2018-07-17   19:40:04
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2011

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

LÝrdag

Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  17:01   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro SvÝmmeklub    33.47        1:09.76   
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub    34.96        1:12.19   
Stinne SÝrensen  1999  Herning SvÝmmeklub    34.79        1:12.75   
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro SvÝmme Club    36.05        1:14.57   
Trine KjÝngerskov  2000  Herning SvÝmmeklub    36.19        1:15.84   
Anette Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub    35.88        1:16.11   
Mathilde Kjeldsen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    36.79        1:16.51   
Katrine Lund Hansen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    37.39        1:17.17   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF SvÝmning    38.26        1:20.06   
10  Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    39.16        1:21.08   
11  Signe Tramm  1999  IHF SvÝmning    39.48        1:21.59   
12  Smilla Lyhne  2000  Thisted SvÝmmeklub    39.79        1:22.11   
13  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub    39.06        1:22.28   
14  Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub    39.50        1:22.30   
15  Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub    39.20        1:22.70   
16  Linea Frederiksen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    38.97        1:22.81   
17  Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF    39.97        1:24.18   
18  Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub    40.47        1:24.82   
19  Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub    41.40        1:26.14   
20  Emma Sand Majlund  1999  Herning SvÝmmeklub    41.87        1:26.31   
21  Mette Flaskager  1999  Ikast SvÝmmeklub    41.03        1:26.34   
22  Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club    41.31        1:27.05   
23  Sarah Stokvad  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    41.56        1:27.10   
24  Mette KÝcks Nielsen  1999  IHF SvÝmning    41.24        1:27.21   
25  Hannah Holmgaard  2000  Struer SvÝmmeklub    40.98        1:27.77   
26  Josephine Skadhede  1999  IHF SvÝmning    43.23        1:31.06   
27  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF SvÝmning    43.72        1:31.08   
28  Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub    43.35        1:31.66   
29  Caroline HÝbjerg SvejsÝ  1999  IHF SvÝmning    43.30        1:32.13   
30  Astrid Bisgaard  2001  Herning SvÝmmeklub    45.49        1:34.03   
31  Klara Therkildsen  1999  Aars SvÝmmeklub    45.33        1:34.09   
32  Emma Kjśr  1999  Aars SvÝmmeklub    45.99        1:34.50   
33  Caroline Mosegaard Knudse  1999  Ikast SvÝmmeklub    44.95        1:35.22   
34  Mie Johansen  1999  Ikast SvÝmmeklub    45.78        1:37.11   
35  Simran Kholi  1999  Ikast SvÝmmeklub    47.81        1:38.59   
36  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub    47.56        1:40.35   
37  Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub    46.58        1:40.79   
38  Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro SvÝmme Club    46.58        1:42.93   
39  Anna Sommer Harrits  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    48.08        1:43.02   
40  Cathrine SÝs Nielsen  1999  Struer SvÝmmeklub    47.99        1:43.82   
41  Camilla Madvig  2000  Herning SvÝmmeklub    48.65        1:46.34   
42  Frederikke U. Franzen  1999  Viborg SvÝmme Klub    51.63        1:46.90   
43  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub    49.57        1:47.11   
44  Cecilie Eskesen  2000  Ikast SvÝmmeklub    50.18        1:50.80   
45  Johanne Juul Petersen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    54.68        1:56.40   
46  Ea Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub    52.94        2:00.05   
47  Clara Voetmanm  2000  Herning SvÝmmeklub    1:03.04        2:12.74   
Lśrke Nehmdal  1999  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Rebecca SÝrensen  1997  Hobro SvÝmmeklub    32.78        1:07.20   
Maja Jensen  1997  Hobro SvÝmmeklub    33.08        1:08.16   
Sofie Boel Torp  1997  Viborg SvÝmme Klub    33.42        1:09.53   
Una MÝller  1998  IHF SvÝmning    33.65        1:09.55   
Cecilie Stefansen  1997  IHF SvÝmning    34.03        1:10.31   
Caroline Beck  1998  Viborg SvÝmme Klub    34.27        1:10.74   
Rasmine Birn-Rydder  1997  IHF SvÝmning    34.91        1:11.97   
Thea Rud Iversen  1997  Holstebro SvÝmme Club    34.62        1:12.20   
Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub    34.90        1:12.36   
10  Camilla Tromborg  1998  Ikast SvÝmmeklub    35.61        1:13.50   
11  Anne V Mikkelsen  1997  Struer SvÝmmeklub    36.05        1:15.20   
12  Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted SvÝmmeklub    36.37        1:15.46   
13  Merethe Mark Jensen  1997  SvÝmmeklubben Rask    37.03        1:15.74   
14  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF SvÝmning    36.37        1:15.78   
15  Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF    35.83        1:15.80   
16  Natalia Rasmussen  1998  Viborg SvÝmme Klub    36.54        1:15.98   
17  Fiona Louise Rasmussen Br  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    37.21        1:16.11   
18  Sofie Marie KÝlbśk  1998  Herning SvÝmmeklub    37.68        1:16.37   
19  Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub    36.24        1:17.11   
20  Camilla Puk Jensen  1998  Herning SvÝmmeklub    37.84        1:17.53   
21  Gry Nicolaisen  1998  Holstebro SvÝmme Club    37.49        1:17.76   
22  Christina Schlott KÝpke  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    38.98        1:18.01   
23  Sara Stecher  1997  SvÝmmeklubben Rask    38.92        1:18.75   
24  Helena Rasmussen  1998  Ikast SvÝmmeklub    37.89        1:20.21   
25  Emma Rohde  1997  Herning SvÝmmeklub    39.22        1:20.31   
26  Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    39.47        1:20.37   
27  Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF    38.67        1:21.63   
28  Vicki Jensen  1998  Struer SvÝmmeklub    39.66        1:22.52   
29  Anne MÝlgaard  1997  Durup IF    40.24        1:23.91   
30  Cecilie Bisgaard  1998  Herning SvÝmmeklub    41.30        1:25.24   
31  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast SvÝmmeklub    40.47        1:25.47   
32  Thora Elise Fśrgemann Jen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    40.27        1:26.59   
33  Emilie Sondrup Andersen  1997  Aars SvÝmmeklub    42.19        1:27.20   
34  Henriette Haugaard  1997  SvÝmmeklubben Koral    42.46        1:28.57   
Rebekka Kusk  1998  Ikast SvÝmmeklub            DNF   
Matilda Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling            DSQ  Ingen berÝring v25m 
Trine G. SÝrensen  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro SvÝmme Club    31.02        1:03.86   
Maria SÝe Beith  1996  Thisted SvÝmmeklub    31.62        1:04.83   
Julie MÝller Nielsen  1996  Struer SvÝmmeklub    32.32        1:06.18   
Christine Hansen  1996  Herning SvÝmmeklub    32.63        1:07.67   
Nadja Christiansen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    32.38        1:07.76   
Cecilie Kjśrgaard  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    33.14        1:08.18   
Johanne KÝlbśk  1996  Herning SvÝmmeklub    33.05        1:08.25   
Cecilie S. Pedersen  1996  Viborg SvÝmme Klub    32.99        1:08.33   
Laura Funch  1995  Holstebro SvÝmme Club    33.42        1:08.95   
10  Lonnie Meineche  1996  Herning SvÝmmeklub    33.09        1:09.00   
11  Mai Hansen  1996  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    32.53        1:09.15   
12  Astrid Kofoed Lund  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    32.91        1:09.41   
13  Sidsel Schlott KÝpke  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.08        1:10.20   
14  Christina Mogensen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.33        1:10.88   
15  Emilie SÝgaard  1996  IHF SvÝmning    33.65        1:10.91   
16  Sisse SÝrensen  1996  Herning SvÝmmeklub    33.08        1:11.07   
17  Anna Jessen  1995  Thisted SvÝmmeklub    34.49        1:11.14   
18  Julie D. Hald  1996  Vildbjerg SvÝmmeklub    36.43        1:12.92   
19  Frederikke Agerbo Modin  1996  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.52        1:13.04   
20  Tashia Lundvig  1996  Ikast SvÝmmeklub    34.29        1:13.30   
21  Nina Ibsen  1995  Viborg SvÝmme Klub    35.74        1:13.54   
22  Helene Frasez SÝrensen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    35.51        1:13.75   
23  Anne Nielsen  1996  Aars SvÝmmeklub    36.21        1:14.20   
24  Anne Bredegaard  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    37.47        1:16.94   
25  Maria MÝldrup  1995  Brśdstrup SvÝmmeklub    37.69        1:17.14   
26  Tanja Kandborg  1995  SvÝmmeklubben Koral    37.44        1:17.30   
27  Ida Marie Nielsen  1995  Viborg SvÝmme Klub    37.94        1:17.36   
28  Sille Brolykke Bjerrum  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    35.84        1:17.55   
29  Emma Hiltmar  1996  Herning SvÝmmeklub    37.78        1:19.26   
30  Marie RiisgŚrd Jensen  1996  SvÝmmeklubben Rask    40.32        1:20.21   
31  Maj MÝller Nielsen  1995  IHF SvÝmning    38.39        1:20.65   
32  Irene K Pedersen  1995  SvÝmmeklubben Koral    38.63        1:21.25   
33  Malene Bajlum  1995  Durup IF    38.60        1:23.27   
34  Louise Sander  1995  Ikast SvÝmmeklub    39.43        1:23.82   
35  Sara H Christensen  1996  SvÝmmeklubben Koral    46.43        1:35.01   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro SvÝmme Club    30.38        1:03.01   
Isabella K. SÝrensen  1994  Hobro SvÝmmeklub    30.76        1:03.17   
Cecilie Jensen  1994  Holstebro SvÝmme Club    31.42        1:06.55   
Louise ōstergaard Vinther  1994  Thisted SvÝmmeklub    32.69        1:07.52   
Helle Kjśr  1994  Thisted SvÝmmeklub    33.22        1:08.89   
Betina K. Pedersen  1994  Viborg SvÝmme Klub    33.69        1:10.54   
Jannie Krog  1986  IHF SvÝmning    34.04        1:11.85   
Sanne Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    35.05        1:12.20   
Henriette HÝg  1994  Holstebro SvÝmme Club    35.36        1:12.90   
10  Ea Jacobsen  1991  SvÝmmeklubben Koral    35.29        1:13.03   
11  Lene Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    36.15        1:13.51   
12  Iben Skov Christensen  1993  SvÝmmeklubben Koral    38.35        1:21.00   
13  Christina Mejlgaard  1994  IHF SvÝmning    37.59        1:21.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark