Results for Danish Open 2021 - Stævne 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
776 |
31.98 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
767 |
32.11 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
764 |
32.15 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
729 |
32.66 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
720 |
32.79 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
714 |
32.89 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
703 |
33.05 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
+0.74 |
701 |
33.09 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
700 |
33.10 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
699 |
33.12 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
680 |
33.42 |
+1.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
679 |
33.44 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
667 |
33.64 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
655 |
33.85 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
653 |
33.88 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
624 |
34.40 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 12:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 12:43.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|