Results for Höstsimiaden Stockholm Norr
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Järfälla Jakobsberg | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Järfälla S | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.08 | 1:13.82 | |||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.49 | 1:13.99 | |||||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.16 | 1:15.58 | |||||
4 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 36.74 | 1:17.27 | |||||
5 | Emelie Eriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.06 | 1:17.66 | |||||
6 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.08 | 1:19.93 | |||||
7 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.59 | 1:20.78 | |||||
8 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.62 | 1:20.93 | |||||
9 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 39.44 | 1:21.87 | |||||
10 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.80 | 1:22.27 | |||||
11 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.42 | 1:22.58 | |||||
12 | Emma Wahlund | 1998 | Märsta Simsällskap | 40.39 | 1:24.24 | |||||
13 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.14 | 1:24.50 | |||||
13 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 40.61 | 1:24.50 | |||||
15 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.33 | 1:25.18 | |||||
16 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 41.10 | 1:25.57 | |||||
17 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.92 | 1:26.63 | |||||
18 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.77 | 1:26.91 | |||||
19 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 43.13 | 1:27.80 | |||||
20 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.01 | 1:27.93 | |||||
21 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.93 | 1:28.43 | |||||
22 | Amanda Fredriksson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 42.60 | 1:28.89 | |||||
23 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.86 | 1:29.44 | |||||
24 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 43.19 | 1:29.69 | |||||
25 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.36 | 1:30.97 | |||||
26 | Alicia Åström | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.38 | 1:31.11 | |||||
27 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.09 | 1:31.51 | |||||
28 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 43.38 | 1:31.85 | |||||
29 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 42.89 | 1:31.93 | |||||
30 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.87 | 1:33.65 | |||||
31 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.71 | 1:34.66 | |||||
32 | Nora Lindberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.82 | 1:34.77 | |||||
33 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.54 | 1:35.51 | |||||
34 | Emilia Andersson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 45.91 | 1:35.72 | |||||
35 | Melina Olsson | 1998 | Märsta Simsällskap | 47.53 | 1:36.85 | |||||
36 | Sofia Paldanius | 1998 | Väsby Simsällskap | 48.46 | 1:40.38 | |||||
37 | Hanna Wikingsson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.28 | 1:41.45 | |||||
38 | Rebecca Ingers | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.80 | 1:42.80 | |||||
39 | Malin Sandholm | 1998 | Täby Sim | 51.19 | 1:46.51 | |||||
40 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 53.29 | 1:47.35 | |||||
41 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 53.53 | 1:49.29 | |||||
42 | Felicia Englund | 1998 | Märsta Simsällskap | 56.74 | 2:00.18 | |||||
- | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Eriksson | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |