Resultater for Lyngby Open 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Stadion | Udskriftsdato | 30 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 27.69 | 1:01.02 | 1:38.38 | 2:08.40 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | 28.49 | 1:03.54 | 1:44.85 | 2:17.38 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 29.48 | 1:05.43 | 1:45.55 | 2:18.83 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Jensen | 1987 | 29.92 | 1:07.52 | 1:48.19 | 2:20.43 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Morten Suhr | 1993 | 30.09 | 1:08.57 | 1:50.79 | 2:22.43 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 30.83 | 1:08.02 | 1:50.72 | 2:23.67 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Wich | 1993 | 29.50 | 1:08.50 | 1:50.65 | 2:23.78 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Gustafsson | 1993 | 29.61 | 1:06.51 | 1:51.19 | 2:24.09 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Harald Welling | 1993 | 31.92 | 1:10.60 | 1:50.43 | 2:24.75 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 29.10 | 1:07.75 | 1:52.52 | 2:24.79 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Olczyk | 1992 | 30.96 | 1:10.96 | 1:51.86 | 2:25.83 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 30.32 | 1:09.05 | 1:52.04 | 2:27.47 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Tobias N Sandager | 1993 | 31.68 | 1:13.50 | 1:53.33 | 2:28.00 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Jonathan Weitling | 1993 | 31.78 | 1:10.75 | 1:54.55 | 2:28.03 | ||||
A6 | ||||||||||
15 | Søren Larsen | 1993 | 29.18 | 1:10.49 | 1:54.66 | 2:28.59 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 29.21 | 1:09.49 | 1:57.26 | 2:29.62 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Patrick Højbøge | 1992 | 29.53 | 1:06.96 | 1:55.53 | 2:30.07 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 31.71 | 1:12.60 | 1:57.24 | 2:30.89 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Jacob Skelsager | 1993 | 31.53 | 1:13.30 | 1:57.55 | 2:31.54 | ||||
A6 | ||||||||||
20 | Jonathan Willems | 1993 | 31.59 | 1:12.82 | 1:56.80 | 2:32.10 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 31.06 | 1:16.04 | 2:00.38 | 2:35.15 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Kim Brun Larsen | 1993 | 34.31 | 1:15.80 | 2:06.04 | 2:43.17 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Søren Jungersen | 1993 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Patrick Hesselberg | 1991 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Oliver Mirkovic | 1993 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Svendsen | 1993 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Bjarke Schäfer | 1993 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | 29.33 | 1:05.80 | 1:45.12 | 2:19.39 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 31.01 | 1:09.01 | 1:47.37 | 2:19.66 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Vodstrup | 1994 | 29.48 | 1:06.60 | 1:49.18 | 2:21.99 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | 30.48 | 1:07.86 | 1:50.63 | 2:22.10 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Mathias Hvid | 1994 | 30.06 | 1:09.40 | 1:53.02 | 2:25.71 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 30.11 | 1:07.97 | 1:50.99 | 2:26.13 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Weberg | 1994 | 30.21 | 1:09.86 | 1:53.06 | 2:26.25 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Benjamin Jensen | 1994 | 30.79 | 1:08.58 | 1:55.57 | 2:30.37 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Mark Bjerregaard | 1994 | 30.51 | 1:11.74 | 1:57.30 | 2:31.23 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 30.04 | 1:12.55 | 1:59.10 | 2:35.61 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christoffer Voigt | 1995 | 31.96 | 1:11.37 | 1:59.63 | 2:35.77 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 31.01 | 1:11.25 | 1:58.37 | 2:36.48 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Jacob Jensen | 1995 | 31.92 | 1:11.23 | 2:01.09 | 2:36.70 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mads Larsen | 1994 | 32.11 | 1:17.93 | 2:00.33 | 2:39.60 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Madsen | 1994 | 34.60 | 1:16.55 | 2:04.64 | 2:41.30 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rolf Svensson | 1994 | 35.87 | 1:21.07 | 2:11.08 | 2:53.16 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Meier | 1994 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Thomas Steenberg | 1994 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Asbjørn Munk | 1995 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 31.48 | 1:10.49 | 1:56.59 | 2:30.41 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | 32.10 | 1:13.58 | 1:58.71 | 2:30.64 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Zapandiots Iosif | 1996 | 31.46 | 1:11.69 | 1:57.98 | 2:30.87 | ||||
Olympiada Petroupolis | ||||||||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | 32.91 | 1:12.57 | 2:02.07 | 2:38.95 | ||||
A6 | ||||||||||
5 | Mathias Parnel | 1996 | 33.45 | 1:16.40 | 2:02.46 | 2:41.32 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Christensen | 1996 | 34.85 | 1:19.00 | 2:07.24 | 2:42.69 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 33.12 | 1:16.31 | 2:08.52 | 2:46.01 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Krøll | 1996 | 34.83 | 1:19.09 | 2:10.62 | 2:49.27 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Brønsvig | 1996 | 32.87 | 1:18.61 | 2:11.49 | 2:49.69 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Axel Bevort | 1996 | 38.75 | 1:21.23 | 2:12.76 | 2:50.17 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |