2018-05-27   07:25:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Skånska juniormästerskapen - JDM inne 2011

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insim 08.30, start 10.00

Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  JDM Skånska juniormästerskapen    Utskriftsdatum  15 januari 2011   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  12:12   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 januari 2011         
 
 
Gren 11, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 8:05.07 2009-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Hs Damer [1993] Lag 1  1993  Helsingborgs Simsällskap            8:25.14   
  Sandra Hafström  1991      1:00.68  2:03.00      2:03.00   
  My Fridell  1992      1:03.37  2:11.06      4:14.06   
  Emma Löfgren-Bengtson  1993      1:01.74  2:07.55      6:21.61   
  Louise Hansson  1996      59.84  2:03.53      8:25.14   
                     
Mkk Damer 1  1994  Malmö Kappsimningsklubb            8:25.21   
  Linnéa Olsson  1994      1:01.01  2:04.97      2:04.97   
  Eleonor Lindborg  1992      59.92  2:04.71      4:09.68   
  Ida Lindborg  1994      1:01.64  2:05.22      6:14.90   
  Anna Fransson  1993      1:04.39  2:10.31      8:25.21   
                     
Hs Damer [1993] Lag 2  1993  Helsingborgs Simsällskap            8:41.52   
  Klara Andersson  1991      1:02.22  2:09.13      2:09.13   
  Rebecca Nilsson  1996      1:03.77  2:12.68      4:21.81   
  Jeanette Reinert  1996      1:02.48  2:09.04      6:30.85   
  Sophie Stoltenborg  1993      1:03.13  2:10.67      8:41.52   
                     
SK Ran Damer Lag 1  1994  Simklubben Ran            8:54.63   
  Wanda Dollmayer  1996      1:03.51  2:08.98      2:08.98   
  Lina Hinderup  1994      1:04.00  2:13.02      4:22.00   
  Emma Tran Ngan  1995      1:05.98  2:16.27      6:38.27   
  Angelina Righult  1994      1:05.73  2:16.36      8:54.63   
                     
Mkk Damer 2  1994  Malmö Kappsimningsklubb            8:54.75   
  Cassandra Tran  1997      1:04.62  2:14.12      2:14.12   
  Hanna Jörlund  1991      1:03.13  2:10.75      4:24.87   
  Nelly Hansson  1993      1:04.73  2:12.72      6:37.59   
  Ingrid Cerutti  1995      1:06.51  2:17.16      8:54.75   
                     
S 71 Damer  S71            8:56.37   
  Johanna Fransson  1994      1:02.93  2:09.22      2:09.22   
  Maria Lundahl  1991      1:02.33  2:08.78      4:18.00   
  Mette Karlsson  1995      1:06.60  2:18.53      6:36.53   
  Emelie Axmar  1993      1:06.66  2:19.84      8:56.37   
                     
SK Sydsim Damer  Simklubben Sydsim            9:10.72   
  Petra Wennberg  1993      1:06.03  2:16.12      2:16.12   
  Amelia Berlin  1995      1:06.87  2:19.14      4:35.26   
  Michelle Hansen  1994      1:07.10  2:18.46      6:53.72   
  Erika Hultman  1994      1:06.38  2:17.00      9:10.72   
                     
SK Lödde Damer [1993]  1993  Simklubben Lödde            9:12.94   
  Jenny Tärnhuvud  1994      1:07.00  2:22.64      2:22.64   
  Rebecka Sylvander  1995      1:06.34  2:18.91      4:41.55   
  Johanna Holmberg  1993      1:06.87  2:15.16      6:56.71   
  Karin Ademar  1993      1:06.34  2:16.23      9:12.94   
                     
Poseidon Damer 1  1991  Simklubben Poseidon            9:20.87   
  Sandra Hörberg-Zdanowski  1992      1:05.40  2:15.39      2:15.39   
  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996      1:07.28  2:18.61      4:34.00   
  Susanna Olin  1991      1:10.26  2:26.31      7:00.31   
  Lovis Hyddmark  1993      1:07.47  2:20.56      9:20.87   
                     
10  SK Triton Damer [1993]  1993  Simklubben Triton            9:28.57   
  Amanda Widlund  1993      1:06.29  2:15.47      2:15.47   
  Josefin Nilsson  1993      1:08.68  2:21.44      4:36.91   
  Anna Gren  1993      1:09.85  2:25.64      7:02.55   
  Lina Wingren  1996      1:09.34  2:26.02      9:28.57   
                     
11  Ystads SS Damer  Ystads Simsällskap            9:38.86   
  Désirée Andersson  1994      1:09.06  2:25.06      2:25.06   
  Marie Topphem  1995      1:09.04  2:21.21      4:46.27   
  Fia Håbbe  1995      1:13.22  2:27.87      7:14.14   
  Josefine Åkesson  1995      1:08.97  2:24.72      9:38.86   
                     
12  Ängelholm Damer  Ängelholms Simsällskap            9:51.56   
  Johanna Andersson  1997      1:06.60  2:16.19      2:16.19   
  Felicia Nilsson  1995      1:13.69  2:38.35      4:54.54   
  Elin Borg  1996      1:13.59  2:32.71      7:27.25   
  Matilda Weiler  1998      1:10.65  2:24.31      9:51.56   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  15 januari 2011 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  12:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner