Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.45 | 59.30 | |||||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 28.86 | 1:00.07 | |||||
3 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 29.75 | 1:01.36 | |||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.66 | 1:01.40 | |||||
5 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 30.46 | 1:03.26 | |||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 30.22 | 1:03.72 | |||||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.05 | 1:03.77 | |||||
8 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.31 | 1:04.85 | |||||
9 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.92 | 1:05.25 | |||||
10 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 31.94 | 1:05.28 | |||||
11 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.81 | 1:05.56 | |||||
12 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.68 | 1:07.36 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 29.88 | 1:02.41 | |||||
2 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 30.40 | 1:03.10 | |||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 30.65 | 1:03.97 | |||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.79 | 1:04.10 | |||||
5 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 31.03 | 1:05.05 | |||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 31.70 | 1:07.60 | |||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 32.60 | 1:08.28 | |||||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 33.10 | 1:09.41 | |||||
9 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.33 | 1:10.50 | |||||
10 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 33.83 | 1:10.51 | |||||
11 | Nicolai Grene | 1998 | West Swim Esbjerg | 33.76 | 1:11.15 | |||||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 34.14 | 1:13.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |