2018-08-19   09:52:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim region 3 Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 13 november 2010 kl. 09.00

Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  SUM-SIM Region 2010 (25m)    Utskriftsdatum  13 november 2010   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  SSF/Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 november 2010         
 
 
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    1:06.12  2:16.02  3:26.64    4:34.76   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    1:07.22  2:22.98  3:38.04    4:50.59   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    1:08.18  2:23.75  3:39.55    4:51.16   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    1:07.24  2:23.06  3:39.96    4:52.19   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    1:04.85  2:18.13  3:36.07    4:52.45   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    1:10.80  2:27.96  3:44.08    5:00.08   
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    1:09.80  2:27.01  3:45.28    5:03.15   
Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    1:10.56  2:30.17  3:50.28    5:07.99   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    1:08.87  2:28.93  3:51.00    5:08.41   
10  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    1:11.90  2:31.00  3:52.23    5:11.85   
11  Elias Sjöblom  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:14.77  2:36.64  3:57.97    5:15.68   
12  Karl-Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:13.26  2:32.78  3:55.84    5:16.05   
13  Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap    1:12.14  2:30.85  3:53.39    5:17.65   
14  Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    1:15.14  2:35.43  3:57.67    5:17.67   
15  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    1:09.91  2:29.53  3:55.09    5:21.51   
16  Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    1:17.26  2:38.83  4:01.13    5:24.03   
17  Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap    1:19.30  2:47.63  4:14.99    5:40.19   
18  Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    1:17.27  2:46.15  4:16.80    5:42.42   
19  Sebastian Malmberg  1997  Simklubben Neptun    1:19.21  2:48.86  4:19.48    5:45.76   
20  Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    1:13.31  2:37.92  4:08.83    5:52.66   
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  13 november 2010 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner