Tulokset Lyngby Open 2011 - Trongården
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Trongaarden | Udskriftsdato | 30 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2011 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | 75m | Opnået | Status | ||
1 | Kakkava Ioanna | 1999 | Olympiada Petroupolis | 35.53 | 1:16.66 | 1:16.66 | ||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.53 | 1:19.56 | 1:19.56 | ||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.50 | 1:19.85 | 1:19.85 | ||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.70 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.32 | 1:23.07 | 1:23.07 | ||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.40 | 1:23.58 | 1:23.58 | ||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 42.17 | 1:28.79 | 1:28.79 | ||||
8 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.43 | 1:30.36 | 1:30.36 | ||||
9 | Sebine Møller | 1999 | A6 | 42.32 | 1:32.25 | 1:32.25 | ||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.75 | 1:32.60 | 1:32.60 | ||||
11 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.93 | 1:34.48 | 1:34.48 | ||||
12 | Elise Fraser | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.98 | 1:34.58 | 1:34.58 | ||||
13 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 45.16 | 1:36.12 | 1:36.12 | ||||
14 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.24 | 1:43.56 | 1:43.56 | ||||
15 | Pernille Weberg | 1999 | Allerød Svømmeklub | 48.52 | 1:48.40 | 1:48.40 | ||||
- | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Matsia Efstathia | 1999 | Olympiada Petroupolis | DNS | ||||||
- | Mai Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asynkrone arme v90m | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | 75m | Opnået | Status | ||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.08 | 1:17.72 | 1:17.72 | ||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.50 | 1:25.24 | 1:25.24 | ||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.89 | 1:25.34 | 1:25.34 | ||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 41.09 | 1:28.35 | 1:28.35 | ||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.75 | 1:29.31 | 1:29.31 | ||||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.18 | 1:30.73 | 1:30.73 | ||||
7 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 45.45 | 1:39.72 | 1:39.72 | ||||
8 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 48.83 | 1:46.80 | 1:46.80 | ||||
9 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 51.66 | 1:50.60 | 1:50.60 | ||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 52.15 | 1:50.87 | 1:50.87 | ||||
11 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 49.09 | 1:51.41 | 1:51.41 | ||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 49.88 | 1:51.50 | 1:51.50 | ||||
13 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 51.20 | 1:52.42 | 1:52.42 | ||||
14 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 51.61 | 1:54.33 | 1:54.33 | ||||
15 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 51.50 | 1:59.87 | 1:59.87 | ||||
- | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DNS | ||||||
- | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mira Mass | 2000 | A6 | DNS | ||||||
- | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Arme ikke over vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 januar 2011 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |