Resultater for Danish Open 2021 - Stævne 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende tirsdag B-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
795 |
28.01 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
702 |
29.19 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
693 |
29.32 |
+1.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.60 |
686 |
29.41 |
+1.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
684 |
29.45 |
+1.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.65 |
678 |
29.53 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
670 |
29.65 |
+1.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
663 |
29.75 |
+1.74 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
656 |
29.86 |
+1.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
649 |
29.96 |
+1.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
640 |
30.10 |
+2.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
623 |
30.38 |
+2.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
612 |
30.56 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
608 |
30.62 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:30:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:30.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|