 1:56.41 | 2:34.67 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Pernilla Poole | 1996 | 389 | 35.03 | 1:14.32 | 1:54.69 | 2:34.81 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Reetta Mehtonen | 1997 | 388 | 35.26 | 1:15.33 | 1:56.37 | 2:34.86 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Nea Suominen | 1998 | 387 | 35.50 | 1:15.56 | 1:55.89 | 2:35.07 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Ronja Mehtonen | 1999 | 387 | 35.69 | 1:15.54 | 1:56.42 | 2:35.09 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
29 | Birgit Karppinen | 1997 | 385 | 35.34 | 1:14.75 | 1:55.53 | 2:35.29 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Jonna Jyrämä | 1997 | 383 | 35.56 | 1:14.67 | 1:55.48 | 2:35.57 | |||
Cetus | ||||||||||
31 | Eveliina Perämäki | 1997 | 373 | 33.69 | 1:12.74 | 1:55.07 | 2:36.91 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Wilma Lindström | 1996 | 370 | 36.22 | 1:16.49 | 1:57.43 | 2:37.43 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
33 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 368 | 37.62 | 1:18.96 | 1:59.68 | 2:37.59 | |||
Cetus | ||||||||||
34 | Sara Lehtolainen | 1996 | 368 | 35.87 | 1:17.21 | 1:58.78 | 2:37.69 | |||
Cetus | ||||||||||
35 | Anniina Hirvonen | 1996 | 366 | 36.87 | 1:17.19 | 1:58.10 | 2:37.99 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
35 | Maija Rantala | 1997 | 366 | 35.75 | 1:16.45 | 1:58.31 | 2:37.99 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
37 | Sofia Tapola | 1997 | 361 | 36.72 | 1:16.97 | 1:58.85 | 2:38.71 | |||
Cetus | ||||||||||
38 | Jessica Norrbäck | 1996 | 359 | 36.93 | 1:17.67 | 1:58.46 | 2:38.95 | |||
Cetus | ||||||||||
39 | Noora Koponen | 1996 | 354 | 36.85 | 1:17.65 | 2:00.01 | 2:39.68 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
40 | Riina Strengell | 1997 | 349 | 37.10 | 1:18.34 | 2:00.46 | 2:40.49 | |||
Cetus | ||||||||||
41 | Mona Syrjä | 1996 | 342 | 37.33 | 1:18.47 | 2:00.91 | 2:41.52 | |||
Cetus | ||||||||||
42 | Jasmin Juhala | 1997 | 337 | 36.69 | 1:18.38 | 2:01.60 | 2:42.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Emilia Savén | 1996 | 336 | 38.01 | 1:19.64 | 2:01.66 | 2:42.47 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
44 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 334 | 36.79 | 1:18.77 | 2:02.74 | 2:42.86 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
45 | Annina Vainio | 1996 | 333 | 36.65 | 1:18.32 | 2:01.34 | 2:43.00 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
46 | Maria Pitkänen | 1996 | 328 | 35.00 | 1:15.66 | 1:59.77 | 2:43.83 | |||
Cetus | ||||||||||
47 | Matilda Laukkanen | 1996 | 327 | 36.89 | 1:19.46 | 2:03.25 | 2:43.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 324 | 38.54 | 1:19.66 | 2:03.43 | 2:44.54 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
49 | Iida Hauhia | 1996 | 320 | 36.75 | 1:19.32 | 2:03.83 | 2:45.11 | |||
Someron Esa | ||||||||||
50 | Taru Mäkelä | 1997 | 317 | 36.49 | 1:19.71 | 2:03.56 | 2:45.72 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
51 | Anniina Potkonen | 1998 | 311 | 37.50 | 1:21.11 | 2:05.44 | 2:46.83 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
52 | Miia Matala-aho | 1998 | 310 | 37.15 | 1:21.31 | 2:05.58 | 2:47.02 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
53 | Milja Korte | 1998 | 294 | 38.51 | 1:21.76 | 2:07.43 | 2:50.00 | |||
Cetus | ||||||||||
54 | Heta Salo | 1997 | 241 | 40.47 | 1:26.71 | 2:15.02 | 3:01.53 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 664 | 30.55 | 1:03.23 | 1:36.73 | 2:09.53 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Emilia Markkanen | 1995 | 614 | 30.83 | 1:05.31 | 1:39.75 | 2:12.95 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Ilona Hyvärinen | 1995 | 605 | 32.08 | 1:06.48 | 1:40.62 | 2:13.59 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Petra Soininen | 1992 | 592 | 31.10 | 1:05.14 | 1:40.08 | 2:14.53 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 581 | 31.82 | 1:06.95 | 1:41.67 | 2:15.37 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Janniina Nikku | 1992 | 572 | 30.98 | 1:05.79 | 1:40.79 | 2:16.11 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Salla-Maija Rehula | 1995 | 561 | 31.27 | 1:06.51 | 1:42.31 | 2:16.98 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Linda Mäkinen | 1992 | 534 | 32.53 | 1:08.62 | 1:44.78 | 2:19.30 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 532 | 31.77 | 1:07.53 | 1:44.37 | 2:19.45 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Roosa Parikka | 1994 | 529 | 31.64 | 1:07.84 | 1:44.47 | 2:19.70 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Jenni Rinteelä | 1994 | 481 | 32.90 | 1:08.91 | 1:46.63 | 2:24.23 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Anna Levonen | 1995 | 478 | 32.77 | 1:09.48 | 1:47.78 | 2:24.54 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Marietta Kuivanen | 1995 | 469 | 32.90 | 1:10.10 | 1:49.01 | 2:25.37 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Sanna Salonen | 1995 | 422 | 34.39 | 1:13.74 | 1:54.09 | 2:30.63 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Anna Seppälä | 1995 | 420 | 34.50 | 1:13.31 | 1:52.90 | 2:30.85 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Roosa Laine | 1995 | 417 | 34.23 | 1:12.91 | 1:52.60 | 2:31.19 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Anni Rantala | 1994 | 408 | 33.63 | 1:12.61 | 1:52.91 | 2:32.31 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Rosa Vehanen | 1994 | 388 | 35.42 | 1:15.32 | 1:55.69 | 2:34.90 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Iida Rantala | 1994 | 349 | 36.89 | 1:17.60 | 1:59.48 | 2:40.54 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
20 | Tiia Toivola | 1991 | 342 | 36.04 | 1:16.85 | 2:00.19 | 2:41.60 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Vivian Repo | 1995 | 328 | 38.31 | 1:20.81 | 2:02.76 | 2:43.82 | |||
Cetus | ||||||||||
22 | Taru Mällinen | 1995 | 315 | 37.61 | 1:18.94 | 2:03.21 | 2:45.96 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:21 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 532 | 29.66 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Pavel Semochin | 1996 | 513 | 30.04 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Tony Eriksson | 1995 | 510 | 30.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Alexander Kondratenko | 1996 | 477 | 30.77 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 459 | 31.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Atte Isomaa | 1995 | 416 | 32.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Daniel Viitikko | 1996 | 406 | 32.46 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Jere Tolonen | 1995 | 397 | 32.70 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Samu Vuoriainen | 1995 | 394 | 32.80 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Samuli Lahti | 1995 | 356 | 33.91 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Rico Rokka | 1995 | 354 | 33.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Mikhail Tokov | 1996 | 348 | 34.17 | ||||||
Ekran | ||||||||||
13 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 346 | 34.24 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Otto Kuittinen | 1995 | 344 | 34.31 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Miikka Salminen | 1996 | 340 | 34.43 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Lauri Kettunen | 1995 | 337 | 34.55 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Arttu Vänttinen | 1996 | 323 | 35.05 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Juuso Sirkola | 1996 | 302 | 35.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Antti Kropsu | 1995 | 282 | 36.66 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Mikko Lantto | 1996 | 205 | 40.74 | ||||||
Cetus | ||||||||||
21 | Markus Silvola | 1996 | 191 | 41.72 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Markkanen | 1994 | 618 | 28.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jari Schwarte | 1990 | 597 | 28.55 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Valtteri Eloranta | 1992 | 586 | 28.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Jani Mäkinen | 1994 | 576 | 28.90 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Roope Kastarinen | 1994 | 544 | 29.44 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Kim Sandberg | 1987 | 465 | 31.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Antti Latikka | 1990 | 457 | 31.20 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Tuukka Myller | 1994 | 432 | 31.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 431 | 31.82 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Niklas Aaltonen | 1994 | 426 | 31.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Tino Liljavirta | 1992 | 375 | 33.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Janne Orava | 1994 | 369 | 33.53 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:21 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julia Jaakkola | 1996 | 557 | 32.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Susanne Hirvonen | 1997 | 545 | 33.12 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Lotta Upanne | 1998 | 501 | 34.06 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Mona Juppo | 1996 | 467 | 34.87 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Julia Mökkönen | 1996 | 461 | 35.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Nea Virta | 1996 | 452 | 35.26 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Emma Lehtola | 1997 | 411 | 36.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Lotta Mäkinen | 1996 | 411 | 36.40 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Lisa Nurmi | 1997 | 396 | 36.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Jemina Salo | 1997 | 362 | 37.96 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Roosa Mört | 1999 | 359 | 38.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Krista Mettinen | 1997 | 342 | 38.70 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Lotta Tirri | 1997 | 338 | 38.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Nora Iso-Kungas | 1996 | 334 | 38.99 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
15 | Viivi Wallin | 1997 | 332 | 39.08 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Anniina Oksala | 1996 | 329 | 39.18 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 322 | 39.48 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Kristina Elo | 1997 | 294 | 40.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Oona Sundqvist | 1997 | 289 | 40.91 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Linda Paju | 1997 | 263 | 42.23 | ||||||
Cetus | ||||||||||
21 | Susanna Kupiainen | 1996 | 255 | 42.66 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Laura Saha | 1996 | 242 | 43.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
23 | Kristina Halmela | 1997 | 241 | 43.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
24 | Katariina Elo | 1997 | 221 | 44.78 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Patrisia Kaisla | 1998 | 170 | 48.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Alitalo | 1991 | 697 | 30.52 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Sini Kuutamo | 1995 | 652 | 31.21 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 587 | 32.31 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Fanni Riiho | 1995 | 586 | 32.33 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ramona Raita | 1995 | 491 | 34.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Roosa Nokelainen | 1994 | 462 | 35.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Bettina Ruottinen | 1995 | 448 | 35.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Iia Hartikainen | 1994 | 409 | 36.46 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Mari Leino | 1992 | 359 | 38.07 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 350 | 38.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Oona Jakobsson | 1995 | 328 | 39.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Desirée Corander | 1995 | 283 | 41.20 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Maija Kruus | 1994 | 250 | 42.98 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:21 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 29, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 545 | 29.73 | 1:04.01 | 1:40.00 | 2:16.55 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Mizinov Roman | 1996 | 452 | 29.79 | 1:06.12 | 1:45.08 | 2:25.28 | |||
Ekran | ||||||||||
3 | Gleb Kuzhlev | 1996 | 407 | 32.74 | 1:11.28 | 1:51.11 | 2:30.49 | |||
Ekran | ||||||||||
4 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 402 | 33.21 | 1:11.13 | 1:51.59 | 2:31.09 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 400 | 34.89 | 1:12.71 | 1:51.75 | 2:31.40 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
6 | Oskari Soini | 1997 | 365 | 34.19 | 1:13.05 | 1:54.48 | 2:35.99 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Jere Pyötsiä | 1996 | 221 | 38.47 | 1:25.87 | 2:17.01 | 3:04.52 | |||
Cetus | ||||||||||
- | johannes lindroos | 1996 | DNF | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
Laji 29, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Taavi Punkka | 1993 | 518 | 30.00 | 1:05.36 | 1:41.79 | 2:18.88 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Hannu Vilpponen | 1991 | 482 | 32.03 | 1:08.43 | 1:45.14 | 2:22.27 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Roope Halonen | 1993 | 474 | 30.93 | 1:06.49 | 1:44.23 | 2:22.98 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Mikko Karttunen | 1994 | 387 | 31.28 | 1:08.87 | 1:50.38 | 2:33.08 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Julius Hakanpää | 1994 | 277 | 35.30 | 1:18.18 | 2:04.13 | 2:51.07 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:21 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ella Silfvenius | 1998 | 238 | 39.61 | 1:30.42 | 2:25.60 | 3:19.25 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miia Mäkinen | 1992 | 517 | 33.52 | 1:11.23 | 1:50.92 | 2:33.76 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Evelina Skarp | 1994 | 495 | 33.75 | 1:12.46 | 1:54.10 | 2:36.00 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Kamilla Nissinen | 1995 | 386 | 34.07 | 1:14.85 | 2:01.40 | 2:49.52 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Ida Tienhaara | 1995 | 315 | 39.76 | 1:26.91 | 2:15.48 | 3:01.46 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Ellen Heikkilä | 1995 | 303 | 37.70 | 1:24.77 | 2:14.98 | 3:03.82 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Sofi Liinpää | 1995 | 233 | 40.99 | 1:32.90 | 2:27.56 | 3:20.66 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:21 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 31, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anna Danielyan | 2000 | 382 | 1:17.74 | 2:40.91 | 4:05.02 | 5:29.47 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Maria Bender | 2000 | 335 | 1:20.38 | 2:48.98 | 4:19.03 | 5:44.19 | |||
Ekran | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 325 | 1:22.30 | 2:50.11 | 4:19.01 | 5:47.93 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Iida Reini | 2000 | 303 | 1:25.78 | 2:56.03 | 4:27.29 | 5:55.99 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Noora Markkanen | 2001 | 294 | 1:23.72 | 2:54.97 | 4:28.62 | 5:59.84 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Roosa Rekola | 2000 | 272 | 1:26.64 | 3:03.38 | 4:38.45 | 6:09.25 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Anni Sahla | 2000 | 245 | 1:24.17 | 3:03.56 | 4:45.25 | 6:22.39 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Siiri Salokorpi | 2000 | 242 | 1:30.62 | 3:10.71 | 4:50.07 | 6:23.57 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Roosa Lappi | 2000 | 223 | 1:29.54 | 3:10.76 | 4:55.62 | 6:34.53 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Maria Kucherenko | 2000 | 222 | 1:30.13 | 3:13.14 | 4:56.91 | 6:34.90 | |||
Raduga | ||||||||||
11 | Anna Tahvanainen | 2000 | 221 | 1:28.84 | 3:12.80 | 4:56.33 | 6:35.80 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Neea Ramsay | 2000 | 213 | 1:30.19 | 3:14.82 | 4:58.82 | 6:40.33 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Noora Kanerva | 2000 | 205 | 1:34.65 | 3:19.40 | 5:04.54 | 6:45.67 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 189 | 1:33.99 | 3:21.76 | 5:12.62 | 6:56.47 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Mira Tarnanen | 2000 | 189 | 1:35.81 | 3:23.77 | 5:11.30 | 6:56.60 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Linnea Eklund | 2000 | 186 | 1:35.37 | 3:22.27 | 5:12.80 | 6:59.15 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Sanni Pahta | 2000 | 169 | 1:40.08 | 3:31.75 | 5:23.56 | 7:12.93 | |||
Cetus | ||||||||||
Laji 31, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 512 | 1:09.14 | 2:26.52 | 3:44.34 | 4:58.95 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Anna Udalova | 1999 | 501 | 1:11.30 | 2:28.56 | 3:46.50 | 5:01.04 | |||
Ekran | ||||||||||
3 | Ella Kurttila | 1998 | 444 | 1:14.42 | 2:35.42 | 3:55.93 | 5:13.41 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Merina Suoranta | 1999 | 441 | 1:15.66 | 2:37.35 | 3:58.66 | 5:14.25 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Mirva Kallström | 1999 | 431 | 1:14.70 | 2:36.50 | 3:58.75 | 5:16.62 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Aino Otava | 1999 | 430 | 1:16.68 | 2:38.30 | 3:59.48 | 5:16.77 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Anastasia Poretskikh | 1999 | 425 | 1:15.15 | 2:38.21 | 4:01.72 | 5:18.19 | |||
Ekran | ||||||||||
8 | Nea Kontturi | 1998 | 418 | 1:16.59 | 2:38.51 | 4:00.07 | 5:19.79 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Milla Inkeroinen | 1998 | 406 | 1:17.56 | 2:40.20 | 4:01.94 | 5:23.03 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Emmi Valdolin | 1999 | 397 | 1:18.44 | 2:43.19 | 4:07.09 | 5:25.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Emma Suotula | 1998 | 379 | 1:17.44 | 2:41.86 | 4:07.03 | 5:30.40 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | May Vannasmaa | 1998 | 371 | 1:17.99 | 2:41.23 | 4:06.77 | 5:32.88 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Sohvi Nenonen | 1999 | 367 | 1:17.96 | 2:43.70 | 4:09.51 | 5:33.88 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Adelia Spångberg | 1999 | 366 | 1:20.08 | 2:45.60 | 4:11.64 | 5:34.47 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Henna Rouvinen | 1999 | 356 | 1:18.72 | 2:45.33 | 4:14.17 | 5:37.48 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Ida Suomela | 1999 | 355 | 1:18.85 | 2:45.32 | 4:12.23 | 5:37.73 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Jatta Jyrämä | 1999 | 351 | 1:20.77 | 2:47.76 | 4:14.25 | 5:38.93 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Anniina Perkiö | 1999 | 347 | 1:22.65 | 2:51.74 | 4:18.46 | 5:40.35 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 345 | 1:20.39 | 2:48.04 | 4:15.04 | 5:41.11 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Sanni Malinen | 1998 | 338 | 1:20.95 | 2:48.58 | 4:17.92 | 5:43.36 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Sofia Väljä | 1999 | 330 | 1:19.80 | 2:48.94 | 4:18.56 | 5:45.95 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Hanni Pratsch | 1999 | 324 | 1:22.32 | 2:51.95 | 4:21.91 | 5:48.36 | |||
Cetus | ||||||||||
23 | Jenna Saario | 1999 | 320 | 1:22.20 | 2:50.83 | 4:20.79 | 5:49.65 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Sonja Vainionpää | 1999 | 317 | 1:22.27 | 2:52.55 | 4:23.58 | 5:50.89 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Lotta Åkerlund | 1998 | 316 | 1:20.01 | 2:51.98 | 4:23.28 | 5:50.95 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Anni Reponen | 1998 | 314 | 1:23.51 | 2:52.93 | 4:23.15 | 5:51.93 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Beatrice Corander | 1998 | 305 | 1:22.79 | 2:53.09 | 4:26.87 | 5:55.15 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Amanda Kielo | 1998 | 304 | 1:27.30 | 2:59.90 | 4:31.12 | 5:55.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Ida Mustonen | 1998 | 304 | 1:22.59 | 2:54.95 | 4:26.37 | 5:55.66 | |||
Cetus | ||||||||||
30 | Sanna Saarinen | 1998 | 303 | 1:23.23 | 2:56.23 | 4:27.37 | 5:56.11 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Minni Kotka | 1998 | 293 | 1:23.24 | 2:55.19 | 4:28.84 | 5:59.94 | |||
Cetus | ||||||||||
32 | Alissa Eloranta | 1999 | 290 | 1:22.99 | 2:55.68 | 4:29.84 | 6:01.13 | |||
Cetus | ||||||||||
33 | Unna Harjamäki | 1998 | 287 | 1:24.28 | 2:55.61 | 4:29.00 | 6:02.50 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Joanna Hamberg | 1998 | 280 | 1:25.84 | 3:00.51 | 4:35.49 | 6:05.39 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
35 | Ekaterina Isaeva | 1999 | 274 | 1:21.55 | 2:56.27 | 4:31.75 | 6:07.98 | |||
Raduga | ||||||||||
36 | Lotta Räisänen | 1999 | 271 | 1:25.19 | 3:02.54 | 4:40.39 | 6:09.64 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Pinja Heinonen | 1998 | 271 | 1:25.80 | 3:01.73 | 4:38.64 | 6:09.66 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Helmi Kapiainen | 1998 | 271 | 1:23.76 | 2:59.94 | 4:37.23 | 6:09.73 | |||
Cetus | ||||||||||
39 | Laura Kukkonen | 1999 | 270 | 1:26.97 | 3:02.48 | 4:38.33 | 6:09.83 | |||
Cetus | ||||||||||
40 | Anna Hurme | 1998 | 270 | 1:24.96 | 3:00.17 | 4:37.16 | 6:10.10 | |||
Cetus | ||||||||||
41 | Auri Lukkarinen | 1999 | 270 | 1:24.98 | 3:01.63 | 4:38.42 | 6:10.20 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
42 | Milja Korte | 1998 | 269 | 1:27.06 | 3:02.33 | 4:38.22 | 6:10.49 | |||
Cetus | ||||||||||
43 | Micaela Andersin | 1999 | 267 | 1:29.83 | 3:05.36 | 4:41.05 | 6:11.41 | |||
Cetus | ||||||||||
44 | Linda Rautio | 1998 | 264 | 1:28.22 | 3:03.74 | 4:40.35 | 6:12.67 | |||
Cetus | ||||||||||
45 | Oona Pelttari | 1998 | 257 | 1:31.73 | 3:10.24 | 4:46.86 | 6:16.37 | |||
Cetus | ||||||||||
46 | Emilia Loukola | 1999 | 256 | 1:26.13 | 3:01.54 | 4:40.39 | 6:16.69 | |||
Cetus | ||||||||||
47 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 255 | 1:28.14 | 3:06.94 | 4:45.18 | 6:17.37 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
48 | Inari Rostedt | 1999 | 253 | 1:30.06 | 3:08.77 | 4:44.22 | 6:18.25 | |||
Cetus | ||||||||||
49 | Aurora Mäkinen | 1998 | 250 | 1:27.28 | 3:04.79 | 4:43.41 | 6:19.76 | |||
Cetus | ||||||||||
50 | Kia Karike | 1999 | 245 | 1:28.74 | 3:05.77 | 4:45.66 | 6:22.28 | |||
Cetus | ||||||||||
51 | Eveliina Koski | 1998 | 243 | 1:25.80 | 3:05.82 | 4:46.77 | 6:23.50 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
52 | Tilda Vainio | 1999 | 239 | 1:31.04 | 3:10.19 | 4:49.06 | 6:25.23 | |||
Cetus | ||||||||||
53 | Eerika Lumme | 1999 | 235 | 1:29.12 | 3:09.52 | 4:50.97 | 6:27.50 | |||
Cetus | ||||||||||
54 | Jasmin Vacker | 1999 | 234 | 1:28.43 | 3:07.74 | 4:49.65 | 6:28.17 | |||
Poseidon | ||||||||||
55 | Natasha Tuomas | 1999 | 227 | 1:26.11 | 3:05.40 | 4:49.37 | 6:31.85 | |||
Poseidon | ||||||||||
56 | Vilma-Reetta Bergman | 1999 | 227 | 1:30.51 | 3:10.56 | 4:52.89 | 6:32.07 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
57 | Ella Vainikka | 1998 | 227 | 1:29.35 | 3:11.51 | 4:54.96 | 6:32.16 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
58 | Sini Parviainen | 1999 | 220 | 1:28.19 | 3:11.20 | 4:55.88 | 6:36.42 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
59 | Peppi Päiviö | 1999 | 219 | 1:30.76 | 3:13.15 | 4:56.66 | 6:36.65 | |||
Cetus | ||||||||||
60 | Micaela Orellana | 1999 | 218 | 1:35.41 | 3:16.78 | 4:58.16 | 6:37.41 | |||
Cetus | ||||||||||
61 | Claudia Teikko | 1999 | 200 | 1:35.87 | 3:20.66 | 5:04.62 | 6:49.20 | |||
Cetus | ||||||||||
62 | Ruth Nousiainen | 1998 | 199 | 1:31.90 | 3:16.94 | 5:04.99 | 6:49.81 | |||
Cetus | ||||||||||
63 | Unna Lenruth | 1999 | 194 | 1:36.00 | 3:23.27 | 5:10.93 | 6:53.38 | |||
Cetus | ||||||||||
64 | Tinka Kuparinen | 1999 | 185 | 1:35.60 | 3:23.86 | 5:14.77 | 6:59.78 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
65 | Mari Kolkki | 1998 | 183 | 1:34.32 | 3:22.25 | 5:12.38 | 7:01.32 | |||
Cetus | ||||||||||
66 | Minna Tamminen | 1999 | 179 | 1:38.59 | 3:29.28 | 5:20.92 | 7:04.01 | |||
Cetus | ||||||||||
67 | Julia Hyvönen | 1998 | 166 | 1:30.86 | 3:21.02 | 5:16.86 | 7:15.13 | |||
Cetus | ||||||||||
68 | Suvi Jylhä | 1999 | 144 | 1:40.20 | 3:36.74 | 5:36.29 | 7:35.81 | |||
Cetus | ||||||||||
69 | Ella Merkle | 1999 | 143 | 1:40.89 | 3:39.49 | 5:40.49 | 7:37.17 | |||
Cetus | ||||||||||
70 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 135 | 1:47.00 | 3:48.17 | 5:50.97 | 7:46.12 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Toloknov | 1999 | 371 | 1:13.26 | 2:32.35 | 3:51.06 | 5:06.20 | |||
Ekran | ||||||||||
2 | Viacheslav Timofeev | 1999 | 350 | 1:12.66 | 2:32.50 | 3:53.03 | 5:12.27 | |||
Ekran | ||||||||||
3 | Peik Lindberg | 1999 | 350 | 1:14.97 | 2:35.63 | 3:56.48 | 5:12.32 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 338 | 1:14.98 | 2:37.78 | 3:59.64 | 5:16.03 | |||
Gladius | ||||||||||
5 | Artem Mizinov | 1999 | 335 | 1:16.05 | 2:36.73 | 3:57.84 | 5:16.92 | |||
Ekran | ||||||||||
6 | Dmitry Andrianov | 1999 | 334 | 1:15.19 | 2:36.48 | 3:58.78 | 5:17.18 | |||
Ekran | ||||||||||
7 | Ivan Bobrovski | 1999 | 332 | 1:14.90 | 2:37.50 | 3:58.94 | 5:17.71 | |||
Ekran | ||||||||||
8 | Alexey Shipilevskiy | 1999 | 325 | 1:15.63 | 2:37.98 | 4:01.19 | 5:20.01 | |||
Ekran | ||||||||||
9 | Otto Rannikko | 1999 | 309 | 1:16.46 | 2:40.91 | 4:05.43 | 5:25.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Jere Ojakippola | 1999 | 305 | 1:16.72 | 2:41.27 | 4:06.08 | 5:27.03 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Elias Kuusisto | 1999 | 303 | 1:17.53 | 2:41.67 | 4:06.63 | 5:27.52 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Eetu Alitalo | 1999 | 301 | 1:13.52 | 2:38.69 | 4:04.41 | 5:28.34 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Sergey Dudarev | 1999 | 300 | 1:19.00 | 2:42.64 | 4:07.49 | 5:28.88 | |||
Ekran | ||||||||||
14 | Wilhelm Suominen | 1999 | 292 | 1:18.15 | 3:24.50 | 4:50.07 | 5:31.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Ilia Gololobov | 1999 | 276 | 1:19.89 | 2:45.42 | 4:12.29 | 5:38.12 | |||
Ekran | ||||||||||
16 | Alexey Lisogorov | 1999 | 265 | 1:15.70 | 2:43.46 | 4:16.79 | 5:42.68 | |||
Raduga | ||||||||||
17 | Saku Laakkonen | 1999 | 253 | 1:18.48 | 2:47.61 | 4:19.41 | 5:47.73 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Henri Kyyrä | 1999 | 252 | 1:21.95 | 2:52.85 | 4:22.83 | 5:48.57 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Joni Aaltonen | 1999 | 251 | 1:22.28 | 2:51.52 | 4:22.03 | 5:49.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Eetu Nyman | 1999 | 218 | 1:23.82 | 2:57.44 | 4:32.11 | 6:05.53 | |||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
21 | Jani-Markus Sula | 1999 | 214 | 1:27.01 | 3:03.94 | 4:39.84 | 6:08.10 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Akseli Heino | 1999 | 209 | 1:25.41 | 3:01.51 | 4:39.43 | 6:10.60 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Anton Tollander | 1999 | 203 | 1:23.85 | 3:00.61 | 4:39.40 | 6:14.18 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Onni Punkka | 2000 | 201 | 1:23.70 | 3:00.56 | 4:38.72 | 6:15.72 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | Leevi Nuora | 1999 | 194 | 1:29.25 | 3:07.46 | 4:40.87 | 6:19.98 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Daniil Elcin | 2000 | 186 | 1:29.60 | 3:11.29 | 4:51.56 | 6:25.33 | |||
Raduga | ||||||||||
27 | Alexey Shubin | 2000 | 177 | 1:26.79 | 3:07.62 | 4:51.48 | 6:31.82 | |||
Raduga | ||||||||||
28 | Joel Knaapi | 2001 | 177 | 1:29.58 | 3:12.91 | 4:56.04 | 6:32.02 | |||
Cetus | ||||||||||
29 | Otso Helstelä | 2000 | 176 | 1:31.77 | 3:13.21 | 4:55.41 | 6:32.43 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Egor Bondar | 2000 | 167 | 1:32.37 | 3:17.26 | 5:01.18 | 6:39.33 | |||
Raduga | ||||||||||
31 | Arttu Virtanen | 1999 | 165 | 1:34.41 | 3:18.69 | 5:00.57 | 6:41.00 | |||
Cetus | ||||||||||
32 | Kasperi Paananen | 1999 | 164 | 1:34.41 | 3:16.36 | 5:02.79 | 6:42.07 | |||
Cetus | ||||||||||
33 | Aleksi Wilenius | 2000 | 148 | 1:35.82 | 3:25.83 | 5:14.39 | 6:56.18 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Einari Horttana | 1999 | 142 | 1:35.52 | 3:25.32 | 5:14.02 | 7:01.71 | |||
Poseidon | ||||||||||
35 | Jasperi Lempiäinen | 1999 | 89 | 1:46.67 | 3:54.05 | 6:05.62 | 8:13.69 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Jan Strömberg | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 32, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 462 | 1:08.24 | 2:21.15 | 3:34.24 | 4:44.58 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Joona Haanpää | 1997 | 462 | 1:06.39 | 2:19.99 | 3:34.15 | 4:44.62 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 446 | 1:08.01 | 2:21.53 | 3:35.68 | 4:48.12 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Eemil Varho | 1997 | 377 | 1:10.10 | 2:28.11 | 3:47.20 | 5:04.76 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Jaro Salo | 1997 | 354 | 1:13.41 | 2:33.54 | 3:54.40 | 5:10.99 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Alexei Upornikov | 1998 | 351 | 1:14.10 | 2:34.15 | 3:54.64 | 5:11.89 | |||
Poseidon | ||||||||||
7 | Thomas Böckerman | 1997 | 333 | 1:12.98 | 2:35.08 | 3:57.53 | 5:17.38 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Henrik Rinkinen | 1997 | 329 | 1:12.61 | 2:36.07 | 4:02.27 | 5:18.70 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Joonatan Mustonen | 1997 | 326 | 1:14.95 | 2:38.34 | 4:01.28 | 5:19.76 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
10 | Arttu Mitrunen | 1997 | 316 | 1:12.27 | 2:34.39 | 4:00.28 | 5:23.23 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Toni Saharinen | 1997 | 305 | 1:16.68 | 2:39.86 | 4:03.89 | 5:26.86 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Topi Suomalainen | 1998 | 294 | 1:15.80 | 2:40.52 | 4:07.62 | 5:31.14 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Santeri Pitkänen | 1997 | 291 | 1:17.65 | 2:43.58 | 4:09.50 | 5:32.24 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Henrik Häkkinen | 1998 | 279 | 1:19.88 | 2:46.31 | 4:13.07 | 5:36.93 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Elias Hjelm | 1998 | 267 | 1:22.73 | 2:50.11 | 4:18.51 | 5:41.68 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Joonatan Palo | 1998 | 262 | 1:21.33 | 2:50.33 | 4:18.71 | 5:43.91 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Antti Nieminen | 1997 | 256 | 1:18.99 | 2:48.19 | 4:18.79 | 5:46.50 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 255 | 1:16.42 | 2:45.76 | 4:16.76 | 5:47.20 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Jonatan Wallenstein | 1998 | 252 | 1:20.08 | 2:50.01 | 4:21.56 | 5:48.52 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Ilari Koskimies | 1998 | 249 | 1:20.21 | 2:51.74 | 4:23.64 | 5:49.87 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Vilho Mäenpää | 1998 | 242 | 1:23.78 | 2:55.45 | 4:27.48 | 5:53.14 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Joonas Kotiranta | 1998 | 232 | 1:23.10 | 2:55.94 | 4:29.38 | 5:58.39 | |||
Cetus | ||||||||||
23 | Antti Korttilalli | 1997 | 221 | 1:22.77 | 2:57.84 | 4:33.22 | 6:04.27 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Janne Haavisto | 1998 | 218 | 1:25.45 | 3:00.45 | 4:36.65 | 6:05.83 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Kevin Andersson | 1998 | 187 | 1:31.04 | 3:10.77 | 4:48.88 | 6:24.76 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Frans Antila | 1998 | 176 | 1:31.85 | 3:14.72 | 4:56.92 | 6:32.49 | |||
Cetus | ||||||||||
27 | Topias Peltonen | 1997 | 176 | 1:25.18 | 3:08.20 | 4:54.23 | 6:32.56 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Axel Gotthardt | 1998 | 150 | 1:35.70 | 3:23.29 | 5:10.70 | 6:54.30 | |||
Cetus | ||||||||||
29 | Veikka Grundström | 1997 | 114 | 1:43.94 | 3:42.18 | 5:44.09 | 7:33.53 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Robin Bucher | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 33, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Maria Kucherenko | 2000 | 281 | 38.26 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Margarita Grigoreva | 2000 | 264 | 39.07 | ||||||
Raduga | ||||||||||
3 | Ksenia Bachevskaya | 2000 | 231 | 40.86 | ||||||
Raduga | ||||||||||
4 | Ksenia Egorova | 2000 | 230 | 40.89 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
5 | Ivanna Mazinskaia | 2000 | 229 | 40.96 | ||||||
Ekran | ||||||||||
6 | Ella Aalto | 2000 | 216 | 41.78 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Vilma Roman | 2000 | 201 | 42.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Sara Häkkinen | 2000 | 186 | 43.90 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Isabel Hagelin | 2001 | 186 | 43.93 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Noora Markkanen | 2001 | 172 | 45.07 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Reetta Rantakokko | 2001 | 170 | 45.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Roosa Lappi | 2000 | 161 | 46.13 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Emma Kotiranta | 2001 | 157 | 46.46 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Anna Starikova | 2001 | 150 | 47.18 | ||||||
Raduga | ||||||||||
15 | Svetlana Tumanova | 2001 | 149 | 47.26 | ||||||
Raduga | ||||||||||
16 | Lilli Louhikoski | 2002 | 143 | 47.96 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Polina Zhadan | 2001 | 141 | 48.20 | ||||||
Raduga | ||||||||||
18 | Riina Karola | 2000 | 137 | 48.63 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Sanni Kuitunen | 2000 | 136 | 48.79 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
20 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 133 | 49.13 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Sanna Putkonen | 2001 | 133 | 49.13 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
22 | Siiri Salokorpi | 2000 | 126 | 50.04 | ||||||
Cetus | ||||||||||
23 | Sonja Keränen | 2000 | 123 | 50.38 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
24 | Suvi Pakalen | 2000 | 115 | 51.60 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Nea Eränpalo | 2001 | 110 | 52.29 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
26 | Ida Nordquist | 2001 | 96 | 54.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Emilia Kari | 2000 | 90 | 55.92 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Ida Ritschkoff | 2000 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Ciia Korkeamäki | 2001 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 33, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lubov Zolotariova | 1999 | 456 | 32.58 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Nea Kontturi | 1998 | 361 | 35.21 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Salla Puhtimäki | 1998 | 349 | 35.61 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Milla Inkeroinen | 1998 | 346 | 35.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Aino Otava | 1999 | 308 | 37.13 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Lolita Dolgova | 1999 | 306 | 37.20 | ||||||
Ekran | ||||||||||
7 | Pinja Peippo | 1999 | 304 | 37.27 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Ida Suomela | 1999 | 296 | 37.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Janina Selonen | 1998 | 288 | 37.98 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Annika Rautiainen | 1998 | 269 | 38.83 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Jenni Kukkonen | 1999 | 266 | 38.96 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 242 | 40.25 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Juulia Jokinen | 1999 | 239 | 40.37 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
14 | Lene Ruohomäki | 1998 | 233 | 40.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Toini Kempinen | 1999 | 232 | 40.82 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Aino Heimovaara | 1998 | 231 | 40.83 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Alissa Eloranta | 1999 | 216 | 41.80 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Irina Filipova | 1998 | 213 | 41.97 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
19 | Aurora Mäkinen | 1998 | 211 | 42.08 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Emma Suomio | 1998 | 187 | 43.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Annika Stenberg | 1998 | 185 | 43.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Venla Huju | 1999 | 185 | 43.98 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
23 | Emilia Loukola | 1999 | 185 | 44.00 | ||||||
Cetus | ||||||||||
24 | Ida-Maria Muinonen | 1999 | 175 | 44.81 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Henna Spets | 1999 | 158 | 46.38 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Suvi Jylhä | 1999 | 149 | 47.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
27 | Minna Tamminen | 1999 | 144 | 47.84 | ||||||
Cetus | ||||||||||
28 | Saara Hirvo | 1999 | 142 | 48.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Pauliina Räsänen | 1999 | 117 | 51.21 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
30 | Ella Merkle | 1999 | 108 | 52.63 | ||||||
Cetus | ||||||||||
31 | Aino Taponen | 1998 | 103 | 53.44 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Erika Kangastupa | 1999 | DNS | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Claudia Teikko | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Ella Kurttila | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Milja Korte | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 34, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniil Krivtsov | 1999 | 316 | 32.92 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Arseny Gavrilovski | 1999 | 255 | 35.36 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Peik Lindberg | 1999 | 241 | 36.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 225 | 36.90 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Yan Ustinov | 1999 | 219 | 37.21 | ||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 218 | 37.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Otto Rannikko | 1999 | 215 | 37.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Wilhelm Suominen | 1999 | 204 | 38.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Vasily Lipatov | 2000 | 186 | 39.26 | ||||||
Raduga | ||||||||||
10 | Jani-Markus Sula | 1999 | 165 | 40.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Saku Laakkonen | 1999 | 159 | 41.43 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Vili Korhonen | 1999 | 153 | 41.90 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Konstantin Vojnich | 2000 | 152 | 42.00 | ||||||
Raduga | ||||||||||
14 | Kirill Egorov | 2000 | 151 | 42.09 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Akseli Heino | 1999 | 145 | 42.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Savva Malinin | 2000 | 138 | 43.37 | ||||||
Raduga | ||||||||||
17 | Henri Kyyrä | 1999 | 136 | 43.59 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Joni Aaltonen | 1999 | 136 | 43.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Martin Wiberg | 2000 | 131 | 44.20 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
20 | Nikolas Mejcy | 2000 | 126 | 44.74 | ||||||
Raduga | ||||||||||
21 | Lauri Helin | 2000 | 105 | 47.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Emil Hanski | 1999 | 94 | 49.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Elias Lehmonen | 1999 | 93 | 49.57 | ||||||
Cetus | ||||||||||
24 | Joona Salminen | 2000 | 89 | 50.22 | ||||||
Cetus | ||||||||||
25 | Toni Virtanen | 1999 | 87 | 50.58 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Joonatan Lindfors | 1999 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Denis Pushkin | 2000 | DSQ | |||||||
Dolphin SPB | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 34, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Kämäräinen | 1997 | 402 | 30.40 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 354 | 31.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Juhana Autti | 1997 | 305 | 33.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Daniil Alpatov | 1998 | 285 | 34.10 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Teemu Torkkel | 1997 | 271 | 34.64 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
6 | Joel Af Hällström | 1997 | 183 | 39.53 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Toni Saharinen | 1997 | 159 | 41.44 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Henri Helin | 1997 | 154 | 41.87 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Joona Lätti | 1997 | 150 | 42.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Jon Lundgren | 1998 | 134 | 43.78 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Robin Bucher | 1997 | 132 | 44.10 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Santeri Huhtala | 1998 | 128 | 44.53 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Tommi Tikkanen | 1998 | 112 | 46.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Rasmus Virta | 1998 | 82 | 51.65 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Arttu Mäki | 1998 | 68 | 54.86 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Oiva Lahtinen | 1997 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Axel Gotthardt | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 35, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 361 | 43.05 | 1:30.48 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Iida Reini | 2000 | 279 | 46.78 | 1:38.69 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Lisa Kharisova | 2000 | 270 | 48.12 | 1:39.77 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 269 | 46.78 | 1:39.84 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Ksenia Egorova | 2000 | 255 | 49.44 | 1:41.67 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
6 | Ella Aalto | 2000 | 253 | 48.96 | 1:41.89 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 236 | 48.19 | 1:44.29 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Roosa Rekola | 2000 | 224 | 51.44 | 1:46.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Marie Tuominen | 2000 | 208 | 52.49 | 1:48.83 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Riina Lagerblom | 2000 | 194 | 52.89 | 1:51.36 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Tessa Helenius | 2000 | 189 | 52.38 | 1:52.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 188 | 52.93 | 1:52.43 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Anna Tahvanainen | 2000 | 185 | 53.44 | 1:53.11 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Sara Häkkinen | 2000 | 182 | 52.88 | 1:53.69 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Neea Ramsay | 2000 | 181 | 53.46 | 1:53.85 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Annika Hänninen | 2000 | 181 | 55.09 | 1:53.87 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Sonja Keränen | 2000 | 179 | 55.42 | 1:54.28 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
18 | Jenna Mustonen | 2000 | 177 | 54.10 | 1:54.78 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
19 | Mira Tarnanen | 2000 | 165 | 55.74 | 1:57.55 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Roza Turunen | 2000 | 159 | 57.86 | 1:58.98 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Helmi Haataja | 2000 | 151 | 57.83 | 2:01.04 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Linnea Eklund | 2000 | 137 | 59.56 | 2:04.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Emilia Kari | 2000 | 135 | 59.43 | 2:05.51 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Nea Tiesmäki | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Laji 35, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Mäkelä | 1998 | 470 | 39.20 | 1:22.88 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Anastasia Sheiko | 1999 | 468 | 38.54 | 1:23.02 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Roosa Mört | 1999 | 400 | 40.48 | 1:27.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Henna Rouvinen | 1999 | 364 | 42.52 | 1:30.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Anastasiia Fursova | 1999 | 355 | 43.51 | 1:30.98 | |||||
Raduga | ||||||||||
6 | Beatrice Corander | 1998 | 333 | 44.35 | 1:32.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Janina Selonen | 1998 | 322 | 44.13 | 1:34.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Minni Kotka | 1998 | 319 | 44.93 | 1:34.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Jonna Eloranta | 1999 | 318 | 44.36 | 1:34.45 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
10 | Irina Filipova | 1998 | 313 | 45.51 | 1:34.90 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
11 | Sini Koivu | 1999 | 311 | 45.12 | 1:35.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Saga Kortetjärvi | 1998 | 278 | 46.63 | 1:38.71 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Sonja Vainionpää | 1999 | 276 | 46.72 | 1:39.00 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Emilia Lähteenmäki | 1998 | 275 | 46.07 | 1:39.10 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
15 | Sanni Malinen | 1998 | 274 | 47.33 | 1:39.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 269 | 45.08 | 1:39.81 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Kia Karike | 1999 | 250 | 48.78 | 1:42.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Ida Mustonen | 1998 | 249 | 49.47 | 1:42.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Lene Ruohomäki | 1998 | 246 | 49.82 | 1:42.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Jenna Saario | 1999 | 241 | 48.11 | 1:43.56 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Rosalia Snellman | 1998 | 237 | 48.98 | 1:44.09 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Emma Suomio | 1998 | 233 | 50.00 | 1:44.68 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Nina Haltia | 1999 | 233 | 49.61 | 1:44.78 | |||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Hanni Pratsch | 1999 | 231 | 49.73 | 1:45.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Oona Pelttari | 1998 | 226 | 50.11 | 1:45.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Tilda Vainio | 1999 | 224 | 51.86 | 1:46.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Pauliina Räsänen | 1999 | 222 | 50.97 | 1:46.49 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
28 | Emilia Loukola | 1999 | 221 | 49.91 | 1:46.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Ella Vainikka | 1998 | 221 | 50.03 | 1:46.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
30 | Alissa Eloranta | 1999 | 220 | 50.29 | 1:46.77 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Ida-Maria Muinonen | 1999 | 220 | 51.89 | 1:46.78 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Sini Parviainen | 1999 | 220 | 50.00 | 1:46.84 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Anna Hurme | 1998 | 219 | 50.81 | 1:46.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Helmi Kapiainen | 1998 | 218 | 50.47 | 1:47.04 | |||||
Cetus | ||||||||||
35 | Unna Harjamäki | 1998 | 217 | 51.30 | 1:47.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Mari Kolkki | 1998 | 215 | 52.34 | 1:47.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Hilkka Inkeroinen | 1998 | 209 | 51.55 | 1:48.63 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
38 | Ella Kajander | 1999 | 206 | 51.37 | 1:49.13 | |||||
Cetus | ||||||||||
39 | Ella Auvinen | 1999 | 204 | 52.62 | 1:49.51 | |||||
Cetus | ||||||||||
40 | Anni Reponen | 1998 | 204 | 51.81 | 1:49.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Ruth Nousiainen | 1998 | 202 | 52.26 | 1:49.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
42 | Micaela Orellana | 1999 | 202 | 52.59 | 1:49.91 | |||||
Cetus | ||||||||||
43 | Henna Spets | 1999 | 201 | 53.78 | 1:50.07 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
44 | Eerika Lumme | 1999 | 198 | 51.93 | 1:50.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
45 | Katja Malmi | 1998 | 193 | 51.95 | 1:51.45 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Saga Räsänen | 1998 | 189 | 51.38 | 1:52.33 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 188 | 54.40 | 1:52.45 | |||||
Cetus | ||||||||||
48 | Anmari Porkka | 1998 | 178 | 53.62 | 1:54.59 | |||||
Cetus | ||||||||||
49 | Vilma-Reetta Bergman | 1999 | 176 | 54.82 | 1:54.91 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Sara Kiuru | 1999 | 174 | 54.52 | 1:55.34 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Aino Taponen | 1998 | 167 | 54.77 | 1:57.07 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
52 | Jamina Riittinen | 1998 | 161 | 55.06 | 1:58.37 | |||||
Poseidon | ||||||||||
53 | Iida Rantanen | 1998 | 142 | 57.60 | 2:03.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
54 | Kashika Arora | 1999 | 121 | 59.86 | 2:10.13 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Peppi Päiviö | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sofia Laukkanen | 1998 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Tinka Kuparinen | 1999 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 36, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nikolai Burov | 1999 | 345 | 39.58 | 1:23.53 | |||||
Ekran | ||||||||||
2 | Arkadiy Ratnikov | 1999 | 323 | 40.41 | 1:25.34 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Pavel Fedorov | 1999 | 316 | 40.82 | 1:26.03 | |||||
Ekran | ||||||||||
4 | Egor Andreev | 1999 | 285 | 43.60 | 1:28.97 | |||||
Raduga | ||||||||||
5 | Ivan Kiselev | 2000 | 270 | 41.31 | 1:30.62 | |||||
Ekran | ||||||||||
6 | Arseny Gavrilovski | 1999 | 269 | 42.80 | 1:30.78 | |||||
Ekran | ||||||||||
7 | Eetu Alitalo | 1999 | 247 | 42.69 | 1:33.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Sergey Dudarev | 1999 | 245 | 44.49 | 1:33.65 | |||||
Ekran | ||||||||||
9 | Kirill Egorov | 2000 | 243 | 45.96 | 1:33.84 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Elias Kuusisto | 1999 | 232 | 45.72 | 1:35.40 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Ilia Gololobov | 1999 | 211 | 46.21 | 1:38.36 | |||||
Ekran | ||||||||||
12 | Anton Tollander | 1999 | 210 | 46.72 | 1:38.61 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Alexey Pavlov | 2000 | 206 | 46.32 | 1:39.24 | |||||
Ekran | ||||||||||
14 | Semen Limant | 2000 | 193 | 48.71 | 1:41.44 | |||||
Ekran | ||||||||||
15 | Henri Kyyrä | 1999 | 192 | 47.51 | 1:41.57 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Savelij Badanin | 2000 | 180 | 49.44 | 1:43.82 | |||||
Raduga | ||||||||||
17 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 177 | 48.56 | 1:44.32 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Martin Wiberg | 2000 | 167 | 50.28 | 1:46.35 | |||||
SC Raseborg | ||||||||||
19 | Igor Baljaev | 2000 | 166 | 51.15 | 1:46.51 | |||||
Raduga | ||||||||||
20 | Eetu Nyman | 1999 | 155 | 51.93 | 1:48.98 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
21 | Matti Salán | 1999 | 145 | 52.26 | 1:51.39 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Daniil Urpin | 2000 | 144 | 53.13 | 1:51.76 | |||||
Raduga | ||||||||||
23 | Eetu Isosuo | 2000 | 138 | 53.27 | 1:53.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Reko Penttilä | 1999 | 131 | 53.85 | 1:55.26 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Antti Lehtinen | 1999 | 118 | 56.15 | 1:59.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 111 | 57.54 | 2:01.96 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Luukas Nisula | 1999 | 110 | 57.23 | 2:02.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Emil Hanski | 1999 | 93 | 1:01.18 | 2:09.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Leevi Nuora | 1999 | 76 | 1:04.11 | 2:18.50 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Bogdan Belishev | 1999 | DSQ | |||||||
Ekran | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Nikita Gryaznov | 2000 | DSQ | |||||||
Ekran | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Laji 36, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 400 | 37.93 | 1:19.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 347 | 39.34 | 1:23.34 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Arttu Mitrunen | 1997 | 337 | 38.90 | 1:24.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Arni Siline | 1997 | 316 | 40.76 | 1:25.98 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Joonatan Mustonen | 1997 | 297 | 40.73 | 1:27.83 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
6 | Matias Yritys | 1997 | 283 | 41.54 | 1:29.25 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Thomas Böckerman | 1997 | 275 | 43.70 | 1:30.11 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Reko Patinen | 1998 | 258 | 42.65 | 1:31.96 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Vilho Mäenpää | 1998 | 252 | 44.43 | 1:32.77 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Joel Af Hällström | 1997 | 251 | 44.08 | 1:32.87 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Juhana Autti | 1997 | 243 | 44.52 | 1:33.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 229 | 45.89 | 1:35.69 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Antti Nieminen | 1997 | 221 | 44.53 | 1:36.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Joonatan Palo | 1998 | 212 | 45.60 | 1:38.22 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Samuel Heinonen | 1998 | 209 | 47.05 | 1:38.78 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Sami Westman | 1998 | 195 | 46.33 | 1:41.08 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Elias Hjelm | 1998 | 194 | 47.90 | 1:41.18 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Valtteri Somero | 1998 | 193 | 47.77 | 1:41.41 | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Toni Saharinen | 1997 | 180 | 48.99 | 1:43.72 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Joona Lätti | 1997 | 163 | 50.60 | 1:47.31 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Antti Korttilalli | 1997 | 152 | 50.79 | 1:49.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Joel Vaitilo | 1998 | 148 | 52.13 | 1:50.75 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Janne Haavisto | 1998 | 141 | 53.58 | 1:52.43 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Joonas Kartau | 1998 | 138 | 53.57 | 1:53.44 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Miika Mäentaus | 1998 | 125 | 54.36 | 1:57.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Joonas Kotiranta | 1998 | 115 | 57.04 | 2:00.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Lauri Kuitunen | 1998 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Olavi Kempinen | 1997 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 37, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Maria Bender | 2000 | 415 | 36.27 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 262 | 42.29 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
3 | Vilma Roman | 2000 | 243 | 43.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Reetta Rantakokko | 2001 | 230 | 44.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Noora Kanerva | 2000 | 226 | 44.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Aino Ruottu | 2001 | 223 | 44.61 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Isabel Hagelin | 2001 | 211 | 45.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Emma Kotiranta | 2001 | 197 | 46.48 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Lilli Louhikoski | 2002 | 190 | 47.09 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 188 | 47.22 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Tamilia Andreeva | 2001 | 188 | 47.25 | ||||||
Raduga | ||||||||||
12 | Jenny Kareinen | 2002 | 184 | 47.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Nelle Ojakippola | 2001 | 183 | 47.65 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
14 | Evgenia Nuden | 2001 | 182 | 47.71 | ||||||
Raduga | ||||||||||
15 | Viktoriia Fursova | 2001 | 180 | 47.96 | ||||||
Raduga | ||||||||||
16 | Irina Rasskazenkova | 2001 | 177 | 48.20 | ||||||
Raduga | ||||||||||
17 | Elizaveta Malinina | 2001 | 170 | 48.81 | ||||||
Raduga | ||||||||||
18 | Anna Kucherova | 2001 | 161 | 49.72 | ||||||
Raduga | ||||||||||
19 | Marina Dainakova | 2002 | 154 | 50.51 | ||||||
Raduga | ||||||||||
20 | Sanni Kuitunen | 2000 | 149 | 50.99 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Jenna Mustonen | 2000 | 142 | 51.83 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
22 | Ksenia Burakova | 2001 | 130 | 53.37 | ||||||
Raduga | ||||||||||
23 | Nea Eränpalo | 2001 | 128 | 53.70 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
24 | Ida Nordquist | 2001 | 128 | 53.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Sofia Tuovila | 2001 | 118 | 55.12 | ||||||
Cetus | ||||||||||
26 | Tessa Helenius | 2000 | 115 | 55.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 37, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lolita Dolgova | 1999 | 409 | 36.46 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Ella Kurttila | 1998 | 399 | 36.77 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Natalia Iakoleva | 1999 | 343 | 38.65 | ||||||
Ekran | ||||||||||
4 | May Vannasmaa | 1998 | 327 | 39.26 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Irina Filipova | 1998 | 268 | 41.96 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
6 | Sofia Väljä | 1999 | 266 | 42.08 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 262 | 42.31 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jenni Löyttymäki | 1998 | 242 | 43.41 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
9 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 231 | 44.10 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Kariima Doukni | 1998 | 227 | 44.33 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Emma Suomio | 1998 | 227 | 44.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Linda Rautio | 1998 | 227 | 44.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Aurora Mäkinen | 1998 | 208 | 45.64 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Anni Ahola | 1999 | 198 | 46.39 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Hilkka Inkeroinen | 1998 | 170 | 48.83 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Iida Rantanen | 1998 | 157 | 50.16 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Natasha Tuomas | 1999 | 146 | 51.44 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Lotta Heimo | 1999 | 136 | 52.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 38, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Rudolf Bauer | 1999 | 299 | 35.97 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 280 | 36.74 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Alexey Shipilevskiy | 1999 | 269 | 37.25 | ||||||
Ekran | ||||||||||
4 | Ivan Bobrovski | 1999 | 260 | 37.65 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Maxim Mauerer | 2000 | 257 | 37.83 | ||||||
Ekran | ||||||||||
6 | Sergey Sychev | 2000 | 236 | 38.92 | ||||||
Raduga | ||||||||||
7 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 225 | 39.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Denis Pushkin | 2000 | 220 | 39.83 | ||||||
Dolphin SPB | ||||||||||
9 | Viktor Kovalev | 2000 | 219 | 39.88 | ||||||
Raduga | ||||||||||
10 | Mikhail Markevich | 1999 | 199 | 41.20 | ||||||
Ekran | ||||||||||
11 | Kirill Egorov | 2000 | 189 | 41.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Savva Malinin | 2000 | 188 | 41.99 | ||||||
Raduga | ||||||||||
13 | Nikolas Mejcy | 2000 | 153 | 44.92 | ||||||
Raduga | ||||||||||
14 | Onni Punkka | 2000 | 151 | 45.11 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Jaroslav Panov | 2001 | 150 | 45.21 | ||||||
Raduga | ||||||||||
16 | Joona Ruuskanen | 2000 | 148 | 45.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 147 | 45.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Joona Salminen | 2000 | 144 | 45.83 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Dmitrii Rynkevich | 2001 | 142 | 46.04 | ||||||
Raduga | ||||||||||
20 | Aleksej Belfer | 2000 | 139 | 46.44 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
21 | Matti Salán | 1999 | 134 | 47.01 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Aleksi Wilenius | 2000 | 130 | 47.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Otso Helstelä | 2000 | 129 | 47.58 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Alexander Elizarov | 2001 | 128 | 47.70 | ||||||
Raduga | ||||||||||
25 | Aleksandr Sachuk | 2001 | 123 | 48.39 | ||||||
Raduga | ||||||||||
26 | Joona Siren | 2000 | 119 | 48.82 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Gustav Perttilä | 2000 | 119 | 48.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Jani Pölönen | 2000 | 114 | 49.60 | ||||||
Cetus | ||||||||||
29 | Tommi Lukkari | 2001 | 106 | 50.72 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Ville Ruokonen | 2000 | 106 | 50.82 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
31 | Juska Juselius | 2000 | 100 | 51.81 | ||||||
Cetus | ||||||||||
32 | Juho Ruuskanen | 2001 | 95 | 52.73 | ||||||
Cetus | ||||||||||
33 | Timi Torkkel | 2001 | 89 | 53.85 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
34 | Oskar Nordquist | 1999 | 77 | 56.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Henrik Martola | 2000 | 77 | 56.56 | ||||||
Cetus | ||||||||||
36 | Jesse Savolainen | 1999 | 73 | 57.61 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 38, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Kämäräinen | 1997 | 385 | 33.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 347 | 34.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Esa Paavilainen | 1997 | 247 | 38.33 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Ilari Koskimies | 1998 | 225 | 39.50 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Henri Helin | 1997 | 218 | 39.92 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Niko Nästi | 1997 | 216 | 40.06 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Emil Eronen | 1998 | 188 | 41.94 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Elias Hjelm | 1998 | 168 | 43.58 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Santeri Pitkänen | 1997 | 158 | 44.49 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Joel Vaitilo | 1998 | 135 | 46.84 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Veikka Grundström | 1997 | 84 | 54.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 39, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 271 | 41.14 | 1:26.68 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Ivanna Mazinskaia | 2000 | 200 | 42.76 | 1:35.87 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Ksenia Egorova | 2000 | 174 | 43.87 | 1:40.40 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
4 | Anni Sahla | 2000 | 173 | 43.24 | 1:40.68 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Helmi Haataja | 2000 | 138 | 51.36 | 1:48.53 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 39, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirva Kallström | 1999 | 389 | 35.90 | 1:16.78 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Sohvi Nenonen | 1999 | 365 | 35.75 | 1:18.46 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Roosa Mört | 1999 | 320 | 35.98 | 1:21.98 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 305 | 38.53 | 1:23.29 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Alexandra Strelnmikova | 1999 | 305 | 38.78 | 1:23.32 | |||||
Ekran | ||||||||||
6 | Jatta Jyrämä | 1999 | 302 | 38.73 | 1:23.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Emma Suotula | 1998 | 301 | 39.62 | 1:23.63 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Merina Suoranta | 1999 | 300 | 38.10 | 1:23.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Aino Otava | 1999 | 288 | 40.27 | 1:24.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Saga Kortetjärvi | 1998 | 286 | 38.05 | 1:25.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Lotta Åkerlund | 1998 | 268 | 40.46 | 1:26.92 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Nea Mäkelä | 1998 | 267 | 40.13 | 1:27.09 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Emmi Valdolin | 1999 | 242 | 41.76 | 1:29.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Pinja Heinonen | 1998 | 239 | 41.12 | 1:30.29 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Ekaterina Rezunik | 1999 | 219 | 43.47 | 1:32.98 | |||||
Raduga | ||||||||||
16 | Anniina Perkiö | 1999 | 213 | 41.21 | 1:33.85 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Milja Korte | 1998 | 210 | 43.72 | 1:34.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Amanda Kielo | 1998 | 185 | 47.40 | 1:38.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Sanni Malinen | 1998 | 181 | 44.82 | 1:39.11 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Jenni Kukkonen | 1999 | 181 | 42.71 | 1:39.15 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Adelia Spångberg | 1999 | 177 | 44.20 | 1:39.87 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 176 | 47.43 | 1:39.94 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Auri Lukkarinen | 1999 | 156 | 45.48 | 1:44.11 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Irina Filipova | 1998 | 146 | 49.90 | 1:46.49 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
25 | Unna Lenruth | 1999 | 128 | 48.36 | 1:51.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 40, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Daniil Krivtsov | 1999 | 279 | 35.01 | 1:16.24 | |||||
Ekran | ||||||||||
2 | Ivan Barinov | 1999 | 247 | 37.02 | 1:19.37 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Dmitry Andrianov | 1999 | 232 | 36.77 | 1:21.09 | |||||
Ekran | ||||||||||
4 | Yan Ustinov | 1999 | 225 | 37.93 | 1:21.95 | |||||
Raduga | ||||||||||
5 | Ivan Boiko | 1999 | 166 | 40.54 | 1:30.73 | |||||
Ekran | ||||||||||
6 | Vasily Lipatov | 2000 | 122 | 44.45 | 1:40.37 | |||||
Raduga | ||||||||||
7 | Kirill Egorov | 2000 | 119 | 47.73 | 1:41.16 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Laji 40, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Varho | 1997 | 347 | 33.11 | 1:10.93 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Matias Yritys | 1997 | 318 | 34.10 | 1:12.96 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Henri Kämäräinen | 1997 | 297 | 32.08 | 1:14.65 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Teemu Torkkel | 1997 | 275 | 34.87 | 1:16.62 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
5 | Toni Meriläinen | 1997 | 275 | 33.25 | 1:16.64 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Arni Siline | 1997 | 265 | 35.23 | 1:17.61 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Henrik Rinkinen | 1997 | 255 | 35.12 | 1:18.60 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jonatan Wallenstein | 1998 | 190 | 39.10 | 1:26.63 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Henrik Häkkinen | 1998 | 186 | 40.91 | 1:27.28 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Topi Suomalainen | 1998 | 147 | 43.98 | 1:34.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Vilho Mäenpää | 1998 | 134 | 43.33 | 1:37.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Miko Lepistö | 1998 | 113 | 44.08 | 1:43.05 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Alexander Beric | 1997 | 107 | 46.94 | 1:45.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 41, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Olesja Masljakova | 2001 | 332 | 34.27 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Noora Markkanen | 2001 | 281 | 36.23 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 279 | 36.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 252 | 37.59 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Ksenia Egorova | 2000 | 250 | 37.69 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
6 | Vilma Roman | 2000 | 239 | 38.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Sanni Pahta | 2000 | 238 | 38.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Reetta Rantakokko | 2001 | 237 | 38.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Isabel Hagelin | 2001 | 235 | 38.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Yana Talay | 2001 | 232 | 38.60 | ||||||
Raduga | ||||||||||
11 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 232 | 38.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Noora Kanerva | 2000 | 217 | 39.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Aino Ruottu | 2001 | 188 | 41.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Roza Turunen | 2000 | 181 | 41.97 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Viktoriia Fursova | 2001 | 179 | 42.07 | ||||||
Raduga | ||||||||||
16 | Natalia Rybalko | 2001 | 175 | 42.39 | ||||||
Raduga | ||||||||||
17 | Nelle Ojakippola | 2001 | 166 | 43.18 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
18 | Elizaveta Malinina | 2001 | 166 | 43.19 | ||||||
Raduga | ||||||||||
19 | Evgenia Nuden | 2001 | 152 | 44.50 | ||||||
Raduga | ||||||||||
20 | Ida Nordquist | 2001 | 144 | 45.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Tessa Helenius | 2000 | 136 | 46.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Anna Kucherova | 2001 | 104 | 50.44 | ||||||
Raduga | ||||||||||
Laji 41, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 449 | 30.99 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
1 | Lolita Dolgova | 1999 | 449 | 30.99 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Nea Kontturi | 1998 | 425 | 31.57 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Milla Inkeroinen | 1998 | 412 | 31.90 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Pinja Peippo | 1999 | 372 | 32.99 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Evgenia Golovacheva | 1999 | 367 | 33.14 | ||||||
Raduga | ||||||||||
7 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 363 | 33.28 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Annika Stenberg | 1998 | 356 | 33.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Janina Selonen | 1998 | 356 | 33.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Annika Rautiainen | 1998 | 353 | 33.59 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Hanni Pratsch | 1999 | 352 | 33.62 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Emilia Lähteenmäki | 1998 | 341 | 33.96 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
13 | Lene Ruohomäki | 1998 | 321 | 34.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 320 | 34.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Micaela Andersin | 1999 | 296 | 35.59 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Jenni Kukkonen | 1999 | 290 | 35.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Toini Kempinen | 1999 | 284 | 36.10 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Aino Heimovaara | 1998 | 279 | 36.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Ida-Maria Muinonen | 1999 | 277 | 36.39 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Joanna Hamberg | 1998 | 276 | 36.43 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Linda Rautio | 1998 | 274 | 36.55 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Helmi Kapiainen | 1998 | 270 | 36.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
23 | Irina Filipova | 1998 | 267 | 36.84 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
24 | Rosalia Snellman | 1998 | 261 | 37.13 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Sanna Saarinen | 1998 | 261 | 37.13 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Emma Suomio | 1998 | 242 | 38.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Anni Ahola | 1999 | 235 | 38.47 | ||||||
Cetus | ||||||||||
28 | Ella Auvinen | 1999 | 234 | 38.51 | ||||||
Cetus | ||||||||||
29 | Sara Kiuru | 1999 | 225 | 39.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Saara Hirvo | 1999 | 195 | 40.93 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Lotta Heimo | 1999 | 182 | 41.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Anmari Porkka | 1998 | 179 | 42.11 | ||||||
Cetus | ||||||||||
33 | Saga Räsänen | 1998 | 148 | 44.90 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Eveliina Koski | 1998 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 42, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Toloknov | 1999 | 315 | 30.79 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Artem Mizinov | 1999 | 310 | 30.93 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Arkadiy Ratnikov | 1999 | 301 | 31.26 | ||||||
Ekran | ||||||||||
4 | Rudolf Bauer | 1999 | 262 | 32.72 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Ivan Kiselev | 2000 | 251 | 33.18 | ||||||
Ekran | ||||||||||
6 | Elias Kuusisto | 1999 | 246 | 33.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Maxim Mauerer | 2000 | 243 | 33.57 | ||||||
Ekran | ||||||||||
8 | Alexander Alekseev | 1999 | 242 | 33.60 | ||||||
Ekran | ||||||||||
9 | Kirill Egorov | 2000 | 236 | 33.87 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Saku Laakkonen | 1999 | 223 | 34.55 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Alexey Shubin | 2000 | 218 | 34.77 | ||||||
Raduga | ||||||||||
12 | Verneri Mattila | 1999 | 196 | 36.03 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Vlad Semenenok | 2000 | 196 | 36.04 | ||||||
Raduga | ||||||||||
14 | Aleksej Belfer | 2000 | 194 | 36.18 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
15 | Matti Salán | 1999 | 190 | 36.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Kirill Tristen | 2001 | 164 | 38.23 | ||||||
Raduga | ||||||||||
17 | Aleksandr Prokofev | 2001 | 160 | 38.55 | ||||||
Raduga | ||||||||||
18 | Toni Virtanen | 1999 | 160 | 38.59 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Daniil Urpin | 2000 | 159 | 38.65 | ||||||
Raduga | ||||||||||
20 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 153 | 39.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Abramov Evgenii | 2001 | 143 | 40.08 | ||||||
Raduga | ||||||||||
22 | Jaroslav Panov | 2001 | 141 | 40.21 | ||||||
Raduga | ||||||||||
23 | Jani Pölönen | 2000 | 134 | 40.96 | ||||||
Cetus | ||||||||||
24 | Kujansuu Jere | 1999 | 133 | 41.04 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
25 | Joona Ruuskanen | 2000 | 127 | 41.71 | ||||||
Cetus | ||||||||||
26 | Evgenii Sadovnikov | 2001 | 122 | 42.20 | ||||||
Raduga | ||||||||||
27 | Gustav Perttilä | 2000 | 122 | 42.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Anton Karkaunen | 2001 | 117 | 42.81 | ||||||
Raduga | ||||||||||
29 | Matvei Gukov | 2001 | 115 | 43.10 | ||||||
Raduga | ||||||||||
30 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 112 | 43.46 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Mikael Karenius | 1999 | 111 | 43.51 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
32 | Dmitrii Popov | 2001 | 108 | 43.94 | ||||||
Raduga | ||||||||||
33 | Dmitrii Rynkevich | 2001 | 103 | 44.71 | ||||||
Raduga | ||||||||||
34 | Tommi Lukkari | 2001 | 101 | 45.03 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Timi Torkkel | 2001 | 100 | 45.12 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
36 | Juho Ruuskanen | 2001 | 99 | 45.25 | ||||||
Cetus | ||||||||||
37 | Emil Karenius | 1999 | 98 | 45.36 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
38 | Egor Podkopaev | 2001 | 95 | 45.83 | ||||||
Raduga | ||||||||||
39 | Jens Kerman | 2001 | 92 | 46.39 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
40 | Reko Penttilä | 1999 | 89 | 46.98 | ||||||
Cetus | ||||||||||
41 | Juska Juselius | 2000 | 83 | 47.94 | ||||||
Cetus | ||||||||||
42 | Grigorii Orinich | 2001 | 79 | 48.71 | ||||||
Raduga | ||||||||||
43 | Aleksandr Sachuk | 2001 | 65 | 51.99 | ||||||
Raduga | ||||||||||
- | Artem Kalinin | 1999 | DSQ | |||||||
Ekran | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Henrik Martola | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Oskar Nordquist | 1999 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 42, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Topias Vainio | 1997 | 388 | 28.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Joona Haanpää | 1997 | 387 | 28.74 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Elmo Kiuru | 1997 | 385 | 28.78 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Henrik Rinkinen | 1997 | 378 | 28.96 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jaro Salo | 1997 | 326 | 30.41 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Joonatan Mustonen | 1997 | 306 | 31.08 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
7 | Niko Nästi | 1997 | 302 | 31.20 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Daniil Alpatov | 1998 | 289 | 31.68 | ||||||
Ekran | ||||||||||
9 | Esa Paavilainen | 1997 | 283 | 31.91 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Reko Patinen | 1998 | 282 | 31.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Teemu Torkkel | 1997 | 271 | 32.35 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
12 | Olavi Kempinen | 1997 | 270 | 32.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Ilari Koskimies | 1998 | 229 | 34.24 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Emil Eronen | 1998 | 221 | 34.63 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Henri Helin | 1997 | 215 | 34.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Jon Lundgren | 1998 | 213 | 35.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Lauri Kuitunen | 1998 | 211 | 35.18 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Samuel Heinonen | 1998 | 205 | 35.53 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Joel Lyytinen | 1998 | 189 | 36.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Tommi Tikkanen | 1998 | 181 | 37.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Niko Leivo | 1997 | 164 | 38.23 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Arttu Mäki | 1998 | 98 | 45.44 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Topias Peltonen | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 43, 4X50m Sekauinti T13P14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Raduga I | 2000 | 2:29.75 | |||||||
Raduga | ||||||||||
Anna Danielyan | 2000 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Egor Andreev | 1999 | 41.81 | 1:19.24 | |||||||
Yan Ustinov | 1999 | 37.56 | 1:56.80 | |||||||
Evgenia Golovacheva | 1999 | 32.95 | 2:29.75 | |||||||
2 | TuUS seka [1997] | 1997 | 2:31.82 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Ilona Kämäräinen | 1998 | 43.04 | 43.04 | |||||||
Henri Kämäräinen | 1997 | 39.21 | 1:22.25 | |||||||
Henrik Rinkinen | 1997 | 31.95 | 1:54.20 | |||||||
Saara Hirvo | 1999 | 37.62 | 2:31.82 | |||||||
3 | Cetus 1 | 1997 | 2:32.52 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Esa Paavilainen | 1997 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Janina Selonen | 1998 | 42.55 | 1:21.46 | |||||||
Milja Korte | 1998 | 39.06 | 2:00.52 | |||||||
Joel Af Hällström | 1997 | 32.00 | 2:32.52 | |||||||
4 | Raduga II | 2000 | 2:39.57 | |||||||
Raduga | ||||||||||
Viktor Kovalev | 2000 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Lisa Kharisova | 2000 | 47.01 | 1:27.05 | |||||||
Maria Kucherenko | 2000 | 38.17 | 2:05.22 | |||||||
Alexey Shubin | 2000 | 34.35 | 2:39.57 | |||||||
5 | Poseidon 1 | 1998 | 2:42.16 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Nina Haltia | 1999 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Jasmin Vacker | 1999 | 52.81 | 1:33.96 | |||||||
Alexei Upornikov | 1998 | 35.41 | 2:09.37 | |||||||
Valtteri Somero | 1998 | 32.79 | 2:42.16 | |||||||
6 | ORCA1seka [1997] | 1997 | 2:49.25 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Hilkka Inkeroinen | 1998 | 47.63 | 47.63 | |||||||
Rosalia Snellman | 1998 | 40.59 | 1:28.22 | |||||||
Verneri Mattila | 1999 | 47.63 | 2:15.85 | |||||||
Emil Eronen | 1998 | 33.40 | 2:49.25 | |||||||
7 | AUi 2 | 1997 | 2:49.29 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Iida Reini | 2000 | 44.63 | 44.63 | |||||||
Eetu Ahjosaari | 1999 | 46.68 | 1:31.31 | |||||||
Vilho Mäenpää | 1998 | 40.07 | 2:11.38 | |||||||
Reetta Rantakokko | 2001 | 37.91 | 2:49.29 | |||||||
8 | Poseidon 2 | 1997 | 3:07.56 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Veikka Grundström | 1997 | 48.40 | 48.40 | |||||||
Jasmin Vacker | 1999 | 50.26 | 1:38.66 | |||||||
Ville Ruokonen | 2000 | 44.53 | 2:23.19 | |||||||
Kashika Arora | 1999 | 44.37 | 3:07.56 | |||||||
- | AUi 1 | 1997 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Elias Kuusisto | 1999 | 40.86 | 40.86 | |||||||
SW 10.10 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 44, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anna Danielyan | 2000 | 392 | 37.76 | 1:23.18 | 2:12.94 | 2:52.35 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 323 | 41.01 | 1:29.86 | 2:23.89 | 3:03.79 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Ella Aalto | 2000 | 275 | 1:37.77 | 2:31.82 | 3:14.05 | 3:14.05 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Iida Reini | 2000 | 262 | 44.96 | 1:36.58 | 2:32.21 | 3:17.15 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Noora Markkanen | 2001 | 256 | 46.50 | 1:39.46 | 2:36.37 | 3:18.71 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Anni Sahla | 2000 | 253 | 45.34 | 1:35.29 | 2:35.09 | 3:19.46 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Roosa Rekola | 2000 | 241 | 49.25 | 1:40.28 | 2:39.64 | 3:22.66 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 222 | 44.41 | 1:42.61 | 2:40.47 | 3:28.37 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 220 | 52.44 | 1:42.55 | 2:46.79 | 3:28.82 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Pinja Peltonen | 2000 | 220 | 48.43 | 1:40.03 | 2:40.54 | 3:28.93 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 220 | 47.75 | 1:40.83 | 2:41.16 | 3:29.09 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Reetta Rantakokko | 2001 | 216 | 50.12 | 1:41.79 | 2:43.18 | 3:30.35 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Siiri Salokorpi | 2000 | 215 | 51.03 | 1:47.27 | 2:48.77 | 3:30.50 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Marie Tuominen | 2000 | 207 | 46.56 | 1:45.21 | 2:46.40 | 3:33.40 | |||
Poseidon | ||||||||||
15 | Emma Leppä | 2000 | 204 | 47.20 | 1:42.18 | 2:43.45 | 3:34.34 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
16 | Ivanna Mazinskaia | 2000 | 203 | 47.66 | 1:41.71 | 2:47.17 | 3:34.60 | |||
Ekran | ||||||||||
17 | Emma Kotiranta | 2001 | 199 | 52.91 | 1:47.55 | 2:47.85 | 3:35.96 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Mira Tarnanen | 2000 | 198 | 53.09 | 1:46.86 | 2:48.88 | 3:36.54 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Neea Ramsay | 2000 | 188 | 1:51.66 | 2:50.66 | 3:40.07 | 3:40.07 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Sanni Pahta | 2000 | 164 | 1:53.42 | 3:50.59 | 3:50.59 | ||||
Cetus | ||||||||||
21 | Lilli Louhikoski | 2002 | 159 | 52.99 | 1:50.64 | 2:58.63 | 3:53.03 | |||
Poseidon | ||||||||||
22 | Suvi Pakalen | 2000 | 153 | 53.41 | 1:59.29 | 3:05.52 | 3:56.00 | |||
Poseidon | ||||||||||
23 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 151 | 1:03.78 | 2:03.14 | 3:10.09 | 3:56.94 | |||
Poseidon | ||||||||||
24 | Emilia Kari | 2000 | 150 | 1:58.32 | 3:08.26 | 3:57.31 | 3:57.31 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
25 | Sanni Kuitunen | 2000 | 124 | 1:58.45 | 3:19.30 | 4:12.86 | 4:12.86 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Anna Tahvanainen | 2000 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Ida Nordquist | 2001 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Nea Eränpalo | 2001 | DSQ | |||||||
SC Raseborg | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Sanna Putkonen | 2001 | DSQ | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Sara Häkkinen | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 44, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anastasia Sheiko | 1999 | 492 | 35.09 | 1:18.38 | 2:05.00 | 2:39.82 | |||
Ekran | ||||||||||
2 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 440 | 34.44 | 1:17.79 | 2:09.56 | 2:45.92 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | 427 | 36.31 | 1:20.56 | 2:08.28 | 2:47.54 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Anastasia Poretskikh | 1999 | 399 | 38.31 | 1:21.48 | 2:13.55 | 2:51.29 | |||
Ekran | ||||||||||
5 | Merina Suoranta | 1999 | 393 | 38.32 | 1:23.98 | 2:16.24 | 2:52.27 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Nea Kontturi | 1998 | 387 | 39.24 | 1:26.34 | 2:14.97 | 2:53.04 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Mirva Kallström | 1999 | 384 | 35.19 | 1:21.38 | 2:15.92 | 2:53.56 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Nea Mäkelä | 1998 | 384 | 38.13 | 1:27.80 | 2:13.83 | 2:53.57 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Henna Rouvinen | 1999 | 382 | 37.91 | 1:22.41 | 2:13.83 | 2:53.88 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Milla Inkeroinen | 1998 | 380 | 38.28 | 1:22.16 | 2:14.47 | 2:54.12 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Roosa Mört | 1999 | 367 | 36.90 | 1:22.99 | 2:15.19 | 2:56.22 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Emma Suotula | 1998 | 362 | 38.76 | 1:23.69 | 2:17.99 | 2:57.08 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Ella Kurttila | 1998 | 358 | 38.00 | 1:23.94 | 2:18.71 | 2:57.69 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Emmi Valdolin | 1999 | 354 | 41.65 | 1:27.75 | 2:19.78 | 2:58.40 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Aino Otava | 1999 | 348 | 39.94 | 1:26.65 | 2:20.51 | 2:59.41 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Jatta Jyrämä | 1999 | 344 | 38.91 | 1:24.26 | 2:18.52 | 2:59.99 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Natalia Iakoleva | 1999 | 344 | 43.37 | 1:30.30 | 2:20.63 | 2:59.99 | |||
Ekran | ||||||||||
18 | Saga Kortetjärvi | 1998 | 341 | 39.95 | 1:26.29 | 2:22.31 | 3:00.61 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Sini Koivu | 1999 | 335 | 38.77 | 1:27.02 | 2:18.98 | 3:01.62 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Lotta Åkerlund | 1998 | 334 | 39.63 | 1:27.52 | 2:22.89 | 3:01.88 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Ida Suomela | 1999 | 328 | 41.19 | 1:28.01 | 2:21.75 | 3:02.93 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Minni Kotka | 1998 | 327 | 40.25 | 1:27.86 | 2:21.86 | 3:03.07 | |||
Cetus | ||||||||||
23 | Ida Mustonen | 1998 | 326 | 40.88 | 1:29.08 | 2:22.24 | 3:03.24 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Janina Selonen | 1998 | 324 | 39.61 | 1:28.01 | 2:21.95 | 3:03.60 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | Annika Stenberg | 1998 | 315 | 44.11 | 1:32.81 | 2:26.63 | 3:05.37 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Pinja Peippo | 1999 | 315 | 41.45 | 1:31.64 | 2:26.37 | 3:05.46 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Hanni Pratsch | 1999 | 304 | 42.17 | 1:31.78 | 2:26.78 | 3:07.61 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Jenna Saario | 1999 | 296 | 39.75 | 1:29.15 | 2:26.85 | 3:09.22 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Sonja Vainionpää | 1999 | 296 | 44.08 | 1:34.40 | 2:28.03 | 3:09.36 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Beatrice Corander | 1998 | 293 | 44.56 | 1:34.63 | 2:26.26 | 3:10.04 | |||
Cetus | ||||||||||
31 | Joanna Hamberg | 1998 | 292 | 40.56 | 1:31.06 | 2:26.59 | 3:10.25 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
32 | Adelia Spångberg | 1999 | 290 | 42.70 | 1:32.74 | 2:30.17 | 3:10.60 | |||
Cetus | ||||||||||
33 | Annika Rautiainen | 1998 | 284 | 41.78 | 1:32.37 | 2:32.86 | 3:11.82 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Juulia Jokinen | 1999 | 282 | 44.17 | 1:34.07 | 2:30.59 | 3:12.45 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
35 | Sofia Väljä | 1999 | 281 | 45.22 | 1:35.17 | 2:31.37 | 3:12.70 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Ekaterina Rezunik | 1999 | 279 | 45.19 | 1:34.99 | 2:30.09 | 3:13.10 | |||
Raduga | ||||||||||
37 | Nina Haltia | 1999 | 274 | 41.72 | 1:31.70 | 2:32.29 | 3:14.34 | |||
Poseidon | ||||||||||
38 | Sanni Malinen | 1998 | 273 | 45.90 | 1:36.38 | 2:31.14 | 3:14.50 | |||
Cetus | ||||||||||
39 | Jenni Kukkonen | 1999 | 272 | 43.39 | 1:34.47 | 2:31.39 | 3:14.78 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
40 | Emilia Lähteenmäki | 1998 | 272 | 45.38 | 1:38.83 | 2:33.02 | 3:14.81 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
41 | Amanda Kielo | 1998 | 271 | 44.81 | 1:38.06 | 2:36.21 | 3:15.01 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Anniina Perkiö | 1999 | 269 | 42.49 | 1:32.98 | 2:32.42 | 3:15.46 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
43 | Oona Pelttari | 1998 | 268 | 43.19 | 1:35.06 | 2:32.33 | 3:15.78 | |||
Cetus | ||||||||||
44 | Anni Reponen | 1998 | 264 | 44.53 | 1:34.96 | 2:34.55 | 3:16.76 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
45 | Tilda Vainio | 1999 | 260 | 47.21 | 1:38.62 | 2:34.74 | 3:17.72 | |||
Cetus | ||||||||||
46 | Emilia Loukola | 1999 | 259 | 46.71 | 1:37.06 | 2:33.68 | 3:17.89 | |||
Cetus | ||||||||||
47 | Venla Huju | 1999 | 258 | 46.17 | 1:36.66 | 2:36.29 | 3:18.28 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
48 | Unna Harjamäki | 1998 | 257 | 45.44 | 1:35.32 | 2:34.50 | 3:18.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
49 | Alissa Eloranta | 1999 | 257 | 45.31 | 1:37.07 | 2:35.73 | 3:18.49 | |||
Cetus | ||||||||||
50 | Emma Suomio | 1998 | 254 | 46.19 | 1:37.66 | 2:35.98 | 3:19.12 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
51 | Lene Ruohomäki | 1998 | 254 | 45.04 | 1:38.74 | 2:35.40 | 3:19.26 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
52 | Pinja Heinonen | 1998 | 249 | 43.15 | 1:35.77 | 2:38.23 | 3:20.49 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
53 | Helmi Kapiainen | 1998 | 245 | 48.33 | 1:41.30 | 2:38.19 | 3:21.60 | |||
Cetus | ||||||||||
54 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 242 | 46.12 | 1:35.73 | 2:40.29 | 3:22.44 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
55 | Laura Kukkonen | 1999 | 241 | 48.87 | 1:41.05 | 2:40.29 | 3:22.59 | |||
Cetus | ||||||||||
56 | Katja Malmi | 1998 | 232 | 47.63 | 1:37.13 | 2:38.01 | 3:25.24 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
57 | Micaela Andersin | 1999 | 231 | 49.53 | 1:39.87 | 2:40.73 | 3:25.46 | |||
Cetus | ||||||||||
58 | Milla Koskela | 1999 | 231 | 42.87 | 1:36.12 | 2:37.98 | 3:25.62 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Micaela Orellana | 1999 | 223 | 51.91 | 1:42.90 | 2:42.38 | 3:27.92 | |||
Cetus | ||||||||||
60 | Peppi Päiviö | 1999 | 220 | 48.57 | 1:38.96 | 2:41.61 | 3:29.02 | |||
Cetus | ||||||||||
61 | Kia Karike | 1999 | 219 | 51.71 | 1:46.26 | 2:42.09 | 3:29.25 | |||
Cetus | ||||||||||
62 | Linda Rautio | 1998 | 218 | 47.92 | 1:42.32 | 2:43.51 | 3:29.58 | |||
Cetus | ||||||||||
63 | Henna Spets | 1999 | 214 | 51.55 | 1:48.81 | 2:48.34 | 3:30.84 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
64 | Sanna Saarinen | 1998 | 211 | 49.00 | 1:46.75 | 2:46.86 | 3:31.83 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
65 | Eerika Lumme | 1999 | 210 | 51.71 | 1:45.07 | 2:47.04 | 3:32.35 | |||
Cetus | ||||||||||
66 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 209 | 47.24 | 1:40.07 | 2:44.66 | 3:32.51 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
67 | Saara Hirvo | 1999 | 208 | 48.06 | 1:47.29 | 2:46.39 | 3:32.99 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
68 | Jasmin Vacker | 1999 | 208 | 48.81 | 1:45.76 | 2:46.25 | 3:33.04 | |||
Poseidon | ||||||||||
69 | Sofia Laukkanen | 1998 | 205 | 50.25 | 1:43.23 | 2:45.85 | 3:34.08 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
70 | Ruth Nousiainen | 1998 | 202 | 49.23 | 1:46.13 | 2:46.31 | 3:34.84 | |||
Cetus | ||||||||||
71 | Pauliina Räsänen | 1999 | 202 | 55.01 | 1:48.93 | 2:48.48 | 3:34.93 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
72 | Linnea Lammivaara | 1999 | 200 | 51.45 | 1:44.43 | 2:50.53 | 3:35.83 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
73 | Vilma-Reetta Bergman | 1999 | 189 | 51.91 | 1:48.95 | 2:51.18 | 3:39.79 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
74 | Unna Lenruth | 1999 | 185 | 51.98 | 1:49.04 | 2:50.47 | 3:41.42 | |||
Cetus | ||||||||||
75 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 185 | 51.36 | 1:47.13 | 2:48.64 | 3:41.59 | |||
Cetus | ||||||||||
76 | Aino Taponen | 1998 | 174 | 1:51.08 | 2:54.67 | 3:46.11 | 3:46.11 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
77 | Kashika Arora | 1999 | 171 | 48.37 | 1:45.17 | 2:53.88 | 3:47.30 | |||
Poseidon | ||||||||||
78 | Elli Mauravaara | 1999 | 168 | 50.10 | 1:48.79 | 2:57.56 | 3:48.79 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
79 | Iida Rantanen | 1998 | 161 | 54.29 | 1:53.41 | 3:00.86 | 3:51.78 | |||
Cetus | ||||||||||
80 | Minna Tamminen | 1999 | 158 | 54.11 | 1:55.05 | 3:04.76 | 3:53.42 | |||
Cetus | ||||||||||
81 | Tinka Kuparinen | 1999 | 155 | 50.65 | 1:50.03 | 2:59.28 | 3:54.77 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
82 | Ella Merkle | 1999 | 129 | 57.39 | 2:04.12 | 3:17.58 | 4:09.87 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Aurora Mäkinen | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
- | Claudia Teikko | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Ella Kajander | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Suvi Jylhä | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 45, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Fedorov | 1999 | 346 | 36.53 | 1:19.18 | 2:06.31 | 2:42.57 | |||
Ekran | ||||||||||
2 | Daniil Krivtsov | 1999 | 325 | 35.48 | 1:19.38 | 2:08.34 | 2:45.98 | |||
Ekran | ||||||||||
3 | Peik Lindberg | 1999 | 293 | 37.88 | 1:21.89 | 2:14.88 | 2:51.71 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 287 | 38.18 | 1:26.14 | 2:15.62 | 2:52.98 | |||
Gladius | ||||||||||
5 | Eetu Alitalo | 1999 | 286 | 38.20 | 1:21.43 | 2:13.29 | 2:53.23 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Jere Ojakippola | 1999 | 279 | 40.02 | 1:25.99 | 2:18.73 | 2:54.72 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 276 | 38.11 | 1:24.44 | 2:17.28 | 2:55.34 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Elias Kuusisto | 1999 | 273 | 40.38 | 1:26.50 | 2:18.52 | 2:55.90 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Maxim Maurer | 2000 | 269 | 40.28 | 1:24.74 | 2:16.87 | 2:56.78 | |||
Ekran | ||||||||||
10 | Ivan Barinov | 1999 | 268 | 36.26 | 1:21.18 | 2:14.33 | 2:57.04 | |||
Ekran | ||||||||||
11 | Wilhelm Suominen | 1999 | 266 | 38.15 | 1:24.69 | 2:17.17 | 2:57.40 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Sergey Dudarev | 1999 | 259 | 40.54 | 1:27.38 | 2:19.76 | 2:58.96 | |||
Ekran | ||||||||||
13 | Otto Rannikko | 1999 | 235 | 40.19 | 1:28.20 | 2:27.83 | 3:04.93 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 232 | 42.04 | 1:30.21 | 2:24.66 | 3:05.63 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Niko Somila | 1999 | 218 | 39.88 | 1:27.00 | 2:26.05 | 3:09.63 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Saku Laakkonen | 1999 | 213 | 42.59 | 1:32.36 | 2:30.02 | 3:11.14 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Andrey Gololobov | 2001 | 210 | 48.01 | 1:38.78 | 2:30.81 | 3:11.94 | |||
Ekran | ||||||||||
18 | Alexander Alekseev | 1999 | 209 | 44.90 | 1:35.12 | 2:31.99 | 3:12.17 | |||
Ekran | ||||||||||
19 | Semen Limant | 2000 | 209 | 45.73 | 1:35.57 | 2:29.97 | 3:12.37 | |||
Ekran | ||||||||||
20 | Anton Tollander | 1999 | 206 | 42.21 | 1:31.69 | 2:25.71 | 3:13.04 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Henri Kyyrä | 1999 | 200 | 44.59 | 1:35.94 | 2:31.39 | 3:15.08 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Savva Malinin | 2000 | 190 | 42.43 | 1:31.80 | 2:33.15 | 3:18.35 | |||
Raduga | ||||||||||
23 | Akseli Heino | 1999 | 183 | 46.33 | 1:36.57 | 2:37.45 | 3:20.98 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Joel Knaapi | 2001 | 180 | 45.40 | 1:39.36 | 2:36.12 | 3:22.25 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | Lauri Kuuskoski | 1999 | 176 | 45.82 | 1:36.86 | 2:40.52 | 3:23.41 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Onni Punkka | 2000 | 166 | 48.97 | 1:42.32 | 2:41.77 | 3:27.45 | |||
Cetus | ||||||||||
27 | Alex Klemola | 1999 | 165 | 47.55 | 1:41.72 | 2:45.99 | 3:27.98 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Jani-Markus Sula | 1999 | 164 | 46.22 | 1:39.26 | 2:45.03 | 3:28.64 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Joona Salminen | 2000 | 145 | 52.24 | 1:45.65 | 2:53.11 | 3:37.01 | |||
Cetus | ||||||||||
30 | Hermes Heikkilä | 2001 | 145 | 47.86 | 1:45.18 | 2:44.86 | 3:37.09 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Aleksi Wilenius | 2000 | 131 | 52.26 | 1:51.02 | 2:55.86 | 3:44.81 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Leevi Nuora | 1999 | 130 | 48.46 | 1:43.48 | 2:57.90 | 3:44.99 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Emil Hanski | 1999 | 129 | 53.33 | 1:49.89 | 2:57.49 | 3:45.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Arttu Virtanen | 1999 | 126 | 53.07 | 1:55.01 | 3:01.00 | 3:47.46 | |||
Cetus | ||||||||||
35 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 122 | 52.12 | 1:48.58 | 3:00.40 | 3:49.94 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Einari Horttana | 1999 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Elias Lehmonen | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ilia Gololobov | 1999 | DSQ | |||||||
Ekran | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Jan Strömberg | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Joni Aaltonen | 1999 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Martin Wiberg | 2000 | DSQ | |||||||
SC Raseborg | ||||||||||
SW 10.3 Ei koskenut seinää käännöksessä | ||||||||||
Laji 45, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Kämäräinen | 1997 | 374 | 32.37 | 1:11.85 | 2:01.71 | 2:38.40 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Arttu Mitrunen | 1997 | 352 | 35.54 | 1:16.19 | 2:03.38 | 2:41.62 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Topias Vainio | 1997 | 337 | 36.57 | 1:17.36 | 2:07.82 | 2:43.95 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Thomas Böckerman | 1997 | 327 | 35.28 | 1:18.53 | 2:07.97 | 2:45.54 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Toni Meriläinen | 1997 | 312 | 34.16 | 1:18.35 | 2:08.05 | 2:48.31 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Alexei Upornikov | 1998 | 308 | 38.94 | 1:22.74 | 2:11.33 | 2:49.02 | |||
Poseidon | ||||||||||
7 | Jaro Salo | 1997 | 296 | 37.85 | 1:20.81 | 2:12.29 | 2:51.12 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Marko Lassila | 1998 | 266 | 40.50 | 1:23.27 | 2:18.79 | 2:57.45 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Topi Suomalainen | 1998 | 261 | 42.83 | 1:27.86 | 2:20.22 | 2:58.62 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Anton Vaherno | 1998 | 255 | 40.79 | 1:25.37 | 2:20.29 | 3:00.04 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Vilho Mäenpää | 1998 | 254 | 42.24 | 1:31.13 | 2:20.62 | 3:00.24 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Toni Saharinen | 1997 | 251 | 42.02 | 1:26.88 | 2:22.60 | 3:00.84 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Joonatan Mustonen | 1997 | 250 | 40.21 | 1:31.01 | 2:21.23 | 3:01.03 | |||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
14 | Antti Nieminen | 1997 | 243 | 39.70 | 1:29.46 | 2:22.72 | 3:02.84 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Henrik Häkkinen | 1998 | 241 | 39.63 | 1:32.03 | 2:24.95 | 3:03.27 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
16 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 241 | 41.42 | 1:27.21 | 2:22.47 | 3:03.45 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Joonatan Palo | 1998 | 228 | 44.07 | 1:33.48 | 2:25.82 | 3:06.87 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Valtteri Somero | 1998 | 209 | 42.79 | 1:35.87 | 2:30.51 | 3:12.12 | |||
Poseidon | ||||||||||
19 | Ilari Koskimies | 1998 | 201 | 48.02 | 1:35.43 | 2:32.65 | 3:14.73 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Elias Hjelm | 1998 | 199 | 47.29 | 1:36.45 | 2:32.77 | 3:15.31 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Aleksi Salminen | 1998 | 198 | 45.26 | 1:36.81 | 2:34.06 | 3:15.76 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Joona Lätti | 1997 | 192 | 41.99 | 1:35.19 | 2:32.63 | 3:17.75 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Kevin Andersson | 1998 | 177 | 47.13 | 1:41.63 | 2:37.36 | 3:23.21 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Miko Lepistö | 1998 | 176 | 44.60 | 1:37.62 | 2:36.64 | 3:23.45 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Santeri Huhtala | 1998 | 165 | 46.23 | 1:39.11 | 2:39.90 | 3:28.16 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Frans Antila | 1998 | 153 | 46.83 | 1:45.08 | 2:47.15 | 3:33.30 | |||
Cetus | ||||||||||
27 | Axel Gotthardt | 1998 | 136 | 55.12 | 1:51.40 | 2:54.69 | 3:41.61 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Miika Mäentaus | 1998 | 134 | 51.44 | 1:47.25 | 2:53.97 | 3:42.93 | |||
Cetus | ||||||||||
29 | Rasmus Virta | 1998 | 117 | 50.43 | 1:51.84 | 3:03.57 | 3:53.48 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Janne Haavisto | 1998 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Jonatan Wallenstein | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Lassi Ruohonen | 1998 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lisa Kharisova | 2000 | 249 | 47.35 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 233 | 48.41 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
3 | Reetta Rantakokko | 2001 | 207 | 50.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Emma Kotiranta | 2001 | 204 | 50.64 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Nea Eränpalo | 2001 | 192 | 51.64 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
6 | Tessa Helenius | 2000 | 192 | 51.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Anni Eloranta | 2001 | 178 | 52.94 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
8 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 169 | 53.93 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 162 | 54.67 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Jenny Kareinen | 2002 | 159 | 54.96 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Sanni Pahta | 2000 | 155 | 55.45 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Vilma Roman | 2000 | 145 | 56.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Sanna Putkonen | 2001 | 144 | 56.89 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
14 | Ida Nordquist | 2001 | 127 | 59.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Sofia Tuovila | 2001 | 121 | 1:00.27 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Lilli Louhikoski | 2002 | 111 | 1:01.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Hanna Kareinen | 2000 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Ksenia Burakova | 2001 | DSQ | |||||||
Raduga | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Kontturi | 1998 | 406 | 40.24 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Lolita Dolgova | 1999 | 406 | 40.26 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Jonna Eloranta | 1999 | 354 | 42.13 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
4 | Irina Filipova | 1998 | 339 | 42.73 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
5 | Anastasiia Fursova | 1999 | 319 | 43.62 | ||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Lotta Räisänen | 1999 | 315 | 43.81 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Lene Ruohomäki | 1998 | 259 | 46.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Ella Kurttila | 1998 | 254 | 47.06 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Hanni Pratsch | 1999 | 236 | 48.21 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Helena Knaapi | 1999 | 232 | 48.49 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Aino Heimovaara | 1998 | 209 | 50.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Saga Räsänen | 1998 | 195 | 51.37 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Ella Auvinen | 1999 | 193 | 51.59 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Cecilia Widbom | 1999 | 173 | 53.47 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Anmari Porkka | 1998 | 167 | 54.08 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 47, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Fedorov | 1999 | 323 | 38.87 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Arkadiy Ratnikov | 1999 | 313 | 39.29 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Egor Andreev | 1999 | 297 | 39.97 | ||||||
Raduga | ||||||||||
4 | Arseny Gavrilovski | 1999 | 287 | 40.45 | ||||||
Ekran | ||||||||||
5 | Artem Mizinov | 1999 | 278 | 40.84 | ||||||
Ekran | ||||||||||
6 | Ivan Kiselev | 2000 | 263 | 41.63 | ||||||
Ekran | ||||||||||
7 | Kirill Egorov | 2000 | 246 | 42.57 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 220 | 44.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 212 | 44.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Konstantin Vojnich | 2000 | 188 | 46.57 | ||||||
Raduga | ||||||||||
11 | Henri Kyyrä | 1999 | 185 | 46.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Ivan Boiko | 1999 | 179 | 47.32 | ||||||
Ekran | ||||||||||
13 | Joel Knaapi | 2001 | 179 | 47.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 176 | 47.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Martin Wiberg | 2000 | 172 | 47.92 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
16 | Savelij Badanin | 2000 | 168 | 48.32 | ||||||
Raduga | ||||||||||
17 | Abramov Evgenii | 2001 | 168 | 48.36 | ||||||
Raduga | ||||||||||
18 | Emil Karenius | 1999 | 163 | 48.83 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
19 | Igor Baljaev | 2000 | 160 | 49.16 | ||||||
Raduga | ||||||||||
20 | Tuomas Uusitalo | 1999 | 158 | 49.38 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Anton Karkaunen | 2001 | 147 | 50.57 | ||||||
Raduga | ||||||||||
22 | Ville Laukkanen | 1999 | 138 | 51.63 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Mikael Karenius | 1999 | 134 | 52.18 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
24 | Lauri Helin | 2000 | 132 | 52.42 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Herman Widbom | 2001 | 125 | 53.30 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Grigorii Orinich | 2001 | 124 | 53.45 | ||||||
Raduga | ||||||||||
27 | Reko Penttilä | 1999 | 120 | 54.01 | ||||||
Cetus | ||||||||||
28 | Otso Helstelä | 2000 | 119 | 54.28 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Konsta Seppä | 2001 | 108 | 55.93 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Joona Salminen | 2000 | 108 | 56.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
31 | Sakari Karisto | 1999 | 106 | 56.37 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Joona Ruuskanen | 2000 | 102 | 57.00 | ||||||
Cetus | ||||||||||
33 | Alexander Elizarov | 2001 | 102 | 57.08 | ||||||
Raduga | ||||||||||
34 | Jani Pölönen | 2000 | 97 | 58.13 | ||||||
Cetus | ||||||||||
35 | Juho Ruuskanen | 2001 | 83 | 1:01.23 | ||||||
Cetus | ||||||||||
36 | Juska Juselius | 2000 | 78 | 1:02.43 | ||||||
Cetus | ||||||||||
37 | Henrik Martola | 2000 | 72 | 1:04.07 | ||||||
Cetus | ||||||||||
38 | Oskar Nordquist | 1999 | 68 | 1:05.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Jesse Savolainen | 1999 | 66 | 1:06.06 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
40 | Ville Ruokonen | 2000 | 37 | 1:20.04 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Valtteri Lausala | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Ville Lauslahti | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 47, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Mitrunen | 1997 | 336 | 38.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Arni Siline | 1997 | 307 | 39.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Henri Kämäräinen | 1997 | 306 | 39.56 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Joonatan Mustonen | 1997 | 293 | 40.15 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
5 | Eemil Varho | 1997 | 274 | 41.07 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Jaro Salo | 1997 | 265 | 41.50 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Vilho Mäenpää | 1998 | 246 | 42.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Sami Westman | 1998 | 198 | 45.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Toni Saharinen | 1997 | 179 | 47.28 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Robin Bucher | 1997 | 164 | 48.74 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Emil Eronen | 1998 | 163 | 48.83 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Lauri Kuitunen | 1998 | 161 | 49.05 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Niklas Berglund | 1998 | 121 | 53.91 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Joona Lätti | 1997 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Topias Peltonen | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 48, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Maria Bender | 2000 | 436 | 38.04 | 1:16.67 | |||||
Ekran | ||||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 295 | 43.23 | 1:27.26 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 273 | 43.05 | 1:29.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Ksenia Egorova | 2000 | 264 | 44.76 | 1:30.57 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
5 | Roosa Rekola | 2000 | 264 | 43.27 | 1:30.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Anni Sahla | 2000 | 256 | 44.82 | 1:31.48 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Riina Karola | 2000 | 247 | 45.02 | 1:32.69 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Vilma Roman | 2000 | 229 | 47.33 | 1:34.99 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Sonja Keränen | 2000 | 218 | 47.53 | 1:36.59 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
10 | Sara Häkkinen | 2000 | 217 | 47.27 | 1:36.68 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Iida Reini | 2000 | 202 | 48.71 | 1:39.00 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Emma Leppä | 2000 | 200 | 49.19 | 1:39.41 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Roosa Lappi | 2000 | 199 | 50.85 | 1:39.48 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Anna Tahvanainen | 2000 | 189 | 48.49 | 1:41.30 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Polina Zhadan | 2001 | 183 | 49.12 | 1:42.29 | |||||
Raduga | ||||||||||
16 | Mira Tarnanen | 2000 | 182 | 49.52 | 1:42.61 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 177 | 50.35 | 1:43.51 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Annika Hänninen | 2000 | 170 | 50.32 | 1:44.99 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Tamilia Andreeva | 2001 | 165 | 52.62 | 1:46.00 | |||||
Raduga | ||||||||||
20 | Anna Starikova | 2001 | 156 | 52.07 | 1:47.98 | |||||
Raduga | ||||||||||
21 | Irina Rasskazenkova | 2001 | 152 | 52.25 | 1:48.93 | |||||
Raduga | ||||||||||
22 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 150 | 53.80 | 1:49.44 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Suvi Pakalen | 2000 | 136 | 54.36 | 1:53.06 | |||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Linnea Eklund | 2000 | 133 | 53.86 | 1:53.87 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Marina Dainakova | 2002 | 131 | 55.57 | 1:54.30 | |||||
Raduga | ||||||||||
26 | Riina Lagerblom | 2000 | 119 | 55.45 | 1:58.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Nea Tiesmäki | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 48, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirva Kallström | 1999 | 443 | 37.38 | 1:16.27 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Anna Udalova | 1999 | 440 | 37.24 | 1:16.42 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Roosa Mört | 1999 | 385 | 38.38 | 1:19.92 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Merina Suoranta | 1999 | 377 | 39.68 | 1:20.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Saga Kortetjärvi | 1998 | 372 | 39.88 | 1:20.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Henna Rouvinen | 1999 | 371 | 39.63 | 1:20.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Sini Koivu | 1999 | 366 | 39.44 | 1:21.27 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Sohvi Nenonen | 1999 | 350 | 40.35 | 1:22.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Emmi Valdolin | 1999 | 339 | 41.42 | 1:23.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Anastasia Poretskikh | 1999 | 338 | 40.23 | 1:23.42 | |||||
Ekran | ||||||||||
11 | May Vannasmaa | 1998 | 337 | 40.62 | 1:23.48 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Emma Suotula | 1998 | 335 | 41.16 | 1:23.71 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Ida Suomela | 1999 | 312 | 41.14 | 1:25.72 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Jatta Jyrämä | 1999 | 308 | 42.29 | 1:26.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Lotta Åkerlund | 1998 | 298 | 42.99 | 1:27.04 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Jenna Saario | 1999 | 298 | 42.69 | 1:27.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Aino Otava | 1999 | 294 | 43.10 | 1:27.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Unna Harjamäki | 1998 | 286 | 43.78 | 1:28.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Minni Kotka | 1998 | 279 | 42.05 | 1:28.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Ida Mustonen | 1998 | 274 | 44.15 | 1:29.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Ekaterina Isaeva | 1999 | 271 | 43.71 | 1:29.85 | |||||
Raduga | ||||||||||
22 | Irina Filipova | 1998 | 270 | 43.93 | 1:29.91 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
23 | Katja Malmi | 1998 | 266 | 44.67 | 1:30.36 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Joanna Hamberg | 1998 | 264 | 43.80 | 1:30.65 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
25 | Oona Pelttari | 1998 | 261 | 44.80 | 1:30.91 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Adelia Spångberg | 1999 | 257 | 44.90 | 1:31.46 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Jenni Löyttymäki | 1998 | 254 | 44.87 | 1:31.77 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
28 | Lotta Räisänen | 1999 | 253 | 44.98 | 1:31.84 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Anastasiia Fursova | 1999 | 249 | 44.73 | 1:32.42 | |||||
Raduga | ||||||||||
30 | Sonja Vainionpää | 1999 | 245 | 45.91 | 1:32.83 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Sanni Malinen | 1998 | 244 | 45.76 | 1:33.01 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Peppi Päiviö | 1999 | 243 | 44.58 | 1:33.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Emma Suomio | 1998 | 241 | 45.79 | 1:33.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 228 | 45.98 | 1:35.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Micaela Andersin | 1999 | 225 | 46.77 | 1:35.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
36 | Sini Parviainen | 1999 | 225 | 45.95 | 1:35.57 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Helmi Kapiainen | 1998 | 214 | 46.43 | 1:37.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
38 | Kariima Doukni | 1998 | 213 | 45.79 | 1:37.30 | |||||
Poseidon | ||||||||||
39 | Aurora Mäkinen | 1998 | 208 | 47.31 | 1:38.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
40 | Sofia Laukkanen | 1998 | 201 | 47.33 | 1:39.28 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
41 | Linda Rautio | 1998 | 189 | 48.69 | 1:41.27 | |||||
Cetus | ||||||||||
42 | Ella Kajander | 1999 | 183 | 50.02 | 1:42.45 | |||||
Cetus | ||||||||||
43 | Aino Taponen | 1998 | 174 | 49.44 | 1:44.14 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
44 | Vilma-Reetta Bergman | 1999 | 171 | 51.00 | 1:44.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Jamina Riittinen | 1998 | 161 | 51.43 | 1:46.89 | |||||
Poseidon | ||||||||||
46 | Anmari Porkka | 1998 | 159 | 51.84 | 1:47.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Mari Kolkki | 1998 | 154 | 51.58 | 1:48.46 | |||||
Cetus | ||||||||||
48 | Tinka Kuparinen | 1999 | 151 | 52.81 | 1:49.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
49 | Iida Rantanen | 1998 | 148 | 53.52 | 1:49.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
50 | Julia Hyvönen | 1998 | 143 | 53.62 | 1:51.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Pinja Heinonen | 1998 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 49, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Rudolf Bauer | 1999 | 289 | 38.18 | 1:18.56 | |||||
Ekran | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 276 | 39.52 | 1:19.76 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Alexey Lisogorov | 1999 | 262 | 38.85 | 1:21.20 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Ivan Bobrovski | 1999 | 257 | 39.66 | 1:21.71 | |||||
Ekran | ||||||||||
5 | Maxim Mauerer | 2000 | 243 | 40.72 | 1:23.22 | |||||
Ekran | ||||||||||
6 | Wilhelm Suominen | 1999 | 224 | 41.16 | 1:25.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Denis Pushkin | 2000 | 223 | 42.53 | 1:25.68 | |||||
Dolphin SPB | ||||||||||
8 | Sergey Dudarev | 1999 | 220 | 41.54 | 1:26.10 | |||||
Ekran | ||||||||||
9 | Elias Kuusisto | 1999 | 217 | 42.95 | 1:26.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Ivan Barinov | 1999 | 207 | 42.24 | 1:27.75 | |||||
Ekran | ||||||||||
11 | Jan Strömberg | 1999 | 205 | 43.46 | 1:28.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Niko Somila | 1999 | 204 | 42.72 | 1:28.16 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Sergey Sychev | 2000 | 203 | 43.76 | 1:28.42 | |||||
Raduga | ||||||||||
14 | Viktor Kovalev | 2000 | 199 | 44.00 | 1:28.97 | |||||
Raduga | ||||||||||
15 | Mikhail Markevich | 1999 | 198 | 42.95 | 1:29.04 | |||||
Ekran | ||||||||||
16 | Anton Tollander | 1999 | 175 | 43.91 | 1:32.82 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Saku Laakkonen | 1999 | 162 | 46.56 | 1:35.37 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Joni Aaltonen | 1999 | 157 | 47.32 | 1:36.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Leevi Nuora | 1999 | 145 | 49.00 | 1:38.96 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Elias Lehmonen | 1999 | 138 | 48.69 | 1:40.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Nikita Gryaznov | 2000 | 132 | 49.49 | 1:41.95 | |||||
Ekran | ||||||||||
22 | Emil Hanski | 1999 | 129 | 50.00 | 1:42.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Antti Lehtinen | 1999 | 102 | 52.46 | 1:51.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Eetu Isosuo | 2000 | 96 | 53.35 | 1:53.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Jasperi Lempiäinen | 1999 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Vladislav Toloknov | 1999 | DSQ | |||||||
Ekran | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 49, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Haanpää | 1997 | 422 | 33.81 | 1:09.23 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 386 | 34.36 | 1:11.34 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Topias Vainio | 1997 | 357 | 35.67 | 1:13.20 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Matias Yritys | 1997 | 333 | 36.25 | 1:14.97 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Juhana Autti | 1997 | 331 | 36.61 | 1:15.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Thomas Böckerman | 1997 | 293 | 37.98 | 1:18.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Jaro Salo | 1997 | 263 | 40.05 | 1:21.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Topi Suomalainen | 1998 | 254 | 40.46 | 1:21.99 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Alexei Upornikov | 1998 | 246 | 40.62 | 1:22.95 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Reko Patinen | 1998 | 237 | 41.17 | 1:23.92 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Esa Paavilainen | 1997 | 212 | 42.85 | 1:27.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Janne Haavisto | 1998 | 211 | 43.55 | 1:27.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Niko Nästi | 1997 | 196 | 42.91 | 1:29.41 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Jonatan Wallenstein | 1998 | 189 | 43.39 | 1:30.47 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Elias Hjelm | 1998 | 180 | 45.49 | 1:31.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Joonatan Palo | 1998 | 180 | 44.16 | 1:32.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Joonas Kotiranta | 1998 | 177 | 45.91 | 1:32.51 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Vilho Mäenpää | 1998 | 177 | 1:32.54 | 1:32.54 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Lassi Ruohonen | 1998 | 157 | 46.52 | 1:36.36 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Joel Vaitilo | 1998 | 135 | 50.78 | 1:41.32 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Miika Mäentaus | 1998 | 128 | 50.77 | 1:43.01 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Kevin Andersson | 1998 | 119 | 51.63 | 1:45.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 50, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Aalto | 2000 | 334 | 36.44 | 1:15.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 305 | 37.34 | 1:17.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Olesja Masljakova | 2001 | 301 | 37.21 | 1:17.68 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Siiri Salokorpi | 2000 | 251 | 40.85 | 1:22.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Margarita Grigoreva | 2000 | 249 | 39.44 | 1:22.73 | |||||
Raduga | ||||||||||
6 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 238 | 40.72 | 1:23.98 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Neea Ramsay | 2000 | 235 | 40.37 | 1:24.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Ksenia Bachevskaya | 2000 | 234 | 39.24 | 1:24.54 | |||||
Raduga | ||||||||||
9 | Sonja Keränen | 2000 | 229 | 1:25.14 | 1:25.14 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
10 | Vilma Roman | 2000 | 224 | 41.24 | 1:25.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Riina Karola | 2000 | 222 | 40.48 | 1:25.94 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Noora Kanerva | 2000 | 220 | 41.11 | 1:26.26 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Nelle Ojakippola | 2001 | 210 | 41.67 | 1:27.65 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
14 | Pinja Peltonen | 2000 | 209 | 40.51 | 1:27.68 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Emma Leppä | 2000 | 208 | 42.17 | 1:27.90 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
16 | Reetta Rantakokko | 2001 | 197 | 43.56 | 1:29.44 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Marie Tuominen | 2000 | 196 | 42.43 | 1:29.69 | |||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Emilia Kari | 2000 | 196 | 42.59 | 1:29.71 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 195 | 43.17 | 1:29.85 | |||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Jenna Mustonen | 2000 | 181 | 41.88 | 1:32.11 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
21 | Helmi Haataja | 2000 | 180 | 44.12 | 1:32.18 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 171 | 44.51 | 1:33.76 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Yana Talay | 2001 | 163 | 46.10 | 1:35.29 | |||||
Raduga | ||||||||||
24 | Svetlana Tumanova | 2001 | 160 | 45.25 | 1:35.87 | |||||
Raduga | ||||||||||
25 | Ida Nordquist | 2001 | 155 | 46.09 | 1:36.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Sanni Kuitunen | 2000 | 137 | 45.75 | 1:41.04 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
27 | Tessa Helenius | 2000 | 131 | 45.66 | 1:42.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Natalia Rybalko | 2001 | 127 | 47.77 | 1:43.63 | |||||
Raduga | ||||||||||
29 | Ida Ritschkoff | 2000 | 127 | 46.15 | 1:43.64 | |||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Sofia Tuovila | 2001 | 126 | 46.41 | 1:43.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Elsa Kotola | 2001 | 125 | 44.97 | 1:44.21 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
32 | Nea Tiesmäki | 2000 | 115 | 48.01 | 1:47.22 | |||||
Cetus | ||||||||||
Laji 50, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 466 | 32.62 | 1:07.15 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Lubov Zolotariova | 1999 | 427 | 33.14 | 1:09.15 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Milla Inkeroinen | 1998 | 424 | 33.28 | 1:09.33 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Mirva Kallström | 1999 | 420 | 33.68 | 1:09.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Annika Stenberg | 1998 | 397 | 35.11 | 1:10.87 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Sohvi Nenonen | 1999 | 376 | 34.58 | 1:12.13 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Emma Suotula | 1998 | 375 | 34.83 | 1:12.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Lotta Åkerlund | 1998 | 373 | 35.50 | 1:12.32 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Anastasia Poretskikh | 1999 | 372 | 35.25 | 1:12.39 | |||||
Ekran | ||||||||||
10 | Natalia Iakoleva | 1999 | 365 | 35.16 | 1:12.87 | |||||
Ekran | ||||||||||
11 | May Vannasmaa | 1998 | 365 | 34.73 | 1:12.89 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Annika Rautiainen | 1998 | 339 | 35.79 | 1:14.65 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Alexandra Strelnmikova | 1999 | 338 | 35.85 | 1:14.74 | |||||
Ekran | ||||||||||
13 | Jatta Jyrämä | 1999 | 338 | 35.57 | 1:14.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Evgenia Golovacheva | 1999 | 332 | 36.25 | 1:15.20 | |||||
Raduga | ||||||||||
16 | Salla Puhtimäki | 1998 | 317 | 35.78 | 1:16.33 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
17 | Minni Kotka | 1998 | 317 | 36.89 | 1:16.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 315 | 37.02 | 1:16.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Emilia Lähteenmäki | 1998 | 314 | 36.69 | 1:16.62 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
20 | Sini Koivu | 1999 | 303 | 37.05 | 1:17.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Aino Heimovaara | 1998 | 302 | 36.52 | 1:17.61 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Milja Korte | 1998 | 298 | 38.33 | 1:17.94 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Anni Reponen | 1998 | 295 | 37.66 | 1:18.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Jonna Eloranta | 1999 | 294 | 37.31 | 1:18.28 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
25 | Juulia Jokinen | 1999 | 292 | 37.44 | 1:18.53 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
26 | Sofia Väljä | 1999 | 290 | 37.91 | 1:18.67 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Anniina Perkiö | 1999 | 287 | 37.24 | 1:18.93 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Ida Mustonen | 1998 | 287 | 37.93 | 1:18.96 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Nina Haltia | 1999 | 286 | 37.74 | 1:19.05 | |||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Amanda Kielo | 1998 | 282 | 38.64 | 1:19.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Tilda Vainio | 1999 | 275 | 38.77 | 1:20.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Beatrice Corander | 1998 | 275 | 39.16 | 1:20.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Lene Ruohomäki | 1998 | 272 | 38.73 | 1:20.34 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Henna Spets | 1999 | 272 | 39.05 | 1:20.35 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
35 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 271 | 38.58 | 1:20.46 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Milla Koskela | 1999 | 270 | 37.50 | 1:20.60 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Venla Huju | 1999 | 265 | 38.19 | 1:21.11 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
38 | Inari Rostedt | 1999 | 257 | 39.46 | 1:21.95 | |||||
Cetus | ||||||||||
39 | Katja Malmi | 1998 | 254 | 38.98 | 1:22.24 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Ekaterina Rezunik | 1999 | 249 | 39.00 | 1:22.75 | |||||
Raduga | ||||||||||
41 | Emma Suomio | 1998 | 238 | 40.29 | 1:23.98 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
42 | Kariima Doukni | 1998 | 234 | 38.65 | 1:24.52 | |||||
Poseidon | ||||||||||
43 | Sanna Saarinen | 1998 | 232 | 40.96 | 1:24.77 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
44 | Eerika Lumme | 1999 | 231 | 40.77 | 1:24.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
45 | Ruth Nousiainen | 1998 | 227 | 40.58 | 1:25.30 | |||||
Cetus | ||||||||||
46 | Micaela Orellana | 1999 | 226 | 41.31 | 1:25.45 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Jasmin Vacker | 1999 | 225 | 40.86 | 1:25.63 | |||||
Poseidon | ||||||||||
48 | Natasha Tuomas | 1999 | 219 | 40.03 | 1:26.34 | |||||
Poseidon | ||||||||||
49 | Linnea Lammivaara | 1999 | 218 | 41.70 | 1:26.49 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
50 | Rosalia Snellman | 1998 | 217 | 41.16 | 1:26.59 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
51 | Ella Auvinen | 1999 | 214 | 40.88 | 1:27.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
52 | Kia Karike | 1999 | 211 | 42.12 | 1:27.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
53 | Julia Hyvönen | 1998 | 207 | 39.13 | 1:28.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
54 | Cecilia Widbom | 1999 | 205 | 40.77 | 1:28.29 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
55 | Helena Knaapi | 1999 | 195 | 41.76 | 1:29.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
56 | Claudia Teikko | 1999 | 195 | 42.27 | 1:29.78 | |||||
Cetus | ||||||||||
57 | Kashika Arora | 1999 | 189 | 42.85 | 1:30.67 | |||||
Poseidon | ||||||||||
58 | Unna Lenruth | 1999 | 184 | 43.32 | 1:31.48 | |||||
Cetus | ||||||||||
59 | Elli Mauravaara | 1999 | 178 | 44.01 | 1:32.57 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
60 | Hilkka Inkeroinen | 1998 | 168 | 43.87 | 1:34.28 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
61 | Minna Tamminen | 1999 | 159 | 45.85 | 1:36.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
62 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 158 | 45.53 | 1:36.31 | |||||
Cetus | ||||||||||
63 | Ella Merkle | 1999 | 140 | 47.54 | 1:40.36 | |||||
Cetus | ||||||||||
64 | Saga Räsänen | 1998 | 135 | 46.78 | 1:41.59 | |||||
Cetus | ||||||||||
65 | Jamina Riittinen | 1998 | 132 | 46.80 | 1:42.28 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 51, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Toloknov | 1999 | 341 | 32.76 | 1:07.13 | |||||
Ekran | ||||||||||
2 | Nikolai Burov | 1999 | 326 | 31.88 | 1:08.13 | |||||
Ekran | ||||||||||
3 | Peik Lindberg | 1999 | 321 | 33.24 | 1:08.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Viacheslav Timofeev | 1999 | 314 | 33.13 | 1:09.00 | |||||
Ekran | ||||||||||
5 | Jonni Aho | 1999 | 314 | 33.37 | 1:09.05 | |||||
Gladius | ||||||||||
6 | Otto Rannikko | 1999 | 298 | 34.49 | 1:10.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Jere Ojakippola | 1999 | 292 | 34.28 | 1:10.72 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Artem Kalinin | 1999 | 290 | 33.79 | 1:10.88 | |||||
Ekran | ||||||||||
9 | Eetu Alitalo | 1999 | 289 | 34.27 | 1:10.95 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 283 | 33.34 | 1:11.43 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Elias Kuusisto | 1999 | 282 | 34.60 | 1:11.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Alexey Shipilevskiy | 1999 | 270 | 34.13 | 1:12.55 | |||||
Ekran | ||||||||||
13 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 244 | 35.75 | 1:15.02 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Niko Somila | 1999 | 242 | 35.69 | 1:15.29 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Alexey Pavlov | 2000 | 236 | 36.22 | 1:15.88 | |||||
Ekran | ||||||||||
16 | Lauri Kuuskoski | 1999 | 229 | 35.69 | 1:16.73 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Henri Kyyrä | 1999 | 224 | 36.77 | 1:17.28 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Saku Laakkonen | 1999 | 223 | 37.16 | 1:17.36 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Vili Korhonen | 1999 | 208 | 37.50 | 1:19.18 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
20 | Jan Strömberg | 1999 | 204 | 38.41 | 1:19.69 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Verneri Mattila | 1999 | 198 | 38.93 | 1:20.43 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Bogdan Belishev | 1999 | 197 | 38.11 | 1:20.62 | |||||
Ekran | ||||||||||
23 | Eetu Nyman | 1999 | 197 | 38.71 | 1:20.65 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
24 | Alexey Shubin | 2000 | 192 | 38.44 | 1:21.30 | |||||
Raduga | ||||||||||
25 | Joel Knaapi | 2001 | 186 | 39.32 | 1:22.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Jani-Markus Sula | 1999 | 185 | 39.47 | 1:22.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Akseli Heino | 1999 | 182 | 38.10 | 1:22.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Onni Punkka | 2000 | 178 | 39.15 | 1:23.32 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Vlad Semenenok | 2000 | 174 | 39.26 | 1:23.99 | |||||
Raduga | ||||||||||
30 | Alex Klemola | 1999 | 170 | 40.54 | 1:24.68 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
31 | Daniil Elcin | 2000 | 169 | 38.41 | 1:24.87 | |||||
Raduga | ||||||||||
32 | Ville Laukkanen | 1999 | 165 | 39.51 | 1:25.46 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 163 | 40.60 | 1:25.93 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Otso Helstelä | 2000 | 162 | 41.64 | 1:25.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Valtteri Lausala | 1999 | 158 | 41.04 | 1:26.70 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Einari Horttana | 1999 | 153 | 40.29 | 1:27.65 | |||||
Poseidon | ||||||||||
37 | Tuomas Uusitalo | 1999 | 150 | 42.13 | 1:28.34 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
38 | Kasperi Paananen | 1999 | 148 | 41.81 | 1:28.68 | |||||
Cetus | ||||||||||
39 | Kujansuu Jere | 1999 | 147 | 40.22 | 1:28.86 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
40 | Egor Bondar | 2000 | 147 | 41.74 | 1:28.97 | |||||
Raduga | ||||||||||
41 | Aleksi Wilenius | 2000 | 145 | 41.90 | 1:29.35 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
42 | Herman Widbom | 2001 | 142 | 41.77 | 1:29.89 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
43 | Lauri Helin | 2000 | 139 | 43.25 | 1:30.65 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
44 | Kirill Tristen | 2001 | 137 | 41.75 | 1:30.95 | |||||
Raduga | ||||||||||
45 | Joona Siren | 2000 | 135 | 42.91 | 1:31.55 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
46 | Hermes Heikkilä | 2001 | 131 | 41.92 | 1:32.26 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Luukas Nisula | 1999 | 122 | 44.15 | 1:34.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
48 | Antti Lehtinen | 1999 | 122 | 43.42 | 1:34.62 | |||||
Cetus | ||||||||||
49 | Konsta Seppä | 2001 | 121 | 43.76 | 1:34.89 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 121 | 43.71 | 1:34.94 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
51 | Jani Pölönen | 2000 | 119 | 44.82 | 1:35.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
52 | Joona Ruuskanen | 2000 | 115 | 44.96 | 1:36.39 | |||||
Cetus | ||||||||||
53 | Evgenii Sadovnikov | 2001 | 110 | 44.60 | 1:37.82 | |||||
Raduga | ||||||||||
54 | Aleksandr Prokofev | 2001 | 106 | 44.28 | 1:39.05 | |||||
Raduga | ||||||||||
55 | Ville Lauslahti | 2001 | 105 | 46.20 | 1:39.40 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
56 | Dmitrii Popov | 2001 | 99 | 46.89 | 1:41.31 | |||||
Raduga | ||||||||||
57 | Ville Ruokonen | 2000 | 95 | 47.97 | 1:42.85 | |||||
Poseidon | ||||||||||
58 | Jasperi Lempiäinen | 1999 | 94 | 48.09 | 1:43.17 | |||||
Poseidon | ||||||||||
59 | Oskar Nordquist | 1999 | 93 | 48.07 | 1:43.37 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
60 | Egor Podkopaev | 2001 | 91 | 46.99 | 1:44.24 | |||||
Raduga | ||||||||||
61 | Juho Ruuskanen | 2001 | 90 | 49.47 | 1:44.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
62 | Juska Juselius | 2000 | 83 | 48.86 | 1:47.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
63 | Reko Penttilä | 1999 | 82 | 49.82 | 1:47.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
64 | Henrik Martola | 2000 | 77 | 52.40 | 1:50.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
65 | Matvei Gukov | 2001 | 71 | 50.74 | 1:53.03 | |||||
Raduga | ||||||||||
- | Jesse Savolainen | 1999 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sakari Karisto | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 51, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 425 | 30.15 | 1:02.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Joona Haanpää | 1997 | 419 | 30.62 | 1:02.68 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Henrik Rinkinen | 1997 | 386 | 31.53 | 1:04.45 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Topias Vainio | 1997 | 373 | 31.38 | 1:05.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Juhana Autti | 1997 | 350 | 32.17 | 1:06.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Arttu Mitrunen | 1997 | 335 | 31.78 | 1:07.56 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Eemil Varho | 1997 | 335 | 32.59 | 1:07.56 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Thomas Böckerman | 1997 | 322 | 32.27 | 1:08.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Toni Meriläinen | 1997 | 318 | 32.68 | 1:08.71 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Marko Lassila | 1998 | 313 | 33.52 | 1:09.07 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Joonatan Mustonen | 1997 | 293 | 33.62 | 1:10.61 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
12 | Niko Nästi | 1997 | 286 | 33.63 | 1:11.16 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Topi Suomalainen | 1998 | 286 | 34.25 | 1:11.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Anton Vaherno | 1998 | 280 | 34.29 | 1:11.71 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Daniil Alpatov | 1998 | 271 | 33.96 | 1:12.51 | |||||
Ekran | ||||||||||
16 | Henrik Häkkinen | 1998 | 271 | 35.45 | 1:12.52 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Antti Nieminen | 1997 | 264 | 34.74 | 1:13.13 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Joel Af Hällström | 1997 | 261 | 34.91 | 1:13.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 235 | 36.48 | 1:16.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Valtteri Somero | 1998 | 228 | 36.01 | 1:16.76 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Joonatan Palo | 1998 | 221 | 36.31 | 1:17.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Aleksi Salminen | 1998 | 218 | 36.43 | 1:18.00 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Robin Bucher | 1997 | 218 | 36.70 | 1:18.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Jon Lundgren | 1998 | 217 | 38.26 | 1:18.09 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Lauri Kuitunen | 1998 | 208 | 37.29 | 1:19.17 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Topias Peltonen | 1997 | 199 | 37.09 | 1:20.29 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Joonas Kotiranta | 1998 | 194 | 38.69 | 1:21.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Tommi Tikkanen | 1998 | 174 | 39.88 | 1:24.08 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Samuel Heinonen | 1998 | 171 | 39.33 | 1:24.48 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Axel Gotthardt | 1998 | 153 | 42.57 | 1:27.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Santeri Huhtala | 1998 | 145 | 41.83 | 1:29.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Joel Vaitilo | 1998 | 131 | 43.66 | 1:32.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Veikka Grundström | 1997 | 122 | 43.38 | 1:34.56 | |||||
Poseidon | ||||||||||
34 | Arttu Mäki | 1998 | 100 | 47.35 | 1:41.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
35 | Niklas Berglund | 1998 | 92 | 46.47 | 1:43.79 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Alexander Beric | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Omavara-cup | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 12 helmikuu 2011 |
Laji 52, 4X50m Vapaauinti T13P14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 3 | 1997 | 2:02.01 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Ella Kurttila | 1998 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Toni Saharinen | 1997 | 30.33 | 1:00.98 | |||||||
Nea Kontturi | 1998 | 31.20 | 1:32.18 | |||||||
Arttu Mitrunen | 1997 | 29.83 | 2:02.01 | |||||||
2 | Cetus 2 | 1997 | 2:03.52 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Christoffer Fredrikson | 1997 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Aino Otava | 1999 | 32.13 | 1:00.86 | |||||||
Hanni Pratsch | 1999 | 32.73 | 1:33.59 | |||||||
Thomas Böckerman | 1997 | 29.93 | 2:03.52 | |||||||
3 | Cetus 1 | 1997 | 2:11.70 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Esa Paavilainen | 1997 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Janina Selonen | 1998 | 32.20 | 1:04.76 | |||||||
Milja Korte | 1998 | 34.60 | 1:39.36 | |||||||
Joel Af Hällström | 1997 | 32.34 | 2:11.70 | |||||||
4 | Raduga | 2000 | 2:14.56 | |||||||
Raduga | ||||||||||
Evgenia Golovacheva | 1999 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Ekaterina Isaeva | 1999 | 36.05 | 1:09.36 | |||||||
Egor Andreev | 1999 | 32.67 | 1:42.03 | |||||||
Alexey Lisogorov | 1999 | 32.53 | 2:14.56 | |||||||
5 | Poseidon 1 | 1998 | 2:18.07 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Kariima Doukni | 1998 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Alexei Upornikov | 1998 | 31.47 | 1:07.90 | |||||||
Nina Haltia | 1999 | 34.84 | 1:42.74 | |||||||
Valtteri Somero | 1998 | 35.33 | 2:18.07 | |||||||
6 | Cetus 4 | 2000 | 2:23.04 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Onni Punkka | 2000 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Noora Markkanen | 2001 | 36.24 | 1:12.87 | |||||||
Micaela Andersin | 1999 | 35.31 | 1:48.18 | |||||||
Joel Knaapi | 2001 | 34.86 | 2:23.04 | |||||||
7 | Cetus 5 | 2000 | 2:24.98 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Jan Strömberg | 1999 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Peppi Päiviö | 1999 | 37.83 | 1:13.59 | |||||||
Robin Bucher | 1997 | 33.01 | 1:46.60 | |||||||
Neea Ramsay | 2000 | 38.38 | 2:24.98 | |||||||
8 | ORCA1 [1997] | 1997 | 2:25.01 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Roosa Lappi | 2000 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Emilia Kokko | 1999 | 37.80 | 1:14.43 | |||||||
Verneri Mattila | 1999 | 36.40 | 1:50.83 | |||||||
Emil Eronen | 1998 | 34.18 | 2:25.01 | |||||||
9 | VanVe seka [1997] | 1997 | 2:25.09 | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Joanna Hamberg | 1998 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Kujansuu Jere | 1999 | 39.27 | 1:14.99 | |||||||
Henna Spets | 1999 | 36.42 | 1:51.41 | |||||||
Samuel Heinonen | 1998 | 33.68 | 2:25.09 | |||||||
10 | Poseidon 3 | 1997 | 2:46.60 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Natasha Tuomas | 1999 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Einari Horttana | 1999 | 38.87 | 1:18.93 | |||||||
Ciia Korkeamäki | 2001 | 42.53 | 2:01.46 | |||||||
Jasperi Lempiäinen | 1999 | 45.14 | 2:46.60 | |||||||
11 | Poseidon 2 | 1997 | 2:52.41 | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Veikka Grundström | 1997 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Jasmin Vacker | 1999 | 40.54 | 1:23.01 | |||||||
Ville Ruokonen | 2000 | 47.45 | 2:10.46 | |||||||
Kashika Arora | 1999 | 41.95 | 2:52.41 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 13 helmikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:09 |