Results for KVIK Ã…rgangs Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag Indledende og direkte finaler kl. 9.00
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 37.86 | 1:20.09 | |||||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.48 | 1:21.32 | |||||
3 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 40.18 | 1:21.45 | |||||
4 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 39.03 | 1:22.67 | |||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 41.65 | 1:27.36 | |||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 43.56 | 1:28.62 | |||||
7 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.37 | 1:29.25 | |||||
8 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 43.30 | 1:29.65 | |||||
9 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 42.66 | 1:29.68 | |||||
10 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.02 | 1:30.65 | |||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.52 | 1:32.38 | |||||
12 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 43.66 | 1:32.63 | |||||
13 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 43.48 | 1:33.23 | |||||
14 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 45.22 | 1:34.24 | |||||
15 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 47.10 | 1:37.59 | |||||
16 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.17 | 1:37.64 | |||||
17 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 45.11 | 1:37.73 | |||||
18 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 50.20 | 1:44.69 | |||||
19 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.83 | 1:48.91 | |||||
20 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.99 | 2:01.95 | |||||
21 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.27 | 2:02.96 | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.66 | 1:06.76 | |||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 32.32 | 1:06.96 | |||||
3 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 32.81 | 1:07.23 | |||||
4 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 33.35 | 1:09.39 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.21 | 1:10.04 | |||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.96 | 1:10.54 | |||||
7 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.03 | 1:10.60 | |||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.38 | 1:10.85 | |||||
9 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.71 | 1:11.39 | |||||
10 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.08 | 1:12.15 | |||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 35.57 | 1:13.16 | |||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 35.08 | 1:13.20 | |||||
13 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.30 | 1:13.70 | |||||
14 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.05 | 1:13.82 | |||||
15 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.97 | 1:14.03 | |||||
16 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 35.77 | 1:14.76 | |||||
17 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.45 | 1:15.04 | |||||
18 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.51 | 1:15.16 | |||||
19 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.18 | 1:16.01 | |||||
20 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.90 | 1:16.26 | |||||
21 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.79 | 1:16.84 | |||||
22 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.52 | 1:17.40 | |||||
23 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 37.45 | 1:18.65 | |||||
24 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.24 | 1:19.13 | |||||
25 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.26 | 1:19.53 | |||||
26 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.56 | 1:19.58 | |||||
27 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 37.98 | 1:19.79 | |||||
28 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.61 | 1:21.58 | |||||
29 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 39.92 | 1:21.72 | |||||
30 | Pernille Weberg | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.54 | 1:21.98 | |||||
31 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 39.19 | 1:22.26 | |||||
32 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | 1:23.14 | |||||
33 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 40.27 | 1:23.64 | |||||
34 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 39.61 | 1:23.72 | |||||
35 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.72 | 1:26.60 | |||||
36 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 42.41 | 1:27.28 | |||||
37 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.34 | 1:28.87 | |||||
38 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 43.35 | 1:29.93 | |||||
39 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.46 | 1:33.53 | |||||
40 | Laura Sveistrup Jørnsgård | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.70 | 1:35.60 | |||||
41 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 56.37 | 1:55.01 | |||||
- | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | 1:02.32 | |||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.12 | 1:02.34 | |||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.14 | 1:03.48 | |||||
4 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 30.86 | 1:03.63 | |||||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.88 | 1:03.76 | |||||
6 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 30.32 | 1:04.20 | |||||
7 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 31.12 | 1:04.25 | |||||
8 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.43 | 1:05.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.57 | 1:06.07 | |||||
10 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.91 | 1:06.24 | |||||
11 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.05 | 1:06.49 | |||||
12 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 32.69 | 1:06.71 | |||||
13 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.13 | 1:07.19 | |||||
14 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 32.21 | 1:07.49 | |||||
15 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 31.86 | 1:07.68 | |||||
16 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.01 | 1:07.91 | |||||
17 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.66 | 1:07.94 | |||||
18 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.52 | 1:08.14 | |||||
19 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | 1:08.16 | |||||
20 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 33.11 | 1:08.35 | |||||
21 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 32.77 | 1:08.57 | |||||
22 | Nanna Huss | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:09.74 | |||||
23 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.22 | 1:10.02 | |||||
24 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.60 | 1:10.15 | |||||
25 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 33.95 | 1:10.90 | |||||
26 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.76 | 1:11.34 | |||||
27 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.49 | 1:12.24 | |||||
28 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 34.45 | 1:12.52 | |||||
29 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.35 | 1:12.96 | |||||
30 | Mie Eskildsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.70 | 1:13.52 | |||||
31 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 35.62 | 1:13.83 | |||||
32 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 37.31 | 1:16.07 | |||||
33 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 36.70 | 1:16.58 | |||||
34 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 38.44 | 1:19.12 | |||||
35 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.96 | 1:22.55 | |||||
36 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.72 | 1:23.04 | |||||
- | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 14:47 |