Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:18 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jade Pönni |
1997 |
|
466 |
35.86 |
1:18.36 |
2:02.97 |
|
2:40.77 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
459 |
35.60 |
1:17.09 |
2:05.31 |
|
2:41.51 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Kulmala |
1997 |
|
459 |
36.47 |
1:18.31 |
2:05.62 |
|
2:41.53 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Iivari |
1997 |
|
443 |
35.45 |
1:17.72 |
2:05.99 |
|
2:43.43 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riina Hiltula |
1997 |
|
387 |
37.10 |
1:22.94 |
2:13.33 |
|
2:50.93 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Vuin |
1997 |
|
360 |
38.86 |
1:24.64 |
2:15.67 |
|
2:55.22 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iina Nyholm |
1997 |
|
352 |
38.40 |
1:23.31 |
2:14.68 |
|
2:56.48 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Ruhala |
1997 |
|
351 |
39.33 |
1:24.59 |
2:13.92 |
|
2:56.64 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Satu Mäkinen |
1997 |
|
346 |
39.98 |
1:22.81 |
2:17.56 |
|
2:57.54 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna-Maria Kolomainen |
1997 |
|
335 |
37.21 |
1:22.79 |
2:15.33 |
|
2:59.37 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maija Hirvo |
1997 |
|
327 |
41.00 |
1:30.60 |
2:19.55 |
|
3:00.89 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mia Tammelin |
1997 |
|
310 |
39.36 |
1:25.70 |
2:23.13 |
|
3:04.10 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minna Pikkarainen |
1997 |
|
282 |
41.65 |
1:30.83 |
2:27.80 |
|
3:09.96 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Taru Taponen |
1997 |
|
254 |
43.06 |
1:34.87 |
2:30.79 |
|
3:16.64 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katri Vitamo |
1997 |
|
243 |
46.32 |
1:37.76 |
2:34.07 |
|
3:19.65 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elviira Salmi |
1996 |
|
534 |
31.82 |
1:12.69 |
1:56.93 |
|
2:33.61 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kiia Karimaa |
1996 |
|
501 |
33.87 |
1:13.91 |
2:00.07 |
|
2:36.83 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Rekonen |
1996 |
|
485 |
35.57 |
1:13.53 |
2:02.87 |
|
2:38.59 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Mielonen |
1996 |
|
417 |
39.18 |
1:22.14 |
2:09.59 |
|
2:46.72 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisa Vuorinen |
1996 |
|
346 |
39.26 |
1:26.74 |
2:17.84 |
|
2:57.47 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reetta Patinen |
1996 |
|
337 |
41.11 |
1:25.35 |
2:19.15 |
|
2:59.11 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nina Lehto |
1996 |
|
326 |
41.92 |
1:29.66 |
2:22.39 |
|
3:01.10 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Noora Koponen |
1996 |
|
315 |
41.23 |
1:27.14 |
2:22.85 |
|
3:03.08 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Ruti |
1996 |
|
255 |
46.33 |
1:38.06 |
2:34.14 |
|
3:16.47 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ronja Karlsson |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Raseborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
524 |
33.89 |
1:13.61 |
1:59.77 |
|
2:34.59 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Parviainen |
1995 |
|
515 |
31.84 |
1:14.27 |
1:59.88 |
|
2:35.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
474 |
31.89 |
1:12.76 |
2:04.18 |
|
2:39.77 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janita Bergbom |
1995 |
|
458 |
33.59 |
1:15.04 |
2:04.22 |
|
2:41.60 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marika Otranen |
1995 |
|
371 |
35.71 |
1:19.04 |
2:13.99 |
|
2:53.48 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pinja Liljavirta |
1995 |
|
275 |
42.23 |
1:28.93 |
2:26.73 |
|
3:11.66 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:18 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:24 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Petri Vilponen, MaU, 58,83 2004 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:02,18 2005 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Petri Vilponen, MaU, 58,83 2004 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:02,18 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iiro Laisi |
1995 |
|
372 |
32.75 |
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Väre |
1995 |
|
355 |
32.93 |
|
|
|
1:09.12 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iiro Kuitunen |
1995 |
|
306 |
35.14 |
|
|
|
1:12.63 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Nästi |
1995 |
|
303 |
35.41 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Aalto |
1995 |
|
300 |
35.25 |
|
|
|
1:13.10 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joonas Romppanen |
1995 |
|
178 |
42.24 |
|
|
|
1:27.07 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Petri Vilponen, MaU, 58,83 2004 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:02,18 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:24 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:41 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:01,60 1996 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:01,60 1996 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:41 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:53 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:56 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen. OU-73, 40,18 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:56 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:58 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:58 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
11:06 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, Vanve, 1:03,79 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:04,18 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:05,02 1997 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, Vanve, 1:03,79 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:04,18 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:05,02 1997 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, Vanve, 1:03,79 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:04,18 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:05,02 1997 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
11:06 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
11:39 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 8:43,33 1998 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Heinonen |
1996 |
|
420 |
1:09.36 |
2:24.11 |
3:39.84 |
4:55.00 |
9:51.93 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
6:10.57 |
7:26.54 |
8:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
419 |
1:09.35 |
2:24.76 |
3:40.35 |
4:55.76 |
9:52.79 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
6:10.85 |
7:26.63 |
8:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
266 |
1:20.17 |
2:47.07 |
4:15.02 |
5:44.15 |
11:29.52 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
7:12.66 |
8:40.79 |
10:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 8:43,33 1998 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
609 |
1:02.29 |
2:08.22 |
3:13.91 |
4:19.85 |
8:43.09 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:25.40 |
6:31.35 |
7:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
507 |
1:04.30 |
2:13.71 |
3:25.14 |
4:35.87 |
9:16.18 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
5:45.13 |
6:56.31 |
8:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuso Lumilahti |
1995 |
|
488 |
1:04.45 |
2:14.92 |
3:25.55 |
4:37.49 |
9:23.10 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
5:49.45 |
7:01.68 |
8:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Vossi |
1995 |
|
481 |
1:04.76 |
2:14.40 |
3:26.32 |
4:38.05 |
9:25.80 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
5:50.25 |
7:02.85 |
8:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joni Honkala |
1995 |
|
480 |
1:05.30 |
2:15.23 |
3:25.98 |
4:36.46 |
9:26.36 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
5:47.34 |
6:59.35 |
8:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henri Meriläinen |
1995 |
|
429 |
1:06.93 |
2:20.65 |
3:34.85 |
4:49.83 |
9:48.02 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
6:05.50 |
7:21.23 |
8:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Karola |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 8:43,33 1998 |
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Miettinen |
1994 |
|
532 |
1:04.06 |
2:14.08 |
3:24.72 |
4:34.90 |
9:07.23 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:44.91 |
6:54.89 |
8:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko-Pekka Lindholm |
1994 |
|
493 |
1:03.88 |
2:14.13 |
3:24.85 |
4:36.35 |
9:21.39 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
5:48.71 |
7:00.32 |
8:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
480 |
1:03.93 |
2:13.88 |
3:24.65 |
4:36.51 |
9:26.25 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
5:48.86 |
7:01.26 |
8:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ahti Kosonen |
1994 |
|
463 |
1:05.17 |
2:15.25 |
3:27.01 |
4:40.22 |
9:33.28 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
5:54.09 |
7:08.00 |
8:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville Korpela |
1994 |
|
453 |
1:06.03 |
2:17.00 |
3:29.44 |
4:42.98 |
9:37.22 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
5:56.59 |
7:10.78 |
8:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Stolt |
1994 |
|
429 |
1:06.96 |
2:19.75 |
3:34.46 |
4:49.71 |
9:47.71 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
6:05.32 |
7:21.34 |
8:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
11:39 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
09:52 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
09:52 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
11:45 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Westman |
1998 |
|
189 |
44.84 |
|
|
|
1:36.89 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Salminen |
1998 |
|
182 |
47.52 |
|
|
|
1:38.07 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tommi Järkkä |
1998 |
|
139 |
52.04 |
|
|
|
1:47.25 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Rouvinen |
1998 |
|
138 |
50.81 |
|
|
|
1:47.61 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
11:45 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 2:20,71 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 2:23,96 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saara Ruti |
1997 |
|
461 |
35.77 |
1:15.27 |
1:55.74 |
|
2:35.60 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilona Rämä |
1997 |
|
360 |
39.66 |
1:22.27 |
2:06.24 |
|
2:48.87 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Nikkanen |
1997 |
|
347 |
39.98 |
1:24.59 |
2:10.70 |
|
2:51.05 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Satu Mäkinen |
1997 |
|
344 |
40.16 |
1:24.20 |
2:08.99 |
|
2:51.55 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Hannula |
1997 |
|
335 |
41.85 |
1:25.64 |
2:10.28 |
|
2:53.03 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jemina Viljanen |
1997 |
|
332 |
41.22 |
1:26.16 |
2:11.65 |
|
2:53.56 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna-Maria Kolomainen |
1997 |
|
322 |
39.13 |
1:23.55 |
2:09.74 |
|
2:55.40 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasmin Koukkula |
1997 |
|
318 |
41.62 |
1:26.79 |
2:12.91 |
|
2:56.10 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anniina Maavirta |
1997 |
|
249 |
45.10 |
1:33.98 |
2:24.50 |
|
3:11.15 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 2:20,71 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 2:23,96 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Rekonen |
1996 |
|
495 |
36.41 |
1:15.97 |
1:55.85 |
|
2:31.97 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Tammi |
1996 |
|
371 |
36.24 |
1:17.78 |
2:02.04 |
|
2:47.28 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Kemppi |
1996 |
|
365 |
40.40 |
1:24.84 |
2:07.63 |
|
2:48.20 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Karlsson |
1996 |
|
325 |
40.77 |
1:25.87 |
2:12.29 |
|
2:54.81 |
|
|
Swimming Club Raseborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Koponen |
1996 |
|
295 |
43.18 |
1:29.34 |
2:15.24 |
|
3:00.44 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:15,79 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 2:20,71 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 2:23,96 2000 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Palonen |
1995 |
|
505 |
34.92 |
1:14.17 |
1:53.65 |
|
2:30.89 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
498 |
35.69 |
1:14.27 |
1:53.90 |
|
2:31.65 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anette Aittakallio |
1995 |
|
463 |
34.81 |
1:13.68 |
1:54.66 |
|
2:35.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
394 |
37.57 |
1:18.60 |
2:01.81 |
|
2:43.96 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sonja Hämmäinen |
1995 |
|
386 |
39.40 |
1:20.46 |
2:02.75 |
|
2:45.01 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rea Callegari |
1995 |
|
379 |
38.24 |
1:20.82 |
2:04.07 |
|
2:46.05 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenni Jussila |
1995 |
|
370 |
39.14 |
1:22.08 |
2:06.04 |
|
2:47.47 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Suvi Lautala |
1995 |
|
362 |
39.69 |
1:22.70 |
2:06.17 |
|
2:48.57 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Viitikko |
1996 |
|
411 |
32.32 |
1:10.14 |
1:49.30 |
|
2:26.78 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
299 |
33.92 |
1:15.06 |
1:59.11 |
|
2:43.20 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
548 |
30.64 |
1:04.89 |
1:39.24 |
|
2:13.31 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
501 |
30.31 |
1:05.98 |
1:41.90 |
|
2:17.38 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Tolonen |
1995 |
|
373 |
31.07 |
1:09.26 |
1:51.07 |
|
2:31.58 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Aula |
1995 |
|
352 |
32.48 |
1:10.73 |
1:52.50 |
|
2:34.51 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
326 |
33.16 |
1:11.25 |
1:53.23 |
|
2:38.59 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Timo Lopperi |
1994 |
|
560 |
29.40 |
1:03.79 |
1:38.14 |
|
2:12.40 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko-Pekka Lindholm |
1994 |
|
445 |
31.76 |
1:07.80 |
1:45.69 |
|
2:22.89 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Karttunen |
1994 |
|
433 |
32.08 |
1:09.91 |
1:46.98 |
|
2:24.24 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Hartikainen |
1994 |
|
385 |
33.12 |
1:10.68 |
1:50.80 |
|
2:30.04 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaan Tollander |
1994 |
|
368 |
32.76 |
1:11.12 |
1:52.57 |
|
2:32.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
355 |
32.74 |
1:11.53 |
1:52.56 |
|
2:34.16 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
15:08 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, 2:19,89 2007 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
15:08 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:52,30 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
17:24 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenni Pienimäki, KoU, 2:07,49 2004 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
572 |
30.55 |
1:04.59 |
1:39.54 |
|
2:13.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leona Pälvimäki |
1997 |
|
553 |
30.64 |
1:04.77 |
1:40.31 |
|
2:15.42 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
543 |
31.62 |
1:06.21 |
1:41.09 |
|
2:16.24 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Ruti |
1997 |
|
504 |
31.54 |
1:06.99 |
1:43.77 |
|
2:19.70 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
497 |
31.96 |
1:07.04 |
1:43.46 |
|
2:20.31 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jemina Viljanen |
1997 |
|
431 |
33.92 |
1:10.79 |
1:49.56 |
|
2:27.23 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Vuin |
1997 |
|
426 |
33.90 |
1:11.58 |
1:50.95 |
|
2:27.70 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iina Nyholm |
1997 |
|
408 |
33.81 |
1:12.38 |
1:51.64 |
|
2:29.93 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iina Siren |
1997 |
|
388 |
34.23 |
1:13.66 |
1:53.97 |
|
2:32.44 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiia Nikkanen |
1997 |
|
379 |
35.47 |
1:15.33 |
1:55.16 |
|
2:33.57 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maija Rantala |
1997 |
|
371 |
35.14 |
1:15.28 |
1:56.30 |
|
2:34.68 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Reetta Schroderus |
1997 |
|
367 |
34.35 |
1:13.32 |
1:53.96 |
|
2:35.22 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lola-Lotta Loog |
1997 |
|
346 |
37.32 |
1:19.37 |
1:59.87 |
|
2:38.29 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veera Nissilä |
1997 |
|
337 |
36.55 |
1:17.42 |
2:00.00 |
|
2:39.68 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mia Tammelin |
1997 |
|
326 |
35.92 |
1:17.65 |
2:01.30 |
|
2:41.49 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veera Ruotsalainen |
1997 |
|
304 |
38.48 |
1:20.64 |
2:04.47 |
|
2:45.32 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Taru Taponen |
1997 |
|
266 |
39.18 |
1:23.11 |
2:09.18 |
|
2:52.87 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aurora Laitinen |
1997 |
|
257 |
36.19 |
1:19.69 |
2:07.31 |
|
2:54.83 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anniina Maavirta |
1997 |
|
244 |
40.38 |
1:26.13 |
2:13.70 |
|
2:57.82 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Veera Penttilä |
1997 |
|
236 |
39.11 |
1:24.75 |
2:12.97 |
|
2:59.80 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Veera Heiskanen |
1997 |
|
202 |
39.31 |
1:26.72 |
2:18.54 |
|
3:09.44 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sanni Manninen |
1997 |
|
191 |
41.64 |
1:31.62 |
2:24.17 |
|
3:12.89 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Miettunen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jasmin Koukkula |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenni Pienimäki, KoU, 2:07,49 2004 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Hölttä |
1996 |
|
639 |
30.02 |
1:02.54 |
1:36.09 |
|
2:09.08 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elviira Salmi |
1996 |
|
592 |
30.14 |
1:04.00 |
1:38.52 |
|
2:12.39 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Viitanen |
1996 |
|
524 |
31.41 |
1:07.13 |
1:43.22 |
|
2:17.91 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Rekonen |
1996 |
|
505 |
32.10 |
1:08.33 |
1:45.02 |
|
2:19.56 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Venäläinen |
1996 |
|
500 |
32.48 |
1:08.23 |
1:44.58 |
|
2:20.02 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marianne Pihkamäki |
1996 |
|
459 |
32.83 |
1:09.42 |
1:47.10 |
|
2:24.07 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noora Tammi |
1996 |
|
432 |
33.80 |
1:10.89 |
1:49.77 |
|
2:27.11 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla Kemppi |
1996 |
|
428 |
34.76 |
1:12.42 |
1:51.19 |
|
2:27.50 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elisa Pesonen |
1996 |
|
421 |
33.38 |
1:10.95 |
1:49.75 |
|
2:28.31 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reetta Patinen |
1996 |
|
418 |
36.25 |
1:15.13 |
1:52.22 |
|
2:28.69 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mia Kuutti |
1996 |
|
412 |
34.27 |
1:12.10 |
1:51.47 |
|
2:29.37 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Riitta Chorfi |
1996 |
|
323 |
35.89 |
1:16.74 |
1:59.25 |
|
2:41.99 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veera Ruti |
1996 |
|
301 |
38.35 |
1:21.62 |
2:05.79 |
|
2:45.82 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jenni Vannas |
1996 |
|
287 |
37.20 |
1:19.04 |
2:03.24 |
|
2:48.46 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 2:04,86 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenni Pienimäki, KoU, 2:07,49 2004 |
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Hirvelä |
1995 |
|
650 |
30.26 |
1:02.99 |
1:36.09 |
|
2:08.33 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
564 |
31.05 |
1:05.40 |
1:40.48 |
|
2:14.53 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kamilla Nissinen |
1995 |
|
552 |
30.89 |
1:05.00 |
1:41.07 |
|
2:15.55 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anette Aittakallio |
1995 |
|
521 |
31.93 |
1:07.46 |
1:43.23 |
|
2:18.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mari Parviainen |
1995 |
|
519 |
30.86 |
1:05.34 |
1:41.78 |
|
2:18.32 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
513 |
30.58 |
1:05.81 |
1:42.46 |
|
2:18.86 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
483 |
33.13 |
1:10.36 |
1:46.15 |
|
2:21.68 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marika Otranen |
1995 |
|
451 |
32.80 |
1:10.03 |
1:47.37 |
|
2:24.93 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
444 |
33.38 |
1:10.22 |
1:48.28 |
|
2:25.71 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenni Jussila |
1995 |
|
432 |
32.87 |
1:10.17 |
1:49.30 |
|
2:27.05 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sonja Hämmäinen |
1995 |
|
404 |
34.75 |
1:12.90 |
1:51.71 |
|
2:30.41 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Sohlman |
1995 |
|
277 |
37.96 |
1:21.27 |
2:07.54 |
|
2:50.48 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
17:24 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
17:35 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Tiainen |
1996 |
|
489 |
33.54 |
1:12.17 |
1:53.00 |
|
2:33.18 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Heinonen |
1996 |
|
385 |
37.01 |
1:19.94 |
2:03.33 |
|
2:45.82 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
381 |
37.77 |
1:19.88 |
2:03.38 |
|
2:46.47 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miika Nuorinko |
1996 |
|
340 |
37.43 |
1:21.69 |
2:08.18 |
|
2:52.81 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Länsisalo |
1996 |
|
311 |
40.28 |
1:24.32 |
2:11.27 |
|
2:58.15 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Aurdal |
1996 |
|
196 |
44.47 |
1:37.33 |
2:33.74 |
|
3:27.75 |
|
|
Swimming Club Raseborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesse Viljanen |
1996 |
|
191 |
46.14 |
1:39.73 |
2:35.08 |
|
3:29.64 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Tarkkanen |
1995 |
|
550 |
33.62 |
1:11.79 |
1:49.44 |
|
2:27.32 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
484 |
34.88 |
1:14.86 |
1:54.27 |
|
2:33.70 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuso Lumilahti |
1995 |
|
482 |
34.28 |
1:13.57 |
1:54.18 |
|
2:33.93 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiro Kuitunen |
1995 |
|
320 |
37.40 |
1:22.13 |
2:09.53 |
|
2:56.34 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Tolonen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Nylund |
1994 |
|
464 |
35.07 |
1:14.15 |
1:54.88 |
|
2:35.91 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ahti Kosonen |
1994 |
|
460 |
35.02 |
1:14.44 |
1:55.39 |
|
2:36.30 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Perämäki |
1994 |
|
422 |
35.22 |
1:15.02 |
1:57.33 |
|
2:40.85 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joni Brunila |
1994 |
|
358 |
37.16 |
1:19.59 |
2:03.84 |
|
2:49.91 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Nikitin |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
17:35 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:03 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 4:41.62 1996 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
343 |
1:20.14 |
2:46.71 |
4:13.48 |
|
5:35.67 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Parviainen |
1999 |
|
327 |
1:27.00 |
3:05.85 |
4:49.46 |
|
5:40.90 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonja Vainionpää |
1999 |
|
294 |
1:22.88 |
2:53.88 |
4:25.00 |
|
5:53.40 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Auri Lukkarinen |
1999 |
|
288 |
1:23.48 |
2:56.14 |
4:26.50 |
|
5:55.83 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Haltia |
1999 |
|
242 |
1:24.03 |
3:01.84 |
4:40.87 |
|
6:16.74 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Vacker |
1999 |
|
230 |
1:30.90 |
3:10.05 |
4:48.48 |
|
6:23.26 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Venla Huju |
1999 |
|
210 |
1:30.32 |
3:13.22 |
4:57.09 |
|
6:35.02 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
190 |
1:32.96 |
3:17.76 |
5:05.01 |
|
6:48.28 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kashika Arora |
1999 |
|
128 |
1:46.43 |
3:47.05 |
5:48.40 |
|
7:45.87 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 4:41.62 1996 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Visto |
1998 |
|
568 |
1:07.60 |
2:19.81 |
3:33.34 |
|
4:43.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
424 |
1:15.61 |
2:34.72 |
3:54.88 |
|
5:12.81 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
395 |
1:15.82 |
2:37.00 |
3:58.37 |
|
5:20.25 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ylva Sjölund |
1998 |
|
372 |
1:17.37 |
2:42.29 |
4:07.02 |
|
5:26.58 |
|
|
Swimming Club Raseborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
369 |
1:16.03 |
2:39.33 |
4:03.90 |
|
5:27.60 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pinja Nivalainen |
1998 |
|
353 |
1:19.46 |
2:43.49 |
4:09.40 |
|
5:32.43 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanna Saarinen |
1998 |
|
295 |
1:24.07 |
2:54.80 |
4:24.53 |
|
5:52.74 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elina Hanelius |
1998 |
|
280 |
1:23.37 |
2:56.34 |
4:28.99 |
|
5:59.25 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Vainikka |
1998 |
|
242 |
1:27.59 |
3:04.27 |
4:42.90 |
|
6:17.21 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jamina Riittinen |
1998 |
|
122 |
1:48.94 |
3:50.73 |
5:55.23 |
|
7:53.99 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Pihkamäki |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:03 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P13 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:23,70 1996 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Leiponen |
1998 |
|
335 |
1:10.89 |
2:29.73 |
3:48.84 |
|
5:06.37 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reko Patinen |
1998 |
|
303 |
1:16.52 |
2:36.59 |
3:58.10 |
|
5:16.84 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
282 |
1:16.42 |
2:40.69 |
4:03.11 |
|
5:24.60 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riku Hoffrén |
1998 |
|
182 |
1:27.22 |
3:04.84 |
4:43.86 |
|
6:15.36 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valtteri Somero |
1998 |
|
156 |
1:28.58 |
3:11.14 |
4:56.95 |
|
6:34.84 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Aho |
1998 |
|
140 |
1:40.07 |
3:23.77 |
5:08.65 |
|
6:49.55 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P13 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:23,70 1996 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannes Väre |
1997 |
|
445 |
1:06.08 |
2:17.34 |
3:29.03 |
|
4:38.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Yritys |
1997 |
|
389 |
1:08.65 |
2:22.72 |
3:37.28 |
|
4:51.51 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
358 |
1:08.52 |
2:25.01 |
3:43.44 |
|
4:59.60 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arni Siline |
1997 |
|
343 |
1:12.40 |
2:29.45 |
3:47.39 |
|
5:03.98 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Pakkanen |
1997 |
|
323 |
1:14.07 |
2:34.26 |
3:54.07 |
|
5:10.23 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Pitkänen |
1997 |
|
271 |
1:17.81 |
2:43.21 |
4:08.82 |
|
5:28.92 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Juurinen |
1997 |
|
266 |
1:14.35 |
2:38.11 |
4:04.14 |
|
5:30.85 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Pyrhönen |
1997 |
|
265 |
1:14.01 |
2:39.34 |
4:05.58 |
|
5:31.15 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aapo Kinnari |
1997 |
|
254 |
1:20.45 |
2:47.20 |
4:12.61 |
|
5:36.03 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jesse Tuppuri |
1997 |
|
248 |
1:18.73 |
2:46.83 |
4:13.58 |
|
5:38.50 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henri Helin |
1997 |
|
241 |
1:21.85 |
2:49.92 |
4:18.50 |
|
5:41.90 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samu Hujanen |
1997 |
|
185 |
1:26.78 |
3:02.93 |
4:41.04 |
|
6:13.53 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juuso Huppunen |
1997 |
|
150 |
1:29.42 |
3:12.64 |
4:57.55 |
|
6:40.47 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valtteri Yli-Kleemola |
1997 |
|
150 |
41.55 |
2:21.81 |
4:06.00 |
|
6:40.66 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veikka Grundström |
1997 |
|
117 |
1:34.57 |
3:27.56 |
5:25.74 |
|
7:14.64 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:25 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:25 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:28 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 29,28 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:28 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:49 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Elina Kontio, KaUS, 5:06,17 2004 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jade Pönni |
1997 |
|
443 |
1:19.55 |
2:49.55 |
4:24.04 |
|
5:42.53 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viivi Iivari |
1997 |
|
428 |
1:18.79 |
2:49.74 |
4:29.32 |
|
5:46.51 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riina Hiltula |
1997 |
|
373 |
1:28.19 |
3:02.50 |
4:44.94 |
|
6:02.76 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Ruhala |
1997 |
|
335 |
1:26.42 |
3:07.27 |
4:50.50 |
|
6:16.02 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Kulmala |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Elina Kontio, KaUS, 5:06,17 2004 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Viitanen |
1996 |
|
490 |
1:18.79 |
2:42.24 |
4:18.83 |
|
5:31.12 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vuorinen |
1996 |
|
332 |
1:37.07 |
3:11.92 |
4:54.74 |
|
6:16.99 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Brunila |
1996 |
|
298 |
1:35.46 |
3:19.28 |
5:07.63 |
|
6:30.86 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juulia Ilmonen |
1996 |
|
286 |
1:47.02 |
3:24.65 |
5:08.63 |
|
6:36.43 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Elina Kontio, KaUS, 5:06,17 2004 |
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
538 |
1:15.09 |
2:35.92 |
4:08.87 |
|
5:20.87 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janita Bergbom |
1995 |
|
468 |
1:12.97 |
2:38.35 |
4:19.28 |
|
5:36.18 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
416 |
1:23.68 |
2:55.49 |
4:31.68 |
|
5:49.61 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Suvi Lautala |
1995 |
|
383 |
1:21.68 |
2:50.34 |
4:31.58 |
|
5:59.45 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Liljavirta |
1995 |
|
285 |
1:38.17 |
3:15.39 |
5:09.22 |
|
6:36.45 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:49 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 52,30 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 52,30 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 52,30 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:55 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:03 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 1:01,10 1995 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:03 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:19 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve,1991 ja Pauliina Ryynänen JUK 1995, 32,21 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve,1991 ja Pauliina Ryynänen JUK 1995, 32,21 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:19 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:12 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Tomas Johansson, Cetus, 33,58 2005 |
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Tomas Johansson, Cetus, 33,58 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:12 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:20 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 |
T14 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 1:11,97 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasmin Tuovinen |
1995 |
|
613 |
34.34 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Swimming Team Riksu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Fröblom |
1995 |
|
515 |
37.29 |
|
|
|
1:18.20 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annariina Nikku |
1995 |
|
360 |
41.89 |
|
|
|
1:28.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
360 |
41.47 |
|
|
|
1:28.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:20 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Tampereen Uimaseura, 3:35,95 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:41 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
IKU-ennätys Turun Uintiklubi - ÅSK, 4:04,19 2007 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:41 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:17 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Sami Juopperi, SCR, 2:10,12 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Heinonen |
1996 |
|
411 |
32.25 |
1:12.03 |
1:55.43 |
|
2:30.00 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
393 |
32.18 |
1:10.73 |
1:56.09 |
|
2:32.33 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jyri Pönni |
1996 |
|
261 |
37.63 |
1:23.68 |
2:15.37 |
|
2:54.44 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Häkli |
1996 |
|
253 |
38.68 |
1:25.00 |
2:17.62 |
|
2:56.34 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi-Pekka Pajuniemi |
1996 |
|
250 |
40.08 |
1:24.43 |
2:18.88 |
|
2:57.00 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topias Saari |
1996 |
|
152 |
45.17 |
1:40.13 |
2:39.75 |
|
3:29.22 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Sami Juopperi, SCR, 2:10,12 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
585 |
29.79 |
1:04.44 |
1:43.01 |
|
2:13.37 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Tarkkanen |
1995 |
|
579 |
30.01 |
1:05.73 |
1:43.21 |
|
2:13.80 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuso Lumilahti |
1995 |
|
464 |
30.99 |
1:09.48 |
1:49.54 |
|
2:24.05 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joni Honkala |
1995 |
|
437 |
32.66 |
1:08.68 |
1:52.31 |
|
2:26.98 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pyry Toijanen |
1995 |
|
393 |
32.31 |
1:12.94 |
1:57.61 |
|
2:32.30 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Patrick Vossi |
1995 |
|
386 |
32.05 |
1:15.44 |
2:01.72 |
|
2:33.21 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Aalto |
1995 |
|
315 |
34.12 |
1:15.17 |
2:04.62 |
|
2:43.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joonas Romppanen |
1995 |
|
202 |
39.25 |
1:28.39 |
2:26.36 |
|
3:10.23 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Väre |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Karola |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Sami Juopperi, SCR, 2:10,12 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko-Pekka Lindholm |
1994 |
|
516 |
31.18 |
1:05.77 |
1:46.78 |
|
2:19.11 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
485 |
30.77 |
1:05.93 |
1:48.95 |
|
2:21.96 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Nylund |
1994 |
|
475 |
31.08 |
1:08.35 |
1:48.40 |
|
2:22.99 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Karttunen |
1994 |
|
472 |
31.19 |
1:09.27 |
1:50.78 |
|
2:23.27 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Hartikainen |
1994 |
|
459 |
30.86 |
1:08.55 |
1:51.40 |
|
2:24.56 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaan Tollander |
1994 |
|
435 |
32.16 |
1:09.11 |
1:51.95 |
|
2:27.25 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markus Seeste |
1994 |
|
416 |
31.44 |
1:10.56 |
1:55.18 |
|
2:29.39 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Raninen |
1994 |
|
403 |
29.91 |
1:07.61 |
1:55.51 |
|
2:30.96 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ville Korpela |
1994 |
|
400 |
33.47 |
1:11.74 |
1:55.90 |
|
2:31.44 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Timo Stolt |
1994 |
|
364 |
32.80 |
1:13.24 |
2:01.35 |
|
2:36.27 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Panu Puhakka |
1994 |
|
360 |
32.91 |
1:12.49 |
2:00.74 |
|
2:36.80 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tatu Vihro |
1994 |
|
347 |
32.04 |
1:13.54 |
2:02.23 |
|
2:38.79 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:17 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 1:05,60 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 1:05,60 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 1:02.42 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 1:05,60 2001 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
254 |
35.40 |
1:16.47 |
1:57.87 |
|
2:36.96 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Kyyrä |
1999 |
|
226 |
37.62 |
1:19.27 |
2:03.29 |
|
2:43.10 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saku Laakkonen |
1999 |
|
205 |
37.24 |
1:20.50 |
2:06.22 |
|
2:48.62 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Seppä |
1999 |
|
202 |
37.95 |
1:21.49 |
2:06.48 |
|
2:49.40 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Soukola |
1999 |
|
167 |
39.39 |
1:24.63 |
2:12.37 |
|
3:00.38 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joel Salonen |
1999 |
|
149 |
40.96 |
1:28.91 |
2:19.23 |
|
3:07.48 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Toni Virtanen |
1999 |
|
117 |
45.04 |
1:35.63 |
2:29.00 |
|
3:23.40 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasperi Lempiäinen |
1999 |
|
85 |
49.61 |
1:46.82 |
2:46.80 |
|
3:45.89 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jesse Savolainen |
1999 |
|
81 |
51.67 |
1:51.12 |
2:52.78 |
|
3:49.75 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Teemu Järkkä |
1999 |
|
80 |
50.92 |
1:47.81 |
2:48.61 |
|
3:50.50 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuli Korsow |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:46 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
333 |
37.42 |
1:19.82 |
2:02.14 |
|
2:40.46 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
272 |
38.17 |
1:21.85 |
2:07.65 |
|
2:51.62 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Tahvanainen |
2000 |
|
220 |
39.87 |
1:25.83 |
2:16.49 |
|
3:04.21 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Partamies |
2000 |
|
212 |
42.71 |
1:29.44 |
2:18.33 |
|
3:06.38 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juuli Miettinen |
2000 |
|
207 |
41.41 |
1:30.23 |
2:19.74 |
|
3:07.91 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sonja Keränen |
2000 |
|
190 |
45.76 |
1:38.55 |
2:29.00 |
|
3:13.27 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noora Kanerva |
2000 |
|
182 |
45.51 |
1:35.27 |
2:26.24 |
|
3:16.07 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mira Tarnanen |
2000 |
|
181 |
41.39 |
1:31.69 |
2:25.17 |
|
3:16.67 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Suvi Pakalen |
2000 |
|
176 |
43.47 |
1:34.96 |
2:27.84 |
|
3:18.19 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Tuominen |
2000 |
|
168 |
45.12 |
1:38.27 |
2:31.93 |
|
3:21.61 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Ritschkoff |
2000 |
|
161 |
44.88 |
1:40.07 |
2:33.25 |
|
3:24.32 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erika Kattilakoski |
2000 |
|
142 |
47.10 |
1:42.30 |
2:39.48 |
|
3:32.96 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:46 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
10:58 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
10:58 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
11:17 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
11:17 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
11:19 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Ilkka Vilppola, OUS, 57,72 2004 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Ilkka Vilppola, OUS, 57,72 2004 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Ilkka Vilppola, OUS, 57,72 2004 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
11:19 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:20 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Anniina Ala-Seppälä, LaUS, 9:21,32 2007 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Matikainen, RaisU, 9:21,19 1999 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jade Pönni |
1997 |
|
509 |
1:10.15 |
2:26.90 |
3:44.62 |
5:01.35 |
10:06.72 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
6:19.27 |
7:35.69 |
8:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jemina Viljanen |
1997 |
|
440 |
1:15.19 |
2:35.99 |
3:56.62 |
5:17.38 |
10:36.88 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
6:38.29 |
7:58.89 |
9:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilona Rämä |
1997 |
|
417 |
1:14.04 |
2:35.89 |
3:59.25 |
5:22.21 |
10:48.73 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
6:44.97 |
8:08.17 |
9:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marika Kajander |
1997 |
|
408 |
1:12.47 |
2:32.80 |
3:56.13 |
5:19.71 |
10:53.53 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
6:44.28 |
8:07.82 |
9:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiia Nikkanen |
1997 |
|
399 |
1:16.66 |
2:39.86 |
4:04.32 |
5:28.33 |
10:57.90 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
6:52.61 |
8:17.50 |
9:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riina Hiltula |
1997 |
|
398 |
1:14.38 |
2:36.98 |
4:01.43 |
5:26.05 |
10:58.49 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
6:51.81 |
8:15.96 |
9:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minna Pikkarainen |
1997 |
|
349 |
1:19.33 |
2:46.50 |
4:13.89 |
5:41.17 |
11:27.91 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
7:09.13 |
8:36.29 |
10:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Reetta Schroderus |
1997 |
|
335 |
1:21.34 |
2:49.88 |
4:18.17 |
5:45.62 |
11:37.41 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
7:13.05 |
8:41.39 |
10:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Anniina Ala-Seppälä, LaUS, 9:21,32 2007 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Matikainen, RaisU, 9:21,19 1999 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Viitanen |
1996 |
|
557 |
1:08.72 |
2:22.28 |
3:37.42 |
4:52.42 |
9:48.99 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
6:07.39 |
7:22.15 |
8:37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nina Lehto |
1996 |
|
414 |
1:16.96 |
2:38.14 |
4:00.29 |
5:22.65 |
10:49.97 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
6:47.36 |
8:10.03 |
9:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisa Vuorinen |
1996 |
|
339 |
1:18.62 |
2:47.42 |
4:17.78 |
5:46.38 |
11:34.64 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
7:15.46 |
8:42.46 |
10:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riitta Chorfi |
1996 |
|
324 |
1:20.66 |
2:48.99 |
4:17.66 |
5:46.93 |
11:45.60 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
7:17.25 |
8:48.57 |
10:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juulia Ilmonen |
1996 |
|
312 |
1:18.53 |
2:49.93 |
4:21.57 |
5:52.46 |
11:54.28 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
7:23.35 |
8:54.30 |
10:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Anniina Ala-Seppälä, LaUS, 9:21,32 2007 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Matikainen, RaisU, 9:21,19 1999 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Hirvelä |
1995 |
|
647 |
1:04.72 |
2:14.16 |
3:23.71 |
4:34.74 |
9:20.08 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:45.74 |
6:57.48 |
8:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
610 |
1:05.86 |
2:17.28 |
3:30.07 |
4:43.16 |
9:31.42 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
5:56.31 |
7:09.67 |
8:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
523 |
1:09.89 |
2:24.89 |
3:41.31 |
4:58.87 |
10:01.56 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
6:15.73 |
7:33.22 |
8:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Krista Heikkilä |
1995 |
|
442 |
1:14.51 |
2:32.62 |
3:51.48 |
5:12.12 |
10:36.09 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
6:33.34 |
7:54.64 |
9:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Salonen |
1995 |
|
426 |
1:14.36 |
2:36.66 |
3:58.67 |
5:20.03 |
10:43.76 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
6:41.96 |
8:03.37 |
9:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:20 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:02 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:02 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:13 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 36,61 1997 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:13 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:21 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
481 |
31.15 |
1:05.57 |
1:40.88 |
|
2:15.43 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
353 |
35.85 |
1:14.20 |
1:52.63 |
|
2:30.10 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Honkala |
1995 |
|
421 |
33.48 |
1:08.80 |
1:45.31 |
|
2:21.54 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
416 |
33.73 |
1:10.16 |
1:46.63 |
|
2:22.09 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Väre |
1995 |
|
379 |
33.59 |
1:11.07 |
1:49.33 |
|
2:26.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiro Laisi |
1995 |
|
372 |
34.03 |
1:11.21 |
1:49.79 |
|
2:27.60 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Aalto |
1995 |
|
302 |
36.72 |
1:17.35 |
1:58.28 |
|
2:38.24 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iiro Kuitunen |
1995 |
|
292 |
37.05 |
1:17.37 |
1:59.55 |
|
2:39.90 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
482 |
32.12 |
1:06.24 |
1:41.03 |
|
2:15.34 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko-Pekka Lindholm |
1994 |
|
438 |
32.04 |
1:07.11 |
1:44.77 |
|
2:19.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Korpela |
1994 |
|
399 |
34.23 |
1:10.51 |
1:47.42 |
|
2:24.09 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaan Tollander |
1994 |
|
366 |
34.79 |
1:12.14 |
1:50.35 |
|
2:28.37 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Stolt |
1994 |
|
320 |
35.71 |
1:14.91 |
1:55.49 |
|
2:35.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:21 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:22 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,89 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
485 |
33.04 |
1:10.36 |
1:51.34 |
|
2:33.75 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
448 |
33.75 |
1:13.84 |
1:56.05 |
|
2:37.82 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viivi Iivari |
1997 |
|
379 |
36.00 |
1:18.08 |
2:02.46 |
|
2:46.97 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marika Kajander |
1997 |
|
229 |
39.24 |
1:28.02 |
2:23.84 |
|
3:17.33 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,89 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marianne Pihkamäki |
1996 |
|
336 |
35.62 |
1:17.81 |
2:04.99 |
|
2:53.75 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Kuutti |
1996 |
|
306 |
38.61 |
1:24.62 |
2:13.35 |
|
2:59.26 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,89 2007 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kamilla Nissinen |
1995 |
|
454 |
33.99 |
1:14.21 |
1:56.65 |
|
2:37.11 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janita Bergbom |
1995 |
|
428 |
34.00 |
1:15.38 |
1:57.19 |
|
2:40.26 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:22 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:38 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Joensuun Uimaseura, 3:59,72 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:38 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
12:40 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 4:31,15 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
12:40 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
17:14 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 1:53,59 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mitja Hyytiäinen |
1996 |
|
427 |
29.87 |
1:03.16 |
1:37.77 |
|
2:11.92 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
401 |
30.41 |
1:04.02 |
1:39.84 |
|
2:14.80 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
337 |
31.80 |
1:08.76 |
1:45.99 |
|
2:22.80 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Häkli |
1996 |
|
306 |
33.14 |
1:10.90 |
1:49.98 |
|
2:27.39 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi-Pekka Pajuniemi |
1996 |
|
305 |
33.49 |
1:10.43 |
1:49.56 |
|
2:27.57 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markus Silvola |
1996 |
|
301 |
33.39 |
1:10.99 |
1:49.97 |
|
2:28.28 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesse Viljanen |
1996 |
|
231 |
35.14 |
1:16.96 |
2:00.23 |
|
2:42.01 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 1:53,59 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
575 |
27.70 |
57.87 |
1:28.67 |
|
1:59.47 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
559 |
27.45 |
58.06 |
1:29.50 |
|
2:00.63 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Patrick Vossi |
1995 |
|
493 |
28.50 |
1:00.46 |
1:33.19 |
|
2:05.80 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiro Laisi |
1995 |
|
438 |
30.18 |
1:03.65 |
1:37.44 |
|
2:10.84 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henri Meriläinen |
1995 |
|
400 |
30.44 |
1:04.72 |
1:40.11 |
|
2:14.90 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juhani Jablokov |
1995 |
|
379 |
30.80 |
1:06.50 |
1:42.68 |
|
2:17.37 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Karola |
1995 |
|
302 |
32.85 |
1:10.51 |
1:50.11 |
|
2:28.15 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 1:53,59 2007 |
P15 LRIKM-ennätys Samuli Heino, ÅSK, 1:56,87 2007 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 2:01,39 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Timo Lopperi |
1994 |
|
621 |
28.05 |
56.92 |
1:26.88 |
|
1:56.50 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Ahtiainen |
1994 |
|
577 |
27.64 |
58.11 |
1:29.31 |
|
1:59.33 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuukka Myller |
1994 |
|
552 |
27.55 |
58.09 |
1:29.71 |
|
2:01.15 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joona Miettinen |
1994 |
|
528 |
28.05 |
59.16 |
1:31.34 |
|
2:02.94 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Raninen |
1994 |
|
445 |
29.71 |
1:02.25 |
1:36.12 |
|
2:10.14 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valtteri Perämäki |
1994 |
|
430 |
29.69 |
1:02.19 |
1:36.74 |
|
2:11.62 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timo Stolt |
1994 |
|
406 |
30.61 |
1:04.45 |
1:39.42 |
|
2:14.20 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Panu Puhakka |
1994 |
|
381 |
31.49 |
1:06.52 |
1:42.51 |
|
2:17.11 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Hannula |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ahti Kosonen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
17:14 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
17:26 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:37,08 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jade Pönni |
1997 |
|
462 |
37.88 |
1:21.48 |
2:07.37 |
|
2:54.03 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Kulmala |
1997 |
|
412 |
41.31 |
1:27.88 |
2:14.41 |
|
3:00.81 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilona Rämä |
1997 |
|
403 |
41.27 |
1:28.22 |
2:15.79 |
|
3:02.12 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maija Hirvo |
1997 |
|
362 |
42.08 |
1:30.86 |
2:21.83 |
|
3:08.74 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Ruhala |
1997 |
|
348 |
43.01 |
1:32.89 |
2:23.71 |
|
3:11.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Hannula |
1997 |
|
322 |
43.27 |
1:34.30 |
2:26.23 |
|
3:16.29 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veera Ruotsalainen |
1997 |
|
293 |
46.17 |
1:38.86 |
2:32.04 |
|
3:22.60 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Taru Taponen |
1997 |
|
269 |
46.74 |
1:39.27 |
2:33.37 |
|
3:28.47 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juulia Salonen |
1997 |
|
257 |
47.13 |
1:40.99 |
2:36.52 |
|
3:31.76 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miira Lallukka |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:37,08 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiia Karimaa |
1996 |
|
464 |
39.95 |
1:23.91 |
2:09.39 |
|
2:53.78 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Mielonen |
1996 |
|
444 |
40.23 |
1:25.66 |
2:11.24 |
|
2:56.40 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juulia Ilmonen |
1996 |
|
319 |
43.07 |
1:34.30 |
2:25.68 |
|
3:16.94 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mari Lehmuskanta |
1996 |
|
283 |
45.61 |
1:37.01 |
2:31.62 |
|
3:25.03 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:37,08 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Fröblom |
1995 |
|
499 |
38.38 |
1:21.52 |
2:06.22 |
|
2:49.63 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
411 |
41.58 |
1:28.00 |
2:14.77 |
|
3:00.98 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annariina Nikku |
1995 |
|
310 |
45.33 |
1:37.16 |
2:30.89 |
|
3:18.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
17:26 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
17:31 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 1:13,38 2001 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
17:31 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
17:36 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
17:36 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
17:48 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Rodi Tikkanen, HäUS, 4:40,03 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Heinonen |
1996 |
|
399 |
1:13.16 |
2:37.00 |
4:09.89 |
|
5:22.30 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Rodi Tikkanen, HäUS, 4:40,03 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
506 |
1:07.76 |
2:28.89 |
3:50.78 |
|
4:57.79 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juuso Lumilahti |
1995 |
|
504 |
1:08.74 |
2:27.94 |
3:49.76 |
|
4:58.22 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joni Honkala |
1995 |
|
455 |
1:13.05 |
2:28.22 |
3:58.51 |
|
5:08.43 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Tolonen |
1995 |
|
411 |
1:12.56 |
2:33.06 |
4:08.93 |
|
5:19.07 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iiro Kuitunen |
1995 |
|
339 |
1:18.11 |
2:45.30 |
4:22.28 |
|
5:40.32 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Rodi Tikkanen, HäUS, 4:40,03 2005 |
P14 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:45,84 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko-Pekka Lindholm |
1994 |
|
539 |
1:07.63 |
2:21.30 |
3:45.89 |
|
4:51.49 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
504 |
1:08.75 |
2:23.05 |
3:50.86 |
|
4:58.08 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Karttunen |
1994 |
|
460 |
1:09.46 |
2:29.33 |
3:57.56 |
|
5:07.41 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Hartikainen |
1994 |
|
443 |
1:11.96 |
2:31.21 |
4:01.50 |
|
5:11.27 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaan Tollander |
1994 |
|
438 |
1:12.19 |
2:30.38 |
3:59.45 |
|
5:12.41 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joni Brunila |
1994 |
|
337 |
1:19.27 |
2:44.64 |
4:21.43 |
|
5:40.82 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
17:48 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:06 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:06 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 2:20,32 1995 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Leiponen |
1998 |
|
314 |
36.56 |
1:19.07 |
2:07.46 |
|
2:44.20 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
282 |
35.41 |
1:18.95 |
2:11.15 |
|
2:50.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reko Patinen |
1998 |
|
267 |
40.07 |
1:24.25 |
2:13.97 |
|
2:53.26 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
241 |
38.44 |
1:26.59 |
2:19.60 |
|
2:59.37 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilari Otranen |
1998 |
|
208 |
41.59 |
1:32.73 |
2:27.58 |
|
3:08.26 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Salminen |
1998 |
|
204 |
44.23 |
1:32.44 |
2:29.63 |
|
3:09.50 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janne Haavisto |
1998 |
|
176 |
46.07 |
1:36.08 |
2:35.65 |
|
3:19.15 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 2:20,32 1995 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannes Väre |
1997 |
|
376 |
34.16 |
1:13.28 |
2:00.72 |
|
2:34.62 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oiva Lahtinen |
1997 |
|
363 |
31.37 |
1:12.59 |
1:59.94 |
|
2:36.32 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Yritys |
1997 |
|
349 |
34.94 |
1:14.23 |
2:02.53 |
|
2:38.51 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arni Siline |
1997 |
|
328 |
34.99 |
1:17.65 |
2:03.74 |
|
2:41.71 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sampo Heiliö |
1997 |
|
296 |
37.09 |
1:19.46 |
2:09.83 |
|
2:47.32 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henri Aaltonen |
1997 |
|
285 |
37.26 |
1:23.07 |
2:10.71 |
|
2:49.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Juurinen |
1997 |
|
278 |
35.36 |
1:18.67 |
2:11.30 |
|
2:50.89 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Pakkanen |
1997 |
|
266 |
38.63 |
1:22.52 |
2:16.33 |
|
2:53.55 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Torkkel |
1997 |
|
263 |
35.37 |
1:22.71 |
2:13.09 |
|
2:54.01 |
|
|
Swimming Team Riksu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Pitkänen |
1997 |
|
227 |
41.70 |
1:31.19 |
2:22.56 |
|
3:02.86 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aapo Kinnari |
1997 |
|
207 |
42.26 |
1:30.33 |
2:27.36 |
|
3:08.59 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henri Helin |
1997 |
|
203 |
43.81 |
1:31.35 |
2:28.57 |
|
3:09.80 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samu Hujanen |
1997 |
|
148 |
50.49 |
1:46.35 |
2:47.74 |
|
3:31.11 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:42 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:41,65 2006 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saara Pumpanen |
1999 |
|
306 |
39.44 |
1:27.99 |
2:25.10 |
|
3:04.83 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aada Pumpanen |
1999 |
|
295 |
40.12 |
1:28.41 |
2:27.28 |
|
3:07.19 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
285 |
40.66 |
1:29.28 |
2:27.47 |
|
3:09.32 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Saario |
1999 |
|
281 |
42.84 |
1:30.83 |
2:28.41 |
|
3:10.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
279 |
42.58 |
1:33.19 |
2:29.89 |
|
3:10.68 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sonja Vainionpää |
1999 |
|
277 |
42.22 |
1:33.09 |
2:27.53 |
|
3:11.07 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juulia Jokinen |
1999 |
|
256 |
44.56 |
1:35.16 |
2:33.36 |
|
3:16.24 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sini Parviainen |
1999 |
|
248 |
46.46 |
1:35.51 |
2:32.78 |
|
3:18.30 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonna Eloranta |
1999 |
|
248 |
47.07 |
1:38.79 |
2:32.73 |
|
3:18.32 |
|
|
Swimming Team Riksu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Milla Koskela |
1999 |
|
247 |
45.06 |
1:34.53 |
2:34.28 |
|
3:18.47 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Venla Huju |
1999 |
|
230 |
45.30 |
1:39.55 |
2:38.96 |
|
3:23.45 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henna Spets |
1999 |
|
222 |
49.84 |
1:42.88 |
2:42.29 |
|
3:25.71 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jasmin Vacker |
1999 |
|
205 |
48.32 |
1:44.87 |
2:43.38 |
|
3:31.35 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mona Koistinen |
1999 |
|
167 |
52.96 |
1:48.16 |
2:56.79 |
|
3:46.22 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
165 |
50.95 |
1:52.08 |
2:58.32 |
|
3:47.31 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kashika Arora |
1999 |
|
150 |
49.55 |
1:47.97 |
2:58.27 |
|
3:54.45 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:41,65 2006 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Visto |
1998 |
|
495 |
34.31 |
1:14.98 |
2:03.13 |
|
2:37.47 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
380 |
38.75 |
1:20.70 |
2:12.61 |
|
2:51.95 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
380 |
38.46 |
1:21.34 |
2:13.30 |
|
2:51.97 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Tuovinen |
1998 |
|
374 |
37.85 |
1:21.90 |
2:13.75 |
|
2:52.94 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
372 |
41.75 |
1:24.76 |
2:15.19 |
|
2:53.21 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ylva Sjölund |
1998 |
|
348 |
41.74 |
1:27.06 |
2:18.83 |
|
2:57.22 |
|
|
Swimming Club Raseborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mila Pelttari |
1998 |
|
319 |
37.89 |
1:27.55 |
2:17.47 |
|
3:02.35 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pinja Nivalainen |
1998 |
|
317 |
41.41 |
1:31.35 |
2:25.65 |
|
3:02.77 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elina Hanelius |
1998 |
|
310 |
40.55 |
1:29.92 |
2:24.01 |
|
3:04.20 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Onerva Lahtinen |
1998 |
|
303 |
40.31 |
1:27.97 |
2:21.91 |
|
3:05.53 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
298 |
40.73 |
1:30.49 |
2:24.84 |
|
3:06.61 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Janhonen |
1998 |
|
284 |
43.08 |
1:32.27 |
2:25.04 |
|
3:09.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joanna Hamberg |
1998 |
|
276 |
42.67 |
1:33.43 |
2:29.14 |
|
3:11.38 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Annika Rautiainen |
1998 |
|
274 |
42.99 |
1:31.68 |
2:28.82 |
|
3:11.81 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pinja Heinonen |
1998 |
|
272 |
41.71 |
1:30.95 |
2:30.82 |
|
3:12.31 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katja Malmi |
1998 |
|
258 |
46.24 |
1:34.64 |
2:32.27 |
|
3:15.73 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alina Katajisto |
1998 |
|
241 |
45.81 |
1:37.25 |
2:35.87 |
|
3:20.35 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vera Haarakangas |
1998 |
|
237 |
48.96 |
1:40.26 |
2:39.60 |
|
3:21.30 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marika Kuntijärvi |
1998 |
|
235 |
45.11 |
1:36.73 |
2:37.34 |
|
3:22.02 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sanna Saarinen |
1998 |
|
218 |
48.75 |
1:43.22 |
2:43.37 |
|
3:27.12 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kia Purhonen |
1998 |
|
216 |
48.73 |
1:44.70 |
2:43.44 |
|
3:27.55 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Naumanen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Pihkamäki |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:42 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
18:54 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 1:05,19 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 1:05,19 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 1:05,19 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:08,06 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
18:54 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:03 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Åbo Simklubb, 2:02,70 2009 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:03 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2010 alkukilpailut ES2 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Riihimäki |
|
Tulostusaika |
19:04 |
|
|
Järjestäjä |
RiUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 marraskuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Vantaan Vesikot, 1:42,23 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 |
Tulostuspäivämäärä |
21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura |
Tulostusaika |
19:04 |
|