Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Super Drengenene | 1997 | Swim Team Odense | 1:58.67 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 26.92 | 26.92 | |||||||
Eik Skafte | 1998 | 29.17 | 56.09 | |||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 30.15 | 1:26.24 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 32.43 | 1:58.67 | |||||||
2 | Odder Drenge | 1997 | Odder IGF | 1:58.75 | ||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 28.15 | 56.00 | |||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 31.73 | 1:27.73 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 31.02 | 1:58.75 | |||||||
3 | Elitesvøm Esbjerg | 1999 | EliteSvøm Esbjerg | 1:59.01 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 29.35 | 58.76 | |||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 29.67 | 1:28.43 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 30.58 | 1:59.01 | |||||||
4 | As Drenge 1 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:59.88 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 29.34 | 59.91 | |||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 30.21 | 1:30.12 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 29.76 | 1:59.88 | |||||||
5 | Stm 1 | 1997 | Swim Team Midtjylland | 2:00.78 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 30.65 | 1:03.95 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 29.40 | 1:33.35 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.43 | 2:00.78 | |||||||
6 | As Drenge 2 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:10.92 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | 34.84 | 1:05.26 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 33.24 | 1:38.50 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 32.42 | 2:10.92 | |||||||
7 | Skovbakken | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:15.32 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 31.68 | 1:04.38 | |||||||
David Hjort | 2000 | 37.61 | 1:41.99 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 33.33 | 2:15.32 | |||||||
8 | Stm 2 | 1997 | Swim Team Midtjylland | 2:16.35 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 31.67 | 1:06.15 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 38.05 | 1:44.20 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 32.15 | 2:16.35 | |||||||
- | Bhs Crocodiles Drenge | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | forkert rækkef. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |