Resultater for Lyngby Open 2011 - Trongården
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Trongaarden | Udskriftsdato | 30 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2011 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 440 | 1:18.63 | 2:49.34 | 2:49.34 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | 388 | 1:27.41 | 2:56.57 | 2:56.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 385 | 1:24.74 | 2:57.07 | 2:57.07 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | 383 | 1:25.96 | 2:57.37 | 2:57.37 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 376 | 1:26.05 | 2:58.49 | 2:58.49 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 358 | 1:27.21 | 3:01.37 | 3:01.37 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Pedersen | 1999 | 354 | 1:31.67 | 3:02.08 | 3:02.08 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Celina Lohmann | 1999 | 351 | 1:29.29 | 3:02.56 | 3:02.56 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 337 | 1:29.83 | 3:05.14 | 3:05.14 | ||||
A6 | ||||||||||
10 | Freja Gram | 1999 | 336 | 1:28.20 | 3:05.19 | 3:05.19 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 325 | 1:30.91 | 3:07.35 | 3:07.35 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ditte Friis | 1999 | 314 | 3:09.45 | 3:09.45 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nana Thorngreen | 1999 | 306 | 1:31.56 | 3:11.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Naya Jacobsen | 1999 | 284 | 1:33.18 | 3:15.95 | 3:15.95 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Irene Halck | 1999 | 283 | 1:35.05 | 3:16.24 | 3:16.24 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Klara Reeh | 1999 | 256 | 1:34.06 | 3:22.81 | 3:22.81 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 256 | 1:35.52 | 3:22.90 | 3:22.90 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Hannah Pilgaard | 1999 | 253 | 1:38.05 | 3:23.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Fie Hansen | 1999 | 245 | 1:36.24 | 3:25.81 | 3:25.81 | ||||
A6 | ||||||||||
- | Amalie Henum | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Sebine Møller | 1999 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Delphine Møller | 1999 | DSQ | Svøm på maven v 75m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Pernille Weberg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Krell Refn | 1999 | DSQ | Svøm på maven v 75m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 462 | 1:18.36 | 2:46.64 | 2:46.64 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | 427 | 1:22.76 | 2:51.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Julia Jønsson | 2000 | 372 | 1:23.11 | 2:59.09 | 2:59.09 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 346 | 1:27.06 | 3:03.47 | 3:03.47 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 320 | 1:29.93 | 3:08.36 | 3:08.36 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 299 | 1:33.61 | 3:12.64 | 3:12.64 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | 281 | 1:30.45 | 3:16.61 | 3:16.61 | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Rachel Townsend | 2000 | 280 | 1:35.46 | 3:16.99 | 3:16.99 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicole Bennetsen | 2000 | 269 | 1:39.45 | 3:19.43 | 3:19.43 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 262 | 1:39.75 | 3:21.30 | 3:21.30 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christine Matilde Heineke | 2000 | 262 | 1:38.96 | 3:21.31 | 3:21.31 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 262 | 1:39.66 | 3:21.36 | 3:21.36 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Camilla Taylor | 2000 | 253 | 1:40.28 | 3:23.76 | 3:23.76 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | My Weitling | 2000 | 239 | 1:40.60 | 3:27.43 | 3:27.43 | ||||
A6 | ||||||||||
15 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 237 | 1:43.99 | 3:28.17 | 3:28.17 | ||||
A6 | ||||||||||
16 | Mathilde Nielsen | 2001 | 232 | 1:42.84 | 3:29.66 | 3:29.66 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 231 | 1:41.89 | 3:30.04 | 3:30.04 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Klara Henum | 2001 | 229 | 1:38.98 | 3:30.40 | 3:30.40 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 212 | 1:44.05 | 3:36.03 | 3:36.03 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Victoria Wolsted | 2000 | 201 | 1:46.68 | 3:39.87 | 3:39.87 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 200 | 1:45.93 | 3:40.12 | 3:40.12 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rosemarie Blicher | 2000 | 193 | 1:43.31 | 3:42.85 | 3:42.85 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mia Walter | 2000 | 178 | 1:49.60 | 3:48.80 | 3:48.80 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Davilda Lareva | 2000 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | DSQ | Crawlarme v 125m | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 januar 2011 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:55 |