Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Piger 1 | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 2:10.83 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 33.20 | 1:05.22 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 31.83 | 1:37.05 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 33.78 | 2:10.83 | |||||||
2 | Elitesvøm Esbjerg | 1999 | EliteSvøm Esbjerg | 2:16.94 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 34.53 | 1:06.53 | |||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 33.97 | 1:40.50 | |||||||
Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 36.44 | 2:16.94 | |||||||
3 | Sto Super Pigerne 1 | 1997 | Swim Team Odense | 2:18.72 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 33.83 | 1:07.68 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 36.76 | 1:44.44 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 34.28 | 2:18.72 | |||||||
4 | Silkeborg Piger | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:21.23 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Celia Erikstad | 1999 | 37.43 | 1:11.24 | |||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 35.07 | 1:46.31 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 34.92 | 2:21.23 | |||||||
5 | Hsc Damer 1 | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:24.30 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 37.37 | 1:12.59 | |||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 35.46 | 1:48.05 | |||||||
Johanne Laursen | 1999 | 36.25 | 2:24.30 | |||||||
6 | Stm 1 | 1997 | Swim Team Midtjylland | 2:26.73 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 38.14 | 1:16.42 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 36.69 | 1:53.11 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 33.62 | 2:26.73 | |||||||
7 | As Piger 2 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.78 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 36.19 | 1:13.43 | |||||||
Line Thomsen | 2000 | 37.06 | 1:50.49 | |||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 36.29 | 2:26.78 | |||||||
8 | As Piger 1 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.97 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 38.00 | 1:14.39 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 37.21 | 1:51.60 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 35.37 | 2:26.97 | |||||||
9 | Tempo Piger | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 2:27.11 | ||||||
Mille Vedsted | 1999 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Vicky Rohde | 1999 | 35.22 | 1:15.76 | |||||||
Kristine Lønne | 2000 | 36.18 | 1:51.94 | |||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 35.17 | 2:27.11 | |||||||
10 | Sto Super Pigerne 2 | 1997 | Swim Team Odense | 2:32.34 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Helena Terp | 1999 | 36.99 | 1:14.50 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 39.26 | 1:53.76 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 38.58 | 2:32.34 | |||||||
11 | Odder Piger | 1999 | Odder IGF | 2:36.46 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 36.29 | 1:13.24 | |||||||
Matilde Krogstrup | 2000 | 44.19 | 1:57.43 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 39.03 | 2:36.46 | |||||||
12 | Kolding Tøser | 1999 | Kolding SK | 2:40.58 | ||||||
Josephine Nielsen | 1999 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Cathrine E Carstensen | 1999 | 39.64 | 1:20.29 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 43.56 | 2:03.85 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 36.73 | 2:40.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |