Resultater for SVØM GRANDPRIX 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | SVØM Grandprix 2021 | Udskriftsdato | 04 juli 2021 | |||
Stævne by | Solrød | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Solrød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 juli 2021 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 540 | 31.82 | 1:07.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.65 | |||||||||
2 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 535 | 31.35 | 1:07.23 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:06.73 | |||||||||
3 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 523 | 31.38 | 1:07.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.98 | |||||||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 522 | 30.71 | 1:07.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.20 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 516 | 30.69 | 1:08.06 | |||||
GTI - Greve | 1:06.85 | |||||||||
6 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 515 | 31.39 | 1:08.09 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.46 | |||||||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | 512 | 31.42 | 1:08.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.86 | |||||||||
8 | Malou Soelberg | 2004 | 512 | 31.93 | 1:08.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.49 | |||||||||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | 502 | 31.53 | 1:08.68 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:07.48 | |||||||||
10 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 502 | 31.36 | 1:08.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.29 | |||||||||
11 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 499 | 31.64 | 1:08.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.61 | |||||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | 498 | 31.82 | 1:08.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
12 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 498 | 31.61 | 1:08.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
14 | Frederikke Elster | 2004 | 494 | 32.03 | 1:09.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.68 | |||||||||
15 | Christine Henriksen | 2003 | 493 | 32.15 | 1:09.11 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:07.16 | |||||||||
16 | Katrine Hansen | 2006 | 489 | 32.13 | 1:09.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.44 | |||||||||
17 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 471 | 32.53 | 1:10.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.42 | |||||||||
18 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 470 | 31.11 | 1:10.21 | |||||
H2Odense | 1:09.13 | |||||||||
19 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 469 | 32.39 | 1:10.25 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
20 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 469 | 32.49 | 1:10.26 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
21 | Emilie Bie Bock | 2005 | 467 | 32.04 | 1:10.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
22 | Clara Toft | 2004 | 462 | 33.07 | 1:10.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.04 | |||||||||
23 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 459 | 32.41 | 1:10.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.59 | |||||||||
24 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 454 | 32.27 | 1:11.04 | |||||
DeltaSwim | 1:10.99 | |||||||||
25 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 453 | 32.05 | 1:11.06 | |||||
DeltaSwim | 1:09.04 | |||||||||
26 | Ane Christensen | 2006 | 452 | 32.52 | 1:11.13 | |||||
Kolding SK | 1:10.54 | |||||||||
27 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 452 | 32.66 | 1:11.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
28 | Victoria Richards | 2005 | 451 | 31.97 | 1:11.16 | |||||
DeltaSwim | 1:13.29 | |||||||||
29 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 450 | 32.27 | 1:11.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
30 | Luna Larsson | 2006 | 448 | 33.02 | 1:11.34 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.26 | |||||||||
31 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 444 | 32.80 | 1:11.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
32 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 439 | 32.75 | 1:11.81 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:08.05 | |||||||||
33 | Rikke Therp | 2006 | 438 | 32.30 | 1:11.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.23 | |||||||||
34 | Malene Reynolds | 2005 | 437 | 32.98 | 1:11.96 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.43 | |||||||||
35 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 434 | 32.92 | 1:12.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.44 | |||||||||
36 | Marie Elster | 2006 | 430 | 32.87 | 1:12.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
37 | Trine Johansen | 2002 | 424 | 32.68 | 1:12.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.67 | |||||||||
38 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 422 | 33.67 | 1:12.75 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
39 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 417 | 32.92 | 1:13.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.28 | |||||||||
40 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 413 | 34.30 | 1:13.28 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.24 | |||||||||
41 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 413 | 33.81 | 1:13.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
42 | Sarah Højlund | 2006 | 409 | 34.13 | 1:13.51 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:10.99 | |||||||||
43 | Daniella Li West | 2006 | 409 | 32.49 | 1:13.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.34 | |||||||||
44 | Annemone Rasmussen | 2006 | 381 | 33.81 | 1:15.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
45 | Maria Mortensen | 1999 | 373 | 35.26 | 1:15.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.89 | |||||||||
46 | Anna Mai Andersen | 2006 | 366 | 34.96 | 1:16.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.20 | |||||||||
47 | Maja Brøndum | 2006 | 352 | 34.60 | 1:17.30 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.77 | |||||||||
48 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 344 | 34.30 | 1:17.93 | |||||
DeltaSwim | 1:12.77 | |||||||||
49 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 311 | 36.85 | 1:20.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.58 | |||||||||
- | Mie Ankersen | 2006 | Akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 juli 2021 |
Licens til Solrød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |