Results for SVØM GRANDPRIX 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
SVØM Grandprix 2021 |
|
Udskriftsdato |
06 juli 2021 |
|
|
Stævne by |
Solrød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 juli 2021 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
616 |
29.94 |
1:02.33 |
1:36.09 |
|
2:09.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
595 |
31.05 |
1:04.10 |
1:38.14 |
|
2:11.24 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
579 |
30.94 |
1:04.13 |
1:38.25 |
|
2:12.42 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
579 |
30.91 |
1:04.28 |
1:38.67 |
|
2:12.49 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Stilund |
2005 |
|
566 |
31.53 |
1:05.32 |
1:40.03 |
|
2:13.44 |
|
|
H2Odense |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Severs |
2006 |
|
566 |
31.83 |
1:05.82 |
1:40.07 |
|
2:13.46 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mie Mørkedal |
2003 |
|
559 |
31.40 |
1:05.33 |
1:39.54 |
|
2:14.03 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
|
554 |
30.37 |
1:05.43 |
1:40.86 |
|
2:14.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hillerød Svømmeklub |
2:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
546 |
31.41 |
1:05.82 |
1:40.68 |
|
2:15.10 |
|
|
Swim Team Taastrup |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
545 |
31.48 |
1:05.78 |
1:40.75 |
|
2:15.13 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte Pedersen |
2006 |
|
545 |
32.08 |
1:06.61 |
1:40.99 |
|
2:15.14 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
539 |
31.52 |
1:05.29 |
1:40.57 |
|
2:15.69 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
539 |
31.43 |
1:05.97 |
1:41.25 |
|
2:15.69 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
|
536 |
31.11 |
1:05.49 |
1:40.63 |
|
2:15.93 |
|
|
Næstved Svømmeklub |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
531 |
31.23 |
1:06.26 |
1:41.84 |
|
2:16.37 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
|
521 |
31.62 |
1:06.04 |
1:41.71 |
|
2:17.19 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
|
508 |
31.55 |
1:06.22 |
1:42.23 |
|
2:18.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
|
500 |
32.43 |
1:08.06 |
1:44.88 |
|
2:19.10 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Line Knudsen |
2005 |
|
495 |
33.05 |
1:08.30 |
1:43.39 |
|
2:19.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Molly Namensen |
2006 |
|
490 |
32.35 |
1:07.03 |
1:43.07 |
|
2:19.99 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
|
489 |
32.33 |
1:07.77 |
1:44.17 |
|
2:20.10 |
|
|
Kolding SK |
2:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
|
487 |
32.70 |
1:08.68 |
1:45.18 |
|
2:20.28 |
|
|
Herlev Svømning |
2:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
|
486 |
32.42 |
1:07.14 |
1:43.58 |
|
2:20.37 |
|
|
Svømmeklubben MK31 |
2:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
483 |
31.20 |
1:06.06 |
1:43.38 |
|
2:20.70 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
471 |
32.70 |
1:08.26 |
1:45.21 |
|
2:21.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
466 |
32.62 |
1:08.53 |
1:46.15 |
|
2:22.42 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sarah Højlund |
2006 |
|
401 |
33.42 |
1:11.40 |
1:50.60 |
|
2:29.69 |
|
|
Svømmeklubben MK31 |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
06 juli 2021 |
Licens til Solrød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|