2018-11-12   19:16:28
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2011

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  19:05   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub    35.29  1:14.24  1:54.20    2:33.79   
Trine KjÝngerskov  2000  Herning SvÝmmeklub    34.75  1:14.13  1:55.59    2:36.97   
Stinne SÝrensen  1999  Herning SvÝmmeklub    34.70  1:15.01  1:57.63    2:40.06   
Katrine Lund Hansen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    36.97  1:18.40  2:02.69    2:46.59   
Mathilde Kjeldsen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    36.61  1:20.23  2:06.27    2:50.97   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF SvÝmning    38.89  1:25.27  2:14.46    2:59.11   
Sarah Stokvad  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.60  1:27.03  2:15.10    3:00.19   
Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF    40.20  1:25.99  2:14.36    3:00.46   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub    39.82  1:25.22  2:13.21    3:00.49   
10  Anna Brandenburg Jensen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    39.76  1:26.39  2:15.24    3:01.18   
11  Linea Frederiksen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    39.47  1:27.27  2:16.22    3:02.59   
11  Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    41.20  1:26.57  2:13.66    3:02.59   
13  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF SvÝmning    42.49  1:30.86  2:20.75    3:07.43   
14  Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brśdstrup SvÝmmeklub    44.24  1:34.14  2:25.75    3:08.75   
15  Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub    43.74  1:33.80  2:25.71    3:12.90   
16  Anna Mors Mikkelsen  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    44.21  1:34.78  2:27.29    3:13.95   
17  Carla Leone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    47.61  1:41.59  2:34.43    3:24.11   
18  Klara Therkildsen  1999  Aars SvÝmmeklub    45.44  1:38.04  2:32.93    3:24.61   
19  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub    48.13  1:42.60  2:35.21    3:26.49   
20  Clara Voetmanm  2000  Herning SvÝmmeklub    57.62  2:04.05  3:13.96    4:20.89   
                     
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Sofie Boel Torp  1997  Viborg SvÝmme Klub    34.57  1:12.65  1:50.60    2:28.06   
Johanne Sofie Kjśrsgaard  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    35.54  1:14.17  1:52.74    2:30.93   
Helle Dohn  1998  Holstebro SvÝmme Club    35.52  1:14.27  1:54.67    2:34.75   
Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF SvÝmning    35.55  1:14.82  1:56.00    2:35.72   
Caroline Beck  1998  Viborg SvÝmme Klub    35.99  1:15.41  1:56.06    2:35.95   
Camilla Tromborg  1998  Ikast SvÝmmeklub    37.22  1:19.39  2:02.37    2:41.90   
Anne V Mikkelsen  1997  Struer SvÝmmeklub    36.86  1:16.95  1:59.72    2:43.20   
Fiona Louise Rasmussen Br  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    36.21  1:16.53  2:00.71    2:43.52   
Gry Nicolaisen  1998  Holstebro SvÝmme Club    38.32  1:20.07  2:03.85    2:46.33   
10  Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF    37.84  1:21.40  2:06.35    2:47.13   
11  Camilla Riddersholm  1997  Ikast SvÝmmeklub    37.72  1:21.02  2:06.81    2:48.19   
12  Natalia Rasmussen  1998  Viborg SvÝmme Klub    38.50  1:23.40  2:09.48    2:48.22   
13  Merethe Mark Jensen  1997  SvÝmmeklubben Rask    40.31  1:24.12  2:09.51    2:49.95   
14  Camilla Puk Jensen  1998  Herning SvÝmmeklub    39.41  1:23.26  2:08.20    2:51.62   
15  Emma Rohde  1997  Herning SvÝmmeklub    39.75  1:24.76  2:10.48    2:53.19   
16  Cecilie Bisgaard  1998  Herning SvÝmmeklub    41.80  1:29.09  2:17.20    3:00.55   
17  Henriette SÝrensen  1997  Holstebro SvÝmme Club    41.08  1:31.25  2:23.25    3:10.55   
18  Luna SchrÝder  1998  Hobro SvÝmmeklub    42.59  1:31.69  2:24.00    3:18.17   
Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast SvÝmmeklub            DNF   
Sofie Marie KÝlbśk  1998  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Anna Jessen  1995  Thisted SvÝmmeklub    33.54  1:09.86  1:46.64    2:22.77   
Julie MÝller Nielsen  1996  Struer SvÝmmeklub    33.61  1:11.50  1:49.61    2:25.15   
Nadja Christiansen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    32.98  1:09.14  1:47.23    2:25.42   
Laura Funch  1995  Holstebro SvÝmme Club    33.91  1:11.33  1:49.22    2:25.95   
Lonnie Meineche  1996  Herning SvÝmmeklub    34.34  1:11.79  1:49.27    2:26.25   
Cecilie S. Pedersen  1996  Viborg SvÝmme Klub    34.17  1:11.27  1:49.31    2:27.34   
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro SvÝmme Club    34.78  1:11.07  1:49.57    2:27.41   
Christina Mogensen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.61  1:11.98  1:51.21    2:29.96   
Camilla Svane  1995  Herning SvÝmmeklub    36.30  1:16.31  1:56.51    2:35.16   
10  Anne Bredegaard  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    37.44  1:19.04  2:01.90    2:43.16   
11  Emma Hiltmar  1996  Herning SvÝmmeklub    38.45  1:21.02  2:03.91    2:46.31   
12  Ida Marie Nielsen  1995  Viborg SvÝmme Klub    37.18  1:18.52  2:02.76    2:46.39   
13  Maria MÝldrup  1995  Brśdstrup SvÝmmeklub    38.03  1:20.67  2:05.68    2:46.49   
14  Louise Sander  1995  Ikast SvÝmmeklub    39.38  1:23.21  2:08.10    2:53.75   
15  Marie RiisgŚrd Jensen  1996  SvÝmmeklubben Rask    41.83  1:27.58  2:14.85    2:56.42   
Cecilie Kjśrgaard  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 1, 200m FrisvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Louise ōstergaard Vinther  1994  Thisted SvÝmmeklub    34.28  1:11.45  1:48.80    2:24.07   
Helle Kjśr  1994  Thisted SvÝmmeklub    34.19  1:10.86  1:48.37    2:26.05   
Lise Bak  1993  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    35.42  1:14.27  1:54.46    2:35.32   
Ea Jacobsen  1991  SvÝmmeklubben Koral    36.71  1:18.18  2:02.17    2:45.21   
Pernille HÝjland Jensen  1994  Ikast SvÝmmeklub    36.61  1:19.37  2:05.36    2:50.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  10:36   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub    32.85  1:10.91  1:49.75    2:28.19   
Jonas HÝrslev SÝrensen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    36.32  1:16.65  1:57.39    2:36.27   
Toke Michaelsen  1999  Herning SvÝmmeklub    35.83  1:16.94  1:59.30    2:40.82   
August Stamp Kirkeby  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    38.38  1:20.54  2:04.41    2:46.23   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub    38.34  1:22.00  2:07.78    2:51.75   
Frederik W. NÝrgaard  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    41.60  1:28.75  2:17.03    3:01.56   
Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub    41.98  1:28.38  2:15.87    3:01.78   
Jens Grarup  1999  Herning SvÝmmeklub    42.07  1:29.95  2:18.79    3:05.34   
Marius NÝrgaard  2001  Hobro SvÝmmeklub    43.78  1:31.71  2:21.44    3:05.75   
10  Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub    41.94  1:30.86  2:22.16    3:06.41   
11  Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub    46.82  1:43.55  2:40.43    3:33.22   
12  Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub    46.30  1:45.41  2:47.54    3:44.08   
13  Anders Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub    55.37  1:59.23  3:06.45    4:06.99   
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Daniel Nielsen  1997  Herning SvÝmmeklub    1:06.62  1:43.01  2:16.19    2:16.19   
Jonatan Balladone  1997  Agfs SvÝmmeafdeling    1:07.22  1:43.46  2:19.04    2:19.04   
Morten Thomsen  1997  Struer SvÝmmeklub    31.34  1:06.46  1:42.69    2:19.09   
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub    1:08.29  1:43.13  2:21.19    2:21.19   
Frederik Knudsen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    1:07.40  1:45.35  2:23.12    2:23.12   
Frederik Jessen  1998  Thisted SvÝmmeklub    1:10.03  1:49.21  2:26.77    2:26.17   
Aksel AlrÝ KruhÝffer  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    35.37  1:13.35  1:52.62    2:30.96   
Mikkel Boisen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    33.57  1:13.19  1:53.88    2:32.21   
Victor Prange  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.73  1:14.20  1:54.78    2:32.70   
10  Nicklas Kjśrgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club    35.04  1:14.06  1:54.76    2:32.83   
11  Simon B. Jeppesen  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub    32.89  1:12.29  1:55.21    2:35.93   
12  Mikkel B. HÝgild  1998  Vildbjerg SvÝmmeklub    34.59  1:15.30  1:57.19    2:35.99   
13  Christian Rasmussen  1998  Holstebro SvÝmme Club    37.58  1:17.36  1:57.67    2:36.58   
14  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    36.73  1:16.87  1:58.00    2:37.61   
15  Frederik Linck  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    35.53  1:15.55  1:57.26    2:37.69   
16  Jonas Junge  1998  SvÝmmeklubben Grindsted    36.04  1:16.87  1:59.59    2:38.72   
17  Simon Johannsen  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    37.04  1:18.22  1:59.47    2:40.07   
18  Mathias Vilsgaard Nygaard  1997  Struer SvÝmmeklub    34.51  1:16.91  2:00.99    2:41.00   
19  Johannes Kjśrgaard  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    35.41  1:15.14  1:58.73    2:42.98   
20  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    38.84  1:22.98  2:06.41    2:47.58   
21  AsbjÝrn Buhl  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub    38.30  1:24.12  2:10.57    2:54.66   
22  Marcus ō. Lauritsen  1998  Viborg SvÝmme Klub    40.24  1:24.90  2:11.44    2:56.45   
23  Rune Svejgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club    36.77  1:22.03  2:11.60    2:57.18   
24  Rasmus D. Jensen  1998  Brśdstrup SvÝmmeklub    40.94  1:25.49  2:15.25    2:58.99   
25  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub    38.82  1:24.11  2:12.46    2:59.29   
26  Bastian Kristensen  1997  Ikast SvÝmmeklub    40.46  1:28.33  2:17.02    2:59.46   
27  Jakob Vingborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    38.22  1:25.71  2:14.99    3:02.00   
28  Kristian Carlsen  1998  SvÝmmeklubben Rask    42.39  1:31.28  2:21.75    3:07.57   
29  Ulrik Buus Nielsen  1998  Videbśk SvÝmme Club    42.46  1:34.76  2:29.82    3:22.70   
30  Simon Niese  1998  Herning SvÝmmeklub    44.68  1:42.27  2:41.52    3:38.28   
Tobias Alstrup Kjśr  1998  Viborg SvÝmme Klub            DNF   
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    28.44  59.48  1:31.37    2:02.11   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro SvÝmme Club    29.08  1:00.72  1:32.35    2:02.17   
Kasper Schultz  1995  Holstebro SvÝmme Club    29.07  1:00.93  1:33.60    2:05.51   
Mikkel Hvolgaard  1995  Ikast SvÝmmeklub    28.71  1:00.57  1:33.54    2:06.09   
Sebastian Friis  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    29.34  1:01.56  1:34.55    2:06.37   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    29.54  1:01.82  1:35.89    2:10.67   
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub    30.12  1:03.42  1:37.90    2:11.42   
Jakob Brinkmann  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    30.28  1:03.44  1:37.45    2:11.73   
Benjamin Beirholm Larsen  1995  Aars SvÝmmeklub    30.62  1:04.69  1:39.56    2:12.10   
10  Jesper Jensen  1996  Agfs SvÝmmeafdeling    30.57  1:05.42  1:41.14    2:15.57   
11  Kristian BrolÝs  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    31.50  1:06.24  1:41.81    2:17.51   
12  Peter Schmidt SÝrensen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    31.46  1:06.65  1:43.13    2:18.19   
13  Christoffer Beck  1996  Viborg SvÝmme Klub    31.03  1:06.30  1:42.64    2:18.38   
14  Martin Frederiksen  1996  SvÝmmeklubben Koral    33.60  1:10.74  1:45.70    2:22.45   
15  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted SvÝmmeklub    33.10  1:11.05  1:49.35    2:27.12   
16  Jesper Aakjśr Thomsen  1995  IHF SvÝmning    34.61  1:13.17  1:51.72    2:28.32   
17  Peter Guldberg  1996  Herning SvÝmmeklub    34.47  1:14.44  1:54.32    2:33.47   
18  Jess Olesen  1995  SvÝmmeklubben Koral    35.98  1:16.43  1:58.67    2:37.77   
19  Simon Bylling Jensen  1996  SvÝmmeklubben Koral    36.31  1:17.52  1:59.83    2:37.81   
20  Albert Buus Rasmussen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    35.77  1:17.31  1:59.13    2:38.99   
21  Mikkel Emil Ljungberg  1996  Thisted SvÝmmeklub    35.84  1:18.05  2:00.57    2:41.24   
22  Isak Gadegaard  1996  Agfs SvÝmmeafdeling    36.28  1:17.41  2:01.42    2:44.91   
23  Jeppe S Marquard  1996  Durup IF    41.13  1:31.91  2:24.61    3:17.21   
24  Christian Antonsen  1996  SvÝmmeklubben Koral    40.08  1:27.47  2:17.87    3:18.40   
Peter Birk  1996  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 2, 200m FrisvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    28.08  59.30  1:30.81    2:01.03   
Christian Rasmussen  1993  SvÝmmeklubben Grindsted    28.52  1:00.03  1:33.29    2:06.94   
Morten Steen Christensen  1992  Struer SvÝmmeklub    29.66  1:02.45  1:36.27    2:07.78   
Alexander S. Halkjśr  1994  Hobro SvÝmmeklub    31.24  1:05.09  1:40.54    2:16.43   
Jesper Dam Karlsen  1991  Struer SvÝmmeklub    28.67  1:03.11  1:41.49    2:20.77   
Michael Lund  1994  SvÝmmeklubben Koral    39.40  1:23.19  2:10.19    2:55.23   
Hasse Hosbond  1992  SvÝmmeklubben Rask    39.31  1:24.23  2:12.47    3:08.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  11:15   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Anne HjortsÝe Pedersen  1999  Holstebro SvÝmme Club    43.16        1:28.31   
Anna Bonde  1999  Hobro SvÝmmeklub    43.22        1:28.36   
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro SvÝmme Club    43.20        1:30.55   
Johanne Laursen  1999  Holstebro SvÝmme Club    44.32        1:33.54   
Anette Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub    43.78        1:34.24   
Anna Brandenburg Jensen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    46.16        1:35.41   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub    46.49        1:35.65   
Katrine Lund Hansen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    45.45        1:36.71   
Lśrke Nehmdal  1999  Viborg SvÝmme Klub    48.27        1:38.96   
10  Emma Sand Majlund  1999  Herning SvÝmmeklub    49.04        1:42.84   
11  Anna Mors Mikkelsen  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    50.23        1:43.85   
12  Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub    49.23        1:43.96   
13  Signe Tramm  1999  IHF SvÝmning    49.29        1:45.44   
14  Mette Flaskager  1999  Ikast SvÝmmeklub    51.49        1:47.90   
15  Matilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub    50.31        1:48.37   
16  Thea MÝller Nielsen  1999  Struer SvÝmmeklub    50.87        1:50.56   
17  Caroline HÝbjerg SvejsÝ  1999  IHF SvÝmning    53.66        1:51.82   
18  Astrid Bisgaard  2001  Herning SvÝmmeklub    54.54        1:52.85   
19  Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub    55.10        1:53.10   
20  Caroline Mosegaard Knudse  1999  Ikast SvÝmmeklub    52.70        1:53.19   
20  Maren Bielefeldt  1999  Holstebro SvÝmme Club    55.91        1:53.19   
22  Simran Kholi  1999  Ikast SvÝmmeklub    55.22        1:54.88   
23  Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF    54.39        1:55.30   
24  Anna Sommer Harrits  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    54.58        1:55.99   
25  Mie Johansen  1999  Ikast SvÝmmeklub    55.54        1:57.71   
26  Klara Therkildsen  1999  Aars SvÝmmeklub    59.04        1:57.79   
27  Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro SvÝmme Club    57.39        1:58.83   
28  Frederikke U. Franzen  1999  Viborg SvÝmme Klub    57.01        2:00.92   
29  Johanne Juul Petersen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    58.14        2:01.55   
30  Emilie MÝlsted Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub    58.49        2:04.10   
31  Cecilie Eskesen  2000  Ikast SvÝmmeklub    56.92        2:04.30   
32  Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub    56.53        2:05.07   
33  Ea Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub    1:00.59        2:16.74   
34  Camilla Madvig  2000  Herning SvÝmmeklub    1:05.01        2:19.72   
Cathrine SÝs Nielsen  1999  Struer SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd vending 50m 
Cecilie Kjśrsgaard  1999  Aars SvÝmmeklub            DSQ  3arm u/vand v/start 
Clara Voetmanm  2000  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Crawlben ved start 
Elena Holmgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            DSQ  For mange flyb start 
Sarah Stokvad  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Camilla Madsen  1997  Holstebro SvÝmme Club    40.42        1:24.61   
Thea Rud Iversen  1997  Holstebro SvÝmme Club    41.70        1:26.81   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub    41.51        1:27.57   
Laura Cebula  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub    42.94        1:28.14   
Rebecca SÝrensen  1997  Hobro SvÝmmeklub    42.34        1:31.49   
Rasmine Birn-Rydder  1997  IHF SvÝmning    43.30        1:31.73   
Christina Schlott KÝpke  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    45.69        1:35.58   
Emma F. SÝrensen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    45.51        1:35.89   
Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    45.52        1:36.38   
10  Natasja Brusen Nielsen  1998  Holstebro SvÝmme Club    46.23        1:38.58   
11  Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub    45.59        1:38.91   
12  Henriette Haugaard  1997  SvÝmmeklubben Koral    47.74        1:41.66   
13  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF SvÝmning    50.35        1:43.39   
14  Anne MÝlgaard  1997  Durup IF    51.73        1:43.41   
15  Helena Rasmussen  1998  Ikast SvÝmmeklub    47.14        1:43.56   
16  Camilla M Kristensen  1998  Struer SvÝmmeklub    48.06        1:43.95   
17  Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF    51.13        1:46.83   
18  Amalie Mejer  1998  Ikast SvÝmmeklub    51.05        1:47.04   
19  Lisa Brayd  1997  Ikast SvÝmmeklub    50.99        1:47.84   
20  Lise Rasmussen  1997  Struer SvÝmmeklub    53.22        1:49.49   
21  Trine G. SÝrensen  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub    50.38        1:50.74   
22  Sofie Kielsholm Jacobsen  1997  IHF SvÝmning    53.88        1:52.20   
23  Vicki Jensen  1998  Struer SvÝmmeklub    52.14        1:52.76   
24  Kathrine KrÝier SÝrensen  1998  Aars SvÝmmeklub    55.22        1:55.16   
25  Luna SchrÝder  1998  Hobro SvÝmmeklub    55.78        1:55.25   
26  Rebekka Kusk  1998  Ikast SvÝmmeklub    56.46        1:56.79   
Johanne Veile  1998  Durup IF            DSQ  2 bentag efter vendi 
Sofie Marie KÝlbśk  1998  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro SvÝmme Club    37.76        1:17.25   
Maria SÝe Beith  1996  Thisted SvÝmmeklub    37.99        1:17.59   
Christine Hansen  1996  Herning SvÝmmeklub    38.63        1:22.97   
Julie MÝller Nielsen  1996  Struer SvÝmmeklub    39.31        1:23.81   
Johanne KÝlbśk  1996  Herning SvÝmmeklub    39.84        1:25.17   
Nadja Christiansen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    40.16        1:25.24   
Julie D. Hald  1996  Vildbjerg SvÝmmeklub    42.90        1:27.99   
Tashia Lundvig  1996  Ikast SvÝmmeklub    42.78        1:29.39   
Anna Jessen  1995  Thisted SvÝmmeklub    44.40        1:29.75   
10  Nikoline Egerod Leth  1996  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    43.85        1:30.12   
11  Ida Marie Nielsen  1995  Viborg SvÝmme Klub    45.68        1:34.69   
12  Mai Hansen  1996  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    44.65        1:35.07   
13  Anne Nielsen  1996  Aars SvÝmmeklub    46.89        1:35.67   
14  Tanja Kandborg  1995  SvÝmmeklubben Koral    47.35        1:38.05   
15  Astrid Kofoed Lund  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    45.92        1:38.73   
16  Malene Bajlum  1995  Durup IF    46.83        1:39.28   
17  Nina Ibsen  1995  Viborg SvÝmme Klub    48.36        1:39.29   
18  Amalie KrÝier SÝrensen  1996  Aars SvÝmmeklub    48.63        1:40.78   
19  Irene K Pedersen  1995  SvÝmmeklubben Koral    50.52        1:42.09   
20  Maria MÝldrup  1995  Brśdstrup SvÝmmeklub    50.08        1:44.10   
21  Sara H Christensen  1996  SvÝmmeklubben Koral    57.37        1:59.70   
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Helle Kjśr  1994  Thisted SvÝmmeklub    37.24        1:18.31   
Pernille HÝjland Jensen  1994  Ikast SvÝmmeklub    43.14        1:31.81   
Betina K. Pedersen  1994  Viborg SvÝmme Klub    46.19        1:34.02   
Line HÝjberg  1993  Hobro SvÝmmeklub    45.47        1:35.50   
Lene Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    45.53        1:35.53   
Birgitte Mark Jensen  1994  SvÝmmeklubben Rask    48.38        1:39.00   
Iben Skov Christensen  1993  SvÝmmeklubben Koral    49.20        1:43.94   
Christina Mejlgaard  1994  IHF SvÝmning    49.00        1:47.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  11:53   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Sebastian Claydon-Smith  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.40        1:26.92   
Magnus B. HÝgild  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    45.04        1:32.92   
Toke Michaelsen  1999  Herning SvÝmmeklub    45.62        1:35.85   
Frederik W. NÝrgaard  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    47.24        1:38.71   
Frederik Krigbaum Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub    51.09        1:46.66   
Jens Grarup  1999  Herning SvÝmmeklub    52.91        1:48.93   
Magnus Boldrup Birn  2000  Skovbakken SvÝmmeafdeling    55.32        1:49.58   
Kristoffer ōstergaard  1999  Durup IF    55.03        1:51.73   
Jonas Thomsen  1999  Struer SvÝmmeklub    53.42        1:53.71   
10  Rasmus Hall JÝrgensen  2000  Hobro SvÝmmeklub    55.62        1:55.82   
11  Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub    56.36        1:56.54   
12  SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    55.22        1:56.59   
13  Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub    56.18        1:56.91   
14  Lasse Jensen  2000  Hobro SvÝmmeklub    56.16        1:57.97   
15  Anders N Pedersen  1999  Struer SvÝmmeklub    54.17        1:58.85   
16  Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub    58.82        2:05.40   
17  Hjalmar Kjśrn  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    59.08        2:06.53   
18  Mathias Dalsgaard  2000  SvÝmmeklubben Koral    59.93        2:06.68   
19  William Bach Larsen  2001  Struer SvÝmmeklub    1:00.16        2:06.93   
20  Sebastian Lauritsen  2000  Viborg SvÝmme Klub    1:03.78        2:10.89   
21  Christian Vendelbo  1999  SvÝmmeklubben Koral    1:02.98        2:11.25   
22  Anders Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub    1:07.10        2:22.90   
BjÝrn Kristensen  1999  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  ej samt.berÝring.25m 
Jonas Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd vending 75m 
Marcus Boesen  1999  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub    39.07        1:20.68   
Casper Vestergaard  1997  IHF SvÝmning    38.62        1:22.52   
Andreas Sejr Andersen  1997  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    39.29        1:24.32   
Emil Trśholt  1997  Herning SvÝmmeklub    41.58        1:27.90   
Toke Cramer  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    42.77        1:28.02   
Johnnie ZŻlau  1997  Ikast SvÝmmeklub    41.38        1:28.47   
Simon B. Jeppesen  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub    42.27        1:29.09   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    42.97        1:29.92   
Emil Houlborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    43.44        1:31.69   
10  Victor Prange  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    44.52        1:32.47   
11  Mark Andersen  1997  Herning SvÝmmeklub    44.26        1:32.78   
12  Anekkash Derasakayam  1997  Struer SvÝmmeklub    45.34        1:34.50   
13  Simon Johannsen  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    47.78        1:39.30   
14  August Semrau Andersen  1997  Struer SvÝmmeklub    47.31        1:41.84   
15  Jakob BjÝrn Hyldgaard  1998  Holstebro SvÝmme Club    49.86        1:43.34   
16  Jakob Vingborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    49.74        1:43.56   
17  Morten Chr. Dam  1998  SvÝmmeklubben Koral    49.31        1:43.92   
18  Kristian Moltsen  1998  Struer SvÝmmeklub    48.89        1:46.70   
19  Johannes Hjetmann  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    50.89        1:47.33   
20  Rune Svejgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club    50.89        1:48.32   
21  Magnus Oliver Christensen  1997  Struer SvÝmmeklub    51.00        1:48.55   
22  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub    52.35        1:49.04   
23  Marcus ō. Lauritsen  1998  Viborg SvÝmme Klub    53.33        1:49.93   
24  Bastian Kristensen  1997  Ikast SvÝmmeklub    51.79        1:51.16   
25  Simon Niese  1998  Herning SvÝmmeklub    51.97        1:52.12   
26  Tobias Alstrup Kjśr  1998  Viborg SvÝmme Klub    54.58        1:53.30   
27  Daniel Christensen  1997  Herning SvÝmmeklub    55.46        1:53.48   
28  Kristian Carlsen  1998  SvÝmmeklubben Rask    53.06        1:54.08   
29  Niels Peter Vśver  1997  SvÝmmeklubben Rask    52.29        1:54.22   
30  Jesper Langbo Christensen  1997  Videbśk SvÝmme Club    51.98        1:54.59   
AsbjÝrn Buhl  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Jakob Brinkmann  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    35.81        1:14.67   
Teddi Rasmussen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    36.35        1:16.30   
Mikkel Hvolgaard  1995  Ikast SvÝmmeklub    36.51        1:17.18   
Jannick Maesen  1995  Ikast SvÝmmeklub    36.67        1:17.62   
Benjamin Beirholm Larsen  1995  Aars SvÝmmeklub    39.03        1:20.53   
David TÝrring  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    38.85        1:21.19   
Peter HÝjberg  1996  Hobro SvÝmmeklub    38.96        1:21.74   
Tobias Helmersen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    38.09        1:21.81   
Lasse Munkholm  1996  Struer SvÝmmeklub    38.04        1:22.24   
10  Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub    39.19        1:22.65   
11  Jens Christian Tramm  1996  IHF SvÝmning    38.47        1:23.21   
12  Frederik M. Mortensen  1996  Viborg SvÝmme Klub    40.43        1:24.33   
13  Jess Olesen  1995  SvÝmmeklubben Koral    40.75        1:25.18   
14  Frederik Bach Larsen  1995  Struer SvÝmmeklub    39.42        1:25.41   
15  Tobias M. Kristensen  1996  Struer SvÝmmeklub    41.34        1:26.57   
16  Peter Birk  1996  Thisted SvÝmmeklub    41.87        1:27.43   
17  Patrick HÝjgaard  1996  Videbśk SvÝmme Club    40.31        1:27.63   
18  Peter Guldberg  1996  Herning SvÝmmeklub    41.99        1:28.65   
19  Lars Christiansen  1996  SvÝmmeklubben Koral    43.88        1:29.92   
20  Lasse Nielsen  1995  SvÝmmeklubben Rask    42.65        1:31.57   
21  Asger Koue  1996  Viborg SvÝmme Klub    45.32        1:34.99   
22  Jonathan Harbak  1995  Aars SvÝmmeklub    44.84        1:37.04   
23  Christian Antonsen  1996  SvÝmmeklubben Koral    46.54        1:37.09   
24  Mikkel Emil Ljungberg  1996  Thisted SvÝmmeklub    46.83        1:39.68   
Carl Emil Thomassen  1996  IHF SvÝmning            DSQ  Uens benspark 
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    32.95        1:09.11   
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted SvÝmmeklub    33.41        1:11.66   
Christian Rasmussen  1993  SvÝmmeklubben Grindsted    33.87        1:11.82   
Claus S. Jensen  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    34.99        1:13.38   
Morten Steen Christensen  1992  Struer SvÝmmeklub    35.80        1:15.72   
Lars Schmidt  1987  Holstebro SvÝmme Club    36.13        1:17.17   
Martin Holten Hansen  1993  Aars SvÝmmeklub    37.14        1:18.52   
Jesper Dam Karlsen  1991  Struer SvÝmmeklub    35.40        1:19.16   
Rene Rebsdorf  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    39.34        1:20.73   
10  Nikolaj Rasmussen  1993  Aars SvÝmmeklub    39.25        1:21.64   
11  Kim MÝller Nielsen  1992  Aars SvÝmmeklub    40.48        1:24.01   
12  Finn MÝller Nielsen  1994  Aars SvÝmmeklub    41.82        1:28.45   
13  Michael Lund  1994  SvÝmmeklubben Koral    48.15        1:36.89   
14  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub    51.28        1:51.18   
William Andersen  1994  Aars SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  12:12   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 5, 50m Butterfly, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub            36.18   
Stinne SÝrensen  1999  Herning SvÝmmeklub            36.95   
Anna Bonde  1999  Hobro SvÝmmeklub            39.02   
Trine KjÝngerskov  2000  Herning SvÝmmeklub            39.78   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            40.56   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF SvÝmning            43.31   
Mette Flaskager  1999  Ikast SvÝmmeklub            43.60   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club            43.83   
Smilla Lyhne  2000  Thisted SvÝmmeklub            44.16   
10  Matilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            45.25   
11  Emma Sand Majlund  1999  Herning SvÝmmeklub            46.42   
12  Josephine Skadhede  1999  IHF SvÝmning            47.10   
13  Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brśdstrup SvÝmmeklub            49.24   
14  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub            49.42   
15  Simran Kholi  1999  Ikast SvÝmmeklub            49.78   
16  Mette KÝcks Nielsen  1999  IHF SvÝmning            50.11   
17  Linea Frederiksen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling            50.60   
18  Caroline Mosegaard Knudse  1999  Ikast SvÝmmeklub            51.04   
19  Carla Leone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            51.19   
20  Astrid Bisgaard  2001  Herning SvÝmmeklub            55.00   
21  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF SvÝmning            56.70   
22  Johanne Juul Petersen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            58.41   
23  Ea Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            1:09.01   
Cecilie Eskesen  2000  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  ej synkron armtag 
Freya Bloch Johnson  2000  Hobro SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Lśrke Nehmdal  1999  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  Tyvstart 
Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd vending 
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Maja Jensen  1997  Hobro SvÝmmeklub            33.72   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub            36.24   
Cecilie Stefansen  1997  IHF SvÝmning            36.40   
Laura Cebula  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub            36.55   
Sara Stecher  1997  SvÝmmeklubben Rask            36.93   
Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub            37.05   
Una MÝller  1998  IHF SvÝmning            37.24   
Camilla Tromborg  1998  Ikast SvÝmmeklub            37.99   
Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF SvÝmning            39.40   
10  Anne MÝlgaard  1997  Durup IF            40.99   
11  Helena Rasmussen  1998  Ikast SvÝmmeklub            41.60   
12  Emma Rohde  1997  Herning SvÝmmeklub            42.13   
13  Kathrine KrÝier SÝrensen  1998  Aars SvÝmmeklub            43.18   
14  Henriette SÝrensen  1997  Holstebro SvÝmme Club            43.46   
15  Sofie Marie KÝlbśk  1998  Herning SvÝmmeklub            44.76   
16  Thora Elise Fśrgemann Jen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            45.36   
17  Camilla M Kristensen  1998  Struer SvÝmmeklub            45.64   
18  Luna SchrÝder  1998  Hobro SvÝmmeklub            46.05   
19  Matilda Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling            46.44   
20  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast SvÝmmeklub            47.04   
21  Emilie Sondrup Andersen  1997  Aars SvÝmmeklub            48.73   
22  Natasja Brusen Nielsen  1998  Holstebro SvÝmme Club            50.85   
23  Amalie Mejer  1998  Ikast SvÝmmeklub            52.56   
24  Vicki Jensen  1998  Struer SvÝmmeklub            52.92   
Rebekka Kusk  1998  Ikast SvÝmmeklub            DNF   
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro SvÝmme Club            32.89   
Julie MÝller Nielsen  1996  Struer SvÝmmeklub            33.06   
Emilie SÝgaard  1996  IHF SvÝmning            33.29   
Frederikke Agerbo Modin  1996  Skovbakken SvÝmmeafdeling            34.03   
Sisse SÝrensen  1996  Herning SvÝmmeklub            34.57   
Camilla Svane  1995  Herning SvÝmmeklub            36.02   
Lonnie Meineche  1996  Herning SvÝmmeklub            36.09   
Mai Hansen  1996  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            36.99   
Tanja Kandborg  1995  SvÝmmeklubben Koral            37.27   
10  Tashia Lundvig  1996  Ikast SvÝmmeklub            37.56   
11  Anne Bredegaard  1995  SvÝmmeklubben Grindsted            38.06   
12  Christine Hansen  1996  Herning SvÝmmeklub            38.23   
13  Maj MÝller Nielsen  1995  IHF SvÝmning            39.71   
14  Nina Ibsen  1995  Viborg SvÝmme Klub            41.95   
15  Sara H Christensen  1996  SvÝmmeklubben Koral            48.30   
Irene K Pedersen  1995  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Isabella K. SÝrensen  1994  Hobro SvÝmmeklub            30.83   
Cecilie Jensen  1994  Holstebro SvÝmme Club            31.05   
Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro SvÝmme Club            31.06   
Louise ōstergaard Vinther  1994  Thisted SvÝmmeklub            32.98   
Helle Kjśr  1994  Thisted SvÝmmeklub            33.88   
Ea Jacobsen  1991  SvÝmmeklubben Koral            35.08   
Lise Bak  1993  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            35.79   
Jannie Krog  1986  IHF SvÝmning            35.82   
Lena Hansen  1993  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            36.11   
10  Iben Skov Christensen  1993  SvÝmmeklubben Koral            45.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  12:32   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 6, 50m Butterfly, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub            36.91   
Magnus B. HÝgild  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            37.28   
Jonas HÝrslev SÝrensen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            40.90   
Frederik W. NÝrgaard  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            42.52   
August Stamp Kirkeby  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            45.17   
Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub            47.19   
Marius NÝrgaard  2001  Hobro SvÝmmeklub            48.39   
Hjalmar Kjśrn  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            48.49   
Johan Noesgaard Nielsen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            51.55   
10  Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub            51.82   
11  Carsten D. Jensen  1999  Brśdstrup SvÝmmeklub            51.84   
12  Jonas Thomsen  1999  Struer SvÝmmeklub            53.00   
13  Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub            53.34   
14  BjÝrn Kristensen  1999  Ikast SvÝmmeklub            56.57   
15  Frederik Krigbaum Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub            57.15   
16  Magnus Vilsgaard Nyggaard  2001  Struer SvÝmmeklub            1:08.45   
17  Mathias Mortensen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:10.18   
William Bach Larsen  2001  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Crawlben efter start 
                     
 
LÝb 6, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Magnus Fallesen  1998  Herning SvÝmmeklub            32.32   
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub            32.62   
Mikkel B. HÝgild  1998  Vildbjerg SvÝmmeklub            32.80   
Morten Thomsen  1997  Struer SvÝmmeklub            33.18   
Jonatan Balladone  1997  Agfs SvÝmmeafdeling            34.58   
Simon B. Jeppesen  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub            35.99   
Mikkel Boisen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted            36.53   
Anekkash Derasakayam  1997  Struer SvÝmmeklub            36.59   
Emil Trśholt  1997  Herning SvÝmmeklub            36.81   
10  Mathias Vilsgaard Nygaard  1997  Struer SvÝmmeklub            37.16   
11  Johnnie ZŻlau  1997  Ikast SvÝmmeklub            37.71   
12  Jonas Junge  1998  SvÝmmeklubben Grindsted            37.80   
13  Mark Andersen  1997  Herning SvÝmmeklub            38.32   
14  Nicklas Kjśrgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club            38.65   
15  Frederik Knudsen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted            38.91   
16  August Semrau Andersen  1997  Struer SvÝmmeklub            41.29   
17  Kristoffer Kristensen  1997  Aars SvÝmmeklub            41.34   
18  Toke Cramer  1998  Agfs SvÝmmeafdeling            41.45   
19  Peder Andreas Krarup  1998  Agfs SvÝmmeafdeling            42.84   
20  Rasmus D. Jensen  1998  Brśdstrup SvÝmmeklub            45.09   
21  Frederik Linck  1997  SvÝmmeklubben Grindsted            46.23   
22  Rune Svejgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club            46.73   
23  Anders H SÝrensen  1998  Struer SvÝmmeklub            49.18   
24  Severin Bjerre  1998  IHF SvÝmning            51.35   
25  Daniel Christensen  1997  Herning SvÝmmeklub            51.91   
26  Simon Rasmussen  1998  Aars SvÝmmeklub            55.55   
27  Johannes Hjetmann  1998  Agfs SvÝmmeafdeling            56.43   
                     
 
LÝb 6, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel Hvolgaard  1995  Ikast SvÝmmeklub            29.20   
Sebastian Friis  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            29.95   
Tobias Helmersen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling            30.64   
Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub            30.71   
Nicolaj Thostrup  1995  Viborg SvÝmme Klub            30.87   
Jakob Glerup Nielsen  1996  Holstebro SvÝmme Club            31.66   
Tobias M. Kristensen  1996  Struer SvÝmmeklub            31.96   
Teddi Rasmussen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            32.07   
Jakob Brinkmann  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            32.21   
Jannick Maesen  1995  Ikast SvÝmmeklub            32.21   
11  Sebastian Johansen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            32.31   
12  Mathias Petersen  1995  Ikast SvÝmmeklub            32.50   
13  Thomas Bie Westphael  1995  IHF SvÝmning            32.60   
14  Peter HÝjberg  1996  Hobro SvÝmmeklub            33.29   
15  Emil Buur Persson  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            34.22   
16  Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub            34.83   
17  Frederik Bach Larsen  1995  Struer SvÝmmeklub            34.87   
18  Peter Schmidt SÝrensen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            34.97   
19  Simon Bylling Jensen  1996  SvÝmmeklubben Koral            36.49   
20  Lasse Munkholm  1996  Struer SvÝmmeklub            36.64   
21  Johan Christensen  1996  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            36.79   
22  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted SvÝmmeklub            37.01   
23  Mikkel Juul JÝrgensen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted            37.41   
24  Lars Christiansen  1996  SvÝmmeklubben Koral            38.17   
25  Mikkel Emil Ljungberg  1996  Thisted SvÝmmeklub            40.08   
26  Patrick HÝjgaard  1996  Videbśk SvÝmme Club            41.86   
27  Lasse Nielsen  1995  SvÝmmeklubben Rask            41.98   
28  Christian Antonsen  1996  SvÝmmeklubben Koral            49.86   
29  Carl Emil Thomassen  1996  IHF SvÝmning            57.96   
Peter Guldberg  1996  Herning SvÝmmeklub            DNF   
Jess Olesen  1995  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  Tyvstart 
Martin Frederiksen  1996  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 6, 50m Butterfly, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg            26.84   
Mads Hopff  1993  Holstebro SvÝmme Club            27.49   
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted SvÝmmeklub            28.35   
Jacob Moos Larsen  1993  Viborg SvÝmme Klub            28.47   
Benjamin Andersson  1994  Skovbakken SvÝmmeafdeling            29.41   
Morten Steen Christensen  1992  Struer SvÝmmeklub            30.61   
Daniel Brusen Nielsen  1993  Holstebro SvÝmme Club            30.81   
Dennis Kjśrsgaard  1991  Aars SvÝmmeklub            30.89   
Claus S. Jensen  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            31.44   
10  Alexander S. Halkjśr  1994  Hobro SvÝmmeklub            35.07   
11  Rene Rebsdorf  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            35.39   
12  Finn MÝller Nielsen  1994  Aars SvÝmmeklub            41.14   
13  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            43.12   
14  Nis Heide Pinnerup  1991  Viborg SvÝmme Klub            43.88   
15  Michael Lund  1994  SvÝmmeklubben Koral            45.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:32 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  13:27   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro SvÝmmeklub    40.97        1:22.63   
Trine KjÝngerskov  2000  Herning SvÝmmeklub    41.23        1:25.22   
Mathilde Kjeldsen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    42.29        1:28.30   
Katrine Lund Hansen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    44.50        1:30.53   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub    43.59        1:31.46   
Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub    43.87        1:31.58   
Freya Bloch Johnson  2000  Hobro SvÝmmeklub    45.91        1:33.25   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club    45.33        1:33.51   
Emma Sand Majlund  1999  Herning SvÝmmeklub    46.30        1:33.53   
10  Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF    45.40        1:35.41   
11  Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub    48.13        1:36.86   
12  Mette Flaskager  1999  Ikast SvÝmmeklub    47.63        1:37.87   
13  Mette KÝcks Nielsen  1999  IHF SvÝmning    46.86        1:39.17   
14  Cecilie Kjśrsgaard  1999  Aars SvÝmmeklub    46.93        1:39.63   
15  Linea Frederiksen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    49.25        1:41.01   
16  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub    50.25        1:41.64   
17  Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brśdstrup SvÝmmeklub    49.42        1:42.82   
18  Anna Sommer Harrits  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    50.17        1:44.43   
19  Mie Johansen  1999  Ikast SvÝmmeklub    51.55        1:48.67   
20  Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub    1:51.02        1:51.02   
21  Simran Kholi  1999  Ikast SvÝmmeklub    54.47        1:52.71   
22  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub    53.06        1:54.82   
23  Frederikke U. Franzen  1999  Viborg SvÝmme Klub    57.81        1:56.54   
Camilla Madvig  2000  Herning SvÝmmeklub            DSQ  SvÝm pŚ maven ef.25m 
Cecilie Eskesen  2000  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  SvÝm pŚ maven 
Emma Kjśr  1999  Aars SvÝmmeklub            DSQ  SvÝm pŚ mav 25 og 75 
Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Mangler berÝr v50 m 
Sarah Stokvad  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling            DSQ  SvÝm pŚ maven 25m 
Stinne SÝrensen  1999  Herning SvÝmmeklub            DSQ  SvÝm pŚ maven 25m 
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Helle Dohn  1998  Holstebro SvÝmme Club    36.54        1:15.28   
Rebecca SÝrensen  1997  Hobro SvÝmmeklub    38.34        1:19.27   
Camilla Madsen  1997  Holstebro SvÝmme Club    39.79        1:20.71   
Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF    39.36        1:21.14   
Johanne Sofie Kjśrsgaard  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    40.88        1:21.85   
Laura Cebula  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub    40.67        1:23.50   
Fiona Louise Rasmussen Br  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    41.01        1:25.23   
Sofie Boel Torp  1997  Viborg SvÝmme Klub    41.92        1:25.40   
Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub    41.36        1:25.85   
10  Christina Schlott KÝpke  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    43.14        1:27.29   
11  Merethe Mark Jensen  1997  SvÝmmeklubben Rask    1:27.43        1:27.43   
12  Caroline Beck  1998  Viborg SvÝmme Klub    42.99        1:28.04   
13  Anne V Mikkelsen  1997  Struer SvÝmmeklub    43.77        1:28.56   
14  Gry Nicolaisen  1998  Holstebro SvÝmme Club    43.61        1:28.69   
15  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast SvÝmmeklub    44.11        1:30.48   
16  Camilla Puk Jensen  1998  Herning SvÝmmeklub    46.19        1:31.15   
17  Camilla Tromborg  1998  Ikast SvÝmmeklub    45.67        1:32.41   
18  Emma Rohde  1997  Herning SvÝmmeklub    46.21        1:35.11   
19  Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF    47.05        1:35.64   
20  Vicki Jensen  1998  Struer SvÝmmeklub    47.40        1:36.16   
21  Anne MÝlgaard  1997  Durup IF    48.00        1:36.32   
22  Thora Elise Fśrgemann Jen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    46.31        1:36.35   
23  Cecilie Bisgaard  1998  Herning SvÝmmeklub    48.91        1:38.45   
24  Matilda Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    49.26        1:42.14   
25  Sofie Kielsholm Jacobsen  1997  IHF SvÝmning    51.80        1:45.97   
Luna SchrÝder  1998  Hobro SvÝmmeklub            DSQ  Ej berÝring v 25m 
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Maria SÝe Beith  1996  Thisted SvÝmmeklub    34.66        1:09.91   
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro SvÝmme Club    34.89        1:10.48   
Camilla Svane  1995  Herning SvÝmmeklub    36.74        1:14.00   
Cecilie Kjśrgaard  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    38.09        1:19.73   
Christina Mogensen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    39.10        1:20.25   
Astrid Kofoed Lund  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    39.38        1:21.54   
Sidsel Schlott KÝpke  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.29        1:22.46   
Helene Frasez SÝrensen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    40.78        1:24.55   
Sille Brolykke Bjerrum  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    41.08        1:24.85   
10  Emma Hiltmar  1996  Herning SvÝmmeklub    42.38        1:25.47   
11  Amalie KrÝier SÝrensen  1996  Aars SvÝmmeklub    41.79        1:25.64   
12  Anne Bredegaard  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    42.89        1:27.98   
13  Louise Sander  1995  Ikast SvÝmmeklub    42.00        1:28.52   
14  Malene Bajlum  1995  Durup IF    1:30.00        1:30.00   
15  Marie RiisgŚrd Jensen  1996  SvÝmmeklubben Rask    46.57        1:34.37   
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Isabella K. SÝrensen  1994  Hobro SvÝmmeklub    32.41        1:07.05   
Betina K. Pedersen  1994  Viborg SvÝmme Klub    35.67        1:12.66   
Louise ōstergaard Vinther  1994  Thisted SvÝmmeklub    35.91        1:12.80   
Cecilie Jensen  1994  Holstebro SvÝmme Club    37.32        1:15.65   
Lena Hansen  1993  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    37.95        1:18.07   
Sanne Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    38.04        1:18.84   
Henriette HÝg  1994  Holstebro SvÝmme Club    39.68        1:20.80   
Pernille HÝjland Jensen  1994  Ikast SvÝmmeklub    42.84        1:27.96   
Birgitte Mark Jensen  1994  SvÝmmeklubben Rask            DSQ  SvÝm pŚ maven t/vend 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:27 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  13:55   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub    37.61        1:17.02   
Magnus B. HÝgild  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    37.76        1:17.68   
Sebastian Claydon-Smith  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    39.31        1:20.98   
Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub    44.72        1:30.63   
Magnus Boldrup Birn  2000  Skovbakken SvÝmmeafdeling    45.57        1:31.51   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub    46.36        1:34.76   
Johan Noesgaard Nielsen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    46.81        1:36.66   
Marius NÝrgaard  2001  Hobro SvÝmmeklub    50.26        1:38.81   
Kristoffer ōstergaard  1999  Durup IF    50.52        1:47.19   
10  Carsten D. Jensen  1999  Brśdstrup SvÝmmeklub    52.80        1:47.83   
11  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast SvÝmmeklub    53.49        1:50.08   
12  Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub    53.04        1:50.75   
13  Anders N Pedersen  1999  Struer SvÝmmeklub    56.11        1:52.57   
14  Peter Kielsholm Jacobsen  2001  IHF SvÝmning    55.23        1:55.50   
15  Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub    56.62        1:58.94   
16  Hjalmar Kjśrn  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    57.95        1:59.59   
17  Mathias Mortensen  2002  Herning SvÝmmeklub    1:04.62        2:17.50   
Lukas Risbjerg Andersen  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Ej berÝring 50m 
                     
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Daniel Nielsen  1997  Herning SvÝmmeklub    34.07        1:11.02   
Morten Thomsen  1997  Struer SvÝmmeklub    35.86        1:12.66   
Magnus Fallesen  1998  Herning SvÝmmeklub    35.58        1:12.84   
Frederik Jessen  1998  Thisted SvÝmmeklub    36.19        1:14.33   
Simon B. Jeppesen  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub    38.03        1:18.00   
Mikkel Boisen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    39.45        1:19.98   
Frederik Linck  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    39.83        1:22.57   
Mathias Vilsgaard Nygaard  1997  Struer SvÝmmeklub    39.21        1:22.61   
Johannes Kjśrgaard  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    39.37        1:22.67   
10  Victor Prange  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    41.39        1:24.74   
11  Kasper Kross  1997  IHF SvÝmning    40.19        1:25.39   
12  Emil Houlborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    42.63        1:25.56   
13  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    42.82        1:26.69   
14  Simon Johannsen  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    42.23        1:27.37   
15  August Semrau Andersen  1997  Struer SvÝmmeklub    42.49        1:27.69   
16  Claes Heide Pinnerup  1997  Viborg SvÝmme Klub    43.62        1:29.53   
17  Christian Rasmussen  1998  Holstebro SvÝmme Club    45.06        1:30.84   
18  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub    44.51        1:32.87   
19  Jakob Vingborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    45.36        1:34.12   
20  Daniel Christensen  1997  Herning SvÝmmeklub    51.00        1:41.68   
21  Kristian Moltsen  1998  Struer SvÝmmeklub    48.88        1:42.32   
22  Severin Bjerre  1998  IHF SvÝmning    51.06        1:44.32   
23  Johannes Hjetmann  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    54.47        1:51.11   
                     
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Holstebro SvÝmme Club    31.92        1:03.78   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    32.27        1:06.02   
Jakob Glerup Nielsen  1996  Holstebro SvÝmme Club    34.07        1:10.52   
Anders L. Mogensen  1996  Agfs SvÝmmeafdeling    35.11        1:10.60   
David TÝrring  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    34.61        1:10.74   
Kristian BrolÝs  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    35.13        1:11.48   
Frederik M. Mortensen  1996  Viborg SvÝmme Klub    35.66        1:11.66   
Tobias M. Kristensen  1996  Struer SvÝmmeklub    35.91        1:11.93   
Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub    36.25        1:13.30   
10  Sebastian Johansen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    36.20        1:14.06   
11  Mathias Johannsen  1996  Skovbakken SvÝmmeafdeling    36.52        1:14.19   
12  Peter Schmidt SÝrensen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    38.00        1:16.00   
13  Nicolaj Thostrup  1995  Viborg SvÝmme Klub    37.95        1:17.24   
14  Jesper Aakjśr Thomsen  1995  IHF SvÝmning    38.02        1:17.49   
15  Peter Birk  1996  Thisted SvÝmmeklub    37.78        1:18.84   
16  Simon Bylling Jensen  1996  SvÝmmeklubben Koral    39.21        1:18.92   
17  Mikkel Juul JÝrgensen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    38.40        1:19.33   
18  Thomas Bie Westphael  1995  IHF SvÝmning    39.71        1:19.62   
19  Isak Gadegaard  1996  Agfs SvÝmmeafdeling    42.84        1:28.04   
20  Asger Koue  1996  Viborg SvÝmme Klub    43.16        1:29.05   
21  Lars Thorsager Jensen  1996  Aars SvÝmmeklub    51.45        1:47.67   
Nicolaj Nielsen  1995  SvÝmmeklubben Rask            DSQ  SvÝm pŚ mave 75m 
                     
 
LÝb 8, 100m RygsvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    32.14        1:05.02   
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted SvÝmmeklub    32.35        1:05.89   
Jacob Moos Larsen  1993  Viborg SvÝmme Klub    32.89        1:06.85   
Martin Holten Hansen  1993  Aars SvÝmmeklub    33.57        1:08.70   
Morten Steen Christensen  1992  Struer SvÝmmeklub    34.99        1:11.41   
Jesper Dam Karlsen  1991  Struer SvÝmmeklub    34.25        1:12.49   
Alexander S. Halkjśr  1994  Hobro SvÝmmeklub    37.10        1:16.16   
Dennis Kjśrsgaard  1991  Aars SvÝmmeklub    39.10        1:19.26   
Nis Heide Pinnerup  1991  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  SvÝm pŚ mave 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  14:31   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 9, 200m Medley, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro SvÝmmeklub    41.54  1:25.54  2:15.08    2:50.55   
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub    38.74  1:26.33  2:22.09    3:04.71   
Anne HjortsÝe Pedersen  1999  Holstebro SvÝmme Club    44.63  1:32.25  2:24.00    3:05.58   
Johanne Laursen  1999  Holstebro SvÝmme Club    44.23  1:36.37  2:27.96    3:11.46   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub    50.61  1:38.33  2:29.13    3:12.56   
Anette Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub    43.72  1:35.85  2:28.98    3:12.89   
Smilla Lyhne  2000  Thisted SvÝmmeklub    46.43  1:37.77  2:35.32    3:18.68   
Anna Mors Mikkelsen  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    54.83  1:48.65  2:49.04    3:37.92   
Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF SvÝmning    57.54  1:49.48  2:53.63    3:40.19   
10  Caroline Mosegaard Knudse  1999  Ikast SvÝmmeklub    56.71  1:53.64  2:55.02    3:40.31   
11  Caroline HÝbjerg SvejsÝ  1999  IHF SvÝmning    53.15  1:51.11  2:55.10    3:41.88   
12  Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brśdstrup SvÝmmeklub    1:01.56  1:56.94  3:08.55    3:59.57   
Mette Flaskager  1999  Ikast SvÝmmeklub            DNF   
Anna Brandenburg Jensen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling            DSQ  PŚ mave e/vend75m 
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  PŚ mave f/vend75m 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Maja Jensen  1997  Hobro SvÝmmeklub    35.33  1:19.58  2:11.39    2:50.00   
Helle Dohn  1998  Holstebro SvÝmme Club    37.19  1:20.49  2:11.23    2:53.12   
Una MÝller  1998  IHF SvÝmning    39.81  1:21.47  2:18.53    2:57.41   
Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF SvÝmning    41.41  1:26.02  2:20.22    2:59.65   
Christina Schlott KÝpke  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    43.40  1:28.83  2:23.35    3:04.09   
Sara Stecher  1997  SvÝmmeklubben Rask    42.18  1:30.18  2:26.87    3:06.27   
Sofie Marie KÝlbśk  1998  Herning SvÝmmeklub    48.27  1:37.77  2:35.87    3:15.63   
Natalia Rasmussen  1998  Viborg SvÝmme Klub    47.05  1:38.66  2:36.07    3:17.77   
Helena Rasmussen  1998  Ikast SvÝmmeklub    46.90  1:40.25  2:36.62    3:20.87   
10  Henriette SÝrensen  1997  Holstebro SvÝmme Club    47.44  1:44.35  2:41.48    3:29.61   
11  Kathrine KrÝier SÝrensen  1998  Aars SvÝmmeklub    46.67  1:44.90  2:47.55    3:37.46   
12  Amalie Mejer  1998  Ikast SvÝmmeklub    55.31  1:51.51  2:56.06    3:49.94   
Matilda Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling            DSQ  Ej berÝring 100m 
                     
 
LÝb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Maria SÝe Beith  1996  Thisted SvÝmmeklub    35.67  1:12.88  1:57.40    2:33.20   
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro SvÝmme Club    36.10  1:17.17  2:04.87    2:42.49   
Frederikke Agerbo Modin  1996  Skovbakken SvÝmmeafdeling    35.83  1:20.64  2:06.43    2:44.70   
Johanne KÝlbśk  1996  Herning SvÝmmeklub    38.53  1:22.69  2:08.99    2:46.94   
Sidsel Schlott KÝpke  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.57  1:25.57  2:16.02    2:54.72   
Julie D. Hald  1996  Vildbjerg SvÝmmeklub    42.95  1:28.37  2:18.57    2:57.75   
Tashia Lundvig  1996  Ikast SvÝmmeklub    41.54  1:29.62  2:22.07    3:05.51   
Anne Nielsen  1996  Aars SvÝmmeklub    45.65  1:34.96  2:27.31    3:07.08   
Irene K Pedersen  1995  SvÝmmeklubben Koral    41.21  1:27.93  2:25.85    3:08.82   
10  Tanja Kandborg  1995  SvÝmmeklubben Koral    40.61  1:31.78  2:27.69    3:10.27   
11  Maria MÝldrup  1995  Brśdstrup SvÝmmeklub    44.63  1:34.44  2:30.42    3:12.12   
12  Louise Sander  1995  Ikast SvÝmmeklub    47.44  1:33.88  2:27.33    3:12.96   
                     
 
LÝb 9, 200m Medley, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Isabella K. SÝrensen  1994  Hobro SvÝmmeklub    32.10  1:10.04  1:57.10    2:33.02   
Cecilie Jensen  1994  Holstebro SvÝmme Club    33.83  1:15.25  2:02.89    2:38.79   
Helle Kjśr  1994  Thisted SvÝmmeklub    35.93  1:19.40  2:03.30    2:41.06   
Lise Bak  1993  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    36.86  1:24.65  2:14.18    2:54.21   
Sanne Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    37.94  1:22.17  2:15.96    2:56.67   
Ea Jacobsen  1991  SvÝmmeklubben Koral    37.88  1:24.39  2:19.59    3:02.34   
Lene Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    40.22  1:27.19  2:21.08    3:02.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:31 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  15:09   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 10, 200m Medley, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Sebastian Claydon-Smith  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.10  1:22.93  2:11.48    2:52.46   
Jonas HÝrslev SÝrensen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    44.77  1:30.46  2:26.60    3:06.65   
August Stamp Kirkeby  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    47.66  1:36.48  2:35.40    3:16.88   
Marius NÝrgaard  2001  Hobro SvÝmmeklub    51.55  1:47.31  2:54.26    3:35.89   
Frederik Krigbaum Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub    58.97  1:52.06  2:51.38    3:39.85   
BjÝrn Kristensen  1999  Ikast SvÝmmeklub    59.10  1:57.40  3:05.38    3:55.46   
Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub    1:04.05  2:05.41  3:16.67    4:08.40   
Anders Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub    1:06.61  2:14.45  3:27.91    4:31.32   
Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 10, 200m Medley, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub    36.27  1:19.20  2:04.41    2:38.15   
Magnus Fallesen  1998  Herning SvÝmmeklub    34.51  1:14.60  2:05.04    2:39.16   
Aksel AlrÝ KruhÝffer  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    37.53  1:22.04  2:09.60    2:47.43   
Jonatan Balladone  1997  Agfs SvÝmmeafdeling    36.88  1:19.85      2:48.43   
Mikkel B. HÝgild  1998  Vildbjerg SvÝmmeklub    36.77  1:19.93  2:10.59    2:48.85   
Casper Vestergaard  1997  IHF SvÝmning    41.69  1:25.58  2:12.32    2:49.75   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    39.96  1:21.34  2:14.43    2:51.40   
Nicklas Kjśrgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club    40.95  1:22.75  2:14.98    2:53.54   
Simon Johannsen  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    42.00  1:27.21  2:20.92    3:00.67   
10  Kasper Kross  1997  IHF SvÝmning    41.86  1:30.88  2:25.08    3:06.00   
11  Emil Houlborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    48.16  1:34.18  2:24.57    3:06.55   
12  Jonas Junge  1998  SvÝmmeklubben Grindsted    41.15  1:32.53  2:25.22    3:07.00   
13  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    43.91  1:29.72  2:26.63    3:08.55   
14  Peder Andreas Krarup  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    46.19  1:31.72  2:30.70    3:13.90   
15  Jakob BjÝrn Hyldgaard  1998  Holstebro SvÝmme Club    47.31  1:38.67  2:33.62    3:20.87   
16  Jakob Vingborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    49.91  1:40.50  2:37.31    3:22.26   
17  Rasmus D. Jensen  1998  Brśdstrup SvÝmmeklub    47.50  1:44.22  2:42.54    3:25.04   
18  AsbjÝrn Buhl  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub    49.10  1:46.71  2:53.50    3:38.75   
Toke Cramer  1998  Agfs SvÝmmeafdeling            DSQ  SvÝm pŚ mave 75m 
                     
 
LÝb 10, 200m Medley, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Thomas Knudsen  1996  Holstebro SvÝmme Club    31.16  1:06.54  1:50.21    2:21.72   
Mikkel Hvolgaard  1995  Ikast SvÝmmeklub    31.43  1:07.44  1:51.65    2:22.40   
Anton Bromer  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    30.56  1:07.10  1:54.29    2:25.52   
Mathias Johannsen  1996  Skovbakken SvÝmmeafdeling    35.20  1:14.60  2:01.38    2:36.12   
Jannick Maesen  1995  Ikast SvÝmmeklub    34.18  1:15.47  2:00.82    2:36.62   
Tobias M. Kristensen  1996  Struer SvÝmmeklub    34.09  1:12.37  2:02.13    2:36.69   
Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub    35.02  1:16.17  2:03.83    2:38.42   
Christoffer Beck  1996  Viborg SvÝmme Klub            2:38.62   
Tobias Helmersen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    33.01  1:19.03  2:10.10    2:42.87   
10  Peter HÝjberg  1996  Hobro SvÝmmeklub    34.60  1:19.07  2:05.25    2:43.23   
11  Martin Frederiksen  1996  SvÝmmeklubben Koral    37.56  1:21.57  2:09.81    2:45.70   
12  Jesper Jensen  1996  Agfs SvÝmmeafdeling    37.17  1:20.04  2:14.40    2:46.24   
13  Johan Christensen  1996  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    36.57  1:19.93  2:17.15    2:56.33   
14  Patrick HÝjgaard  1996  Videbśk SvÝmme Club    43.05  1:43.33  2:38.57    3:25.76   
Jonathan Harbak  1995  Aars SvÝmmeklub            DSQ  SvÝm pŚ mave 75m 
Lars Christiansen  1996  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  SvÝm pŚ mave 75m 
                     
 
LÝb 10, 200m Medley, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    30.83  1:04.92  1:44.89    2:17.87   
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted SvÝmmeklub    30.40  1:07.22  1:48.68    2:21.52   
Morten Steen Christensen  1992  Struer SvÝmmeklub    32.70  1:14.11  1:54.72    2:30.10   
Claus S. Jensen  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    32.42  1:13.83  1:57.30    2:35.45   
Nikolaj Rasmussen  1993  Aars SvÝmmeklub    32.61  1:12.95  2:01.98    2:37.07   
Alexander S. Halkjśr  1994  Hobro SvÝmmeklub    35.68  1:15.76  2:02.79    2:38.46   
Jesper Dam Karlsen  1991  Struer SvÝmmeklub            2:39.20   
Rene Rebsdorf  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    37.11  1:22.25  2:09.04    2:47.35   
Kim MÝller Nielsen  1992  Aars SvÝmmeklub    38.38  1:22.96  2:11.62    2:50.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  15:49   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Anne HjortsÝe Pedersen  1999  Holstebro SvÝmme Club            42.75   
Anna Bonde  1999  Hobro SvÝmmeklub            42.87   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub            44.75   
Johanne Laursen  1999  Holstebro SvÝmme Club            45.41   
Signe Tramm  1999  IHF SvÝmning            46.11   
Lśrke Nehmdal  1999  Viborg SvÝmme Klub            46.53   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            47.87   
Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub            48.37   
Thea MÝller Nielsen  1999  Struer SvÝmmeklub            50.64   
10  Mette Flaskager  1999  Ikast SvÝmmeklub            51.69   
11  Astrid Bisgaard  2001  Herning SvÝmmeklub            52.53   
12  Cecilie Kjśrsgaard  1999  Aars SvÝmmeklub            52.71   
13  Simran Kholi  1999  Ikast SvÝmmeklub            52.91   
14  Caroline Mosegaard Knudse  1999  Ikast SvÝmmeklub            52.92   
15  Elena Holmgaard  2000  Struer SvÝmmeklub            52.97   
16  Maren Bielefeldt  1999  Holstebro SvÝmme Club            53.31   
17  Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub            53.62   
18  Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF            54.03   
19  Cathrine SÝs Nielsen  1999  Struer SvÝmmeklub            54.26   
20  Johanne Juul Petersen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            54.78   
21  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub            54.88   
22  Emma Kjśr  1999  Aars SvÝmmeklub            55.17   
23  Mie Johansen  1999  Ikast SvÝmmeklub            55.56   
24  Carla Leone  2002  Agfs SvÝmmeafdeling            55.73   
25  Freya Bloch Johnson  2000  Hobro SvÝmmeklub            56.27   
26  Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub            56.79   
27  Klara Therkildsen  1999  Aars SvÝmmeklub            57.32   
28  Cecilie Eskesen  2000  Ikast SvÝmmeklub            57.54   
29  Frederikke U. Franzen  1999  Viborg SvÝmme Klub            57.55   
30  Emilie MÝlsted Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub            57.67   
31  Josephine Skadhede  1999  IHF SvÝmning            57.86   
32  Ea Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            1:02.28   
33  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:02.98   
34  Camilla Madvig  2000  Herning SvÝmmeklub            1:04.60   
35  Clara Voetmanm  2000  Herning SvÝmmeklub            1:13.22   
                     
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Thea Rud Iversen  1997  Holstebro SvÝmme Club            40.28   
Camilla Madsen  1997  Holstebro SvÝmme Club            40.37   
Laura Cebula  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub            40.65   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Struer SvÝmmeklub            40.81   
Rebecca SÝrensen  1997  Hobro SvÝmmeklub            41.73   
Rasmine Birn-Rydder  1997  IHF SvÝmning            43.58   
Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            44.19   
Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub            44.72   
Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub            44.74   
10  Emma F. SÝrensen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            45.48   
11  Natasja Brusen Nielsen  1998  Holstebro SvÝmme Club            46.97   
12  Camilla M Kristensen  1998  Struer SvÝmmeklub            48.39   
13  Sofie Marie KÝlbśk  1998  Herning SvÝmmeklub            48.40   
14  Lisa Brayd  1997  Ikast SvÝmmeklub            49.18   
15  Anne MÝlgaard  1997  Durup IF            49.20   
16  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast SvÝmmeklub            49.27   
17  Johanne Veile  1998  Durup IF            49.44   
18  Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF            49.83   
19  Amalie Mejer  1998  Ikast SvÝmmeklub            49.99   
20  Lise Rasmussen  1997  Struer SvÝmmeklub            50.15   
21  Trine G. SÝrensen  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub            51.50   
22  Sofie Kielsholm Jacobsen  1997  IHF SvÝmning            52.92   
23  Vicki Jensen  1998  Struer SvÝmmeklub            53.10   
24  Rebekka Kusk  1998  Ikast SvÝmmeklub            54.17   
25  Emilie Sondrup Andersen  1997  Aars SvÝmmeklub            56.79   
Henriette Haugaard  1997  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Christine Hansen  1996  Herning SvÝmmeklub            37.45   
Frederikke Agerbo Modin  1996  Skovbakken SvÝmmeafdeling            37.55   
Sisse SÝrensen  1996  Herning SvÝmmeklub            38.43   
Julie MÝller Nielsen  1996  Struer SvÝmmeklub            39.35   
Tashia Lundvig  1996  Ikast SvÝmmeklub            40.64   
Julie D. Hald  1996  Vildbjerg SvÝmmeklub            40.77   
Nadja Christiansen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted            40.90   
Laura Funch  1995  Holstebro SvÝmme Club            41.23   
Emilie SÝgaard  1996  IHF SvÝmning            41.90   
10  Anna Jessen  1995  Thisted SvÝmmeklub            42.21   
11  Nikoline Egerod Leth  1996  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            42.43   
12  Sille Brolykke Bjerrum  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            42.84   
13  Ida Marie Nielsen  1995  Viborg SvÝmme Klub            44.04   
14  Cecilie Kjśrgaard  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            44.12   
15  Mai Hansen  1996  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            44.39   
16  Maj MÝller Nielsen  1995  IHF SvÝmning            45.01   
17  Amalie KrÝier SÝrensen  1996  Aars SvÝmmeklub            45.43   
18  Tanja Kandborg  1995  SvÝmmeklubben Koral            45.58   
19  Louise Sander  1995  Ikast SvÝmmeklub            45.77   
20  Irene K Pedersen  1995  SvÝmmeklubben Koral            48.52   
21  Malene Bajlum  1995  Durup IF            48.64   
22  Sara H Christensen  1996  SvÝmmeklubben Koral            56.69   
                     
 
LÝb 11, 50m BrystsvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro SvÝmme Club            34.92   
Line HÝjberg  1993  Hobro SvÝmmeklub            42.48   
Lise Bak  1993  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            42.98   
Iben Skov Christensen  1993  SvÝmmeklubben Koral            47.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  16:38   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Marcus Boesen  1999  Thisted SvÝmmeklub            42.64   
Toke Michaelsen  1999  Herning SvÝmmeklub            42.75   
Frederik W. NÝrgaard  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            44.77   
Jens Grarup  1999  Herning SvÝmmeklub            49.81   
Jonas Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub            50.51   
Kristoffer ōstergaard  1999  Durup IF            51.01   
Frederik Krigbaum Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub            51.70   
Jonas Thomsen  1999  Struer SvÝmmeklub            52.11   
SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub            53.45   
10  Anders N Pedersen  1999  Struer SvÝmmeklub            53.47   
11  Rasmus Hall JÝrgensen  2000  Hobro SvÝmmeklub            54.27   
12  Lasse Jensen  2000  Hobro SvÝmmeklub            55.68   
13  William Bach Larsen  2001  Struer SvÝmmeklub            59.09   
14  Christian Vendelbo  1999  SvÝmmeklubben Koral            59.16   
15  Mathias Dalsgaard  2000  SvÝmmeklubben Koral            59.94   
16  Hjalmar Kjśrn  1999  Agfs SvÝmmeafdeling            1:00.05   
17  Marcus D. Jensen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:00.23   
18  Nichlas Andersen  1999  Struer SvÝmmeklub            1:02.45   
19  Lukas Risbjerg Andersen  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub            1:06.93   
20  Mathias Mortensen  2002  Herning SvÝmmeklub            1:15.57   
21  Magnus Vilsgaard Nyggaard  2001  Struer SvÝmmeklub            1:19.69   
Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd vending 
Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Flyben 
Peter Kielsholm Jacobsen  2001  IHF SvÝmning            DSQ  Store armtag 
Sebastian Lauritsen  2000  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  2 armtag under vand 
                     
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub            37.12   
Casper Vestergaard  1997  IHF SvÝmning            37.97   
Andreas Sejr Andersen  1997  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            38.54   
Frederik Knudsen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted            39.07   
Simon B. Jeppesen  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub            40.32   
Aksel AlrÝ KruhÝffer  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling            40.34   
Johnnie ZŻlau  1997  Ikast SvÝmmeklub            40.59   
Emil Trśholt  1997  Herning SvÝmmeklub            40.82   
Emil Houlborg  1998  Viborg SvÝmme Klub            43.68   
Frederik Jessen  1998  Thisted SvÝmmeklub            43.68   
11  Anekkash Derasakayam  1997  Struer SvÝmmeklub            44.45   
12  Morten Chr. Dam  1998  SvÝmmeklubben Koral            45.94   
13  Kristoffer Kristensen  1997  Aars SvÝmmeklub            46.34   
14  August Semrau Andersen  1997  Struer SvÝmmeklub            46.97   
15  Claes Heide Pinnerup  1997  Viborg SvÝmme Klub            47.32   
16  Ulrik Buus Nielsen  1998  Videbśk SvÝmme Club            48.17   
17  Christian Rasmussen  1998  Holstebro SvÝmme Club            48.93   
18  Magnus Oliver Christensen  1997  Struer SvÝmmeklub            49.01   
19  Johannes Hjetmann  1998  Agfs SvÝmmeafdeling            49.89   
20  Kristian Moltsen  1998  Struer SvÝmmeklub            50.03   
21  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub            50.30   
22  Simon Niese  1998  Herning SvÝmmeklub            51.18   
23  Severin Bjerre  1998  IHF SvÝmning            51.32   
24  Anders H SÝrensen  1998  Struer SvÝmmeklub            51.99   
25  Marcus ō. Lauritsen  1998  Viborg SvÝmme Klub            52.05   
26  Tobias Alstrup Kjśr  1998  Viborg SvÝmme Klub            52.40   
27  Bastian Kristensen  1997  Ikast SvÝmmeklub            53.74   
28  Kristian Carlsen  1998  SvÝmmeklubben Rask            54.47   
29  AsbjÝrn Buhl  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub            56.25   
30  Simon Rasmussen  1998  Aars SvÝmmeklub            1:11.64   
31  Christian Fuglsang  1998  SvÝmmeklubben Rask            1:19.87   
Jesper Langbo Christensen  1997  Videbśk SvÝmme Club            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Sebastian Friis  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            34.45   
Nicklas B. Nielsen  1995  Ikast SvÝmmeklub            34.94   
Jannick Maesen  1995  Ikast SvÝmmeklub            35.21   
Jakob Brinkmann  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            35.30   
Teddi Rasmussen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted            35.33   
Anton Bromer  1995  Agfs SvÝmmeafdeling            35.74   
Jens Christian Tramm  1996  IHF SvÝmning            36.38   
Mikkel Hvolgaard  1995  Ikast SvÝmmeklub            36.69   
Emil Buur Persson  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            37.98   
10  Lasse Munkholm  1996  Struer SvÝmmeklub            38.15   
11  Peter HÝjberg  1996  Hobro SvÝmmeklub            38.16   
12  Frederik Bach Larsen  1995  Struer SvÝmmeklub            38.50   
13  Jess Olesen  1995  SvÝmmeklubben Koral            39.20   
14  Martin Frederiksen  1996  SvÝmmeklubben Koral            40.10   
15  Mathias Petersen  1995  Ikast SvÝmmeklub            40.11   
16  Peter Birk  1996  Thisted SvÝmmeklub            40.69   
17  Mikkel Juul JÝrgensen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted            40.78   
18  Tobias M. Kristensen  1996  Struer SvÝmmeklub            41.85   
19  Lars Christiansen  1996  SvÝmmeklubben Koral            42.09   
20  Christian Antonsen  1996  SvÝmmeklubben Koral            42.63   
21  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted SvÝmmeklub            42.77   
22  Lasse Nielsen  1995  SvÝmmeklubben Rask            43.10   
23  Johan Christensen  1996  Aarhus Idrśtsforening Af 1900            44.35   
24  Jonathan Harbak  1995  Aars SvÝmmeklub            44.60   
25  Asger Koue  1996  Viborg SvÝmme Klub            44.80   
26  Mikkel Emil Ljungberg  1996  Thisted SvÝmmeklub            46.14   
27  Lars Thorsager Jensen  1996  Aars SvÝmmeklub            51.50   
Carl Emil Thomassen  1996  IHF SvÝmning            DSQ  Usynkront benspark 
Jeppe S Marquard  1996  Durup IF            DSQ  Crawl tag ef. start 
                     
 
LÝb 12, 50m BrystsvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg            31.87   
Christian Rasmussen  1993  SvÝmmeklubben Grindsted            32.58   
Jesper Dam Karlsen  1991  Struer SvÝmmeklub            32.93   
Morten Steen Christensen  1992  Struer SvÝmmeklub            33.01   
Kristoffer Salomonsen  1993  Thisted SvÝmmeklub            33.27   
Claus S. Jensen  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            33.91   
Mads Hopff  1993  Holstebro SvÝmme Club            35.36   
Rene Rebsdorf  1990  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            37.57   
Nikolaj Rasmussen  1993  Aars SvÝmmeklub            37.86   
10  Daniel Brusen Nielsen  1993  Holstebro SvÝmme Club            38.67   
11  Finn MÝller Nielsen  1994  Aars SvÝmmeklub            40.16   
12  Alexander S. Halkjśr  1994  Hobro SvÝmmeklub            41.29   
13  Hasse Hosbond  1992  SvÝmmeklubben Rask            47.60   
14  William Andersen  1994  Aars SvÝmmeklub            49.07   
15  Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub            50.63   
Michael Lund  1994  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  17:01   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro SvÝmmeklub    33.47        1:09.76   
Lisa Terp  1999  Struer SvÝmmeklub    34.96        1:12.19   
Stinne SÝrensen  1999  Herning SvÝmmeklub    34.79        1:12.75   
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro SvÝmme Club    36.05        1:14.57   
Trine KjÝngerskov  2000  Herning SvÝmmeklub    36.19        1:15.84   
Anette Poulsen  1999  Thisted SvÝmmeklub    35.88        1:16.11   
Mathilde Kjeldsen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    36.79        1:16.51   
Katrine Lund Hansen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    37.39        1:17.17   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF SvÝmning    38.26        1:20.06   
10  Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    39.16        1:21.08   
11  Signe Tramm  1999  IHF SvÝmning    39.48        1:21.59   
12  Smilla Lyhne  2000  Thisted SvÝmmeklub    39.79        1:22.11   
13  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer SvÝmmeklub    39.06        1:22.28   
14  Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub    39.50        1:22.30   
15  Trine Guldberg  1999  Herning SvÝmmeklub    39.20        1:22.70   
16  Linea Frederiksen  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    38.97        1:22.81   
17  Katrine Bukh Villesen  2000  Durup IF    39.97        1:24.18   
18  Mathilde Snitgaard  2000  Struer SvÝmmeklub    40.47        1:24.82   
19  Louise SÝrensen  2000  Thisted SvÝmmeklub    41.40        1:26.14   
20  Emma Sand Majlund  1999  Herning SvÝmmeklub    41.87        1:26.31   
21  Mette Flaskager  1999  Ikast SvÝmmeklub    41.03        1:26.34   
22  Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro SvÝmme Club    41.31        1:27.05   
23  Sarah Stokvad  1999  Skovbakken SvÝmmeafdeling    41.56        1:27.10   
24  Mette KÝcks Nielsen  1999  IHF SvÝmning    41.24        1:27.21   
25  Hannah Holmgaard  2000  Struer SvÝmmeklub    40.98        1:27.77   
26  Josephine Skadhede  1999  IHF SvÝmning    43.23        1:31.06   
27  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF SvÝmning    43.72        1:31.08   
28  Mette HÝgild Svane  2000  Herning SvÝmmeklub    43.35        1:31.66   
29  Caroline HÝbjerg SvejsÝ  1999  IHF SvÝmning    43.30        1:32.13   
30  Astrid Bisgaard  2001  Herning SvÝmmeklub    45.49        1:34.03   
31  Klara Therkildsen  1999  Aars SvÝmmeklub    45.33        1:34.09   
32  Emma Kjśr  1999  Aars SvÝmmeklub    45.99        1:34.50   
33  Caroline Mosegaard Knudse  1999  Ikast SvÝmmeklub    44.95        1:35.22   
34  Mie Johansen  1999  Ikast SvÝmmeklub    45.78        1:37.11   
35  Simran Kholi  1999  Ikast SvÝmmeklub    47.81        1:38.59   
36  Freya R. Andersen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub    47.56        1:40.35   
37  Sarah Andersen  1999  Thisted SvÝmmeklub    46.58        1:40.79   
38  Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro SvÝmme Club    46.58        1:42.93   
39  Anna Sommer Harrits  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    48.08        1:43.02   
40  Cathrine SÝs Nielsen  1999  Struer SvÝmmeklub    47.99        1:43.82   
41  Camilla Madvig  2000  Herning SvÝmmeklub    48.65        1:46.34   
42  Frederikke U. Franzen  1999  Viborg SvÝmme Klub    51.63        1:46.90   
43  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg SvÝmmeklub    49.57        1:47.11   
44  Cecilie Eskesen  2000  Ikast SvÝmmeklub    50.18        1:50.80   
45  Johanne Juul Petersen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    54.68        1:56.40   
46  Ea Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub    52.94        2:00.05   
47  Clara Voetmanm  2000  Herning SvÝmmeklub    1:03.04        2:12.74   
Lśrke Nehmdal  1999  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Rebecca SÝrensen  1997  Hobro SvÝmmeklub    32.78        1:07.20   
Maja Jensen  1997  Hobro SvÝmmeklub    33.08        1:08.16   
Sofie Boel Torp  1997  Viborg SvÝmme Klub    33.42        1:09.53   
Una MÝller  1998  IHF SvÝmning    33.65        1:09.55   
Cecilie Stefansen  1997  IHF SvÝmning    34.03        1:10.31   
Caroline Beck  1998  Viborg SvÝmme Klub    34.27        1:10.74   
Rasmine Birn-Rydder  1997  IHF SvÝmning    34.91        1:11.97   
Thea Rud Iversen  1997  Holstebro SvÝmme Club    34.62        1:12.20   
Mai Rossau Noer  1997  Struer SvÝmmeklub    34.90        1:12.36   
10  Camilla Tromborg  1998  Ikast SvÝmmeklub    35.61        1:13.50   
11  Anne V Mikkelsen  1997  Struer SvÝmmeklub    36.05        1:15.20   
12  Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted SvÝmmeklub    36.37        1:15.46   
13  Merethe Mark Jensen  1997  SvÝmmeklubben Rask    37.03        1:15.74   
14  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF SvÝmning    36.37        1:15.78   
15  Laura Glerup Jensen  1998  Durup IF    35.83        1:15.80   
16  Natalia Rasmussen  1998  Viborg SvÝmme Klub    36.54        1:15.98   
17  Fiona Louise Rasmussen Br  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    37.21        1:16.11   
18  Sofie Marie KÝlbśk  1998  Herning SvÝmmeklub    37.68        1:16.37   
19  Mathilde Clausen  1998  Herning SvÝmmeklub    36.24        1:17.11   
20  Camilla Puk Jensen  1998  Herning SvÝmmeklub    37.84        1:17.53   
21  Gry Nicolaisen  1998  Holstebro SvÝmme Club    37.49        1:17.76   
22  Christina Schlott KÝpke  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    38.98        1:18.01   
23  Sara Stecher  1997  SvÝmmeklubben Rask    38.92        1:18.75   
24  Helena Rasmussen  1998  Ikast SvÝmmeklub    37.89        1:20.21   
25  Emma Rohde  1997  Herning SvÝmmeklub    39.22        1:20.31   
26  Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    39.47        1:20.37   
27  Ani FrÝslev Hansen  1998  Durup IF    38.67        1:21.63   
28  Vicki Jensen  1998  Struer SvÝmmeklub    39.66        1:22.52   
29  Anne MÝlgaard  1997  Durup IF    40.24        1:23.91   
30  Cecilie Bisgaard  1998  Herning SvÝmmeklub    41.30        1:25.24   
31  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast SvÝmmeklub    40.47        1:25.47   
32  Thora Elise Fśrgemann Jen  1998  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    40.27        1:26.59   
33  Emilie Sondrup Andersen  1997  Aars SvÝmmeklub    42.19        1:27.20   
34  Henriette Haugaard  1997  SvÝmmeklubben Koral    42.46        1:28.57   
Rebekka Kusk  1998  Ikast SvÝmmeklub            DNF   
Matilda Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling            DSQ  Ingen berÝring v25m 
Trine G. SÝrensen  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro SvÝmme Club    31.02        1:03.86   
Maria SÝe Beith  1996  Thisted SvÝmmeklub    31.62        1:04.83   
Julie MÝller Nielsen  1996  Struer SvÝmmeklub    32.32        1:06.18   
Christine Hansen  1996  Herning SvÝmmeklub    32.63        1:07.67   
Nadja Christiansen  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    32.38        1:07.76   
Cecilie Kjśrgaard  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    33.14        1:08.18   
Johanne KÝlbśk  1996  Herning SvÝmmeklub    33.05        1:08.25   
Cecilie S. Pedersen  1996  Viborg SvÝmme Klub    32.99        1:08.33   
Laura Funch  1995  Holstebro SvÝmme Club    33.42        1:08.95   
10  Lonnie Meineche  1996  Herning SvÝmmeklub    33.09        1:09.00   
11  Mai Hansen  1996  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen    32.53        1:09.15   
12  Astrid Kofoed Lund  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    32.91        1:09.41   
13  Sidsel Schlott KÝpke  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.08        1:10.20   
14  Christina Mogensen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.33        1:10.88   
15  Emilie SÝgaard  1996  IHF SvÝmning    33.65        1:10.91   
16  Sisse SÝrensen  1996  Herning SvÝmmeklub    33.08        1:11.07   
17  Anna Jessen  1995  Thisted SvÝmmeklub    34.49        1:11.14   
18  Julie D. Hald  1996  Vildbjerg SvÝmmeklub    36.43        1:12.92   
19  Frederikke Agerbo Modin  1996  Skovbakken SvÝmmeafdeling    34.52        1:13.04   
20  Tashia Lundvig  1996  Ikast SvÝmmeklub    34.29        1:13.30   
21  Nina Ibsen  1995  Viborg SvÝmme Klub    35.74        1:13.54   
22  Helene Frasez SÝrensen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    35.51        1:13.75   
23  Anne Nielsen  1996  Aars SvÝmmeklub    36.21        1:14.20   
24  Anne Bredegaard  1995  SvÝmmeklubben Grindsted    37.47        1:16.94   
25  Maria MÝldrup  1995  Brśdstrup SvÝmmeklub    37.69        1:17.14   
26  Tanja Kandborg  1995  SvÝmmeklubben Koral    37.44        1:17.30   
27  Ida Marie Nielsen  1995  Viborg SvÝmme Klub    37.94        1:17.36   
28  Sille Brolykke Bjerrum  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    35.84        1:17.55   
29  Emma Hiltmar  1996  Herning SvÝmmeklub    37.78        1:19.26   
30  Marie RiisgŚrd Jensen  1996  SvÝmmeklubben Rask    40.32        1:20.21   
31  Maj MÝller Nielsen  1995  IHF SvÝmning    38.39        1:20.65   
32  Irene K Pedersen  1995  SvÝmmeklubben Koral    38.63        1:21.25   
33  Malene Bajlum  1995  Durup IF    38.60        1:23.27   
34  Louise Sander  1995  Ikast SvÝmmeklub    39.43        1:23.82   
35  Sara H Christensen  1996  SvÝmmeklubben Koral    46.43        1:35.01   
                     
 
LÝb 13, 100m FrisvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro SvÝmme Club    30.38        1:03.01   
Isabella K. SÝrensen  1994  Hobro SvÝmmeklub    30.76        1:03.17   
Cecilie Jensen  1994  Holstebro SvÝmme Club    31.42        1:06.55   
Louise ōstergaard Vinther  1994  Thisted SvÝmmeklub    32.69        1:07.52   
Helle Kjśr  1994  Thisted SvÝmmeklub    33.22        1:08.89   
Betina K. Pedersen  1994  Viborg SvÝmme Klub    33.69        1:10.54   
Jannie Krog  1986  IHF SvÝmning    34.04        1:11.85   
Sanne Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    35.05        1:12.20   
Henriette HÝg  1994  Holstebro SvÝmme Club    35.36        1:12.90   
10  Ea Jacobsen  1991  SvÝmmeklubben Koral    35.29        1:13.03   
11  Lene Engemann  1994  SvÝmmeklubben Rask    36.15        1:13.51   
12  Iben Skov Christensen  1993  SvÝmmeklubben Koral    38.35        1:21.00   
13  Christina Mejlgaard  1994  IHF SvÝmning    37.59        1:21.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:01 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  17:52   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 12 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer SvÝmmeklub    33.48        1:09.62   
Marcus Boesen  1999  Thisted SvÝmmeklub    33.69        1:10.76   
Toke Michaelsen  1999  Herning SvÝmmeklub    35.47        1:13.96   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning SvÝmmeklub    37.60        1:19.92   
Sebastian Lodahl  1999  Herning SvÝmmeklub    40.68        1:24.00   
Frederik W. NÝrgaard  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    41.56        1:24.69   
Kristoffer ōstergaard  1999  Durup IF    42.27        1:26.08   
Jens Grarup  1999  Herning SvÝmmeklub    42.92        1:26.71   
Marius NÝrgaard  2001  Hobro SvÝmmeklub    41.08        1:26.98   
10  Magnus Boldrup Birn  2000  Skovbakken SvÝmmeafdeling    42.76        1:27.48   
11  Frederik Krigbaum Madsen  1999  Ikast SvÝmmeklub    43.26        1:29.46   
12  Carsten D. Jensen  1999  Brśdstrup SvÝmmeklub    45.37        1:32.75   
13  Lasse Jensen  2000  Hobro SvÝmmeklub    46.61        1:34.77   
14  Johan Noesgaard Nielsen  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    44.92        1:35.39   
15  BjÝrn Kristensen  1999  Ikast SvÝmmeklub    45.77        1:36.91   
16  Rasmus Hall JÝrgensen  2000  Hobro SvÝmmeklub    46.82        1:38.79   
17  Hjalmar Kjśrn  1999  Agfs SvÝmmeafdeling    46.31        1:39.79   
18  Mathias Dalsgaard  2000  SvÝmmeklubben Koral    47.39        1:40.00   
19  Lucas Christoffersen  2000  Herning SvÝmmeklub    48.61        1:40.94   
20  Arnas Jefimanka  1999  Herning SvÝmmeklub    46.55        1:41.53   
21  William Bach Larsen  2001  Struer SvÝmmeklub    48.65        1:42.51   
22  SÝren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg SvÝmmeklub    46.17        1:42.88   
23  Jens SÝrensen  2001  Herning SvÝmmeklub    47.80        1:43.25   
24  Marcus D. Jensen  2000  Vildbjerg SvÝmmeklub    50.02        1:47.32   
25  Nicki Kjellerup Andersen  2002  Herning SvÝmmeklub    50.47        1:49.04   
26  Christian Vendelbo  1999  SvÝmmeklubben Koral    49.47        1:50.80   
27  Peter Kielsholm Jacobsen  2001  IHF SvÝmning    52.63        1:51.43   
28  Sebastian Lauritsen  2000  Viborg SvÝmme Klub    57.34        1:51.52   
29  Anders Mehlsen  2001  Herning SvÝmmeklub    55.95        1:58.52   
30  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast SvÝmmeklub    54.13        1:59.10   
31  Lukas Risbjerg Andersen  2002  Vildbjerg SvÝmmeklub    56.93        2:01.74   
32  Magnus Vilsgaard Nyggaard  2001  Struer SvÝmmeklub    59.92        2:06.56   
33  Mathias Mortensen  2002  Herning SvÝmmeklub    1:02.33        2:12.84   
Mathias Kśr  1999  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Daniel Nielsen  1997  Herning SvÝmmeklub    30.26        1:02.06   
Morten Thomsen  1997  Struer SvÝmmeklub    30.02        1:03.45   
Alex Terp  1997  Struer SvÝmmeklub    31.39        1:04.54   
Magnus Fallesen  1998  Herning SvÝmmeklub    31.70        1:05.03   
Jonatan Balladone  1997  Agfs SvÝmmeafdeling    31.50        1:05.38   
Frederik Knudsen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    32.02        1:06.35   
Mikkel Boisen  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    32.91        1:08.20   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    32.24        1:08.21   
Frederik Jessen  1998  Thisted SvÝmmeklub    33.19        1:08.75   
10  Mark Andersen  1997  Herning SvÝmmeklub    33.42        1:09.31   
11  Mathias Vilsgaard Nygaard  1997  Struer SvÝmmeklub    33.78        1:10.28   
12  Mikkel B. HÝgild  1998  Vildbjerg SvÝmmeklub    33.18        1:10.85   
13  Kasper Kross  1997  IHF SvÝmning    32.80        1:11.32   
14  Peder Andreas Krarup  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    34.90        1:11.63   
15  Anekkash Derasakayam  1997  Struer SvÝmmeklub    33.47        1:11.87   
16  Victor Prange  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    35.00        1:11.88   
17  Simon B. Jeppesen  1997  Vildbjerg SvÝmmeklub    34.15        1:12.22   
18  Johnnie ZŻlau  1997  Ikast SvÝmmeklub    34.75        1:12.64   
18  Nicklas Kjśrgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club    35.46        1:12.64   
20  Jonas Junge  1998  SvÝmmeklubben Grindsted    34.50        1:12.68   
21  Emil Trśholt  1997  Herning SvÝmmeklub    34.93        1:12.86   
21  Frederik Linck  1997  SvÝmmeklubben Grindsted    34.92        1:12.86   
23  Johannes Kjśrgaard  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    35.48        1:14.26   
24  Andreas Sejr Andersen  1997  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    35.76        1:14.77   
25  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling    36.20        1:14.83   
26  Simon Johannsen  1998  Skovbakken SvÝmmeafdeling    36.68        1:15.31   
27  Kristoffer Kristensen  1997  Aars SvÝmmeklub    36.16        1:16.53   
27  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    37.36        1:16.53   
29  August Semrau Andersen  1997  Struer SvÝmmeklub    36.87        1:17.71   
30  Rune Svejgaard  1997  Holstebro SvÝmme Club    36.44        1:18.03   
31  Rasmus D. Jensen  1998  Brśdstrup SvÝmmeklub    39.60        1:18.15   
32  Tobias Alstrup Kjśr  1998  Viborg SvÝmme Klub    38.46        1:19.30   
33  Emil Houlborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    38.98        1:20.75   
34  AsbjÝrn Buhl  1997  Brśdstrup SvÝmmeklub    39.21        1:20.83   
35  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg SvÝmme Klub    39.80        1:21.64   
36  Marcus ō. Lauritsen  1998  Viborg SvÝmme Klub    40.39        1:22.59   
37  Bastian Kristensen  1997  Ikast SvÝmmeklub    40.81        1:24.19   
38  Jakob Vingborg  1998  Viborg SvÝmme Klub    40.02        1:24.47   
39  Johannes Hjetmann  1998  Agfs SvÝmmeafdeling    41.80        1:28.03   
40  Daniel Christensen  1997  Herning SvÝmmeklub    42.61        1:28.36   
41  Kristian Carlsen  1998  SvÝmmeklubben Rask    41.43        1:28.53   
42  Simon Rasmussen  1998  Aars SvÝmmeklub    45.39        1:28.80   
43  Kristian Moltsen  1998  Struer SvÝmmeklub    42.83        1:31.73   
44  Ulrik Buus Nielsen  1998  Videbśk SvÝmme Club    43.51        1:31.97   
45  Severin Bjerre  1998  IHF SvÝmning    43.07        1:32.28   
46  Niels Peter Vśver  1997  SvÝmmeklubben Rask    43.65        1:33.44   
47  Morten Chr. Dam  1998  SvÝmmeklubben Koral    45.63        1:33.95   
48  Jakob BjÝrn Hyldgaard  1998  Holstebro SvÝmme Club    46.40        1:36.97   
49  Simon Niese  1998  Herning SvÝmmeklub    44.87        1:41.88   
Anders H SÝrensen  1998  Struer SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Christian Fuglsang  1998  SvÝmmeklubben Rask            DSQ  Satte af fra bund75m 
Jesper Langbo Christensen  1997  Videbśk SvÝmme Club            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 15 - 16 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Holstebro SvÝmme Club    27.47        56.67   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro SvÝmme Club    28.19        56.90   
Mikkel Hvolgaard  1995  Ikast SvÝmmeklub    28.06        58.08   
Sebastian Friis  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    28.51        58.73   
Tobias Helmersen  1995  Skovbakken SvÝmmeafdeling    28.91        59.48   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    28.95        59.64   
Nicklas B. Nielsen  1995  Ikast SvÝmmeklub    28.88        1:00.12   
Jakob Glerup Nielsen  1996  Holstebro SvÝmme Club    28.68        1:00.56   
Benjamin Beirholm Larsen  1995  Aars SvÝmmeklub    29.15        1:00.73   
10  Jakob Brinkmann  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    29.47        1:01.10   
11  Jesper Jensen  1996  Agfs SvÝmmeafdeling    29.66        1:01.17   
12  Nicolaj Thostrup  1995  Viborg SvÝmme Klub    29.98        1:01.77   
13  Casper Trier Jensen  1996  Struer SvÝmmeklub    29.68        1:02.07   
14  Teddi Rasmussen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    29.48        1:02.21   
15  Mathias Petersen  1995  Ikast SvÝmmeklub    29.49        1:02.53   
16  Kristian BrolÝs  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    30.28        1:02.83   
17  Tobias M. Kristensen  1996  Struer SvÝmmeklub    30.60        1:03.04   
18  David TÝrring  1995  Agfs SvÝmmeafdeling    30.63        1:03.08   
19  Martin Frederiksen  1996  SvÝmmeklubben Koral    30.48        1:03.11   
20  Rasmus JÝrgensen  1996  Viborg SvÝmme Klub    31.15        1:03.69   
21  Frederik M. Mortensen  1996  Viborg SvÝmme Klub    31.30        1:04.55   
22  Peter Schmidt SÝrensen  1996  SvÝmmeklubben Grindsted    31.46        1:04.94   
23  Peter HÝjberg  1996  Hobro SvÝmmeklub    31.16        1:06.46   
24  Thomas Bie Westphael  1995  IHF SvÝmning    32.73        1:06.88   
25  Sebastian Johansen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    32.20        1:07.57   
26  Frederik Bach Larsen  1995  Struer SvÝmmeklub    32.37        1:08.12   
27  Lasse Munkholm  1996  Struer SvÝmmeklub    32.80        1:08.71   
28  Jens Christian Tramm  1996  IHF SvÝmning    33.01        1:09.04   
29  Peter Guldberg  1996  Herning SvÝmmeklub    32.12        1:09.27   
30  Peter Birk  1996  Thisted SvÝmmeklub    33.44        1:09.94   
31  Jess Olesen  1995  SvÝmmeklubben Koral    33.79        1:10.87   
32  Lars Christiansen  1996  SvÝmmeklubben Koral    35.63        1:12.14   
33  Isak Gadegaard  1996  Agfs SvÝmmeafdeling    34.15        1:12.19   
34  Albert Buus Rasmussen  1995  Aarhus Idrśtsforening Af 1900    34.82        1:13.38   
35  Simon Bylling Jensen  1996  SvÝmmeklubben Koral    36.10        1:13.90   
36  Nicolaj Nielsen  1995  SvÝmmeklubben Rask    34.96        1:16.10   
37  Mikkel Emil Ljungberg  1996  Thisted SvÝmmeklub    36.62        1:16.32   
38  Patrick HÝjgaard  1996  Videbśk SvÝmme Club    34.20        1:18.99   
39  Lars Thorsager Jensen  1996  Aars SvÝmmeklub    38.36        1:21.63   
40  Christian Antonsen  1996  SvÝmmeklubben Koral    39.37        1:24.48   
41  Jeppe S Marquard  1996  Durup IF    42.82        1:28.02   
42  Carl Emil Thomassen  1996  IHF SvÝmning    58.00        2:01.38   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Jesper Aakjśr Thomsen  1995  IHF SvÝmning            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 14, 100m FrisvÝmning, Finaler 17 Śr og śldre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    27.52        55.83   
Lars Schmidt  1987  Holstebro SvÝmme Club    27.09        56.60   
Martin Holten Hansen  1993  Aars SvÝmmeklub    28.81        59.75   
Morten Steen Christensen  1992  Struer SvÝmmeklub    28.83        1:00.06   
Nikolaj Rasmussen  1993  Aars SvÝmmeklub    28.85        1:00.40   
Benjamin Andersson  1994  Skovbakken SvÝmmeafdeling    29.68        1:01.28   
Dennis Kjśrsgaard  1991  Aars SvÝmmeklub    31.22        1:04.79   
Alexander S. Halkjśr  1994  Hobro SvÝmmeklub    31.50        1:05.37   
Kim MÝller Nielsen  1992  Aars SvÝmmeklub    33.82        1:08.77   
10  Jacob Moos Larsen  1993  Viborg SvÝmme Klub    33.62        1:09.57   
11  Finn MÝller Nielsen  1994  Aars SvÝmmeklub    35.29        1:15.24   
12  Michael Lund  1994  SvÝmmeklubben Koral    37.77        1:19.02   
13  William Andersen  1994  Aars SvÝmmeklub    38.82        1:21.05   
14  Nis Heide Pinnerup  1991  Viborg SvÝmme Klub    38.04        1:23.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 januar 2011 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfjords Cup 2011    Udskriftsdato  29 januar 2011   
  Stśvne by  Struer SvÝmmehal    Udskriftstidspunkt  18:39   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  29 januar 2011         
 
 
LÝb 15, 4x50m Medley, Finaler 14 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Team Reurts Returns O  1997  Struer SvÝmmeklub            2:26.09   
  Mai Rossau Noer  1997      39.43        39.43   
  Maja Sandholm Pedersen  1998      40.51        1:19.94   
  Julie MÝller Nielsen  1996      33.16        1:53.10   
  Anne V Mikkelsen  1997      32.99        2:26.09   
                     
Ihf Hold 1 Erhus A  1997  IHF SvÝmning            2:28.55   
  Cecilie Stefansen  1997      38.26        38.26   
  Rasmine Birn-Rydder  1997      44.27        1:22.53   
  Emilie SÝgaard  1996      33.73        1:56.26   
  Una MÝller  1998      32.29        2:28.55   
                     
Herning Killerwhales 2D  1997  Herning SvÝmmeklub            2:34.87   
  Emma Hiltmar  1996      42.74        42.74   
  Johanne KÝlbśk  1996      39.09        1:21.83   
  Stinne SÝrensen  1999      38.73        2:00.56   
  Mathilde Clausen  1998      34.31        2:34.87   
                     
Skovbakken 2 E  1997  Skovbakken SvÝmmeafdeling            2:41.43   
  Linea Frederiksen  1999      44.17        44.17   
  Anna Brandenburg Jensen  1999                 
  Christina Schlott KÝpke  1997                 
  Fiona Louise Rasmussen Br  1998      2:41.43        2:41.43   
                     
Piger 2 Viborg I  1997  Viborg SvÝmme Klub            2:42.93   
  Natalia Rasmussen  1998      45.87        45.87   
  Lśrke Nehmdal  1999                 
  Cecilie S. Pedersen  1996                 
  Sofie Boel Torp  1997      2:42.93        2:42.93   
                     
Hsc Damer 3  1997  Holstebro SvÝmme Club            2:44.33   
  Emma Bugge Fynbo  2001      43.95        43.95   
  Johanne Laursen  1999      45.53        1:29.48   
  Merete Toft Jensen  1999      39.57        2:09.05   
  Anne HjortsÝe Pedersen  1999      35.28        2:44.33   
                     
Struers Gamle Sild M  1997  Struer SvÝmmeklub            2:45.42   
  Nanna Kibsgaard Madsen  2000      41.47        41.47   
  Mathilde Snitgaard  2000      48.13        1:29.60   
  Lisa Terp  1999      36.67        2:06.27   
  Hannah Holmgaard  2000      39.15        2:45.42   
                     
Herning Killerwhales 4L  1997  Herning SvÝmmeklub            2:50.35   
  Trine KjÝngerskov  2000      41.16        41.16   
  Frederikke Asfeldt  1999                 
  Camilla Puk Jensen  1998                 
  Cecilie Bisgaard  1998      2:50.35        2:50.35   
                     
Herning Killerwhales 3H  1997  Herning SvÝmmeklub            2:50.96   
  Trine Guldberg  1999      44.06        44.06   
  Emma Sand Majlund  1999      48.73        1:32.79   
  Emma Rohde  1997      42.35        2:15.14   
  Sofie Marie KÝlbśk  1998      35.82        2:50.96   
                     
10  Durup Swimteam 1  1997  Durup IF            2:53.56   
  Laura Glerup Jensen  1998      39.34        39.34   
  Johanne Veile  1998      53.79        1:33.13   
  Malene Bajlum  1995      45.26        2:18.39   
  Ani FrÝslev Hansen  1998      35.17        2:53.56   
                     
11  Hsc Damer 4  1997  Holstebro SvÝmme Club            2:53.92   
  Gry Nicolaisen  1998      42.42        42.42   
  Natasja Brusen Nielsen  1998      48.16        1:30.58   
  Henriette SÝrensen  1997      45.36        2:15.94   
  Maren Bielefeldt  1999      37.98        2:53.92   
                     
12  Ikast Delfiner A  1997  Ikast SvÝmmeklub            2:55.76   
  Nikoline Hvolgaard  1998      43.40        43.40   
  Louise Sander  1995                 
  Camilla Tromborg  1998                 
  Rebekka Kusk  1998      2:55.76        2:55.76   
                     
13  Ihf Hold 2 Erhus D  1997  IHF SvÝmning            2:56.21   
  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999      42.23        42.23   
  Signe Tramm  1999                 
  Josephine Skadhede  1999                 
  Mette KÝcks Nielsen  1999      2:56.21        2:56.21   
                     
14  Aars Piger 1  1997  Aars SvÝmmeklub            2:56.71   
  Emilie Sondrup Andersen  1997      46.38        46.38