Results for DM Kortbane 2020 Herrer
Below are all results from the competition shown by session.
søndag 17.00
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 20 december 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2020 |
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 20.26 05-12-2014 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 15-11-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | Vejle Svømmeklub | 21.93 | ||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 22.07 | ||||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 22.13 | Dansk Rekord - Junior | |||||
4 | Frederik Møller | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 22.16 | ||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 22.18 | ||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømmeklub | 22.58 | ||||||
7 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 22.94 | ||||||
8 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 22.95 | ||||||
9 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 23.01 | ||||||
10 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 23.02 | ||||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 23.12 | ||||||
12 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 23.18 | ||||||
13 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 23.24 | ||||||
13 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 23.24 | ||||||
15 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 23.27 | ||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 23.37 | ||||||
17 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 23.39 | ||||||
17 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 23.39 | ||||||
19 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 23.40 | ||||||
20 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.47 | ||||||
21 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 23.51 | ||||||
22 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 23.68 | ||||||
23 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 23.75 | ||||||
24 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 23.87 | ||||||
25 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 23.99 | ||||||
26 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 24.00 | ||||||
27 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 24.01 | ||||||
28 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømmeklub | 24.08 | ||||||
28 | Wessel Stupers | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 24.08 | ||||||
30 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved Svømmeklub | 24.11 | ||||||
31 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.12 | ||||||
32 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 24.17 | ||||||
33 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 24.26 | ||||||
34 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 24.31 | ||||||
35 | Christoph Karow | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 24.43 | ||||||
35 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Svømmeklubben MK31 | 24.43 | ||||||
37 | Lawrence Langley | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 24.45 | ||||||
38 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 24.48 | ||||||
39 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 24.53 | ||||||
40 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 24.65 | ||||||
41 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Solrød Svømmeklub | 25.36 | ||||||
42 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømmeklub | 25.65 | ||||||
- | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 december 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |