Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 31.67 | ||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 31.90 | ||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.58 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.30 | ||||||
5 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 33.33 | ||||||
6 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.34 | ||||||
7 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.62 | ||||||
8 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.77 | ||||||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 34.01 | ||||||
10 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 34.07 | ||||||
11 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.33 | ||||||
12 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 34.36 | ||||||
13 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.63 | ||||||
14 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.98 | ||||||
15 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 35.04 | ||||||
16 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 35.64 | ||||||
17 | Signe Tramm | 1999 | IHF Svømning | 35.81 | ||||||
18 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.83 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | ||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.41 | ||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.03 | ||||||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.16 | ||||||
5 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 35.37 | ||||||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.71 | ||||||
7 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.90 | ||||||
8 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.08 | ||||||
9 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.69 | ||||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 37.32 | ||||||
11 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 37.44 | ||||||
12 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.67 | ||||||
13 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 37.68 | ||||||
14 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 37.86 | ||||||
15 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.01 | ||||||
16 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.33 | ||||||
17 | Noa Turin | 2000 | West Swim Esbjerg | 38.68 | ||||||
18 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |