Resultater for Brøndby Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brondby swim cup 2010 | Udskriftsdato | 13 november 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST - Brondby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 november 2010 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 203 | 47.74 | 1:40.94 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Katja Petersson | 2001 | 187 | 48.50 | 1:43.77 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 169 | 48.60 | 1:47.42 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 167 | 50.68 | 1:47.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 166 | 49.56 | 1:48.09 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
6 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 149 | 53.95 | 1:51.92 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
7 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 121 | 51.31 | 2:00.02 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
8 | Emma Mikkelsen | 2001 | 113 | 1:04.02 | 2:02.86 | |||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
9 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 111 | 59.31 | 2:03.67 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Mathilde Poulsen | 2002 | 103 | 56.68 | 2:06.58 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | DNS | |||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Kay | 1999 | 371 | 38.30 | 1:22.56 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 350 | 39.31 | 1:24.23 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | 331 | 40.62 | 1:25.79 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 320 | 39.38 | 1:26.76 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 318 | 39.35 | 1:26.91 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 287 | 42.22 | 1:29.94 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | 285 | 42.01 | 1:30.18 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
8 | Nicoline Clement | 1999 | 276 | 44.34 | 1:31.20 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
9 | Christine Greisen | 2000 | 269 | 43.53 | 1:31.93 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
10 | Mira Mass | 2000 | 259 | 44.54 | 1:33.08 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 257 | 43.60 | 1:33.29 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 253 | 41.51 | 1:33.90 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 251 | 44.07 | 1:34.03 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
14 | My Weitling | 2000 | 240 | 46.02 | 1:35.48 | |||||
A6 | ||||||||||
15 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 229 | 45.47 | 1:37.02 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 225 | 46.64 | 1:37.54 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
17 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 220 | 45.32 | 1:38.25 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
18 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 219 | 47.82 | 1:38.49 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
19 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 217 | 45.47 | 1:38.75 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
20 | Celine Brock | 2000 | 215 | 45.66 | 1:39.09 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Freja B. Hansen | 1999 | 202 | 47.73 | 1:41.12 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Line Refsgaard | 2000 | 195 | 49.25 | 1:42.30 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
23 | Clara Marott Schelde | 2000 | 195 | 45.91 | 1:42.42 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
24 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 187 | 46.19 | 1:43.71 | |||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
25 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 182 | 49.50 | 1:44.68 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
26 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | 177 | 49.93 | 1:45.74 | |||||
Skk Hajerne | ||||||||||
27 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 175 | 52.19 | 1:46.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Agnes Hansen | 2000 | 161 | 53.15 | 1:49.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Kamilla Neve | 2000 | 156 | 54.55 | 1:50.30 | |||||
A6 | ||||||||||
30 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 103 | 56.10 | 2:06.48 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Nicoline Poulsen | 2000 | DNS | |||||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
- | Nina Lisakowski | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Rosamarie Dolleris | 1999 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | DNS | |||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
- | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
- | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | DSQ | 1 hånd i vendn. v.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
- | Sebine Møller | 1999 | DSQ | svøm på mave i ryg | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 505 | 35.12 | 1:14.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 V | ||||||||||
2 | Kirstine Andersen | 1997 | 478 | 35.27 | 1:15.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 V | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 466 | 36.81 | 1:16.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | 466 | 35.89 | 1:16.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Mortensen | 1998 | 451 | 37.34 | 1:17.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 V | ||||||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | 438 | 35.27 | 1:18.13 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
7 | Maria Grandt | 1998 | 409 | 38.79 | 1:19.95 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | 380 | 39.68 | 1:21.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Josefine Palmø | 1997 | 363 | 38.97 | 1:23.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 343 | 39.64 | 1:24.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rikke Munkholm | 1998 | 334 | 40.57 | 1:25.54 | |||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
12 | Maja Østergaard | 1998 | 328 | 40.29 | 1:26.04 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Natasja Schultz | 1998 | 295 | 40.45 | 1:29.12 | |||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
14 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 284 | 42.55 | 1:30.24 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 284 | 41.25 | 1:30.29 | |||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
16 | Emily Krontoft | 1998 | 261 | 44.98 | 1:32.86 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 259 | 43.59 | 1:33.11 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Sofie Carmel | 1997 | 240 | 43.72 | 1:35.54 | |||||
A6 | ||||||||||
19 | Sarah Lisby Andersen | 1998 | 236 | 44.96 | 1:36.03 | |||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
20 | Sarah Wohlert | 1998 | 235 | 44.61 | 1:36.22 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Karen Mørch | 1998 | 232 | 44.65 | 1:36.61 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Rebekka Larsen | 1998 | 226 | 42.48 | 1:37.41 | |||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
23 | Stine Boe Gad | 1997 | 226 | 48.00 | 1:37.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | 207 | 46.44 | 1:40.29 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
25 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 197 | 50.16 | 1:41.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mette Sannerud | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Rikke Voss | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Gub Jakobsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Rønbøg | 1992 | 539 | 33.78 | 1:12.92 | |||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
2 | Christine Pedersen | 1993 | 528 | 34.08 | 1:13.43 | |||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
3 | Simone Staudt | 1992 | 515 | 32.60 | 1:14.02 | |||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
4 | Katrine Brahtz | 1995 | 515 | 34.27 | 1:14.05 | |||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
5 | Katrine Christiansen | 1996 | 474 | 35.14 | 1:16.11 | |||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | 471 | 34.09 | 1:16.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Majbrit Rosin | 1996 | 470 | 35.95 | 1:16.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 465 | 35.25 | 1:16.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 421 | 39.02 | 1:19.17 | |||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
10 | Cecilie Hougaard | 1993 | 373 | 38.66 | 1:22.44 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevn | ||||||||||
11 | Anna Jensen | 1995 | 305 | 39.81 | 1:28.20 | |||||
A6 | ||||||||||
12 | Ida Olsson | 1996 | 303 | 42.28 | 1:28.40 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Regitze Andersen | 1996 | 251 | 40.39 | 1:34.13 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Rebecca Thoby | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Annelouise Dolleris | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
- | Belinda Ervolder | 1995 | DSQ | afs. på maven i ryg | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Katja Jesse | 1996 | DSQ | afs. på maven i ryg | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 11:14 |