Tulokset Østdanske Kortbane Mesterskab
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 28, 4X50m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT (1900) 1:37.42 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 1:42.00 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:44.30 | ||||||
Anders Jensen | 1987 | 26.86 | 26.86 | |||||||
Morten Klarskov | 1992 | 28.58 | 55.44 | |||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.20 | 1:20.64 | |||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 23.66 | 1:44.30 | |||||||
2 | Sigma Herrer 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:46.02 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Simon Panduro | 1988 | 29.87 | 56.32 | |||||||
Mads Jensen | 1991 | 25.88 | 1:22.20 | |||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 23.82 | 1:46.02 | |||||||
3 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 1:46.03 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Mathias Andersen | 1991 | 28.65 | 56.54 | |||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 25.75 | 1:22.29 | |||||||
Anders Blume | 1990 | 23.74 | 1:46.03 | |||||||
4 | Køge Herrer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:48.05 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 30.00 | 58.12 | |||||||
Christian Paaske | 1992 | 25.58 | 1:23.70 | |||||||
Christian Warm | 1992 | 24.35 | 1:48.05 | |||||||
5 | Kvik Mænd 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.33 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Emil Klingberg | 1987 | 28.36 | 55.66 | |||||||
Troels Johansson | 1992 | 27.29 | 1:22.95 | |||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 25.38 | 1:48.33 | |||||||
6 | Hold 1 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.48 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Harald Welling | 1993 | 30.65 | 59.41 | |||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 25.31 | 1:24.72 | |||||||
Peter Skotte | 1991 | 23.76 | 1:48.48 | |||||||
7 | Gsc Herrer | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:49.28 | ||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 31.11 | 58.97 | |||||||
Simon Westh | 1990 | 26.33 | 1:25.30 | |||||||
Thor Andersen | 1992 | 23.98 | 1:49.28 | |||||||
8 | Gti Herrer | 1992 | GTI | 1:49.47 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 30.49 | 58.02 | |||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 26.00 | 1:24.02 | |||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 25.45 | 1:49.47 | |||||||
9 | Sigma Herrer 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 1:49.94 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Andreas Olczyk | 1992 | 31.77 | 59.73 | |||||||
Andreas Ortmann | 1991 | 26.86 | 1:26.59 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 23.35 | 1:49.94 | |||||||
10 | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:50.06 | ||||||
Robert Barry | 1990 | 27.09 | 27.09 | |||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 31.53 | 58.62 | |||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 26.53 | 1:25.15 | |||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 24.91 | 1:50.06 | |||||||
11 | A6 Drenge | 1993 | A6 | 1:50.54 | ||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 31.71 | 59.24 | |||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 26.26 | 1:25.50 | |||||||
Frederik Fisker | 1994 | 25.04 | 1:50.54 | |||||||
12 | Herrer 1 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:51.14 | ||||||
Patrick Christensen | 1985 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Frederik Højholt | 1990 | 31.31 | 1:00.44 | |||||||
Thomas Lianee | 1985 | 25.87 | 1:26.31 | |||||||
Martin Bertelsen | 1989 | 24.83 | 1:51.14 | |||||||
13 | Helsingør Herrer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.93 | ||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Christopher Kok | 1992 | 31.68 | 59.37 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 27.18 | 1:26.55 | |||||||
Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 25.38 | 1:51.93 | |||||||
14 | Hold 2 Lyngby | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.11 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 31.65 | 1:01.66 | |||||||
Tom Døi | 1993 | 26.08 | 1:27.74 | |||||||
Marcus Pagh | 1993 | 25.37 | 1:53.11 | |||||||
15 | Gi40/hermes Herrer | 1980 | GI-40 Hermes | 1:53.44 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 30.61 | 1:00.01 | |||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 27.83 | 1:27.84 | |||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 25.60 | 1:53.44 | |||||||
16 | Kvik Drenge | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.54 | ||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Emil Sainis | 1992 | 31.95 | 1:02.04 | |||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 27.37 | 1:29.41 | |||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 25.13 | 1:54.54 | |||||||
17 | Køge Herrer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 1:54.64 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 30.84 | 1:00.71 | |||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.37 | 1:28.08 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 26.56 | 1:54.64 | |||||||
18 | Herrer 2 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:57.93 | ||||||
Alexander Lollike | 1993 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Mads Tuxen | 1992 | 34.06 | 1:05.28 | |||||||
Jeppe Jensen | 1992 | 27.75 | 1:33.03 | |||||||
Michael Nielsen | 1985 | 24.90 | 1:57.93 | |||||||
19 | Herrer 3 Sxllerxd | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:18.79 | ||||||
August Heegaard | 1997 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 38.23 | 1:15.22 | |||||||
Gustav H. Jørgensen | 1997 | 34.78 | 1:50.00 | |||||||
Thor Simonsen | 1997 | 28.79 | 2:18.79 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |