Resultater for Sydbank Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag I
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:04.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.36 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:06.79 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Vang Hauskov |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:15.90 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.19 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:29.61 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.07 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:33.78 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.73 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:41.06 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:42.46 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:42.89 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.27 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helga Nietzson-Bentholm |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.07 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:50.45 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.14 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siri Emma Skøtt Ellerup |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.88 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW10.7 |
|
|
|
|
- |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Mille Rosendahl Kammann |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:14.59 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.04 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:18.98 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.86 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
1:19.43 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:20.35 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.22 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:27.17 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.59 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:33.36 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.65 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Andresen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:33.94 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.51 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:34.09 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.52 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malaika Sejbjerg |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:39.94 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.79 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:40.83 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.94 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cindy Fragtrup |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:43.74 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.03 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:43.77 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:45.89 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.39 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
1:16.18 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.11 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:20.96 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
1:26.57 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-01-2023 15:16.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|