Results for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 1:04.98 | 2:14.47 | 3:23.58 | 4:28.23 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:03.94 | 2:12.72 | 3:21.10 | 4:29.30 | |||
3 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 1:06.28 | 2:18.16 | 3:30.20 | 4:40.34 | |||
4 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:07.25 | 2:23.06 | 3:38.80 | 4:51.48 | |||
5 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.40 | 2:22.64 | 3:39.10 | 4:52.36 | |||
6 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.00 | 2:26.02 | 3:40.33 | 4:55.12 | |||
7 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:10.18 | 2:28.05 | 3:47.96 | 5:07.08 | |||
8 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:11.90 | 2:30.72 | 3:50.38 | 5:08.63 | |||
9 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:12.40 | 2:32.12 | 3:52.83 | 5:13.24 | |||
10 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.07 | 2:33.31 | 3:56.26 | 5:18.39 | |||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:06.73 | 2:19.46 | 3:32.10 | 4:43.23 | |||
2 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:07.48 | 2:19.57 | 3:32.05 | 4:43.26 | |||
3 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 1:09.14 | 2:26.03 | 3:44.47 | 5:00.61 | |||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:11.12 | 2:30.60 | 3:52.14 | 5:12.95 | |||
5 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 1:14.69 | 2:37.37 | 4:01.00 | 5:23.75 | |||
6 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:14.53 | 2:38.02 | 4:05.30 | 5:32.89 | |||
7 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.14 | 2:44.16 | 4:10.82 | 5:35.48 | |||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:23.53 | 2:49.40 | 4:15.72 | 5:37.53 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |