Results for Nääs Speedot
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
NääsSpeedot |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 lokakuu 2010 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
20:23 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 lokakuu 2010 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saku Knuutila |
1995 |
|
439 |
30.54 |
1:08.21 |
1:52.74 |
|
2:26.80 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeremy Hakala |
1995 |
|
406 |
30.63 |
1:09.48 |
1:54.74 |
|
2:30.60 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Horst |
1997 |
|
398 |
34.38 |
1:11.80 |
1:56.40 |
|
2:31.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatu Mäkiaho |
1995 |
|
391 |
31.48 |
1:14.47 |
1:59.54 |
|
2:32.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Soini |
1997 |
|
343 |
32.97 |
1:13.47 |
2:03.90 |
|
2:39.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
325 |
35.69 |
1:18.11 |
2:06.06 |
|
2:42.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Patrik von Bagh |
1996 |
|
317 |
35.08 |
1:16.12 |
2:07.12 |
|
2:43.55 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Järvinen |
1995 |
|
313 |
33.73 |
1:15.36 |
2:04.63 |
|
2:44.24 |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janne Rissanen |
1997 |
|
308 |
33.94 |
1:18.78 |
2:09.70 |
|
2:45.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Casper Salminen |
1998 |
|
270 |
39.43 |
1:26.37 |
2:14.53 |
|
2:52.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pyry Lindberg |
1996 |
|
263 |
37.25 |
1:23.69 |
2:16.60 |
|
2:54.05 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikko Suova |
1997 |
|
239 |
42.74 |
1:27.24 |
2:20.49 |
|
2:59.75 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eemeli Jussila |
1998 |
|
232 |
39.85 |
1:24.27 |
2:22.09 |
|
3:01.56 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nemo Laiho |
1998 |
|
215 |
40.40 |
1:29.45 |
2:26.06 |
|
3:06.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Hurskainen |
1997 |
|
207 |
40.67 |
1:29.90 |
2:25.17 |
|
3:08.47 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matti Lampi |
1997 |
|
193 |
43.55 |
1:33.61 |
2:26.09 |
|
3:12.90 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Yonas Bouhlal |
1997 |
|
186 |
47.78 |
1:37.82 |
2:30.71 |
|
3:15.32 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Rantakokko |
1998 |
|
186 |
42.64 |
1:33.70 |
2:32.92 |
|
3:15.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aleksi Mcdermott |
1999 |
|
150 |
49.70 |
1:42.48 |
2:39.87 |
|
3:29.84 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
149 |
47.16 |
1:41.68 |
2:45.94 |
|
3:30.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tarmo Syrjä |
1999 |
|
147 |
49.68 |
1:41.20 |
2:41.50 |
|
3:31.52 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Joona Ingelin |
1998 |
|
139 |
46.99 |
1:44.01 |
2:46.40 |
|
3:35.17 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
126 |
54.95 |
1:52.69 |
2:53.47 |
|
3:42.36 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Ku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Varjoranta |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joni Hemminki |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Kaasinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tampereen Työväen Uimar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
642 |
28.66 |
1:03.77 |
1:38.69 |
|
2:09.28 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
639 |
27.82 |
1:00.37 |
1:38.71 |
|
2:09.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Leinonen |
1992 |
|
582 |
28.14 |
1:01.16 |
1:41.43 |
|
2:13.61 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joni Lairola |
1992 |
|
554 |
29.80 |
1:04.99 |
1:43.21 |
|
2:15.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matias Tyry |
1993 |
|
519 |
29.14 |
1:04.75 |
1:47.30 |
|
2:18.81 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Rantanen |
1992 |
|
499 |
30.07 |
1:06.97 |
1:47.59 |
|
2:20.61 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marko Sartela |
1993 |
|
440 |
29.53 |
1:09.30 |
1:54.02 |
|
2:26.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jaakko Poutamo |
1994 |
|
434 |
32.23 |
1:10.87 |
1:51.74 |
|
2:27.36 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janne Orava |
1994 |
|
347 |
35.57 |
1:15.85 |
2:01.69 |
|
2:38.81 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niklas Virtanen |
1994 |
|
309 |
33.47 |
1:15.41 |
2:07.80 |
|
2:44.95 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.20 |
Tulostuspäivämäärä |
16 lokakuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
20:23 |
|