Tulokset Puustelli-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 11:09 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 1, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Häus Naiset [1999] | 1999 | 252 | 6:00.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Vanessa Pönnighaus | 1999 | 41.97 | 1:28.95 | 1:28.95 | ||||||
Emma Metsälä | 1999 | 46.99 | 1:41.76 | 3:10.71 | ||||||
Lotta Aho | 1999 | 40.50 | 1:36.01 | 4:46.72 | ||||||
Petra Steen | 1999 | 34.55 | 1:14.25 | 6:00.97 | ||||||
2 | Häus 1999 2 | 1999 | 218 | 6:18.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Taru Rilla | 2000 | 45.86 | 1:36.70 | 1:36.70 | ||||||
Sofia Lindfors | 1999 | 45.32 | 1:37.80 | 3:14.50 | ||||||
Kristina Mustonen | 1999 | 43.31 | 1:38.54 | 4:53.04 | ||||||
Essi Kankkunen | 2000 | 41.66 | 1:25.64 | 6:18.68 | ||||||
Laji 1, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus Naiset 1 | 1996 | 519 | 4:43.65 | ||||||
Cetus | ||||||||||
Annukka Kurttila | 1996 | 36.21 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 35.79 | 1:16.19 | 2:31.17 | ||||||
Sanni Väyrynen | 1996 | 32.35 | 1:09.37 | 3:40.54 | ||||||
Johanna Vuorinen | 1996 | 30.08 | 1:03.11 | 4:43.65 | ||||||
2 | Nopy Naiset [1996] | 1996 | 343 | 5:25.70 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Mari Kausiala | 1997 | 38.24 | 1:19.66 | 1:19.66 | ||||||
Maiju Mäenpää | 1997 | 46.45 | 1:38.36 | 2:58.02 | ||||||
Kamilla Ryöti | 1996 | 32.94 | 1:47.64 | 4:45.66 | ||||||
Vilma Ryöti | 1999 | 40.04 | 40.04 | 5:25.70 | ||||||
3 | Häus Naiset 1998 | 1996 | 237 | 6:08.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Eevi Hyttinen | 1998 | 44.36 | 1:35.26 | 1:35.26 | ||||||
Lotta Hakamäki | 1997 | 45.06 | 1:37.53 | 3:12.79 | ||||||
Henna Kainulainen | 1998 | 39.67 | 1:32.55 | 4:45.34 | ||||||
Tinja-Mari Lindstedt | 1998 | 36.53 | 1:23.19 | 6:08.53 | ||||||
4 | Nopy Naiset 2 [1996] | 1996 | 216 | 6:20.00 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Aino Röyskö | 1996 | 46.28 | 1:39.18 | 1:39.18 | ||||||
Iina Aro | 1998 | 45.77 | 1:39.35 | 3:18.53 | ||||||
Ida-Maria Alajääskö | 1996 | 45.81 | 1:41.61 | 5:00.14 | ||||||
Ada Alajääskö | 1998 | 37.47 | 1:19.86 | 6:20.00 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:09 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 11:24 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 2, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Häus Miehet [1998] | 1998 | 166 | 6:02.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Niklas Reunanen | 1998 | 35.85 | 1:13.94 | 1:13.94 | ||||||
Tino Laine | 1998 | 49.57 | 1:50.53 | 3:04.47 | ||||||
Joni Kilponen | 1999 | 40.37 | 1:40.52 | 4:44.99 | ||||||
Jere Honkamäki | 1998 | 37.22 | 1:17.41 | 6:02.40 | ||||||
Laji 2, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Some Miehet [1995] | 1997 | 319 | 4:51.35 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
Ilari Lahtinen | 1995 | 36.25 | 1:14.61 | 1:14.61 | ||||||
Eetu Soini | 1996 | 37.21 | 1:20.43 | 2:35.04 | ||||||
Karri Lahtinen | 1997 | 35.73 | 1:16.79 | 3:51.83 | ||||||
Johannes Lindroos | 1996 | 28.61 | 59.52 | 4:51.35 | ||||||
2 | Nopy Miehet [1995] | 1997 | 211 | 5:34.43 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Ville Laine | 1995 | 33.45 | 1:08.27 | 1:08.27 | ||||||
Eemil Laine | 1998 | 51.10 | 1:47.82 | 2:56.09 | ||||||
Santeri Siiranen | 1998 | 36.66 | 1:22.29 | 4:18.38 | ||||||
Rafael Stenman | 1997 | 35.52 | 1:16.05 | 5:34.43 | ||||||
Laji 2, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Häus Pojat R2 | 1989 | 278 | 5:05.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Joonas Hurskainen | 1994 | 38.17 | 1:18.70 | 1:18.70 | ||||||
Nikolai Jelisejeff | 1994 | 36.42 | 1:20.15 | 2:38.85 | ||||||
Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 36.13 | 1:18.53 | 3:57.38 | ||||||
Teemu Saarinen | 1995 | 31.94 | 1:07.82 | 5:05.20 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:24 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 11:36 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kolu | 2001 | 128 | 48.41 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
2 | Outi Haikama | 2001 | 125 | 48.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Nea Reunanen | 2001 | 111 | 50.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Saara Svahn | 2001 | 103 | 52.06 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
5 | Anni Aro | 2001 | 71 | 58.80 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | 333 | 35.19 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Lotta Aho | 1999 | 197 | 41.91 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Sofia Väljä | 1999 | 180 | 43.19 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Taru Rilla | 2000 | 150 | 45.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Essi Kankkunen | 2000 | 149 | 45.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Elina Valliaro | 1999 | 130 | 48.15 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Hyvärinen | 1997 | 408 | 32.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Roosa Andelin | 1998 | 339 | 34.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Riina Hiltula | 1997 | 316 | 35.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Pinja Vekka | 1997 | 285 | 37.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Katariina Linha | 1997 | 258 | 38.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 253 | 38.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Ylva Sjölund | 1998 | 249 | 38.77 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
8 | Henna Kainulainen | 1998 | 224 | 40.15 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Matleena Kolu | 1997 | 212 | 40.91 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Ella Kettunen | 1998 | 206 | 41.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Ada Alajääskö | 1998 | 168 | 44.16 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Milla Uusitalo | 1997 | 106 | 51.56 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
13 | Ella Varis | 1998 | 96 | 53.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 437 | 32.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Emma Seppälä-Lindholm | 1995 | 431 | 32.28 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Petra Kivelä | 1996 | 392 | 33.31 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
4 | Veera Puronaho | 1995 | 354 | 34.46 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
5 | Laura Salonen | 1996 | 331 | 35.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Roosa Svahn | 1996 | 287 | 36.94 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
7 | Noora Saarinen | 1996 | 282 | 37.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Aino Röyskö | 1996 | 160 | 44.89 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Ronja Karlsson | 1996 | DSQ | |||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matilda Viteli | 1993 | 416 | 32.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:36 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 11:40 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 155 | 40.59 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Martin Wiberg | 2000 | 142 | 41.80 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
3 | Walentin Koskinen | 2000 | 133 | 42.66 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Roope Aro | 2000 | 110 | 45.50 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Jens Karjanlahti | 2000 | 109 | 45.57 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
6 | Juho Alajääskö | 2000 | 103 | 46.52 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Roope Liuska | 2000 | 92 | 48.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 60 | 55.66 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 249 | 34.65 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 197 | 37.47 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Saku Laakkonen | 1999 | 164 | 39.79 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
4 | Joni Kilponen | 1999 | 148 | 41.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Juho Urhemaa | 1999 | 142 | 41.74 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Vili Korhonen | 1999 | 113 | 45.05 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Vili Perälä | 1999 | 94 | 47.88 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Lauri Ytti | 1999 | 47 | 1:00.22 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Johannes Lindroos | 1996 | 371 | 30.34 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Aku Luukko | 1997 | 271 | 33.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Torkkel | 1997 | 260 | 34.16 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
4 | Lucas Aurdal | 1996 | 212 | 36.54 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Elias Hurskainen | 1997 | 177 | 38.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Paavo Mielonen | 1997 | 99 | 47.17 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Nikitin | 1994 | 351 | 30.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Joonas Hurskainen | 1994 | 263 | 34.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Hanhela | 1992 | 501 | 27.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:40 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | 370 | 33.78 | 1:11.03 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Heini Hammar | 1999 | 359 | 34.27 | 1:11.74 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilma Ryöti | 1999 | 311 | 36.16 | 1:15.32 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Johanna Suova | 1999 | 308 | 36.22 | 1:15.57 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Senja Saarteinen | 1999 | 296 | 35.60 | 1:16.57 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Nelli Uusitalo | 1999 | 294 | 34.98 | 1:16.70 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
7 | Iiris Miettinen | 1999 | 284 | 37.22 | 1:17.58 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Jonna Eloranta | 1999 | 284 | 37.00 | 1:17.63 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
9 | Sofia Väljä | 1999 | 273 | 37.88 | 1:18.65 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Venla Huju | 1999 | 260 | 37.44 | 1:19.89 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
11 | Pinja Aro | 1999 | 233 | 39.20 | 1:22.88 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Siiri Järvinen | 2000 | 202 | 41.15 | 1:26.87 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 196 | 41.71 | 1:27.76 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Annika Karinkanta | 2000 | 189 | 41.41 | 1:28.90 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Taru Rilla | 2000 | 186 | 42.43 | 1:29.44 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Outi Haikama | 2001 | 185 | 42.29 | 1:29.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Elina Karinkanta | 2000 | 181 | 43.35 | 1:30.26 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Fanny Grönvall | 2000 | 170 | 43.64 | 1:32.04 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Emma Metsälä | 1999 | 169 | 42.46 | 1:32.24 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Essi Metsälä | 2001 | 164 | 44.52 | 1:33.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Sanni Kilponen | 2001 | 153 | 45.22 | 1:35.34 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Nea Reunanen | 2001 | 148 | 45.26 | 1:36.36 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Katariina Autio | 2000 | 108 | 48.49 | 1:46.95 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Andelin | 1998 | 437 | 32.09 | 1:07.23 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Selina Virkkunen | 1997 | 420 | 32.87 | 1:08.14 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Ylva Sjölund | 1998 | 363 | 35.24 | 1:11.54 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
4 | Katariina Linha | 1997 | 340 | 35.27 | 1:13.09 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Lotta Hakamäki | 1997 | 253 | 37.90 | 1:20.62 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Minna Korkeasalo | 1997 | 238 | 37.78 | 1:22.27 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Sofia Kattelus | 1997 | 226 | 39.76 | 1:23.78 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Eevi Hyttinen | 1998 | 179 | 41.56 | 1:30.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Ann-Nina Ketola | 1998 | 169 | 43.73 | 1:32.24 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenny Parkkinen | 1995 | 507 | 30.70 | 1:03.99 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anna Ihalainen | 1996 | 498 | 30.09 | 1:04.36 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Kamilla Ryöti | 1996 | 481 | 31.02 | 1:05.11 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Katarina Mustonen | 1996 | 445 | 31.95 | 1:06.79 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jenna Väänänen | 1996 | 444 | 31.37 | 1:06.88 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Nikita Jelisejeff | 1996 | 384 | 33.12 | 1:10.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Veera Puronaho | 1995 | 349 | 34.82 | 1:12.48 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
8 | Iida Hauhia | 1996 | 320 | 35.41 | 1:14.59 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Inka Aitola | 1996 | 302 | 36.05 | 1:16.02 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Ida-Maria Alajääskö | 1996 | 208 | 40.83 | 1:26.12 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Miisa Köykkä | 1995 | 183 | 42.53 | 1:29.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marie Hanhela | 1989 | 621 | 28.68 | 59.78 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Riina Saarenkivi | 1993 | 454 | 32.12 | 1:06.35 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Tiina Reinikainen | 1994 | 436 | 32.42 | 1:07.26 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Fanny Toivio | 1992 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 12:15 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Siiranen | 1998 | 301 | 32.28 | 1:07.04 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 286 | 33.12 | 1:08.18 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Mikael Karuveha | 1999 | 222 | 35.59 | 1:14.27 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 196 | 36.48 | 1:17.32 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Walentin Koskinen | 2000 | 196 | 37.73 | 1:17.39 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jere Honkamäki | 1998 | 193 | 37.08 | 1:17.77 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Vili Korhonen | 1999 | 176 | 39.52 | 1:20.18 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Jaakko Kokko | 1999 | 153 | 39.39 | 1:24.02 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Jesse Piispanen | 1998 | 153 | 38.06 | 1:24.02 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Werner Heräjärvi | 1999 | 149 | 39.27 | 1:24.69 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Jesse Nieminen | 1998 | 144 | 40.51 | 1:25.68 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Tarmo Syrjä | 1999 | 131 | 41.94 | 1:28.54 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Sampsa Oksanen | 1999 | 124 | 42.13 | 1:30.02 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
14 | Ville Pinomäki | 1998 | 124 | 41.45 | 1:30.14 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Tatu Korhonen | 2000 | 122 | 41.32 | 1:30.62 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Juho Luukkonen | 1999 | 116 | 40.71 | 1:32.13 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Ilias Bouhlal | 1999 | 115 | 43.41 | 1:32.45 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Waltteri Tiitola | 2000 | 104 | 46.50 | 1:35.66 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Olli Huhtanen | 2000 | 95 | 42.49 | 1:38.43 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Roope Liuska | 2000 | 95 | 45.24 | 1:38.52 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Lauri Ytti | 1999 | 74 | 49.36 | 1:46.88 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Viitala | 1999 | 68 | 48.74 | 1:49.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Jussi Jalava | 1999 | DNS | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Daniel Varga | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Soini | 1996 | 407 | 29.24 | 1:00.64 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 328 | 31.08 | 1:05.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Eemeli Peltonen | 1996 | 292 | 32.69 | 1:07.77 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
4 | Karri Lahtinen | 1997 | 255 | 33.55 | 1:10.88 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Miko Husari | 1997 | 237 | 34.66 | 1:12.59 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 149 | 39.03 | 1:24.79 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Laine | 1995 | 463 | 27.94 | 58.08 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Ahti Kosonen | 1994 | 449 | 28.46 | 58.67 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Antti Hannula | 1994 | 439 | 28.19 | 59.15 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
4 | Timo Stolt | 1994 | 425 | 28.89 | 59.75 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Aleksi Saarinen | 1994 | 424 | 28.88 | 59.83 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Nikita Nikitin | 1994 | 370 | 29.15 | 1:02.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Ilari Lahtinen | 1995 | 345 | 30.88 | 1:04.07 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Petrus Kosar | 1995 | 151 | 39.50 | 1:24.36 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:15 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 12:26 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Lindfors | 1999 | 256 | 49.16 | 1:44.27 | 2:37.80 | 3:31.97 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Lotta Aho | 1999 | 248 | 48.94 | 1:43.91 | 2:39.24 | 3:34.31 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Maiju Mäenpää | 1997 | 263 | 48.23 | 1:41.81 | 2:35.91 | 3:30.15 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Noora Toivonen | 1998 | 231 | 49.95 | 1:45.58 | 2:41.90 | 3:39.40 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Ada Alajääskö | 1998 | 230 | 50.92 | 1:47.09 | 2:43.76 | 3:39.76 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Iida Hauhia | 1996 | 343 | 43.11 | 1:31.84 | 2:23.13 | 3:12.27 | |||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Juulia Ilmonen | 1996 | 323 | 43.17 | 1:33.02 | 2:24.86 | 3:16.18 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:26 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 12:31 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juho Urhemaa | 1999 | 224 | 44.63 | 1:35.96 | 2:28.19 | 3:18.62 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Eemil Laine | 1998 | 147 | 52.17 | 1:51.62 | 2:51.41 | 3:48.74 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 124 | 53.28 | 1:54.95 | 2:57.63 | 4:02.04 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aku Luukko | 1997 | 350 | 38.07 | 1:20.78 | 2:05.53 | 2:51.16 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Rafael Stenman | 1997 | 196 | 44.23 | 1:37.14 | 2:32.18 | 3:27.86 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:31 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kolu | 2001 | 190 | 44.74 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
2 | Outi Haikama | 2001 | 179 | 45.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Netta Nyberg | 2001 | 169 | 46.50 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Rantanen | 2001 | 150 | 48.42 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Sanni Kilponen | 2001 | 136 | 49.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Saara Sojolin | 2001 | 129 | 50.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Essi Metsälä | 2001 | 128 | 51.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Nora Kosonen | 2001 | 107 | 54.21 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Senja Saarteinen | 1999 | 280 | 39.27 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Heini Hammar | 1999 | 280 | 39.30 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 254 | 40.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Sofia Väljä | 1999 | 211 | 43.14 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Elina Karinkanta | 2000 | 195 | 44.35 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Johanna Hyvönen | 1999 | 182 | 45.37 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Annika Karinkanta | 2000 | 143 | 49.14 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Emma Metsälä | 1999 | 142 | 49.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Katariina Autio | 2000 | 138 | 49.71 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Hyvärinen | 1997 | 370 | 35.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Katariina Linha | 1997 | 342 | 36.74 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Mari Kausiala | 1997 | 333 | 37.07 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Riina Hiltula | 1997 | 323 | 37.47 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Ylva Sjölund | 1998 | 276 | 39.48 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
6 | Ella Kettunen | 1998 | 263 | 40.13 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Roosa Aaltonen | 1998 | 248 | 40.93 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Tinja-Mari Lindstedt | 1998 | 231 | 41.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Lotta Hakamäki | 1997 | 221 | 42.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Erika Suomela | 1997 | 128 | 51.05 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Ann-Nina Ketola | 1998 | 120 | 52.05 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petra Kivelä | 1996 | 422 | 34.26 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
2 | Jenny Parkkinen | 1995 | 420 | 34.33 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Saija Riippi | 1995 | 411 | 34.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Ihalainen | 1996 | 373 | 35.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Ronja Karlsson | 1996 | 355 | 36.29 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
6 | Elisa Vuorinen | 1996 | 313 | 37.87 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Aino Niemi | 1996 | 244 | 41.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Inka Aitola | 1996 | 222 | 42.46 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matilda Viteli | 1993 | 364 | 36.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:44 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 163 | 41.39 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | 125 | 45.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Juho Alajääskö | 2000 | 114 | 46.69 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Casper Karlsson | 2000 | 107 | 47.61 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Roope Aro | 2000 | 107 | 47.65 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Tatu Korhonen | 2000 | 106 | 47.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 90 | 50.43 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Jasper Jokinen | 2000 | 88 | 50.81 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Timi Torkkel | 2001 | 88 | 50.92 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
10 | Waltteri Tiitola | 2000 | 87 | 50.96 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Aapo Puikkonen | 2001 | 82 | 51.94 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Aarni Miettinen | 2001 | 76 | 53.36 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Olli Huhtanen | 2000 | 68 | 55.35 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Eemil Karuveha | 2003 | 52 | 1:00.41 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Roope Liuska | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tatu Hörkkö | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Joni Kilponen | 1999 | 165 | 41.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Mikael Karuveha | 1999 | 150 | 42.60 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jesse Piispanen | 1998 | 132 | 44.41 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Tino Laine | 1998 | 100 | 48.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Ilias Bouhlal | 1999 | 98 | 49.12 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Lauri Ytti | 1999 | 86 | 51.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Ville Perälä | 1999 | 65 | 56.34 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 237 | 36.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Eemeli Peltonen | 1996 | 231 | 36.85 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
3 | Elias Hurskainen | 1997 | 200 | 38.66 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Paavo Mielonen | 1997 | 145 | 43.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Laine | 1995 | 368 | 31.55 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Joonas Hurskainen | 1994 | 227 | 37.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Nikita Nikitin | 1994 | 214 | 37.81 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Joona Syrjälä | 1995 | 191 | 39.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Teemu Saarinen | 1995 | 190 | 39.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Hanhela | 1992 | 437 | 29.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:54 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 13:06 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 11, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Petra Steen | 1999 | 233 | 39.57 | 1:29.51 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 175 | 44.45 | 1:38.39 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Kristina Mustonen | 1999 | 169 | 45.39 | 1:39.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Fiia Salminen | 2000 | 165 | 45.33 | 1:40.33 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Nelli Toivonen | 2000 | 139 | 48.94 | 1:46.23 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Maiju Mäenpää | 1997 | 192 | 43.67 | 1:35.38 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Henna Kainulainen | 1998 | 187 | 41.86 | 1:36.31 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Seppälä-Lindholm | 1995 | 441 | 32.94 | 1:12.31 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Kamilla Ryöti | 1996 | 441 | 33.41 | 1:12.33 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 389 | 33.61 | 1:15.44 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:06 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 13:10 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 12, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 212 | 36.79 | 1:21.31 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Johannes Lindroos | 1996 | 386 | 31.01 | 1:06.61 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Eetu Soini | 1996 | 288 | 34.05 | 1:13.40 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
3 | Teemu Torkkel | 1997 | 259 | 35.46 | 1:16.03 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
4 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 245 | 36.29 | 1:17.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Karri Lahtinen | 1997 | 202 | 38.15 | 1:22.57 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
Laji 12, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Syrjälä | 1995 | 208 | 37.97 | 1:21.77 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Petrus Kosar | 1995 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:10 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 13:27 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Ryöti | 1999 | 342 | 41.11 | 1:27.53 | 2:19.11 | 2:58.11 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Iiris Miettinen | 1999 | 270 | 44.50 | 1:34.75 | 2:28.06 | 3:12.76 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Pauliina Räsänen | 1999 | 228 | 49.33 | 1:39.39 | 2:37.89 | 3:23.89 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
4 | Pinja Aro | 1999 | 224 | 47.51 | 1:40.02 | 2:39.45 | 3:25.19 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Siiri Järvinen | 2000 | 172 | 52.91 | 1:48.18 | 2:53.61 | 3:43.99 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Anni Aro | 2001 | 125 | 1:03.43 | 2:02.49 | 3:11.30 | 4:09.39 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Selina Virkkunen | 1997 | 422 | 38.57 | 1:20.92 | 2:07.36 | 2:46.11 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Roosa Andelin | 1998 | 398 | 36.81 | 1:19.83 | 2:11.09 | 2:49.44 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Pinja Vekka | 1997 | 333 | 38.92 | 1:24.54 | 2:17.10 | 2:59.84 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Iina Aro | 1998 | 296 | 42.06 | 1:29.76 | 2:22.65 | 3:06.86 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Noora Toivonen | 1998 | 189 | 49.85 | 1:49.40 | 2:48.08 | 3:37.01 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Sofia Kattelus | 1997 | 185 | 51.48 | 1:49.76 | 2:49.42 | 3:38.77 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Matleena Kolu | 1997 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Katarina Mustonen | 1996 | 473 | 34.56 | 1:17.13 | 2:03.24 | 2:39.95 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Saija Riippi | 1995 | 431 | 36.03 | 1:18.31 | 2:06.18 | 2:44.96 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiina Reinikainen | 1994 | 432 | 36.20 | 1:20.06 | 2:08.48 | 2:44.84 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Fanny Toivio | 1992 | 394 | 36.29 | 1:21.32 | 2:10.66 | 2:49.90 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:27 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 13:32 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 173 | 46.92 | 1:38.93 | 2:34.35 | 3:20.01 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Vili Korhonen | 1999 | 153 | 48.60 | 1:43.04 | 2:46.10 | 3:28.59 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Jesse Nieminen | 1998 | 132 | 49.25 | 1:51.47 | 2:50.59 | 3:39.19 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Waltteri Tiitola | 2000 | 91 | 1:05.13 | 2:05.29 | 3:16.13 | 4:07.72 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Ikonen | 1996 | 519 | 29.84 | 1:05.00 | 1:45.92 | 2:18.85 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Henri Kämäräinen | 1997 | 381 | 31.62 | 1:10.34 | 1:58.32 | 2:33.89 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Miko Husari | 1997 | 195 | 42.07 | 1:30.61 | 2:31.23 | 3:12.29 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ilari Lahtinen | 1995 | 320 | 36.01 | 1:16.77 | 2:07.74 | 2:43.09 | |||
Someron Esa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:32 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 13:49 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saara Svahn | 2001 | 211 | 39.04 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
2 | Noora Kolu | 2001 | 194 | 40.17 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
3 | Saara Sojolin | 2001 | 159 | 42.96 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Anna Rantanen | 2001 | 156 | 43.15 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Maija Nurminen | 2002 | 153 | 43.48 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
6 | Netta Nyberg | 2001 | 147 | 44.04 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Nea Reunanen | 2001 | 130 | 45.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 112 | 48.18 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | 380 | 32.11 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Petra Steen | 1999 | 323 | 33.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Sofia Väljä | 1999 | 290 | 35.11 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Jonna Eloranta | 1999 | 287 | 35.23 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
5 | Vanessa Pönnighaus | 1999 | 261 | 36.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Lotta Aho | 1999 | 253 | 36.78 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Annika Karinkanta | 2000 | 246 | 37.11 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Sofia Lindfors | 1999 | 239 | 37.48 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Kristina Mustonen | 1999 | 238 | 37.52 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Essi Kankkunen | 2000 | 207 | 39.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Jenna Mustonen | 2000 | 195 | 40.06 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
12 | Johanna Hyvönen | 1999 | 194 | 40.18 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Emmi Immonen | 1999 | 160 | 42.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Hyvärinen | 1997 | 493 | 29.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Riina Hiltula | 1997 | 399 | 31.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Mari Kausiala | 1997 | 383 | 32.02 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Katariina Linha | 1997 | 366 | 32.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Ella Kettunen | 1998 | 308 | 34.41 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Tinja-Mari Lindstedt | 1998 | 268 | 36.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Lotta Hakamäki | 1997 | 257 | 36.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Henna Kainulainen | 1998 | 256 | 36.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Minna Korkeasalo | 1997 | 254 | 36.72 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Veera Kauppinen | 1998 | 248 | 37.03 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Roosa Aaltonen | 1998 | 231 | 37.91 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Eevi Hyttinen | 1998 | 189 | 40.48 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Erika Suomela | 1997 | 169 | 42.03 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Milla Uusitalo | 1997 | 167 | 42.20 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
15 | Hanna Ikonen | 1998 | 150 | 43.72 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Eveliina Ollikainen | 1998 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 499 | 29.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Anna Ihalainen | 1996 | 487 | 29.55 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Emma Seppälä-Lindholm | 1995 | 459 | 30.15 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Jenny Parkkinen | 1995 | 455 | 30.22 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Petra Kivelä | 1996 | 418 | 31.09 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Nikita Jelisejeff | 1996 | 395 | 31.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Saija Riippi | 1995 | 387 | 31.90 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Noora Saarinen | 1996 | 368 | 32.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Ronja Karlsson | 1996 | 363 | 32.59 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
10 | Roosa Svahn | 1996 | 351 | 32.96 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Juulia Ilmonen | 1996 | 330 | 33.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Inka Aitola | 1996 | 317 | 34.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Ida-Maria Alajääskö | 1996 | 193 | 40.24 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matilda Viteli | 1993 | 415 | 31.17 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:49 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jens Karjanlahti | 2000 | 163 | 37.18 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
2 | Martin Wiberg | 2000 | 159 | 37.51 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
3 | Casper Karlsson | 2000 | 131 | 39.98 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
4 | Aapo Puikkonen | 2001 | 119 | 41.22 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Tatu Hörkkö | 2001 | 109 | 42.45 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Aarni Miettinen | 2001 | 102 | 43.39 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 100 | 43.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Timi Torkkel | 2001 | 99 | 43.89 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
9 | Juuso Kankkunen | 2001 | 95 | 44.52 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Eemil Karuveha | 2003 | 53 | 53.97 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Jaani Berg | 2002 | DSQ | |||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Laine | 1998 | 186 | 35.55 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Jere Honkamäki | 1998 | 184 | 35.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Jesse Piispanen | 1998 | 156 | 37.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Samuli Heinilä | 1998 | 120 | 41.21 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Tino Laine | 1998 | 103 | 43.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 100 | 43.73 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Aleksi Viitala | 1999 | 91 | 45.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Mikael Karenius | 1999 | 87 | 45.75 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
9 | Emil Karenius | 1999 | 75 | 48.11 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eemeli Peltonen | 1996 | 294 | 30.54 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
2 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 291 | 30.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Torkkel | 1997 | 263 | 31.69 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
4 | Lucas Aurdal | 1996 | 250 | 32.23 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Rafael Stenman | 1997 | 232 | 33.02 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Elias Hurskainen | 1997 | 224 | 33.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Paavo Mielonen | 1997 | 165 | 37.02 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hannula | 1994 | 428 | 26.94 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Aleksi Saarinen | 1994 | 408 | 27.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Nikita Nikitin | 1994 | 379 | 28.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Nikolai Jelisejeff | 1994 | 340 | 29.09 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Joonas Hurskainen | 1994 | 331 | 29.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Joona Syrjälä | 1995 | 221 | 33.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:57 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 14:13 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 17, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Väänänen | 1996 | 463 | 1:10.79 | 2:27.52 | 3:46.89 | 5:03.72 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Elisa Vuorinen | 1996 | 350 | 1:16.93 | 2:42.58 | 4:10.06 | 5:33.20 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
3 | Nelli Uusitalo | 1999 | 287 | 1:20.66 | 2:51.72 | 4:25.58 | 5:55.97 | |||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
4 | Juulia Jokinen | 1999 | 278 | 1:22.25 | 2:54.69 | 4:29.24 | 5:59.93 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:13 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 14:25 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 18, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ahti Kosonen | 1994 | 503 | 1:02.36 | 2:09.92 | 3:19.64 | 4:27.54 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Eetu Soini | 1996 | 457 | 1:04.99 | 2:16.12 | 3:27.47 | 4:36.17 | |||
Someron Esa | ||||||||||
3 | Timo Stolt | 1994 | 449 | 1:04.82 | 2:15.41 | 3:27.38 | 4:37.87 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Ilari Lahtinen | 1995 | 394 | 1:09.24 | 2:23.33 | 3:37.79 | 4:50.19 | |||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Antti Ylönen | 1993 | 388 | 59.00 | 2:07.99 | 3:32.53 | 4:51.76 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 329 | 1:12.60 | 2:31.56 | 3:50.61 | 5:08.28 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Teemu Saarinen | 1995 | 294 | 1:11.65 | 2:33.99 | 3:58.27 | 5:20.14 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 246 | 1:18.44 | 2:46.18 | 4:15.01 | 5:39.37 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Saku Laakkonen | 1999 | 233 | 1:19.44 | 2:48.81 | 4:19.27 | 5:45.69 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:25 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 14:36 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saara Sojolin | 2001 | 176 | 51.36 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Eloranta | 2001 | 167 | 52.31 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
3 | Anna Rantanen | 2001 | 147 | 54.52 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Essi Metsälä | 2001 | 145 | 54.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Saara Svahn | 2001 | 144 | 55.01 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
6 | Sanni Kilponen | 2001 | 121 | 58.26 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Netta Nyberg | 2001 | 119 | 58.60 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Anni Aro | 2001 | 105 | 1:00.99 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Nora Kosonen | 2001 | 99 | 1:02.33 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Silja Valariutta | 2001 | 96 | 1:02.88 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
11 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 75 | 1:08.41 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Väljä | 1999 | 234 | 46.74 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Petra Steen | 1999 | 233 | 46.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Pauliina Räsänen | 1999 | 223 | 47.52 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
4 | Emma Metsälä | 1999 | 210 | 48.46 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Elina Karinkanta | 2000 | 190 | 50.13 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Taru Rilla | 2000 | 184 | 50.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jenna Mustonen | 2000 | 146 | 54.68 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Johanna Hyvönen | 1999 | 140 | 55.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Katariina Autio | 2000 | 127 | 57.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Elina Valliaro | 1999 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Hyvärinen | 1997 | 437 | 37.94 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 313 | 42.43 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Katariina Linha | 1997 | 260 | 45.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Matleena Kolu | 1997 | 257 | 45.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Veera Kauppinen | 1998 | 225 | 47.32 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Ella Kettunen | 1998 | 225 | 47.34 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 222 | 47.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Tinja-Mari Lindstedt | 1998 | 199 | 49.32 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Hanna Ikonen | 1998 | 189 | 50.21 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Salonen | 1996 | 545 | 35.26 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Nikita Jelisejeff | 1996 | 392 | 39.35 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Roosa Svahn | 1996 | 330 | 41.66 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
4 | Aino Niemi | 1996 | 236 | 46.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:36 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 14:41 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martin Wiberg | 2000 | 159 | 46.61 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
2 | Antti Hakkarainen | 2000 | 116 | 51.74 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Olli Huhtanen | 2000 | 114 | 52.08 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Tatu Korhonen | 2000 | 110 | 52.70 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Teemu Lehtonen | 2000 | 95 | 55.38 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jens Karjanlahti | 2000 | 94 | 55.56 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
7 | Tatu Hörkkö | 2001 | 89 | 56.48 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Jasper Jokinen | 2000 | 81 | 58.39 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Aapo Puikkonen | 2001 | 80 | 58.71 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Aarni Miettinen | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
- | Juuso Kankkunen | 2001 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Siiranen | 1998 | 341 | 36.14 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Juho Urhemaa | 1999 | 216 | 42.08 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jere Honkamäki | 1998 | 159 | 46.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Tino Laine | 1998 | 131 | 49.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Emil Karenius | 1999 | 123 | 50.84 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
6 | Samuli Heinilä | 1998 | 121 | 51.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Mikael Karenius | 1999 | 92 | 56.03 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
8 | Aleksi Viitala | 1999 | 68 | 1:01.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Hurskainen | 1997 | 182 | 44.52 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Nikitin | 1994 | 352 | 35.77 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Nikolai Jelisejeff | 1994 | 323 | 36.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Joonas Hurskainen | 1994 | 271 | 39.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:41 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 14:59 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heini Hammar | 1999 | 271 | 41.89 | 1:25.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Vilma Ryöti | 1999 | 239 | 43.28 | 1:29.04 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Nelli Uusitalo | 1999 | 219 | 44.55 | 1:31.69 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
4 | Nelli Toivonen | 2000 | 217 | 44.55 | 1:31.88 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Johanna Suova | 1999 | 210 | 45.28 | 1:32.98 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Kristina Mustonen | 1999 | 209 | 44.05 | 1:33.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Fiia Salminen | 2000 | 193 | 48.23 | 1:35.59 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Venla Huju | 1999 | 192 | 45.51 | 1:35.75 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
9 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 191 | 47.66 | 1:35.94 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Sofia Lindfors | 1999 | 187 | 47.36 | 1:36.56 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Pinja Aro | 1999 | 173 | 49.25 | 1:39.06 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Fanny Grönvall | 2000 | 165 | 49.68 | 1:40.61 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Siiri Järvinen | 2000 | 147 | 49.85 | 1:44.71 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Emmi Kortteinen | 2000 | 135 | 51.46 | 1:47.65 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Emmi Immonen | 1999 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Selina Virkkunen | 1997 | 400 | 36.69 | 1:14.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Katariina Linha | 1997 | 325 | 38.98 | 1:20.32 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Roosa Andelin | 1998 | 313 | 39.66 | 1:21.36 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Pinja Vekka | 1997 | 309 | 40.08 | 1:21.73 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Iina Aro | 1998 | 244 | 43.26 | 1:28.43 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Lotta Hakamäki | 1997 | 231 | 43.63 | 1:30.00 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Maiju Mäenpää | 1997 | 180 | 48.18 | 1:37.76 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Ada Alajääskö | 1998 | 180 | 48.17 | 1:37.77 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 410 | 36.06 | 1:14.34 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Jenna Väänänen | 1996 | 345 | 38.24 | 1:18.77 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Iida Hauhia | 1996 | 283 | 41.13 | 1:24.16 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Juulia Ilmonen | 1996 | 244 | 42.58 | 1:28.34 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Aino Niemi | 1996 | 240 | 43.69 | 1:28.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Miisa Köykkä | 1995 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:59 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 15:07 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 252 | 37.98 | 1:17.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Joni Kilponen | 1999 | 143 | 43.40 | 1:33.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Ville Pinomäki | 1998 | 136 | 45.51 | 1:35.15 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Jesse Piispanen | 1998 | 134 | 45.67 | 1:35.66 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Jaakko Kokko | 1999 | 131 | 44.66 | 1:36.29 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Tarmo Syrjä | 1999 | 124 | 47.31 | 1:38.16 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Juho Luukkonen | 1999 | 111 | 49.75 | 1:41.83 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Sampsa Oksanen | 1999 | 98 | 50.58 | 1:46.20 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
- | Jussi Jalava | 1999 | DNS | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Daniel Varga | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Werner Heräjärvi | 1999 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Karri Lahtinen | 1997 | 219 | 39.68 | 1:21.19 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Miko Husari | 1997 | 154 | 44.08 | 1:31.34 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 133 | 47.06 | 1:35.86 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Laine | 1995 | 368 | 33.33 | 1:08.28 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Joona Syrjälä | 1995 | 160 | 43.30 | 1:30.19 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Ylönen | 1993 | 399 | 31.60 | 1:06.47 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:07 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 15:28 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kolu | 2001 | 193 | 46.26 | 1:39.86 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
2 | Sanni Kilponen | 2001 | 153 | 52.05 | 1:47.88 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Saara Svahn | 2001 | 151 | 53.74 | 1:48.44 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
4 | Outi Haikama | 2001 | 147 | 50.35 | 1:49.29 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Essi Metsälä | 2001 | 145 | 51.83 | 1:49.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Senja Saarteinen | 1999 | 305 | 38.61 | 1:25.82 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Petra Steen | 1999 | 297 | 41.12 | 1:26.56 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Jonna Eloranta | 1999 | 277 | 43.16 | 1:28.53 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
4 | Sofia Väljä | 1999 | 269 | 44.31 | 1:29.44 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Taru Rilla | 2000 | 207 | 46.73 | 1:37.63 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Essi Kankkunen | 2000 | 207 | 48.12 | 1:37.68 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Vanessa Pönnighaus | 1999 | DSQ | SU | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Hyvärinen | 1997 | 457 | 35.59 | 1:14.98 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Roosa Andelin | 1998 | 394 | 36.86 | 1:18.78 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Mari Kausiala | 1997 | 369 | 36.87 | 1:20.52 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Ylva Sjölund | 1998 | 355 | 39.31 | 1:21.52 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Roosa Aaltonen | 1998 | 223 | 45.26 | 1:35.21 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Tinja-Mari Lindstedt | 1998 | 209 | 44.27 | 1:37.33 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Eevi Hyttinen | 1998 | 202 | 46.65 | 1:38.48 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Minna Korkeasalo | 1997 | 198 | 45.94 | 1:39.06 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Milla Uusitalo | 1997 | 161 | 51.17 | 1:46.23 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
10 | Ella Varis | 1998 | 153 | 51.17 | 1:48.07 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Matleena Kolu | 1997 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katarina Mustonen | 1996 | 477 | 33.78 | 1:13.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Kamilla Ryöti | 1996 | 463 | 35.70 | 1:14.64 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Petra Kivelä | 1996 | 446 | 34.42 | 1:15.59 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
4 | Laura Salonen | 1996 | 434 | 36.92 | 1:16.29 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Saija Riippi | 1995 | 418 | 36.10 | 1:17.25 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Anna Ihalainen | 1996 | 414 | 36.43 | 1:17.46 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Nikita Jelisejeff | 1996 | 392 | 37.89 | 1:18.89 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Noora Saarinen | 1996 | 346 | 38.44 | 1:22.25 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Ronja Karlsson | 1996 | 341 | 37.18 | 1:22.68 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
10 | Roosa Svahn | 1996 | 335 | 38.58 | 1:23.13 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Inka Aitola | 1996 | 263 | 42.93 | 1:30.08 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Aino Röyskö | 1996 | 189 | 46.26 | 1:40.69 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Ida-Maria Alajääskö | 1996 | 187 | 46.02 | 1:40.95 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marie Hanhela | 1989 | 621 | 31.09 | 1:07.68 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Riina Saarenkivi | 1993 | 447 | 35.69 | 1:15.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Tiina Reinikainen | 1994 | 440 | 35.59 | 1:15.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Fanny Toivio | 1992 | 387 | 37.66 | 1:19.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:28 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 15:35 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Walentin Koskinen | 2000 | 179 | 42.28 | 1:30.02 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Martin Wiberg | 2000 | 157 | 43.88 | 1:34.11 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
3 | Juho Alajääskö | 2000 | 130 | 47.39 | 1:40.29 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Roope Aro | 2000 | 128 | 48.93 | 1:40.66 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 287 | 35.49 | 1:16.95 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 283 | 37.37 | 1:17.31 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Mikael Karuveha | 1999 | 182 | 43.66 | 1:29.52 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Jere Honkamäki | 1998 | 171 | 43.43 | 1:31.46 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Eemil Laine | 1998 | 134 | 50.71 | 1:39.15 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 95 | 55.64 | 1:51.22 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Vili Perälä | 1999 | 88 | 52.46 | 1:54.26 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Johannes Lindroos | 1996 | 431 | 31.80 | 1:07.21 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Henri Kämäräinen | 1997 | 368 | 32.07 | 1:10.82 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Eetu Soini | 1996 | 352 | 33.25 | 1:11.90 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Elias Hurskainen | 1997 | 218 | 39.61 | 1:24.31 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Lucas Aurdal | 1996 | 216 | 39.31 | 1:24.54 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
6 | Rafael Stenman | 1997 | 202 | 40.87 | 1:26.45 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Aku Luukko | 1997 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Teemu Torkkel | 1997 | DSQ | SU | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nikolai Jelisejeff | 1994 | 321 | 35.72 | 1:14.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Nikita Nikitin | 1994 | 285 | 35.97 | 1:17.15 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Hanhela | 1992 | 555 | 27.88 | 1:01.75 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:35 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 15:49 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 25, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kristina Mustonen | 1999 | 225 | 45.98 | 1:36.10 | 2:28.16 | 3:17.53 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 25, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mari Kausiala | 1997 | 319 | 39.81 | 1:24.98 | 2:11.07 | 2:55.92 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Henna Kainulainen | 1998 | 255 | 42.85 | 1:31.79 | 2:22.43 | 3:09.64 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Tinja-Mari Lindstedt | 1998 | 219 | 46.52 | 1:38.72 | 2:30.64 | 3:19.47 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 25, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Katarina Mustonen | 1996 | 473 | 35.35 | 1:15.08 | 1:55.61 | 2:34.23 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:49 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 15:52 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 26, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aku Luukko | 1997 | 282 | 38.53 | 1:19.37 | 2:00.62 | 2:41.72 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 26, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ilari Lahtinen | 1995 | 297 | 38.20 | 1:18.41 | 1:59.35 | 2:39.02 | |||
Someron Esa | ||||||||||
Laji 26, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heikki Luukko | 1988 | 566 | 30.45 | 1:02.37 | 1:35.13 | 2:08.26 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:52 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 16:07 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Lindfors | 1999 | 269 | 46.71 | 1:37.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Iiris Miettinen | 1999 | 259 | 47.54 | 1:38.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Lotta Aho | 1999 | 251 | 46.58 | 1:39.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Juulia Jokinen | 1999 | 248 | 47.97 | 1:39.80 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
5 | Johanna Suova | 1999 | 242 | 47.34 | 1:40.62 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Pauliina Räsänen | 1999 | 217 | 50.37 | 1:44.28 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Emma Metsälä | 1999 | 216 | 49.81 | 1:44.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Nelli Toivonen | 2000 | 205 | 52.03 | 1:46.31 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Fiia Salminen | 2000 | 192 | 52.86 | 1:48.75 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 191 | 51.65 | 1:48.96 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Nelli Uusitalo | 1999 | 190 | 52.13 | 1:49.16 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
12 | Emmi Immonen | 1999 | 168 | 53.47 | 1:53.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Elina Valliaro | 1999 | 157 | 55.18 | 1:56.14 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Emmi Kortteinen | 2000 | 148 | 56.90 | 1:58.64 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Fanny Grönvall | 2000 | 142 | 57.97 | 2:00.13 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Selina Virkkunen | 1997 | 376 | 41.67 | 1:26.87 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Pinja Vekka | 1997 | 278 | 45.74 | 1:36.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Iina Aro | 1998 | 255 | 46.49 | 1:38.91 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Noora Toivonen | 1998 | 214 | 49.00 | 1:44.80 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Eevi Hyttinen | 1998 | 192 | 51.44 | 1:48.77 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Sofia Kattelus | 1997 | 171 | 53.77 | 1:52.86 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Ann-Nina Ketola | 1998 | 143 | 56.28 | 1:59.79 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Milla Uusitalo | 1997 | 129 | 55.90 | 2:04.25 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Salonen | 1996 | 449 | 38.66 | 1:21.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Iida Hauhia | 1996 | 342 | 42.47 | 1:29.67 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
3 | Noora Saarinen | 1996 | 296 | 44.66 | 1:34.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Aino Niemi | 1996 | 236 | 48.55 | 1:41.46 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:07 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Puustelli-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hämeenlinna | Tulostusaika | 16:16 | |||
Järjestäjä | Hämeenlinnan Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Siiranen | 1998 | 355 | 36.73 | 1:18.53 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 261 | 41.65 | 1:27.04 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 187 | 47.32 | 1:37.29 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 186 | 46.21 | 1:37.49 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Jaakko Kokko | 1999 | 181 | 46.51 | 1:38.22 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Daniel Varga | 1999 | 158 | 48.75 | 1:42.84 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jesse Nieminen | 1998 | 132 | 51.86 | 1:49.18 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Joni Kilponen | 1999 | 131 | 50.81 | 1:49.60 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Tino Laine | 1998 | 126 | 51.21 | 1:50.82 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Werner Heräjärvi | 1999 | 122 | 52.45 | 1:52.18 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Sampsa Oksanen | 1999 | 116 | 54.16 | 1:53.95 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
12 | Juho Luukkonen | 1999 | 110 | 54.94 | 1:56.22 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Ville Pinomäki | 1998 | 108 | 54.89 | 1:56.85 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Samuli Heinilä | 1998 | 103 | 54.97 | 1:58.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Ilias Bouhlal | 1999 | 103 | 58.49 | 1:58.78 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville Perälä | 1999 | 85 | 58.90 | 2:06.61 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Jussi Jalava | 1999 | DNS | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Tarmo Syrjä | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Johannes Lindroos | 1996 | 410 | 35.18 | 1:14.87 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 120 | 51.70 | 1:52.81 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Nikitin | 1994 | 316 | 37.44 | 1:21.67 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Teemu Saarinen | 1995 | 218 | 42.96 | 1:32.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 22 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:16 |