Results for Øst Årgang 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 29 juni 2021 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Herlev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2021 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 698 | 2:30.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:41.73 | |||||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 632 | 2:35.86 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:41.38 | |||||||||
3 | Anja Englert | 2008 | 603 | 2:38.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:47.64 | |||||||||
4 | Karla Rekling | 2008 | 597 | 2:38.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.57 | |||||||||
5 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 597 | 2:38.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.59 | |||||||||
6 | Amanda Liechti | 2008 | 588 | 2:39.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:52.96 | |||||||||
7 | Freja Kobbernagel | 2008 | 574 | 2:40.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:55.26 | |||||||||
8 | Louise Olsen | 2008 | 570 | 2:41.29 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:43.94 | |||||||||
9 | Isabella Flach | 2008 | 563 | 2:41.99 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:43.69 | |||||||||
10 | Silje Rasmussen | 2008 | 561 | 2:42.15 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:45.74 | |||||||||
11 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 560 | 2:42.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.41 | |||||||||
12 | Ella Stensgaard | 2008 | 548 | 2:43.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.93 | |||||||||
13 | Wilma Berg | 2008 | 538 | 2:44.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.91 | |||||||||
14 | Simone Stenberg | 2008 | 536 | 2:44.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:45.10 | |||||||||
15 | Alberte Stub | 2008 | 530 | 2:45.24 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.23 | |||||||||
16 | Tess van der Laan | 2008 | 527 | 2:45.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.06 | |||||||||
17 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 526 | 2:45.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.64 | |||||||||
18 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 525 | 2:45.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.66 | |||||||||
19 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 525 | 2:45.74 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:56.76 | |||||||||
20 | Sophia Zøllner | 2008 | 514 | 2:46.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.03 | |||||||||
21 | Ida Mathiesen | 2008 | 508 | 2:47.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.99 | |||||||||
22 | Sofie Leidecker | 2008 | 507 | 2:47.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.72 | |||||||||
23 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 495 | 2:49.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.71 | |||||||||
24 | Laura Bach Mindested | 2008 | 491 | 2:49.45 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:49.03 | |||||||||
25 | Anna Sofie Skov | 2008 | 489 | 2:49.77 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:48.99 | |||||||||
26 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 488 | 2:49.85 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:22.60 | |||||||||
27 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 486 | 2:50.07 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 2:45.28 | |||||||||
28 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 480 | 2:50.73 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 2:58.37 | |||||||||
29 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 475 | 2:51.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.65 | |||||||||
30 | Anne-Maj Framke | 2008 | 473 | 2:51.60 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:19.91 | |||||||||
31 | Thilde Gammelvind | 2008 | 471 | 2:51.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.82 | |||||||||
32 | Liva Friche Christensen | 2008 | 471 | 2:51.86 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:49.03 | |||||||||
33 | Ida Hinchely | 2008 | 470 | 2:52.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.08 | |||||||||
34 | Vigga Jørgensen | 2008 | 462 | 2:52.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.62 | |||||||||
35 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 436 | 2:56.33 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 2:57.89 | |||||||||
36 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 433 | 2:56.75 | ||||||
Svøm Slagelse Korsør | 2:56.99 | |||||||||
37 | Johanne Højer | 2008 | 427 | 2:57.62 | ||||||
A6 JGI-Swim | 2:53.53 | |||||||||
38 | Sofie Lykke | 2008 | 424 | 2:57.99 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:57.20 | |||||||||
- | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:14.86 | |||||||||
- | Emilie Franck Fæste | 2008 | DSQ | SW 6.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.82 | |||||||||
- | Laura Klug Christensen | 2008 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.23 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DSQ | SW 6.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 juni 2021 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |