Resultater for Thisted Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 9 | 688 | 27.02 | 58.95 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 648 | 28.22 | 1:00.13 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 640 | 27.65 | 1:00.36 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 595 | 28.00 | 1:01.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Riemenschneider | 1989 | 557 | 30.13 | 1:03.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Nellermann | 1986 | 470 | 30.76 | 1:06.91 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Jonas Graversen | 1990 | 448 | 31.05 | 1:08.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Lisberg | 1986 | 440 | 31.66 | 1:08.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 403 | 33.81 | 1:10.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Jostad | 1992 | 9 | 589 | 28.50 | 1:02.07 | ||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Mathias Madsen | 1992 | 587 | 28.72 | 1:02.14 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 566 | 29.79 | 1:02.91 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Håkon Andersen | 1992 | 552 | 29.13 | 1:03.44 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 550 | 29.35 | 1:03.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 540 | 29.30 | 1:03.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 539 | 30.23 | 1:03.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 520 | 30.78 | 1:04.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Peter Lund Hansen | 1992 | 506 | 29.53 | 1:05.31 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Mads Hopff | 1993 | 491 | 30.30 | 1:05.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Martin B. Lund | 1992 | 480 | 30.68 | 1:06.43 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Aksel Øvern | 1993 | 473 | 30.52 | 1:06.77 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
13 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 472 | 30.61 | 1:06.84 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 469 | 30.82 | 1:06.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 467 | 32.88 | 1:07.04 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 440 | 31.85 | 1:08.41 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 417 | 31.92 | 1:09.67 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas S. Hansen | 1993 | 400 | 33.10 | 1:10.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Rask Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Klaus Christensen | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 9 | 588 | 28.99 | 1:02.11 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 511 | 30.28 | 1:05.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Felix Zähringer | 1994 | 488 | 30.37 | 1:06.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 457 | 32.49 | 1:07.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Didrik Nygård | 1994 | 445 | 32.59 | 1:08.13 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 443 | 31.51 | 1:08.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | 437 | 31.12 | 1:08.54 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Henanger | 1994 | 427 | 30.95 | 1:09.11 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 381 | 33.07 | 1:11.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | David Jensen | 1994 | 373 | 32.71 | 1:12.30 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Karsten Ovesen | 1994 | 281 | 36.15 | 1:19.48 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Frederik Boelt Larsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 9 | 536 | 30.18 | 1:04.07 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 494 | 29.36 | 1:05.84 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 476 | 30.68 | 1:06.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | 457 | 29.97 | 1:07.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Thomas K. Johansen | 1995 | 450 | 31.60 | 1:07.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus Thøgersen | 1995 | 443 | 31.18 | 1:08.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jannick Maesen | 1995 | 426 | 32.86 | 1:09.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 415 | 33.02 | 1:09.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 410 | 33.20 | 1:10.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 407 | 32.61 | 1:10.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Pedersen | 1995 | 405 | 32.06 | 1:10.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 404 | 32.66 | 1:10.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 386 | 34.20 | 1:11.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Janus Meinert | 1995 | 372 | 33.85 | 1:12.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin S. Madsen | 1995 | 371 | 33.36 | 1:12.44 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 353 | 34.41 | 1:13.59 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Mathias Petersen | 1995 | 340 | 33.51 | 1:14.54 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Lund | 1995 | 266 | 37.96 | 1:20.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
19 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 216 | 40.92 | 1:26.69 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 9 | 475 | 30.88 | 1:06.68 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Armin Porobic | 1996 | 473 | 30.69 | 1:06.76 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander Andersen | 1996 | 454 | 30.53 | 1:07.68 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 450 | 31.77 | 1:07.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 338 | 34.87 | 1:14.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Max Tellefsen | 1996 | 303 | 37.11 | 1:17.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Peter Birk | 1996 | 276 | 37.90 | 1:19.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Munkholm | 1996 | 270 | 37.90 | 1:20.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Moritz | 1996 | 257 | 36.21 | 1:21.82 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
10 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 256 | 37.88 | 1:21.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Fuglesang | 1996 | 254 | 37.44 | 1:22.19 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 236 | 40.72 | 1:24.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | 227 | 40.39 | 1:25.25 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 226 | 39.37 | 1:25.43 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Morten Jæger | 1996 | 219 | 42.68 | 1:26.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 196 | 44.17 | 1:29.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Vitus Mathiasen | 1996 | 182 | 40.31 | 1:31.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Warndahl | 1996 | 128 | 51.67 | 1:43.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Ralf Fagerstrøm | 1996 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alex Terp | 1997 | 9 | 347 | 34.75 | 1:14.06 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 308 | 35.42 | 1:17.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 306 | 36.09 | 1:17.25 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 300 | 36.31 | 1:17.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simen Halse Larsen | 1997 | 288 | 35.20 | 1:18.83 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Jacob S. Madsen | 1998 | 266 | 37.38 | 1:20.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Emil Hougesen | 1997 | 254 | 39.93 | 1:22.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Gustav Yde | 2000 | 210 | 40.83 | 1:27.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Daniel Pallesen | 1998 | 204 | 43.42 | 1:28.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Mads Storgaard | 1998 | 199 | 42.11 | 1:29.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 194 | 44.90 | 1:29.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Dennis Madsen | 1997 | 170 | 42.29 | 1:33.85 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
13 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 152 | 44.42 | 1:37.40 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Thomas N Poulsen | 2000 | 88 | 55.92 | 1:56.80 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Håkon B Lund | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Jens Bach | 1997 | DSQ | en hånd v. 50m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Levisen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Morten Thomsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 844 | 29.20 | 1:02.80 | Stævnerekord | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 716 | 29.81 | 1:06.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 663 | 30.82 | 1:08.07 | |||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 663 | 31.26 | 1:08.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktoria S. Løken | 1991 | 649 | 32.24 | 1:08.54 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oona Ovesen | 1992 | 636 | 31.43 | 1:09.02 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Emma Isdahl | 1992 | 619 | 32.10 | 1:09.64 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 617 | 33.63 | 1:09.72 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Svensson | 1991 | 609 | 31.87 | 1:10.02 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 603 | 33.03 | 1:10.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 586 | 34.02 | 1:10.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Janni Overgaard | 1993 | 582 | 32.48 | 1:11.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Philipsen | 1992 | 544 | 35.22 | 1:12.69 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Runa Dalby | 1993 | 529 | 33.16 | 1:13.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Linn Hege Laudal | 1989 | 527 | 34.74 | 1:13.49 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
16 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 526 | 34.59 | 1:13.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Kamilla Malczynska | 1993 | 525 | 34.88 | 1:13.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Kristin E Johnson | 1993 | 456 | 35.35 | 1:17.08 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Arberesha Veliqi | 1993 | 425 | 36.51 | 1:18.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 410 | 36.26 | 1:19.88 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 392 | 36.28 | 1:21.08 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
22 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 391 | 38.88 | 1:21.14 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
23 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 320 | 41.31 | 1:26.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Jeannie Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 9 | 719 | 30.33 | 1:06.26 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Freja Østergaard | 1995 | 652 | 30.75 | 1:08.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 542 | 33.35 | 1:12.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 528 | 33.20 | 1:13.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Tolstrup | 1995 | 521 | 33.44 | 1:13.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 511 | 33.83 | 1:14.24 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Helle Kjær | 1994 | 507 | 35.48 | 1:14.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 503 | 36.03 | 1:14.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1994 | 488 | 34.17 | 1:15.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 487 | 35.16 | 1:15.43 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 486 | 35.73 | 1:15.48 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 478 | 36.75 | 1:15.90 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Camilla Munk | 1994 | 456 | 35.60 | 1:17.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Gøttler | 1995 | 449 | 36.34 | 1:17.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 447 | 34.76 | 1:17.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Anna Jessen | 1995 | 440 | 36.79 | 1:18.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elise Fjeldstad | 1995 | 426 | 36.91 | 1:18.88 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 412 | 35.90 | 1:19.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Funch | 1995 | 406 | 37.61 | 1:20.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 396 | 37.93 | 1:20.80 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Elise Guldhav | 1995 | 372 | 39.07 | 1:22.50 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
22 | Christina Nielsen | 1995 | 348 | 39.34 | 1:24.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
23 | Elisabeth Friis | 1995 | 345 | 39.55 | 1:24.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Silje I Øyen | 1995 | 322 | 41.39 | 1:26.57 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Janni Bach | 1994 | 321 | 40.15 | 1:26.67 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
26 | Amalie Vinther | 1995 | 267 | 43.42 | 1:32.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 709 | 31.86 | 1:06.57 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Amalie Thorstensen | 1996 | 630 | 32.21 | 1:09.24 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 616 | 32.63 | 1:09.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 555 | 32.11 | 1:12.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 542 | 33.91 | 1:12.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 500 | 35.33 | 1:14.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marte Stamland | 1996 | 496 | 33.66 | 1:14.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 493 | 35.63 | 1:15.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sanne Lindblad | 1996 | 455 | 36.43 | 1:17.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ina A. Steinsland | 1996 | 443 | 36.22 | 1:17.83 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Asta Blanch | 1996 | 441 | 35.69 | 1:17.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ine Rist Jensen | 1996 | 428 | 36.73 | 1:18.75 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
13 | Celine Drivsholm | 1996 | 407 | 37.20 | 1:20.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 406 | 36.51 | 1:20.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 406 | 37.79 | 1:20.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 405 | 37.52 | 1:20.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tine Christensen | 1996 | 390 | 38.24 | 1:21.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Solveig Lund | 1996 | 384 | 38.34 | 1:21.67 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Johanne Ausland | 1996 | 381 | 37.73 | 1:21.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Julie Storgaard | 1996 | 368 | 39.72 | 1:22.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Nina Jørgensen | 1996 | 366 | 40.79 | 1:23.00 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Line Hatting | 1996 | 353 | 39.27 | 1:23.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nanna Ovesen | 1996 | 347 | 38.67 | 1:24.45 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 339 | 39.90 | 1:25.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Ida Helene Hustad | 1996 | 335 | 39.48 | 1:25.49 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
26 | Tashia Lundvig | 1996 | 333 | 40.25 | 1:25.62 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 262 | 45.13 | 1:32.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Katrine M. Borum | 1996 | 249 | 47.30 | 1:34.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
29 | Emma Klitnæs | 1996 | 227 | 46.23 | 1:37.28 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
30 | Amalie Lind | 1996 | 217 | 47.09 | 1:38.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Mathilde Thusgaard | 1996 | DSQ | 1 hånd i veding v25m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 9 | 483 | 35.28 | 1:15.62 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 483 | 34.10 | 1:15.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | 451 | 35.40 | 1:17.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Levisen | 1997 | 431 | 37.43 | 1:18.58 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 407 | 37.35 | 1:20.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
6 | Mette H Larsen | 1997 | 382 | 38.55 | 1:21.80 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 358 | 40.76 | 1:23.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Ida Jordan | 1997 | 356 | 38.71 | 1:23.73 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 352 | 38.74 | 1:24.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 325 | 39.62 | 1:26.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 317 | 41.69 | 1:27.07 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 304 | 41.18 | 1:28.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sabina Christensen | 1997 | 285 | 42.16 | 1:30.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Silje Skogli | 1997 | 284 | 43.18 | 1:30.27 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Ine Famestad | 1997 | 275 | 42.13 | 1:31.27 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Ida Køhl Berg | 1997 | 255 | 45.11 | 1:33.54 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Laura Skovby | 1997 | 246 | 45.38 | 1:34.70 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 9 | 413 | 37.26 | 1:19.67 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 406 | 36.83 | 1:20.16 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 389 | 39.00 | 1:21.30 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 386 | 39.46 | 1:21.49 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 381 | 37.09 | 1:21.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Mathilde Opheim | 1998 | 355 | 40.41 | 1:23.79 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
7 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 336 | 38.78 | 1:25.33 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
8 | Malene Tørnkvist | 1998 | 335 | 40.40 | 1:25.49 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Oda Tørnkvist | 1998 | 316 | 41.49 | 1:27.11 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 316 | 40.49 | 1:27.13 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 308 | 38.32 | 1:27.87 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Heidi Larsen | 1998 | 242 | 43.01 | 1:35.24 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Vicki Jensen | 1998 | 229 | 46.22 | 1:37.02 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martha Moeslund | 1998 | 221 | 45.35 | 1:38.12 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Louise Heiberg | 1998 | 221 | 45.80 | 1:38.20 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Isabella Pedersen | 1998 | 208 | 44.54 | 1:40.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Sophia Jensen | 1998 | 167 | 46.53 | 1:47.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Annemette B. Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla M Kristensen | 1998 | DSQ | vending på mave i ry | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 9 | 285 | 43.42 | 1:30.14 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 283 | 41.11 | 1:30.43 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 236 | 44.41 | 1:36.05 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 232 | 45.86 | 1:36.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 222 | 46.77 | 1:38.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca Pallesen | 2000 | 203 | 48.97 | 1:40.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Mathilde Hedemand | 1999 | 187 | 49.75 | 1:43.74 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
8 | Michelle Pedersen | 2000 | 177 | 50.65 | 1:45.66 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | 174 | 50.68 | 1:46.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Christensen | 1999 | 172 | 51.16 | 1:46.82 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
11 | Gitta Nielsen | 1999 | 112 | 59.77 | 2:03.27 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 9 | 718 | 29.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 652 | 30.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 592 | 31.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Møller | 1991 | 571 | 31.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Lisberg | 1986 | 551 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Kristian Nygård | 1991 | 514 | 32.96 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 393 | 36.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Jostad | 1992 | 569 | 31.88 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 547 | 32.29 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Tracey | 1993 | 544 | 32.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Larsen | 1993 | 499 | 33.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Håkon Andersen | 1992 | 496 | 33.36 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Martin B. Lund | 1992 | 487 | 33.57 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 486 | 33.59 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 456 | 34.32 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 416 | 35.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Mads Hopff | 1993 | 416 | 35.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Øystein Jørgensen | 1993 | 402 | 35.78 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 364 | 37.00 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Alexander T. Asdal | 1992 | 363 | 37.02 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
- | Morten Rask Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Gerrard | 1994 | 9 | 498 | 33.33 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Didrik Nygård | 1994 | 494 | 33.40 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Larsen | 1994 | 470 | 33.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 450 | 34.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | 430 | 35.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | David Jensen | 1994 | 323 | 38.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Stian Frestad | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 463 | 34.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannick Maesen | 1995 | 458 | 34.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Kjær | 1995 | 449 | 34.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas K. Johansen | 1995 | 437 | 34.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 431 | 34.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 427 | 35.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 411 | 35.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Voetmann | 1995 | 407 | 35.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 395 | 36.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Janus Meinert | 1995 | 361 | 37.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michael R. Olesen | 1995 | 324 | 38.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Mads Lund | 1995 | 318 | 38.71 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
13 | Emil Buur Persson | 1995 | 299 | 39.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
14 | Mathias Petersen | 1995 | 279 | 40.41 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 195 | 45.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 9 | 454 | 34.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 426 | 35.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sander Andersen | 1996 | 374 | 36.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 322 | 38.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Munkholm | 1996 | 318 | 38.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Birk | 1996 | 281 | 40.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 278 | 40.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Jæger | 1996 | 255 | 41.65 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Max Tellefsen | 1996 | 253 | 41.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 242 | 42.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marc Ochsendorf | 1996 | 240 | 42.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Victor Moritz | 1996 | 214 | 44.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 181 | 46.71 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 169 | 47.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Warndahl | 1996 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Løvberg | 1997 | 350 | 37.49 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 329 | 38.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Vestergaard | 1997 | 324 | 38.47 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 300 | 39.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 285 | 40.14 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
6 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 258 | 41.51 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 227 | 43.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | 194 | 45.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Mads Storgaard | 1998 | 191 | 45.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 190 | 45.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marcus Boesen | 1999 | 187 | 46.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 173 | 47.38 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Gustav Yde | 2000 | 170 | 47.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 155 | 49.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 141 | 50.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Jonathan Nielsen | 1997 | 135 | 51.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Pedersen | 1997 | 113 | 54.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
18 | Thomas N Poulsen | 2000 | 85 | 1:00.04 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
19 | Kristian Bertelsen | 1999 | 57 | 1:08.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 57 | 1:08.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Hougesen | 1997 | DSQ | flyben ved 25 m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 728 | 29.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 653 | 30.44 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 596 | 31.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Jostad | 1992 | 594 | 31.41 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
5 | Mads Møller | 1991 | 593 | 31.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 560 | 32.05 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Tracey | 1993 | 551 | 32.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Lisberg | 1986 | 543 | 32.38 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Larsen | 1994 | 538 | 32.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Gerrard | 1994 | 535 | 32.54 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Didrik Nygård | 1994 | 518 | 32.89 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | 469 | 33.99 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas K. Johansen | 1995 | 461 | 34.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 458 | 34.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | 448 | 34.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 440 | 34.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Løbssponsor: Thisted Rengøring |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 485 | 33.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 453 | 34.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Mathias Beck | 1996 | 392 | 36.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Løvberg | 1997 | 386 | 36.27 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Munkholm | 1996 | 348 | 37.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alex Terp | 1997 | 311 | 39.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper Vestergaard | 1997 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Jacob Pedersen | 1997 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 99 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 665 | 34.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 664 | 34.35 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 641 | 34.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 618 | 35.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marie Philipsen | 1992 | 578 | 35.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 564 | 36.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Kamilla Malczynska | 1993 | 557 | 36.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Amalie Stage | 1993 | 485 | 38.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 462 | 38.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 396 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
11 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 370 | 41.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Arberesha Veliqi | 1993 | 346 | 42.67 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 300 | 44.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 574 | 36.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Kjær | 1994 | 564 | 36.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | 560 | 36.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 494 | 37.92 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Iben Nielsen | 1994 | 492 | 37.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 476 | 38.38 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Camilla Munk | 1994 | 469 | 38.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 459 | 38.84 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 434 | 39.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elise Fjeldstad | 1995 | 427 | 39.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Elise Guldhav | 1995 | 382 | 41.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Silje I Øyen | 1995 | 349 | 42.58 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Marte Fjellet | 1995 | 338 | 43.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Ingunn E Johnson | 1995 | 317 | 43.97 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 291 | 45.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Elisabeth Friis | 1995 | 280 | 45.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Therese Kleppe | 1994 | 269 | 46.45 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Amalie Vinther | 1995 | 211 | 50.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 631 | 34.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 579 | 35.95 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 576 | 36.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 559 | 36.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 547 | 36.64 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Guro Aas | 1996 | 522 | 37.21 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Randi Larsen | 1996 | 474 | 38.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tashia Lundvig | 1996 | 413 | 40.24 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 405 | 40.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 394 | 40.87 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Ine Rist Jensen | 1996 | 375 | 41.57 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
12 | Nina Jørgensen | 1996 | 374 | 41.61 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 327 | 43.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 312 | 44.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Johanne Ausland | 1996 | 304 | 44.56 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Nanna Ovesen | 1996 | 302 | 44.65 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 273 | 46.21 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Katrine M. Borum | 1996 | 255 | 47.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
19 | Amalie Lind | 1996 | 238 | 48.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 225 | 49.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Emma Klitnæs | 1996 | 182 | 52.86 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 418 | 40.09 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 409 | 40.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 399 | 40.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Mette H Larsen | 1997 | 328 | 43.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 317 | 43.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 295 | 45.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Silje Skogli | 1997 | 292 | 45.18 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | 284 | 45.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 282 | 45.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 280 | 45.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sabina Christensen | 1997 | 250 | 47.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Ida Køhl Berg | 1997 | 234 | 48.61 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Lise Rasmussen | 1997 | 217 | 49.85 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Zora Pataki | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 9 | 383 | 41.26 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Mathilde Opheim | 1998 | 381 | 41.34 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 365 | 41.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oda Tørnkvist | 1998 | 312 | 44.17 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 311 | 44.23 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 278 | 45.93 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 275 | 46.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Anne Tollerup | 1998 | 266 | 46.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 247 | 47.77 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | 234 | 48.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vicki Jensen | 1998 | 205 | 50.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martha Moeslund | 1998 | 198 | 51.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
13 | Louise Heiberg | 1998 | 177 | 53.36 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 167 | 54.40 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Sophia Jensen | 1998 | 119 | 1:00.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Annemette B. Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Stoebner | 1998 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 267 | 46.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristina Ladefoged | 2000 | 216 | 49.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
3 | Caroline Christensen | 1999 | 215 | 50.06 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Mathilde Hedemand | 1999 | 195 | 51.65 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Signe Kragh | 1999 | 195 | 51.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 189 | 52.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Rebecca Pallesen | 2000 | 170 | 54.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | 168 | 54.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | 159 | 55.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | 137 | 58.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | 123 | 1:00.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilia Nielsen | 2000 | 89 | 1:07.24 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 697 | 33.80 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 687 | 33.96 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 661 | 34.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 626 | 35.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 621 | 35.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Philipsen | 1992 | 579 | 35.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Helle Kjær | 1994 | 560 | 36.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 554 | 36.49 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 679 | 34.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 590 | 35.73 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 589 | 35.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 569 | 36.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 549 | 36.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Guro Aas | 1996 | 514 | 37.42 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Sofie Reisænen | 1997 | 482 | 38.22 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Randi Larsen | 1996 | 470 | 38.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 404 | 40.55 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Mathilde Opheim | 1998 | 394 | 40.89 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 389 | 41.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 359 | 42.15 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Oda Tørnkvist | 1998 | 343 | 42.80 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 308 | 44.36 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 286 | 45.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | 266 | 46.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Løbssponsor: Den bette tømrer |
Stævnerekord: Jacob Carstensen, 8.09.07, West Swim, 1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 9 | 796 | 58.57 | 2:00.18 | 3:01.88 | 4:03.59 | 8:12.37 | |
West Swim Esbjerg | 5:06.00 | 6:09.21 | 7:12.17 | |||||||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | 762 | 1:01.01 | 2:03.97 | 3:06.38 | 4:09.12 | 8:19.44 | ||
West Swim Esbjerg | 5:12.26 | 6:15.65 | 7:19.04 | |||||||
3 | Christian Thorsen | 1991 | 712 | 1:01.12 | 2:05.42 | 3:10.67 | 4:16.00 | 8:31.03 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:20.88 | 6:25.13 | 7:28.97 | |||||||
4 | Chris Christensen | 1988 | 699 | 58.31 | 2:01.54 | 3:07.08 | 4:13.22 | 8:34.23 | ||
West Swim Esbjerg | 5:19.97 | 6:26.47 | 7:31.92 | |||||||
5 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 693 | 1:01.12 | 2:05.78 | 3:11.11 | 4:16.66 | 8:35.54 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:22.01 | 6:27.66 | 7:33.23 | |||||||
6 | Mikkel Knudsen | 1990 | 680 | 1:01.57 | 2:05.76 | 3:10.03 | 4:15.38 | 8:38.84 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:21.13 | 6:26.44 | 7:32.92 | |||||||
7 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 679 | 1:01.70 | 2:07.38 | 3:13.09 | 4:18.33 | 8:39.16 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:23.99 | 6:29.66 | 7:35.50 | |||||||
8 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 670 | 1:01.01 | 2:05.56 | 3:11.42 | 4:17.41 | 8:41.48 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:23.61 | 6:30.35 | 7:36.35 | |||||||
9 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 660 | 1:01.59 | 2:06.68 | 3:12.07 | 4:17.97 | 8:44.09 | ||
Elverum Svømming | 5:24.05 | 6:30.84 | 7:37.62 | |||||||
10 | Kristian Nygård | 1991 | 615 | 1:03.63 | 2:11.08 | 3:19.44 | 4:27.88 | 8:56.58 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:36.17 | 6:43.94 | 7:51.56 | |||||||
11 | Lars Rugsveen | 1994 | 605 | 1:01.49 | 2:08.77 | 3:16.94 | 4:25.09 | 8:59.55 | ||
Elverum Svømming | 5:34.68 | 6:43.53 | 7:52.59 | |||||||
12 | Sindre Eilertsen | 1990 | 595 | 1:02.70 | 2:09.25 | 3:16.46 | 4:24.74 | 9:02.34 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:34.56 | 6:44.13 | 7:53.74 | |||||||
13 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 593 | 1:03.72 | 2:11.49 | 3:19.76 | 4:28.50 | 9:03.17 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:36.76 | 6:45.48 | 7:55.14 | |||||||
14 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 591 | 1:02.66 | 2:09.54 | 3:18.38 | 4:27.40 | 9:03.84 | ||
Kristiansand Svømmealli | 5:36.02 | 6:45.21 | 7:54.94 | |||||||
15 | Eirik Nielsen | 1995 | 575 | 1:04.03 | 2:12.86 | 3:21.82 | 4:32.24 | 9:08.80 | ||
Poseidon | 5:41.83 | 6:52.05 | 8:02.76 | |||||||
16 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 535 | 1:02.04 | 2:11.12 | 3:21.94 | 4:33.66 | 9:21.99 | ||
Ikast Svømmeklub | 5:46.40 | 6:58.11 | 8:10.76 | |||||||
17 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 510 | 1:05.78 | 2:17.98 | 3:30.64 | 4:43.73 | 9:31.11 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:56.00 | 7:10.47 | 8:22.71 | |||||||
18 | Thomas S. Hansen | 1993 | 508 | 1:07.83 | 2:20.64 | 3:33.76 | 4:47.66 | 9:31.69 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:00.05 | 7:11.94 | 8:22.78 | |||||||
19 | Kasper Sørensen | 1994 | 506 | 1:05.95 | 2:16.82 | 3:27.67 | 4:39.27 | 9:32.41 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:52.26 | 7:06.67 | 8:22.15 | |||||||
20 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 504 | 1:06.20 | 2:16.96 | 3:28.82 | 4:42.28 | 9:33.42 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:56.11 | 7:10.80 | 8:23.61 | |||||||
21 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 500 | 1:06.94 | 2:18.08 | 3:29.88 | 4:42.99 | 9:34.77 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:55.85 | 7:10.11 | 8:23.91 | |||||||
22 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 474 | 1:07.61 | 2:20.25 | 3:33.22 | 4:47.27 | 9:45.31 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:02.28 | 7:14.38 | 8:30.18 | |||||||
- | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Weis | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 8.53.20, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 9 | 777 | 1:04.41 | 2:11.06 | 3:18.06 | 4:25.53 | 8:52.28 | |
Aalborg Svømmeklub | 5:32.61 | 6:39.82 | 7:47.77 | |||||||
2 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 775 | 1:05.27 | 2:12.06 | 3:18.65 | 4:25.85 | 8:52.62 | ||
West Swim Esbjerg | 5:32.63 | 6:39.81 | 7:47.01 | |||||||
3 | Ingrid N. Knutzen | 1991 | 714 | 1:06.67 | 2:16.13 | 3:25.29 | 4:29.95 | 9:07.36 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:42.80 | 6:51.15 | 7:59.28 | |||||||
4 | Gina B. Andersen | 1990 | 677 | 1:06.26 | 2:15.77 | 3:25.75 | 4:36.56 | 9:17.21 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:47.48 | 6:58.26 | 8:09.05 | |||||||
5 | Pernille Moth | 1994 | 647 | 1:08.45 | 2:20.33 | 3:32.58 | 4:44.87 | 9:25.74 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:56.11 | 7:08.44 | 8:19.29 | |||||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | 646 | 1:07.96 | 2:19.63 | 3:31.57 | 4:43.87 | 9:26.11 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:55.34 | 7:06.40 | 8:18.23 | |||||||
7 | Christine M. Pedersen | 1993 | 629 | 1:07.10 | 2:17.81 | 3:29.08 | 4:41.08 | 9:31.04 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:53.42 | 7:06.76 | 8:19.94 | |||||||
8 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 628 | 1:08.64 | 2:20.27 | 3:31.93 | 4:43.74 | 9:31.34 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:55.59 | 7:07.61 | 8:20.03 | |||||||
9 | Julie Rønningsen | 1994 | 625 | 1:07.73 | 2:18.74 | 3:30.61 | 4:43.12 | 9:32.41 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 5:55.79 | 7:08.51 | 8:22.05 | |||||||
10 | Freja Østergaard | 1995 | 613 | 1:07.40 | 2:19.52 | 3:32.56 | 4:45.51 | 9:36.01 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:58.32 | 7:11.72 | 8:24.96 | |||||||
11 | Janni Overgaard | 1993 | 597 | 1:08.10 | 2:20.10 | 3:34.38 | 4:47.31 | 9:41.05 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:01.61 | 7:16.10 | 8:30.35 | |||||||
12 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 594 | 1:08.69 | 2:21.67 | 3:34.98 | 4:48.46 | 9:42.12 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:02.19 | 7:15.54 | 8:28.98 | |||||||
13 | Andrine Davidsen | 1995 | 594 | 1:09.15 | 2:22.08 | 3:35.60 | 4:49.78 | 9:42.14 | ||
Lambertseter Svømmeklub | 6:03.37 | 7:17.39 | 8:30.67 | |||||||
14 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 578 | 1:09.31 | 2:22.55 | 3:35.45 | 4:49.74 | 9:47.26 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:04.37 | 7:19.18 | 8:33.89 | |||||||
15 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 575 | 1:07.88 | 2:20.24 | 3:34.59 | 4:50.63 | 9:48.39 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:07.58 | 7:22.48 | 8:37.28 | |||||||
16 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 572 | 1:08.58 | 2:21.54 | 3:35.86 | 4:50.43 | 9:49.33 | ||
West Swim Esbjerg | 6:04.67 | 7:19.77 | 8:35.97 | |||||||
17 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 572 | 1:11.74 | 2:27.38 | 3:43.21 | 4:58.99 | 9:49.47 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:12.25 | 7:25.87 | 8:39.60 | |||||||
18 | Pernille Rasmussen | 1996 | 571 | 1:07.25 | 2:20.58 | 3:35.78 | 4:50.40 | 9:49.71 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:06.39 | 7:22.68 | 8:37.29 | |||||||
19 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 562 | 1:12.82 | 2:28.47 | 3:43.77 | 4:58.61 | 9:52.73 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:12.95 | 7:28.53 | 8:41.58 | |||||||
20 | Sarah Dahlquist | 1995 | 560 | 1:11.02 | 2:25.90 | 3:40.68 | 4:55.81 | 9:53.71 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:10.80 | 7:25.92 | 8:41.47 | |||||||
21 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 525 | 1:12.87 | 2:28.67 | 3:44.47 | 4:59.97 | 10:06.62 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:16.21 | 7:33.33 | 8:50.66 | |||||||
22 | Laura Funch | 1995 | 442 | 1:14.41 | 2:35.38 | 3:56.43 | 5:18.18 | 10:42.24 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:39.45 | 8:01.10 | 9:22.48 | |||||||
- | Line Jørgensen Bruun | 1995 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Gøttler | 1995 | DNF | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 9 | 660 | 26.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 640 | 26.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 623 | 27.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 575 | 27.88 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 523 | 28.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Johan Lisberg | 1986 | 383 | 31.91 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 589 | 27.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 580 | 27.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | 501 | 29.18 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Håkon Andersen | 1992 | 464 | 29.95 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Martin B. Lund | 1992 | 458 | 30.07 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 449 | 30.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Søren Larsen | 1993 | 447 | 30.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Aksel Øvern | 1993 | 434 | 30.62 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 363 | 32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 276 | 35.59 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Klaus Christensen | 1993 | 264 | 36.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Morten Rask Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Tang Christians | 1994 | 9 | 561 | 28.11 | |||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
2 | Felix Zähringer | 1994 | 458 | 30.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 433 | 30.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Kristian Henanger | 1994 | 418 | 31.01 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Jensen | 1994 | 280 | 35.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Stian Frestad | 1994 | DSQ | svømning på maven | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 485 | 29.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 458 | 30.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 452 | 30.20 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 389 | 31.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 383 | 31.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Johansen | 1995 | 342 | 33.15 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Lars Broby Foss | 1995 | 341 | 33.17 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Mathias Petersen | 1995 | 337 | 33.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 335 | 33.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin S. Madsen | 1995 | 300 | 34.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 295 | 34.84 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Michael Kjær | 1995 | 289 | 35.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 276 | 35.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 160 | 42.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 153 | 43.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 9 | 427 | 30.78 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 375 | 32.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | 368 | 32.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 352 | 32.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | 323 | 33.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Moritz | 1996 | 313 | 34.14 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 306 | 34.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 272 | 35.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 263 | 36.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Munkholm | 1996 | 234 | 37.59 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Fuglesang | 1996 | 230 | 37.81 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Max Tellefsen | 1996 | 211 | 38.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Peter Birk | 1996 | 207 | 39.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Lennø | 1996 | 188 | 40.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Vitus Mathiasen | 1996 | 185 | 40.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 166 | 42.15 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 135 | 45.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Warndahl | 1996 | 78 | 54.35 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Johan Christensen | 1996 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Tobias M. Kristensen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 359 | 32.62 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 316 | 34.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Løvberg | 1997 | 315 | 34.08 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 295 | 34.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bach | 1997 | 280 | 35.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Jens Nielsen | 1997 | 259 | 36.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 241 | 37.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Terp Olesen | 1999 | 233 | 37.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 200 | 39.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob S. Madsen | 1998 | 198 | 39.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Gustav Yde | 2000 | 196 | 39.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Mads Storgaard | 1998 | 185 | 40.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 175 | 41.42 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
14 | Emil Bonderup | 1998 | 175 | 41.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Jonathan Nielsen | 1997 | 152 | 43.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 132 | 45.58 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
17 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 127 | 46.14 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
18 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 115 | 47.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thomas N Poulsen | 2000 | 91 | 51.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Mikkel Pedersen | 1997 | 86 | 52.56 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
21 | Malthe Levisen | 2001 | 83 | 53.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
22 | Kristian Bertelsen | 1999 | 48 | 1:03.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | svøm på maven 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 688 | 26.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 662 | 26.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 621 | 27.17 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 619 | 27.20 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 618 | 27.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 585 | 27.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 537 | 28.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Peter Lund Hansen | 1992 | 511 | 28.99 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Tang Christians | 1994 | 583 | 27.74 | ||||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | 508 | 29.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Felix Zähringer | 1994 | 476 | 29.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 463 | 29.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 459 | 30.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Henanger | 1994 | 449 | 30.28 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 441 | 30.46 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 397 | 31.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Løbssponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 459 | 30.06 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 397 | 31.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Mathias Beck | 1996 | 379 | 32.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Håkon B Lund | 1997 | 378 | 32.07 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | 357 | 32.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | 333 | 33.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Løvberg | 1997 | 324 | 33.75 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Thomsen | 1997 | 301 | 34.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 99 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 9 | 767 | 29.11 | Stævnerekord | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 644 | 30.86 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 638 | 30.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Runa Dalby | 1993 | 630 | 31.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christine M. Pedersen | 1993 | 626 | 31.15 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 624 | 31.19 | ||||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
7 | Line Løvberg | 1991 | 618 | 31.29 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Svensson | 1991 | 592 | 31.74 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Isdahl | 1992 | 582 | 31.92 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 479 | 34.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Kristin E Johnson | 1993 | 463 | 34.44 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Linn Hege Laudal | 1989 | 400 | 36.17 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 399 | 36.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 375 | 36.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 372 | 37.07 | ||||||
Risør Varden | ||||||||||
16 | Jeannie Jensen | 1993 | 357 | 37.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 704 | 29.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 611 | 31.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 557 | 32.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 523 | 33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Dahlquist | 1995 | 497 | 33.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marte Fjellet | 1995 | 477 | 34.11 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Cecilie Jensen | 1994 | 449 | 34.81 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 397 | 36.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Elise Fjeldstad | 1995 | 386 | 36.60 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 369 | 37.16 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Christina Nielsen | 1995 | 346 | 37.95 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Henriette Høg | 1994 | 344 | 38.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 332 | 38.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Janni Bach | 1994 | 316 | 39.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Elisabeth Friis | 1995 | 309 | 39.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Ingunn E Johnson | 1995 | 270 | 41.24 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Therese Kleppe | 1994 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 9 | 590 | 31.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 574 | 32.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marte Stamland | 1996 | 573 | 32.09 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 428 | 35.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Celine Drivsholm | 1996 | 399 | 36.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Guro Aas | 1996 | 397 | 36.27 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 393 | 36.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ine Rist Jensen | 1996 | 377 | 36.90 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 372 | 37.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Nanna Ovesen | 1996 | 319 | 39.02 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ida Helene Hustad | 1996 | 312 | 39.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Johanne Ausland | 1996 | 309 | 39.41 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Line Hatting | 1996 | 280 | 40.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tashia Lundvig | 1996 | 276 | 40.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 275 | 41.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Nina Jørgensen | 1996 | 272 | 41.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
17 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 261 | 41.72 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
18 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 256 | 41.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 247 | 42.50 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 214 | 44.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Emma Klitnæs | 1996 | 194 | 46.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Amalie Lind | 1996 | 173 | 47.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 149 | 50.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Mie Ø. Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 477 | 34.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 444 | 34.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Zora Pataki | 1997 | 398 | 36.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette H Larsen | 1997 | 311 | 39.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 302 | 39.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 301 | 39.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 285 | 40.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 281 | 40.71 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 273 | 41.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sabina Christensen | 1997 | 261 | 41.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Laura Skovby | 1997 | 241 | 42.81 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Madelen Stenberg | 1997 | 228 | 43.64 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 9 | 316 | 39.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 301 | 39.75 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 268 | 41.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 223 | 43.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
5 | Camilla M Kristensen | 1998 | 222 | 44.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Heidi Larsen | 1998 | 217 | 44.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Sophia Jensen | 1998 | 204 | 45.24 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Isabella Pedersen | 1998 | 193 | 46.14 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Louise Heiberg | 1998 | 183 | 46.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Vicki Jensen | 1998 | 178 | 47.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 176 | 47.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 255 | 42.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 233 | 43.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 218 | 44.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Nikoline Riisberg | 1999 | 170 | 48.15 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Kristina Ladefoged | 2000 | 159 | 49.16 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
6 | Michelle Pedersen | 2000 | 145 | 50.71 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Sarah Andersen | 1999 | 120 | 54.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Nielsen | 2000 | 81 | 1:01.65 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Gitta Nielsen | 1999 | DSQ | udsvøm på mave v25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 797 | 28.74 | Stævnerekord | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 726 | 29.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 661 | 30.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | 649 | 30.78 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Runa Dalby | 1993 | 646 | 30.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 637 | 30.98 | ||||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
7 | Line Løvberg | 1991 | 633 | 31.04 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 629 | 31.11 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 640 | 30.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Marte Stamland | 1996 | 589 | 31.80 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 571 | 32.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 496 | 33.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Sofie Reisænen | 1997 | 485 | 33.91 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 470 | 34.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Celine Drivsholm | 1996 | 424 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Zora Pataki | 1997 | 401 | 36.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 361 | 37.42 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 347 | 37.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 300 | 39.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Anette Poulsen | 1999 | 260 | 41.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla M Kristensen | 1998 | 251 | 42.22 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 239 | 42.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 235 | 43.21 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 219 | 44.20 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Anders Pedersen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.12, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 9 | 749 | 25.84 | 54.84 | Stævnerekord | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Kris Wesselink | 1990 | 627 | 27.04 | 58.20 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Sindre Eilertsen | 1990 | 626 | 27.14 | 58.22 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 612 | 27.36 | 58.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 607 | 27.22 | 58.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Christian Thorsen | 1991 | 550 | 28.52 | 1:00.79 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 540 | 27.78 | 1:01.15 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Jonas Graversen | 1990 | 509 | 29.64 | 1:02.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Knudsen | 1990 | 471 | 30.32 | 1:04.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 466 | 30.10 | 1:04.24 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 461 | 30.53 | 1:04.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 313 | 34.45 | 1:13.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Anders Pedersen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.12, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 9 | 683 | 26.46 | 56.55 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 635 | 27.36 | 57.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 584 | 28.25 | 59.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 541 | 28.16 | 1:01.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 536 | 28.58 | 1:01.33 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | 529 | 28.29 | 1:01.60 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Mads Hopff | 1993 | 518 | 28.09 | 1:02.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 504 | 29.42 | 1:02.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Jonas Jostad | 1992 | 496 | 29.81 | 1:02.91 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
10 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 487 | 29.86 | 1:03.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 477 | 29.78 | 1:03.73 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Madsen | 1992 | 467 | 29.72 | 1:04.19 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 457 | 30.70 | 1:04.68 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Sebastian Tracey | 1993 | 432 | 30.04 | 1:05.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander T. Asdal | 1992 | 338 | 32.31 | 1:11.51 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 330 | 33.42 | 1:12.06 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Anders Pedersen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.12, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 9 | 574 | 27.83 | 59.92 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 546 | 28.58 | 1:00.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 501 | 29.48 | 1:02.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Larsen | 1994 | 465 | 29.73 | 1:04.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | 457 | 29.99 | 1:04.66 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Sørensen | 1994 | 440 | 30.60 | 1:05.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 411 | 31.46 | 1:06.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 403 | 31.03 | 1:07.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 371 | 32.17 | 1:09.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lars Rugsveen | 1994 | 360 | 32.83 | 1:10.02 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Karsten Ovesen | 1994 | 259 | 34.64 | 1:18.11 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Anders Pedersen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.12, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 9 | 537 | 28.55 | 1:01.27 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Thomas Pedersen | 1995 | 458 | 29.37 | 1:04.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 421 | 30.96 | 1:06.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 418 | 30.33 | 1:06.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolai Voetmann | 1995 | 392 | 31.79 | 1:08.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas K. Johansen | 1995 | 389 | 31.34 | 1:08.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Martin S. Madsen | 1995 | 355 | 32.16 | 1:10.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Lars Broby Foss | 1995 | 338 | 33.15 | 1:11.48 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Jannick Maesen | 1995 | 337 | 32.89 | 1:11.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 326 | 33.73 | 1:12.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Anders Pedersen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.12, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Armin Porobic | 1996 | 9 | 420 | 30.95 | 1:06.50 | ||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 407 | 30.72 | 1:07.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | 388 | 31.66 | 1:08.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 357 | 32.84 | 1:10.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 327 | 34.29 | 1:12.27 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Moritz | 1996 | 251 | 36.52 | 1:18.92 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
7 | Eirik Rugsveen | 1996 | 250 | 37.00 | 1:19.03 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Martin Fuglesang | 1996 | 243 | 37.25 | 1:19.82 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 206 | 38.72 | 1:24.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 182 | 40.23 | 1:27.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Marc Ochsendorf | 1996 | 161 | 41.93 | 1:31.48 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Alexander Lennø | 1996 | 160 | 42.23 | 1:31.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Vitus Mathiasen | 1996 | 153 | 39.29 | 1:33.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Anders Pedersen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.12, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 9 | 282 | 35.67 | 1:15.97 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 254 | 36.08 | 1:18.67 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Håkon B Lund | 1997 | 253 | 36.92 | 1:18.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | 241 | 37.81 | 1:20.07 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Vestergaard | 1997 | 237 | 37.25 | 1:20.46 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Jacob S. Madsen | 1998 | 227 | 37.47 | 1:21.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 181 | 42.34 | 1:28.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | 92 | 51.25 | 1:50.42 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Emil Bonderup | 1998 | DSQ | 1 hånd i vending v25 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | DSQ | ej asymetrisk armtag | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Bang & Olufsen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 1.02.18, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 792 | 28.65 | 1:00.86 | stævnerekord | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Løvberg | 1991 | 659 | 30.64 | 1:04.71 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 659 | 30.89 | 1:04.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | 652 | 30.79 | 1:04.95 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Oona Ovesen | 1992 | 634 | 30.48 | 1:05.56 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Viktoria S. Løken | 1991 | 615 | 30.35 | 1:06.22 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Janni Overgaard | 1993 | 531 | 32.07 | 1:09.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 530 | 32.65 | 1:09.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 516 | 32.93 | 1:10.21 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 464 | 34.19 | 1:12.73 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Kamilla Malczynska | 1993 | 443 | 33.69 | 1:13.88 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Amalie Stage | 1993 | 430 | 35.16 | 1:14.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 426 | 35.05 | 1:14.83 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Arberesha Veliqi | 1993 | 413 | 35.14 | 1:15.61 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Ingrid N. Knutzen | 1991 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Bang & Olufsen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 1.02.18, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 9 | 698 | 30.35 | 1:03.50 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 545 | 32.46 | 1:08.93 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 521 | 33.04 | 1:10.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 497 | 32.22 | 1:11.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Jensen | 1994 | 477 | 33.23 | 1:12.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 473 | 33.44 | 1:12.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 469 | 33.66 | 1:12.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 459 | 33.45 | 1:13.03 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 428 | 35.38 | 1:14.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 422 | 35.28 | 1:15.08 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Elise Fjeldstad | 1995 | 359 | 36.28 | 1:19.26 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 322 | 37.24 | 1:22.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Vinther | 1995 | 248 | 41.46 | 1:29.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Silje I Øyen | 1995 | 183 | 44.54 | 1:39.29 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Bang & Olufsen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 1.02.18, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 659 | 31.21 | 1:04.71 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Amalie Thorstensen | 1996 | 556 | 31.85 | 1:08.49 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | 553 | 32.15 | 1:08.63 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 516 | 32.62 | 1:10.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | 495 | 33.68 | 1:11.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 482 | 33.37 | 1:11.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Guro Aas | 1996 | 427 | 34.55 | 1:14.80 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Asta Blanch | 1996 | 417 | 35.60 | 1:15.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ina A. Steinsland | 1996 | 416 | 35.18 | 1:15.46 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 398 | 35.29 | 1:16.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sanne Lindblad | 1996 | 351 | 35.61 | 1:19.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tine Christensen | 1996 | 346 | 37.81 | 1:20.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 341 | 36.91 | 1:20.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Randi Larsen | 1996 | 337 | 37.20 | 1:20.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johanne Ausland | 1996 | 333 | 37.18 | 1:21.27 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 301 | 38.61 | 1:24.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Solveig Lund | 1996 | 268 | 39.66 | 1:27.35 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Line Hatting | 1996 | 254 | 41.05 | 1:28.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Klitnæs | 1996 | 120 | 51.72 | 1:54.31 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Bang & Olufsen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 1.02.18, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 9 | 405 | 35.29 | 1:16.15 | ||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
2 | Ida Jordan | 1997 | 349 | 36.30 | 1:20.00 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | 344 | 36.36 | 1:20.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 205 | 42.47 | 1:35.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 202 | 44.29 | 1:36.05 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Silje Skogli | 1997 | 198 | 44.16 | 1:36.60 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Madelen Stenberg | 1997 | 149 | 46.96 | 1:46.18 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Ida Køhl Berg | 1997 | 146 | 49.07 | 1:46.85 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Ine Famestad | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Bang & Olufsen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 1.02.18, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 9 | 298 | 39.66 | 1:24.34 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Malene Tørnkvist | 1998 | 205 | 41.77 | 1:35.57 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Oda Tørnkvist | 1998 | 181 | 42.81 | 1:39.63 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 174 | 44.77 | 1:40.81 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Bang & Olufsen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 1.02.18, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 9 | 254 | 39.94 | 1:28.88 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 197 | 44.09 | 1:36.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 103 | 51.16 | 1:59.98 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 95 | 57.50 | 2:03.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: André Bratgjerd, 0.51.04, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 9 | 730 | 24.54 | 51.14 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 658 | 25.82 | 52.93 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Morten Riemenschneider | 1989 | 643 | 25.85 | 53.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kris Wesselink | 1990 | 576 | 27.30 | 55.33 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 575 | 26.08 | 55.37 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | 566 | 26.46 | 55.65 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonas Graversen | 1990 | 551 | 26.89 | 56.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 547 | 26.31 | 56.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 481 | 28.71 | 58.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 470 | 28.18 | 59.23 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: André Bratgjerd, 0.51.04, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Jostad | 1992 | 9 | 608 | 26.28 | 54.36 | ||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 604 | 26.69 | 54.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathias Madsen | 1992 | 572 | 27.40 | 55.45 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 572 | 26.65 | 55.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Peter Lund Hansen | 1992 | 567 | 26.81 | 55.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Håkon Andersen | 1992 | 563 | 26.85 | 55.76 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 548 | 27.05 | 56.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 535 | 27.50 | 56.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Hopff | 1993 | 491 | 28.19 | 58.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 487 | 28.69 | 58.53 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 482 | 28.29 | 58.72 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 476 | 28.45 | 58.98 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Aksel Øvern | 1993 | 471 | 28.39 | 59.18 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
14 | Øystein Jørgensen | 1993 | 467 | 28.51 | 59.34 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Alexander T. Asdal | 1992 | 450 | 29.17 | 1:00.09 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 447 | 28.74 | 1:00.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Thomas S. Hansen | 1993 | 409 | 30.00 | 1:02.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Morten Rask Jensen | 1993 | 398 | 30.72 | 1:02.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 393 | 30.05 | 1:02.86 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Klaus Christensen | 1993 | 330 | 30.99 | 1:06.64 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Sondre Kallhovd | 1993 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolaj Kühn | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: André Bratgjerd, 0.51.04, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Tang Christians | 1994 | 9 | 562 | 26.89 | 55.78 | ||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 545 | 26.96 | 56.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Larsen | 1994 | 524 | 27.38 | 57.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 517 | 27.13 | 57.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 503 | 27.89 | 57.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Lars Rugsveen | 1994 | 483 | 28.38 | 58.69 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Kasper Sørensen | 1994 | 472 | 28.66 | 59.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 468 | 28.94 | 59.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Felix Zähringer | 1994 | 460 | 28.87 | 59.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stian Frestad | 1994 | 455 | 28.71 | 59.87 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 448 | 29.23 | 1:00.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | David Jensen | 1994 | 444 | 27.88 | 1:00.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 398 | 29.33 | 1:02.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Karsten Ovesen | 1994 | 287 | 34.34 | 1:09.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
- | Kristian Henanger | 1994 | DSQ | Ingen berøring v25m | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: André Bratgjerd, 0.51.04, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 9 | 513 | 27.06 | 57.51 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 502 | 28.25 | 57.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael R. Olesen | 1995 | 487 | 27.95 | 58.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 475 | 27.84 | 59.00 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 469 | 28.65 | 59.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Thøgersen | 1995 | 466 | 28.06 | 59.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 434 | 28.86 | 1:00.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 432 | 29.65 | 1:00.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 430 | 29.42 | 1:01.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Pedersen | 1995 | 430 | 29.05 | 1:01.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 427 | 29.56 | 1:01.13 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Mathias Petersen | 1995 | 425 | 28.74 | 1:01.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michael Kjær | 1995 | 406 | 29.24 | 1:02.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin S. Madsen | 1995 | 364 | 30.28 | 1:04.47 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Sebastian Johansen | 1995 | 304 | 32.63 | 1:08.47 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Emil Buur Persson | 1995 | 282 | 34.15 | 1:10.18 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 250 | 34.95 | 1:13.08 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 243 | 35.68 | 1:13.76 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 233 | 1:14.86 | 1:14.86 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lars Broby Foss | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: André Bratgjerd, 0.51.04, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 9 | 535 | 27.41 | 56.70 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 500 | 27.87 | 57.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 495 | 27.78 | 58.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 478 | 28.59 | 58.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Beck | 1996 | 457 | 28.79 | 59.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 395 | 30.35 | 1:02.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 378 | 31.56 | 1:03.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Max Tellefsen | 1996 | 369 | 30.97 | 1:04.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Peter Højberg | 1996 | 357 | 30.62 | 1:04.89 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eirik Rugsveen | 1996 | 337 | 32.21 | 1:06.18 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 311 | 33.56 | 1:07.94 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Marc Ochsendorf | 1996 | 278 | 34.05 | 1:10.56 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
13 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 271 | 33.51 | 1:11.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Fuglesang | 1996 | 269 | 34.39 | 1:11.33 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Alexander Lennø | 1996 | 267 | 34.46 | 1:11.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 235 | 1:14.62 | 1:14.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 208 | 37.46 | 1:17.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vitus Mathiasen | 1996 | 193 | 36.74 | 1:19.62 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Warndahl | 1996 | 126 | 42.77 | 1:31.86 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: André Bratgjerd, 0.51.04, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 9 | 341 | 32.23 | 1:05.93 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 339 | 32.01 | 1:06.05 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Nielsen | 1997 | 334 | 31.60 | 1:06.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 332 | 32.29 | 1:06.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 313 | 32.03 | 1:07.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simen Halse Larsen | 1997 | 309 | 32.46 | 1:08.13 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 296 | 33.33 | 1:09.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Bach | 1997 | 291 | 33.99 | 1:09.45 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 246 | 35.84 | 1:13.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael Terp Olesen | 1999 | 245 | 35.49 | 1:13.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Yde | 2000 | 230 | 35.18 | 1:15.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Jacob S. Madsen | 1998 | 229 | 35.93 | 1:15.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Mads Storgaard | 1998 | 217 | 1:16.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Dennis Madsen | 1997 | 211 | 39.12 | 1:17.35 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
15 | Marcus Boesen | 1999 | 211 | 36.50 | 1:17.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Bonderup | 1998 | 204 | 1:18.16 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 202 | 37.69 | 1:18.45 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
18 | Jonathan Nielsen | 1997 | 202 | 38.48 | 1:18.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 175 | 39.57 | 1:22.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 171 | 39.52 | 1:23.01 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 138 | 40.35 | 1:29.03 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 127 | 43.39 | 1:31.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | 124 | 1:32.39 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
24 | Malthe Levisen | 2001 | 111 | 1:35.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
25 | Jacob Rytter | 1998 | 93 | 47.98 | 1:41.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
26 | Thomas N Poulsen | 2000 | 77 | 51.94 | 1:48.40 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
27 | Mikkel Pedersen | 1997 | 75 | 1:49.39 | 1:49.39 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
28 | Kristian Bertelsen | 1999 | 32 | 1:03.50 | 2:25.00 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Ludvig Lind | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 9 | 712 | 27.93 | 58.45 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Elisabeth Svensson | 1991 | 662 | 29.11 | 59.88 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktoria S. Løken | 1991 | 654 | 28.69 | 1:00.15 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | 631 | 29.35 | 1:00.87 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid N. Knutzen | 1991 | 623 | 29.63 | 1:01.11 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gina B. Andersen | 1990 | 613 | 30.21 | 1:01.44 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Isdahl | 1992 | 609 | 30.20 | 1:01.59 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 603 | 29.90 | 1:01.78 | |||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
9 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 573 | 30.23 | 1:02.84 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
10 | Linn Hege Laudal | 1989 | 557 | 30.40 | 1:03.43 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 557 | 30.65 | 1:03.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Janni Overgaard | 1993 | 551 | 30.33 | 1:03.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kamilla Malczynska | 1993 | 521 | 31.09 | 1:04.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 446 | 33.01 | 1:08.33 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 434 | 32.61 | 1:08.95 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
16 | Kristin E Johnson | 1993 | 433 | 33.09 | 1:08.98 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Jeannie Jensen | 1993 | 404 | 33.78 | 1:10.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 372 | 34.14 | 1:12.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Oona Ovesen | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 9 | 658 | 28.74 | 1:00.02 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 588 | 29.93 | 1:02.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 580 | 30.12 | 1:02.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 564 | 30.27 | 1:03.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Rønningsen | 1994 | 564 | 30.18 | 1:03.19 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrine Davidsen | 1995 | 558 | 30.81 | 1:03.42 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja Østergaard | 1995 | 552 | 30.06 | 1:03.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 504 | 32.09 | 1:05.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1994 | 494 | 31.41 | 1:06.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Elise Fjeldstad | 1995 | 490 | 31.28 | 1:06.19 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 490 | 31.85 | 1:06.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 489 | 32.09 | 1:06.27 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 485 | 31.74 | 1:06.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 462 | 32.38 | 1:07.53 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 435 | 33.26 | 1:08.90 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Anna Jessen | 1995 | 431 | 33.36 | 1:09.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Funch | 1995 | 429 | 33.53 | 1:09.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Marte Fjellet | 1995 | 383 | 34.46 | 1:11.89 | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 379 | 34.79 | 1:12.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christina Nielsen | 1995 | 365 | 35.01 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
21 | Elisabeth Friis | 1995 | 353 | 34.51 | 1:13.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Amalie Vinther | 1995 | 339 | 36.44 | 1:14.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Henriette Høg | 1994 | 338 | 35.72 | 1:14.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 332 | 36.09 | 1:15.41 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Janni Bach | 1994 | 314 | 36.91 | 1:16.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
26 | Ingunn E Johnson | 1995 | 270 | 38.16 | 1:20.75 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Therese Kleppe | 1994 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Pernille Rytter | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 650 | 29.31 | 1:00.26 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 603 | 30.52 | 1:01.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 573 | 30.34 | 1:02.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 568 | 30.28 | 1:03.04 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | 513 | 31.90 | 1:05.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Marte Stamland | 1996 | 452 | 32.26 | 1:08.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Johanne Ausland | 1996 | 443 | 32.39 | 1:08.50 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Ina A. Steinsland | 1996 | 433 | 33.67 | 1:08.99 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 432 | 33.27 | 1:09.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Maren Mæhre | 1996 | 432 | 32.98 | 1:09.05 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Nanna Ovesen | 1996 | 412 | 33.35 | 1:10.18 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 396 | 34.61 | 1:11.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nina Jørgensen | 1996 | 392 | 34.33 | 1:11.31 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Ine Rist Jensen | 1996 | 388 | 34.65 | 1:11.57 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
15 | Julie Storgaard | 1996 | 387 | 33.99 | 1:11.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Nina Paulsen | 1996 | 362 | 34.47 | 1:13.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 359 | 35.45 | 1:13.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 333 | 35.37 | 1:15.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Ida Helene Hustad | 1996 | 315 | 37.16 | 1:16.70 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Katrine M. Borum | 1996 | 311 | 37.12 | 1:17.02 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 263 | 39.16 | 1:21.43 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Emma Klitnæs | 1996 | 241 | 40.03 | 1:23.84 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anastasia Mortensen | 1996 | DSQ | Tape på armen | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 9 | 567 | 30.31 | 1:03.06 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 527 | 31.31 | 1:04.62 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 464 | 32.70 | 1:07.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 444 | 33.31 | 1:08.40 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Julie Levisen | 1997 | 410 | 34.82 | 1:10.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Zora Pataki | 1997 | 397 | 33.37 | 1:11.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 370 | 35.47 | 1:12.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Jordan | 1997 | 329 | 36.70 | 1:15.65 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Hannah Ibsen | 1997 | 302 | 36.72 | 1:17.79 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 302 | 37.52 | 1:17.80 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Laura Skovby | 1997 | 274 | 38.16 | 1:20.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Sabina Christensen | 1997 | 267 | 38.98 | 1:21.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Madelen Stenberg | 1997 | 235 | 39.57 | 1:24.57 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 230 | 39.81 | 1:25.20 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Laura Christensen | 1997 | 178 | 44.23 | 1:32.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Marie Amdisen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 9 | 427 | 33.48 | 1:09.32 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Sara Stoebner | 1998 | 415 | 33.38 | 1:09.99 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 414 | 34.37 | 1:10.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 367 | 34.87 | 1:12.88 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 356 | 34.04 | 1:13.63 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 340 | 35.66 | 1:14.77 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 321 | 36.66 | 1:16.21 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 293 | 37.03 | 1:18.57 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Ida Mikkelsen | 1998 | 275 | 38.50 | 1:20.23 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Heidi Larsen | 1998 | 253 | 39.42 | 1:22.58 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 228 | 39.55 | 1:25.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 218 | 40.21 | 1:26.68 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Louise Heiberg | 1998 | 215 | 41.58 | 1:27.13 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Martha Moeslund | 1998 | 209 | 40.28 | 1:27.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Vicki Jensen | 1998 | 196 | 41.92 | 1:29.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 170 | 43.96 | 1:34.31 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Sophia Jensen | 1998 | 148 | 45.63 | 1:38.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Isabella Pedersen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 9 | 319 | 36.42 | 1:16.38 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 286 | 37.96 | 1:19.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 267 | 39.72 | 1:21.02 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Kragh | 1999 | 267 | 38.69 | 1:21.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 261 | 39.57 | 1:21.66 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Nikoline Riisberg | 1999 | 195 | 41.63 | 1:30.08 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | 194 | 42.47 | 1:30.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matilde Snitgaard | 2000 | 185 | 43.22 | 1:31.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Ottesen | 1999 | 184 | 41.71 | 1:31.79 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | 171 | 42.64 | 1:33.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Hedemand | 1999 | 164 | 43.06 | 1:35.35 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
12 | Kristina Ladefoged | 2000 | 158 | 45.09 | 1:36.57 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
13 | Rebecca Pallesen | 2000 | 155 | 46.66 | 1:37.25 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Michelle Pedersen | 2000 | 150 | 44.71 | 1:38.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Sarah Andersen | 1999 | 134 | 46.98 | 1:42.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Poulsen | 1999 | 114 | 48.89 | 1:47.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2000 | 91 | 53.87 | 1:56.23 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Katrine S. Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Cafe Salto |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.12.69, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 9 | 809 | 30.33 | 1:04.06 | 1:38.05 | 2:13.26 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Thorsen | 1991 | 560 | 34.65 | 1:12.86 | 1:51.93 | 2:30.71 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Nygård | 1991 | 498 | 35.26 | 1:15.04 | 1:56.27 | 2:36.63 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 383 | 38.21 | 1:21.73 | 2:06.81 | 2:50.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Cafe Salto |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.12.69, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 9 | 559 | 34.50 | 1:13.33 | 1:52.34 | 2:30.73 | ||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 525 | 34.84 | 1:14.06 | 1:53.88 | 2:33.95 | |||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Martin B. Lund | 1992 | 500 | 34.90 | 1:14.43 | 1:55.37 | 2:36.49 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 470 | 37.45 | 1:17.95 | 1:58.99 | 2:39.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 409 | 38.22 | 1:21.01 | 2:04.13 | 2:47.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | DSQ | ens berøring | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Cafe Salto |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.12.69, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Gerrard | 1994 | 9 | 512 | 35.12 | 1:14.15 | 1:54.41 | 2:35.26 | ||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Didrik Nygård | 1994 | 415 | 37.82 | 1:20.93 | 2:03.77 | 2:46.49 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Cafe Salto |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.12.69, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 9 | 503 | 34.70 | 1:14.49 | 1:55.34 | 2:36.12 | ||
Poseidon | ||||||||||
2 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 440 | 37.25 | 1:18.55 | 2:01.13 | 2:43.34 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Nicolai Voetmann | 1995 | 419 | 38.72 | 1:20.72 | 2:02.98 | 2:45.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Kjær | 1995 | 403 | 38.27 | 1:20.95 | 2:04.35 | 2:48.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannick Maesen | 1995 | 385 | 38.16 | 1:22.65 | 2:07.25 | 2:50.78 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | 351 | 40.50 | 1:24.85 | 2:10.53 | 2:56.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Lund | 1995 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Cafe Salto |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.12.69, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Højberg | 1996 | 9 | 334 | 40.39 | 1:25.51 | 2:12.40 | 2:59.03 | ||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Birk | 1996 | 300 | 42.45 | 1:30.36 | 2:17.60 | 3:05.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Jæger | 1996 | 291 | 42.56 | 1:29.81 | 2:18.58 | 3:07.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Lasse Munkholm | 1996 | 267 | 41.06 | 1:29.79 | 2:21.98 | 3:12.88 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Andersen | 1996 | DSQ | 1 hånd i vending 75 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Cafe Salto |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.12.69, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alex Terp | 1997 | 9 | 363 | 40.40 | 1:25.15 | 2:10.39 | 2:54.13 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Hougesen | 1997 | 320 | 41.69 | 1:28.98 | 2:16.52 | 3:01.66 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
3 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 316 | 41.84 | 1:28.26 | 2:15.63 | 3:02.24 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Casper Vestergaard | 1997 | 296 | 40.36 | 1:27.77 | 2:16.96 | 3:06.29 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 291 | 41.33 | 1:28.73 | 2:18.38 | 3:07.42 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
6 | Daniel Pallesen | 1998 | 198 | 47.08 | 1:42.43 | 2:38.55 | 3:33.23 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Marcus Boesen | 1999 | 179 | 47.99 | 1:46.28 | 2:44.22 | 3:40.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Pedersen | 1997 | 125 | 56.78 | 2:01.27 | 3:05.57 | 4:08.17 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Jacob Pedersen | 1997 | DSQ | 1 hånd i vending v75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.28.84, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 773 | 34.79 | 1:12.96 | 1:51.67 | 2:31.34 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 754 | 34.83 | 1:13.15 | 1:52.40 | 2:32.58 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 635 | 36.65 | 1:17.60 | 1:59.26 | 2:41.56 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 624 | 37.36 | 1:18.58 | 2:00.92 | 2:42.51 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marie Philipsen | 1992 | 579 | 38.16 | 1:20.00 | 2:03.42 | 2:46.66 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kamilla Malczynska | 1993 | 530 | 38.75 | 1:22.43 | 2:07.41 | 2:51.64 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 449 | 40.33 | 1:26.02 | 2:13.98 | 3:01.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 333 | 44.57 | 1:35.02 | 2:27.97 | 3:20.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 311 | 47.20 | 1:40.06 | 2:33.52 | 3:24.97 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.28.84, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Moth | 1994 | 9 | 606 | 38.37 | 1:20.13 | 2:02.03 | 2:44.15 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Kjær | 1994 | 569 | 38.73 | 1:20.87 | 2:04.09 | 2:47.61 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 566 | 37.10 | 1:19.15 | 2:03.08 | 2:47.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Munk | 1994 | 503 | 39.28 | 1:23.45 | 2:09.13 | 2:54.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Iben Nielsen | 1994 | 490 | 39.96 | 1:24.08 | 2:09.90 | 2:56.20 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 468 | 39.54 | 1:24.89 | 2:11.82 | 2:58.82 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Silje I Øyen | 1995 | 391 | 43.84 | 1:32.65 | 2:20.98 | 3:09.90 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 342 | 43.90 | 1:34.87 | 2:27.29 | 3:18.64 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.28.84, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 9 | 620 | 36.88 | 1:17.51 | 2:00.02 | 2:42.84 | ||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 553 | 39.21 | 1:21.73 | 2:05.23 | 2:49.15 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Guro Aas | 1996 | 514 | 38.92 | 1:22.62 | 2:08.15 | 2:53.38 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Randi Larsen | 1996 | 486 | 40.81 | 1:25.52 | 2:10.64 | 2:56.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 475 | 40.85 | 1:26.78 | 2:13.96 | 2:58.04 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sanne Lindblad | 1996 | 423 | 40.68 | 1:28.12 | 2:17.19 | 3:05.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tine Christensen | 1996 | 411 | 42.68 | 1:30.19 | 2:18.30 | 3:06.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Jørgensen | 1996 | 396 | 45.17 | 1:33.79 | 2:22.39 | 3:09.12 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
9 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 384 | 43.86 | 1:32.34 | 2:21.36 | 3:11.07 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Solveig Lund | 1996 | 378 | 43.37 | 1:32.04 | 2:21.98 | 3:12.14 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 363 | 43.22 | 1:32.42 | 2:23.62 | 3:14.64 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Celine Drivsholm | 1996 | 362 | 44.57 | 1:34.08 | 2:24.41 | 3:14.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Nanna Ovesen | 1996 | 346 | 44.11 | 1:35.10 | 2:26.98 | 3:17.87 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Julie Storgaard | 1996 | 341 | 45.46 | 1:35.57 | 2:27.18 | 3:18.78 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Katrine M. Borum | 1996 | 310 | 47.38 | 1:40.12 | 2:33.29 | 3:25.13 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 309 | 46.93 | 1:39.51 | 2:32.30 | 3:25.41 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 305 | 47.05 | 1:40.27 | 2:34.84 | 3:26.21 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 302 | 48.19 | 1:41.39 | 2:34.82 | 3:27.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 247 | 49.65 | 1:46.66 | 2:45.13 | 3:41.31 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Amalie Lind | 1996 | 200 | 52.69 | 1:53.86 | 2:55.88 | 3:57.56 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.28.84, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 9 | 417 | 43.08 | 1:31.41 | 2:19.34 | 3:05.90 | ||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura K. Westergaard | 1997 | 397 | 42.87 | 1:30.99 | 2:20.15 | 3:08.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 356 | 45.61 | 1:35.46 | 2:26.01 | 3:15.89 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Julie Levisen | 1997 | 352 | 46.32 | 1:36.63 | 2:28.48 | 3:16.77 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
5 | Silje Skogli | 1997 | 331 | 45.78 | 1:37.16 | 2:29.39 | 3:20.76 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Ida Køhl Berg | 1997 | 278 | 51.10 | 1:46.14 | 2:40.92 | 3:32.89 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Ine Famestad | 1997 | 243 | 50.51 | 1:46.43 | 2:44.47 | 3:42.60 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | 215 | 50.85 | 1:49.27 | 2:50.82 | 3:51.89 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.28.84, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 9 | 406 | 42.59 | 1:29.87 | 2:18.98 | 3:07.56 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 401 | 43.40 | 1:31.27 | 2:20.01 | 3:08.36 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 395 | 44.30 | 1:31.83 | 2:20.50 | 3:09.22 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Mathilde Opheim | 1998 | 390 | 44.09 | 1:32.63 | 2:22.04 | 3:10.09 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
5 | Oda Tørnkvist | 1998 | 306 | 44.54 | 1:36.42 | 2:31.22 | 3:26.09 | |||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 297 | 47.19 | 1:40.78 | 2:34.53 | 3:28.20 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | 263 | 49.76 | 1:44.73 | 2:41.75 | 3:36.85 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophia Jensen | 1998 | DSQ | asymetriske benspark | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.28.84, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 9 | 279 | 49.01 | 1:44.02 | 2:39.67 | 3:32.48 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Christensen | 1999 | 216 | 53.56 | 1:53.31 | 2:53.33 | 3:51.45 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 203 | 52.81 | 1:52.93 | 2:54.77 | 3:56.48 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Rebecca Pallesen | 2000 | 182 | 55.81 | 1:58.84 | 3:03.71 | 4:05.19 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Gitta Nielsen | 1999 | DSQ | asymetrisk armtag | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 9 | 669 | 25.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 636 | 26.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 613 | 26.49 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Kris Wesselink | 1990 | 605 | 26.60 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Karsten Schütt | 1991 | 594 | 26.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 583 | 26.93 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonas Nellermann | 1986 | 547 | 27.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 453 | 29.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Møller | 1991 | 407 | 30.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 355 | 31.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 9 | 704 | 25.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 590 | 26.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Madsen | 1992 | 557 | 27.34 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Hopff | 1993 | 553 | 27.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Jonas Jostad | 1992 | 552 | 27.43 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 550 | 27.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Lund Hansen | 1992 | 541 | 27.61 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 537 | 27.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 516 | 28.06 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Larsen | 1993 | 509 | 28.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Håkon Andersen | 1992 | 496 | 28.42 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 493 | 28.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Nikolaj Kühn | 1993 | 479 | 28.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 418 | 30.10 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Alexander T. Asdal | 1992 | 383 | 30.97 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 383 | 30.99 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
17 | Morten Rask Jensen | 1993 | 354 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 347 | 32.02 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Klaus Christensen | 1993 | 336 | 32.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 år |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 9 | 548 | 27.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Henanger | 1994 | 509 | 28.18 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | 475 | 28.84 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Didrik Nygård | 1994 | 360 | 31.62 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Jensen | 1994 | 325 | 32.71 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Karsten Ovesen | 1994 | 321 | 32.85 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 år |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 9 | 503 | 28.30 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Thomas Pedersen | 1995 | 488 | 28.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 470 | 28.94 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | 446 | 29.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | 446 | 29.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 406 | 30.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas K. Johansen | 1995 | 390 | 30.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 386 | 30.91 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Jannick Maesen | 1995 | 372 | 31.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lars Broby Foss | 1995 | 370 | 31.33 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Martin S. Madsen | 1995 | 361 | 31.60 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Sebastian Johansen | 1995 | 317 | 33.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 312 | 33.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 287 | 34.10 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Emil Buur Persson | 1995 | 254 | 35.53 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 200 | 38.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Thøgersen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Armin Porobic | 1996 | 9 | 458 | 29.18 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 426 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Sander Andersen | 1996 | 417 | 30.12 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 416 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | 397 | 30.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 342 | 32.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 268 | 34.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Moritz | 1996 | 258 | 35.33 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
9 | Martin Fuglesang | 1996 | 242 | 36.13 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 212 | 37.72 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 210 | 37.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 187 | 39.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Vitus Mathiasen | 1996 | 179 | 39.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Warndahl | 1996 | 89 | 50.35 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | DSQ | crawben | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Løvberg | 1997 | 9 | 379 | 31.09 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 301 | 33.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simen Halse Larsen | 1997 | 291 | 33.97 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | 290 | 33.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob S. Madsen | 1998 | 242 | 36.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 187 | 39.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Storgaard | 1998 | 186 | 39.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Emil Bonderup | 1998 | 163 | 41.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 155 | 41.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | 122 | 45.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 121 | 45.53 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | 105 | 47.62 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Jacob Rytter | 1998 | 53 | 1:00.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Thomas N Poulsen | 2000 | 46 | 1:02.89 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 691 | 25.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 681 | 25.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 624 | 26.33 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Kris Wesselink | 1990 | 606 | 26.59 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Karsten Schütt | 1991 | 585 | 26.91 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 579 | 27.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Madsen | 1992 | 563 | 27.25 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 617 | 26.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Henanger | 1994 | 546 | 27.53 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eirik Nielsen | 1995 | 539 | 27.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Thomas Pedersen | 1995 | 521 | 27.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | 494 | 28.47 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | 479 | 28.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 439 | 29.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | 394 | 30.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Løbssponsor: Ejner Hessel |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.24.44, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Armin Porobic | 1996 | 519 | 28.00 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 442 | 29.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 438 | 29.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Sander Andersen | 1996 | 429 | 29.83 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | 409 | 30.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Løvberg | 1997 | 367 | 31.42 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 327 | 32.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alex Terp | 1997 | 317 | 33.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 - 99 år |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 728 | 28.19 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 636 | 29.49 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 9 | 599 | 30.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Oona Ovesen | 1992 | 587 | 30.28 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Runa Dalby | 1993 | 571 | 30.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Løvberg | 1991 | 569 | 30.61 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Isdahl | 1992 | 557 | 30.83 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Viktoria S. Løken | 1991 | 547 | 31.00 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Janni Overgaard | 1993 | 531 | 31.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 530 | 31.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 517 | 31.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Linn Hege Laudal | 1989 | 486 | 32.25 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Kamilla Malczynska | 1993 | 461 | 32.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Marie Philipsen | 1992 | 449 | 33.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 431 | 33.57 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Arberesha Veliqi | 1993 | 421 | 33.85 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 402 | 34.37 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 374 | 35.19 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Kristin E Johnson | 1993 | 340 | 36.34 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 9 | 684 | 28.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 527 | 31.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 520 | 31.53 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 509 | 31.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrine Davidsen | 1995 | 474 | 32.53 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 463 | 32.78 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Helle Kjær | 1994 | 449 | 33.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Signe Tolstrup | 1995 | 448 | 33.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 448 | 33.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 443 | 33.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 435 | 33.48 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 417 | 33.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Elise Fjeldstad | 1995 | 400 | 34.42 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 347 | 36.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marte Fjellet | 1995 | 339 | 36.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Elise Guldhav | 1995 | 334 | 36.54 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Pernille Rytter | 1994 | 270 | 39.24 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 603 | 30.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Amalie Thorstensen | 1996 | 551 | 30.94 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 515 | 31.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 489 | 32.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | 466 | 32.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 452 | 33.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Marte Stamland | 1996 | 434 | 33.49 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Guro Aas | 1996 | 404 | 34.31 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Ina A. Steinsland | 1996 | 400 | 34.43 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Asta Blanch | 1996 | 400 | 34.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 387 | 34.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Hatting | 1996 | 307 | 37.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tashia Lundvig | 1996 | 296 | 38.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 161 | 46.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Emma Klitnæs | 1996 | 128 | 50.27 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Amalie Lind | 1996 | 118 | 51.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Johanne Ausland | 1996 | DSQ | Crawlben | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 år |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 421 | 33.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 9 | 415 | 34.01 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reisænen | 1997 | 367 | 35.41 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Ida Jordan | 1997 | 350 | 35.99 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Mette H Larsen | 1997 | 319 | 37.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 311 | 37.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mai Rossau Noer | 1997 | 305 | 37.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 289 | 38.37 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Ine Famestad | 1997 | 186 | 44.45 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Madelen Stenberg | 1997 | 179 | 44.98 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Karoline Nielsen | 1997 | 175 | 45.33 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sabina Christensen | 1997 | 173 | 45.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Emma Marie Amdisen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Lenette Nielsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 9 | 395 | 34.56 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 324 | 36.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 293 | 38.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 281 | 38.72 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 272 | 39.13 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Malene Tørnkvist | 1998 | 251 | 40.22 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Heidi Larsen | 1998 | 242 | 40.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Sara Stoebner | 1998 | 228 | 41.53 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 210 | 42.65 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 210 | 42.65 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Jannie Burmeister | 1998 | 203 | 43.13 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabella Pedersen | 1998 | 193 | 43.86 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
13 | Camilla M Kristensen | 1998 | 188 | 44.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martha Moeslund | 1998 | 182 | 44.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Louise Heiberg | 1998 | 170 | 45.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Vicki Jensen | 1998 | 152 | 47.56 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Mikkelsen | 1998 | 120 | 51.44 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 år og yngre |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 9 | 317 | 37.21 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 195 | 43.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 170 | 45.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Kristina Ladefoged | 2000 | 123 | 50.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 119 | 51.52 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 107 | 53.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Christensen | 1999 | 100 | 54.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 753 | 27.87 | Stævnerekord | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 725 | 28.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 683 | 28.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Oona Ovesen | 1992 | 621 | 29.72 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Line Løvberg | 1991 | 612 | 29.87 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 605 | 29.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Runa Dalby | 1993 | 597 | 30.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Isdahl | 1992 | 543 | 31.09 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 618 | 29.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 613 | 29.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Amalie Thorstensen | 1996 | 564 | 30.69 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 498 | 32.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marte Stamland | 1996 | 492 | 32.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 480 | 32.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 472 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma D. Rasmussen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Løbssponsor: Fast Plast |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 0.28.00, NTG, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 407 | 34.22 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 363 | 35.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 344 | 36.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 296 | 38.05 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 288 | 38.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malene Tørnkvist | 1998 | 268 | 39.35 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 254 | 40.06 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
8 | Heidi Larsen | 1998 | 238 | 40.90 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Løbssponsor: Global Wind Power |
Stævnerekord: Nicolai Graae Hansen, 3.59.20, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 784 | 57.34 | 1:57.41 | 2:56.66 | 3:54.41 | Stævnerekord | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | 691 | 59.46 | 2:00.65 | 3:02.52 | 4:04.43 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Christian Thorsen | 1991 | 641 | 59.90 | 2:03.90 | 3:07.98 | 4:10.60 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 638 | 1:02.44 | 2:06.89 | 3:09.98 | 4:11.02 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mikkel Knudsen | 1990 | 621 | 1:00.42 | 2:04.32 | 3:08.91 | 4:13.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 607 | 1:01.61 | 2:07.29 | 3:12.06 | 4:15.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sindre Eilertsen | 1990 | 607 | 1:01.47 | 2:06.81 | 3:11.99 | 4:15.24 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 600 | 1:02.78 | 2:07.17 | 3:11.69 | 4:16.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 576 | 1:01.29 | 2:06.50 | 3:11.66 | 4:19.67 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 562 | 1:02.57 | 2:09.95 | 3:17.69 | 4:21.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 553 | 1:02.77 | 2:10.21 | 3:18.22 | 4:23.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 551 | 1:02.66 | 2:10.05 | 3:17.85 | 4:23.68 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Christian Tang Christians | 1994 | 536 | 1:02.27 | 2:08.43 | 3:17.18 | 4:26.05 | |||
Kristiansund SLK | ||||||||||
14 | Lars Rugsveen | 1994 | 528 | 1:02.69 | 2:09.72 | 3:17.83 | 4:27.37 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Sebastian Strandberg | 1994 | 524 | 1:04.29 | 2:13.99 | 3:23.60 | 4:28.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Graversen | 1990 | 518 | 1:04.63 | 2:13.42 | 3:21.54 | 4:29.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 511 | 1:04.35 | 2:12.39 | 3:22.78 | 4:30.30 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 511 | 1:02.35 | 2:11.17 | 3:22.86 | 4:30.35 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Felix Zähringer | 1994 | 505 | 1:03.80 | 2:13.12 | 3:22.66 | 4:31.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristoffer Moos | 1996 | 504 | 1:03.81 | 2:12.99 | 3:22.54 | 4:31.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sebastian Tracey | 1993 | 501 | 1:04.61 | 2:13.90 | 3:22.98 | 4:32.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Beck | 1996 | 495 | 1:02.88 | 2:12.40 | 3:23.80 | 4:33.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Sørensen | 1994 | 494 | 1:04.74 | 2:14.91 | 3:24.22 | 4:33.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Magnus Yde | 1996 | 492 | 1:04.17 | 2:14.28 | 3:24.44 | 4:33.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 492 | 1:04.64 | 2:14.04 | 3:24.49 | 4:33.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 490 | 1:03.56 | 2:12.89 | 3:24.04 | 4:34.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Nikolaj Kühn | 1993 | 483 | 1:03.83 | 2:13.89 | 3:25.44 | 4:35.38 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 479 | 1:04.66 | 2:15.11 | 3:25.80 | 4:36.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | David Jensen | 1994 | 420 | 1:05.33 | 2:18.06 | 3:33.95 | 4:48.67 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 417 | 1:08.87 | 2:23.55 | 3:38.29 | 4:49.29 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Mathias Petersen | 1995 | 406 | 1:06.36 | 2:20.33 | 3:36.08 | 4:51.74 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Eirik Rugsveen | 1996 | 382 | 1:09.85 | 2:25.98 | 3:42.65 | 4:57.80 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
33 | Max Tellefsen | 1996 | 370 | 1:10.26 | 2:26.57 | 3:44.66 | 5:01.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
34 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 320 | 1:17.34 | 2:37.33 | 3:57.89 | 5:15.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Frederik Jessen | 1998 | 318 | 1:13.64 | 2:34.95 | 3:58.69 | 5:16.45 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Peter Birk | 1996 | 309 | 1:14.64 | 2:37.14 | 4:00.24 | 5:19.76 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 292 | 1:16.62 | 2:40.90 | 4:04.87 | 5:25.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Marc Ochsendorf | 1996 | 290 | 1:16.39 | 2:39.76 | 4:03.58 | 5:26.59 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
39 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 287 | 1:16.70 | 2:40.75 | 4:05.22 | 5:27.71 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
40 | Alexander Lennø | 1996 | 257 | 1:19.11 | 2:48.38 | 4:16.52 | 5:39.72 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
41 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 217 | 1:24.64 | 2:57.42 | 4:30.21 | 5:59.55 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
42 | Jonathan Nielsen | 1997 | 189 | 1:25.32 | 3:03.40 | 4:42.34 | 6:16.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
43 | Dennis Madsen | 1997 | 175 | 1:29.07 | 3:13.79 | 4:56.56 | 6:26.47 | |||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
44 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 174 | 1:32.54 | 3:11.13 | 4:50.91 | 6:27.05 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
45 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | 120 | 1:39.62 | 3:31.88 | 5:25.53 | 7:18.21 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Sondre Kallhovd | 1993 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Ludvig Lind | 1998 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
Løbssponsor: Grafisk Hus |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland, 4.21.07, Bergensvømmmerne, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 735 | 1:03.36 | 2:10.01 | 3:17.80 | 4:24.07 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Gina B. Andersen | 1990 | 718 | 1:03.56 | 2:10.21 | 3:18.35 | 4:26.04 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 703 | 1:05.15 | 2:13.70 | 3:21.45 | 4:28.01 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Ingrid N. Knutzen | 1991 | 692 | 1:05.44 | 2:14.45 | 3:22.78 | 4:29.37 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Juel | 1994 | 688 | 1:05.89 | 2:15.38 | 3:23.73 | 4:29.87 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 640 | 1:05.85 | 2:15.48 | 3:26.19 | 4:36.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elisabeth Svensson | 1991 | 631 | 1:05.72 | 2:16.43 | 3:28.24 | 4:37.80 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Rønningsen | 1994 | 623 | 1:06.94 | 2:18.27 | 3:29.79 | 4:38.96 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Stage | 1993 | 603 | 1:08.54 | 2:20.18 | 3:31.12 | 4:42.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Janni Overgaard | 1993 | 580 | 1:08.89 | 2:21.28 | 3:33.56 | 4:45.76 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 577 | 1:07.28 | 2:19.89 | 3:33.52 | 4:46.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 570 | 1:09.12 | 2:21.79 | 3:35.03 | 4:47.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 564 | 1:09.82 | 2:22.44 | 3:35.95 | 4:48.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Dahlquist | 1995 | 544 | 1:09.39 | 2:23.07 | 3:37.62 | 4:51.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lise L. Nielsen | 1996 | 533 | 1:10.68 | 2:25.43 | 3:40.02 | 4:53.87 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Pernille Rasmussen | 1996 | 513 | 1:10.31 | 2:26.59 | 3:43.01 | 4:57.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Anna Jessen | 1995 | 491 | 1:12.00 | 2:28.84 | 3:46.57 | 5:02.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Jensen | 1994 | 484 | 1:11.35 | 2:28.32 | 3:46.84 | 5:03.47 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Maren Mæhre | 1996 | 474 | 1:11.74 | 2:30.77 | 3:48.53 | 5:05.56 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Laura Funch | 1995 | 464 | 1:11.50 | 2:30.59 | 3:49.99 | 5:07.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Sofie Gøttler | 1995 | 455 | 1:09.93 | 2:26.00 | 3:46.82 | 5:09.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 450 | 1:11.80 | 2:30.96 | 3:51.09 | 5:10.84 | |||
Risør Varden | ||||||||||
23 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 437 | 1:15.77 | 2:35.39 | 3:55.04 | 5:13.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 386 | 1:16.10 | 2:39.92 | 4:04.28 | 5:27.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Vinther | 1995 | 355 | 1:19.92 | 2:45.56 | 4:11.53 | 5:36.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oda Tørnkvist | 1998 | 333 | 1:17.39 | 2:45.56 | 4:15.61 | 5:43.79 | |||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Ida Helene Hustad | 1996 | 329 | 1:21.29 | 2:48.32 | 4:17.70 | 5:45.02 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 299 | 1:22.49 | 2:53.78 | 4:26.63 | 5:56.40 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine M. Borum | 1996 | 274 | 1:27.87 | 3:02.38 | 4:36.65 | 6:06.77 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 2.02.30, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 797 | 27.31 | 57.69 | 1:32.57 | 2:02.01 | Stævnerekord | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 625 | 28.42 | 1:03.18 | 1:41.64 | 2:12.30 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 589 | 28.09 | 1:03.82 | 1:43.87 | 2:14.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Thorsen | 1991 | 543 | 30.37 | 1:07.40 | 1:47.23 | 2:18.70 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Nygård | 1991 | 539 | 30.88 | 1:08.03 | 1:46.93 | 2:19.00 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 469 | 31.51 | 1:09.70 | 1:53.24 | 2:25.60 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 2.02.30, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 669 | 27.73 | 1:05.10 | 1:40.26 | 2:09.34 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 638 | 28.21 | 1:02.05 | 1:41.39 | 2:11.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Jostad | 1992 | 586 | 29.31 | 1:03.97 | 1:43.47 | 2:15.22 | |||
Hamar IL | ||||||||||
4 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 547 | 29.76 | 1:05.59 | 1:47.66 | 2:18.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 543 | 28.48 | 1:05.03 | 1:46.45 | 2:18.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 524 | 31.06 | 1:09.90 | 1:49.63 | 2:20.36 | |||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Martin B. Lund | 1992 | 492 | 31.48 | 1:08.11 | 1:50.02 | 2:23.30 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Aksel Øvern | 1993 | 474 | 31.08 | 1:07.67 | 1:50.37 | 2:25.15 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas S. Hansen | 1993 | 416 | 33.63 | 1:13.29 | 1:57.43 | 2:31.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 2.02.30, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Larsen | 1994 | 516 | 30.25 | 1:08.05 | 1:48.19 | 2:21.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 467 | 31.87 | 1:07.98 | 1:52.91 | 2:25.81 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | 460 | 30.80 | 1:09.76 | 1:52.06 | 2:26.60 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Jensen | 1994 | 316 | 34.67 | 1:15.75 | 2:09.48 | 2:46.09 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 2.02.30, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 522 | 30.36 | 1:06.35 | 1:46.77 | 2:20.54 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 499 | 30.52 | 1:07.32 | 1:50.01 | 2:22.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 447 | 32.09 | 1:11.76 | 1:53.45 | 2:27.96 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | 424 | 33.05 | 1:13.92 | 1:56.79 | 2:30.58 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolai Voetmann | 1995 | 407 | 31.69 | 1:12.64 | 1:56.79 | 2:32.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 389 | 32.80 | 1:14.05 | 1:58.16 | 2:35.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin S. Madsen | 1995 | 367 | 32.20 | 1:14.12 | 2:01.46 | 2:38.05 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | 316 | 35.72 | 1:19.49 | 2:04.82 | 2:46.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 2.02.30, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Armin Porobic | 1996 | 462 | 30.10 | 1:08.00 | 1:51.84 | 2:26.35 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peter Højberg | 1996 | 359 | 32.79 | 1:14.99 | 2:01.21 | 2:39.25 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Munkholm | 1996 | 275 | 39.36 | 1:23.43 | 2:14.53 | 2:53.98 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Moritz | 1996 | 275 | 37.60 | 1:20.68 | 2:14.26 | 2:54.07 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 2.02.30, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 344 | 36.96 | 1:16.74 | 2:06.88 | 2:41.48 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 329 | 35.45 | 1:17.81 | 2:06.98 | 2:43.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 297 | 37.95 | 1:21.02 | 2:10.04 | 2:49.60 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Casper Vestergaard | 1997 | 282 | 38.13 | 1:23.50 | 2:11.12 | 2:52.60 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Jens Nielsen | 1997 | 275 | 39.78 | 1:21.89 | 2:16.92 | 2:53.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hougesen | 1997 | 252 | 43.14 | 1:29.12 | 2:17.88 | 2:59.17 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 251 | 40.22 | 1:28.24 | 2:17.96 | 2:59.26 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 221 | 43.90 | 1:30.21 | 2:27.19 | 3:07.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 189 | 44.04 | 1:36.21 | 2:31.85 | 3:17.13 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 152 | 48.39 | 1:41.45 | 2:44.76 | 3:31.77 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Jacob S. Madsen | 1998 | DSQ | svøm på mave v75m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.85, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 775 | 30.19 | 1:08.10 | 1:47.52 | 2:18.65 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 660 | 31.67 | 1:10.79 | 1:52.88 | 2:26.31 | |||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 627 | 33.91 | 1:12.90 | 1:54.79 | 2:28.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Oona Ovesen | 1992 | 621 | 31.50 | 1:10.08 | 1:55.22 | 2:29.30 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 597 | 32.83 | 1:14.28 | 1:55.71 | 2:31.26 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 575 | 33.59 | 1:14.51 | 1:57.31 | 2:33.22 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Marie Philipsen | 1992 | 560 | 35.37 | 1:15.79 | 1:59.59 | 2:34.55 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 497 | 36.58 | 1:16.95 | 2:03.85 | 2:40.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 363 | 38.89 | 1:24.25 | 2:15.01 | 2:58.56 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.85, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | 602 | 32.87 | 1:11.43 | 1:55.77 | 2:30.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 598 | 33.68 | 1:12.59 | 1:55.65 | 2:31.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | 587 | 33.83 | 1:14.22 | 1:58.26 | 2:32.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 583 | 33.98 | 1:11.13 | 1:57.08 | 2:32.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 546 | 34.10 | 1:13.65 | 1:59.27 | 2:35.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 533 | 34.15 | 1:15.02 | 2:01.77 | 2:37.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 507 | 35.54 | 1:15.76 | 2:03.09 | 2:39.71 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 498 | 34.26 | 1:14.87 | 2:03.40 | 2:40.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Munk | 1994 | 490 | 35.54 | 1:19.06 | 2:04.37 | 2:41.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 472 | 35.35 | 1:18.68 | 2:03.91 | 2:43.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 465 | 35.18 | 1:21.30 | 2:07.34 | 2:44.38 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 357 | 38.86 | 1:24.36 | 2:19.15 | 2:59.62 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 312 | 40.76 | 1:29.46 | 2:23.04 | 3:07.86 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 310 | 44.56 | 1:34.31 | 2:25.19 | 3:08.22 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silje I Øyen | 1995 | 308 | 45.01 | 1:34.02 | 2:24.44 | 3:08.65 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Tiril Rist Jensen | 1994 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.85, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 669 | 31.40 | 1:10.37 | 1:51.59 | 2:25.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Amalie Thorstensen | 1996 | 631 | 32.78 | 1:10.58 | 1:52.79 | 2:28.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | 608 | 33.31 | 1:12.08 | 1:55.04 | 2:30.36 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Guro Aas | 1996 | 543 | 34.67 | 1:15.37 | 1:59.85 | 2:36.10 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | 486 | 36.34 | 1:19.46 | 2:06.60 | 2:42.07 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 468 | 35.32 | 1:16.54 | 2:06.17 | 2:44.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sanne Lindblad | 1996 | 446 | 36.95 | 1:19.82 | 2:07.51 | 2:46.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ina A. Steinsland | 1996 | 445 | 35.63 | 1:20.62 | 2:08.44 | 2:46.84 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Ine Rist Jensen | 1996 | 431 | 37.54 | 1:21.22 | 2:09.12 | 2:48.60 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
10 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 428 | 38.15 | 1:21.15 | 2:11.27 | 2:48.98 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Tine Christensen | 1996 | 423 | 37.62 | 1:23.03 | 2:10.64 | 2:49.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Randi Larsen | 1996 | 414 | 37.42 | 1:22.37 | 2:10.07 | 2:50.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Hatting | 1996 | 386 | 38.71 | 1:23.94 | 2:17.03 | 2:54.98 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nina Jørgensen | 1996 | 382 | 40.03 | 1:27.00 | 2:14.55 | 2:55.55 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
15 | Nanna Ovesen | 1996 | 380 | 37.19 | 1:20.34 | 2:13.86 | 2:55.84 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Solveig Lund | 1996 | 380 | 39.62 | 1:23.74 | 2:14.91 | 2:55.91 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Nina Paulsen | 1996 | 341 | 40.24 | 1:28.48 | 2:21.58 | 3:02.24 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 268 | 49.99 | 1:38.72 | 2:33.01 | 3:17.54 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Anastasia Mortensen | 1996 | 259 | 44.58 | 1:36.99 | 2:31.77 | 3:19.79 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Amalie Lind | 1996 | 191 | 52.32 | 1:48.41 | 2:47.11 | 3:41.09 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Elkjær | 1996 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.85, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 494 | 34.75 | 1:16.84 | 2:04.66 | 2:41.15 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Mette H Larsen | 1997 | 402 | 38.22 | 1:23.34 | 2:12.60 | 2:52.63 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Ida Jordan | 1997 | 363 | 36.68 | 1:24.90 | 2:18.59 | 2:58.59 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 326 | 45.23 | 1:33.63 | 2:24.45 | 3:05.01 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Silje Skogli | 1997 | 293 | 45.33 | 1:35.21 | 2:27.67 | 3:11.74 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Ine Famestad | 1997 | 258 | 45.58 | 1:37.46 | 2:35.12 | 3:20.10 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Ida Køhl Berg | 1997 | 254 | 50.40 | 1:39.40 | 2:35.54 | 3:21.06 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | 228 | 49.78 | 1:43.37 | 2:42.21 | 3:28.37 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Christensen | 1997 | 181 | 55.30 | 1:52.14 | 2:51.65 | 3:45.24 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Laura K. Westergaard | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hannah Ibsen | 1997 | DSQ | svøm på mave v/ryg | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.85, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 425 | 38.19 | 1:22.44 | 2:12.73 | 2:49.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 410 | 37.91 | 1:22.51 | 2:12.30 | 2:51.50 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 369 | 40.67 | 1:25.34 | 2:14.41 | 2:57.60 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Mathilde Opheim | 1998 | 330 | 42.01 | 1:30.53 | 2:21.27 | 3:04.28 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
5 | Oda Tørnkvist | 1998 | 328 | 44.08 | 1:31.14 | 2:22.75 | 3:04.74 | |||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 325 | 41.53 | 1:29.69 | 2:24.83 | 3:05.28 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
7 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 288 | 45.98 | 1:33.45 | 2:29.45 | 3:12.92 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Louise Heiberg | 1998 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.85, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 269 | 48.32 | 1:36.99 | 2:33.98 | 3:17.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 258 | 45.90 | 1:36.11 | 2:35.37 | 3:20.17 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 207 | 54.67 | 1:47.05 | 2:50.12 | 3:35.45 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 175 | 56.14 | 1:54.60 | 2:58.88 | 3:47.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 630 | 23.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Morten Riemenschneider | 1989 | 582 | 24.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 549 | 24.79 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 539 | 24.94 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Karsten Schütt | 1991 | 518 | 25.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kris Wesselink | 1990 | 512 | 25.38 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Nicklas Luplau | 1989 | 489 | 25.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 476 | 26.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Nellermann | 1986 | 456 | 26.37 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 431 | 26.88 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 423 | 27.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mads Møller | 1991 | 416 | 27.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 590 | 24.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Jostad | 1992 | 526 | 25.14 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Håkon Andersen | 1992 | 517 | 25.29 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 510 | 25.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 503 | 25.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Mathias Madsen | 1992 | 499 | 25.60 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 499 | 25.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Lund Hansen | 1992 | 493 | 25.70 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 473 | 26.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 471 | 26.09 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 468 | 26.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 428 | 26.93 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
13 | Øystein Jørgensen | 1993 | 428 | 26.94 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
14 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 421 | 27.08 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Mads Hopff | 1993 | 408 | 27.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 404 | 27.46 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Alexander T. Asdal | 1992 | 397 | 27.63 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 393 | 27.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Klaus Christensen | 1993 | 332 | 29.33 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
20 | Morten Rask Jensen | 1993 | 324 | 29.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 317 | 29.78 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Sondre Kallhovd | 1993 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 477 | 25.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 430 | 26.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Mads Larsen | 1994 | 419 | 27.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lars Rugsveen | 1994 | 405 | 27.43 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Stian Frestad | 1994 | 402 | 27.50 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | David Jensen | 1994 | 385 | 27.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Nicolai Gerrard | 1994 | 375 | 28.14 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Didrik Nygård | 1994 | 367 | 28.35 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karsten Ovesen | 1994 | 285 | 30.86 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 år |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 455 | 26.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 445 | 26.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 441 | 26.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 421 | 27.09 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Marcus Thøgersen | 1995 | 418 | 27.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 412 | 27.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas K. Johansen | 1995 | 407 | 27.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 395 | 27.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 390 | 27.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Petersen | 1995 | 389 | 27.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michael Kjær | 1995 | 386 | 27.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Pedersen | 1995 | 385 | 27.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lars Broby Foss | 1995 | 379 | 28.06 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 376 | 28.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ralf Dalby | 1995 | 373 | 28.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin S. Madsen | 1995 | 338 | 29.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Emil Buur Persson | 1995 | 295 | 30.49 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
18 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 283 | 30.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Lund | 1995 | 258 | 31.89 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
20 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 212 | 34.05 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 467 | 26.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 435 | 26.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 422 | 27.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 327 | 29.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 317 | 29.78 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Max Tellefsen | 1996 | 304 | 30.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 292 | 30.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Alexander Lennø | 1996 | 283 | 30.93 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Lasse Munkholm | 1996 | 260 | 31.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 250 | 32.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victor Moritz | 1996 | 240 | 32.66 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 228 | 33.25 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 227 | 33.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Vitus Mathiasen | 1996 | 209 | 34.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Morten Jæger | 1996 | 193 | 35.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 192 | 35.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Warndahl | 1996 | 142 | 38.93 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Løvberg | 1997 | 361 | 28.51 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 335 | 29.22 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 321 | 29.65 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 321 | 29.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Nielsen | 1997 | 319 | 29.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Håkon B Lund | 1997 | 303 | 30.23 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Simen Halse Larsen | 1997 | 253 | 32.10 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Casper Vestergaard | 1997 | 247 | 32.35 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
9 | Jacob S. Madsen | 1998 | 236 | 32.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Gustav Yde | 2000 | 235 | 32.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 233 | 32.97 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Marcus Boesen | 1999 | 206 | 34.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michael Terp Olesen | 1999 | 201 | 34.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonathan Nielsen | 1997 | 178 | 36.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 173 | 36.44 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Daniel Pallesen | 1998 | 172 | 36.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 165 | 37.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 162 | 37.24 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 149 | 38.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 122 | 40.93 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Jacob Rytter | 1998 | 88 | 45.67 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
22 | Thomas N Poulsen | 2000 | 82 | 46.69 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
23 | Mikkel Pedersen | 1997 | 76 | 47.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Jacob Pedersen | 1997 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Bertelsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Malthe Levisen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 705 | 23.44 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Morten Riemenschneider | 1989 | 650 | 24.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 647 | 24.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 594 | 24.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 592 | 24.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Jonas Jostad | 1992 | 589 | 24.88 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
7 | Karsten Schütt | 1991 | 563 | 25.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Håkon Andersen | 1992 | 547 | 25.50 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 551 | 25.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 543 | 25.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 503 | 26.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 468 | 26.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 464 | 26.94 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 458 | 27.06 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 454 | 27.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Michael R. Olesen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Løbssponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen, 0.22.94, Vestkantsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 526 | 25.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 496 | 26.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 489 | 26.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Løvberg | 1997 | 398 | 28.36 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 376 | 28.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | 353 | 29.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alex Terp | 1997 | 352 | 29.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Jens Bach | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 99 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 604 | 27.51 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 593 | 27.67 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Viktoria S. Løken | 1991 | 592 | 27.69 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 559 | 28.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Runa Dalby | 1993 | 552 | 28.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Isdahl | 1992 | 545 | 28.47 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Linn Hege Laudal | 1989 | 519 | 28.94 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 515 | 29.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Janni Overgaard | 1993 | 499 | 29.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kamilla Malczynska | 1993 | 462 | 30.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 442 | 30.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 412 | 31.24 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 402 | 31.50 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 393 | 31.74 | ||||||
Risør Varden | ||||||||||
15 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 374 | 32.26 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 290 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 665 | 26.64 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Moth | 1994 | 548 | 28.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Rønningsen | 1994 | 528 | 28.76 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 491 | 29.48 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Andrine Davidsen | 1995 | 461 | 30.09 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elise Fjeldstad | 1995 | 461 | 30.10 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Cecilie Jensen | 1994 | 458 | 30.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 450 | 30.35 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 443 | 30.49 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 442 | 30.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Iben Nielsen | 1994 | 428 | 30.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Helle Kjær | 1994 | 427 | 30.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pernille Rytter | 1994 | 395 | 31.70 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Elise Guldhav | 1995 | 388 | 31.88 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Laura Funch | 1995 | 383 | 32.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 379 | 32.13 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Elisabeth Friis | 1995 | 333 | 33.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 333 | 33.56 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Therese Kleppe | 1994 | 331 | 33.62 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Amalie Vinther | 1995 | 317 | 34.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 313 | 34.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Henriette Høg | 1994 | 310 | 34.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Ingunn E Johnson | 1995 | 283 | 35.41 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 545 | 28.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 482 | 29.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 480 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 474 | 29.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Johanne Ausland | 1996 | 451 | 30.32 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 450 | 30.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 445 | 30.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marte Stamland | 1996 | 444 | 30.47 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Maren Mæhre | 1996 | 393 | 31.75 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Nanna H Andersen | 1996 | 379 | 32.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 357 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Tashia Lundvig | 1996 | 351 | 32.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 346 | 33.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | 342 | 33.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 326 | 33.78 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 295 | 34.93 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Ida Helene Hustad | 1996 | 287 | 35.25 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Anastasia Mortensen | 1996 | 276 | 35.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Katrine M. Borum | 1996 | 266 | 36.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Emma Klitnæs | 1996 | 249 | 36.97 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 244 | 37.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 211 | 39.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Amalie Lind | 1996 | 176 | 41.46 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 494 | 29.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 439 | 30.58 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 435 | 30.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 396 | 31.67 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Zora Pataki | 1997 | 365 | 32.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 360 | 32.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette H Larsen | 1997 | 347 | 33.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | 339 | 33.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 327 | 33.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 326 | 33.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 312 | 34.29 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Ida Jordan | 1997 | 292 | 35.04 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Madelen Stenberg | 1997 | 284 | 35.37 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Sabina Christensen | 1997 | 277 | 35.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 271 | 35.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Ine Famestad | 1997 | 268 | 36.08 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Lise Rasmussen | 1997 | 263 | 36.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Silje Skogli | 1997 | 262 | 36.35 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Laura Skovby | 1997 | 256 | 36.62 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 246 | 37.10 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Ida Køhl Berg | 1997 | 204 | 39.50 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Laura Christensen | 1997 | 181 | 41.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Marie Amdisen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 433 | 30.73 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 384 | 31.99 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 359 | 32.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 346 | 33.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 331 | 33.60 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 312 | 34.27 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 310 | 34.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 303 | 34.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 284 | 35.39 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Heidi Larsen | 1998 | 282 | 35.46 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 274 | 35.78 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Louise Heiberg | 1998 | 268 | 36.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Ida Mikkelsen | 1998 | 237 | 37.57 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 235 | 37.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 228 | 38.07 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Isabella Pedersen | 1998 | 226 | 38.19 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Camilla M Kristensen | 1998 | 220 | 38.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | 219 | 38.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Martha Moeslund | 1998 | 189 | 40.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
20 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 165 | 42.36 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 298 | 34.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 261 | 36.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 202 | 39.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Nikoline Riisberg | 1999 | 193 | 40.23 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 187 | 40.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilde Snitgaard | 2000 | 184 | 40.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Pedersen | 2000 | 181 | 41.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Maria Ottesen | 1999 | 175 | 41.56 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Christensen | 1999 | 175 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Kristina Ladefoged | 2000 | 174 | 41.68 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
11 | Anna Mathiesen | 2000 | 172 | 41.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | 139 | 44.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rebecca Pallesen | 2000 | 134 | 45.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Sofie Poulsen | 1999 | 126 | 46.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gitta Nielsen | 1999 | 123 | 46.72 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
16 | Emilia Nielsen | 2000 | 109 | 48.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Katrine S. Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Kragh | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anette Poulsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Hedemand | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 700 | 26.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 699 | 26.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Viktoria S. Løken | 1991 | 694 | 26.86 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 665 | 27.25 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Emma Isdahl | 1992 | 609 | 28.05 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 605 | 28.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Moth | 1994 | 586 | 28.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Rønningsen | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 605 | 28.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 602 | 28.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 588 | 28.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 546 | 29.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 537 | 29.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Ausland | 1996 | 522 | 29.53 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 507 | 29.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 469 | 30.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 468 | 30.63 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 449 | 31.05 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 401 | 32.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 388 | 32.61 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 368 | 33.17 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 364 | 33.29 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 345 | 33.92 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Jannie Burmeister | 1998 | 341 | 34.04 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Juul Sko |
Stævnerekord: Jacob Rask, 2.04.14, Brønderslev, 1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 690 | 29.46 | 1:01.29 | 1:33.28 | 2:03.95 | Stævnerekord | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 604 | 30.99 | 1:03.75 | 1:36.95 | 2:09.54 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Mikkel Knudsen | 1990 | 502 | 32.55 | 1:07.96 | 1:43.29 | 2:17.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sindre Eilertsen | 1990 | 496 | 32.98 | 1:07.81 | 1:43.17 | 2:18.30 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Juul Sko |
Stævnerekord: Jacob Rask, 2.04.14, Brønderslev, 1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | 512 | 32.19 | 1:07.18 | 1:42.49 | 2:16.93 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin B. Lund | 1992 | 501 | 32.33 | 1:07.37 | 1:43.52 | 2:17.84 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 483 | 33.72 | 1:08.98 | 1:44.56 | 2:19.59 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Tracey | 1993 | 462 | 34.06 | 1:10.31 | 1:46.02 | 2:21.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Aksel Øvern | 1993 | 445 | 33.59 | 1:10.72 | 1:47.25 | 2:23.47 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Larsen | 1993 | 435 | 32.58 | 1:09.25 | 1:47.39 | 2:24.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas S. Hansen | 1993 | 414 | 35.92 | 1:13.24 | 1:50.57 | 2:26.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Øystein Jørgensen | 1993 | 377 | 35.05 | 1:12.69 | 1:51.97 | 2:31.65 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 369 | 36.16 | 1:14.28 | 1:53.62 | 2:32.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Juul Sko |
Stævnerekord: Jacob Rask, 2.04.14, Brønderslev, 1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Tang Christians | 1994 | 579 | 31.12 | 1:04.25 | 1:37.97 | 2:11.37 | |||
Kristiansund SLK | ||||||||||
2 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 493 | 33.18 | 1:09.29 | 1:45.00 | 2:18.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 449 | 33.94 | 1:10.12 | 1:47.40 | 2:22.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 442 | 34.28 | 1:11.34 | 1:47.79 | 2:23.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 435 | 34.03 | 1:10.78 | 1:48.10 | 2:24.58 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Kristian Henanger | 1994 | 420 | 34.48 | 1:12.13 | 1:49.92 | 2:26.26 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | David Jensen | 1994 | 287 | 35.17 | 1:14.36 | 1:54.28 | 2:46.01 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Juul Sko |
Stævnerekord: Jacob Rask, 2.04.14, Brønderslev, 1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 497 | 32.13 | 1:07.44 | 1:43.67 | 2:18.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 484 | 32.52 | 1:08.00 | 1:43.98 | 2:19.50 | |||
Poseidon | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 433 | 33.21 | 1:09.45 | 1:47.70 | 2:24.75 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 418 | 35.93 | 1:13.24 | 1:51.02 | 2:26.52 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 412 | 35.08 | 1:12.28 | 1:49.96 | 2:27.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Broby Foss | 1995 | 366 | 36.02 | 1:15.57 | 1:55.93 | 2:33.10 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Mathias Petersen | 1995 | 339 | 36.44 | 1:15.48 | 1:56.26 | 2:37.01 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Johansen | 1995 | 326 | 36.56 | 1:16.18 | 1:57.61 | 2:39.07 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 221 | 42.24 | 1:29.51 | 2:15.62 | 3:01.24 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Juul Sko |
Stævnerekord: Jacob Rask, 2.04.14, Brønderslev, 1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 522 | 32.69 | 1:06.69 | 1:41.77 | 2:15.98 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 459 | 33.67 | 1:09.76 | 1:46.28 | 2:22.00 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Armin Porobic | 1996 | 456 | 33.17 | 1:09.53 | 1:46.69 | 2:22.30 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 385 | 36.67 | 1:15.01 | 1:53.31 | 2:30.53 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eirik Rugsveen | 1996 | 322 | 37.48 | 1:18.30 | 1:59.93 | 2:39.74 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 270 | 40.68 | 1:23.32 | 2:06.40 | 2:49.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 270 | 40.42 | 1:24.37 | 2:09.17 | 2:49.52 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Peter Birk | 1996 | 256 | 40.07 | 1:25.40 | 2:08.79 | 2:52.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Fuglesang | 1996 | 246 | 40.42 | 1:24.60 | 2:10.09 | 2:54.85 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Max Tellefsen | 1996 | 228 | 42.18 | 1:26.84 | 2:11.78 | 2:59.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | DSQ | svømning på maven | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Juul Sko |
Stævnerekord: Jacob Rask, 2.04.14, Brønderslev, 1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 369 | 36.42 | 1:15.77 | 1:56.03 | 2:32.70 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 315 | 38.58 | 1:19.49 | 2:01.45 | 2:40.88 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 294 | 38.71 | 1:20.12 | 2:02.37 | 2:44.64 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 246 | 39.53 | 1:23.88 | 2:05.76 | 2:54.83 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 244 | 40.69 | 1:26.25 | 2:11.35 | 2:55.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 228 | 43.22 | 1:29.90 | 2:14.84 | 2:59.18 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 205 | 45.34 | 1:34.26 | 2:22.32 | 3:05.75 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Mads Storgaard | 1998 | 203 | 44.50 | 1:32.70 | 2:20.06 | 3:06.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Emil Bonderup | 1998 | 191 | 45.45 | 1:33.62 | 2:22.55 | 3:10.30 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Dennis Madsen | 1997 | 159 | 47.11 | 1:39.14 | 2:32.56 | 3:22.25 | |||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
11 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 90 | 55.42 | 1:58.62 | 3:03.07 | 4:03.92 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | DSQ | indsvømning på mave | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Kellpo |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg, 2.14.96, Trelleborg Kappsims, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 702 | 34.08 | 1:09.51 | 1:46.12 | 2:18.23 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 649 | 34.33 | 1:10.66 | 1:46.80 | 2:21.94 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Christine M. Pedersen | 1993 | 648 | 33.83 | 1:09.97 | 1:46.32 | 2:21.98 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Løvberg | 1991 | 632 | 33.81 | 1:09.87 | 1:46.68 | 2:23.17 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oona Ovesen | 1992 | 565 | 35.27 | 1:13.18 | 1:51.28 | 2:28.66 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 557 | 36.12 | 1:13.75 | 1:52.04 | 2:29.38 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Amalie Stage | 1993 | 548 | 36.00 | 1:14.17 | 1:52.60 | 2:30.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 535 | 37.35 | 1:16.58 | 1:54.56 | 2:31.40 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 534 | 35.46 | 1:14.11 | 1:52.90 | 2:31.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Janni Overgaard | 1993 | 508 | 35.74 | 1:14.51 | 1:54.65 | 2:34.05 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 454 | 37.97 | 1:18.03 | 1:58.89 | 2:39.90 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Kristin E Johnson | 1993 | 431 | 38.11 | 1:19.70 | 2:01.60 | 2:42.71 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 390 | 38.25 | 1:20.00 | 2:04.17 | 2:48.21 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
14 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 379 | 39.30 | 1:21.95 | 2:06.20 | 2:49.85 | |||
Risør Varden | ||||||||||
15 | Arberesha Veliqi | 1993 | 376 | 41.15 | 1:24.54 | 2:08.19 | 2:50.27 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Jeannie Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Kellpo |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg, 2.14.96, Trelleborg Kappsims, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andrine Davidsen | 1995 | 596 | 34.23 | 1:11.22 | 1:49.25 | 2:26.00 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Dahlquist | 1995 | 565 | 35.24 | 1:12.47 | 1:50.94 | 2:28.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 517 | 35.94 | 1:14.87 | 1:54.65 | 2:33.10 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Jessen | 1995 | 417 | 39.11 | 1:20.94 | 2:03.39 | 2:44.50 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marte Fjellet | 1995 | 416 | 37.34 | 1:18.04 | 2:01.79 | 2:44.57 | |||
Poseidon | ||||||||||
6 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 387 | 40.51 | 1:23.43 | 2:06.78 | 2:48.58 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Christina Nielsen | 1995 | 360 | 41.31 | 1:24.67 | 2:09.16 | 2:52.78 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Janni Bach | 1994 | 330 | 41.03 | 1:26.17 | 2:13.08 | 2:57.79 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Henriette Høg | 1994 | 330 | 42.84 | 1:28.29 | 2:14.31 | 2:57.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Silje I Øyen | 1995 | 278 | 43.45 | 1:31.60 | 2:20.87 | 3:08.23 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Kellpo |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg, 2.14.96, Trelleborg Kappsims, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 757 | 32.55 | 1:06.29 | 1:40.22 | 2:14.82 | Stævnerekord | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 597 | 35.15 | 1:12.39 | 1:49.65 | 2:25.95 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 402 | 39.55 | 1:21.87 | 2:05.01 | 2:46.44 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Sanne Lindblad | 1996 | 397 | 38.14 | 1:19.95 | 2:03.95 | 2:47.16 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maren Mæhre | 1996 | 383 | 39.95 | 1:22.31 | 2:05.90 | 2:49.18 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 374 | 40.60 | 1:23.86 | 2:07.65 | 2:50.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Ovesen | 1996 | 344 | 40.79 | 1:25.63 | 2:11.63 | 2:55.44 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Nina Paulsen | 1996 | 332 | 43.39 | 1:28.81 | 2:14.52 | 2:57.50 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Line Hatting | 1996 | 313 | 42.71 | 1:29.60 | 2:16.38 | 3:00.96 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 283 | 44.28 | 1:31.34 | 2:20.12 | 3:07.09 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Klitnæs | 1996 | DNF | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Kellpo |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg, 2.14.96, Trelleborg Kappsims, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 589 | 34.90 | 1:12.24 | 1:49.51 | 2:26.60 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 477 | 36.84 | 1:16.60 | 1:57.49 | 2:37.31 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Zora Pataki | 1997 | 396 | 39.39 | 1:22.51 | 2:06.28 | 2:47.29 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette H Larsen | 1997 | 336 | 42.13 | 1:26.82 | 2:12.50 | 2:56.73 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Ida Køhl Berg | 1997 | 295 | 44.51 | 1:31.57 | 2:19.52 | 3:04.59 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Ida Jordan | 1997 | 291 | 44.28 | 1:31.59 | 2:20.55 | 3:05.45 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 274 | 45.45 | 1:34.14 | 2:22.71 | 3:09.11 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Silje Skogli | 1997 | 241 | 45.72 | 1:35.91 | 2:27.75 | 3:17.45 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ine Famestad | 1997 | 231 | 45.79 | 1:37.01 | 2:29.11 | 3:20.16 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Laura Skovby | 1997 | 212 | 1:40.78 | 3:26.16 | 3:26.16 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Hannah Ibsen | 1997 | DSQ | glid på maven v/75m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Kellpo |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg, 2.14.96, Trelleborg Kappsims, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 392 | 39.30 | 1:22.18 | 2:05.81 | 2:47.93 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Jannie Burmeister | 1998 | 297 | 43.82 | 1:31.10 | 2:20.29 | 3:04.23 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oda Tørnkvist | 1998 | 293 | 43.64 | 1:30.68 | 2:18.71 | 3:05.09 | |||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Mathilde Opheim | 1998 | 259 | 47.02 | 1:35.85 | 3:12.80 | 3:12.80 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
5 | Heidi Larsen | 1998 | 248 | 46.34 | 1:36.62 | 2:27.25 | 3:15.59 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Sophia Jensen | 1998 | 171 | 51.48 | 1:49.80 | 2:48.27 | 3:41.21 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Kellpo |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg, 2.14.96, Trelleborg Kappsims, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 235 | 47.25 | 1:39.43 | 2:31.32 | 3:19.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 232 | 48.12 | 1:40.02 | 2:31.93 | 3:20.12 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 222 | 48.66 | 1:41.20 | 2:33.29 | 3:22.79 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Ottesen | 1999 | 140 | 56.09 | 1:55.57 | 2:57.71 | 3:56.71 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Løbssponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Wes Herrer, 3.53.51, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 731 | 3:49.94 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 27.43 | 56.47 | 56.47 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 30.33 | 1:04.10 | 2:00.57 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.90 | 55.44 | 2:56.01 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 24.62 | 53.93 | 3:49.94 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 715 | 3:51.66 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 28.47 | 58.75 | 58.75 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 29.00 | 1:01.83 | 2:00.58 | ||||||
Kris Wesselink | 1990 | 26.42 | 57.64 | 2:58.22 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 25.54 | 53.44 | 3:51.66 | ||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 628 | 4:01.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 29.86 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 32.57 | 1:10.64 | 2:10.83 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.89 | 56.18 | 3:07.01 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 26.26 | 54.86 | 4:01.87 | ||||||
4 | Lambertseter SK G1 Sr. | 0 | 586 | 4:07.52 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Aksel Øvern | 1993 | 31.32 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
Alexander W. Schüssler | 1992 | 32.16 | 1:09.15 | 2:14.97 | ||||||
Sindre Eilertsen | 1990 | 27.33 | 58.70 | 3:13.67 | ||||||
Christian Thorsen | 1991 | 25.55 | 53.85 | 4:07.52 | ||||||
5 | Lambertseter SK G2 Sr. | 0 | 534 | 4:15.41 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Henanger | 1994 | 32.81 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Kristian Nygård | 1991 | 32.00 | 1:10.04 | 2:17.30 | ||||||
Torbjørn Øvrebø | 1994 | 29.33 | 1:04.28 | 3:21.58 | ||||||
Mathias Madsen | 1992 | 25.89 | 53.83 | 4:15.41 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 517 | 4:18.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 31.47 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 33.28 | 1:11.99 | 2:18.06 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 28.79 | 1:03.59 | 3:21.65 | ||||||
Jonas Graversen | 1990 | 26.05 | 56.39 | 4:18.04 | ||||||
7 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | 516 | 4:18.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Felix Zähringer | 1994 | 31.97 | 1:05.76 | 1:05.76 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 33.08 | 1:11.19 | 2:16.95 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 30.38 | 1:06.77 | 3:23.72 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 26.06 | 54.59 | 4:18.31 | ||||||
8 | Elverum Sv G1 Jr | 0 | 515 | 4:18.39 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Martin B. Lund | 1992 | 31.56 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 33.84 | 1:11.92 | 2:16.51 | ||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 29.32 | 1:04.16 | 3:20.67 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 26.88 | 57.72 | 4:18.39 | ||||||
9 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 0 | 504 | 4:20.25 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 33.21 | 1:09.04 | 1:09.04 | ||||||
Nicolai Gerrard | 1994 | 32.92 | 1:10.89 | 2:19.93 | ||||||
Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 30.44 | 1:05.82 | 3:25.75 | ||||||
Håkon Andersen | 1992 | 26.23 | 54.50 | 4:20.25 | ||||||
10 | S68 Herrer 1 S68 Herre 1 | 0 | 504 | 4:20.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 31.66 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 34.79 | 1:14.99 | 2:20.10 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 28.76 | 1:02.01 | 3:22.11 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 27.44 | 58.21 | 4:20.32 | ||||||
11 | Thisted 1 Drenge | 0 | 500 | 4:20.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 30.87 | 1:03.30 | 1:03.30 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 35.59 | 1:16.01 | 2:19.31 | ||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 29.62 | 1:05.64 | 3:24.95 | ||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 26.77 | 55.97 | 4:20.92 | ||||||
12 | Hsc Herre 1 | 0 | 481 | 4:24.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 32.63 | 1:06.14 | 1:06.14 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 35.35 | 1:16.31 | 2:22.45 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.91 | 1:03.28 | 3:25.73 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 28.32 | 58.70 | 4:24.43 | ||||||
13 | S68 Herrer 2 S68 Herre 2 | 0 | 446 | 4:31.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | 33.06 | 1:07.17 | 1:07.17 | ||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 34.50 | 1:14.56 | 2:21.73 | ||||||
Morten Rask Jensen | 1993 | 33.31 | 1:11.60 | 3:33.33 | ||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 27.77 | 57.88 | 4:31.21 | ||||||
14 | Aalborg Herrer 3 | 0 | 428 | 4:34.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 37.97 | 1:18.87 | 1:18.87 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 36.63 | 1:18.13 | 2:37.00 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 27.82 | 1:00.12 | 3:37.12 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 28.02 | 57.85 | 4:34.97 | ||||||
15 | Isk Sharks | 1995 | 422 | 4:36.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 32.46 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 34.97 | 1:15.61 | 2:23.72 | ||||||
Jannick Maesen | 1995 | 32.56 | 1:11.92 | 3:35.64 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 27.99 | 1:00.47 | 4:36.11 | ||||||
16 | Aalborg Herrer 4 | 0 | 408 | 4:39.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 32.90 | 1:08.80 | 1:08.80 | ||||||
Søren Larsen | 1993 | 34.56 | 1:14.48 | 2:23.28 | ||||||
Nicolai Voetmann | 1995 | 31.49 | 1:09.00 | 3:32.28 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 31.95 | 1:07.07 | 4:39.35 | ||||||
17 | Thisted 2 Drenge | 0 | 360 | 4:51.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 39.25 | 1:22.21 | 1:22.21 | ||||||
Michael Kjær | 1995 | 36.58 | 1:17.81 | 2:40.02 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 31.91 | 1:09.34 | 3:49.36 | ||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 30.05 | 1:01.84 | 4:51.20 | ||||||
18 | Smut Herrer 1 | 0 | 326 | 5:00.91 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 39.16 | 1:20.07 | 1:20.07 | ||||||
Emil Hougesen | 1997 | 41.17 | 1:25.89 | 2:45.96 | ||||||
Jonas Nellermann | 1986 | 30.11 | 1:05.73 | 3:51.69 | ||||||
Klaus Christensen | 1993 | 32.83 | 1:09.22 | 5:00.91 | ||||||
19 | de Vilde Kaniner Herrer | 0 | 303 | 5:08.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Ralf Fagerstrøm | 1996 | 39.06 | 1:18.17 | 1:18.17 | ||||||
David Jensen | 1994 | 39.78 | 1:27.03 | 2:45.20 | ||||||
Martin S. Madsen | 1995 | 32.25 | 1:11.87 | 3:57.07 | ||||||
Alexander Lennø | 1996 | 33.71 | 1:11.18 | 5:08.25 | ||||||
20 | Nordmænd 1 | 0 | 282 | 5:15.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 32.79 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 47.81 | 1:41.11 | 2:48.26 | ||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 30.47 | 1:05.76 | 3:54.02 | ||||||
Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 38.26 | 1:21.91 | 5:15.93 | ||||||
21 | Thisted 3 Drenge | 0 | 233 | 5:36.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 42.75 | 1:26.27 | 1:26.27 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 43.71 | 1:34.25 | 3:00.52 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 39.60 | 1:26.93 | 4:27.45 | ||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 32.89 | 1:09.28 | 5:36.73 | ||||||
22 | Smut Herrer 2 | 0 | 211 | 5:48.09 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Mads Lund | 1995 | 37.89 | 1:19.78 | 1:19.78 | ||||||
Morten Jæger | 1996 | 42.02 | 1:29.00 | 2:48.78 | ||||||
Marc Ochsendorf | 1996 | 43.58 | 1:35.84 | 4:24.62 | ||||||
Daniel Pallesen | 1998 | 39.97 | 1:23.47 | 5:48.09 | ||||||
23 | Thisted 4 Drenge | 0 | 150 | 6:29.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan Nielsen | 1997 | 49.18 | 1:39.09 | 1:39.09 | ||||||
Marcus Boesen | 1999 | 50.40 | 1:49.72 | 3:28.81 | ||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 42.68 | 1:41.71 | 5:10.52 | ||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 37.04 | 1:19.38 | 6:29.90 | ||||||
- | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | DSQ | 2 armtag undr vand | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 34.79 | 1:10.95 | 1:10.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Løbssponsor: Malermester Peter Søndergaard |
Stævnerekord: Lambertseter SK J2 Jr., 4.25.45, Lambertseter, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg | 0 | 791 | 4:15.36 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 30.06 | 1:01.53 | 1:01.53 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 34.30 | 1:12.45 | 2:13.98 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 29.71 | 1:04.94 | 3:18.92 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.69 | 56.44 | 4:15.36 | ||||||
2 | Lambertseter SK J1 Sr. | 0 | 733 | 4:21.99 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 32.30 | 1:06.34 | 1:06.34 | ||||||
Stina Kajsa Colleou | 1993 | 33.35 | 1:11.47 | 2:17.81 | ||||||
Line Løvberg | 1991 | 30.19 | 1:04.91 | 3:22.72 | ||||||
Elisabeth Svensson | 1991 | 28.23 | 59.27 | 4:21.99 | ||||||
3 | Aalborg Damer 1 | 0 | 724 | 4:23.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 30.68 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 34.82 | 1:15.58 | 2:20.99 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.48 | 1:06.36 | 3:27.35 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 26.55 | 55.69 | 4:23.04 | ||||||
4 | Lambertseter SK J2 Sr. | 0 | 670 | 4:29.86 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Andrine Davidsen | 1995 | 32.58 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 35.83 | 1:15.98 | 2:23.23 | ||||||
Viktoria S. Løken | 1991 | 30.07 | 1:05.82 | 3:29.05 | ||||||
Ingrid N. Knutzen | 1991 | 29.07 | 1:00.81 | 4:29.86 | ||||||
5 | Thisted 1 Piger | 0 | 581 | 4:43.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 34.67 | 1:11.09 | 1:11.09 | ||||||
Helle Kjær | 1994 | 37.34 | 1:19.40 | 2:30.49 | ||||||
Janni Overgaard | 1993 | 31.92 | 1:09.71 | 3:40.20 | ||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 29.96 | 1:02.92 | 4:43.12 | ||||||
6 | Kristiansand Sa J1 Sr. | 0 | 575 | 4:44.10 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 33.21 | 1:08.56 | 1:08.56 | ||||||
Tiril Rist Jensen | 1994 | 38.74 | 1:22.93 | 2:31.49 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 32.59 | 1:10.52 | 3:42.01 | ||||||
Linn Hege Laudal | 1989 | 29.46 | 1:02.09 | 4:44.10 | ||||||
7 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | 574 | 4:44.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 34.37 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 38.94 | 1:22.26 | 2:33.10 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 30.48 | 1:08.04 | 3:41.14 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 30.15 | 1:03.13 | 4:44.27 | ||||||
8 | Aalborg Damer 2 | 0 | 555 | 4:47.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 34.14 | 1:10.33 | 1:10.33 | ||||||
Amalie Stage | 1993 | 37.48 | 1:19.98 | 2:30.31 | ||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 34.52 | 1:15.96 | 3:46.27 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.34 | 1:01.20 | 4:47.47 | ||||||
9 | Aalborg Damer 3 | 0 | 552 | 4:47.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 34.50 | 1:10.67 | 1:10.67 | ||||||
Camilla Munk | 1994 | 38.58 | 1:22.36 | 2:33.03 | ||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 33.42 | 1:13.25 | 3:46.28 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.61 | 1:01.67 | 4:47.95 | ||||||
10 | Hsc Damer 1 | 0 | 545 | 4:49.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 35.65 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 35.67 | 1:16.03 | 2:30.80 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 33.74 | 1:13.08 | 3:43.88 | ||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 30.83 | 1:05.26 | 4:49.14 | ||||||
11 | Elverum Sv J1 Jr | 0 | 486 | 5:00.48 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Kristin E Johnson | 1993 | 36.56 | 1:15.62 | 1:15.62 | ||||||
Vilde Bjørnebye | 1995 | 39.27 | 1:23.72 | 2:39.34 | ||||||
Oona Ovesen | 1992 | 31.50 | 1:09.04 | 3:48.38 | ||||||
Nanna Ovesen | 1996 | 33.89 | 1:12.10 | 5:00.48 | ||||||
12 | S68 Damer 1 S68 Damer 1 | 0 | 468 | 5:04.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 34.03 | 1:11.52 | 1:11.52 | ||||||
Julie Storgaard | 1996 | 44.08 | 1:33.60 | 2:45.12 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 34.89 | 1:14.68 | 3:59.80 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 30.32 | 1:04.37 | 5:04.17 | ||||||
13 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 466 | 5:04.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 38.15 | 1:19.17 | 1:19.17 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 38.81 | 1:24.70 | 2:43.87 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 33.17 | 1:13.52 | 3:57.39 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 32.08 | 1:07.22 | 5:04.61 | ||||||
14 | Valkyrer | 0 | 423 | 5:14.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Nina Paulsen | 1996 | 41.27 | 1:24.16 | 1:24.16 | ||||||
Anastasia Mortensen | 1996 | 44.07 | 1:32.63 | 2:56.79 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 34.13 | 1:22.65 | 4:19.44 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 21.93 | 55.21 | 5:14.65 | ||||||
15 | Aalborg Damer 4 | 0 | 408 | 5:18.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 39.77 | 1:22.60 | 1:22.60 | ||||||
Tine Christensen | 1996 | 42.64 | 1:31.61 | 2:54.21 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 33.00 | 1:11.46 | 4:05.67 | ||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 34.47 | 1:12.79 | 5:18.46 | ||||||
16 | S68 Damer 2 S68 Damer 2 | 0 | 364 | 5:30.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 38.37 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 44.15 | 1:32.31 | 2:51.15 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 40.44 | 1:26.02 | 4:17.17 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 34.62 | 1:13.55 | 5:30.72 | ||||||
17 | Smut Damer 1 | 0 | 352 | 5:34.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Christina Nielsen | 1995 | 40.44 | 1:21.33 | 1:21.33 | ||||||
Julie Levisen | 1997 | 44.59 | 1:34.42 | 2:55.75 | ||||||
Camilla Ochsendorf | 1993 | 38.70 | 1:26.44 | 4:22.19 | ||||||
Pernille Rytter | 1994 | 34.54 | 1:12.25 | 5:34.44 | ||||||
18 | Thisted 2 Piger | 0 | 347 | 5:36.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Zora Pataki | 1997 | 38.19 | 1:19.12 | 1:19.12 | ||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | 47.22 | 1:40.90 | 3:00.02 | ||||||
Amalie Vinther | 1995 | 40.13 | 1:26.52 | 4:26.54 | ||||||
Anna Jessen | 1995 | 33.33 | 1:09.68 | 5:36.22 | ||||||
19 | Aarhus Hei Piger | 1996 | 292 | 5:56.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Emma Klitnæs | 1996 | 47.59 | 1:38.10 | 1:38.10 | ||||||
Nina Jørgensen | 1996 | 41.80 | 1:29.82 | 3:07.92 | ||||||
Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 41.45 | 1:31.29 | 4:39.21 | ||||||
Katrine M. Borum | 1996 | 36.45 | 1:16.91 | 5:56.12 | ||||||
20 | de Vilde Kaniner Damer | 0 | 279 | 6:01.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 47.55 | 1:35.58 | 1:35.58 | ||||||
Karen Frederikke Hansen | 1996 | 43.24 | 1:32.78 | 3:08.36 | ||||||
Mette H Larsen | 1997 | 39.19 | 1:25.77 | 4:34.13 | ||||||
Louise Heiberg | 1998 | 41.12 | 1:27.34 | 6:01.47 | ||||||
21 | Smut Damer 2 | 0 | 264 | 6:08.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 41.71 | 1:23.71 | 1:23.71 | ||||||
Anne-Mette Andersen | 1993 | 46.11 | 1:38.52 | 3:02.23 | ||||||
Janni Bach | 1994 | 44.06 | 1:38.13 | 4:40.36 | ||||||
Isabella Pedersen | 1998 | 41.57 | 1:28.04 | 6:08.40 | ||||||
22 | Skawgirls | 1995 | 230 | 6:25.40 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 48.10 | 1:37.01 | 1:37.01 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 51.64 | 1:51.33 | 3:28.34 | ||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 44.09 | 1:37.53 | 5:05.87 | ||||||
Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 37.59 | 1:19.53 | 6:25.40 | ||||||
- | S68 Damer 3 S68 Damer 3 | 0 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sabina Christensen | 1997 | |||||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | |||||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | DNS | ||||||||
- | Silkeborg Damer 3 | 1993 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Thisted 4 Piger | 0 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Thisted 3 Piger | 0 | DSQ | svøm fly ved bryst | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 44.60 | 1:30.47 | 1:30.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 08:41 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard, 1.51.12, AGF, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 792 | 25.93 | 54.13 | 1:22.12 | 1:50.41 | Stævnerekord | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | 681 | 28.22 | 57.55 | 1:27.50 | 1:56.09 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 669 | 27.88 | 57.96 | 1:27.87 | 1:56.78 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Riemenschneider | 1989 | 628 | 28.44 | 58.78 | 1:29.11 | 1:59.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kris Wesselink | 1990 | 611 | 28.94 | 59.37 | 1:30.15 | 2:00.41 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | 604 | 27.92 | 58.33 | 1:29.39 | 2:00.83 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | 580 | 28.81 | 1:00.60 | 1:31.80 | 2:02.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Graversen | 1990 | 573 | 29.01 | 1:00.09 | 1:31.76 | 2:03.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 536 | 28.71 | 59.56 | 1:32.36 | 2:05.75 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Kristian Nygård | 1991 | 530 | 29.75 | 1:01.96 | 1:34.38 | 2:06.20 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
11 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 386 | 31.55 | 1:07.11 | 1:43.88 | 2:20.29 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Jonas Nellermann | 1986 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Sørin Martin Johannessen | 1991 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard, 1.51.12, AGF, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 759 | 26.98 | 55.33 | 1:23.69 | 1:52.01 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 652 | 28.41 | 58.28 | 1:28.13 | 1:57.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 644 | 28.44 | 58.32 | 1:28.53 | 1:58.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 616 | 27.98 | 58.04 | 1:29.26 | 2:00.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 616 | 27.95 | 58.43 | 1:29.93 | 2:00.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Jostad | 1992 | 608 | 28.30 | 58.20 | 1:28.77 | 2:00.59 | |||
Hamar IL | ||||||||||
7 | Mathias Madsen | 1992 | 582 | 28.80 | 1:00.31 | 1:31.53 | 2:02.38 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 569 | 28.36 | 58.94 | 1:30.95 | 2:03.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 568 | 27.91 | 59.00 | 1:31.57 | 2:03.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Tracey | 1993 | 541 | 29.03 | 1:00.86 | 1:33.24 | 2:05.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 529 | 28.19 | 59.50 | 1:32.13 | 2:06.34 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 520 | 29.14 | 1:01.15 | 1:34.14 | 2:07.04 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Aksel Øvern | 1993 | 516 | 29.02 | 1:01.50 | 1:34.71 | 2:07.35 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Hopff | 1993 | 516 | 29.21 | 1:01.25 | 1:34.64 | 2:07.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 507 | 29.93 | 1:03.16 | 1:36.54 | 2:08.16 | |||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 506 | 29.52 | 1:02.52 | 1:36.24 | 2:08.23 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 488 | 30.29 | 1:03.15 | 1:36.56 | 2:09.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas S. Hansen | 1993 | 467 | 30.64 | 1:04.19 | 1:38.24 | 2:11.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 455 | 30.53 | 1:04.87 | 1:40.42 | 2:12.86 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Alexander T. Asdal | 1992 | 452 | 30.11 | 1:03.62 | 1:38.76 | 2:13.11 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
21 | Øystein Jørgensen | 1993 | 443 | 30.59 | 1:05.08 | 1:40.07 | 2:14.05 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
22 | Morten Rask Jensen | 1993 | 429 | 31.79 | 1:06.55 | 1:41.89 | 2:15.44 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 428 | 30.66 | 1:05.44 | 1:41.14 | 2:15.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 396 | 31.71 | 1:07.32 | 1:43.57 | 2:19.06 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Klaus Christensen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Nikolaj Kühn | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard, 1.51.12, AGF, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 590 | 28.64 | 59.31 | 1:30.61 | 2:01.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 577 | 28.84 | 1:00.60 | 1:32.70 | 2:02.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 532 | 29.23 | 1:01.18 | 1:33.73 | 2:06.08 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Lars Rugsveen | 1994 | 531 | 29.23 | 1:01.46 | 1:34.20 | 2:06.16 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 525 | 28.97 | 1:01.19 | 1:35.34 | 2:06.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 517 | 29.64 | 1:01.37 | 1:34.37 | 2:07.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 514 | 29.30 | 1:01.48 | 1:35.39 | 2:07.50 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Kasper Sørensen | 1994 | 488 | 29.70 | 1:02.37 | 1:36.36 | 2:09.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Gerrard | 1994 | 468 | 30.33 | 1:04.13 | 1:37.99 | 2:11.62 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | 467 | 29.68 | 1:03.18 | 1:37.56 | 2:11.72 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Henanger | 1994 | 443 | 30.89 | 1:05.64 | 1:40.72 | 2:14.00 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
12 | David Jensen | 1994 | 441 | 29.15 | 1:01.71 | 1:38.35 | 2:14.21 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 440 | 30.77 | 1:05.08 | 1:40.46 | 2:14.30 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 416 | 31.56 | 1:06.58 | 1:42.12 | 2:16.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Didrik Nygård | 1994 | 396 | 31.19 | 1:06.41 | 1:42.91 | 2:19.10 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karsten Ovesen | 1994 | 299 | 35.00 | 1:15.18 | 1:56.73 | 2:32.85 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Christian Tang Christians | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard, 1.51.12, AGF, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 480 | 30.26 | 1:04.12 | 1:38.76 | 2:10.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | 467 | 29.58 | 1:02.62 | 1:37.19 | 2:11.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 465 | 30.36 | 1:04.56 | 1:39.00 | 2:11.88 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 463 | 30.77 | 1:03.81 | 1:38.29 | 2:12.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 448 | 30.24 | 1:03.13 | 1:37.71 | 2:13.56 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 443 | 31.34 | 1:04.80 | 1:39.65 | 2:14.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 434 | 31.87 | 1:07.39 | 1:42.37 | 2:14.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Thøgersen | 1995 | 431 | 29.64 | 1:04.34 | 1:41.06 | 2:15.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Mathias Petersen | 1995 | 405 | 31.70 | 1:07.23 | 1:43.54 | 2:18.10 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | James Boyes | 1995 | 327 | 32.28 | 1:09.59 | 1:48.82 | 2:28.28 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 247 | 36.92 | 1:19.18 | 2:02.91 | 2:42.76 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 244 | 36.22 | 1:18.93 | 2:02.52 | 2:43.52 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Frederik V-Nielsen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael Kjær | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard, 1.51.12, AGF, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 524 | 28.46 | 1:00.47 | 1:34.00 | 2:06.75 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 510 | 29.42 | 1:02.11 | 1:35.00 | 2:07.83 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 497 | 29.41 | 1:02.50 | 1:36.30 | 2:08.96 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Armin Porobic | 1996 | 490 | 29.72 | 1:02.94 | 1:37.68 | 2:09.60 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Beck | 1996 | 488 | 29.88 | 1:03.25 | 1:37.73 | 2:09.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 416 | 32.14 | 1:06.34 | 1:41.79 | 2:16.90 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Max Tellefsen | 1996 | 378 | 33.54 | 1:09.88 | 1:45.59 | 2:21.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Eirik Rugsveen | 1996 | 344 | 33.00 | 1:10.78 | 1:49.35 | 2:25.74 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Peter Birk | 1996 | 296 | 34.71 | 1:15.41 | 1:54.27 | 2:33.32 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Fuglesang | 1996 | 294 | 34.75 | 1:14.16 | 1:55.11 | 2:33.68 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Marc Ochsendorf | 1996 | 291 | 35.11 | 1:14.18 | 1:55.04 | 2:34.10 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Alexander Lennø | 1996 | 281 | 34.72 | 1:15.58 | 1:58.42 | 2:36.00 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 281 | 35.74 | 1:15.65 | 1:57.08 | 2:36.05 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 275 | 34.19 | 1:13.83 | 1:56.06 | 2:37.01 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Vitus Mathiasen | 1996 | 203 | 38.68 | 1:22.90 | 2:08.86 | 2:53.96 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Morten Jæger | 1996 | 194 | 39.56 | 1:24.10 | 2:10.53 | 2:56.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard, 1.51.12, AGF, 2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simen Halse Larsen | 1997 | 352 | 33.38 | 1:10.86 | 1:48.93 | 2:24.73 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 351 | 33.62 | 1:11.70 | 1:48.95 | 2:24.81 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Håkon B Lund | 1997 | 351 | 33.55 | 1:10.69 | 1:48.46 | 2:24.83 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Casper Vestergaard | 1997 | 328 | 34.23 | 1:12.07 | 1:50.91 | 2:28.08 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 328 | 33.30 | 1:11.52 | 1:50.44 | 2:28.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 293 | 36.41 | 1:15.40 | 1:55.58 | 2:33.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 275 | 35.92 | 1:16.86 | 1:58.04 | 2:37.07 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Michael Terp Olesen | 1999 | 249 | 35.95 | 1:16.98 | 2:01.24 | 2:42.43 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Yde | 2000 | 247 | 37.04 | 1:19.54 | 2:03.83 | 2:42.87 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Emil Hougesen | 1997 | 244 | 37.17 | 1:20.23 | 2:03.93 | 2:43.46 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
11 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 207 | 39.83 | 1:24.93 | 2:10.32 | 2:52.74 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Ludvig Lind | 1998 | 206 | 39.01 | 1:24.19 | 2:10.15 | 2:52.92 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Jonathan Nielsen | 1997 | 206 | 40.07 | 1:26.42 | 2:11.58 | 2:53.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Bonderup | 1998 | 182 | 39.48 | 1:26.03 | 2:14.57 | 3:00.41 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 146 | 41.45 | 1:30.26 | 2:22.23 | 3:14.23 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | 121 | 45.08 | 1:39.52 | 2:35.62 | 3:26.27 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
17 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 121 | 46.70 | 1:45.95 | 2:42.03 | 3:26.66 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Rytter | 1998 | 88 | 49.87 | 1:50.36 | 2:49.78 | 3:49.70 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Jan Emil Ask Benham | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:41 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Nybolig |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 2.02.91, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktoria S. Løken | 1991 | 725 | 30.28 | 1:01.41 | 1:33.69 | 2:06.32 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 701 | 31.19 | 1:02.79 | 1:35.43 | 2:07.73 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 686 | 30.75 | 1:03.35 | 1:36.12 | 2:08.70 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | 677 | 31.96 | 1:05.59 | 1:39.30 | 2:09.27 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Christine M. Pedersen | 1993 | 671 | 30.55 | 1:03.56 | 1:36.69 | 2:09.62 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gina B. Andersen | 1990 | 664 | 30.93 | 1:03.88 | 1:37.48 | 2:10.07 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ingrid N. Knutzen | 1991 | 656 | 31.15 | 1:03.81 | 1:37.25 | 2:10.59 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Svensson | 1991 | 652 | 30.52 | 1:03.90 | 1:38.31 | 2:10.91 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 637 | 31.67 | 1:05.35 | 1:38.65 | 2:11.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Isdahl | 1992 | 616 | 31.92 | 1:06.19 | 1:40.83 | 2:13.39 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Stage | 1993 | 578 | 31.87 | 1:06.37 | 1:41.91 | 2:16.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Janni Overgaard | 1993 | 550 | 32.04 | 1:07.25 | 1:43.28 | 2:18.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 535 | 33.26 | 1:08.77 | 1:45.21 | 2:19.81 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 519 | 32.15 | 1:07.38 | 1:44.42 | 2:21.25 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Kamilla Malczynska | 1993 | 498 | 32.25 | 1:08.34 | 1:45.45 | 2:23.20 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 467 | 33.63 | 1:10.70 | 1:49.23 | 2:26.33 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Kristin E Johnson | 1993 | 463 | 33.07 | 1:11.04 | 1:49.31 | 2:26.67 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 407 | 33.45 | 1:12.53 | 1:53.07 | 2:33.15 | |||
Risør Varden | ||||||||||
- | Jeannie Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Nybolig |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 2.02.91, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 723 | 29.92 | 1:02.50 | 1:34.87 | 2:06.47 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 625 | 31.01 | 1:04.63 | 1:38.85 | 2:12.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 608 | 31.12 | 1:04.84 | 1:39.30 | 2:13.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Rønningsen | 1994 | 604 | 31.58 | 1:05.85 | 1:40.68 | 2:14.24 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 604 | 31.07 | 1:04.80 | 1:39.52 | 2:14.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrine Davidsen | 1995 | 578 | 31.83 | 1:05.88 | 1:40.99 | 2:16.26 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 534 | 32.82 | 1:08.10 | 1:44.46 | 2:19.90 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 531 | 32.73 | 1:08.67 | 1:44.86 | 2:20.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 517 | 32.86 | 1:08.54 | 1:45.48 | 2:21.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 497 | 32.77 | 1:08.92 | 1:46.09 | 2:23.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 482 | 33.93 | 1:11.25 | 1:48.71 | 2:24.75 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Sofie Gøttler | 1995 | 481 | 32.47 | 1:08.38 | 1:46.11 | 2:24.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Jensen | 1994 | 480 | 32.68 | 1:09.87 | 1:48.66 | 2:24.92 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Laura Funch | 1995 | 466 | 33.41 | 1:10.34 | 1:48.79 | 2:26.41 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Elise Fjeldstad | 1995 | 454 | 32.42 | 1:09.94 | 1:49.21 | 2:27.69 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 446 | 32.62 | 1:09.95 | 1:49.65 | 2:28.52 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
17 | Anna Jessen | 1995 | 443 | 34.17 | 1:11.63 | 1:50.26 | 2:28.83 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pernille Rytter | 1994 | 386 | 36.77 | 1:17.13 | 1:57.61 | 2:35.81 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
19 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 378 | 36.14 | 1:15.86 | 1:56.82 | 2:36.95 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
20 | Elise Guldhav | 1995 | 374 | 35.93 | 1:15.98 | 1:57.54 | 2:37.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Christina Nielsen | 1995 | 363 | 36.15 | 1:16.14 | 1:58.63 | 2:39.15 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
21 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 363 | 36.19 | 1:15.97 | 1:57.50 | 2:39.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Henriette Høg | 1994 | 341 | 37.67 | 1:20.07 | 2:02.22 | 2:42.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Amalie Vinther | 1995 | 340 | 37.71 | 1:20.08 | 2:02.31 | 2:42.61 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Janni Bach | 1994 | 320 | 38.12 | 1:20.09 | 2:03.71 | 2:45.96 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
26 | Silje I Øyen | 1995 | 311 | 37.47 | 1:19.98 | 2:03.91 | 2:47.56 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
27 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 294 | 38.91 | 1:22.17 | 2:07.22 | 2:50.63 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Nybolig |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 2.02.91, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 801 | 29.59 | 1:00.31 | 1:31.26 | 2:02.18 | Stævnerekord | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Thorstensen | 1996 | 579 | 31.89 | 1:06.62 | 1:41.62 | 2:16.16 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 566 | 32.24 | 1:07.77 | 1:43.25 | 2:17.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Elkjær | 1996 | 550 | 32.54 | 1:08.09 | 1:44.01 | 2:18.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Guro Aas | 1996 | 535 | 31.65 | 1:06.78 | 1:43.38 | 2:19.76 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | 524 | 33.45 | 1:08.68 | 1:45.24 | 2:20.74 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 487 | 33.36 | 1:10.15 | 1:47.21 | 2:24.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Asta Blanch | 1996 | 478 | 34.18 | 1:11.23 | 1:48.67 | 2:25.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maren Mæhre | 1996 | 471 | 34.75 | 1:11.61 | 1:50.01 | 2:25.90 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Marte Stamland | 1996 | 461 | 33.92 | 1:12.01 | 1:50.17 | 2:26.86 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Sanne Lindblad | 1996 | 441 | 34.35 | 1:12.12 | 1:50.95 | 2:29.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 431 | 35.19 | 1:13.91 | 1:52.80 | 2:30.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 421 | 34.43 | 1:12.92 | 1:52.58 | 2:31.47 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Julie Storgaard | 1996 | 419 | 34.80 | 1:13.31 | 1:52.88 | 2:31.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 413 | 34.92 | 1:13.31 | 1:53.65 | 2:32.36 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Hatting | 1996 | 404 | 35.38 | 1:14.95 | 1:55.44 | 2:33.52 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Solveig Lund | 1996 | 400 | 34.71 | 1:14.27 | 1:54.55 | 2:34.04 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Nina Jørgensen | 1996 | 378 | 36.18 | 1:16.75 | 1:58.43 | 2:36.97 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
19 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 363 | 36.57 | 1:17.87 | 1:59.54 | 2:39.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Ida Helene Hustad | 1996 | 340 | 37.35 | 1:18.50 | 2:01.29 | 2:42.64 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Nina Paulsen | 1996 | 337 | 37.77 | 1:20.52 | 2:03.62 | 2:43.03 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Nanna H Andersen | 1996 | 326 | 36.12 | 1:17.36 | 2:00.82 | 2:44.95 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Katrine M. Borum | 1996 | 290 | 39.10 | 1:23.44 | 2:08.80 | 2:51.37 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
24 | Anastasia Mortensen | 1996 | 228 | 39.25 | 1:26.71 | 2:17.77 | 3:05.78 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Johanne Ausland | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Emma Klitnæs | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Nybolig |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 2.02.91, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 552 | 32.39 | 1:07.63 | 1:43.15 | 2:18.31 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 503 | 32.84 | 1:09.58 | 1:46.48 | 2:22.73 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 418 | 34.42 | 1:12.68 | 1:52.18 | 2:31.79 | |||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
4 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 374 | 36.14 | 1:16.39 | 1:58.42 | 2:37.50 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mai Rossau Noer | 1997 | 369 | 35.82 | 1:17.25 | 1:59.23 | 2:38.29 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Jordan | 1997 | 339 | 36.14 | 1:18.26 | 2:02.47 | 2:42.81 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 330 | 37.31 | 1:19.95 | 2:03.24 | 2:44.21 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Silje Skogli | 1997 | 302 | 38.59 | 1:21.67 | 2:06.14 | 2:49.19 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 277 | 39.35 | 1:24.30 | 2:10.33 | 2:54.00 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Ida Køhl Berg | 1997 | 269 | 40.56 | 1:26.84 | 2:13.42 | 2:55.87 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Madelen Stenberg | 1997 | 257 | 38.68 | 1:24.42 | 2:12.75 | 2:58.47 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Hannah Ibsen | 1997 | 253 | 41.02 | 1:26.45 | 2:13.40 | 2:59.55 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 223 | 42.43 | 1:31.85 | 2:21.84 | 3:07.16 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
14 | Laura Christensen | 1997 | 154 | 48.38 | 1:43.68 | 2:39.72 | 3:31.83 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Ine Famestad | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Laura Skovby | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Nybolig |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 2.02.91, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 434 | 34.06 | 1:12.38 | 1:51.42 | 2:29.93 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 429 | 35.36 | 1:13.72 | 1:53.72 | 2:30.51 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 374 | 34.61 | 1:14.07 | 1:56.12 | 2:37.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 346 | 35.99 | 1:18.08 | 2:00.89 | 2:41.70 | |||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Oda Tørnkvist | 1998 | 340 | 36.90 | 1:18.39 | 2:01.03 | 2:42.55 | |||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 331 | 37.51 | 1:19.57 | 2:03.39 | 2:44.03 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
7 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 315 | 37.59 | 1:19.88 | 2:04.30 | 2:46.75 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Jannie Burmeister | 1998 | 310 | 36.32 | 1:18.59 | 2:04.44 | 2:47.77 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 268 | 37.89 | 1:22.96 | 2:10.72 | 2:56.02 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Heidi Larsen | 1998 | 264 | 39.02 | 1:25.67 | 2:12.81 | 2:56.89 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 243 | 41.05 | 1:28.41 | 2:16.71 | 3:01.85 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 222 | 42.88 | 1:30.29 | 2:19.49 | 3:07.57 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Louise Heiberg | 1998 | 217 | 43.32 | 1:32.06 | 2:21.80 | 3:08.98 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Sophia Jensen | 1998 | 140 | 46.69 | 1:45.80 | 2:44.86 | 3:38.52 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Embla Cora Janett Benham | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Nybolig |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 2.02.91, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 270 | 39.81 | 1:26.58 | 2:14.07 | 2:55.62 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 245 | 40.09 | 1:27.48 | 2:16.41 | 3:01.38 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 243 | 39.57 | 1:26.93 | 2:16.98 | 3:01.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Nikoline Riisberg | 1999 | 197 | 44.75 | 1:34.79 | 2:26.24 | 3:14.98 | |||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 193 | 45.32 | 1:36.79 | 2:28.77 | 3:16.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Kragh | 1999 | 182 | 41.30 | 1:30.43 | 2:26.05 | 3:20.13 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Sørensen | 2000 | 182 | 43.22 | 1:33.00 | 3:20.17 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Mathiesen | 2000 | 156 | 46.22 | 1:39.91 | 2:35.73 | 3:30.93 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Poulsen | 1999 | 120 | 48.57 | 1:47.03 | 2:49.05 | 3:50.03 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Løbssponsor: Photo Care |
Stævnerekord: Chris Christensen, 4.28.07, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 796 | 1:00.35 | 2:08.36 | 3:21.29 | 4:21.56 | Stævnerekord | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Thorsen | 1991 | 603 | 1:07.65 | 2:22.64 | 3:42.23 | 4:46.96 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 571 | 1:06.21 | 2:21.94 | 3:45.30 | 4:52.28 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Sander Andersen | 1996 | 558 | 1:07.74 | 2:19.57 | 3:45.73 | 4:54.55 | |||
Poseidon | ||||||||||
5 | Eirik Nielsen | 1995 | 542 | 1:07.26 | 2:22.63 | 3:45.74 | 4:57.35 | |||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 475 | 1:10.43 | 2:28.96 | 4:01.12 | 5:10.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas K. Johansen | 1995 | 472 | 1:10.45 | 2:30.68 | 3:59.48 | 5:11.33 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Nicolai Voetmann | 1995 | 455 | 1:11.71 | 2:36.35 | 4:04.80 | 5:15.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jannick Maesen | 1995 | 417 | 1:13.75 | 2:41.00 | 4:12.87 | 5:24.52 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Pedersen | 1995 | 409 | 1:08.92 | 2:36.49 | 4:11.14 | 5:26.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 400 | 1:14.54 | 2:40.56 | 4:13.80 | 5:28.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lars Broby Foss | 1995 | 392 | 1:17.24 | 2:42.40 | 4:17.77 | 5:31.30 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Nikolaj Kühn | 1993 | 386 | 1:10.63 | 2:38.76 | 4:19.36 | 5:33.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Martin S. Madsen | 1995 | 352 | 1:13.98 | 2:44.21 | 4:24.74 | 5:43.21 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | David Jensen | 1994 | 349 | 1:14.85 | 2:44.29 | 4:30.32 | 5:44.47 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 346 | 1:20.09 | 2:50.65 | 4:31.91 | 5:45.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Janus Meinert | 1995 | 317 | 1:22.32 | 2:56.73 | 4:28.88 | 5:55.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 279 | 1:34.34 | 3:05.22 | 4:52.94 | 6:11.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob S. Madsen | 1998 | 272 | 1:25.66 | 2:58.85 | 4:46.52 | 6:14.13 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Ludvig Lind | 1998 | 173 | 1:47.11 | 3:34.88 | 5:38.24 | 7:15.13 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Martin B. Lund | 1992 | DSQ | ej samtidig berøring | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 99 år og yngre |
Løbssponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Karoline Brudvik, 4.57.27, Hamar IL, 2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 761 | 1:04.97 | 2:24.31 | 3:45.93 | 4:52.61 | Stævnerekord | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 663 | 1:09.64 | 2:31.15 | 3:56.90 | 5:06.34 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pernille Moth | 1994 | 642 | 1:13.22 | 2:31.73 | 3:59.05 | 5:09.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 639 | 1:13.34 | 2:35.09 | 3:57.75 | 5:10.10 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oona Ovesen | 1992 | 599 | 1:10.72 | 2:32.35 | 4:05.23 | 5:16.85 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Malene M. Pedersen | 1996 | 587 | 1:13.28 | 2:35.44 | 4:04.95 | 5:19.08 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | 570 | 1:15.23 | 2:35.90 | 4:07.50 | 5:22.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Janni Overgaard | 1993 | 564 | 1:13.72 | 2:37.76 | 4:09.51 | 5:23.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 558 | 1:14.62 | 2:39.07 | 4:08.29 | 5:24.44 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 545 | 1:16.54 | 2:38.21 | 4:11.96 | 5:27.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 545 | 1:15.02 | 2:41.55 | 4:14.24 | 5:27.12 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Sarah Dahlquist | 1995 | 520 | 1:17.16 | 2:36.37 | 4:17.25 | 5:32.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 503 | 1:21.56 | 2:45.52 | 4:20.96 | 5:35.98 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 484 | 1:20.21 | 2:47.01 | 4:24.26 | 5:40.36 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Camilla Munk | 1994 | 475 | 1:20.09 | 2:50.95 | 4:24.30 | 5:42.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lise L. Nielsen | 1996 | 471 | 1:22.43 | 2:50.58 | 4:28.54 | 5:43.33 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 446 | 1:23.07 | 2:52.93 | 4:32.07 | 5:49.54 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Tine Christensen | 1996 | 436 | 1:21.65 | 2:56.17 | 4:32.42 | 5:52.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 411 | 1:27.24 | 2:56.57 | 4:36.15 | 5:59.27 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Mette H Larsen | 1997 | 397 | 1:26.82 | 2:57.84 | 4:41.20 | 6:03.44 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 353 | 1:28.29 | 3:02.94 | 4:49.00 | 6:17.88 | |||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
22 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 338 | 1:30.08 | 3:05.15 | 4:55.40 | 6:23.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 274 | 1:44.30 | 3:32.78 | 5:18.94 | 6:51.44 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Østergaard | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristina K Hedegaard | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura K. Westergaard | 1997 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Randi Larsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cathrine Stapelfeld | 1997 | DSQ | uens berøring i brys | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ina A. Steinsland | 1996 | DSQ | sv på maven rygvvend | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Ine Rist Jensen | 1996 | DSQ | sv på maven 150 m | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
- | Karoline Nielsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Service Ringen ggen ggen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 685 | 28.12 | 56.67 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 667 | 27.99 | 57.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 591 | 29.64 | 59.53 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 536 | 29.51 | 1:01.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 536 | 29.56 | 1:01.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Service Ringen ggen ggen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 582 | 29.43 | 59.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 565 | 28.76 | 1:00.42 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | 494 | 30.47 | 1:03.19 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 493 | 31.01 | 1:03.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 474 | 31.29 | 1:04.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Håkon Andersen | 1992 | 471 | 31.15 | 1:04.18 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Martin B. Lund | 1992 | 461 | 31.54 | 1:04.66 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Søren Larsen | 1993 | 426 | 31.58 | 1:06.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 421 | 32.04 | 1:06.67 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Mads Hopff | 1993 | 405 | 33.19 | 1:07.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 380 | 34.04 | 1:08.94 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 373 | 33.44 | 1:09.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Thomas S. Hansen | 1993 | 358 | 34.74 | 1:10.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 335 | 34.92 | 1:11.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 296 | 35.92 | 1:14.93 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Klaus Christensen | 1993 | 275 | 36.94 | 1:16.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Morten Rask Jensen | 1993 | 266 | 38.45 | 1:17.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Service Ringen ggen ggen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Tang Christians | 1994 | 570 | 28.95 | 1:00.23 | |||||
Kristiansund SLK | ||||||||||
2 | Felix Zähringer | 1994 | 495 | 30.63 | 1:03.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 486 | 30.80 | 1:03.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 460 | 31.51 | 1:04.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 445 | 32.24 | 1:05.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Kristian Henanger | 1994 | 390 | 33.28 | 1:08.39 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stian Frestad | 1994 | 386 | 32.85 | 1:08.58 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 385 | 33.91 | 1:08.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | David Jensen | 1994 | 322 | 34.85 | 1:12.90 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DSQ | Brød vandet e 15 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Service Ringen ggen ggen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 522 | 30.40 | 1:02.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 434 | 31.72 | 1:05.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 404 | 32.78 | 1:07.55 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 393 | 33.36 | 1:08.20 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 358 | 33.94 | 1:10.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 356 | 34.46 | 1:10.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Johansen | 1995 | 333 | 34.99 | 1:12.04 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Mathias Petersen | 1995 | 325 | 34.68 | 1:12.62 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Buur Persson | 1995 | 245 | 39.34 | 1:19.82 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Mads Lund | 1995 | 244 | 38.52 | 1:19.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 208 | 41.77 | 1:24.34 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | James Boyes | 1995 | 197 | 41.24 | 1:25.91 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 164 | 44.74 | 1:31.23 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 150 | 45.70 | 1:34.06 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Service Ringen ggen ggen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | 415 | 32.75 | 1:06.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 347 | 35.50 | 1:11.07 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Moritz | 1996 | 338 | 34.98 | 1:11.71 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
4 | Simon L. Knudsen | 1996 | 334 | 35.08 | 1:12.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 314 | 36.39 | 1:13.52 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 263 | 39.13 | 1:17.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Martin Fuglesang | 1996 | 251 | 38.49 | 1:19.15 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Lasse Munkholm | 1996 | 250 | 38.47 | 1:19.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Max Tellefsen | 1996 | 220 | 40.28 | 1:22.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Peter Birk | 1996 | 216 | 39.95 | 1:23.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vitus Mathiasen | 1996 | 168 | 43.67 | 1:30.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 161 | 44.42 | 1:31.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 125 | 48.91 | 1:40.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Warndahl | 1996 | 75 | 55.77 | 1:58.23 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Eirik Rugsveen | 1996 | DSQ | glid på mave v/75m | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Service Ringen ggen ggen |
Stævnerekord: Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 380 | 33.61 | 1:08.99 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Simen Halse Larsen | 1997 | 304 | 35.98 | 1:14.25 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 298 | 36.75 | 1:14.77 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 259 | 38.13 | 1:18.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bach | 1997 | 245 | 39.51 | 1:19.84 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 242 | 38.38 | 1:20.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 233 | 40.44 | 1:21.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper Vestergaard | 1997 | 208 | 41.57 | 1:24.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
9 | Michael Terp Olesen | 1999 | 205 | 42.01 | 1:24.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Storgaard | 1998 | 189 | 43.51 | 1:27.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Gustav Yde | 2000 | 180 | 43.31 | 1:28.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Emil Bonderup | 1998 | 178 | 44.46 | 1:28.86 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
13 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 166 | 44.53 | 1:30.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Dennis Madsen | 1997 | 157 | 45.71 | 1:32.64 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
15 | Daniel Pallesen | 1998 | 157 | 45.71 | 1:32.65 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 133 | 46.30 | 1:37.91 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
17 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 103 | 51.11 | 1:46.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas N Poulsen | 2000 | 99 | 53.16 | 1:47.97 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 862 | 29.42 | 59.87 | Stævnerekord | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 622 | 32.67 | 1:06.74 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 591 | 32.99 | 1:07.87 | |||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
4 | Runa Dalby | 1993 | 587 | 33.57 | 1:08.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 581 | 33.31 | 1:08.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 554 | 33.89 | 1:09.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 496 | 34.92 | 1:11.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Kristin E Johnson | 1993 | 459 | 35.99 | 1:13.84 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 408 | 36.87 | 1:16.84 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 382 | 37.89 | 1:18.52 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
11 | Arberesha Veliqi | 1993 | 366 | 39.18 | 1:19.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 309 | 40.94 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Emma Isdahl | 1992 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeannie Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 713 | 31.20 | 1:03.77 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 606 | 32.62 | 1:07.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrine Davidsen | 1995 | 602 | 32.93 | 1:07.48 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 540 | 33.98 | 1:09.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 527 | 34.06 | 1:10.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Dahlquist | 1995 | 524 | 34.89 | 1:10.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 500 | 34.25 | 1:11.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Jensen | 1994 | 475 | 35.42 | 1:13.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Marte Fjellet | 1995 | 454 | 35.88 | 1:14.14 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 453 | 36.22 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elise Fjeldstad | 1995 | 371 | 38.61 | 1:19.28 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Signe Tolstrup | 1995 | 369 | 38.49 | 1:19.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Jessen | 1995 | 368 | 38.98 | 1:19.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 360 | 39.09 | 1:20.10 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Christina Nielsen | 1995 | 357 | 39.74 | 1:20.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Laura Funch | 1995 | 354 | 39.46 | 1:20.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Elisabeth Friis | 1995 | 337 | 39.69 | 1:21.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Janni Bach | 1994 | 312 | 41.32 | 1:24.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 309 | 41.08 | 1:24.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pernille Rytter | 1994 | 302 | 41.57 | 1:24.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
21 | Henriette Høg | 1994 | 297 | 42.23 | 1:25.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 277 | 43.23 | 1:27.36 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amalie Vinther | 1995 | 229 | 45.72 | 1:33.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 759 | 30.25 | 1:02.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marte Stamland | 1996 | 573 | 33.78 | 1:08.58 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 547 | 33.89 | 1:09.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 545 | 34.27 | 1:09.76 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | 532 | 34.09 | 1:10.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | 435 | 36.47 | 1:15.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Celine Drivsholm | 1996 | 420 | 37.56 | 1:16.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 412 | 37.61 | 1:16.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Maren Mæhre | 1996 | 403 | 37.69 | 1:17.11 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Asta Blanch | 1996 | 395 | 37.95 | 1:17.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Ovesen | 1996 | 359 | 38.78 | 1:20.14 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Solveig Lund | 1996 | 358 | 39.42 | 1:20.25 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Nanna H Andersen | 1996 | 353 | 39.09 | 1:20.60 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Johanne Ausland | 1996 | 348 | 38.64 | 1:20.97 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 337 | 40.01 | 1:21.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nina Paulsen | 1996 | 331 | 41.03 | 1:22.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Line Hatting | 1996 | 306 | 41.41 | 1:24.51 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 296 | 40.92 | 1:25.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 281 | 43.23 | 1:26.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 281 | 42.43 | 1:27.01 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 274 | 43.39 | 1:27.71 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 234 | 45.01 | 1:32.49 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 220 | 47.43 | 1:34.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Anastasia Mortensen | 1996 | 190 | 47.61 | 1:39.05 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Emma Klitnæs | 1996 | 186 | 48.29 | 1:39.88 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
26 | Amalie Lind | 1996 | 181 | 49.01 | 1:40.79 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Guro Aas | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Malene M. Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 440 | 36.93 | 1:14.88 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 399 | 37.62 | 1:17.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Zora Pataki | 1997 | 387 | 38.18 | 1:18.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 361 | 39.35 | 1:19.98 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Julie Levisen | 1997 | 325 | 41.44 | 1:22.83 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Mette H Larsen | 1997 | 302 | 42.04 | 1:24.93 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 278 | 43.57 | 1:27.32 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sabina Christensen | 1997 | 267 | 43.24 | 1:28.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Ida Køhl Berg | 1997 | 258 | 43.88 | 1:29.47 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 257 | 43.48 | 1:29.61 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Hannah Ibsen | 1997 | 246 | 44.16 | 1:30.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 238 | 43.98 | 1:31.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Skovby | 1997 | 222 | 1:34.15 | 1:34.15 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Ine Famestad | 1997 | 219 | 45.28 | 1:34.48 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Laura Christensen | 1997 | 170 | 50.77 | 1:42.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Madelen Stenberg | 1997 | DSQ | glid på mave v/50 m | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 374 | 37.94 | 1:19.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Sara Stoebner | 1998 | 351 | 39.20 | 1:20.78 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 328 | 1:22.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 327 | 39.79 | 1:22.65 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Jannie Burmeister | 1998 | 309 | 41.22 | 1:24.23 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 307 | 40.89 | 1:24.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oda Tørnkvist | 1998 | 279 | 42.26 | 1:27.22 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Malene Tørnkvist | 1998 | 275 | 42.04 | 1:27.61 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Camilla M Kristensen | 1998 | 252 | 43.51 | 1:30.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Heidi Larsen | 1998 | 219 | 46.36 | 1:34.56 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Isabella Pedersen | 1998 | 210 | 46.48 | 1:35.82 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Ida Mikkelsen | 1998 | 197 | 48.08 | 1:37.92 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vicki Jensen | 1998 | 189 | 47.98 | 1:39.31 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Heiberg | 1998 | 184 | 49.49 | 1:40.08 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Sophia Jensen | 1998 | 173 | 50.06 | 1:42.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Martha Moeslund | 1998 | 156 | 50.53 | 1:45.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | DSQ | svøm på mave v/75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 251 | 44.21 | 1:30.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 240 | 44.21 | 1:31.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 221 | 47.19 | 1:34.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Michelle Pedersen | 2000 | 142 | 52.88 | 1:49.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 132 | 56.16 | 1:51.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Ottesen | 1999 | 131 | 52.50 | 1:52.18 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Andersen | 1999 | 116 | 58.09 | 1:56.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Nielsen | 2000 | 90 | 1:04.48 | 2:07.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Gitta Nielsen | 1999 | 83 | 1:03.01 | 2:10.48 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Snedste Turist |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.00.09, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 685 | 29.72 | 1:02.70 | 1:33.56 | 2:06.15 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 648 | 28.98 | 1:01.99 | 1:35.11 | 2:08.50 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sindre Eilertsen | 1990 | 576 | 30.57 | 1:04.38 | 1:38.81 | 2:13.61 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kris Wesselink | 1990 | 552 | 29.72 | 1:04.31 | 1:39.47 | 2:15.52 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 486 | 32.07 | 1:07.94 | 1:44.81 | 2:21.48 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anders Møller | 1991 | 448 | 31.42 | 1:08.00 | 1:46.82 | 2:25.31 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 433 | 32.69 | 1:10.77 | 1:49.05 | 2:26.98 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Snedste Turist |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.00.09, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 673 | 28.74 | 1:02.04 | 1:34.85 | 2:06.89 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 562 | 30.47 | 1:04.62 | 1:39.65 | 2:14.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 559 | 28.80 | 1:03.46 | 1:39.68 | 2:14.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 541 | 30.21 | 1:04.92 | 1:40.59 | 2:16.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 470 | 31.51 | 1:07.88 | 1:45.49 | 2:22.99 | |||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Nikolaj Kühn | 1993 | 465 | 32.46 | 1:08.67 | 1:45.53 | 2:23.58 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 445 | 32.96 | 1:11.60 | 1:48.95 | 2:25.63 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Lund Hansen | 1992 | 411 | 30.34 | 1:04.97 | 1:44.09 | 2:29.54 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Snedste Turist |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.00.09, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 548 | 30.34 | 1:04.84 | 1:40.28 | 2:15.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 436 | 32.25 | 1:08.85 | 1:47.30 | 2:26.62 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Kasper Sørensen | 1994 | 398 | 33.67 | 1:10.94 | 1:51.06 | 2:31.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 368 | 33.50 | 1:12.57 | 1:53.00 | 2:35.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Rugsveen | 1994 | 353 | 33.18 | 1:14.09 | 1:55.53 | 2:37.27 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Snedste Turist |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.00.09, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 432 | 31.55 | 1:08.59 | 1:47.71 | 2:27.13 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 326 | 34.14 | 1:15.16 | 1:58.86 | 2:41.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 324 | 32.99 | 1:13.14 | 1:57.51 | 2:41.83 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin S. Madsen | 1995 | 298 | 36.28 | 1:18.57 | 2:02.98 | 2:46.41 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thomas Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Snedste Turist |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.00.09, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | 393 | 33.86 | 1:13.51 | 1:53.59 | 2:31.82 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Armin Porobic | 1996 | 381 | 32.78 | 1:13.23 | 1:54.54 | 2:33.42 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 295 | 37.30 | 1:19.51 | 2:02.79 | 2:46.96 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 265 | 37.27 | 1:21.54 | 2:07.07 | 2:53.11 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Snedste Turist |
Stævnerekord: Chris Christensen, 2.00.09, West Swim, 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 259 | 37.17 | 1:21.37 | 2:07.91 | 2:54.44 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | 200 | 40.38 | 1:30.12 | 2:21.08 | 3:10.02 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Sigurd Uldbjerg Bundgaard | 2000 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.96, NTG, 2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 671 | 32.25 | 1:07.70 | 1:44.37 | 2:21.35 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Løvberg | 1991 | 644 | 31.72 | 1:07.81 | 1:45.10 | 2:23.29 | |||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oona Ovesen | 1992 | 543 | 33.35 | 1:13.50 | 1:53.05 | 2:31.71 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 523 | 34.56 | 1:13.50 | 1:53.13 | 2:33.56 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Janni Overgaard | 1993 | 504 | 33.65 | 1:12.92 | 1:54.41 | 2:35.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 467 | 35.67 | 1:16.23 | 1:57.84 | 2:39.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Arberesha Veliqi | 1993 | 419 | 36.12 | 1:18.46 | 2:02.82 | 2:45.39 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 362 | 37.47 | 1:20.71 | 2:07.60 | 2:53.69 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Viktoria S. Løken | 1991 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.96, NTG, 2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Moth | 1994 | 550 | 35.46 | 1:14.43 | 1:52.51 | 2:31.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 522 | 33.99 | 1:13.47 | 1:53.76 | 2:33.64 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 481 | 35.64 | 1:16.06 | 1:57.09 | 2:37.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.96, NTG, 2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 543 | 33.04 | 1:11.20 | 1:50.67 | 2:31.67 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 517 | 33.12 | 1:11.27 | 1:51.76 | 2:34.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 507 | 34.87 | 1:15.82 | 1:56.03 | 2:35.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Elkjær | 1996 | 499 | 34.59 | 1:14.18 | 1:54.62 | 2:35.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ina A. Steinsland | 1996 | 421 | 35.80 | 1:18.23 | 2:02.69 | 2:45.11 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 309 | 39.25 | 1:26.21 | 2:15.18 | 3:03.01 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line Hatting | 1996 | 237 | 43.24 | 1:35.09 | 2:29.86 | 3:19.86 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.96, NTG, 2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 356 | 38.12 | 1:22.53 | 2:08.42 | 2:54.52 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Ida Jordan | 1997 | 327 | 37.12 | 1:22.99 | 2:11.56 | 2:59.67 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.96, NTG, 2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Rebecca Sundtjønn | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Stævnerekord: Sara Nordenstam, 2.16.96, NTG, 2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 199 | 45.35 | 1:41.05 | 2:41.10 | 3:32.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 195 | 41.04 | 1:35.69 | 2:37.16 | 3:33.52 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 826 | 28.85 | 1:01.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 571 | 32.31 | 1:09.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kristian Nygård | 1991 | 539 | 33.68 | 1:10.72 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Møller | 1991 | 531 | 33.81 | 1:11.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 527 | 33.13 | 1:11.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Lisberg | 1986 | 490 | 34.62 | 1:13.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | 415 | 36.68 | 1:17.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 406 | 36.44 | 1:17.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Jostad | 1992 | 576 | 32.39 | 1:09.17 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 542 | 33.79 | 1:10.60 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 502 | 34.43 | 1:12.41 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 486 | 34.68 | 1:13.23 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 483 | 34.31 | 1:13.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 483 | 34.08 | 1:13.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aksel Øvern | 1993 | 462 | 34.73 | 1:14.47 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Hopff | 1993 | 416 | 35.35 | 1:17.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 411 | 36.23 | 1:17.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 363 | 37.61 | 1:20.72 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Alexander T. Asdal | 1992 | 357 | 37.84 | 1:21.13 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Morten Rask Jensen | 1993 | 276 | 41.70 | 1:28.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Martin B. Lund | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Øystein Jørgensen | 1993 | DSQ | 2 flyben v 25m | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Gerrard | 1994 | 510 | 34.16 | 1:12.03 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 509 | 33.88 | 1:12.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Didrik Nygård | 1994 | 489 | 34.45 | 1:13.07 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stian Frestad | 1994 | 473 | 34.81 | 1:13.86 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Felix Zähringer | 1994 | 442 | 35.53 | 1:15.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 383 | 35.80 | 1:19.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 379 | 37.76 | 1:19.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Jensen | 1994 | 321 | 38.68 | 1:24.04 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Torbjørn Øvrebø | 1994 | DSQ | 2 flyben v 75m | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 516 | 33.27 | 1:11.76 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 457 | 35.85 | 1:14.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas K. Johansen | 1995 | 455 | 34.57 | 1:14.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 447 | 35.91 | 1:15.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 442 | 35.67 | 1:15.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Nicolai Voetmann | 1995 | 423 | 36.63 | 1:16.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | 415 | 36.73 | 1:17.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jannick Maesen | 1995 | 397 | 37.00 | 1:18.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 395 | 37.10 | 1:18.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Janus Meinert | 1995 | 352 | 38.19 | 1:21.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lars Broby Foss | 1995 | 320 | 39.64 | 1:24.16 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 310 | 39.88 | 1:25.03 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Mads Lund | 1995 | 275 | 41.76 | 1:28.55 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | James Boyes | 1995 | 268 | 41.63 | 1:29.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 214 | 45.65 | 1:36.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 193 | 46.89 | 1:39.63 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas B. Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Buur Persson | 1995 | DSQ | 2 flyben v 25 +75m | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 467 | 35.11 | 1:14.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 397 | 36.74 | 1:18.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sander Andersen | 1996 | 387 | 36.95 | 1:19.01 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 360 | 38.72 | 1:20.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Munkholm | 1996 | 281 | 40.97 | 1:27.88 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Jæger | 1996 | 272 | 42.23 | 1:28.86 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Peter Birk | 1996 | 270 | 42.47 | 1:29.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marc Ochsendorf | 1996 | 250 | 43.20 | 1:31.33 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 227 | 44.00 | 1:34.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Lennø | 1996 | 205 | 46.40 | 1:37.67 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 200 | 47.73 | 1:38.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Warndahl | 1996 | 182 | 46.86 | 1:41.54 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 180 | 47.07 | 1:41.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Max Tellefsen | 1996 | DSQ | Flyben i svømning | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hougesen | 1997 | 326 | 40.32 | 1:23.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
2 | Casper Vestergaard | 1997 | 314 | 39.79 | 1:24.68 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 305 | 40.30 | 1:25.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 292 | 41.26 | 1:26.79 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 272 | 42.05 | 1:28.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 218 | 45.18 | 1:35.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Storgaard | 1998 | 216 | 46.53 | 1:35.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Simen Halse Larsen | 1997 | 205 | 46.46 | 1:37.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Daniel Pallesen | 1998 | 201 | 46.83 | 1:38.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Marcus Boesen | 1999 | 190 | 46.86 | 1:40.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ludvig Lind | 1998 | 188 | 45.64 | 1:40.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Jonathan Nielsen | 1997 | 150 | 52.70 | 1:48.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 135 | 53.47 | 1:52.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 113 | 55.57 | 1:58.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Mikkel Pedersen | 1997 | 111 | 55.52 | 1:59.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Thomas N Poulsen | 2000 | 90 | 1:01.69 | 2:08.32 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Andreas Sejr Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Malthe Levisen | 2001 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | DSQ | arme bag hoften | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Thisted-Hanstholm Dækservice |
Stævnerekord: Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 720 | 34.42 | 1:12.21 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 680 | 34.87 | 1:13.60 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 640 | 35.53 | 1:15.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Marie Philipsen | 1992 | 602 | 36.40 | 1:16.65 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 545 | 37.76 | 1:19.24 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 538 | 37.98 | 1:19.56 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Kamilla Malczynska | 1993 | 524 | 37.76 | 1:20.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Amalie Stage | 1993 | 520 | 38.17 | 1:20.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Linn Hege Laudal | 1989 | 502 | 38.64 | 1:21.40 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Gina B. Andersen | 1990 | 488 | 38.20 | 1:22.20 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 457 | 39.72 | 1:23.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 407 | 40.98 | 1:27.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 360 | 42.32 | 1:30.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 304 | 45.68 | 1:36.25 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Thisted-Hanstholm Dækservice |
Stævnerekord: Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 569 | 36.82 | 1:18.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Kjær | 1994 | 546 | 37.69 | 1:19.17 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | 523 | 38.15 | 1:20.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Iben Nielsen | 1994 | 483 | 39.32 | 1:22.45 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 482 | 39.09 | 1:22.53 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Camilla Munk | 1994 | 456 | 39.89 | 1:24.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 456 | 40.19 | 1:24.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 448 | 39.78 | 1:24.57 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 438 | 40.43 | 1:25.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 438 | 40.66 | 1:25.19 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Elise Fjeldstad | 1995 | 398 | 41.04 | 1:27.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Laura Funch | 1995 | 377 | 42.54 | 1:29.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Elise Guldhav | 1995 | 363 | 43.38 | 1:30.70 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Silje I Øyen | 1995 | 358 | 43.05 | 1:31.10 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 344 | 43.71 | 1:32.39 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 315 | 45.07 | 1:35.07 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ingunn E Johnson | 1995 | 288 | 45.86 | 1:37.95 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 270 | 47.47 | 1:40.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Vinther | 1995 | 214 | 50.86 | 1:48.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Therese Kleppe | 1994 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Thisted-Hanstholm Dækservice |
Stævnerekord: Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 606 | 36.51 | 1:16.47 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 594 | 37.04 | 1:16.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 587 | 36.96 | 1:17.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Guro Aas | 1996 | 510 | 38.32 | 1:21.01 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 475 | 40.09 | 1:22.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sanne Lindblad | 1996 | 444 | 40.30 | 1:24.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tashia Lundvig | 1996 | 406 | 41.53 | 1:27.36 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ine Rist Jensen | 1996 | 402 | 41.86 | 1:27.65 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
9 | Ina A. Steinsland | 1996 | 395 | 42.83 | 1:28.23 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 393 | 41.67 | 1:28.33 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Tine Christensen | 1996 | 388 | 42.12 | 1:28.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nina Jørgensen | 1996 | 379 | 41.92 | 1:29.38 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 364 | 42.43 | 1:30.66 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Solveig Lund | 1996 | 352 | 43.65 | 1:31.61 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Julie Storgaard | 1996 | 339 | 44.40 | 1:32.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Anastasia Mortensen | 1996 | 339 | 43.34 | 1:32.81 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Nanna Ovesen | 1996 | 332 | 44.05 | 1:33.43 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Celine Drivsholm | 1996 | 331 | 44.96 | 1:33.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Johanne Ausland | 1996 | 313 | 44.27 | 1:35.33 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 303 | 45.55 | 1:36.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Nina Paulsen | 1996 | 290 | 46.45 | 1:37.80 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 283 | 48.22 | 1:38.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 269 | 47.44 | 1:40.23 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Ida Helene Hustad | 1996 | 268 | 47.56 | 1:40.33 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
25 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 237 | 49.16 | 1:44.54 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
26 | Amalie Lind | 1996 | 229 | 50.46 | 1:45.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
27 | Emma Klitnæs | 1996 | 207 | 52.19 | 1:49.44 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Randi Larsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Thisted-Hanstholm Dækservice |
Stævnerekord: Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Zora Pataki | 1997 | 416 | 40.94 | 1:26.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 410 | 41.55 | 1:27.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 391 | 41.92 | 1:28.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Levisen | 1997 | 358 | 43.06 | 1:31.10 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
5 | Laura K. Westergaard | 1997 | 358 | 42.81 | 1:31.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 339 | 44.69 | 1:32.76 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Silje Skogli | 1997 | 303 | 46.14 | 1:36.38 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | 290 | 46.75 | 1:37.75 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 268 | 47.27 | 1:40.32 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Hannah Ibsen | 1997 | 267 | 47.11 | 1:40.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Sabina Christensen | 1997 | 256 | 49.13 | 1:41.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Karoline Nielsen | 1997 | 217 | 51.35 | 1:47.72 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Skovby | 1997 | 207 | 52.89 | 1:49.44 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Laura Christensen | 1997 | 206 | 52.03 | 1:49.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Thisted-Hanstholm Dækservice |
Stævnerekord: Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Opheim | 1998 | 377 | 43.18 | 1:29.59 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
2 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 373 | 42.64 | 1:29.86 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 366 | 43.38 | 1:30.48 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 338 | 43.93 | 1:32.93 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Oda Tørnkvist | 1998 | 330 | 44.25 | 1:33.60 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 327 | 44.81 | 1:33.97 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Anne Tollerup | 1998 | 305 | 46.36 | 1:36.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 298 | 45.98 | 1:36.92 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 270 | 46.00 | 1:40.10 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | 230 | 50.57 | 1:45.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vicki Jensen | 1998 | 202 | 52.84 | 1:50.32 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Mikkelsen | 1998 | 200 | 51.55 | 1:50.58 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Heiberg | 1998 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Embla Cora Janett Benham | 1998 | DSQ | 2 tag under vand sta | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Sophia Jensen | 1998 | DSQ | armtag forbi hoften | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Thisted-Hanstholm Dækservice |
Stævnerekord: Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Christensen | 1999 | 220 | 52.02 | 1:47.17 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
2 | Mathilde Hedemand | 1999 | 213 | 52.84 | 1:48.43 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
3 | Kristina Ladefoged | 2000 | 200 | 52.46 | 1:50.72 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
4 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 198 | 53.10 | 1:50.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Rebecca Pallesen | 2000 | 179 | 55.72 | 1:54.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Sofie Poulsen | 1999 | 170 | 55.67 | 1:56.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Kragh | 1999 | 170 | 56.87 | 1:56.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michelle Pedersen | 2000 | 167 | 55.26 | 1:57.53 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | 148 | 59.33 | 2:02.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Ottesen | 1999 | 144 | 57.44 | 2:03.40 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | 114 | 1:03.80 | 2:13.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine S. Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Anette Poulsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Gitta Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Løbssponsor: Thy Antenne Service |
Stævnerekord: AGF 1, 3.33.83, AGF, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 734 | 3:30.24 | Stævnerekord | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 24.56 | 51.03 | 51.03 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.57 | 52.27 | 1:43.30 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 24.91 | 54.19 | 2:37.49 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 24.71 | 52.75 | 3:30.24 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 716 | 3:31.93 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 25.68 | 53.24 | 53.24 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 25.19 | 51.93 | 1:45.17 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.43 | 53.28 | 2:38.45 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 25.52 | 53.48 | 3:31.93 | ||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 686 | 3:35.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 26.48 | 55.25 | 55.25 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.05 | 54.49 | 1:49.74 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.52 | 54.07 | 2:43.81 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.80 | 51.22 | 3:35.03 | ||||||
4 | Lambertseter SK G1 Sr. | 0 | 665 | 3:37.30 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Christian Thorsen | 1991 | 26.24 | 54.50 | 54.50 | ||||||
Mathias Madsen | 1992 | 26.13 | 54.79 | 1:49.29 | ||||||
Sindre Eilertsen | 1990 | 25.15 | 52.99 | 2:42.28 | ||||||
Alexander W. Schüssler | 1992 | 26.27 | 55.02 | 3:37.30 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 579 | 3:47.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 27.07 | 55.90 | 55.90 | ||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 26.88 | 56.21 | 1:52.11 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 27.88 | 58.19 | 2:50.30 | ||||||
Jonas Graversen | 1990 | 26.87 | 57.22 | 3:47.52 | ||||||
6 | Thisted 1 Drenge | 0 | 566 | 3:49.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 27.36 | 57.41 | 57.41 | ||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 27.89 | 57.53 | 1:54.94 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 27.61 | 58.19 | 2:53.13 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 27.16 | 56.15 | 3:49.28 | ||||||
7 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | 556 | 3:50.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 26.43 | 54.67 | 54.67 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 27.03 | 57.64 | 1:52.31 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 28.62 | 58.88 | 2:51.19 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 28.22 | 59.48 | 3:50.67 | ||||||
8 | Aalborg Herrer 3 | 0 | 551 | 3:51.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.99 | 56.21 | 56.21 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 27.71 | 58.86 | 1:55.07 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 28.12 | 57.91 | 2:52.98 | ||||||
Søren Larsen | 1993 | 27.36 | 58.27 | 3:51.25 | ||||||
9 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 0 | 551 | 3:51.32 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Håkon Andersen | 1992 | 26.57 | 55.19 | 55.19 | ||||||
Øystein Jørgensen | 1993 | 27.78 | 58.93 | 1:54.12 | ||||||
Stian Frestad | 1994 | 28.05 | 59.68 | 2:53.80 | ||||||
Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 27.59 | 57.52 | 3:51.32 | ||||||
10 | Elverum Sv G1 Jr | 0 | 532 | 3:54.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 28.16 | 57.89 | 57.89 | ||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 27.54 | 58.33 | 1:56.22 | ||||||
Martin B. Lund | 1992 | 27.90 | 59.29 | 2:55.51 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 27.40 | 58.54 | 3:54.05 | ||||||
11 | Hsc Herre 2 | 0 | 510 | 3:57.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 29.05 | 1:00.16 | 1:00.16 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.38 | 58.88 | 1:59.04 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 27.98 | 59.92 | 2:58.96 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 28.14 | 58.35 | 3:57.31 | ||||||
12 | Aalborg Herrer 4 | 0 | 490 | 4:00.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Vilhelmsen | 1995 | 29.75 | 1:00.97 | 1:00.97 | ||||||
Jeppe Klemmensen | 1994 | 28.90 | 1:00.16 | 2:01.13 | ||||||
Kasper Sørensen | 1994 | 27.99 | 59.44 | 3:00.57 | ||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 28.48 | 1:00.04 | 4:00.61 | ||||||
13 | S68 Herrer 1 S68 Herre 1 | 0 | 489 | 4:00.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Magnus Yde | 1996 | 28.41 | 59.71 | 59.71 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 28.50 | 59.84 | 1:59.55 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 27.89 | 58.80 | 2:58.35 | ||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | 29.16 | 1:02.31 | 4:00.66 | ||||||
14 | S68 Herrer 2 S68 Herre 2 | 0 | 485 | 4:01.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 28.31 | 59.50 | 59.50 | ||||||
Morten Rask Jensen | 1993 | 30.50 | 1:03.00 | 2:02.50 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 28.97 | 1:00.73 | 3:03.23 | ||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 28.09 | 58.15 | 4:01.38 | ||||||
15 | Ikast Herrer | 1995 | 484 | 4:01.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Jannick Maesen | 1995 | 29.30 | 1:02.70 | 1:02.70 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | |||||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | |||||||||
Mathias Petersen | 1995 | 4:01.56 | 4:01.56 | |||||||
16 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | 468 | 4:04.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Ralf Dalby | 1995 | 30.22 | 1:02.72 | 1:02.72 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 29.19 | 1:00.87 | 2:03.59 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 28.32 | 59.76 | 3:03.35 | ||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 28.82 | 1:00.98 | 4:04.33 | ||||||
17 | Smut Herrer 1 | 0 | 408 | 4:15.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Jonas Nellermann | 1986 | 28.09 | 58.52 | 58.52 | ||||||
Klaus Christensen | 1993 | 32.20 | 1:07.23 | 2:05.75 | ||||||
Johan Lisberg | 1986 | 29.12 | 1:00.83 | 3:06.58 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 33.46 | 1:09.02 | 4:15.60 | ||||||
18 | Thisted 2 Drenge | 0 | 398 | 4:17.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 28.67 | 1:01.44 | 1:01.44 | ||||||
Michael Kjær | 1995 | 30.01 | 1:03.41 | 2:04.85 | ||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 29.67 | 1:01.84 | 3:06.69 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 34.08 | 1:11.21 | 4:17.90 | ||||||
19 | de Vilde Kaniner Herrer | 0 | 359 | 4:26.72 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
David Jensen | 1994 | 28.45 | 1:00.46 | 1:00.46 | ||||||
Alexander Lennø | 1996 | 33.73 | 1:11.38 | 2:11.84 | ||||||
Martin S. Madsen | 1995 | 30.49 | 1:05.68 | 3:17.52 | ||||||
Ralf Fagerstrøm | 1996 | 32.28 | 1:09.20 | 4:26.72 | ||||||
20 | Nordmænd 1 | 0 | 349 | 4:29.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 28.13 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Ludvig Lind | 1998 | 39.91 | 1:23.10 | 2:22.59 | ||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 28.84 | 1:00.29 | 3:22.88 | ||||||
James Boyes | 1995 | 31.44 | 1:06.43 | 4:29.31 | ||||||
21 | Thisted 3 Drenge | 0 | 285 | 4:48.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 33.16 | 1:09.78 | 1:09.78 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 34.36 | 1:13.12 | 2:22.90 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 34.91 | 1:15.03 | 3:37.93 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 33.24 | 1:10.26 | 4:48.19 | ||||||
22 | Smut Herrer 2 | 0 | 228 | 5:10.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Emil Hougesen | 1997 | 36.47 | 1:16.43 | 1:16.43 | ||||||
Mads Lund | 1995 | 35.56 | 1:15.20 | 2:31.63 | ||||||
Emil Bonderup | 1998 | 40.09 | 1:24.43 | 3:56.06 | ||||||
Marc Ochsendorf | 1996 | 35.67 | 1:14.39 | 5:10.45 | ||||||
23 | Thisted 4 Drenge | 0 | 199 | 5:24.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Marcus Boesen | 1999 | 37.53 | 1:21.43 | 1:21.43 | ||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 38.97 | 1:22.89 | 2:44.32 | ||||||
Jonathan Nielsen | 1997 | 38.95 | 1:22.89 | 4:07.21 | ||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 36.57 | 1:17.77 | 5:24.98 | ||||||
- | Aarhus Hei Drenge | 1996 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Victor Moritz | 1996 | |||||||||
Mads Allerslev Eriksen | 1998 | |||||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | |||||||||
Casper Vestergaard | 1997 | DNS | ||||||||
- | Lambertseter SK G2 Sr. | 0 | DSQ | Tyvstart 2. skifte | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Nygård | 1991 | 27.89 | 57.82 | 57.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
Stævnerekord: Lag 1 TKS Damer, 3.56.78, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg | 0 | 802 | 3:51.57 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.68 | 56.93 | 56.93 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.52 | 57.55 | 1:54.48 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 26.94 | 56.70 | 2:51.18 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 28.50 | 1:00.39 | 3:51.57 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 733 | 3:58.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.52 | 1:01.40 | 1:01.40 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 28.84 | 1:00.02 | 2:01.42 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.41 | 1:00.54 | 3:01.96 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 27.20 | 56.67 | 3:58.63 | ||||||
3 | Lambertseter SK J1 Sr. | 0 | 716 | 4:00.52 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Emma Isdahl | 1992 | 29.74 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Ingrid N. Knutzen | 1991 | 29.45 | 1:00.98 | 2:02.14 | ||||||
Elisabeth Svensson | 1991 | 28.50 | 1:00.06 | 3:02.20 | ||||||
Viktoria S. Løken | 1991 | 27.82 | 58.32 | 4:00.52 | ||||||
4 | Lambertseter SK J2 Sr. | 0 | 667 | 4:06.27 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Gina B. Andersen | 1990 | 30.31 | 1:01.85 | 1:01.85 | ||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 28.66 | 1:00.40 | 2:02.25 | ||||||
Line Løvberg | 1991 | 29.44 | 1:01.56 | 3:03.81 | ||||||
Julie Rønningsen | 1994 | 29.38 | 1:02.46 | 4:06.27 | ||||||
5 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | 616 | 4:12.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 31.38 | 1:05.85 | 1:05.85 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 29.50 | 1:01.79 | 2:07.64 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 29.90 | 1:02.72 | 3:10.36 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 29.18 | 1:02.46 | 4:12.82 | ||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | 589 | 4:16.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 31.38 | 1:06.03 | 1:06.03 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.91 | 1:02.90 | 2:08.93 | ||||||
Amalie Stage | 1993 | 30.67 | 1:03.95 | 3:12.88 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 30.74 | 1:03.84 | 4:16.72 | ||||||
7 | Kristiansand Sa J1 Sr. | 0 | 586 | 4:17.06 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 31.17 | 1:05.88 | 1:05.88 | ||||||
Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 30.08 | 1:02.20 | 2:08.08 | ||||||
Linn Hege Laudal | 1989 | 30.03 | 1:02.95 | 3:11.03 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 31.09 | 1:06.03 | 4:17.06 | ||||||
8 | Aalborg Damer 3 | 0 | 571 | 4:19.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 31.32 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 31.29 | 1:05.02 | 2:09.63 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 30.49 | 1:03.45 | 3:13.08 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 31.83 | 1:06.28 | 4:19.36 | ||||||
9 | Thisted 1 Piger | 0 | 551 | 4:22.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Janni Overgaard | 1993 | 30.70 | 1:03.75 | 1:03.75 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 31.26 | 1:05.20 | 2:08.95 | ||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 31.20 | 1:06.11 | 3:15.06 | ||||||
Helle Kjær | 1994 | 31.64 | 1:07.43 | 4:22.49 | ||||||
10 | Hsc Damer 2 | 0 | 547 | 4:23.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 31.49 | 1:05.93 | 1:05.93 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 30.47 | 1:03.44 | 2:09.37 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 32.00 | 1:06.87 | 3:16.24 | ||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 31.81 | 1:06.80 | 4:23.04 | ||||||
11 | S68 Damer 1 S68 Damer 1 | 0 | 534 | 4:25.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 31.19 | 1:04.99 | 1:04.99 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 31.62 | 1:06.29 | 2:11.28 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 31.53 | 1:05.17 | 3:16.45 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 33.48 | 1:08.70 | 4:25.15 | ||||||
12 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 503 | 4:30.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 31.39 | 1:05.17 | 1:05.17 | ||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 33.56 | 1:09.62 | 2:14.79 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 32.19 | 1:07.99 | 3:22.78 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 32.52 | 1:07.68 | 4:30.46 | ||||||
13 | Elverum Sv J1 Jr | 0 | 486 | 4:33.71 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Kristin E Johnson | 1993 | 32.91 | 1:08.97 | 1:08.97 | ||||||
Vilde Bjørnebye | 1995 | 33.18 | 1:09.49 | 2:18.46 | ||||||
Oona Ovesen | 1992 | 29.97 | 1:03.00 | 3:21.46 | ||||||
Nanna Ovesen | 1996 | 33.17 | 1:12.25 | 4:33.71 | ||||||
14 | Aalborg Damer 4 | 0 | 413 | 4:48.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 32.87 | 1:08.72 | 1:08.72 | ||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 35.05 | 1:13.74 | 2:22.46 | ||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 36.60 | 1:14.81 | 3:37.27 | ||||||
Tine Christensen | 1996 | 35.01 | 1:11.53 | 4:48.80 | ||||||
15 | S68 Damer 2 S68 Damer 2 | 0 | 406 | 4:50.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 34.61 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Julie Storgaard | 1996 | 34.56 | 1:12.07 | 2:23.58 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 35.22 | 1:12.96 | 3:36.54 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 36.09 | 1:13.91 | 4:50.45 | ||||||
16 | Thisted 2 Piger | 0 | 405 | 4:50.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Jessen | 1995 | 34.43 | 1:11.60 | 1:11.60 | ||||||
Zora Pataki | 1997 | 32.99 | 1:10.43 | 2:22.03 | ||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | 34.30 | 1:12.29 | 3:34.32 | ||||||
Amalie Vinther | 1995 | 36.79 | 1:16.44 | 4:50.76 | ||||||
17 | Smut Damer 1 | 0 | 387 | 4:55.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Pernille Rytter | 1994 | 34.48 | 1:11.03 | 1:11.03 | ||||||
Julie Levisen | 1997 | 35.50 | 1:14.95 | 2:25.98 | ||||||
Camilla Ochsendorf | 1993 | 35.18 | 1:14.83 | 3:40.81 | ||||||
Christina Nielsen | 1995 | 36.28 | 1:14.50 | 4:55.31 | ||||||
18 | Valkyrer | 0 | 337 | 5:09.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 31.84 | 1:05.76 | 1:05.76 | ||||||
Laura Christensen | 1997 | 44.26 | 1:34.79 | 2:40.55 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 30.87 | 1:04.93 | 3:45.48 | ||||||
Hannah Ibsen | 1997 | 40.59 | 1:23.59 | 5:09.07 | ||||||
19 | de Vilde Kaniner Damer | 0 | 300 | 5:21.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Karen Frederikke Hansen | 1996 | 37.27 | 1:19.54 | 1:19.54 | ||||||
Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 39.82 | 1:22.65 | 2:42.19 | ||||||
Mette H Larsen | 1997 | 34.60 | 1:11.94 | 3:54.13 | ||||||
Louise Heiberg | 1998 | 42.29 | 1:27.21 | 5:21.34 | ||||||
20 | S68 Damer 3 S68 Damer 3 | 0 | 297 | 5:22.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sabina Christensen | 1997 | 39.85 | 1:22.70 | 1:22.70 | ||||||
Elisabeth Friis | 1995 | 34.12 | 1:13.47 | 2:36.17 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 39.78 | 1:22.99 | 3:59.16 | ||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 39.97 | 1:23.29 | 5:22.45 | ||||||
21 | Smut Damer 2 | 0 | 279 | 5:29.42 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 38.01 | 1:20.47 | 1:20.47 | ||||||
Anne-Mette Andersen | 1993 | 38.40 | 1:21.72 | 2:42.19 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 40.53 | 1:27.46 | 4:09.65 | ||||||
Janni Bach | 1994 | 37.92 | 1:19.77 | 5:29.42 | ||||||
22 | Skawgirls | 1997 | 221 | 5:55.90 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 35.80 | 1:15.97 | 1:15.97 | ||||||
Maria Ottesen | 1999 | 45.90 | 1:39.60 | 2:55.57 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 43.57 | 1:32.04 | 4:27.61 | ||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 42.83 | 1:28.29 | 5:55.90 | ||||||
23 | Thisted 3 Piger | 0 | 207 | 6:03.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 39.92 | 1:24.22 | 1:24.22 | ||||||
Signe Kragh | 1999 | 43.27 | 1:31.66 | 2:55.88 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 44.54 | 1:33.18 | 4:29.06 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 43.70 | 1:34.84 | 6:03.90 | ||||||
- | Silkeborg Damer 3 | 1993 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Thisted 4 Piger | 0 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |