Results for Åbne Københavnske Masters
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Eftermiddag ca. kl. 13.30
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-06 |
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 75 - 79 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birthe Møller-Jensen | 1932 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.94 | 2:21.58 | |||||
- | Vivi-Ann Johansson | 1935 | Simklubben Elfsborg | DNF | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 65 - 69 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margit Ohlsson | 1945 | Polisens IF | 38.90 | 1:25.56 | |||||
2 | Christa Kappis | 1945 | Rostock Masters | 50.07 | 1:47.58 | |||||
3 | Annie Metzsch | 1945 | Odense Svømme Klub | 53.00 | 1:52.79 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 55 - 59 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gerda Joswig | 1955 | Barsinghausen | 46.98 | 1:35.96 | |||||
2 | Grethe Solberg Larsen | 1952 | Oslo Idrettslag | 47.45 | 1:37.13 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 50 - 54 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mira Mazurkiewicz | 1957 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.18 | 1:29.00 | |||||
2 | Lotta Tunmar | 1958 | Täby Sim | 44.36 | 1:29.55 | |||||
3 | Kirsten S. Foldvik | 1958 | Larvik Svømmeklubb | 47.02 | 1:35.40 | |||||
4 | Marit Trå Hernes | 1958 | Bergen og Omegn Masters | 46.70 | 1:38.54 | |||||
- | Mette Lindebjerg | 1956 | Bergen og Omegn Masters | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 45 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 32.49 | 1:08.74 | |||||
2 | Ellen Garne | 1965 | Gentofte Svømme Klub | 36.90 | 1:19.18 | |||||
3 | Catarina Lindborg | 1964 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.22 | 1:19.62 | |||||
4 | Tone Westby | 1964 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.63 | 1:20.22 | |||||
5 | Karin Østergård | 1962 | Silkeborg Svømmeklub | 38.87 | 1:21.41 | |||||
6 | Lilie Larsson | 1961 | Täby Sim | 39.17 | 1:22.54 | |||||
7 | Siv Laila Eriksen | 1965 | Vardø SK | 38.29 | 1:24.08 | |||||
- | Beda Lerirvaag | 1964 | Eidsvoll Svømmeklubb | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 40 - 44 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Merete Løvberg | 1967 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.87 | 1:09.92 | |||||
2 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsinge Skytte & IF | 32.93 | 1:12.15 | |||||
3 | Pia Möller | 1968 | Helsingborgs Simsällskap | 36.56 | 1:20.36 | |||||
4 | Inger Arctander | 1966 | Ro-Ma | 37.99 | 1:23.99 | |||||
5 | Cornelia Voutat | 1966 | GI-40 Hermes | 44.61 | 1:32.94 | |||||
6 | Helén Johansson | 1968 | Kungsbacka SS | 44.04 | 1:34.36 | |||||
7 | Ragnhild M. Tapio | 1968 | Alta Svømmeklubb | 49.11 | 1:40.54 | |||||
8 | Helen Haas | 1968 | Agfs Svømmeafdeling | 53.55 | 1:50.88 | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 35 - 39 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilia Kentell | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.74 | 1:11.11 | |||||
2 | Caroline Suhr | 1971 | Birkerød Svømmeklub | 35.50 | 1:14.00 | |||||
3 | Maarit Nilsson | 1974 | Föreningen Sim Team Engelholm | 38.71 | 1:21.68 | |||||
4 | Mia Finnemann Schultz | 1972 | Allerød Svømmeklub | 44.91 | 1:33.02 | |||||
- | Anna Lohmann | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 30 - 34 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Vitazka | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:09.45 | |||||
2 | Nina Bertilsdotter | 1976 | Göteborg Sim | 34.40 | 1:13.92 | |||||
3 | Renate Mosesen | 1978 | Hamar IL | 36.22 | 1:17.87 | |||||
4 | Martine Daller | 1978 | Göteborg Sim | 36.60 | 1:18.36 | |||||
5 | Anastasia Vimovskaia | 1977 | Oslo Idrettslag | 37.77 | 1:20.64 | |||||
- | Heléne Thulin | 1978 | Täby Sim | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler 25 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund Tietze | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.67 | 1:04.36 | |||||
2 | Nina Rudkjær Jørgensen | 1985 | Gentofte Svømme Klub | 33.67 | 1:13.87 | |||||
3 | Maria Fjallstein | 1981 | U.S.G | 34.22 | 1:14.06 | |||||
4 | Valerie Gregoire | 1984 | Rostock Masters | 35.10 | 1:15.18 | |||||
5 | Hannah Gustavsson | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.28 | 1:15.80 | |||||
6 | Jennie Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.05 | 1:15.90 | |||||
7 | Karen T. Andersen | 1981 | U.S.G | 39.51 | 1:24.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:23 |