2018-09-21   21:45:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stævne by  Struer Svømmehal    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 januar 2011         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    32.85  1:10.91  1:49.75    2:28.19   
Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    36.32  1:16.65  1:57.39    2:36.27   
Toke Michaelsen  1999  Herning Svømmeklub    35.83  1:16.94  1:59.30    2:40.82   
August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling    38.38  1:20.54  2:04.41    2:46.23   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning Svømmeklub    38.34  1:22.00  2:07.78    2:51.75   
Frederik W. Nørgaard  1999  Vildbjerg Svømmeklub    41.60  1:28.75  2:17.03    3:01.56   
Sebastian Lodahl  1999  Herning Svømmeklub    41.98  1:28.38  2:15.87    3:01.78   
Jens Grarup  1999  Herning Svømmeklub    42.07  1:29.95  2:18.79    3:05.34   
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub    43.78  1:31.71  2:21.44    3:05.75   
10  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    41.94  1:30.86  2:22.16    3:06.41   
11  Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    46.82  1:43.55  2:40.43    3:33.22   
12  Arnas Jefimanka  1999  Herning Svømmeklub    46.30  1:45.41  2:47.54    3:44.08   
13  Anders Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub    55.37  1:59.23  3:06.45    4:06.99   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniel Nielsen  1997  Herning Svømmeklub    1:06.62  1:43.01  2:16.19    2:16.19   
Jonatan Balladone  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:07.22  1:43.46  2:19.04    2:19.04   
Morten Thomsen  1997  Struer Svømmeklub    31.34  1:06.46  1:42.69    2:19.09   
Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub    1:08.29  1:43.13  2:21.19    2:21.19   
Frederik Knudsen  1997  Svømmeklubben Grindsted    1:07.40  1:45.35  2:23.12    2:23.12   
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    1:10.03  1:49.21  2:26.77    2:26.17   
Aksel Alrø Kruhøffer  1998  Skovbakken Svømmeafdeling    35.37  1:13.35  1:52.62    2:30.96   
Mikkel Boisen  1997  Svømmeklubben Grindsted    33.57  1:13.19  1:53.88    2:32.21   
Victor Prange  1997  Skovbakken Svømmeafdeling    34.73  1:14.20  1:54.78    2:32.70   
10  Nicklas Kjærgaard  1997  Holstebro Svømme Club    35.04  1:14.06  1:54.76    2:32.83   
11  Simon B. Jeppesen  1997  Vildbjerg Svømmeklub    32.89  1:12.29  1:55.21    2:35.93   
12  Mikkel B. Høgild  1998  Vildbjerg Svømmeklub    34.59  1:15.30  1:57.19    2:35.99   
13  Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    37.58  1:17.36  1:57.67    2:36.58   
14  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997  Skovbakken Svømmeafdeling    36.73  1:16.87  1:58.00    2:37.61   
15  Frederik Linck  1997  Svømmeklubben Grindsted    35.53  1:15.55  1:57.26    2:37.69   
16  Jonas Junge  1998  Svømmeklubben Grindsted    36.04  1:16.87  1:59.59    2:38.72   
17  Simon Johannsen  1998  Skovbakken Svømmeafdeling    37.04  1:18.22  1:59.47    2:40.07   
18  Mathias Vilsgaard Nygaard  1997  Struer Svømmeklub    34.51  1:16.91  2:00.99    2:41.00   
19  Johannes Kjærgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling    35.41  1:15.14  1:58.73    2:42.98   
20  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svømmeafdeling    38.84  1:22.98  2:06.41    2:47.58   
21  Asbjørn Buhl  1997  Brædstrup Svømmeklub    38.30  1:24.12  2:10.57    2:54.66   
22  Marcus Ø. Lauritsen  1998  Viborg Svømme Klub    40.24  1:24.90  2:11.44    2:56.45   
23  Rune Svejgaard  1997  Holstebro Svømme Club    36.77  1:22.03  2:11.60    2:57.18   
24  Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub    40.94  1:25.49  2:15.25    2:58.99   
25  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg Svømme Klub    38.82  1:24.11  2:12.46    2:59.29   
26  Bastian Kristensen  1997  Ikast Svømmeklub    40.46  1:28.33  2:17.02    2:59.46   
27  Jakob Vingborg  1998  Viborg Svømme Klub    38.22  1:25.71  2:14.99    3:02.00   
28  Kristian Carlsen  1998  Svømmeklubben Rask    42.39  1:31.28  2:21.75    3:07.57   
29  Ulrik Buus Nielsen  1998  Videbæk Svømme Club    42.46  1:34.76  2:29.82    3:22.70   
30  Simon Niese  1998  Herning Svømmeklub    44.68  1:42.27  2:41.52    3:38.28   
Tobias Alstrup Kjær  1998  Viborg Svømme Klub            DNF   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    28.44  59.48  1:31.37    2:02.11   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro Svømme Club    29.08  1:00.72  1:32.35    2:02.17   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club    29.07  1:00.93  1:33.60    2:05.51   
Mikkel Hvolgaard  1995  Ikast Svømmeklub    28.71  1:00.57  1:33.54    2:06.09   
Sebastian Friis  1995  Agfs Svømmeafdeling    29.34  1:01.56  1:34.55    2:06.37   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    29.54  1:01.82  1:35.89    2:10.67   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub    30.12  1:03.42  1:37.90    2:11.42   
Jakob Brinkmann  1996  Svømmeklubben Grindsted    30.28  1:03.44  1:37.45    2:11.73   
Benjamin Beirholm Larsen  1995  Aars Svømmeklub    30.62  1:04.69  1:39.56    2:12.10   
10  Jesper Jensen  1996  Agfs Svømmeafdeling    30.57  1:05.42  1:41.14    2:15.57   
11  Kristian Broløs  1995  Agfs Svømmeafdeling    31.50  1:06.24  1:41.81    2:17.51   
12  Peter Schmidt Sørensen  1996  Svømmeklubben Grindsted    31.46  1:06.65  1:43.13    2:18.19   
13  Christoffer Beck  1996  Viborg Svømme Klub    31.03  1:06.30  1:42.64    2:18.38   
14  Martin Frederiksen  1996  Svømmeklubben Koral    33.60  1:10.74  1:45.70    2:22.45   
15  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    33.10  1:11.05  1:49.35    2:27.12   
16  Jesper Aakjær Thomsen  1995  IHF Svømning    34.61  1:13.17  1:51.72    2:28.32   
17  Peter Guldberg  1996  Herning Svømmeklub    34.47  1:14.44  1:54.32    2:33.47   
18  Jess Olesen  1995  Svømmeklubben Koral    35.98  1:16.43  1:58.67    2:37.77   
19  Simon Bylling Jensen  1996  Svømmeklubben Koral    36.31  1:17.52  1:59.83    2:37.81   
20  Albert Buus Rasmussen  1995  Aarhus Idrætsforening Af 1900    35.77  1:17.31  1:59.13    2:38.99   
21  Mikkel Emil Ljungberg  1996  Thisted Svømmeklub    35.84  1:18.05  2:00.57    2:41.24   
22  Isak Gadegaard  1996  Agfs Svømmeafdeling    36.28  1:17.41  2:01.42    2:44.91   
23  Jeppe S Marquard  1996  Durup IF    41.13  1:31.91  2:24.61    3:17.21   
24  Christian Antonsen  1996  Svømmeklubben Koral    40.08  1:27.47  2:17.87    3:18.40   
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    28.08  59.30  1:30.81    2:01.03   
Christian Rasmussen  1993  Svømmeklubben Grindsted    28.52  1:00.03  1:33.29    2:06.94   
Morten Steen Christensen  1992  Struer Svømmeklub    29.66  1:02.45  1:36.27    2:07.78   
Alexander S. Halkjær  1994  Hobro Svømmeklub    31.24  1:05.09  1:40.54    2:16.43   
Jesper Dam Karlsen  1991  Struer Svømmeklub    28.67  1:03.11  1:41.49    2:20.77   
Michael Lund  1994  Svømmeklubben Koral    39.40  1:23.19  2:10.19    2:55.23   
Hasse Hosbond  1992  Svømmeklubben Rask    39.31  1:24.23  2:12.47    3:08.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark