Resultater for Danish Open 2021 - Stævne 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
768 |
2:00.90 |
|
|
|
|
QA |
Juniorrekord |
|
|
|
Entry time: 2:02.85 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
|
734 |
2:02.74 |
+1.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.52 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
718 |
2:03.65 |
+2.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.08 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
682 |
2:05.76 |
+4.86 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.36 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
681 |
2:05.84 |
+4.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.53 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
667 |
2:06.70 |
+5.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.38 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
644 |
2:08.16 |
+7.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.12 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
636 |
2:08.73 |
+7.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.78 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
630 |
2:09.16 |
+8.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.51 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
626 |
2:09.41 |
+8.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.21 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
569 |
2:13.60 |
+12.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.74 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 10:57:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 09:37.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
768 |
2:00.90 |
|
|
|
|
QA |
Juniorrekord |
|
|
|
Entry time: 2:02.85 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
|
734 |
2:02.74 |
+1.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.52 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
718 |
2:03.65 |
+2.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.08 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
682 |
2:05.76 |
+4.86 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.36 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
681 |
2:05.84 |
+4.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.53 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
667 |
2:06.70 |
+5.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.38 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
644 |
2:08.16 |
+7.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.12 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
636 |
2:08.73 |
+7.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.78 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
630 |
2:09.16 |
+8.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.51 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
626 |
2:09.41 |
+8.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.21 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
569 |
2:13.60 |
+12.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.74 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 10:57:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 09:37.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
803 |
1:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.74 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
743 |
2:02.24 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.90 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
727 |
2:03.13 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.65 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
690 |
2:05.28 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.84 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
673 |
2:06.32 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.70 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
671 |
2:06.45 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:26:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
660 |
2:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.41 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
646 |
2:08.07 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.73 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
636 |
2:08.72 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.16 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
579 |
2:12.78 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.60 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:26:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:26.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
803 |
1:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.74 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
743 |
2:02.24 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.90 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
727 |
2:03.13 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.65 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
690 |
2:05.28 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.84 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
673 |
2:06.32 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.70 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
671 |
2:06.45 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:26:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
660 |
2:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.41 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
646 |
2:08.07 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.73 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
636 |
2:08.72 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.16 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
579 |
2:12.78 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.60 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:26:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:26.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
792 |
1:09.31 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
791 |
1:09.32 |
+0.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
790 |
1:09.36 |
+0.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
762 |
1:10.19 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
738 |
1:10.95 |
+1.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
736 |
1:11.00 |
+1.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
|
708 |
1:11.93 |
+2.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
705 |
1:12.04 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
698 |
1:12.28 |
+2.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
|
696 |
1:12.33 |
+3.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
685 |
1:12.72 |
+3.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
679 |
1:12.95 |
+3.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
676 |
1:13.07 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
664 |
1:13.49 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
649 |
1:14.04 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
644 |
1:14.24 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
642 |
1:14.33 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
617 |
1:15.30 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
538 |
1:18.84 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 13:12:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 13:13.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
792 |
1:09.31 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
791 |
1:09.32 |
+0.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
790 |
1:09.36 |
+0.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
762 |
1:10.19 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
738 |
1:10.95 |
+1.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
736 |
1:11.00 |
+1.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
|
708 |
1:11.93 |
+2.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
705 |
1:12.04 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
698 |
1:12.28 |
+2.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
|
696 |
1:12.33 |
+3.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
685 |
1:12.72 |
+3.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
679 |
1:12.95 |
+3.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
676 |
1:13.07 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
664 |
1:13.49 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
649 |
1:14.04 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
644 |
1:14.24 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
642 |
1:14.33 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
617 |
1:15.30 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
538 |
1:18.84 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 13:12:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 13:13.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
802 |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
792 |
1:09.31 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
791 |
1:09.33 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
780 |
1:09.66 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
769 |
1:09.98 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
740 |
1:10.90 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
712 |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
708 |
1:11.93 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
703 |
1:12.09 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.79 |
693 |
1:12.45 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
685 |
1:12.73 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
669 |
1:13.29 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:55.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
802 |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
792 |
1:09.31 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
791 |
1:09.33 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
780 |
1:09.66 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
769 |
1:09.98 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
740 |
1:10.90 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
712 |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.95 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
708 |
1:11.93 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
703 |
1:12.09 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.79 |
693 |
1:12.45 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
685 |
1:12.73 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
669 |
1:13.29 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:55.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
|
|
22.36 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
764 |
22.87 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.91 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
763 |
22.88 |
+0.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.08 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
759 |
22.92 |
+0.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.90 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
732 |
23.20 |
+0.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.83 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
712 |
23.41 |
+0.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.26 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
698 |
23.57 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
687 |
23.69 |
+0.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.91 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
669 |
23.90 |
+1.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
668 |
23.92 |
+1.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.23 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
660 |
24.01 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
645 |
24.20 |
+1.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
640 |
24.26 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
630 |
24.39 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
615 |
24.58 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.29 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
613 |
24.61 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
605 |
24.71 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.09 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
593 |
24.88 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
591 |
24.91 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
591 |
24.91 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
363 |
29.31 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 13:13:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 13:13.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
|
|
22.36 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
764 |
22.87 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.91 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
763 |
22.88 |
+0.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.08 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
759 |
22.92 |
+0.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.90 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
732 |
23.20 |
+0.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.83 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
712 |
23.41 |
+0.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.26 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
698 |
23.57 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
687 |
23.69 |
+0.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.91 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
669 |
23.90 |
+1.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
668 |
23.92 |
+1.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.23 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
660 |
24.01 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
645 |
24.20 |
+1.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
640 |
24.26 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
630 |
24.39 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
615 |
24.58 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.29 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
613 |
24.61 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
605 |
24.71 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.09 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
593 |
24.88 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
591 |
24.91 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
591 |
24.91 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.32 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
363 |
29.31 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 13:13:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 13:13.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
|
|
22.36 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
774 |
22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.20 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
766 |
22.85 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.88 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
758 |
22.93 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.92 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
746 |
23.05 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.87 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
722 |
23.30 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.41 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
715 |
23.38 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.57 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
|
|
22.36 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
703 |
23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.69 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
671 |
23.88 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.90 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
671 |
23.88 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.20 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
663 |
23.97 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.92 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
663 |
23.98 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
656 |
24.06 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.26 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:54.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
|
|
22.36 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
774 |
22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.20 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
766 |
22.85 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.88 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
758 |
22.93 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.92 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
746 |
23.05 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.87 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
722 |
23.30 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.41 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
715 |
23.38 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.57 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
23.07 |
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
|
|
22.36 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
703 |
23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.69 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
671 |
23.88 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.90 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
671 |
23.88 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.20 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
663 |
23.97 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.92 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
663 |
23.98 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
656 |
24.06 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.26 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:54.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
765 |
1:02.93 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
759 |
1:03.10 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.64 |
757 |
1:03.15 |
+0.22 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.58 |
753 |
1:03.27 |
+0.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
748 |
1:03.41 |
+0.48 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
743 |
1:03.54 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.42 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
723 |
1:04.12 |
+1.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
721 |
1:04.19 |
+1.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
717 |
1:04.31 |
+1.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
715 |
1:04.37 |
+1.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.81 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.57 |
714 |
1:04.39 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
702 |
1:04.75 |
+1.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
700 |
1:04.81 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
686 |
1:05.26 |
+2.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
675 |
1:05.61 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
675 |
1:05.62 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
649 |
1:06.46 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
647 |
1:06.53 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.42 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
647 |
1:06.54 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
647 |
1:06.54 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
647 |
1:06.55 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
644 |
1:06.65 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
629 |
1:07.17 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.68 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
608 |
1:07.95 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
558 |
1:09.90 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 14:05:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 14:05.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
765 |
1:02.93 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
759 |
1:03.10 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.64 |
757 |
1:03.15 |
+0.22 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.58 |
753 |
1:03.27 |
+0.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
748 |
1:03.41 |
+0.48 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
743 |
1:03.54 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.42 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
723 |
1:04.12 |
+1.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
721 |
1:04.19 |
+1.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
717 |
1:04.31 |
+1.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
715 |
1:04.37 |
+1.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.81 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.57 |
714 |
1:04.39 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
702 |
1:04.75 |
+1.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
700 |
1:04.81 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
686 |
1:05.26 |
+2.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
675 |
1:05.61 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
675 |
1:05.62 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
649 |
1:06.46 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
647 |
1:06.53 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.42 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
647 |
1:06.54 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
647 |
1:06.54 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
647 |
1:06.55 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
644 |
1:06.65 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
629 |
1:07.17 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.68 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
608 |
1:07.95 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
558 |
1:09.90 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 14:05:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 14:05.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
808 |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
784 |
1:02.41 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
752 |
1:03.29 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
749 |
1:03.37 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
744 |
1:03.53 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
742 |
1:03.58 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.58 |
754 |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
713 |
1:04.44 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
708 |
1:04.57 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
708 |
1:04.57 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
700 |
1:04.81 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
675 |
1:05.62 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:55.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
808 |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
784 |
1:02.41 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
752 |
1:03.29 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
749 |
1:03.37 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
744 |
1:03.53 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
742 |
1:03.58 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.58 |
754 |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
713 |
1:04.44 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
708 |
1:04.57 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
708 |
1:04.57 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
700 |
1:04.81 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
675 |
1:05.62 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 18:55:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 18:55.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
787 |
2:16.57 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.68 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
722 |
2:20.57 |
+4.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.93 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
718 |
2:20.80 |
+4.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.63 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
712 |
2:21.21 |
+4.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.83 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
703 |
2:21.78 |
+5.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.32 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.62 |
676 |
2:23.65 |
+7.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.06 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
659 |
2:24.87 |
+8.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.59 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
653 |
2:25.37 |
+8.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
632 |
2:26.92 |
+10.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.48 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.70 |
618 |
2:28.06 |
+11.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.67 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
612 |
2:28.51 |
+11.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.99 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 12:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 12:35.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
787 |
2:16.57 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.68 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
722 |
2:20.57 |
+4.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.93 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
718 |
2:20.80 |
+4.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.63 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
712 |
2:21.21 |
+4.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.83 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
703 |
2:21.78 |
+5.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.32 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.62 |
676 |
2:23.65 |
+7.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.06 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
659 |
2:24.87 |
+8.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.59 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
653 |
2:25.37 |
+8.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
632 |
2:26.92 |
+10.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.48 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.70 |
618 |
2:28.06 |
+11.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.67 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
612 |
2:28.51 |
+11.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.99 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 12:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 12:35.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
822 |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.57 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
750 |
2:18.78 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.80 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
738 |
2:19.50 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.57 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
713 |
2:21.13 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
709 |
2:21.43 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.78 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.66 |
682 |
2:23.22 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.65 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 19:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
676 |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.87 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
659 |
2:24.88 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.92 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
646 |
2:25.86 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.37 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
600 |
2:29.50 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.06 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
600 |
2:29.52 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 19:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 19:36.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
822 |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.57 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
750 |
2:18.78 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.80 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
738 |
2:19.50 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.57 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
713 |
2:21.13 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
709 |
2:21.43 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.78 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.66 |
682 |
2:23.22 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.65 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 19:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
676 |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.87 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
659 |
2:24.88 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.92 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
646 |
2:25.86 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.37 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
600 |
2:29.50 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.06 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
600 |
2:29.52 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 19:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 19:36.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer - Direkte finale |
|
|
|
4:48.17 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
26-05-2017 |
|
|
|
|
|
4:38.20 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
02-08-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
809 |
4:45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.02 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
742 |
4:54.17 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.47 |
(+6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
715 |
4:57.80 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.78 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
707 |
4:58.88 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.17 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
697 |
5:00.30 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.16 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
672 |
5:04.03 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.47 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
663 |
5:05.43 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.15 |
(+7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
629 |
5:10.79 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.69 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
629 |
5:10.84 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.85 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 16:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 16:56.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 1500m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
15:10.88 |
|
|
|
|
2000 |
|
Helsinki, Finland |
05-07-2018 |
|
|
|
|
|
14:47.75 |
|
|
|
|
2000 |
|
Gwangju, Sydkorea |
27-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.71 |
741 |
16:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:00.34 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
730 |
16:07.06 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:10.70 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-04-2021 17:15:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 17:15.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
776 |
31.98 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
767 |
32.11 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
764 |
32.15 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
729 |
32.66 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
720 |
32.79 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
714 |
32.89 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
703 |
33.05 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.74 |
701 |
33.09 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
700 |
33.10 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
699 |
33.12 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
680 |
33.42 |
+1.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
679 |
33.44 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
667 |
33.64 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
655 |
33.85 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
653 |
33.88 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
624 |
34.40 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 12:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 12:43.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
776 |
31.98 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
767 |
32.11 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
764 |
32.15 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
729 |
32.66 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
720 |
32.79 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
714 |
32.89 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
703 |
33.05 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.74 |
701 |
33.09 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
700 |
33.10 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
699 |
33.12 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
680 |
33.42 |
+1.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
679 |
33.44 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
667 |
33.64 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
655 |
33.85 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
653 |
33.88 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
624 |
34.40 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 12:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 12:43.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
776 |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
767 |
32.11 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
740 |
32.50 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
732 |
32.61 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
732 |
32.62 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
721 |
32.78 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:17:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
735 |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
701 |
33.09 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
698 |
33.13 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
685 |
33.34 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.77 |
669 |
33.60 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
655 |
33.84 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:17:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 18:26.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
776 |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
767 |
32.11 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
740 |
32.50 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
732 |
32.61 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
732 |
32.62 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
721 |
32.78 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:17:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
735 |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
701 |
33.09 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
698 |
33.13 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
685 |
33.34 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.77 |
669 |
33.60 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
655 |
33.84 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:17:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 18:26.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
824 |
1:48.77 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.05 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.75 |
770 |
1:51.24 |
+2.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.77 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
755 |
1:52.01 |
+3.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.89 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
754 |
1:52.02 |
+3.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.42 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
741 |
1:52.68 |
+3.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.57 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
728 |
1:53.36 |
+4.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.19 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
722 |
1:53.69 |
+4.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.95 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
713 |
1:54.13 |
+5.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.14 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
713 |
1:54.13 |
+5.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.47 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
708 |
1:54.40 |
+5.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.81 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
705 |
1:54.60 |
+5.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.23 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
698 |
1:54.95 |
+6.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.85 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.66 |
698 |
1:54.97 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.85 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.68 |
693 |
1:55.24 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.03 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
689 |
1:55.43 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.81 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
689 |
1:55.44 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.22 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
677 |
1:56.15 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.31 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
668 |
1:56.67 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.46 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
666 |
1:56.79 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.02 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
665 |
1:56.82 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.27 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:19.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
824 |
1:48.77 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.05 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.75 |
770 |
1:51.24 |
+2.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.77 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
755 |
1:52.01 |
+3.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.89 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
754 |
1:52.02 |
+3.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.42 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
741 |
1:52.68 |
+3.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.57 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
728 |
1:53.36 |
+4.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.19 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
722 |
1:53.69 |
+4.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.95 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
713 |
1:54.13 |
+5.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.14 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
713 |
1:54.13 |
+5.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.47 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
708 |
1:54.40 |
+5.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.81 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
705 |
1:54.60 |
+5.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.23 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
698 |
1:54.95 |
+6.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.85 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.66 |
698 |
1:54.97 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.85 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.68 |
693 |
1:55.24 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.03 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
689 |
1:55.43 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.81 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
689 |
1:55.44 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.22 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
677 |
1:56.15 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.31 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
668 |
1:56.67 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.46 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
666 |
1:56.79 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.02 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
665 |
1:56.82 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.27 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:19:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:19.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
821 |
1:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.77 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
807 |
1:49.55 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.02 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.77 |
786 |
1:50.49 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.24 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
760 |
1:51.76 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.01 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
758 |
1:51.85 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.68 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
734 |
1:53.05 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.36 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
716 |
1:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.40 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
711 |
1:54.24 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.69 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
708 |
1:54.41 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.13 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
696 |
1:55.09 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.60 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
686 |
1:55.63 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.95 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
684 |
1:55.74 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.13 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 18:24.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
821 |
1:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.77 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
807 |
1:49.55 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.02 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.77 |
786 |
1:50.49 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.24 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
760 |
1:51.76 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.01 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
758 |
1:51.85 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.68 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
734 |
1:53.05 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.36 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
716 |
1:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.40 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
711 |
1:54.24 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.69 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
708 |
1:54.41 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.13 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
696 |
1:55.09 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.60 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
686 |
1:55.63 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.95 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
684 |
1:55.74 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.13 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 18:24.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
55.10 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
855 |
54.47 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.83 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
814 |
55.38 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.27 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
785 |
56.04 |
+1.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
776 |
56.26 |
+1.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
763 |
56.58 |
+2.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
760 |
56.66 |
+2.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
750 |
56.90 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
743 |
57.07 |
+2.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.78 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
731 |
57.38 |
+2.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.75 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
724 |
57.57 |
+3.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.56 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
703 |
58.15 |
+3.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.32 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
682 |
58.74 |
+4.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
678 |
58.84 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
675 |
58.93 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.29 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
674 |
58.97 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
640 |
59.98 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
628 |
1:00.38 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.05 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
596 |
1:01.44 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
579 |
1:02.01 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:19:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:19.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
55.10 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
855 |
54.47 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.83 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
814 |
55.38 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.27 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
785 |
56.04 |
+1.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
776 |
56.26 |
+1.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
763 |
56.58 |
+2.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
760 |
56.66 |
+2.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
750 |
56.90 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
743 |
57.07 |
+2.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.78 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
731 |
57.38 |
+2.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.75 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
724 |
57.57 |
+3.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.56 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
703 |
58.15 |
+3.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.32 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
682 |
58.74 |
+4.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
678 |
58.84 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
675 |
58.93 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.29 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
674 |
58.97 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
640 |
59.98 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
628 |
1:00.38 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.05 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
596 |
1:01.44 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
579 |
1:02.01 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:19:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:19.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
|
55.10 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
877 |
54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.47 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
816 |
55.33 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.38 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.64 |
784 |
56.06 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.26 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
779 |
56.19 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.04 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
773 |
56.32 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.66 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
760 |
56.64 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
|
55.10 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
783 |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
743 |
57.09 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.90 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
732 |
57.37 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
707 |
58.02 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
702 |
58.16 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
701 |
58.21 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.74 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 18:26.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
|
55.10 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
877 |
54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.47 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
816 |
55.33 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.38 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.64 |
784 |
56.06 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.26 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
779 |
56.19 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.04 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
773 |
56.32 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.66 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
760 |
56.64 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
|
55.10 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
783 |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
743 |
57.09 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.90 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
732 |
57.37 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
707 |
58.02 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
702 |
58.16 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
701 |
58.21 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.74 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 18:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 18:26.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
739 |
57.35 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
739 |
57.35 |
= |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
726 |
57.67 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.24 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
725 |
57.70 |
+0.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.55 |
725 |
57.71 |
+0.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
719 |
57.86 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
713 |
58.02 |
+0.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.73 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
708 |
58.15 |
+0.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
698 |
58.45 |
+1.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
696 |
58.50 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
688 |
58.72 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
672 |
59.19 |
+1.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.43 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
670 |
59.25 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
650 |
59.83 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.86 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
643 |
1:00.07 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
619 |
1:00.82 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
613 |
1:01.03 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:56.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
739 |
57.35 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
739 |
57.35 |
= |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
726 |
57.67 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.24 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
725 |
57.70 |
+0.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.55 |
725 |
57.71 |
+0.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
719 |
57.86 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
713 |
58.02 |
+0.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.73 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
708 |
58.15 |
+0.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
698 |
58.45 |
+1.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
696 |
58.50 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
688 |
58.72 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
672 |
59.19 |
+1.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.43 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
670 |
59.25 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
650 |
59.83 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.86 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
643 |
1:00.07 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
619 |
1:00.82 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
613 |
1:01.03 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:56.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
755 |
56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.35 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
748 |
57.10 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.70 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
748 |
57.11 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.35 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.59 |
745 |
57.18 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
723 |
57.76 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.67 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
710 |
58.12 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.86 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
706 |
58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.72 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
704 |
58.28 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.02 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
687 |
58.74 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
680 |
58.96 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
663 |
59.45 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
661 |
59.51 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.19 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 19:14.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
755 |
56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.35 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
748 |
57.10 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.70 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
748 |
57.11 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.35 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.59 |
745 |
57.18 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
723 |
57.76 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.67 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
710 |
58.12 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.86 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
706 |
58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.72 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
704 |
58.28 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.02 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
687 |
58.74 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
680 |
58.96 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
663 |
59.45 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
661 |
59.51 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.19 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 19:14.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
|
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
|
|
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
865 |
25.64 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
801 |
26.30 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
775 |
26.59 |
+0.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.42 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
725 |
27.19 |
+1.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
721 |
27.24 |
+1.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
706 |
27.43 |
+1.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
659 |
28.07 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
645 |
28.27 |
+2.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
642 |
28.31 |
+2.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.23 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
638 |
28.37 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.23 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
637 |
28.39 |
+2.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
633 |
28.44 |
+2.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
629 |
28.50 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
629 |
28.51 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
609 |
28.81 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
602 |
28.92 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
596 |
29.02 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
567 |
29.51 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:56:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:56.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
|
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
|
|
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
865 |
25.64 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.50 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
801 |
26.30 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.92 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
775 |
26.59 |
+0.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.42 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
725 |
27.19 |
+1.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
721 |
27.24 |
+1.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
706 |
27.43 |
+1.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
659 |
28.07 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
645 |
28.27 |
+2.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
642 |
28.31 |
+2.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.23 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
638 |
28.37 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.23 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
637 |
28.39 |
+2.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
633 |
28.44 |
+2.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
629 |
28.50 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
629 |
28.51 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
609 |
28.81 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
602 |
28.92 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
596 |
29.02 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
567 |
29.51 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:56:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:56.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
|
|
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
867 |
25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
831 |
25.98 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
791 |
26.41 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
736 |
27.05 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
723 |
27.21 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
701 |
27.49 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
|
|
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
650 |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
648 |
28.22 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
639 |
28.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
639 |
28.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
633 |
28.44 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
633 |
28.44 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 19:14.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
|
|
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
867 |
25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
831 |
25.98 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
791 |
26.41 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
736 |
27.05 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
723 |
27.21 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
701 |
27.49 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
|
|
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
650 |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
648 |
28.22 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
639 |
28.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
639 |
28.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
633 |
28.44 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
633 |
28.44 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 19:14.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
|
|
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
767 |
2:04.52 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
750 |
2:05.44 |
+0.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.45 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
736 |
2:06.26 |
+1.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.68 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
703 |
2:08.18 |
+3.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.79 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
701 |
2:08.31 |
+3.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.80 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
700 |
2:08.36 |
+3.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.89 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
698 |
2:08.48 |
+3.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.54 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
697 |
2:08.52 |
+4.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.13 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
659 |
2:10.94 |
+6.42 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.67 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
629 |
2:13.00 |
+8.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
595 |
2:15.51 |
+10.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.66 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 12:43:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:22.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
|
|
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
767 |
2:04.52 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
750 |
2:05.44 |
+0.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.45 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
736 |
2:06.26 |
+1.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.68 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
703 |
2:08.18 |
+3.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.79 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
701 |
2:08.31 |
+3.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.80 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
700 |
2:08.36 |
+3.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.89 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
698 |
2:08.48 |
+3.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.54 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
697 |
2:08.52 |
+4.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.13 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
659 |
2:10.94 |
+6.42 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.67 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
629 |
2:13.00 |
+8.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
595 |
2:15.51 |
+10.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.66 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 12:43:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:22.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Herrer - A Finale |
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
|
|
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
794 |
2:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.52 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
758 |
2:05.01 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.26 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
751 |
2:05.38 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.44 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
727 |
2:06.74 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.31 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
724 |
2:06.92 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.18 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
699 |
2:08.41 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.36 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Herrer - B Finale |
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
|
|
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
751 |
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.48 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
704 |
2:08.13 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.52 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
630 |
2:12.97 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
575 |
2:17.03 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.51 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 19:14.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Herrer - A Finale |
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
|
|
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
794 |
2:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.52 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
758 |
2:05.01 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.26 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
751 |
2:05.38 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.44 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
727 |
2:06.74 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.31 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
724 |
2:06.92 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.18 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
699 |
2:08.41 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.36 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Herrer - B Finale |
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
|
|
2:00.69 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
751 |
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.48 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
704 |
2:08.13 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.52 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
630 |
2:12.97 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
575 |
2:17.03 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.51 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 19:14:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 19:14.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 1500m Frisvømning Damer - Direkte Finale |
|
|
|
16:38.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
03-07-2004 |
|
|
|
|
|
15:38.88 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
767 |
16:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17:06.49 |
(-21.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
733 |
17:00.60 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:14.34 |
(-13.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
726 |
17:04.14 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:07.94 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
698 |
17:17.19 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:52.82 |
(+24.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
694 |
17:19.24 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:38.33 |
(-19.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
688 |
17:22.63 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:59.50 |
(+23.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
674 |
17:29.56 |
+44.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:32.05 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
659 |
17:37.25 |
+51.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:21.54 |
(+15.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
655 |
17:39.41 |
+54.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:45.45 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 16:42:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 16:42.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
753 |
2:03.01 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.76 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
745 |
2:03.45 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.30 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
736 |
2:03.94 |
+0.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.39 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
720 |
2:04.83 |
+1.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.33 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
690 |
2:06.60 |
+3.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.36 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
683 |
2:07.08 |
+4.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.42 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
669 |
2:07.96 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.19 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
667 |
2:08.07 |
+5.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.50 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.53 |
664 |
2:08.25 |
+5.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.54 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
662 |
2:08.40 |
+5.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.71 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
660 |
2:08.50 |
+5.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.43 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
659 |
2:08.57 |
+5.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.91 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
636 |
2:10.12 |
+7.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.63 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
632 |
2:10.36 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.03 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
615 |
2:11.60 |
+8.59 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.06 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
609 |
2:11.98 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.66 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
606 |
2:12.21 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.46 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
571 |
2:14.84 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.04 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 12:36:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 12:36.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
753 |
2:03.01 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.76 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
745 |
2:03.45 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.30 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
736 |
2:03.94 |
+0.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.39 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
720 |
2:04.83 |
+1.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.33 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
690 |
2:06.60 |
+3.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.36 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
683 |
2:07.08 |
+4.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.42 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
669 |
2:07.96 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.19 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
667 |
2:08.07 |
+5.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.50 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.53 |
664 |
2:08.25 |
+5.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.54 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
662 |
2:08.40 |
+5.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.71 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
660 |
2:08.50 |
+5.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.43 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
659 |
2:08.57 |
+5.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.91 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
636 |
2:10.12 |
+7.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.63 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
632 |
2:10.36 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.03 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
615 |
2:11.60 |
+8.59 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.06 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
609 |
2:11.98 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.66 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
606 |
2:12.21 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.46 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
571 |
2:14.84 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.04 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 12:36:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 12:36.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
759 |
2:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.01 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
738 |
2:03.82 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.45 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
738 |
2:03.82 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.94 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
709 |
2:05.48 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.60 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
708 |
2:05.56 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.83 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
687 |
2:06.81 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.08 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
675 |
2:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
668 |
2:08.03 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.96 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
665 |
2:08.17 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.07 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
653 |
2:09.00 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.50 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.58 |
647 |
2:09.38 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.12 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
608 |
2:12.05 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.40 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 18:19.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
759 |
2:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.01 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
738 |
2:03.82 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.45 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
738 |
2:03.82 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.94 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
709 |
2:05.48 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.60 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
708 |
2:05.56 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.83 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
687 |
2:06.81 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.08 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
|
|
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
675 |
2:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
668 |
2:08.03 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.96 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
665 |
2:08.17 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.07 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
653 |
2:09.00 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.50 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.58 |
647 |
2:09.38 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.12 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
608 |
2:12.05 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.40 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 18:19.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.61 |
784 |
29.25 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
779 |
29.31 |
+0.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
766 |
29.48 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
764 |
29.50 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
763 |
29.52 |
+0.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
742 |
29.80 |
+0.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
737 |
29.86 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
730 |
29.96 |
+0.71 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
728 |
29.98 |
+0.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
718 |
30.13 |
+0.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
717 |
30.14 |
+0.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
710 |
30.24 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
701 |
30.37 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
699 |
30.40 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
686 |
30.59 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
660 |
30.98 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
642 |
31.27 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
629 |
31.48 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
623 |
31.58 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
611 |
31.79 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
593 |
32.10 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 13:12:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 13:12.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.61 |
784 |
29.25 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
779 |
29.31 |
+0.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
766 |
29.48 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
764 |
29.50 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
763 |
29.52 |
+0.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
742 |
29.80 |
+0.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
737 |
29.86 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
730 |
29.96 |
+0.71 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
728 |
29.98 |
+0.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
718 |
30.13 |
+0.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
717 |
30.14 |
+0.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
710 |
30.24 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
701 |
30.37 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
699 |
30.40 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
686 |
30.59 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
660 |
30.98 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
642 |
31.27 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
629 |
31.48 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
623 |
31.58 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
611 |
31.79 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
593 |
32.10 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 13:12:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 13:12.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
814 |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.63 |
801 |
29.05 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.55 |
790 |
29.18 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
781 |
29.29 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
756 |
29.61 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
751 |
29.68 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
739 |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
737 |
29.86 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
725 |
30.03 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
723 |
30.06 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
709 |
30.25 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
681 |
30.66 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 18:22.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
814 |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.63 |
801 |
29.05 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.55 |
790 |
29.18 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
781 |
29.29 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
756 |
29.61 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
751 |
29.68 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
739 |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
737 |
29.86 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
725 |
30.03 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
723 |
30.06 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
709 |
30.25 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
681 |
30.66 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 18:22.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
|
52.95 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
|
|
52.09 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
812 |
53.04 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.23 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
768 |
54.05 |
+1.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
761 |
54.21 |
+1.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.53 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.51 |
745 |
54.60 |
+1.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.79 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
741 |
54.68 |
+1.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.76 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
725 |
55.08 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.94 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
718 |
55.26 |
+2.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
714 |
55.37 |
+2.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.36 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
695 |
55.86 |
+2.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
682 |
56.23 |
+3.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
663 |
56.75 |
+3.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.96 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.73 |
641 |
57.39 |
+4.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
632 |
57.66 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
619 |
58.08 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.31 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 13:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 13:12.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
|
52.95 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
|
|
52.09 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
812 |
53.04 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.23 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
768 |
54.05 |
+1.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
761 |
54.21 |
+1.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.53 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.51 |
745 |
54.60 |
+1.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.79 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
741 |
54.68 |
+1.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.76 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
725 |
55.08 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.94 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
718 |
55.26 |
+2.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
714 |
55.37 |
+2.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.36 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
695 |
55.86 |
+2.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
682 |
56.23 |
+3.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
663 |
56.75 |
+3.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.96 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.73 |
641 |
57.39 |
+4.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
632 |
57.66 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
619 |
58.08 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.31 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 13:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 13:12.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
|
52.95 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
|
|
52.09 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
791 |
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.04 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
780 |
53.76 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.21 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
764 |
54.13 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
749 |
54.49 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
745 |
54.59 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.60 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
724 |
55.12 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.68 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
|
52.95 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
|
|
52.09 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
721 |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
712 |
55.43 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.37 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
706 |
55.57 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.86 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
684 |
56.17 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
682 |
56.21 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.75 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
618 |
58.09 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.39 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 18:25.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
|
52.95 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
|
|
52.09 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
791 |
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.04 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
780 |
53.76 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.21 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
764 |
54.13 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
749 |
54.49 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
745 |
54.59 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.60 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
724 |
55.12 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.68 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
|
52.95 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
|
|
52.09 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
721 |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
712 |
55.43 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.37 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
706 |
55.57 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.86 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
684 |
56.17 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
682 |
56.21 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.75 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
618 |
58.09 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.39 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 18:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 18:25.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
|
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
853 |
58.49 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
835 |
58.90 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.74 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
787 |
1:00.07 |
+1.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
766 |
1:00.63 |
+2.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.30 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
756 |
1:00.88 |
+2.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
732 |
1:01.55 |
+3.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
728 |
1:01.66 |
+3.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
716 |
1:01.99 |
+3.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
697 |
1:02.56 |
+4.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
695 |
1:02.63 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
693 |
1:02.68 |
+4.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.93 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
664 |
1:03.58 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
651 |
1:04.00 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
648 |
1:04.11 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
637 |
1:04.45 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
633 |
1:04.59 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
554 |
1:07.55 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 14:02:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 14:02.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
|
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
853 |
58.49 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
835 |
58.90 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.74 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
787 |
1:00.07 |
+1.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
766 |
1:00.63 |
+2.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.30 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
756 |
1:00.88 |
+2.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
732 |
1:01.55 |
+3.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.32 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
728 |
1:01.66 |
+3.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
716 |
1:01.99 |
+3.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
697 |
1:02.56 |
+4.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
695 |
1:02.63 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
693 |
1:02.68 |
+4.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.93 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
664 |
1:03.58 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
651 |
1:04.00 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
648 |
1:04.11 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
637 |
1:04.45 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
633 |
1:04.59 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
554 |
1:07.55 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 14:02:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 14:02.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
893 |
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
824 |
59.17 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.07 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
805 |
59.63 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
789 |
1:00.03 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.88 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
740 |
1:01.31 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
739 |
1:01.34 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
728 |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
717 |
1:01.97 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
715 |
1:02.04 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
709 |
1:02.19 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.63 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
677 |
1:03.17 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
660 |
1:03.69 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 19:03.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
893 |
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
824 |
59.17 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.07 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
805 |
59.63 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
789 |
1:00.03 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.88 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
740 |
1:01.31 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
739 |
1:01.34 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
728 |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
717 |
1:01.97 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
715 |
1:02.04 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
709 |
1:02.19 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.63 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
677 |
1:03.17 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
660 |
1:03.69 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 19:03.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.77 |
804 |
1:01.16 |
|
|
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
770 |
1:02.04 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.06 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
711 |
1:03.70 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
695 |
1:04.20 |
+3.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.67 |
675 |
1:04.82 |
+3.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
669 |
1:05.03 |
+3.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
650 |
1:05.63 |
+4.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
646 |
1:05.77 |
+4.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.57 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.72 |
635 |
1:06.17 |
+5.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
633 |
1:06.23 |
+5.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
626 |
1:06.47 |
+5.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
622 |
1:06.63 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
618 |
1:06.76 |
+5.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
536 |
1:10.00 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 14:02:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 14:02.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.77 |
804 |
1:01.16 |
|
|
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
770 |
1:02.04 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.06 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
711 |
1:03.70 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
695 |
1:04.20 |
+3.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.67 |
675 |
1:04.82 |
+3.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
669 |
1:05.03 |
+3.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
650 |
1:05.63 |
+4.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
646 |
1:05.77 |
+4.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.57 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.72 |
635 |
1:06.17 |
+5.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
633 |
1:06.23 |
+5.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
626 |
1:06.47 |
+5.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
622 |
1:06.63 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
618 |
1:06.76 |
+5.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
536 |
1:10.00 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 14:02:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 14:02.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
775 |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
727 |
1:03.24 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
680 |
1:04.66 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.20 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
672 |
1:04.92 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.68 |
657 |
1:05.40 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
656 |
1:05.44 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.63 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:06:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.62 |
680 |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
657 |
1:05.41 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
644 |
1:05.86 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
641 |
1:05.95 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
636 |
1:06.12 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
627 |
1:06.44 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:06:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 19:06.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
775 |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.04 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
727 |
1:03.24 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
680 |
1:04.66 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.20 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
672 |
1:04.92 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.68 |
657 |
1:05.40 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
656 |
1:05.44 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.63 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:06:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.62 |
680 |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
657 |
1:05.41 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
644 |
1:05.86 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
641 |
1:05.95 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
636 |
1:06.12 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
627 |
1:06.44 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:06:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 19:06.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
835 |
1:59.95 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.78 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
807 |
2:01.34 |
+1.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.98 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
795 |
2:01.95 |
+2.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.38 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
792 |
2:02.08 |
+2.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.39 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
787 |
2:02.33 |
+2.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.41 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
754 |
2:04.09 |
+4.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.19 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
752 |
2:04.19 |
+4.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.76 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
751 |
2:04.27 |
+4.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.64 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
750 |
2:04.35 |
+4.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.73 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
741 |
2:04.80 |
+4.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.45 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
740 |
2:04.89 |
+4.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.73 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
719 |
2:06.08 |
+6.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.92 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
713 |
2:06.45 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.74 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
710 |
2:06.59 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.97 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
710 |
2:06.60 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.19 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
702 |
2:07.11 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.38 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
626 |
2:12.03 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.65 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
605 |
2:13.52 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.35 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 14:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 14:02.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
835 |
1:59.95 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.78 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
807 |
2:01.34 |
+1.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.98 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
795 |
2:01.95 |
+2.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.38 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
792 |
2:02.08 |
+2.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.39 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
787 |
2:02.33 |
+2.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.41 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
754 |
2:04.09 |
+4.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.19 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
752 |
2:04.19 |
+4.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.76 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
751 |
2:04.27 |
+4.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.64 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
750 |
2:04.35 |
+4.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.73 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
741 |
2:04.80 |
+4.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.45 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
740 |
2:04.89 |
+4.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.73 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
719 |
2:06.08 |
+6.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.92 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
713 |
2:06.45 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.74 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
710 |
2:06.59 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.97 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
710 |
2:06.60 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.19 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
702 |
2:07.11 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.38 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
626 |
2:12.03 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.65 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
605 |
2:13.52 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.35 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 14:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 14:02.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
861 |
1:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.95 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
847 |
1:59.38 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.95 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
794 |
2:01.99 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.34 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
792 |
2:02.09 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
783 |
2:02.57 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.08 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
760 |
2:03.75 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.09 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
766 |
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.08 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
766 |
2:03.45 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.27 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
757 |
2:03.92 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.19 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
756 |
2:04.00 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.35 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
744 |
2:04.64 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
719 |
2:06.10 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.89 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 19:10.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
861 |
1:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.95 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
847 |
1:59.38 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.95 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
794 |
2:01.99 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.34 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
792 |
2:02.09 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
783 |
2:02.57 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.08 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
760 |
2:03.75 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.09 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
|
|
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
766 |
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.08 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
766 |
2:03.45 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.27 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
757 |
2:03.92 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.19 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
756 |
2:04.00 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.35 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
744 |
2:04.64 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
719 |
2:06.10 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.89 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 19:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 19:10.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 800m Frisvømning Herrer - Direkte Finale |
|
|
|
7:57.50 |
|
|
|
|
2000 |
|
Helsinki, Finland |
07-07-2018 |
|
|
|
|
|
7:48.74 |
|
|
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.77 |
837 |
7:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:00.14 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
825 |
8:02.02 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:24.09 |
(-22.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer H. Andersen |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
824 |
8:02.09 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:09.48 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.72 |
744 |
8:18.85 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:21.36 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
718 |
8:24.84 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:31.64 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
690 |
8:31.61 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:26.87 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-04-2021 16:12:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 16:12.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.68 |
839 |
49.72 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
815 |
50.20 |
+0.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
797 |
50.58 |
+0.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
789 |
50.75 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.25 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
788 |
50.78 |
+1.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.77 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
785 |
50.85 |
+1.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.43 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
779 |
50.97 |
+1.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.34 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
768 |
51.22 |
+1.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
761 |
51.37 |
+1.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.54 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
757 |
51.47 |
+1.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
740 |
51.86 |
+2.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
731 |
52.07 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
730 |
52.09 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.72 |
729 |
52.12 |
+2.40 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
727 |
52.15 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.85 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
726 |
52.17 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
719 |
52.36 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.68 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
717 |
52.39 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.11 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
712 |
52.51 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.54 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
701 |
52.80 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.13 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
699 |
52.85 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
680 |
53.34 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
677 |
53.41 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.56 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.62 |
674 |
53.50 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
658 |
53.93 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.81 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
635 |
54.56 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.24 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:16.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.68 |
839 |
49.72 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
815 |
50.20 |
+0.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
797 |
50.58 |
+0.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
789 |
50.75 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.25 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
788 |
50.78 |
+1.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.77 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
785 |
50.85 |
+1.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.43 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
779 |
50.97 |
+1.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.34 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
768 |
51.22 |
+1.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
761 |
51.37 |
+1.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.54 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
757 |
51.47 |
+1.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
740 |
51.86 |
+2.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
731 |
52.07 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
730 |
52.09 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.72 |
729 |
52.12 |
+2.40 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
727 |
52.15 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.85 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
726 |
52.17 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
719 |
52.36 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.68 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
717 |
52.39 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.11 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
712 |
52.51 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.54 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
701 |
52.80 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.13 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
699 |
52.85 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.73 |
680 |
53.34 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
677 |
53.41 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.56 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.62 |
674 |
53.50 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
658 |
53.93 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.81 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
635 |
54.56 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.24 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:16.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.73 |
837 |
49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
833 |
49.84 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
818 |
50.14 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.58 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
793 |
50.68 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
787 |
50.79 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.78 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
784 |
50.87 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 17:45:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
772 |
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.22 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
753 |
51.56 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.47 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
750 |
51.62 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.97 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
737 |
51.93 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
732 |
52.05 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
727 |
52.15 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 17:45:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 17:46.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.73 |
837 |
49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
833 |
49.84 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
818 |
50.14 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.58 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
793 |
50.68 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
787 |
50.79 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.78 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
784 |
50.87 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.85 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 17:45:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
772 |
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.22 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
753 |
51.56 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.47 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
750 |
51.62 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.97 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
737 |
51.93 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
732 |
52.05 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
727 |
52.15 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 17:45:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 17:46.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
720 |
2:17.57 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.22 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
701 |
2:18.84 |
+1.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.31 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
700 |
2:18.87 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.17 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
697 |
2:19.09 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.45 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
694 |
2:19.29 |
+1.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.82 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
681 |
2:20.20 |
+2.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.43 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
646 |
2:22.66 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.46 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
621 |
2:24.52 |
+6.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.79 |
(+10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
617 |
2:24.85 |
+7.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.08 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.55 |
605 |
2:25.79 |
+8.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
602 |
2:26.02 |
+8.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
563 |
2:29.38 |
+11.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.08 |
(+9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
535 |
2:31.91 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.32 |
(+9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:30.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
720 |
2:17.57 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.22 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
701 |
2:18.84 |
+1.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.31 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
700 |
2:18.87 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.17 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
697 |
2:19.09 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.45 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
694 |
2:19.29 |
+1.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.82 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
681 |
2:20.20 |
+2.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.43 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
646 |
2:22.66 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.46 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
621 |
2:24.52 |
+6.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.79 |
(+10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
617 |
2:24.85 |
+7.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.08 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.55 |
605 |
2:25.79 |
+8.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
602 |
2:26.02 |
+8.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
563 |
2:29.38 |
+11.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.08 |
(+9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
535 |
2:31.91 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.32 |
(+9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:30.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
760 |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.57 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
724 |
2:17.31 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.09 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
723 |
2:17.38 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.84 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
704 |
2:18.62 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.20 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
703 |
2:18.68 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.87 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
681 |
2:20.15 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.29 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
694 |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.66 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
672 |
2:20.77 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.52 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
642 |
2:22.93 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.79 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
631 |
2:23.75 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
616 |
2:24.96 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.02 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
555 |
2:30.05 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 18:19.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
760 |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.57 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
724 |
2:17.31 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.09 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
723 |
2:17.38 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.84 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
704 |
2:18.62 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.20 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
703 |
2:18.68 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.87 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
681 |
2:20.15 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.29 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
694 |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.66 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
672 |
2:20.77 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.52 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
642 |
2:22.93 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.79 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
631 |
2:23.75 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
616 |
2:24.96 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.02 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
555 |
2:30.05 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 18:19.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
795 |
28.01 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
702 |
29.19 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
693 |
29.32 |
+1.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.60 |
686 |
29.41 |
+1.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
684 |
29.45 |
+1.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.65 |
678 |
29.53 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
670 |
29.65 |
+1.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
663 |
29.75 |
+1.74 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
656 |
29.86 |
+1.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
649 |
29.96 |
+1.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
640 |
30.10 |
+2.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
623 |
30.38 |
+2.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
612 |
30.56 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
608 |
30.62 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:30:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:30.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
795 |
28.01 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
702 |
29.19 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
693 |
29.32 |
+1.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.60 |
686 |
29.41 |
+1.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
684 |
29.45 |
+1.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.65 |
678 |
29.53 |
+1.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
670 |
29.65 |
+1.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
663 |
29.75 |
+1.74 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
656 |
29.86 |
+1.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
649 |
29.96 |
+1.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
640 |
30.10 |
+2.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
623 |
30.38 |
+2.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
612 |
30.56 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
608 |
30.62 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:30:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:30.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
784 |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
717 |
28.99 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
705 |
29.15 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
701 |
29.21 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.62 |
699 |
29.24 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
682 |
29.48 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:21:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
673 |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
645 |
30.03 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
644 |
30.04 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
643 |
30.05 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
643 |
30.06 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
633 |
30.21 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:21:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 18:21.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
784 |
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
717 |
28.99 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
705 |
29.15 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
701 |
29.21 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.62 |
699 |
29.24 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
682 |
29.48 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:21:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
27.97 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
673 |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
645 |
30.03 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
644 |
30.04 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
643 |
30.05 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
643 |
30.06 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
633 |
30.21 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:21:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 18:21.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
835 |
2:27.70 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.60 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
791 |
2:30.39 |
+2.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.64 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
785 |
2:30.74 |
+3.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.23 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
744 |
2:33.49 |
+5.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.33 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
737 |
2:33.97 |
+6.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.79 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
722 |
2:35.01 |
+7.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.18 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
704 |
2:36.37 |
+8.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.23 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
689 |
2:37.44 |
+9.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
676 |
2:38.46 |
+10.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.15 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
662 |
2:39.56 |
+11.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.33 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
659 |
2:39.82 |
+12.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.98 |
(+6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
632 |
2:42.08 |
+14.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.28 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:39.47 |
(-2:39.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:30:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:31.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
835 |
2:27.70 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.60 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
791 |
2:30.39 |
+2.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.64 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
785 |
2:30.74 |
+3.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.23 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
744 |
2:33.49 |
+5.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.33 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
737 |
2:33.97 |
+6.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.79 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
722 |
2:35.01 |
+7.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.18 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
704 |
2:36.37 |
+8.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.23 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
689 |
2:37.44 |
+9.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
676 |
2:38.46 |
+10.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.15 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
662 |
2:39.56 |
+11.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.33 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
659 |
2:39.82 |
+12.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.98 |
(+6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
632 |
2:42.08 |
+14.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.28 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:39.47 |
(-2:39.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 12:30:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 12:31.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
840 |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
838 |
2:27.54 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.70 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
819 |
2:28.67 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.74 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
752 |
2:32.95 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.49 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
740 |
2:33.79 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.97 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
705 |
2:36.29 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.01 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
726 |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.37 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
715 |
2:35.54 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.44 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
679 |
2:38.27 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.46 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
673 |
2:38.72 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.82 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
664 |
2:39.44 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.56 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
630 |
2:42.24 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.08 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 18:26.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
840 |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
838 |
2:27.54 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.70 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
819 |
2:28.67 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.74 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
752 |
2:32.95 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.49 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
740 |
2:33.79 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.97 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
705 |
2:36.29 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.01 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
726 |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.37 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
715 |
2:35.54 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.44 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
679 |
2:38.27 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.46 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
673 |
2:38.72 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.82 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
664 |
2:39.44 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.56 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
630 |
2:42.24 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.08 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 18:26.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Herrer - Direkte Finale |
|
|
|
4:16.34 |
|
|
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Taastrup, Danmark |
07-04-2019 |
|
|
|
|
|
4:25.23 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
|
Geneve, Schweiz |
20-07-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
786 |
4:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.30 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
730 |
4:30.71 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.57 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
722 |
4:31.80 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.10 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
700 |
4:34.62 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.35 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.71 |
633 |
4:43.94 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.46 |
(+11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 16:07:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 16:07.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Frisvømning Damer - Direkte finale |
|
|
|
4:14.61 |
|
|
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
|
Helsinki, Finland |
15-07-2010 |
|
|
|
|
|
4:03.98 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
London, GB |
29-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
811 |
4:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.37 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
794 |
4:15.34 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.74 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
757 |
4:19.43 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.90 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
745 |
4:20.75 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.60 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
743 |
4:21.06 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
717 |
4:24.10 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.99 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
717 |
4:24.18 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.73 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
715 |
4:24.32 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.19 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
713 |
4:24.65 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.62 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
710 |
4:24.97 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.57 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
709 |
4:25.17 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.13 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
707 |
4:25.37 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.58 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
701 |
4:26.18 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.19 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
698 |
4:26.52 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
692 |
4:27.21 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.78 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
688 |
4:27.84 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.03 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
684 |
4:28.25 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.55 |
(-10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
668 |
4:30.41 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.59 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
656 |
4:32.01 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.94 |
(+10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
649 |
4:33.04 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.82 |
(+9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 16:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 16:14.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
|
|
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
831 |
25.17 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.84 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.65 |
783 |
25.68 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.56 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
776 |
25.75 |
+0.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
765 |
25.87 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.65 |
759 |
25.94 |
+0.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
725 |
26.34 |
+1.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
704 |
26.60 |
+1.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
696 |
26.70 |
+1.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
685 |
26.85 |
+1.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
681 |
26.90 |
+1.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
678 |
26.94 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
675 |
26.98 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
670 |
27.05 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
645 |
27.39 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
644 |
27.40 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
634 |
27.54 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
633 |
27.56 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
596 |
28.12 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
580 |
28.37 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
575 |
28.45 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
573 |
28.49 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
560 |
28.70 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 11:48:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 11:48.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
|
|
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.66 |
831 |
25.17 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.84 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.65 |
783 |
25.68 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.56 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
776 |
25.75 |
+0.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
765 |
25.87 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.65 |
759 |
25.94 |
+0.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
725 |
26.34 |
+1.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
704 |
26.60 |
+1.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
696 |
26.70 |
+1.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
685 |
26.85 |
+1.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
681 |
26.90 |
+1.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
678 |
26.94 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
675 |
26.98 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
670 |
27.05 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.69 |
645 |
27.39 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
644 |
27.40 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
634 |
27.54 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
633 |
27.56 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
596 |
28.12 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
580 |
28.37 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
575 |
28.45 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
573 |
28.49 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
560 |
28.70 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 11:48:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 11:48.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
|
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
|
|
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
843 |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.62 |
794 |
25.56 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.68 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.62 |
791 |
25.59 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.94 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
784 |
25.67 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
729 |
26.30 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
711 |
26.51 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 17:42:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
|
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
|
|
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
705 |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
699 |
26.67 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
698 |
26.68 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
688 |
26.80 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
684 |
26.86 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.85 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
672 |
27.02 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 17:42:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 17:42.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
|
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
|
|
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
843 |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.62 |
794 |
25.56 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.68 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.62 |
791 |
25.59 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.94 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
784 |
25.67 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
729 |
26.30 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
711 |
26.51 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 17:42:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
|
25.19 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
|
|
23.75 |
|
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
705 |
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
699 |
26.67 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
698 |
26.68 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
688 |
26.80 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
684 |
26.86 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.85 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
672 |
27.02 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 17:42:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 17:42.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
|
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
22.93 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
842 |
23.58 |
|
|
|
QA |
Juniorrekord |
|
|
|
Entry time: 23.59 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
802 |
23.96 |
+0.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.33 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
780 |
24.19 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.21 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
751 |
24.50 |
+0.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
750 |
24.51 |
+0.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.25 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
745 |
24.56 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.71 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
741 |
24.61 |
+1.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
737 |
24.65 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.93 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
735 |
24.67 |
+1.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.58 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
710 |
24.96 |
+1.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.34 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
695 |
25.14 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.62 |
694 |
25.15 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
667 |
25.48 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.44 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
658 |
25.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
645 |
25.77 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.65 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 11:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 11:50.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
|
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
22.93 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
842 |
23.58 |
|
|
|
QA |
Juniorrekord |
|
|
|
Entry time: 23.59 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
802 |
23.96 |
+0.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.33 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
780 |
24.19 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.21 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
751 |
24.50 |
+0.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
750 |
24.51 |
+0.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.25 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
745 |
24.56 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.71 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
741 |
24.61 |
+1.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
737 |
24.65 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.93 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
735 |
24.67 |
+1.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.58 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
710 |
24.96 |
+1.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.34 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
695 |
25.14 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.62 |
694 |
25.15 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
667 |
25.48 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.44 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
658 |
25.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
645 |
25.77 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.65 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 11:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 11:50.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
|
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
22.93 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
831 |
23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.58 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
799 |
23.99 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.96 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
782 |
24.17 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
778 |
24.21 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
765 |
24.34 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
761 |
24.39 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.51 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:16:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
|
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
22.93 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
760 |
24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
742 |
24.59 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
736 |
24.66 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.67 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
727 |
24.76 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.15 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
720 |
24.84 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.61 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
662 |
25.55 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.14 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:16:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:16.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
|
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
22.93 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
831 |
23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.58 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
799 |
23.99 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.96 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
782 |
24.17 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
778 |
24.21 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
765 |
24.34 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.19 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
761 |
24.39 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.51 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:16:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
|
23.58 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
22.93 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
760 |
24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.56 |
742 |
24.59 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.58 |
736 |
24.66 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.67 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
727 |
24.76 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.15 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
720 |
24.84 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.61 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
662 |
25.55 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.14 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:16:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:16.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
754 |
2:18.53 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.31 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
739 |
2:19.44 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.87 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
720 |
2:20.71 |
+2.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.24 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
717 |
2:20.88 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.50 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
704 |
2:21.73 |
+3.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.98 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
702 |
2:21.88 |
+3.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.21 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
695 |
2:22.35 |
+3.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.10 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
679 |
2:23.48 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.70 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
678 |
2:23.50 |
+4.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.11 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
673 |
2:23.91 |
+5.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.82 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
670 |
2:24.07 |
+5.54 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
666 |
2:24.40 |
+5.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.32 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
665 |
2:24.49 |
+5.96 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.37 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
662 |
2:24.66 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.63 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
648 |
2:25.71 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.27 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
646 |
2:25.85 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.16 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
627 |
2:27.31 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.64 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
621 |
2:27.77 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.80 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
613 |
2:28.40 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.68 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
608 |
2:28.81 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.77 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
594 |
2:30.03 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.78 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 12:36:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 12:36.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
754 |
2:18.53 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.31 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
739 |
2:19.44 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.87 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
720 |
2:20.71 |
+2.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.24 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
717 |
2:20.88 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.50 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
704 |
2:21.73 |
+3.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.98 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
702 |
2:21.88 |
+3.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.21 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
695 |
2:22.35 |
+3.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.10 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
679 |
2:23.48 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.70 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
678 |
2:23.50 |
+4.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.11 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
673 |
2:23.91 |
+5.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.82 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
670 |
2:24.07 |
+5.54 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
666 |
2:24.40 |
+5.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.32 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
665 |
2:24.49 |
+5.96 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.37 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
662 |
2:24.66 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.63 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
648 |
2:25.71 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.27 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
646 |
2:25.85 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.16 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
627 |
2:27.31 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.64 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
621 |
2:27.77 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.80 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
613 |
2:28.40 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.68 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
608 |
2:28.81 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.77 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
594 |
2:30.03 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.78 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 12:36:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 12:36.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
|
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
779 |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.53 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
777 |
2:17.13 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.44 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
726 |
2:20.29 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.71 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
713 |
2:21.17 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.88 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
711 |
2:21.27 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.88 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
690 |
2:22.66 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.73 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:22:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
|
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
717 |
2:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.40 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
690 |
2:22.71 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.35 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
681 |
2:23.32 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.07 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
679 |
2:23.47 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.91 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
675 |
2:23.71 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.50 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
673 |
2:23.89 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.48 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:22:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:22.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
|
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
779 |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.53 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
777 |
2:17.13 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.44 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
726 |
2:20.29 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.71 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
713 |
2:21.17 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.88 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
711 |
2:21.27 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.88 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
690 |
2:22.66 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.73 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:22:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
|
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
717 |
2:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.40 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
690 |
2:22.71 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.35 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
681 |
2:23.32 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.07 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
679 |
2:23.47 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.91 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
675 |
2:23.71 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.50 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
673 |
2:23.89 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.48 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:22:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:22.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
26.36 |
|
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
|
Beograd, Serbien |
09-07-2011 |
|
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
795 |
25.90 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
752 |
26.39 |
+0.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
732 |
26.62 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
731 |
26.64 |
+0.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
707 |
26.93 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.17 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
707 |
26.93 |
+1.03 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
706 |
26.95 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
696 |
27.08 |
+1.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.55 |
689 |
27.16 |
+1.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
683 |
27.24 |
+1.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
665 |
27.49 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
657 |
27.60 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.63 |
654 |
27.64 |
+1.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.56 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
649 |
27.71 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
639 |
27.85 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.64 |
630 |
27.99 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 12:38:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 12:38.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
26.36 |
|
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
|
Beograd, Serbien |
09-07-2011 |
|
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
795 |
25.90 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
752 |
26.39 |
+0.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
732 |
26.62 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
731 |
26.64 |
+0.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.60 |
707 |
26.93 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.17 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
707 |
26.93 |
+1.03 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
706 |
26.95 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
696 |
27.08 |
+1.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.55 |
689 |
27.16 |
+1.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
683 |
27.24 |
+1.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
665 |
27.49 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
657 |
27.60 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.63 |
654 |
27.64 |
+1.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.56 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
649 |
27.71 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
639 |
27.85 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.64 |
630 |
27.99 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 12:38:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 12:38.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
26.29 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
765 |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
760 |
26.29 |
+0.05 |
|
Juniorrekord |
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
752 |
26.39 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
727 |
26.68 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
709 |
26.91 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
687 |
27.19 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:23:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
26.29 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
727 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
704 |
26.97 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.64 |
687 |
27.19 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
673 |
27.38 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
661 |
27.55 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
636 |
27.90 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:23:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:24.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
|
26.29 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
765 |
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
760 |
26.29 |
+0.05 |
|
Juniorrekord |
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.54 |
752 |
26.39 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
727 |
26.68 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
709 |
26.91 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.59 |
687 |
27.19 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:23:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
|
26.29 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Taastrup Svømmehal (DEN) |
21-04-2021 |
|
|
|
|
|
25.43 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
727 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.59 |
704 |
26.97 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
+0.64 |
687 |
27.19 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
673 |
27.38 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
661 |
27.55 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
636 |
27.90 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:23:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:24.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
823 |
2:09.97 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.40 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
741 |
2:14.55 |
+4.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.29 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
713 |
2:16.30 |
+6.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.97 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
708 |
2:16.66 |
+6.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.01 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
698 |
2:17.31 |
+7.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.13 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
644 |
2:21.01 |
+11.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.03 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
639 |
2:21.36 |
+11.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.82 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
626 |
2:22.38 |
+12.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.89 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
588 |
2:25.37 |
+15.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.09 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 11:13:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 11:13.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
823 |
2:09.97 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.40 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
741 |
2:14.55 |
+4.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.29 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
713 |
2:16.30 |
+6.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.97 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
708 |
2:16.66 |
+6.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.01 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
698 |
2:17.31 |
+7.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.13 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
644 |
2:21.01 |
+11.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.03 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
639 |
2:21.36 |
+11.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.82 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
626 |
2:22.38 |
+12.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.89 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
588 |
2:25.37 |
+15.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.09 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 11:13:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 11:13.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
839 |
2:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.97 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
756 |
2:13.70 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.55 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
740 |
2:14.66 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
723 |
2:15.71 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.31 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
690 |
2:17.84 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.66 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
649 |
2:20.67 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.36 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:27:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
632 |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.38 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
623 |
2:22.62 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.37 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:27:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:27.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
839 |
2:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.97 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
756 |
2:13.70 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.55 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
740 |
2:14.66 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
723 |
2:15.71 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.31 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
690 |
2:17.84 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.66 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
649 |
2:20.67 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.36 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:27:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
632 |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.38 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
623 |
2:22.62 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.37 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 18:27:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 18:27.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Frisvømning Herrer - Direkte finale |
|
|
|
3:53.78 |
|
|
|
|
2000 |
|
Helsinki, Finland |
04-07-2018 |
|
|
|
|
|
3:44.40 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom, Italien |
26-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
848 |
3:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.11 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer H. Andersen |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
847 |
3:52.57 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.10 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
847 |
3:52.57 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.64 |
(-10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
828 |
3:54.33 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.31 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.75 |
788 |
3:58.19 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.58 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
775 |
3:59.58 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.18 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
+0.68 |
748 |
4:02.40 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.19 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
734 |
4:03.91 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.33 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
727 |
4:04.64 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.82 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
722 |
4:05.29 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.04 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
710 |
4:06.62 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.91 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
706 |
4:07.14 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.04 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 16:07:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 16:07.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 800m Frisvømning Damer - Direkte Finale |
|
|
|
8:41.40 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Jamor, Portugal |
16-07-2004 |
|
|
|
|
|
8:15.92 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Rom, Italien |
01-08-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.56 |
753 |
8:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:59.16 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
739 |
8:56.08 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:45.76 |
(+10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
727 |
8:58.97 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:51.92 |
(+7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
714 |
9:02.18 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:02.26 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
710 |
9:03.39 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:09.67 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
686 |
9:09.48 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.66 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
685 |
9:09.88 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:08.61 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
684 |
9:10.07 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:59.20 |
(+10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
677 |
9:12.03 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:09.77 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
663 |
9:15.75 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
662 |
9:15.97 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:56.44 |
(+19.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 21-04-2021 16:18:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2021 16:18.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4x100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Danmark |
34 |
Danmark |
|
|
883 |
|
|
3:38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
|
26.02 |
54.43 |
|
|
|
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
|
25.76 |
54.82 |
|
|
|
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
|
26.00 |
54.71 |
|
|
|
2:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Beckmann |
1997 |
9778AG |
|
25.96 |
54.91 |
|
|
|
3:38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 17:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 17:49.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|