Resultater for SVØM GRANDPRIX 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | SVØM Grandprix 2021 | Udskriftsdato | 06 juli 2021 | |||
Stævne by | Solrød | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Solrød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 juli 2021 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 56.98 07-12-2019 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 20-12-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Høy | 2005 | 540 | 32.20 | 1:08.26 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:08.75 | |||||||||
2 | Alfred Hausting Balslev Jørgensen | 2004 | 523 | 32.56 | 1:09.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.57 | |||||||||
3 | Julian Birch | 2004 | 514 | 32.92 | 1:09.40 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 514 | 32.67 | 1:09.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.75 | |||||||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 504 | 33.08 | 1:09.84 | |||||
DeltaSwim | 1:08.88 | |||||||||
6 | Jan Ferchof | 2005 | 501 | 33.03 | 1:09.98 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.61 | |||||||||
7 | Andreas Bahnsen | 2005 | 500 | 32.61 | 1:10.03 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.57 | |||||||||
8 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 484 | 32.64 | 1:10.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.36 | |||||||||
9 | Asger Johansen | 2003 | 482 | 32.80 | 1:10.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.84 | |||||||||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 474 | 32.58 | 1:11.32 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
11 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 469 | 33.40 | 1:11.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.27 | |||||||||
12 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 467 | 32.58 | 1:11.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
13 | Harald Franck | 2003 | 466 | 32.10 | 1:11.72 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
14 | Daniel Busk | 2005 | 459 | 33.80 | 1:12.08 | |||||
Kolding SK | 1:10.15 | |||||||||
15 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 453 | 33.74 | 1:12.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.55 | |||||||||
16 | Emil Gram Peters | 2005 | 445 | 33.38 | 1:12.81 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
17 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 443 | 34.46 | 1:12.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.21 | |||||||||
18 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 442 | 34.43 | 1:12.99 | |||||
Svøm Slagelse Korsør | 1:12.85 | |||||||||
19 | Philip H. Christensen | 2004 | 438 | 34.68 | 1:13.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.41 | |||||||||
20 | Asger Als Olsen | 2004 | 435 | 33.95 | 1:13.37 | |||||
Kolding SK | 1:14.30 | |||||||||
21 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 432 | 33.63 | 1:13.54 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.94 | |||||||||
22 | Mathias Parkhøi | 2003 | 431 | 34.73 | 1:13.57 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
23 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 431 | 34.56 | 1:13.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.69 | |||||||||
24 | Christian Stoltenborg | 2005 | 430 | 34.37 | 1:13.63 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.50 | |||||||||
25 | Daniel Landbo | 2005 | 430 | 35.41 | 1:13.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
26 | Scott Foged | 2005 | 402 | 34.57 | 1:15.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:16.18 | |||||||||
27 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 376 | 35.91 | 1:16.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.03 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Akut syg | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 juli 2021 |
Licens til Solrød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |