Resultat för Hoppe Simcup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Hoppe Cup | Utskriftsdatum | 04 december 2010 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simsällskap |
Gren 28, 4X50m Medley Fl 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Strängn Damer [1997] | 1997 | SK Strängnäs Frisimmare | 2:19.03 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Anna Eriksson | 1999 | 38.65 | 1:13.42 | |||||||
Madeleine Porshagen | 1997 | 33.61 | 1:47.03 | |||||||
Pamela Beyermann | 1998 | 32.00 | 2:19.03 | |||||||
2 | Nkk Lag 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:21.91 | ||||||
Sally Ericsson | 1997 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Tilde Malm | 1999 | 40.60 | 1:14.27 | |||||||
Isabelle Grahn | 1998 | 35.90 | 1:50.17 | |||||||
Anna Grundmark | 1997 | 31.74 | 2:21.91 | |||||||
3 | Nkk Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:32.78 | ||||||
Sara Thunholm | 1999 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Malin Engström | 1998 | 42.58 | 1:20.86 | |||||||
Sara Wallberg | 1999 | 37.98 | 1:58.84 | |||||||
Vilma Adolfsson | 1997 | 33.94 | 2:32.78 | |||||||
4 | Småproffsen | 1998 | Ludvika Simsällskap | 2:34.85 | ||||||
Julia Karlsson | 1998 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Maja Jansson | 2000 | 43.96 | 1:20.38 | |||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 39.25 | 1:59.63 | |||||||
Jacqueline Larsson | 1999 | 35.22 | 2:34.85 | |||||||
5 | Ess Lag 1 | 0 | Eskilstuna Simsällskap | 2:48.18 | ||||||
Jennifer Kaplin | 1998 | 45.05 | 45.05 | |||||||
Sofia Landin | 1997 | 45.19 | 1:30.24 | |||||||
Elin Hermansson | 1997 | 38.42 | 2:08.66 | |||||||
Ronja Isokääntä | 1997 | 39.52 | 2:48.18 | |||||||
6 | Tbss 1 | 1998 | Trosabygdens Simsällskap | 2:54.18 | ||||||
Anna Bäckdahl | 1999 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Maria Ahlbeck | 1999 | 52.10 | 1:35.94 | |||||||
Clara Wadsten | 1999 | 40.17 | 2:16.11 | |||||||
Ida Hofvander | 1998 | 38.07 | 2:54.18 | |||||||
7 | Småstjärnorna | 1998 | Ludvika Simsällskap | 2:56.42 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Moa Holmström | 2001 | 50.49 | 1:32.00 | |||||||
Frida Lannhard | 2000 | 42.46 | 2:14.46 | |||||||
Helena Sjödin | 1998 | 41.96 | 2:56.42 | |||||||
8 | Team Force | 0 | Upplands-Bro Simsällskap | 3:08.92 | ||||||
Iris Kharmalova | 1998 | 49.42 | 49.42 | |||||||
Nattali Battah | 1998 | 53.06 | 1:42.48 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 47.32 | 2:29.80 | |||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 39.12 | 3:08.92 | |||||||
9 | Åss Fl 13 Oy Lag 2 | 0 | Åkersberga Simsällskap | 3:24.28 | ||||||
Emilia Österberg | 2000 | 52.74 | 52.74 | |||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 56.55 | 1:49.29 | |||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 49.74 | 2:39.03 | |||||||
Sol Sjödin | 1999 | 45.25 | 3:24.28 | |||||||
10 | Ess Lag 2 | 0 | Eskilstuna Simsällskap | 3:27.10 | ||||||
Ida Asplund | 1999 | 48.60 | 48.60 | |||||||
Ellen Egeld | 1997 | 54.29 | 1:42.89 | |||||||
Madeleine Saamel | 1999 | 52.97 | 2:35.86 | |||||||
Wilma Skoghill | 1999 | 51.24 | 3:27.10 | |||||||
11 | Tbss 2 | 1998 | Trosabygdens Simsällskap | 3:48.83 | ||||||
Moa Ljung | 2001 | 1:05.04 | 1:05.04 | |||||||
Elin Kårehagen | 2001 | 59.05 | 2:04.09 | |||||||
Emelie Blomberg | 1999 | 45.47 | 2:49.56 | |||||||
Ellen Wadsten | 2002 | 59.27 | 3:48.83 | |||||||
- | Åss Fl 13 Oy Lag 1 | 0 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 50.49 | 50.49 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 04 december 2010 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |