Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 16, 2021 to loka 16, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet 9 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
114 |
41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
39 |
59.21 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Vincent Valentin Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 16:45:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet 10-11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
229 |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
209 |
33.93 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
180 |
35.68 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
172 |
36.19 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
145 |
38.35 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
141 |
38.67 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Savva Alexeev |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
120 |
40.77 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Rautio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
112 |
41.81 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
79 |
46.89 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roni Hynninen |
2010 |
Heinolan Isku |
-.-- |
77 |
47.38 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Ådahl |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
73 |
48.17 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Verneri Jaako |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
73 |
48.23 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.02 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Togneri |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
66 |
49.74 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.59 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Klingberg |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
66 |
49.83 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joona Lanki |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
61 |
51.02 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
58 |
52.01 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.20 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Markku |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 16:45:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
267 |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
262 |
31.50 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saku Virtanen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
258 |
31.63 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleks Jermuss |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
255 |
31.78 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
244 |
32.26 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Metsi |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
167 |
36.57 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eelis Scharin |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
154 |
37.61 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
151 |
37.78 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskari Holopainen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
149 |
38.00 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Kopomem |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
115 |
41.44 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Kaljunen |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
114 |
41.47 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pekka Pitko |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
110 |
42.06 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Väätämöinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Konsta Järvinen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 16:45:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
450 |
26.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.11 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisu Siitonen |
2007 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
422 |
26.86 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
331 |
29.12 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Tiihonen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
255 |
31.78 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
241 |
32.37 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artur Kavtaskin |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
233 |
32.74 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 16:45:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
386 |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 16:45:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2021 17:09:48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|