Results for Lyngby Open 2011 - Trongården
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Trongaarden | Udskriftsdato | 30 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2011 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 500 | 1:02.24 | 2:10.11 | 2:10.11 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | 495 | 1:03.28 | 2:10.60 | 2:10.60 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 455 | 1:06.67 | 2:14.30 | 2:14.30 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Bjørner | 1997 | 445 | 1:07.54 | 2:15.26 | 2:15.26 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonathan Müller | 1997 | 441 | 1:07.04 | 2:15.70 | 2:15.70 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 438 | 1:06.84 | 2:16.00 | 2:16.00 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 425 | 1:08.53 | 2:17.42 | 2:17.42 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lars Emil Villa | 1997 | 417 | 1:07.77 | 2:18.25 | 2:18.25 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | 389 | 1:09.04 | 2:21.52 | 2:21.52 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Antonios Karantininis | 1997 | 368 | 1:10.10 | 2:24.13 | 2:24.13 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederik Nerving | 1997 | 358 | 1:10.41 | 2:25.42 | 2:25.42 | ||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Troest | 1997 | 340 | 1:12.33 | 2:28.01 | 2:28.01 | ||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 321 | 1:13.82 | 2:30.77 | 2:30.77 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 296 | 1:13.12 | 2:34.94 | 2:34.94 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Benjamin Kâhler | 1997 | 283 | 1:15.83 | 2:37.39 | 2:37.39 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 274 | 1:11.39 | 2:39.04 | 2:39.04 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Patrick Svendsen | 1997 | 258 | 1:18.70 | 2:42.24 | 2:42.24 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Johan Johnsen | 1997 | 241 | 1:18.50 | 2:45.92 | 2:45.92 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Marcus Meng | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 409 | 1:09.35 | 2:19.10 | 2:19.10 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 407 | 1:09.70 | 2:19.33 | 2:19.33 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 405 | 1:09.11 | 2:19.60 | 2:19.60 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | 404 | 1:09.82 | 2:19.76 | 2:19.76 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 383 | 1:11.51 | 2:22.26 | 2:22.26 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 349 | 1:09.76 | 2:26.70 | 2:26.70 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Adam Hansen | 1998 | 315 | 1:14.31 | 2:31.84 | 2:31.84 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 303 | 1:16.83 | 2:33.70 | 2:33.70 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 301 | 1:15.15 | 2:34.13 | 2:34.13 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lukas Sieben | 1999 | 299 | 1:13.67 | 2:34.46 | 2:34.46 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Eggers | 1999 | 298 | 1:15.58 | 2:34.56 | 2:34.56 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Toft | 1998 | 294 | 1:13.66 | 2:35.33 | 2:35.33 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 293 | 1:15.72 | 2:35.55 | 2:35.55 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Emil Ebbesen | 1998 | 284 | 1:16.82 | 2:37.13 | 2:37.13 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 264 | 1:18.35 | 2:40.98 | 2:40.98 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anton Ewald | 1999 | 263 | 1:20.15 | 2:41.20 | 2:41.20 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederik Lundgaard | 1999 | 258 | 1:18.85 | 2:42.31 | 2:42.31 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | DNS | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Mikkel Salmansen | 2000 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 januar 2011 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |