Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 33.84 | 1:09.45 | |||||
2 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 34.04 | 1:10.21 | |||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.29 | 1:10.55 | |||||
4 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.12 | 1:11.47 | |||||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 34.71 | 1:11.77 | |||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.75 | 1:11.84 | |||||
7 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.17 | 1:13.14 | |||||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 35.43 | 1:14.56 | |||||
9 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 36.28 | 1:14.80 | |||||
10 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.51 | 1:15.65 | |||||
11 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.54 | 1:15.69 | |||||
12 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | 1:16.06 | |||||
13 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.06 | 1:16.15 | |||||
14 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.78 | 1:16.41 | |||||
15 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.68 | 1:17.86 | |||||
16 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 36.95 | 1:18.56 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.84 | 1:14.78 | |||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.44 | 1:15.31 | |||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.63 | 1:16.72 | |||||
4 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 37.28 | 1:18.42 | |||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.07 | 1:20.09 | |||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.05 | 1:20.50 | |||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.83 | 1:21.26 | |||||
8 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.50 | 1:22.40 | |||||
9 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.66 | 1:22.47 | |||||
10 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.86 | 1:23.23 | |||||
11 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 40.19 | 1:23.35 | |||||
12 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.79 | 1:23.73 | |||||
13 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.63 | 1:23.94 | |||||
14 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.24 | 1:24.11 | |||||
15 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.42 | 1:24.36 | |||||
16 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 40.03 | 1:25.36 | |||||
17 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.34 | 1:26.38 | |||||
18 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.12 | 1:27.14 | |||||
19 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 42.76 | 1:31.07 | |||||
20 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.71 | 1:39.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |