Resultater for Respekt for vand Grandprix 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Respekt for Vand Grandprix 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Solrød Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Solrød Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. jul 2022 to 4. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
590 |
1:58.43 |
|
|
|
Dansk Rekord Para S14 |
|
|
|
Entry time: 1:59.41 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
577 |
1:59.33 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.31 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
564 |
2:00.27 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.23 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
563 |
2:00.34 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.58 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
561 |
2:00.46 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.69 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
557 |
2:00.73 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.50 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
552 |
2:01.11 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.00 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
551 |
2:01.15 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.93 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Frederiksen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
544 |
2:01.66 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.28 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
543 |
2:01.79 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.25 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
511 |
2:04.27 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.74 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
508 |
2:04.48 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.95 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
493 |
2:05.78 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.44 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
471 |
2:07.64 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.20 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
426 |
2:11.97 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.00 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
421 |
2:12.51 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.02 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-07-2022 10:37:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2022 10:41.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|