Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregårdshallen |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. jan 2022 to 16. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
127 |
48.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.97 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
65 |
1:00.56 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-9.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
51 |
1:05.70 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
42 |
1:09.74 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
40 |
1:10.88 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
v30m |
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
v25m |
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Agaard Karas |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2022 13:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
291 |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
234 |
39.55 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
219 |
40.42 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
218 |
40.48 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
214 |
40.74 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
173 |
43.69 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
131 |
47.98 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.29 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
120 |
49.39 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.12 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
109 |
50.94 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
64 |
1:00.81 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
v25m |
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2022 13:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
482 |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
468 |
31.40 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
432 |
32.23 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
395 |
33.21 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
389 |
33.39 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
388 |
33.42 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
370 |
33.93 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
360 |
34.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
342 |
34.84 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
321 |
35.58 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
301 |
36.37 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
292 |
36.73 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
264 |
38.00 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
260 |
38.19 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.01 |
(-9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
258 |
38.27 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
250 |
38.68 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.54 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mille Therp |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
196 |
41.90 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
99 |
52.55 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.34 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2022 13:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
547 |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
524 |
30.24 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
474 |
31.26 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
444 |
31.95 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
441 |
32.01 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
419 |
32.58 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
398 |
33.13 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
375 |
33.78 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
340 |
34.93 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
223 |
40.20 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2022 13:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2022 13:20.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|