Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 38.32 | 1:20.39 | |||||
2 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 38.61 | 1:20.76 | |||||
3 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.59 | 1:20.86 | |||||
4 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.36 | 1:22.50 | |||||
5 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.46 | 1:22.68 | |||||
6 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 38.86 | 1:23.13 | |||||
7 | Emil Hougesen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.07 | 1:23.32 | |||||
8 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 40.66 | 1:25.41 | |||||
9 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.47 | 1:26.03 | |||||
10 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.24 | 1:26.94 | |||||
11 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 40.99 | 1:27.62 | |||||
12 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.22 | 1:28.24 | |||||
13 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 41.28 | 1:28.88 | |||||
14 | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.81 | 1:28.94 | |||||
15 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.84 | 1:29.20 | |||||
16 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.22 | 1:29.79 | |||||
17 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.85 | 1:30.53 | |||||
- | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.04 | 1:19.68 | |||||
2 | Kristian Hermiz | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.61 | 1:22.43 | |||||
3 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.11 | 1:24.86 | |||||
4 | Nicolai Grene | 1998 | West Swim Esbjerg | 41.09 | 1:26.13 | |||||
5 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.54 | 1:26.73 | |||||
6 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 41.80 | 1:28.58 | |||||
7 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 42.85 | 1:29.06 | |||||
8 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.31 | 1:31.29 | |||||
9 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 43.62 | 1:31.44 | |||||
10 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.21 | 1:31.78 | |||||
11 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 44.57 | 1:31.96 | |||||
12 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 43.99 | 1:32.03 | |||||
13 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.52 | 1:33.30 | |||||
14 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 44.54 | 1:33.67 | |||||
15 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 45.81 | 1:34.11 | |||||
16 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.84 | 1:34.29 | |||||
17 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 44.96 | 1:34.64 | |||||
18 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 46.34 | 1:35.43 | |||||
19 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.64 | 1:36.21 | |||||
20 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.47 | 1:36.93 | |||||
- | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | DSQ | 2armt u/vand v/start | |||||
- | Nicklas Hansen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |