Tulokset Hoppe Simcup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Söndag 4/12 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00)
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 05 december 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap |
Gren 40, 100m Medley Fl 11 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.45 | 1:18.55 | |||||
2 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:20.57 | |||||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.62 | 1:20.77 | |||||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 39.68 | 1:25.37 | |||||
5 | Clara Wadsten | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 40.29 | 1:25.50 | |||||
6 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.55 | 1:26.20 | |||||
7 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 40.79 | 1:27.22 | |||||
8 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.46 | 1:29.07 | |||||
9 | Amanda Hyllbrandt | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.07 | 1:31.38 | |||||
10 | Louise Bergman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.10 | 1:31.79 | |||||
11 | Maja Jansson | 2000 | Ludvika Simsällskap | 45.77 | 1:31.97 | |||||
12 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 43.31 | 1:32.19 | |||||
13 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 44.29 | 1:34.84 | |||||
14 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.16 | 1:35.09 | |||||
15 | Isabel Salter | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.22 | 1:35.21 | |||||
16 | Johanna Ly | 2000 | Tunafors Sportklubb | 44.40 | 1:35.76 | |||||
17 | Emelie Blomberg | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 48.10 | 1:36.81 | |||||
18 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 50.30 | 1:38.10 | |||||
19 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.61 | 1:38.27 | |||||
20 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simsällskap | 45.86 | 1:39.18 | |||||
21 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.22 | 1:39.33 | |||||
22 | Fanny Niiranen | 1999 | Köpings Simsällskap | 48.82 | 1:39.57 | |||||
23 | Anna Bäckdahl | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 45.91 | 1:40.01 | |||||
24 | Maria Ahlbeck | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 47.62 | 1:42.63 | |||||
25 | Johanna Kahlbom | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 49.79 | 1:42.83 | |||||
26 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 49.75 | 1:44.22 | |||||
27 | Anna Hjärtedal | 2000 | Ludvika Simsällskap | 51.65 | 1:45.25 | |||||
28 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.59 | 1:46.07 | |||||
29 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 53.59 | 1:46.13 | |||||
30 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.14 | 1:46.95 | |||||
31 | Madeleine Saamel | 1999 | Eskilstuna Simsällskap | 50.27 | 1:47.15 | |||||
32 | Josefine Regard | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 52.55 | 1:51.07 | |||||
33 | Tova Wauge | 2000 | Köpings Simsällskap | 55.83 | 1:52.54 | |||||
34 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simsällskap | 55.87 | 1:54.84 | |||||
35 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 54.47 | 1:56.50 | |||||
36 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:03.28 | 2:00.74 | |||||
37 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 59.77 | 2:00.99 | |||||
- | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Ljung | 2001 | Trosabygdens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Kårehagen | 2001 | Trosabygdens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 05 december 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |