Resultater for SydCup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 1, 400m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.77 | 2:30.79 | 3:58.44 | 5:13.71 | |||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.18 | 2:27.79 | 4:08.59 | 5:22.81 | |||
3 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 1:12.30 | 2:36.66 | 4:09.40 | 5:23.06 | |||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.26 | 2:40.97 | 4:20.99 | 5:34.32 | |||
5 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 1:15.41 | 2:42.48 | 4:24.00 | 5:37.18 | |||
6 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.60 | 2:40.24 | 4:19.74 | 5:40.58 | |||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:22.90 | 2:49.87 | 4:29.40 | 5:49.30 | |||
8 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 1:23.67 | 2:47.03 | 4:28.63 | 5:50.79 | |||
9 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 1:22.45 | 2:58.92 | 4:36.24 | 5:55.10 | |||
10 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 1:27.84 | 2:59.35 | 4:38.34 | 5:56.92 | |||
11 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 1:23.35 | 2:58.97 | 4:38.80 | 6:02.38 | |||
12 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.13 | 3:07.40 | 4:48.65 | 6:13.58 | |||
13 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:39.53 | 3:13.61 | 5:01.19 | 6:24.98 | |||
14 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe Wedel | 1:44.05 | 3:22.93 | 5:27.60 | 6:55.84 | |||
15 | Lina Grote | 2000 | Sg Elbe Wedel | 1:46.57 | 3:32.46 | 5:28.95 | 7:00.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 1:03.47 | 2:12.20 | 3:30.69 | 4:35.43 | |||
2 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.46 | 2:13.32 | 3:32.95 | 4:38.88 | |||
3 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.38 | 2:23.75 | 3:46.79 | 4:56.11 | |||
4 | Sebastian Kreft | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 1:07.46 | 2:27.69 | 3:51.94 | 5:01.31 | |||
5 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:10.70 | 2:30.24 | 3:54.52 | 5:04.59 | |||
6 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 1:09.91 | 2:28.67 | 3:59.41 | 5:06.02 | |||
7 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 1:11.06 | 2:29.02 | 3:58.69 | 5:06.70 | |||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:07.86 | 2:28.68 | 3:59.13 | 5:07.83 | |||
9 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.70 | 2:21.31 | 3:58.26 | 5:08.96 | |||
10 | Kenneth Hulwa | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 1:09.51 | 2:28.64 | 4:00.68 | 5:11.80 | |||
11 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.57 | 2:36.85 | 4:03.97 | 5:14.52 | |||
12 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:16.30 | 2:40.29 | 4:07.93 | 5:18.56 | |||
13 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 1:11.14 | 2:37.71 | 4:04.61 | 5:20.04 | |||
14 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 1:11.74 | 2:35.34 | 4:09.40 | 5:23.10 | |||
15 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.01 | 2:40.82 | 4:10.36 | 5:26.08 | |||
16 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 1:13.73 | 2:36.35 | 4:11.29 | 5:27.93 | |||
17 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.23 | 2:40.64 | 4:15.15 | 5:31.51 | |||
18 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 1:19.15 | 2:49.47 | 4:27.91 | 5:50.10 | |||
19 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.02 | 2:54.38 | 4:47.86 | 6:09.16 | |||
20 | Cenk Sandal | 2000 | Sg Elbe Wedel | 1:46.64 | 3:30.30 | 5:35.03 | 7:02.96 | |||
- | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | DNS | ||||||
- | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Vend 150m ej én bev | |||||
- | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Mangler 50m bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 3, 400m Freestyle Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 1:06.65 | 2:15.54 | 3:23.79 | 4:29.06 | |||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.92 | 2:13.29 | 3:21.88 | 4:29.57 | |||
3 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.30 | 2:14.88 | 3:26.44 | 4:38.12 | |||
4 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:07.35 | 2:17.59 | 3:28.57 | 4:40.44 | |||
5 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 1:06.62 | 2:19.18 | 3:34.23 | 4:48.03 | |||
6 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.15 | 2:25.53 | 3:40.57 | 4:52.57 | |||
7 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 1:11.08 | 2:25.31 | 3:39.79 | 4:52.61 | |||
8 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 1:10.34 | 2:25.72 | 3:41.41 | 4:55.18 | |||
9 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 1:10.64 | 2:25.64 | 3:42.50 | 5:00.23 | |||
10 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.55 | 2:31.02 | 3:49.50 | 5:05.12 | |||
11 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.90 | 2:28.17 | 3:47.62 | 5:05.35 | |||
12 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 1:13.44 | 2:31.77 | 3:51.25 | 5:06.07 | |||
13 | Karolin Ladiges | 1997 | Sg Elbe Wedel | 1:14.04 | 2:32.69 | 3:51.65 | 5:06.41 | |||
14 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.15 | 2:31.47 | 3:51.25 | 5:09.18 | |||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.42 | 2:31.67 | 3:51.02 | 5:09.57 | |||
16 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 1:16.41 | 2:36.57 | 3:55.04 | 5:10.27 | |||
17 | Pia Holz | 1996 | Sg Elbe Wedel | 1:14.31 | 2:32.55 | 3:52.69 | 5:12.79 | |||
18 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe Wedel | 1:15.65 | 2:36.57 | 3:56.99 | 5:13.19 | |||
19 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 1:15.38 | 2:35.86 | 3:56.38 | 5:15.66 | |||
20 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.49 | 2:37.09 | 3:58.49 | 5:18.35 | |||
21 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:14.04 | 2:34.04 | 3:56.52 | 5:20.54 | |||
22 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 1:16.69 | 2:39.51 | 4:03.74 | 5:21.91 | |||
23 | Alexandra Roman | 1995 | Sg Schöneberg Berlin | 1:15.89 | 2:37.10 | 3:59.68 | 5:22.20 | |||
24 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 1:15.36 | 2:38.54 | 4:01.56 | 5:22.22 | |||
25 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 1:12.33 | 2:36.68 | 3:59.89 | 5:23.08 | |||
26 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 1:18.72 | 2:42.91 | 4:06.01 | 5:26.85 | |||
27 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.79 | 2:43.21 | 4:07.69 | 5:28.42 | |||
28 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.61 | 2:43.52 | 4:07.36 | 5:30.43 | |||
29 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 1:19.43 | 2:43.71 | 4:07.59 | 5:31.89 | |||
30 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:17.20 | 2:43.89 | 4:13.39 | 5:36.92 | |||
31 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:21.53 | 2:47.91 | 4:14.04 | 5:40.83 | |||
32 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.05 | 2:50.53 | 4:17.61 | 5:42.53 | |||
33 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe Wedel | 1:20.14 | 2:48.20 | 4:16.59 | 5:44.03 | |||
34 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe Wedel | 1:20.05 | 2:48.92 | 4:17.96 | 5:44.56 | |||
35 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe Wedel | 1:17.76 | 2:44.93 | 4:16.99 | 5:45.24 | |||
36 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 1:20.39 | 2:51.58 | 4:22.61 | 5:58.25 | |||
37 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.62 | 2:59.08 | 4:33.48 | 6:05.68 | |||
38 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:26.08 | 3:01.42 | 4:38.08 | 6:10.61 | |||
39 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 1:26.45 | 3:03.11 | 4:41.18 | 6:19.55 | |||
40 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:35.51 | 3:22.20 | 5:10.07 | 6:55.76 | |||
41 | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:38.99 | 3:32.05 | 5:29.75 | 7:24.29 | |||
- | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Mgl. berør. v. 325m | |||||
- | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:09 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 58.53 | 2:00.11 | 3:02.38 | 4:04.64 | |||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 1:01.60 | 2:08.04 | 3:14.66 | 4:18.30 | |||
3 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:00.95 | 2:07.76 | 3:14.09 | 4:19.21 | |||
4 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.87 | 2:07.49 | 3:14.01 | 4:21.22 | |||
5 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 1:02.44 | 2:09.18 | 3:17.54 | 4:25.26 | |||
6 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.77 | 2:08.22 | 3:16.29 | 4:25.49 | |||
7 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 1:01.16 | 2:08.41 | 3:17.41 | 4:25.83 | |||
8 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 1:03.51 | 2:12.69 | 3:21.81 | 4:26.82 | |||
9 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:04.98 | 2:13.65 | 3:22.37 | 4:29.63 | |||
10 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 1:05.63 | 2:15.61 | 3:25.30 | 4:33.83 | |||
11 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 1:04.97 | 2:15.27 | 3:27.87 | 4:39.42 | |||
12 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.15 | 2:15.99 | 3:27.66 | 4:39.88 | |||
13 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.01 | 2:21.59 | 3:36.37 | 4:49.85 | |||
14 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 1:06.50 | 2:19.64 | 3:36.17 | 4:51.25 | |||
15 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 1:09.33 | 2:25.35 | 3:42.79 | 4:55.27 | |||
16 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.54 | 2:27.03 | 3:42.49 | 4:58.26 | |||
17 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.52 | 2:25.26 | 3:41.85 | 4:58.89 | |||
18 | Tobias Zeisler | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 1:07.54 | 2:23.82 | 3:42.15 | 4:59.57 | |||
19 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 1:11.63 | 2:31.38 | 3:53.01 | 5:12.93 | |||
20 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:13.35 | 2:33.98 | 3:54.74 | 5:15.16 | |||
21 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 1:12.20 | 2:32.80 | 3:55.56 | 5:16.63 | |||
22 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:14.61 | 2:36.39 | 3:58.65 | 5:19.18 | |||
23 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 1:15.12 | 2:37.76 | 4:01.57 | 5:23.04 | |||
24 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.80 | 2:51.83 | 4:22.76 | 5:55.68 | |||
25 | Oliver Zeisler | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 1:14.56 | 2:45.32 | 4:22.28 | 6:00.47 | |||
26 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 6:00.84 | ||||||
27 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:30.95 | 3:10.11 | 4:48.80 | 6:18.95 | |||
28 | Henrik Hansen | 1997 | Sg Elbe Wedel | 1:23.92 | 3:04.01 | 4:47.82 | 6:27.43 | |||
29 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 1:29.07 | 3:11.95 | 4:56.57 | 6:40.01 | |||
30 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:34.82 | 3:21.17 | 5:08.70 | 6:51.54 | |||
31 | Colin Kliefoth | 2000 | Sg Elbe Wedel | 1:34.94 | 3:23.24 | 5:11.49 | 6:56.83 | |||
- | Ricardo Geyer | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | DSQ | Tyvstaart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:47 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:24 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 32.08 | 1:07.92 | |||||
2 | Michelle Strempel | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 35.44 | 1:18.83 | |||||
3 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 36.67 | 1:19.60 | |||||
4 | Sophia Kleine | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 37.25 | 1:22.73 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | 1:08.83 | |||||
2 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 32.29 | 1:09.34 | |||||
3 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.57 | 1:11.43 | |||||
4 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.99 | 1:12.25 | |||||
5 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 33.62 | 1:13.31 | |||||
6 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 34.02 | 1:13.34 | |||||
7 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.55 | 1:15.50 | |||||
8 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 34.92 | 1:16.52 | |||||
9 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.27 | 1:16.83 | |||||
10 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 36.73 | 1:17.14 | |||||
11 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 37.27 | 1:18.76 | |||||
12 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.50 | 1:19.37 | |||||
13 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 36.18 | 1:20.88 | |||||
14 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 36.86 | 1:21.04 | |||||
15 | Alexandra Roman | 1995 | Sg Schöneberg Berlin | 39.45 | 1:22.99 | |||||
15 | Laura Betzholz | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 36.47 | 1:22.99 | |||||
17 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 42.39 | 1:24.48 | |||||
18 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.24 | 1:24.54 | |||||
19 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 39.99 | 1:25.60 | |||||
20 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 40.80 | 1:26.60 | |||||
21 | Emma Petersen | 1995 | Kolding SK | 43.71 | 1:33.61 | |||||
22 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 47.83 | 1:40.33 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.35 | 1:08.90 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.75 | 1:09.79 | |||||
3 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 34.00 | 1:12.44 | |||||
4 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 33.59 | 1:13.36 | |||||
5 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.36 | 1:14.57 | |||||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 34.43 | 1:14.64 | |||||
7 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 35.34 | 1:15.23 | |||||
8 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.61 | 1:15.39 | |||||
9 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.63 | 1:15.41 | |||||
10 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.50 | 1:15.89 | |||||
11 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | 1:16.14 | |||||
12 | Sandra Nissen | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 35.67 | 1:16.31 | |||||
13 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | 1:16.86 | |||||
14 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 35.27 | 1:17.51 | |||||
15 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.61 | 1:18.03 | |||||
16 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.30 | 1:20.08 | |||||
17 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 38.94 | 1:21.62 | |||||
18 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.80 | 1:21.69 | |||||
19 | Saskia Klugmann | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 38.44 | 1:21.97 | |||||
20 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 36.22 | 1:22.31 | |||||
21 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.52 | 1:22.87 | |||||
22 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 41.47 | 1:24.16 | |||||
23 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | Kolding SK | 36.75 | 1:24.60 | |||||
24 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 40.54 | 1:27.40 | |||||
25 | Jagmur Berberoglu | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 43.02 | 1:27.72 | |||||
26 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.29 | 1:28.05 | |||||
27 | Chiara Kusch | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 40.51 | 1:28.90 | |||||
28 | Amalie Kjærholler | 1996 | Kolding SK | 41.43 | 1:29.71 | |||||
29 | Maria Sinnig | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 40.02 | 1:30.96 | |||||
30 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.38 | 1:31.49 | |||||
31 | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.77 | 1:33.83 | |||||
32 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 45.76 | 1:36.88 | |||||
33 | Clara Sennels | 1997 | Kolding SK | 48.38 | 1:37.54 | |||||
34 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 49.75 | 1:39.38 | |||||
35 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 44.67 | 1:39.82 | |||||
36 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 58.45 | 1:57.58 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.85 | 1:17.23 | |||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.84 | 1:20.48 | |||||
3 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 38.20 | 1:20.89 | |||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.07 | 1:22.75 | |||||
5 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.23 | 1:23.41 | |||||
6 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 38.84 | 1:23.45 | |||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.88 | 1:24.68 | |||||
8 | Elisabeth Rudolph | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 38.74 | 1:25.10 | |||||
9 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 40.36 | 1:25.53 | |||||
10 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.70 | 1:27.99 | |||||
11 | Pia Isabell Stage | 1999 | Nixe Charlottenburg | 41.53 | 1:29.71 | |||||
12 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.68 | 1:30.27 | |||||
13 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.77 | 1:30.44 | |||||
14 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 41.03 | 1:31.67 | |||||
15 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.09 | 1:31.89 | |||||
16 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 43.38 | 1:31.90 | |||||
17 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.22 | 1:31.94 | |||||
18 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.19 | 1:33.31 | |||||
19 | Alexandra Bräuer | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 44.99 | 1:33.36 | |||||
20 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 45.25 | 1:33.65 | |||||
21 | Bahar Berberoglu | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 46.50 | 1:33.79 | |||||
22 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 44.23 | 1:33.87 | |||||
23 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 44.60 | 1:35.53 | |||||
24 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.76 | 1:38.03 | |||||
25 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.28 | 1:38.08 | |||||
26 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.80 | 1:40.15 | |||||
27 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.29 | 1:40.33 | |||||
28 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 47.35 | 1:40.50 | |||||
29 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.37 | 1:40.61 | |||||
30 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.62 | 1:42.26 | |||||
31 | Therese Elkjær Christense | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.89 | 1:43.68 | |||||
32 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.94 | 1:45.24 | |||||
33 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 47.35 | 1:46.13 | |||||
34 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.21 | 1:46.15 | |||||
35 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.01 | 1:49.61 | |||||
36 | Jessica Kindt | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 54.48 | 1:52.57 | |||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Sophie Lohfert Holst | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.11 | 1:23.77 | |||||
2 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 42.70 | 1:25.60 | |||||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.00 | 1:42.48 | |||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.15 | 1:43.17 | |||||
5 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.07 | 1:48.84 | |||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 53.87 | 1:49.20 | |||||
7 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.15 | 1:51.40 | |||||
- | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Br.tag v. vend i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:24 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 32.15 | 1:08.50 | |||||
2 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.12 | 1:08.86 | |||||
3 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 32.39 | 1:08.90 | |||||
4 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.33 | 1:12.44 | |||||
5 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 33.96 | 1:12.84 | |||||
6 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | 1:13.55 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | 1:07.32 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.81 | 1:09.04 | |||||
3 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 33.03 | 1:11.22 | |||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.93 | 1:14.94 | |||||
5 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 34.34 | 1:15.01 | |||||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 35.18 | 1:15.26 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.54 | 1:15.99 | |||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.87 | 1:20.20 | |||||
3 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 38.50 | 1:20.39 | |||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.94 | 1:21.67 | |||||
5 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 38.52 | 1:23.56 | |||||
6 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.37 | 1:23.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 30.10 | 1:04.49 | |||||
2 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 30.38 | 1:04.70 | |||||
3 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.84 | 1:05.69 | |||||
4 | Anton Spiger | 1980 | Berlin-Reinickendorf | 34.43 | 1:16.14 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 28.64 | 1:02.22 | |||||
2 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 28.01 | 1:02.82 | |||||
3 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 29.64 | 1:03.56 | |||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.42 | 1:03.56 | |||||
5 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.90 | 1:06.06 | |||||
6 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 30.33 | 1:06.66 | |||||
7 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 32.63 | 1:06.68 | |||||
8 | Sebastian Kreft | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 31.20 | 1:07.00 | |||||
9 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.31 | 1:08.29 | |||||
10 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 32.70 | 1:08.92 | |||||
11 | Ricardo Geyer | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 30.40 | 1:09.05 | |||||
12 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.26 | 1:10.02 | |||||
13 | Markus Stumpf | 1993 | Berlin-Reinickendorf | 33.79 | 1:14.83 | |||||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 27.48 | 59.25 | |||||
2 | Yannick Lindenberg | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.45 | 1:04.68 | |||||
3 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.32 | 1:05.26 | |||||
4 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 29.44 | 1:05.47 | |||||
5 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | 1:06.63 | |||||
6 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 28.44 | 1:07.52 | |||||
7 | Kenneth Hulwa | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 29.60 | 1:08.00 | |||||
8 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.01 | 1:08.31 | |||||
9 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 30.27 | 1:08.86 | |||||
10 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 32.34 | 1:09.01 | |||||
11 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 31.91 | 1:09.97 | |||||
12 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.88 | 1:10.49 | |||||
13 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.25 | 1:11.22 | |||||
14 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 31.91 | 1:11.89 | |||||
15 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 33.92 | 1:12.10 | |||||
16 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 33.55 | 1:12.95 | |||||
17 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.88 | 1:13.87 | |||||
18 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.97 | 1:15.18 | |||||
19 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 38.88 | 1:21.02 | |||||
20 | Daniel Ivanov | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 36.99 | 1:21.21 | |||||
21 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 37.96 | 1:23.49 | |||||
22 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 37.61 | 1:24.84 | |||||
23 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 38.65 | 1:26.43 | |||||
- | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 32.07 | 1:08.88 | |||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.10 | 1:08.93 | |||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.95 | 1:09.56 | |||||
4 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 31.66 | 1:09.64 | |||||
5 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.36 | 1:10.22 | |||||
6 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.01 | 1:10.45 | |||||
7 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 32.76 | 1:11.46 | |||||
8 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.78 | 1:12.59 | |||||
9 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 34.24 | 1:14.96 | |||||
10 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.32 | 1:15.10 | |||||
11 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 35.81 | 1:16.03 | |||||
12 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.34 | 1:16.17 | |||||
13 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.62 | 1:16.57 | |||||
14 | Daniel Diaz | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 36.26 | 1:18.02 | |||||
15 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.96 | 1:18.82 | |||||
16 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 37.41 | 1:19.16 | |||||
17 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 37.08 | 1:19.89 | |||||
18 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.62 | 1:20.80 | |||||
19 | Jan Ole Kieper | 1997 | Berlin-Reinickendorf | 38.27 | 1:21.97 | |||||
20 | Sebastian Neuber | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 36.98 | 1:23.07 | |||||
21 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.12 | 1:26.15 | |||||
22 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.17 | 1:26.96 | |||||
23 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.46 | 1:27.24 | |||||
24 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.21 | 1:28.86 | |||||
25 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 42.05 | 1:30.93 | |||||
26 | Asger Koue | 1996 | Viborg Svømme Klub | 43.60 | 1:31.10 | |||||
27 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.34 | 1:34.08 | |||||
28 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.06 | 1:35.17 | |||||
29 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 45.33 | 1:35.22 | |||||
30 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 52.28 | 1:45.98 | |||||
31 | Tobias Rewitz | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.05 | 1:46.99 | |||||
32 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 50.62 | 1:51.12 | |||||
- | Anton Ruby Larsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
- | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | DSQ | Sv. på forkert bane | |||||
- | Mikkel Kvist | 1996 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oscar Albertsen | 1997 | Odder IGF | DSQ | 1 hånd i vend. fly | |||||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 35.72 | 1:19.09 | |||||
2 | Ari Kissel | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.23 | 1:22.51 | |||||
3 | Riko Kislat | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 40.21 | 1:26.32 | |||||
4 | Kai Brandenburg | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 42.21 | 1:28.05 | |||||
5 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 39.73 | 1:28.15 | |||||
6 | Kevin Müller | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 43.35 | 1:29.10 | |||||
7 | Hüsnü Garibagaoglu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 42.00 | 1:29.25 | |||||
8 | Benjamin Sinnig | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 43.35 | 1:30.80 | |||||
9 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 42.52 | 1:31.37 | |||||
10 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 40.96 | 1:32.13 | |||||
11 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 42.35 | 1:32.52 | |||||
12 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.15 | 1:33.02 | |||||
13 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 44.29 | 1:33.16 | |||||
14 | Felix Muchow | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 45.12 | 1:36.49 | |||||
15 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.95 | 1:37.10 | |||||
16 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.15 | 1:39.51 | |||||
17 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.23 | 1:41.13 | |||||
18 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.70 | 1:48.25 | |||||
19 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.16 | 1:54.95 | |||||
- | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Victor Chirilas | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | DNS | ||||||
- | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend. fly | |||||
- | Otto Bär | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | |||||
- | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Sv fri i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.32 | 59.61 | |||||
2 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 28.19 | 1:02.35 | |||||
3 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 29.34 | 1:03.30 | |||||
4 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.17 | 1:03.50 | |||||
5 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 30.94 | 1:05.79 | |||||
6 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 31.00 | 1:07.43 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 27.42 | 59.22 | |||||
2 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 29.21 | 1:03.55 | |||||
3 | Yannick Lindenberg | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.33 | 1:03.72 | |||||
4 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.91 | 1:06.40 | |||||
5 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 30.34 | 1:08.07 | |||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.11 | 1:08.44 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.35 | 1:08.65 | |||||
2 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.38 | 1:08.78 | |||||
3 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 32.18 | 1:09.15 | |||||
4 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 32.28 | 1:09.27 | |||||
5 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.80 | 1:09.94 | |||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.42 | 1:10.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:35 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 28.55 | ||||||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.19 | ||||||
3 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 29.79 | ||||||
4 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 30.40 | ||||||
5 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 30.94 | ||||||
6 | Sophia Kleine | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 32.65 | ||||||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 32.73 | ||||||
8 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 33.06 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 27.99 | ||||||
2 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.02 | ||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.11 | ||||||
4 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 29.10 | ||||||
5 | Sina Möller | 1995 | Flensburger Swimmklub | 29.99 | ||||||
6 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 30.08 | ||||||
7 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 30.26 | ||||||
8 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 30.42 | ||||||
9 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 30.44 | ||||||
10 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 30.89 | ||||||
11 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 30.99 | ||||||
12 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.13 | ||||||
13 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 31.26 | ||||||
14 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.32 | ||||||
15 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.37 | ||||||
16 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.49 | ||||||
17 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 31.87 | ||||||
18 | Laura Betzholz | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 32.06 | ||||||
19 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 32.36 | ||||||
20 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 33.21 | ||||||
21 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 34.12 | ||||||
22 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.44 | ||||||
23 | Emma Petersen | 1995 | Kolding SK | 35.58 | ||||||
24 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.60 | ||||||
25 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 39.80 | ||||||
26 | Caroline Bugge | 1995 | Viborg Svømme Klub | 41.16 | ||||||
27 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 47.32 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 29.57 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.81 | ||||||
3 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 29.84 | ||||||
4 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 29.85 | ||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.00 | ||||||
6 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.41 | ||||||
7 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.42 | ||||||
8 | Sandra Nissen | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 30.47 | ||||||
9 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.51 | ||||||
10 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.97 | ||||||
10 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 30.97 | ||||||
12 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.03 | ||||||
13 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.19 | ||||||
14 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe Wedel | 31.23 | ||||||
15 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 31.39 | ||||||
16 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.44 | ||||||
17 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.77 | ||||||
18 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.84 | ||||||
19 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 31.85 | ||||||
20 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.14 | ||||||
21 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 32.16 | ||||||
22 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.19 | ||||||
23 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 32.30 | ||||||
23 | Pia Holz | 1996 | Sg Elbe Wedel | 32.30 | ||||||
25 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 32.32 | ||||||
26 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 32.34 | ||||||
27 | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.58 | ||||||
28 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.70 | ||||||
28 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.70 | ||||||
30 | Saskia Klugmann | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 32.81 | ||||||
31 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 32.82 | ||||||
32 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | Kolding SK | 32.83 | ||||||
33 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 33.14 | ||||||
34 | Chiara Kusch | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 33.18 | ||||||
35 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 33.94 | ||||||
36 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.95 | ||||||
37 | Maria Sinnig | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 34.56 | ||||||
38 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Bov IF | 34.65 | ||||||
39 | Litten Fleggaard | 1997 | Bov IF | 35.32 | ||||||
40 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 35.43 | ||||||
41 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.52 | ||||||
42 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.39 | ||||||
43 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 37.03 | ||||||
44 | Clara Sennels | 1997 | Kolding SK | 37.23 | ||||||
45 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.77 | ||||||
46 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.36 | ||||||
47 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.16 | ||||||
48 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 42.98 | ||||||
49 | Andrea K Rothemejer | 1997 | Delta Svøm | 54.55 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 29.45 | ||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 32.16 | ||||||
3 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 32.22 | ||||||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.48 | ||||||
5 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.00 | ||||||
5 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.00 | ||||||
7 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 33.12 | ||||||
8 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.17 | ||||||
9 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | ||||||
10 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 33.66 | ||||||
11 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.22 | ||||||
12 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.36 | ||||||
13 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 34.37 | ||||||
14 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 34.39 | ||||||
15 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.54 | ||||||
16 | Elisabeth Rudolph | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 34.81 | ||||||
17 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | 35.08 | ||||||
18 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.20 | ||||||
19 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.26 | ||||||
20 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | ||||||
21 | Annemette Schmidt | 1999 | Bov IF | 35.43 | ||||||
22 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 35.69 | ||||||
23 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.85 | ||||||
24 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.88 | ||||||
25 | Pia Isabell Stage | 1999 | Nixe Charlottenburg | 36.11 | ||||||
26 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 36.27 | ||||||
27 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 36.82 | ||||||
28 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.19 | ||||||
29 | Alexandra Bräuer | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 37.46 | ||||||
30 | Bahar Berberoglu | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 37.55 | ||||||
31 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.73 | ||||||
32 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.85 | ||||||
33 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.92 | ||||||
34 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 37.95 | ||||||
35 | Esin Dilan Ogural | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 38.40 | ||||||
36 | Sophie Lohfert Holst | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.44 | ||||||
37 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburger Swimmklub | 38.79 | ||||||
38 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.23 | ||||||
39 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.58 | ||||||
40 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 39.62 | ||||||
41 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.65 | ||||||
42 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 39.84 | ||||||
43 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.58 | ||||||
44 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.87 | ||||||
45 | Therese Elkjær Christense | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.09 | ||||||
46 | Jessica Kindt | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 43.43 | ||||||
47 | Victoria Poulsen | 1999 | Delta Svøm | 43.58 | ||||||
48 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.59 | ||||||
49 | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | 43.78 | ||||||
50 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.65 | ||||||
51 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.85 | ||||||
- | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 33.20 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.50 | ||||||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.00 | ||||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.12 | ||||||
5 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 44.00 | ||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 44.49 | ||||||
7 | Marie Kusch | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 44.80 | ||||||
8 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.82 | ||||||
9 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 46.29 | ||||||
10 | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | 46.91 | ||||||
11 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.33 | ||||||
12 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 48.83 | ||||||
13 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.85 | ||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.66 | ||||||
15 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 51.81 | ||||||
16 | Mille K Villadsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 27.72 | ||||||
2 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.78 | ||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.20 | ||||||
4 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 28.58 | ||||||
5 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 28.73 | ||||||
6 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.23 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 28.79 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.31 | ||||||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.37 | ||||||
4 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 29.50 | ||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.66 | ||||||
6 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 29.88 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 29.41 | ||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 30.95 | ||||||
3 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 31.88 | ||||||
4 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 32.27 | ||||||
5 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.62 | ||||||
6 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 32.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 32.02 | ||||||
2 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 35.05 | ||||||
3 | Anton Spiger | 1980 | Berlin-Reinickendorf | 36.61 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.12 | ||||||
2 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 32.44 | ||||||
3 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 32.79 | ||||||
4 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 33.43 | ||||||
5 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 34.70 | ||||||
6 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 35.32 | ||||||
7 | Maximilian Janke | 1992 | Flensburger Swimmklub | 35.92 | ||||||
8 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.78 | ||||||
9 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 37.08 | ||||||
10 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 37.84 | ||||||
- | Lasse Bahnsen | 1992 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | ||||||
2 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.90 | ||||||
3 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 35.00 | ||||||
4 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.02 | ||||||
5 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 35.24 | ||||||
6 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.03 | ||||||
7 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 36.27 | ||||||
8 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 36.82 | ||||||
9 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.60 | ||||||
10 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 38.84 | ||||||
11 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 39.47 | ||||||
11 | Vinzenz Rahnenführer | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 39.47 | ||||||
13 | Daniel Ivanov | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 39.88 | ||||||
14 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.40 | ||||||
15 | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.84 | ||||||
16 | Christopher Puttins | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 42.98 | ||||||
17 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 44.39 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 36.02 | ||||||
2 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.37 | ||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.16 | ||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.56 | ||||||
5 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 40.02 | ||||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.44 | ||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 40.75 | ||||||
8 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 40.82 | ||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 41.39 | ||||||
10 | Oliver Zeisler | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 41.85 | ||||||
11 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 42.36 | ||||||
12 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.48 | ||||||
13 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.13 | ||||||
14 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.80 | ||||||
15 | Christian Olsen | 1997 | Delta Svøm | 44.61 | ||||||
16 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.94 | ||||||
17 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 48.51 | ||||||
18 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 50.30 | ||||||
19 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 51.63 | ||||||
20 | Tobias Rewitz | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.78 | ||||||
21 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 52.02 | ||||||
22 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.12 | ||||||
23 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 55.06 | ||||||
24 | Mikkel Kvist | 1996 | Odder IGF | 1:03.06 | ||||||
- | Asger Koue | 1996 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Fl. flyben v. start | |||||
- | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marcus S. Ryser | 1997 | Delta Svøm | DSQ | Retter badebukser | |||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.14 | ||||||
2 | Max Jakobsche | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 40.73 | ||||||
3 | Kai Lehmann | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 44.38 | ||||||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | ||||||
5 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 46.79 | ||||||
6 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 47.44 | ||||||
7 | Felix Muchow | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 47.73 | ||||||
8 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 48.74 | ||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 50.40 | ||||||
10 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 50.77 | ||||||
11 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 50.81 | ||||||
12 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 51.64 | ||||||
13 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 52.56 | ||||||
14 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 52.60 | ||||||
15 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 52.65 | ||||||
16 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.73 | ||||||
17 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.63 | ||||||
18 | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 57.78 | ||||||
19 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger Swimmklub | 57.91 | ||||||
20 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | 57.99 | ||||||
21 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.83 | ||||||
22 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.66 | ||||||
23 | Daniel Axelsen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.38 | ||||||
- | Asbjørn Preuss | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Flyben ved start | |||||
- | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 arm i vend 25m | |||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Fl flyben v 25m | |||||
- | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Retter på briller | |||||
- | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöneberg Berlin | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
- | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | Delta Svøm | DSQ | Flyben v. start | |||||
- | Otto Bär | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
- | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Flyspark v 25m | |||||
- | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Retter på briller | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.44 | ||||||
2 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 31.87 | ||||||
3 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 32.34 | ||||||
4 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 32.55 | ||||||
5 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 33.66 | ||||||
6 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 34.64 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.64 | ||||||
2 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 33.67 | ||||||
3 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.14 | ||||||
4 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.66 | ||||||
5 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 34.79 | ||||||
6 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.97 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.04 | ||||||
2 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.80 | ||||||
3 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 38.23 | ||||||
4 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.43 | ||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.67 | ||||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.51 | ||||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.16 | ||||||
3 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 35.52 | ||||||
4 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 36.71 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.97 | ||||||
2 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 34.26 | ||||||
3 | Sina Möller | 1995 | Flensburger Swimmklub | 34.53 | ||||||
4 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | ||||||
5 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 35.20 | ||||||
6 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 35.35 | ||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.99 | ||||||
8 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 36.14 | ||||||
9 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 38.31 | ||||||
10 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.42 | ||||||
11 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 39.94 | ||||||
12 | Caroline Bugge | 1995 | Viborg Svømme Klub | 51.38 | ||||||
13 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 53.54 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.73 | ||||||
3 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 35.25 | ||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.35 | ||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 36.06 | ||||||
6 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 36.60 | ||||||
7 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.65 | ||||||
8 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.15 | ||||||
9 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.34 | ||||||
10 | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 38.84 | ||||||
11 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 39.12 | ||||||
12 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | Kolding SK | 39.60 | ||||||
13 | Litten Fleggaard | 1997 | Bov IF | 40.71 | ||||||
14 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 40.88 | ||||||
15 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Bov IF | 42.05 | ||||||
16 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.73 | ||||||
17 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 43.76 | ||||||
18 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.33 | ||||||
19 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 44.65 | ||||||
20 | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 47.40 | ||||||
21 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 47.55 | ||||||
22 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 48.06 | ||||||
23 | Andrea K Rothemejer | 1997 | Delta Svøm | 1:09.88 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 35.05 | ||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.20 | ||||||
3 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.75 | ||||||
4 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 37.66 | ||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.71 | ||||||
6 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 39.43 | ||||||
7 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 40.23 | ||||||
8 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 40.31 | ||||||
9 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 41.86 | ||||||
10 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 42.21 | ||||||
11 | Alena Geilich | 1999 | Flensburger Swimmklub | 42.56 | ||||||
12 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 42.58 | ||||||
13 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.47 | ||||||
14 | Annemette Schmidt | 1999 | Bov IF | 43.90 | ||||||
15 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 46.44 | ||||||
16 | Bahar Berberoglu | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 46.67 | ||||||
17 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 46.69 | ||||||
18 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 47.01 | ||||||
19 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 47.47 | ||||||
20 | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | 47.76 | ||||||
21 | Therese Elkjær Christense | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.02 | ||||||
22 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 49.67 | ||||||
23 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.16 | ||||||
24 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 50.46 | ||||||
25 | Jessica Kindt | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 55.74 | ||||||
26 | Victoria Poulsen | 1999 | Delta Svøm | 56.50 | ||||||
- | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev vend | |||||
- | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej forts. bev v vend | |||||
- | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven | |||||
- | Sophie Lohfert Holst | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej forts. bev. v.ven | |||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger Swimmklub | 43.18 | ||||||
2 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.59 | ||||||
3 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 49.85 | ||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.17 | ||||||
5 | Katharina Bork | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.86 | ||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 52.02 | ||||||
7 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.56 | ||||||
8 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 54.34 | ||||||
9 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 54.67 | ||||||
10 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.27 | ||||||
11 | Mille K Villadsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.30 | ||||||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.80 | ||||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.39 | ||||||
4 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 33.52 | ||||||
5 | Sina Möller | 1995 | Flensburger Swimmklub | 34.18 | ||||||
6 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.74 | ||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.35 | ||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.31 | ||||||
4 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 35.75 | ||||||
5 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 36.18 | ||||||
6 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 36.37 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 34.38 | ||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | ||||||
3 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 36.38 | ||||||
4 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.96 | ||||||
5 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.67 | ||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 27.54 | ||||||
2 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.42 | ||||||
3 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 28.73 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 27.60 | ||||||
2 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.69 | ||||||
3 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 27.72 | ||||||
4 | Sebastian Kreft | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 28.80 | ||||||
5 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 29.17 | ||||||
6 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 31.91 | ||||||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.10 | ||||||
2 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 27.74 | ||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.82 | ||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.57 | ||||||
5 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 28.67 | ||||||
6 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 28.75 | ||||||
7 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 28.82 | ||||||
8 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.91 | ||||||
9 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 29.42 | ||||||
10 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 29.69 | ||||||
11 | Michael Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.51 | ||||||
12 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.60 | ||||||
13 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.71 | ||||||
14 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 30.90 | ||||||
15 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 31.25 | ||||||
16 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 31.42 | ||||||
17 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 31.46 | ||||||
18 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.96 | ||||||
18 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 31.96 | ||||||
20 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.08 | ||||||
21 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | ||||||
22 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 34.25 | ||||||
23 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.72 | ||||||
24 | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | 37.44 | ||||||
25 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 38.14 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.20 | ||||||
2 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 29.23 | ||||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.69 | ||||||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.09 | ||||||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.33 | ||||||
6 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 30.62 | ||||||
7 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 31.15 | ||||||
8 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 31.22 | ||||||
9 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.89 | ||||||
10 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.32 | ||||||
11 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe Wedel | 32.49 | ||||||
12 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.77 | ||||||
13 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.56 | ||||||
14 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 34.11 | ||||||
15 | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | 34.97 | ||||||
16 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.77 | ||||||
17 | Sebastian Neuber | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 37.86 | ||||||
18 | Kristian V Rudebeck | 1996 | Delta Svøm | 38.26 | ||||||
19 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 38.39 | ||||||
20 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.45 | ||||||
21 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 43.62 | ||||||
22 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 44.19 | ||||||
23 | Christian Olsen | 1997 | Delta Svøm | 44.88 | ||||||
24 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 51.09 | ||||||
25 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 55.99 | ||||||
- | Anton Jørgensen | 1996 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Oscar Albertsen | 1997 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 35.42 | ||||||
2 | Ari Kissel | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 35.89 | ||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 38.48 | ||||||
4 | Riko Kislat | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 40.95 | ||||||
5 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 41.48 | ||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 42.78 | ||||||
7 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 43.02 | ||||||
8 | Benjamin Sinnig | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 43.18 | ||||||
9 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 43.38 | ||||||
10 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 44.55 | ||||||
11 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 45.38 | ||||||
12 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 45.41 | ||||||
13 | Lucas Holmgaard Kock | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.21 | ||||||
14 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 50.80 | ||||||
15 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 58.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 26.29 | ||||||
2 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 27.09 | ||||||
3 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 27.42 | ||||||
4 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.65 | ||||||
5 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.22 | ||||||
6 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 29.12 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.27 | ||||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.98 | ||||||
3 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 27.93 | ||||||
4 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 28.08 | ||||||
5 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 28.48 | ||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 28.84 | ||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.00 | ||||||
3 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 29.09 | ||||||
4 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 30.03 | ||||||
5 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.30 | ||||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:02 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:04 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 31.11 | 1:04.72 | 1:38.58 | 2:11.02 | |||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.15 | 1:04.97 | 1:38.96 | 2:12.43 | |||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 31.49 | 1:05.40 | 1:39.90 | 2:14.34 | |||
4 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 32.07 | 1:07.30 | 1:42.38 | 2:15.72 | |||
5 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.66 | 1:06.31 | 1:41.45 | 2:15.97 | |||
6 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 32.45 | 1:08.32 | 1:44.43 | 2:18.88 | |||
7 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.18 | 1:07.35 | 1:43.46 | 2:19.25 | |||
8 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.84 | 1:07.91 | 1:44.46 | 2:19.53 | |||
9 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.74 | 1:08.50 | 1:44.81 | 2:19.73 | |||
10 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.74 | 1:08.52 | 1:44.62 | 2:19.83 | |||
11 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 32.44 | 1:07.95 | 1:44.78 | 2:20.26 | |||
12 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 32.58 | 1:07.83 | 1:44.22 | 2:20.50 | |||
13 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 32.87 | 1:09.16 | 1:45.69 | 2:20.78 | |||
14 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 32.55 | 1:08.83 | 1:46.43 | 2:22.95 | |||
15 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.61 | 1:10.65 | 1:47.98 | 2:23.29 | |||
16 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 33.19 | 1:09.92 | 1:47.60 | 2:23.31 | |||
17 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 33.10 | 1:10.62 | 1:46.93 | 2:23.39 | |||
18 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 34.17 | 1:10.74 | 1:48.33 | 2:24.37 | |||
19 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 32.89 | 1:09.82 | 1:50.72 | 2:25.38 | |||
20 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.83 | 1:10.74 | 1:49.64 | 2:26.65 | |||
21 | Karolin Ladiges | 1997 | Sg Elbe Wedel | 34.01 | 1:11.56 | 1:50.61 | 2:26.71 | |||
22 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.49 | 1:12.73 | 1:50.28 | 2:27.54 | |||
23 | Marie-Charlene Jensen | 1996 | Flensburger Swimmklub | 33.93 | 1:11.51 | 1:50.19 | 2:27.87 | |||
24 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.68 | 1:11.94 | 1:50.72 | 2:27.89 | |||
25 | Pia Holz | 1996 | Sg Elbe Wedel | 34.95 | 1:12.90 | 1:52.05 | 2:29.77 | |||
26 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.21 | 1:11.79 | 1:51.08 | 2:30.23 | |||
27 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe Wedel | 34.51 | 1:12.90 | 1:52.15 | 2:30.31 | |||
28 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.69 | 1:14.36 | 1:54.13 | 2:32.31 | |||
29 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.96 | 1:13.56 | 1:53.91 | 2:32.47 | |||
30 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.27 | 1:14.08 | 1:53.55 | 2:32.48 | |||
31 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 34.18 | 1:12.43 | 1:52.59 | 2:32.58 | |||
32 | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.33 | 1:13.15 | 1:53.47 | 2:32.94 | |||
33 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 34.16 | 1:11.66 | 1:50.68 | 2:32.99 | |||
34 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 35.90 | 1:16.07 | 1:56.83 | 2:34.11 | |||
35 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.97 | 1:17.27 | 1:57.69 | 2:34.64 | |||
36 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 35.66 | 1:16.04 | 1:56.90 | 2:35.15 | |||
37 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.28 | 1:15.28 | 1:56.85 | 2:35.21 | |||
38 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 35.20 | 1:14.42 | 1:55.17 | 2:35.65 | |||
39 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 36.27 | 1:15.83 | 1:56.44 | 2:35.75 | |||
40 | Alexandra Roman | 1995 | Sg Schöneberg Berlin | 36.35 | 1:15.45 | 1:56.02 | 2:36.06 | |||
41 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 36.35 | 1:16.83 | 1:58.13 | 2:37.44 | |||
42 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.69 | 1:18.62 | 1:59.62 | 2:38.04 | |||
43 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 36.64 | 1:16.48 | 1:57.72 | 2:38.16 | |||
44 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.59 | 1:17.54 | 1:59.46 | 2:38.68 | |||
45 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 37.55 | 1:18.86 | 2:00.36 | 2:40.07 | |||
46 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.99 | 1:18.61 | 2:00.24 | 2:40.19 | |||
47 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe Wedel | 37.18 | 1:17.55 | 1:59.37 | 2:40.38 | |||
48 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe Wedel | 37.67 | 1:19.55 | 2:05.35 | 2:42.31 | |||
49 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.38 | 1:19.19 | 2:03.02 | 2:43.68 | |||
50 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.82 | 1:21.06 | 2:04.31 | 2:44.26 | |||
51 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 38.06 | 1:20.25 | 2:03.14 | 2:44.89 | |||
52 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe Wedel | 37.55 | 1:20.40 | 2:04.31 | 2:46.84 | |||
53 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 38.35 | 1:21.35 | 2:05.41 | 2:48.67 | |||
54 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.12 | 1:23.27 | 2:07.75 | 2:49.33 | |||
55 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 38.17 | 1:24.07 | 2:07.89 | 2:50.97 | |||
56 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 39.36 | 1:23.28 | 2:51.00 | ||||
57 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe Wedel | 40.55 | 1:24.19 | 2:08.76 | 2:51.54 | |||
58 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.69 | 1:23.42 | 2:08.32 | 2:51.57 | |||
59 | Chiara Kusch | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 38.06 | 1:22.76 | 2:10.53 | 2:54.78 | |||
60 | Emma Petersen | 1995 | Kolding SK | 37.71 | 1:23.21 | 2:11.01 | 2:57.59 | |||
61 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.46 | 1:21.29 | 2:21.31 | 2:58.88 | |||
62 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.54 | 1:28.55 | 2:17.59 | 3:00.99 | |||
63 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 40.54 | 1:27.60 | 2:15.49 | 3:02.26 | |||
64 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.89 | 1:26.66 | 2:15.50 | 3:03.74 | |||
65 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburger Swimmklub | 41.52 | 1:30.94 | 2:20.78 | 3:09.11 | |||
66 | Sophie Lohfert Holst | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.03 | 1:32.29 | 2:21.36 | 3:09.66 | |||
67 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 43.82 | 1:32.86 | 2:23.00 | 3:10.40 | |||
68 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.63 | 2:22.46 | 3:10.75 | 3:10.75 | |||
69 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.24 | 1:31.38 | 2:24.37 | 3:17.26 | |||
70 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.53 | 1:34.50 | 2:27.81 | 3:18.83 | |||
71 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 44.45 | 1:37.35 | 1:53.47 | 3:25.15 | |||
72 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.08 | 1:39.88 | 2:35.96 | 3:30.78 | |||
73 | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | 49.80 | 1:45.33 | 2:40.40 | 3:32.40 | |||
74 | Katharina Bork | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.46 | 1:49.12 | 2:46.81 | 3:40.54 | |||
75 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 50.32 | 1:49.86 | 2:48.55 | 3:43.09 | |||
76 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 46.12 | 1:42.46 | 3:45.50 | ||||
77 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.64 | 1:55.00 | 2:59.20 | 3:58.23 | |||
78 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 57.01 | 2:01.15 | 3:05.26 | 4:01.68 | |||
- | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | DSQ | Ej ber. v vend 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:04 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 25.97 | 55.19 | |||||
2 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 26.84 | 55.63 | |||||
3 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.47 | 57.10 | |||||
4 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 28.02 | 58.11 | |||||
5 | Anton Spiger | 1980 | Berlin-Reinickendorf | 33.11 | 1:07.92 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.68 | 55.73 | |||||
2 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 27.48 | 55.98 | |||||
3 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 26.53 | 56.48 | |||||
4 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 27.71 | 56.80 | |||||
5 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.46 | 56.95 | |||||
6 | Ricardo Geyer | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 27.50 | 57.72 | |||||
7 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 28.49 | 59.03 | |||||
8 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 28.60 | 59.48 | |||||
9 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 28.78 | 59.49 | |||||
10 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 28.34 | 59.57 | |||||
11 | Maximilian Janke | 1992 | Flensburger Swimmklub | 29.01 | 1:00.72 | |||||
12 | Lasse Bahnsen | 1992 | Flensburger Swimmklub | 31.03 | 1:07.59 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.48 | 54.54 | |||||
2 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 27.05 | 56.30 | |||||
3 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 27.61 | 57.79 | |||||
4 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.11 | 58.23 | |||||
5 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.26 | 58.26 | |||||
6 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.07 | 58.38 | |||||
7 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 28.52 | 58.66 | |||||
8 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 28.86 | 58.91 | |||||
9 | Yannick Lindenberg | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 28.12 | 58.97 | |||||
10 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 28.30 | 59.01 | |||||
11 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 28.76 | 59.55 | |||||
12 | Kenneth Hulwa | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 28.41 | 1:00.07 | |||||
13 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 28.76 | 1:00.21 | |||||
14 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.81 | 1:00.78 | |||||
15 | Tobias Zeisler | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 29.62 | 1:01.15 | |||||
16 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 30.13 | 1:01.88 | |||||
17 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.14 | 1:02.28 | |||||
18 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.14 | 1:03.18 | |||||
19 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.31 | 1:04.01 | |||||
20 | Michael Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.05 | 1:06.04 | |||||
21 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.95 | 1:06.05 | |||||
22 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.47 | 1:07.58 | |||||
23 | Daniel Ivanov | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 32.17 | 1:08.05 | |||||
24 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 31.32 | 1:08.73 | |||||
25 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 33.56 | 1:10.28 | |||||
26 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 34.16 | 1:10.59 | |||||
27 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 32.39 | 1:10.94 | |||||
28 | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | 34.89 | 1:12.31 | |||||
29 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 34.13 | 1:12.45 | |||||
30 | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.64 | 1:13.57 | |||||
- | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 27.63 | 57.36 | |||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.93 | 58.02 | |||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 28.03 | 58.04 | |||||
4 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 29.04 | 59.44 | |||||
5 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 28.64 | 59.53 | |||||
6 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.65 | 1:00.07 | |||||
7 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 28.95 | 1:00.08 | |||||
8 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.26 | 1:00.76 | |||||
9 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 29.38 | 1:01.29 | |||||
10 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.75 | 1:01.71 | |||||
11 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.47 | 1:02.02 | |||||
12 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.26 | 1:02.05 | |||||
13 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 29.93 | 1:02.97 | |||||
14 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 30.32 | 1:03.31 | |||||
15 | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | 30.98 | 1:03.41 | |||||
16 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 31.23 | 1:04.13 | |||||
17 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 30.62 | 1:04.46 | |||||
18 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 31.15 | 1:05.46 | |||||
19 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.11 | 1:05.81 | |||||
20 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.56 | 1:05.84 | |||||
21 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.98 | 1:06.61 | |||||
22 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 32.18 | 1:07.07 | |||||
23 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 31.78 | 1:07.24 | |||||
24 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 32.20 | 1:07.34 | |||||
25 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.97 | 1:08.42 | |||||
26 | Oliver Zeisler | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 32.48 | 1:08.72 | |||||
27 | Daniel Diaz | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 33.51 | 1:09.09 | |||||
28 | Jan Ole Kieper | 1997 | Berlin-Reinickendorf | 33.03 | 1:09.55 | |||||
29 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.61 | 1:10.61 | |||||
30 | Kristian V Rudebeck | 1996 | Delta Svøm | 34.56 | 1:12.53 | |||||
31 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 34.94 | 1:12.66 | |||||
32 | Guilherme Machado | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 33.57 | 1:12.98 | |||||
33 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.20 | 1:13.20 | |||||
34 | Sebastian Neuber | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 35.21 | 1:13.83 | |||||
35 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:15.39 | |||||
36 | Henrik Hansen | 1997 | Sg Elbe Wedel | 33.96 | 1:16.10 | |||||
37 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.41 | 1:16.65 | |||||
38 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.75 | 1:17.14 | |||||
39 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 36.98 | 1:19.09 | |||||
40 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.30 | 1:20.33 | |||||
41 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 41.55 | 1:22.08 | |||||
42 | Oscar Albertsen | 1997 | Odder IGF | 37.91 | 1:22.50 | |||||
43 | Asger Koue | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.82 | 1:24.03 | |||||
44 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 39.20 | 1:24.07 | |||||
45 | Christian Olsen | 1997 | Delta Svøm | 38.85 | 1:24.27 | |||||
46 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 40.83 | 1:25.85 | |||||
47 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.56 | 1:27.17 | |||||
48 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 42.15 | 1:28.05 | |||||
49 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.79 | 1:29.62 | |||||
50 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 43.47 | 1:30.47 | |||||
51 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 42.82 | 1:30.49 | |||||
52 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 44.39 | 1:33.79 | |||||
53 | Mikkel Kvist | 1996 | Odder IGF | 45.34 | 1:36.84 | |||||
54 | Marcus S. Ryser | 1997 | Delta Svøm | 42.56 | 1:37.15 | |||||
55 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 47.54 | 1:38.98 | |||||
56 | Tobias Rewitz | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.19 | 1:40.30 | |||||
- | Anton Jørgensen | 1996 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.09 | 1:04.48 | |||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 31.07 | 1:05.22 | |||||
3 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 32.35 | 1:08.08 | |||||
4 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 33.58 | 1:09.62 | |||||
5 | Max Jakobsche | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 33.38 | 1:10.40 | |||||
6 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 34.67 | 1:12.93 | |||||
7 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 34.58 | 1:13.16 | |||||
8 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.07 | 1:13.46 | |||||
9 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.40 | 1:13.79 | |||||
10 | Riko Kislat | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 35.47 | 1:13.98 | |||||
11 | Kevin Müller | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 35.43 | 1:14.12 | |||||
12 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 36.57 | 1:15.40 | |||||
13 | Hüsnü Garibagaoglu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 36.37 | 1:15.62 | |||||
14 | Kai Brandenburg | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 35.43 | 1:15.67 | |||||
15 | Kai Lehmann | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 35.26 | 1:15.95 | |||||
16 | Cenk Sandal | 2000 | Sg Elbe Wedel | 36.47 | 1:19.04 | |||||
17 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 37.93 | 1:20.38 | |||||
18 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 38.66 | 1:21.05 | |||||
19 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.74 | 1:21.75 | |||||
20 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 37.57 | 1:21.85 | |||||
21 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.66 | 1:21.94 | |||||
22 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.78 | 1:22.86 | |||||
23 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 40.92 | 1:23.38 | |||||
24 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 40.75 | 1:24.46 | |||||
25 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 40.11 | 1:25.15 | |||||
26 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.55 | 1:25.59 | |||||
27 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 40.08 | 1:25.97 | |||||
28 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 41.29 | 1:27.05 | |||||
29 | Henrik Schou | 1998 | Delta Svøm | 42.30 | 1:27.95 | |||||
30 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 42.71 | 1:28.24 | |||||
31 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 42.65 | 1:28.28 | |||||
32 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.00 | 1:28.81 | |||||
33 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.91 | 1:29.30 | |||||
34 | Colin Kliefoth | 2000 | Sg Elbe Wedel | 41.08 | 1:29.34 | |||||
35 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.46 | 1:30.73 | |||||
36 | Felix Muchow | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 43.11 | 1:32.65 | |||||
37 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 44.85 | 1:34.12 | |||||
38 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.06 | 1:37.17 | |||||
39 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.97 | 1:38.44 | |||||
40 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | Delta Svøm | 46.11 | 1:39.57 | |||||
41 | Lucas Holmgaard Kock | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.63 | 1:40.29 | |||||
42 | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 48.36 | 1:41.79 | |||||
43 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.83 | 1:42.57 | |||||
44 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger Swimmklub | 47.42 | 1:43.11 | |||||
45 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | 50.73 | 1:45.42 | |||||
46 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.92 | 1:48.96 | |||||
47 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.82 | 1:52.93 | |||||
48 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.10 | 1:53.90 | |||||
49 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.43 | 1:56.33 | |||||
50 | Asbjørn Preuss | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.47 | 1:57.13 | |||||
- | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 24.66 | 53.17 | |||||
2 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.28 | 55.22 | |||||
3 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 25.98 | 55.37 | |||||
4 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 26.65 | 55.47 | |||||
5 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 26.79 | 55.55 | |||||
6 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 27.37 | 56.08 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.31 | 53.89 | |||||
2 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 27.13 | 56.33 | |||||
3 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 27.26 | 57.07 | |||||
4 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.99 | 58.10 | |||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.06 | 58.20 | |||||
6 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.52 | 58.87 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 26.94 | 55.83 | |||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 27.37 | 56.54 | |||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 27.75 | 58.02 | |||||
4 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 28.12 | 58.26 | |||||
5 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 28.96 | 59.41 | |||||
6 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.60 | 1:00.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 35.96 | 1:15.96 | |||||
2 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 41.73 | 1:27.97 | |||||
3 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 41.43 | 1:28.18 | |||||
4 | Michelle Strempel | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 41.09 | 1:28.58 | |||||
5 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 42.10 | 1:29.61 | |||||
6 | Sophia Kleine | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 42.24 | 1:31.51 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.76 | 1:18.96 | |||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.94 | 1:21.73 | |||||
3 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 39.35 | 1:23.43 | |||||
4 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 38.38 | 1:23.64 | |||||
5 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.44 | 1:24.03 | |||||
6 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 39.78 | 1:24.50 | |||||
7 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.08 | 1:24.64 | |||||
8 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.14 | 1:24.88 | |||||
9 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 42.64 | 1:26.24 | |||||
10 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.82 | 1:27.46 | |||||
11 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 44.02 | 1:32.02 | |||||
12 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 44.34 | 1:34.27 | |||||
13 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 45.56 | 1:36.26 | |||||
14 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 47.38 | 1:38.76 | |||||
15 | Caroline Bugge | 1995 | Viborg Svømme Klub | 51.40 | 1:52.54 | |||||
16 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 53.67 | 1:54.94 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.09 | 1:17.02 | |||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 37.20 | 1:18.75 | |||||
3 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.72 | 1:18.76 | |||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 38.10 | 1:19.91 | |||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.03 | 1:23.32 | |||||
5 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.14 | 1:23.32 | |||||
7 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 39.50 | 1:23.68 | |||||
8 | Sandra Nissen | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 40.51 | 1:25.07 | |||||
9 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 40.95 | 1:25.46 | |||||
10 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 40.33 | 1:26.20 | |||||
11 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 40.96 | 1:26.57 | |||||
12 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | Kolding SK | 41.13 | 1:27.43 | |||||
13 | Karolin Ladiges | 1997 | Sg Elbe Wedel | 42.44 | 1:28.94 | |||||
14 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.79 | 1:29.43 | |||||
15 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 43.85 | 1:30.36 | |||||
16 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 45.09 | 1:32.08 | |||||
17 | Jagmur Berberoglu | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 44.34 | 1:33.39 | |||||
18 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.34 | 1:33.72 | |||||
19 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 44.94 | 1:35.37 | |||||
20 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 45.58 | 1:35.99 | |||||
21 | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.01 | 1:36.09 | |||||
22 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 49.03 | 1:41.57 | |||||
23 | Maria Sinnig | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 47.51 | 1:42.24 | |||||
24 | Clara Sennels | 1997 | Kolding SK | 48.50 | 1:44.06 | |||||
25 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.74 | 1:44.32 | |||||
26 | Amalie Kjærholler | 1996 | Kolding SK | 49.21 | 1:45.13 | |||||
27 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 49.60 | 1:46.36 | |||||
- | Andrea K Rothemejer | 1997 | Delta Svøm | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 39.75 | 1:25.53 | |||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.76 | 1:26.38 | |||||
3 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 42.39 | 1:27.73 | |||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.69 | 1:29.27 | |||||
5 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 43.48 | 1:30.38 | |||||
6 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.99 | 1:31.23 | |||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.01 | 1:31.99 | |||||
8 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 45.09 | 1:33.12 | |||||
9 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 45.67 | 1:34.07 | |||||
10 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 44.67 | 1:34.14 | |||||
11 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.41 | 1:35.12 | |||||
12 | Alena Geilich | 1999 | Flensburger Swimmklub | 45.01 | 1:36.26 | |||||
13 | Bahar Berberoglu | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 46.62 | 1:37.68 | |||||
14 | Pia Isabell Stage | 1999 | Nixe Charlottenburg | 46.49 | 1:38.20 | |||||
15 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 46.62 | 1:40.04 | |||||
16 | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | 47.38 | 1:40.72 | |||||
17 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 48.91 | 1:40.91 | |||||
18 | Esin Dilan Ogural | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 48.49 | 1:41.15 | |||||
19 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 49.28 | 1:41.70 | |||||
20 | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | 49.45 | 1:42.78 | |||||
21 | Therese Elkjær Christense | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.99 | 1:43.06 | |||||
22 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 50.41 | 1:43.43 | |||||
23 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 49.50 | 1:44.32 | |||||
24 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 50.12 | 1:44.75 | |||||
25 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe Wedel | 50.14 | 1:44.81 | |||||
26 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.64 | 1:49.87 | |||||
27 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.28 | 1:50.26 | |||||
28 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 53.73 | 1:51.06 | |||||
29 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 53.64 | 1:51.96 | |||||
30 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 51.53 | 1:53.08 | |||||
31 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.24 | 1:54.40 | |||||
32 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.81 | 1:56.29 | |||||
33 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 54.32 | 1:56.59 | |||||
34 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.43 | 2:00.76 | |||||
35 | Victoria Poulsen | 1999 | Delta Svøm | 57.36 | 2:03.58 | |||||
36 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.20 | 2:07.18 | |||||
- | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | |||||
- | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Fl. flyben i vend. | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 43.08 | 1:32.44 | |||||
2 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger Swimmklub | 46.95 | 1:39.96 | |||||
3 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.55 | 1:42.10 | |||||
4 | Lina Grote | 2000 | Sg Elbe Wedel | 48.34 | 1:43.66 | |||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 55.36 | 1:55.57 | |||||
6 | Marie Kusch | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 55.85 | 1:56.47 | |||||
7 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 56.23 | 1:59.54 | |||||
8 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.78 | 2:00.57 | |||||
9 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 56.56 | 2:01.17 | |||||
10 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.74 | 2:02.23 | |||||
11 | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | 1:00.50 | 2:03.80 | |||||
12 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 1:04.05 | 2:12.38 | |||||
13 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 1:06.30 | 2:22.41 | |||||
14 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.08 | 2:30.89 | |||||
- | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:45 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 34.95 | 1:14.21 | |||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.12 | 1:17.12 | |||||
3 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.16 | 1:22.29 | |||||
4 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 39.14 | 1:22.72 | |||||
5 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.62 | 1:23.77 | |||||
- | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.47 | 1:14.47 | |||||
2 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.18 | 1:18.50 | |||||
3 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.57 | 1:18.80 | |||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 38.36 | 1:21.22 | |||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.18 | 1:23.63 | |||||
6 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.62 | 1:24.19 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 40.38 | 1:25.11 | |||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.15 | 1:25.73 | |||||
3 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 41.76 | 1:26.28 | |||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.83 | 1:29.61 | |||||
5 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 42.45 | 1:30.70 | |||||
6 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.53 | 1:32.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:45 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.62 | 1:05.94 | 1:42.24 | 2:19.56 | |||
2 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.25 | 1:06.58 | 1:43.28 | 2:20.93 | |||
3 | Sebastian Kreft | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 30.77 | 1:07.37 | 1:45.04 | 2:22.62 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.39 | 1:02.62 | 1:36.23 | 2:09.33 | |||
2 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 30.67 | 1:06.71 | 1:44.23 | 2:23.60 | |||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:07.65 | 1:46.88 | 2:27.04 | |||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.99 | 1:09.42 | 1:48.60 | 2:28.36 | |||
5 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 33.57 | 1:13.80 | 1:56.09 | 2:38.87 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 31.87 | 1:08.59 | 1:46.72 | 2:24.31 | |||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 33.79 | 1:15.82 | 1:58.99 | 2:39.69 | |||
3 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.91 | 1:18.71 | 2:01.07 | 2:42.71 | |||
4 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburger Swimmklub | 36.25 | 1:20.27 | 2:06.54 | 2:51.72 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 39.32 | 1:26.00 | 2:16.93 | 3:06.20 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Piger 1 | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.28 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 34.05 | 1:05.27 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 29.63 | 1:34.90 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 27.38 | 2:02.28 | |||||||
2 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.26 | ||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 35.90 | 1:07.70 | |||||||
Louise G. Riget | 1995 | 31.55 | 1:39.25 | |||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 28.01 | 2:07.26 | |||||||
3 | Hsk Wonder Girls | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:12.51 | ||||||
Lena Skøtt | 1995 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Jannie Brink | 1996 | 35.43 | 1:09.96 | |||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 33.26 | 1:43.22 | |||||||
Kathrine Maron | 1994 | 29.29 | 2:12.51 | |||||||
4 | Sc Poseidon Woman | 0 | Sc Poseidon Berlin | 2:16.51 | ||||||
Finnja Becker | 1997 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Talea Stolte | 1997 | 38.41 | 1:13.78 | |||||||
Anne Dobschin | 1989 | 34.64 | 1:48.42 | |||||||
Caroline Rendez | 1994 | 28.09 | 2:16.51 | |||||||
5 | Stigs Tøser | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:16.86 | ||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 38.77 | 1:14.30 | |||||||
Laura Westergaard | 1995 | 32.36 | 1:46.66 | |||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 30.20 | 2:16.86 | |||||||
6 | Ssc-Berlin Woman | 0 | Berlin-Reinickendorf | 2:17.92 | ||||||
Nancy Schuchhardt | 1995 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Sandra Nissen | 1996 | 38.73 | 1:11.95 | |||||||
Vivien Schuchhardt | 1992 | 34.68 | 1:46.63 | |||||||
Laura Betzholz | 1994 | 31.29 | 2:17.92 | |||||||
7 | Bov 3 Piger | 0 | Bov IF | 2:21.23 | ||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Anette Schütt | 1989 | 40.77 | 1:18.18 | |||||||
Louise Harder | 1995 | 33.55 | 1:51.73 | |||||||
Signe Ø. Nielsen | 1996 | 29.50 | 2:21.23 | |||||||
8 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:21.62 | ||||||
Kathrine Kristiansen | 1997 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 37.18 | 1:16.14 | |||||||
Camilla Clausen | 1997 | 34.36 | 1:50.50 | |||||||
Sofie Burgaard | 1997 | 31.12 | 2:21.62 | |||||||
9 | Kolding Piger 1 | 0 | Kolding SK | 2:21.72 | ||||||
Ada Soret Mantano | 1995 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Alberte Kling-Petersen | 1996 | 40.12 | 1:14.61 | |||||||
Simone Frandsen | 1995 | 35.91 | 1:50.52 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 31.20 | 2:21.72 | |||||||
10 | Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:23.62 | ||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Mette Edslev-Christensen | 1994 | 39.05 | 1:18.86 | |||||||
Anne-Mette Müller | 1995 | 33.42 | 1:52.28 | |||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 31.34 | 2:23.62 | |||||||
11 | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:24.38 | ||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 36.85 | 1:11.76 | |||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 39.10 | 1:50.86 | |||||||
Michelle Hansen | 1998 | 33.52 | 2:24.38 | |||||||
12 | Hsk Super Girls | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:24.96 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Louise Kjær | 1994 | 39.63 | 1:18.11 | |||||||
Amalie Henriksen | 1994 | 35.32 | 1:53.43 | |||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 31.53 | 2:24.96 | |||||||
13 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:25.75 | ||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | 41.86 | 1:17.59 | |||||||
Stine Johansen | 1997 | 36.05 | 1:53.64 | |||||||
Sofie K Jørgensen | 1996 | 32.11 | 2:25.75 | |||||||
14 | Delta Dolphins | 0 | Delta Svøm | 2:27.44 | ||||||
Nina Vestergaard | 1992 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 44.92 | 1:19.40 | |||||||
Jeanette Jensen | 1993 | 36.11 | 1:55.51 | |||||||
Mia Jensen | 1998 | 31.93 | 2:27.44 | |||||||
15 | de Vilde Ællinger | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 2:30.76 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 42.25 | 1:16.15 | |||||||
Cecilie Hagensen | 1998 | 42.16 | 1:58.31 | |||||||
Julie Green | 1994 | 32.45 | 2:30.76 | |||||||
16 | Sg Schöneberg Berlin 3 W | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:37.82 | ||||||
Louisa Aluede | 1999 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Bahar Berberoglu | 1999 | 45.04 | 1:23.79 | |||||||
Alexandra Bräuer | 1999 | 42.05 | 2:05.84 | |||||||
Elif Kuscu | 1998 | 31.98 | 2:37.82 | |||||||
17 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:38.59 | ||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Amalie Roll Madsen | 1998 | 43.97 | 1:24.77 | |||||||
Katrine Ejby | 1998 | 37.87 | 2:02.64 | |||||||
Anna Lund Henriksen | 1998 | 35.95 | 2:38.59 | |||||||
18 | Sg Schöneberg Berlin 2 W | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:39.61 | ||||||
Sophie Fella | 1999 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Esin Dilan Ogural | 1998 | 47.54 | 1:27.79 | |||||||
Alexandra Roman | 1995 | 37.23 | 2:05.02 | |||||||
Maria Sinnig | 1997 | 34.59 | 2:39.61 | |||||||
19 | Bov 2 Piger | 0 | Bov IF | 2:39.77 | ||||||
Clara Heil | 1998 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Louisa Ellen Mathies | 1996 | 43.73 | 1:25.30 | |||||||
Litten Fleggaard | 1997 | 40.44 | 2:05.74 | |||||||
Laura Nogel Jæger | 1995 | 34.03 | 2:39.77 | |||||||
20 | Kolding Piger 2 | 0 | Kolding SK | 2:43.46 | ||||||
Camille Møller-Sørensen | 1996 | 40.35 | 40.35 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 47.63 | 1:27.98 | |||||||
Dorthea Jørgensen | 1998 | 42.79 | 2:10.77 | |||||||
Caroline Svarer | 1997 | 32.69 | 2:43.46 | |||||||
21 | Sønderborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:43.75 | ||||||
Emma Fogtmann | 1998 | 41.59 | 41.59 | |||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 42.15 | 1:23.74 | |||||||
Signe Terp | 1998 | 43.45 | 2:07.19 | |||||||
Camilla Linne | 1997 | 36.56 | 2:43.75 | |||||||
22 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:43.82 | ||||||
Natascha Zender | 1997 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 45.94 | 1:27.45 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 38.43 | 2:05.88 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 37.94 | 2:43.82 | |||||||
23 | Triton Piger 3 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.55 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 39.52 | 39.52 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 43.19 | 1:22.71 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 47.03 | 2:09.74 | |||||||
Nicoline Clement | 1999 | 36.81 | 2:46.55 | |||||||
24 | Piger 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:51.00 | ||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 47.21 | 47.21 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 47.14 | 1:34.35 | |||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 42.34 | 2:16.69 | |||||||
Michelle Hansen | 1998 | 34.31 | 2:51.00 | |||||||
25 | Bov 1 Piger | 0 | Bov IF | 2:58.32 | ||||||
Rikke Maria Christensen | 1996 | 44.34 | 44.34 | |||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 49.63 | 1:33.97 | |||||||
Annemette Schmidt | 1999 | 47.61 | 2:21.58 | |||||||
Simone Seberg Pedersen | 1997 | 36.74 | 2:58.32 | |||||||
26 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 3:07.62 | ||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 48.09 | 48.09 | |||||||
Esra Øzkan | 1998 | 54.71 | 1:42.80 | |||||||
Tilbe Kaya | 1995 | 39.50 | 2:22.30 | |||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 45.32 | 3:07.62 | |||||||
27 | Triton Piger 4 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.63 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 50.05 | 50.05 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 57.92 | 1:47.97 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 46.12 | 2:34.09 | |||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 48.54 | 3:22.63 | |||||||
- | Kolding Piger 3 | 0 | Kolding SK | DSQ | Async ben i bryst | |||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 39.87 | 39.87 | |||||||
- | Odder Piger 2 | 0 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 42.43 | 42.43 | |||||||
- | Sg Schöneberg Berlin 1 W | 0 | Sg Schöneberg Berlin | DSQ | Async arme i fly | |||||
Pia Kruschinski | 1997 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Jagmur Berberoglu | 1997 | 43.01 | 1:20.72 | |||||||
- | Triton Piger 5 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Svøm på mave v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:00 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 16, 4X50m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Schöneberg Berlin 1 M | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 1:53.98 | ||||||
Marc Ziller | 1993 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Mohammad Karimi | 1993 | 32.41 | 1:01.32 | |||||||
Sebastian Kreft | 1992 | 28.21 | 1:29.53 | |||||||
Arne Klawunde | 1992 | 24.45 | 1:53.98 | |||||||
2 | Sc Poseidon Men | 0 | Sc Poseidon Berlin | 1:54.04 | ||||||
Robin Müller | 1994 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Pascal Bach | 1990 | 31.73 | 1:01.25 | |||||||
Paul Wudtke | 1992 | 27.09 | 1:28.34 | |||||||
Felix Mohn | 1995 | 25.70 | 1:54.04 | |||||||
3 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:58.82 | ||||||
Jacob Moos Larsen | 1993 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 32.80 | 1:03.68 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 27.49 | 1:31.17 | |||||||
Nicolaj Thostrup | 1995 | 27.65 | 1:58.82 | |||||||
4 | Deltaboys | 1996 | Delta Svøm | 1:59.62 | ||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Johan Seistrup | 1989 | 32.77 | 1:03.92 | |||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 29.80 | 1:33.72 | |||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 25.90 | 1:59.62 | |||||||
5 | Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:59.69 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 34.43 | 1:05.33 | |||||||
Philip Staib | 1991 | 27.91 | 1:33.24 | |||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 26.45 | 1:59.69 | |||||||
6 | Kolding Drenge 1 | 0 | Kolding SK | 2:00.45 | ||||||
Thomas Jensen | 1994 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | 31.86 | 1:05.64 | |||||||
Michael Danø | 1994 | 28.53 | 1:34.17 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 26.28 | 2:00.45 | |||||||
7 | Triton Drenge 1 | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.95 | ||||||
Karim Møller | 1994 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 34.40 | 1:05.20 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 28.79 | 1:33.99 | |||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 27.96 | 2:01.95 | |||||||
8 | Stigs Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:02.61 | ||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 27.84 | 27.84 | |||||||
Sylvester Andersen | 1995 | 37.74 | 1:05.58 | |||||||
Simon Underlien | 1995 | 28.40 | 1:33.98 | |||||||
Lasse Christensen | 1994 | 28.63 | 2:02.61 | |||||||
9 | Sg Schöneberg Berlin 2 M | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:02.99 | ||||||
Ricardo Geyer | 1993 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Kenneth Hulwa | 1994 | 35.04 | 1:06.15 | |||||||
Fabian Kurzmann | 1994 | 29.28 | 1:35.43 | |||||||
Tobias Zeisler | 1994 | 27.56 | 2:02.99 | |||||||
10 | Hsk Wonder Boys | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:03.02 | ||||||
Nicolai Maron | 1996 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 31.26 | 1:04.46 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 31.67 | 1:36.13 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 26.89 | 2:03.02 | |||||||
11 | Ssc-Berlin Men | 0 | Berlin-Reinickendorf | 2:03.58 | ||||||
Markus Stumpf | 1993 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Yannick Lindenberg | 1995 | 31.61 | 1:04.69 | |||||||
Steven Stöber | 1995 | 28.01 | 1:32.70 | |||||||
Daniel Ivanov | 1994 | 30.88 | 2:03.58 | |||||||
12 | Nyborg Drenge | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:06.38 | ||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 34.46 | 1:07.88 | |||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 29.08 | 1:36.96 | |||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 29.42 | 2:06.38 | |||||||
13 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:06.73 | ||||||
Eik Skafte | 1998 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Asger Skafte | 1996 | 35.84 | 1:09.82 | |||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 31.55 | 1:41.37 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 25.36 | 2:06.73 | |||||||
14 | Triton Drenge 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.90 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 35.16 | 1:07.24 | |||||||
Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 32.87 | 1:40.11 | |||||||
Tobias Vester | 1996 | 27.79 | 2:07.90 | |||||||
15 | Bov IF 1 Herrer | 0 | Bov IF | 2:11.76 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Dennis Laumark | 1993 | 34.22 | 1:05.90 | |||||||
Henrik Petersen | 1994 | 31.63 | 1:37.53 | |||||||
Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 34.23 | 2:11.76 | |||||||
16 | Pink Lightnings | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 2:13.28 | ||||||
Mathias Green | 1992 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 36.28 | 1:10.10 | |||||||
Jesper L. Christiansen | 1995 | 36.09 | 1:46.19 | |||||||
Marco Vievejros | 1990 | 27.09 | 2:13.28 | |||||||
17 | Kolding Drenge 2 | 0 | Kolding SK | 2:13.31 | ||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 39.92 | 1:14.39 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 30.35 | 1:44.74 | |||||||
Rasmus Baltsersen | 1995 | 28.57 | 2:13.31 | |||||||
18 | Drenge 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:13.40 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 36.51 | 1:12.20 | |||||||
Michael Sørensen | 1995 | 30.77 | 1:42.97 | |||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 30.43 | 2:13.40 | |||||||
19 | Sønderborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:18.52 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Asger Terp | 1996 | 37.00 | 1:10.15 | |||||||
Jacob Wecherhausen | 1997 | 40.63 | 1:50.78 | |||||||
Emil Jensen | 1994 | 27.74 | 2:18.52 | |||||||
20 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 2:18.72 | ||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 39.76 | 1:12.10 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 34.67 | 1:46.77 | |||||||
Martin Hjelm | 1995 | 31.95 | 2:18.72 | |||||||
21 | Drenge 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:20.04 | ||||||
Christoffer Beck | 1996 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Frederik Møller Iversen | 1994 | 39.66 | 1:17.16 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 31.23 | 1:48.39 | |||||||
Mikkel Kristensen | 1995 | 31.65 | 2:20.04 | |||||||
22 | Drenge 4 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:31.55 | ||||||
Michael Bruun Sørensen | 1995 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Emil Houlborg | 1998 | 47.21 | 1:24.21 | |||||||
Mathias Madsen | 1995 | 32.54 | 1:56.75 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 34.80 | 2:31.55 | |||||||
23 | Hsk Super Boys | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:34.58 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 43.23 | 1:26.12 | |||||||
Emil Maron | 1996 | 34.95 | 2:01.07 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 33.51 | 2:34.58 | |||||||
24 | Sg Schöneberg Berlin 3 M | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:36.09 | ||||||
Ari Kissel | 1999 | 38.68 | 38.68 | |||||||
Max Jakobsche | 1999 | 41.18 | 1:19.86 | |||||||
Benjamin Sinnig | 2000 | 41.34 | 2:01.20 | |||||||
Kai Lehmann | 2000 | 34.89 | 2:36.09 | |||||||
25 | Odder Drenge 2 | 0 | Odder IGF | 2:41.49 | ||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 45.80 | 1:23.82 | |||||||
Oscar Albertsen | 1997 | 41.96 | 2:05.78 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 35.71 | 2:41.49 | |||||||
26 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:03.67 | ||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 47.83 | 47.83 | |||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 55.94 | 1:43.77 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 36.54 | 2:20.31 | |||||||
Sejdo Demirovic | 1997 | 43.36 | 3:03.67 | |||||||
27 | Triton Drenge5 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.47 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 49.62 | 49.62 | |||||||
Emil Kvistbo | 1999 | 56.37 | 1:45.99 | |||||||
Lukas Mittelberger | 1998 | 48.84 | 2:34.83 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 38.64 | 3:13.47 | |||||||
- | Delta Marlins | 0 | Delta Svøm | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Triton Drenge3 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej forts bev. i vend | |||||
- | Triton Drenge4 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Lukas Gustafson | 1999 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:00 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.06 | 1:10.23 | 1:47.41 | 2:24.59 | |||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.26 | 1:15.25 | 1:54.97 | 2:33.84 | |||
3 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.52 | 1:17.61 | 1:57.81 | 2:36.62 | |||
4 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 37.69 | 1:18.35 | 1:59.07 | 2:38.94 | |||
5 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | 1:19.04 | 1:59.69 | 2:40.03 | |||
6 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 38.27 | 1:19.64 | 2:01.47 | 2:40.36 | |||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 37.04 | 1:17.78 | 1:59.96 | 2:41.39 | |||
8 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 38.04 | 1:19.01 | 2:00.65 | 2:41.67 | |||
9 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.16 | 1:18.41 | 2:00.63 | 2:41.85 | |||
10 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 38.50 | 1:20.14 | 2:03.29 | 2:45.67 | |||
11 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.98 | 1:26.75 | 2:11.60 | 2:53.14 | |||
12 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 40.90 | 1:26.60 | 2:12.01 | 2:54.45 | |||
13 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 42.68 | 1:26.88 | 2:11.84 | 2:54.93 | |||
14 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe Wedel | 42.07 | 1:26.69 | 2:12.50 | 2:55.31 | |||
15 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.14 | 1:26.92 | 2:12.65 | 2:55.68 | |||
16 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.31 | 1:25.09 | 2:10.93 | 2:55.96 | |||
17 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.97 | 1:26.72 | 2:12.06 | 2:56.16 | |||
18 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe Wedel | 43.19 | 1:29.32 | 2:15.85 | 3:01.17 | |||
19 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | Kolding SK | 43.06 | 1:29.97 | 2:18.51 | 3:06.12 | |||
20 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.38 | 1:32.48 | 2:20.89 | 3:08.10 | |||
21 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 45.97 | 1:33.57 | 2:22.47 | 3:09.01 | |||
22 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe Wedel | 45.54 | 1:34.56 | 2:23.83 | 3:09.33 | |||
23 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.67 | 1:32.86 | 2:23.25 | 3:10.64 | |||
24 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.48 | 1:34.21 | 2:24.10 | 3:10.93 | |||
25 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 44.02 | 1:32.35 | 2:23.83 | 3:13.67 | |||
26 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.94 | 1:35.05 | 2:25.92 | 3:14.95 | |||
27 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 46.14 | 1:36.48 | 2:27.71 | 3:15.47 | |||
28 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.42 | 1:36.72 | 2:27.66 | 3:18.00 | |||
29 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.32 | 1:37.32 | 2:29.66 | 3:18.93 | |||
30 | Lina Grote | 2000 | Sg Elbe Wedel | 47.95 | 1:40.17 | 2:33.52 | 3:21.64 | |||
31 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.87 | 1:44.95 | 2:42.15 | 3:38.77 | |||
32 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.26 | 1:48.04 | 2:43.99 | 3:38.90 | |||
33 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 52.95 | 1:48.75 | 2:45.88 | 3:40.26 | |||
34 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.77 | 1:50.56 | 2:47.57 | 3:40.30 | |||
35 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.97 | 1:53.41 | 2:51.96 | 3:46.58 | |||
36 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.85 | 1:52.83 | 2:50.75 | 3:48.48 | |||
- | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | DSQ | Ej forts. bev i vend | |||||
- | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | DSQ | Ej forts. bev i vend | |||||
- | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | DSQ | Ej forts. bev i vend | |||||
- | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej forts. bev i vend | |||||
- | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | DSQ | Ej forts. bev i vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:02 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 29.40 | 1:02.33 | |||||
2 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 30.96 | 1:04.59 | |||||
3 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 32.37 | 1:07.80 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 30.69 | 1:02.78 | |||||
2 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.96 | 1:05.24 | |||||
3 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 32.47 | 1:06.44 | |||||
4 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.71 | 1:10.21 | |||||
5 | Lasse Bahnsen | 1992 | Flensburger Swimmklub | 37.03 | 1:16.39 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.72 | 1:01.82 | |||||
2 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 30.29 | 1:03.30 | |||||
3 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.81 | 1:04.09 | |||||
4 | Kenneth Hulwa | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 31.18 | 1:05.67 | |||||
5 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | 1:06.00 | |||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | 1:07.56 | |||||
7 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.41 | 1:09.95 | |||||
8 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.38 | 1:10.05 | |||||
9 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.44 | 1:12.16 | |||||
10 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 37.14 | 1:15.69 | |||||
11 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.45 | 1:16.32 | |||||
12 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 38.72 | 1:19.05 | |||||
13 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.92 | 1:20.10 | |||||
14 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 40.19 | 1:22.58 | |||||
15 | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 40.25 | 1:24.33 | |||||
16 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 41.07 | 1:25.04 | |||||
17 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 42.34 | 1:26.58 | |||||
- | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Michael Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Svøm. på maven | |||||
- | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | DSQ | Ej forts bev i vend | |||||
- | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | DSQ | Ej forts bev v 50m | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.34 | 1:07.62 | |||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.25 | 1:07.92 | |||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 33.35 | 1:08.70 | |||||
4 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.59 | 1:09.44 | |||||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:09.71 | |||||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.77 | 1:09.97 | |||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 34.97 | 1:11.02 | |||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.89 | 1:11.46 | |||||
9 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 35.75 | 1:12.67 | |||||
10 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 36.23 | 1:13.36 | |||||
11 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.42 | 1:13.63 | |||||
12 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 35.70 | 1:14.54 | |||||
13 | Jan Ole Kieper | 1997 | Berlin-Reinickendorf | 39.07 | 1:19.35 | |||||
14 | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | 38.13 | 1:19.36 | |||||
15 | Guilherme Machado | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 37.39 | 1:19.39 | |||||
16 | Daniel Diaz | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 38.92 | 1:19.43 | |||||
17 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 38.16 | 1:19.82 | |||||
18 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 39.14 | 1:19.87 | |||||
19 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe Wedel | 38.69 | 1:19.89 | |||||
20 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.83 | 1:20.71 | |||||
21 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.04 | 1:21.20 | |||||
22 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.01 | 1:25.10 | |||||
23 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.26 | 1:25.69 | |||||
24 | Kristian V Rudebeck | 1996 | Delta Svøm | 43.11 | 1:28.84 | |||||
25 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.21 | 1:32.18 | |||||
26 | Oscar Albertsen | 1997 | Odder IGF | 46.14 | 1:36.37 | |||||
27 | Henrik Hansen | 1997 | Sg Elbe Wedel | 47.76 | 1:39.91 | |||||
28 | Asger Koue | 1996 | Viborg Svømme Klub | 49.92 | 1:40.62 | |||||
29 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 48.49 | 1:40.91 | |||||
30 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 50.90 | 1:42.11 | |||||
31 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 51.18 | 1:45.34 | |||||
32 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 56.34 | 1:51.39 | |||||
- | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Ej fortsat bev v 25m | |||||
- | Mikkel Kvist | 1996 | Odder IGF | DSQ | Ej forts bev i vend | |||||
- | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | DSQ | Ej forts bev v 50m | |||||
- | Tobias Rewitz | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Ej forts bev v 25m | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.68 | 1:13.11 | |||||
2 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 40.01 | 1:21.73 | |||||
3 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 40.51 | 1:22.50 | |||||
4 | Ari Kissel | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 40.38 | 1:24.84 | |||||
5 | Kai Lehmann | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 42.79 | 1:29.34 | |||||
6 | Kevin Müller | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 43.38 | 1:29.84 | |||||
7 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.65 | 1:30.56 | |||||
8 | Kai Brandenburg | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 43.77 | 1:32.60 | |||||
9 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 46.32 | 1:32.71 | |||||
10 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 46.17 | 1:34.47 | |||||
11 | Cenk Sandal | 2000 | Sg Elbe Wedel | 45.73 | 1:34.55 | |||||
12 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.67 | 1:38.96 | |||||
13 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.80 | 1:38.99 | |||||
14 | Felix Muchow | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 48.20 | 1:39.04 | |||||
15 | Benjamin Sinnig | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 51.58 | 1:40.39 | |||||
16 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 50.28 | 1:43.64 | |||||
17 | Colin Kliefoth | 2000 | Sg Elbe Wedel | 49.53 | 1:44.62 | |||||
18 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.83 | 1:49.95 | |||||
19 | Daniel Axelsen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.00 | 1:50.32 | |||||
20 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.11 | 1:52.79 | |||||
20 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.48 | 1:52.79 | |||||
22 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | 55.88 | 1:53.81 | |||||
23 | Henrik Schou | 1998 | Delta Svøm | 56.36 | 1:53.87 | |||||
24 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.54 | 1:54.00 | |||||
25 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.26 | 1:54.42 | |||||
26 | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 55.49 | 1:54.94 | |||||
27 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | Delta Svøm | 56.77 | 1:55.21 | |||||
28 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.06 | 1:57.01 | |||||
- | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | DNS | ||||||
- | Otto Bär | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | DNS | ||||||
- | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | DSQ | Ej forts bev v25/75m | |||||
- | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | DSQ | Ej forts bev v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:47 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 27.76 | 59.27 | |||||
2 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 30.31 | 1:02.51 | |||||
3 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 31.04 | 1:04.66 | |||||
4 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.84 | 1:05.60 | |||||
5 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 31.55 | 1:06.04 | |||||
6 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 32.19 | 1:08.04 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.64 | 1:00.22 | |||||
2 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.34 | 1:02.69 | |||||
3 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 29.89 | 1:02.96 | |||||
4 | Kenneth Hulwa | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 30.39 | 1:03.30 | |||||
5 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | 1:04.70 | |||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:07.04 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.65 | 1:05.79 | |||||
2 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.77 | 1:06.92 | |||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.00 | 1:07.42 | |||||
4 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 33.16 | 1:07.90 | |||||
5 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.17 | 1:08.64 | |||||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.82 | 1:09.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 35.87 | 1:18.05 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 31.59 | 1:07.50 | |||||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 31.74 | 1:09.36 | |||||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 33.47 | 1:11.25 | |||||
4 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.66 | 1:11.66 | |||||
5 | Sina Möller | 1995 | Flensburger Swimmklub | 33.61 | 1:12.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | 1:13.21 | |||||
7 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.31 | 1:14.88 | |||||
8 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.95 | 1:16.50 | |||||
9 | Alexandra Roman | 1995 | Sg Schöneberg Berlin | 37.57 | 1:21.72 | |||||
10 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.16 | 1:24.91 | |||||
11 | Laura Betzholz | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 37.35 | 1:28.78 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 33.52 | 1:10.93 | |||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.51 | 1:11.36 | |||||
3 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 35.53 | 1:14.56 | |||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.67 | 1:15.73 | |||||
5 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.01 | 1:16.13 | |||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | 1:17.05 | |||||
7 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 35.67 | 1:18.04 | |||||
8 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.15 | 1:18.08 | |||||
9 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.90 | 1:22.12 | |||||
10 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 39.64 | 1:22.29 | |||||
11 | Marie-Charlene Jensen | 1996 | Flensburger Swimmklub | 38.49 | 1:24.21 | |||||
12 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.93 | 1:28.58 | |||||
13 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe Wedel | 39.77 | 1:28.73 | |||||
14 | Saskia Klugmann | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 37.81 | 1:28.98 | |||||
15 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Bov IF | 44.65 | 1:37.29 | |||||
16 | Litten Fleggaard | 1997 | Bov IF | 42.03 | 1:37.65 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.55 | 1:21.44 | |||||
2 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.37 | 1:23.43 | |||||
3 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 39.59 | 1:25.79 | |||||
4 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 39.68 | 1:29.00 | |||||
5 | Elisabeth Rudolph | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 39.11 | 1:31.27 | |||||
6 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.83 | 1:37.34 | |||||
7 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 45.28 | 1:38.65 | |||||
8 | Alexandra Bräuer | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 45.94 | 1:43.80 | |||||
9 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe Wedel | 47.04 | 1:43.87 | |||||
10 | Annemette Schmidt | 1999 | Bov IF | 47.36 | 1:47.26 | |||||
11 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 51.86 | 1:53.43 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Marie Kusch | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | DSQ | Arme ej over vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:47 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:46 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.85 | 1:06.46 | |||||
2 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 31.12 | 1:06.80 | |||||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 32.84 | 1:10.23 | |||||
4 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.92 | 1:10.26 | |||||
5 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.33 | 1:11.08 | |||||
6 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.43 | 1:14.85 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.34 | 1:07.36 | |||||
2 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 33.73 | 1:12.55 | |||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:15.48 | |||||
4 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.56 | 1:15.81 | |||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.45 | 1:16.58 | |||||
- | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.86 | 1:17.76 | |||||
2 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.35 | 1:22.76 | |||||
3 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 40.44 | 1:25.44 | |||||
4 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 40.19 | 1:27.24 | |||||
5 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.38 | 1:34.66 | |||||
- | Elisabeth Rudolph | 1999 | Sc Poseidon Berlin | DSQ | Asymestiske ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:46 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 22:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.30 | 1:16.64 | 1:57.64 | 2:38.74 | |||
2 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 35.80 | 1:15.92 | 1:57.24 | 2:39.19 | |||
3 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 34.56 | 1:15.60 | 1:58.53 | 2:41.00 | |||
4 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 36.27 | 1:17.69 | 2:00.30 | 2:42.99 | |||
5 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 37.55 | 1:19.14 | 2:01.05 | 2:43.03 | |||
6 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.30 | 1:19.11 | 2:01.37 | 2:43.88 | |||
7 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.82 | 1:20.20 | 2:02.84 | 2:45.87 | |||
8 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 38.00 | 1:20.96 | 2:04.86 | 2:49.08 | |||
9 | Maximilian Janke | 1992 | Flensburger Swimmklub | 37.93 | 1:20.63 | 2:04.53 | 2:50.48 | |||
10 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 37.14 | 1:20.99 | 2:07.04 | 2:51.32 | |||
11 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 41.70 | 1:26.68 | 2:12.16 | 2:57.53 | |||
12 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 41.15 | 1:27.80 | 2:15.75 | 3:00.34 | |||
13 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 40.26 | 1:27.41 | 2:15.03 | 3:02.22 | |||
14 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 40.38 | 1:27.14 | 2:16.63 | 3:03.77 | |||
15 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 41.59 | 1:28.69 | 2:16.98 | 3:05.66 | |||
16 | Max Jakobsche | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 42.39 | 1:32.09 | 2:23.48 | 3:12.76 | |||
17 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.16 | 1:33.69 | 2:25.33 | 3:18.70 | |||
18 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburger Swimmklub | 45.65 | 1:37.33 | 2:28.61 | 3:18.75 | |||
19 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 43.64 | 1:34.95 | 2:28.07 | 3:20.99 | |||
20 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 46.10 | 1:38.05 | 2:31.46 | 3:24.31 | |||
21 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 48.63 | 1:43.01 | 2:37.50 | 3:31.31 | |||
22 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 53.79 | 1:51.96 | 2:49.89 | 3:44.18 | |||
23 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.49 | 1:50.41 | 2:49.73 | 3:49.78 | |||
24 | Marcus S. Ryser | 1997 | Delta Svøm | 54.91 | 1:58.79 | 3:02.64 | 4:04.68 | |||
25 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 53.72 | 1:58.22 | 3:02.83 | 4:06.08 | |||
26 | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 57.39 | 2:00.57 | 3:04.25 | 4:07.71 | |||
- | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 22:02 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 32.44 | 1:10.15 | 1:51.41 | 2:28.03 | |||
2 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.44 | 1:09.00 | 1:55.44 | 2:29.95 | |||
3 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.94 | 1:09.94 | 1:56.21 | 2:30.44 | |||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.04 | 1:14.35 | 2:02.09 | 2:37.93 | |||
5 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 34.58 | 1:14.20 | 2:01.87 | 2:39.36 | |||
6 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.29 | 1:16.92 | 2:02.26 | 2:40.50 | |||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.67 | 1:18.55 | 2:04.99 | 2:41.46 | |||
8 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 35.10 | 1:16.77 | 2:03.49 | 2:42.14 | |||
9 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.77 | 1:15.65 | 2:03.78 | 2:42.29 | |||
10 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.58 | 1:19.11 | 2:05.18 | 2:42.95 | |||
11 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 36.04 | 1:20.09 | 2:07.63 | 2:43.24 | |||
12 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.03 | 1:17.39 | 2:04.90 | 2:43.30 | |||
13 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.22 | 1:17.21 | 2:06.32 | 2:43.58 | |||
14 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 38.69 | 1:22.58 | 2:06.62 | 2:43.76 | |||
15 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.74 | 1:16.63 | 2:06.87 | 2:45.35 | |||
16 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 37.97 | 1:21.29 | 2:09.38 | 2:45.89 | |||
17 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 36.16 | 1:16.89 | 2:07.48 | 2:47.62 | |||
18 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 37.20 | 1:20.97 | 2:10.49 | 2:47.77 | |||
19 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.51 | 1:22.15 | 2:09.83 | 2:48.50 | |||
20 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 38.09 | 1:21.61 | 2:11.05 | 2:49.21 | |||
21 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 36.94 | 1:20.49 | 2:10.87 | 2:49.82 | |||
22 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 40.38 | 1:23.59 | 2:12.24 | 2:50.02 | |||
23 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.25 | 1:19.64 | 2:10.59 | 2:50.81 | |||
23 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.14 | 1:23.12 | 2:11.39 | 2:50.81 | |||
25 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.27 | 1:24.02 | 2:11.46 | 2:50.97 | |||
26 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 37.22 | 1:24.66 | 2:13.14 | 2:52.26 | |||
27 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.60 | 1:23.68 | 2:14.33 | 2:52.69 | |||
28 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.93 | 1:21.88 | 2:14.35 | 2:53.97 | |||
29 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 37.55 | 1:22.90 | 2:15.77 | 2:54.87 | |||
30 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.42 | 1:24.48 | 2:18.07 | 2:56.61 | |||
31 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.67 | 1:24.32 | 2:17.23 | 2:57.58 | |||
32 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.86 | 1:27.90 | 2:19.37 | 2:58.54 | |||
33 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 41.33 | 1:29.16 | 2:20.18 | 2:58.73 | |||
34 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 39.02 | 1:22.24 | 2:17.56 | 3:01.51 | |||
35 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 44.00 | 1:31.00 | 2:22.19 | 3:02.24 | |||
36 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.85 | 1:26.96 | 2:22.54 | 3:02.42 | |||
37 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | Kolding SK | 41.28 | 1:28.68 | 2:19.07 | 3:02.99 | |||
38 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 42.55 | 1:29.13 | 2:26.61 | 3:08.23 | |||
39 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.86 | 1:27.30 | 2:28.26 | 3:08.32 | |||
40 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe Wedel | 44.75 | 1:32.41 | 2:28.52 | 3:09.63 | |||
41 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 43.01 | 1:32.95 | 2:27.80 | 3:09.98 | |||
42 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe Wedel | 44.39 | 1:33.28 | 2:31.92 | 3:11.83 | |||
43 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger Swimmklub | 45.01 | 1:35.20 | 2:29.95 | 3:13.66 | |||
44 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 42.66 | 1:33.26 | 2:30.60 | 3:14.97 | |||
45 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | 42.95 | 1:35.55 | 2:32.88 | 3:17.10 | |||
46 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 43.50 | 1:31.43 | 2:33.11 | 3:18.10 | |||
47 | Lina Grote | 2000 | Sg Elbe Wedel | 48.99 | 1:40.22 | 2:37.24 | 3:21.88 | |||
48 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 47.47 | 1:36.61 | 2:36.32 | 3:23.53 | |||
49 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 50.23 | 1:41.72 | 2:40.38 | 3:23.79 | |||
50 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburger Swimmklub | 47.35 | 1:37.86 | 2:39.05 | 3:23.87 | |||
51 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 49.13 | 1:40.24 | 2:39.43 | 3:24.20 | |||
52 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 46.12 | 1:36.44 | 2:34.53 | 3:26.43 | |||
53 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 48.10 | 1:39.90 | 2:42.18 | 3:31.66 | |||
- | Amalie Kjærholler | 1996 | Kolding SK | DSQ | Asymetrisk brystben | |||||
- | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | DSQ | Afsl ryg på maven | |||||
- | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | DSQ | Arme ej o. vand/fly | |||||
- | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend v150m | |||||
- | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | DSQ | Asyncron brystben | |||||
- | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev i vend | |||||
- | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd i vend/bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:48 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.90 | 59.89 | 1:36.91 | 2:07.46 | |||
2 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.70 | 1:02.26 | 1:39.20 | 2:09.68 | |||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.40 | 1:02.79 | 1:43.68 | 2:15.61 | |||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 29.98 | 1:07.21 | 1:50.16 | 2:21.71 | |||
5 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.41 | 1:09.69 | 1:50.33 | 2:23.53 | |||
6 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.30 | 1:08.46 | 1:51.50 | 2:24.24 | |||
7 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 29.91 | 1:10.15 | 1:50.40 | 2:24.96 | |||
8 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 32.59 | 1:09.44 | 1:52.79 | 2:25.92 | |||
9 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.38 | 1:08.81 | 1:53.12 | 2:26.62 | |||
10 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 31.00 | 1:10.24 | 1:54.21 | 2:26.99 | |||
11 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.94 | 1:10.05 | 1:52.75 | 2:27.61 | |||
12 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.50 | 1:11.53 | 1:56.39 | 2:29.87 | |||
13 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 31.17 | 1:10.73 | 1:58.64 | 2:31.16 | |||
14 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 33.82 | 1:13.58 | 1:57.84 | 2:32.52 | |||
15 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.93 | 1:15.07 | 1:59.22 | 2:33.22 | |||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.59 | 1:13.27 | 1:58.94 | 2:33.35 | |||
17 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.77 | 1:12.02 | 2:00.71 | 2:35.36 | |||
18 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 31.75 | 1:14.70 | 2:01.41 | 2:35.84 | |||
19 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 34.60 | 1:16.56 | 2:04.94 | 2:40.96 | |||
20 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.62 | 1:15.68 | 2:03.67 | 2:41.66 | |||
21 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 37.37 | 1:18.96 | 2:06.58 | 2:43.39 | |||
22 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 37.60 | 1:19.33 | 2:06.64 | 2:43.46 | |||
23 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 34.89 | 1:18.40 | 2:07.08 | 2:43.72 | |||
24 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.07 | 1:18.64 | 2:07.82 | 2:46.18 | |||
25 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 37.05 | 1:18.76 | 2:10.32 | 2:46.32 | |||
26 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 37.41 | 1:21.65 | 2:14.75 | 2:50.90 | |||
27 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.00 | 1:24.31 | 2:13.50 | 2:51.62 | |||
28 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.51 | 1:19.87 | 2:13.41 | 2:52.37 | |||
29 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 41.13 | 1:27.32 | 2:15.17 | 2:54.19 | |||
30 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 40.17 | 1:24.12 | 2:16.51 | 2:56.03 | |||
31 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 41.90 | 1:27.97 | 2:27.55 | 3:09.00 | |||
32 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.68 | 1:31.74 | 2:28.88 | 3:10.43 | |||
33 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 44.58 | 1:35.86 | 2:34.05 | 3:18.28 | |||
34 | Cenk Sandal | 2000 | Sg Elbe Wedel | 45.17 | 1:35.65 | 2:38.21 | 3:18.99 | |||
35 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 49.88 | 1:40.61 | 2:34.42 | 3:20.33 | |||
36 | Kai Lehmann | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 47.99 | 1:35.90 | 2:35.71 | 3:20.61 | |||
- | Anton Jørgensen | 1996 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Colin Kliefoth | 2000 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
- | Henrik Hansen | 1997 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Ej forts bev i vend | |||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | DSQ | Brysttag v fly/25m | |||||
- | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | DSQ | Retter på briille/br | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:48 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 08:38 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 24.97 | ||||||
2 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 25.72 | ||||||
3 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.79 | ||||||
4 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 26.32 | ||||||
5 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 26.42 | ||||||
6 | Anton Spiger | 1980 | Berlin-Reinickendorf | 29.46 | ||||||
7 | Christian Krämer | 1974 | Flensburger Swimmklub | 29.87 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 25.03 | ||||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 25.34 | ||||||
3 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 25.48 | ||||||
4 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 26.19 | ||||||
5 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.33 | ||||||
6 | Ricardo Geyer | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 26.60 | ||||||
7 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 26.90 | ||||||
8 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 27.07 | ||||||
9 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 27.59 | ||||||
10 | Markus Stumpf | 1993 | Berlin-Reinickendorf | 28.45 | ||||||
11 | Maximilian Janke | 1992 | Flensburger Swimmklub | 28.84 | ||||||
12 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | ||||||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 26.04 | ||||||
2 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 26.30 | ||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.37 | ||||||
4 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 26.45 | ||||||
5 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 26.81 | ||||||
6 | Yannick Lindenberg | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 26.84 | ||||||
7 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 27.04 | ||||||
8 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 27.16 | ||||||
9 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 27.31 | ||||||
10 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 27.33 | ||||||
11 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 27.34 | ||||||
12 | Kenneth Hulwa | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 27.49 | ||||||
13 | Tobias Zeisler | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 27.62 | ||||||
14 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 27.76 | ||||||
15 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 27.85 | ||||||
16 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 28.41 | ||||||
17 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.42 | ||||||
18 | Michael Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.58 | ||||||
19 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 28.70 | ||||||
20 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.79 | ||||||
21 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 29.23 | ||||||
22 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 29.71 | ||||||
23 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 29.93 | ||||||
24 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.70 | ||||||
25 | Daniel Ivanov | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 30.76 | ||||||
26 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 31.89 | ||||||
27 | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | 31.98 | ||||||
28 | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.52 | ||||||
29 | Vinzenz Rahnenführer | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 32.69 | ||||||
30 | Christopher Puttins | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 33.46 | ||||||
- | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 25.52 | ||||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 26.67 | ||||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 26.86 | ||||||
4 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 27.09 | ||||||
5 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 27.22 | ||||||
6 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.70 | ||||||
7 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.85 | ||||||
8 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.09 | ||||||
9 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.10 | ||||||
10 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.34 | ||||||
11 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 28.41 | ||||||
12 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 28.56 | ||||||
13 | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | 29.22 | ||||||
14 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 29.34 | ||||||
15 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 29.43 | ||||||
16 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 29.63 | ||||||
17 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.66 | ||||||
18 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 29.78 | ||||||
19 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.15 | ||||||
20 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 30.23 | ||||||
21 | Daniel Diaz | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 30.38 | ||||||
22 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.69 | ||||||
23 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe Wedel | 30.92 | ||||||
24 | Oliver Zeisler | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 31.00 | ||||||
25 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 31.39 | ||||||
26 | Guilherme Machado | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 31.74 | ||||||
27 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.75 | ||||||
28 | Sebastian Neuber | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 31.91 | ||||||
29 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.50 | ||||||
30 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | ||||||
31 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.79 | ||||||
32 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.28 | ||||||
33 | Oscar Albertsen | 1997 | Odder IGF | 34.70 | ||||||
34 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.79 | ||||||
35 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 35.05 | ||||||
36 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 35.65 | ||||||
37 | Asger Koue | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.70 | ||||||
38 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.83 | ||||||
39 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.27 | ||||||
40 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 39.19 | ||||||
41 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 39.81 | ||||||
42 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 39.91 | ||||||
43 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 40.57 | ||||||
44 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 40.91 | ||||||
45 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 41.71 | ||||||
46 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 42.03 | ||||||
- | Mikkel Kvist | 1996 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 29.34 | ||||||
2 | Max Jakobsche | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 32.12 | ||||||
3 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 32.91 | ||||||
4 | Kevin Müller | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 33.13 | ||||||
5 | Ari Kissel | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 33.30 | ||||||
6 | Kai Lehmann | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 33.58 | ||||||
7 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 33.65 | ||||||
8 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 33.90 | ||||||
9 | Riko Kislat | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 34.55 | ||||||
10 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.61 | ||||||
11 | Hüsnü Garibagaoglu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 34.79 | ||||||
12 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.82 | ||||||
13 | Kai Brandenburg | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 34.90 | ||||||
14 | Benjamin Sinnig | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 35.75 | ||||||
15 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.81 | ||||||
16 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 36.09 | ||||||
17 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 36.66 | ||||||
18 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 36.90 | ||||||
19 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 37.20 | ||||||
20 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 37.64 | ||||||
21 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.39 | ||||||
22 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 38.45 | ||||||
23 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 38.47 | ||||||
24 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.94 | ||||||
25 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.57 | ||||||
26 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 40.65 | ||||||
27 | Otto Bär | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 43.12 | ||||||
28 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.50 | ||||||
29 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.03 | ||||||
30 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger Swimmklub | 45.00 | ||||||
31 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.96 | ||||||
32 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.27 | ||||||
33 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.34 | ||||||
34 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.17 | ||||||
35 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.34 | ||||||
36 | Asbjørn Preuss | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.95 | ||||||
- | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Lucas Holmgaard Kock | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schöneberg Berlin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:38 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 24.21 | ||||||
2 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 24.62 | ||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 25.13 | ||||||
4 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 25.19 | ||||||
5 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.76 | ||||||
6 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 25.77 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 25.79 | ||||||
2 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 25.83 | ||||||
3 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 26.02 | ||||||
4 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 26.30 | ||||||
5 | Yannick Lindenberg | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 26.75 | ||||||
6 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 27.23 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 24.98 | ||||||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 26.60 | ||||||
3 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 26.61 | ||||||
4 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 26.93 | ||||||
5 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.05 | ||||||
6 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 27.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 08:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 35.09 | ||||||
2 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 38.69 | ||||||
3 | Sophia Kleine | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 42.16 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 38.18 | ||||||
2 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 38.87 | ||||||
3 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 39.48 | ||||||
4 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.50 | ||||||
5 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.72 | ||||||
6 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 39.86 | ||||||
7 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 41.36 | ||||||
8 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 44.24 | ||||||
9 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 44.73 | ||||||
10 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 46.21 | ||||||
11 | Caroline Bugge | 1995 | Viborg Svømme Klub | 49.06 | ||||||
12 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 53.87 | ||||||
13 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 1:06.48 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | ||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.48 | ||||||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 37.11 | ||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 37.16 | ||||||
5 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.78 | ||||||
6 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 38.95 | ||||||
7 | Sandra Nissen | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 39.14 | ||||||
8 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 39.38 | ||||||
9 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 39.57 | ||||||
10 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | Kolding SK | 39.82 | ||||||
10 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.82 | ||||||
12 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 39.89 | ||||||
13 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.79 | ||||||
14 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 41.27 | ||||||
15 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 41.54 | ||||||
16 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.38 | ||||||
17 | Jagmur Berberoglu | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 42.68 | ||||||
18 | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.60 | ||||||
19 | Maria Sinnig | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 45.25 | ||||||
20 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 47.38 | ||||||
21 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 47.89 | ||||||
22 | Clara Sennels | 1997 | Kolding SK | 48.27 | ||||||
23 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 51.08 | ||||||
24 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 52.71 | ||||||
25 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 54.54 | ||||||
26 | Amalie Kjærholler | 1996 | Kolding SK | 56.47 | ||||||
- | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 39.01 | ||||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.59 | ||||||
3 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 42.08 | ||||||
4 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 43.19 | ||||||
5 | Pia Isabell Stage | 1999 | Nixe Charlottenburg | 44.63 | ||||||
6 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 45.11 | ||||||
7 | Alena Geilich | 1999 | Flensburger Swimmklub | 45.12 | ||||||
7 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.12 | ||||||
9 | Bahar Berberoglu | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 45.49 | ||||||
10 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 46.59 | ||||||
11 | Esin Dilan Ogural | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 47.40 | ||||||
12 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 48.73 | ||||||
13 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.00 | ||||||
14 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.16 | ||||||
15 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.00 | ||||||
16 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 51.81 | ||||||
17 | Sophie Lohfert Holst | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 52.64 | ||||||
18 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 55.21 | ||||||
19 | Jessica Kindt | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 55.71 | ||||||
20 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.40 | ||||||
21 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 56.84 | ||||||
22 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.39 | ||||||
23 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 59.28 | ||||||
- | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 41.10 | ||||||
2 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.24 | ||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 53.23 | ||||||
4 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 54.05 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.75 | ||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.37 | ||||||
7 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 57.27 | ||||||
8 | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | 57.40 | ||||||
9 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.47 | ||||||
10 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.60 | ||||||
11 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:56 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 34.13 | ||||||
2 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 37.54 | ||||||
3 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 38.44 | ||||||
4 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 38.93 | ||||||
5 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 39.19 | ||||||
6 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.23 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.17 | ||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 35.43 | ||||||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 36.62 | ||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 37.22 | ||||||
5 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.92 | ||||||
6 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 38.34 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.12 | ||||||
2 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 39.32 | ||||||
3 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 40.09 | ||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 41.92 | ||||||
5 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 42.73 | ||||||
6 | Pia Isabell Stage | 1999 | Nixe Charlottenburg | 43.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 29.05 | ||||||
2 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 31.73 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 29.01 | ||||||
2 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.93 | ||||||
3 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 31.23 | ||||||
4 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.86 | ||||||
5 | Markus Stumpf | 1993 | Berlin-Reinickendorf | 33.64 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.50 | ||||||
2 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 29.37 | ||||||
3 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 29.52 | ||||||
4 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | ||||||
5 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 33.50 | ||||||
6 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 34.36 | ||||||
7 | Michael Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.17 | ||||||
8 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 37.27 | ||||||
9 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 37.40 | ||||||
10 | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | 38.25 | ||||||
11 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 38.60 | ||||||
12 | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.68 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.01 | ||||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.03 | ||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 32.07 | ||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.49 | ||||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.52 | ||||||
6 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.56 | ||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 34.00 | ||||||
8 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 34.23 | ||||||
9 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.07 | ||||||
10 | Guilherme Machado | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 36.53 | ||||||
11 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 37.69 | ||||||
12 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.65 | ||||||
13 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.70 | ||||||
14 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 44.27 | ||||||
15 | Asger Koue | 1996 | Viborg Svømme Klub | 44.83 | ||||||
16 | Tobias Rewitz | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.54 | ||||||
17 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 47.39 | ||||||
18 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 47.41 | ||||||
19 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 49.11 | ||||||
20 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 54.60 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 37.93 | ||||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 40.07 | ||||||
3 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 40.38 | ||||||
4 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.07 | ||||||
5 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 42.68 | ||||||
6 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.90 | ||||||
7 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 43.18 | ||||||
8 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 45.93 | ||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.27 | ||||||
10 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 46.81 | ||||||
11 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 47.20 | ||||||
12 | Daniel Axelsen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.79 | ||||||
13 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.94 | ||||||
14 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 51.72 | ||||||
15 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | 51.91 | ||||||
16 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.98 | ||||||
17 | Lucas Holmgaard Kock | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.21 | ||||||
18 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.41 | ||||||
19 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger Swimmklub | 54.54 | ||||||
20 | Asbjørn Preuss | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.31 | ||||||
- | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Henrik Schou | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:09 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 26.96 | ||||||
2 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 28.95 | ||||||
3 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.25 | ||||||
4 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 30.89 | ||||||
5 | Markus Stumpf | 1993 | Berlin-Reinickendorf | 33.12 | ||||||
6 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 33.33 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.07 | ||||||
2 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 29.08 | ||||||
3 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 29.19 | ||||||
4 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.36 | ||||||
5 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 33.83 | ||||||
6 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 34.75 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.39 | ||||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.51 | ||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 31.56 | ||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.61 | ||||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.77 | ||||||
6 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Corinna Krebs | 1984 | Sc Poseidon Berlin | 33.60 | ||||||
2 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 34.65 | ||||||
3 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 35.57 | ||||||
4 | Michelle Strempel | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 35.99 | ||||||
5 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 36.53 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.26 | ||||||
2 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.92 | ||||||
3 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 31.06 | ||||||
4 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.11 | ||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.84 | ||||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.31 | ||||||
7 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 33.18 | ||||||
8 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 33.93 | ||||||
9 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 34.44 | ||||||
10 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.94 | ||||||
11 | Alexandra Roman | 1995 | Sg Schöneberg Berlin | 35.97 | ||||||
12 | Laura Betzholz | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 35.99 | ||||||
13 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 38.46 | ||||||
14 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 41.93 | ||||||
15 | Emma Petersen | 1995 | Kolding SK | 42.46 | ||||||
16 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 43.52 | ||||||
- | Sina Möller | 1995 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 31.52 | ||||||
2 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 32.71 | ||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.57 | ||||||
4 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 34.47 | ||||||
5 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 34.72 | ||||||
6 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.92 | ||||||
7 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe Wedel | 35.44 | ||||||
8 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 35.78 | ||||||
9 | Marie-Charlene Jensen | 1996 | Flensburger Swimmklub | 36.46 | ||||||
10 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.53 | ||||||
11 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe Wedel | 37.08 | ||||||
12 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 37.15 | ||||||
13 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.07 | ||||||
14 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 38.74 | ||||||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 38.80 | ||||||
16 | Litten Fleggaard | 1997 | Bov IF | 39.85 | ||||||
17 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Bov IF | 42.57 | ||||||
18 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 43.08 | ||||||
19 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.25 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | ||||||
2 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 35.46 | ||||||
3 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 36.14 | ||||||
4 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.64 | ||||||
5 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.70 | ||||||
6 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.98 | ||||||
7 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 38.31 | ||||||
8 | Elisabeth Rudolph | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 38.68 | ||||||
9 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.98 | ||||||
10 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.23 | ||||||
11 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.99 | ||||||
12 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 42.17 | ||||||
13 | Annemette Schmidt | 1999 | Bov IF | 43.04 | ||||||
14 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 43.24 | ||||||
15 | Alexandra Bräuer | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 43.40 | ||||||
16 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 43.41 | ||||||
17 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburger Swimmklub | 45.21 | ||||||
18 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 49.72 | ||||||
19 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 50.32 | ||||||
20 | Sophie Lohfert Holst | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 51.85 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.03 | ||||||
2 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger Swimmklub | 42.81 | ||||||
3 | Marie Kusch | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 49.48 | ||||||
- | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:21 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 30.27 | ||||||
2 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.48 | ||||||
3 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.49 | ||||||
4 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | ||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.29 | ||||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.26 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 30.36 | ||||||
2 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 32.56 | ||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.78 | ||||||
4 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 33.76 | ||||||
5 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | ||||||
6 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 34.65 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.01 | ||||||
2 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 34.44 | ||||||
3 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 36.23 | ||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.99 | ||||||
5 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.35 | ||||||
6 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Loche | 1990 | Sg Schöneberg Berlin | 28.63 | 1:01.10 | 1:34.44 | 2:07.09 | |||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.38 | 57.53 | 1:28.43 | 2:00.02 | |||
2 | Ricardo Geyer | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 30.23 | 1:04.01 | 1:38.32 | 2:11.31 | |||
3 | Maximilian Janke | 1992 | Flensburger Swimmklub | 30.50 | 1:03.72 | 1:38.23 | 2:13.22 | |||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 29.38 | 1:00.96 | 1:32.73 | 2:02.97 | |||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.99 | 1:01.04 | 1:34.08 | 2:06.92 | |||
3 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 28.82 | 1:00.47 | 1:33.69 | 2:08.04 | |||
4 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 30.51 | 1:03.24 | 1:36.37 | 2:08.96 | |||
5 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 30.64 | 1:05.24 | 1:39.88 | 2:11.65 | |||
6 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 30.13 | 1:04.02 | 1:38.03 | 2:11.80 | |||
7 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.81 | 1:04.25 | 1:38.80 | 2:12.04 | |||
8 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 30.76 | 1:04.59 | 1:39.87 | 2:13.42 | |||
9 | Tobias Zeisler | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 30.06 | 1:03.61 | 1:39.35 | 2:15.40 | |||
10 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.25 | 1:07.84 | 1:43.26 | 2:16.82 | |||
11 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 31.02 | 1:05.76 | 1:41.61 | 2:17.81 | |||
12 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 31.76 | 1:07.46 | 1:44.06 | 2:19.99 | |||
13 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.60 | 1:13.24 | 1:52.98 | 2:32.39 | |||
14 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 31.97 | 1:11.52 | 1:52.50 | 2:32.92 | |||
15 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.27 | 1:17.39 | 1:58.20 | 2:36.15 | |||
16 | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | 36.12 | 1:16.96 | 1:58.31 | 2:36.66 | |||
- | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | DNS | ||||||
- | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 28.94 | 1:00.28 | 1:32.05 | 2:02.87 | |||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 29.42 | 1:00.66 | 1:32.33 | 2:02.91 | |||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.91 | 1:02.00 | 1:35.72 | 2:08.39 | |||
4 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 29.84 | 1:02.09 | 1:35.85 | 2:08.84 | |||
5 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.48 | 1:03.74 | 1:37.73 | 2:08.87 | |||
6 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.93 | 1:03.97 | 1:37.58 | 2:10.74 | |||
7 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.09 | 1:03.39 | 1:38.01 | 2:11.64 | |||
8 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.47 | 1:05.28 | 1:39.34 | 2:12.62 | |||
9 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.97 | 1:06.25 | 1:42.15 | 2:15.88 | |||
10 | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | 32.10 | 1:07.04 | 1:43.22 | 2:17.98 | |||
11 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 31.75 | 1:07.34 | 1:43.76 | 2:18.73 | |||
12 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.94 | 1:09.28 | 1:44.92 | 2:20.58 | |||
13 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 33.01 | 1:10.10 | 1:47.16 | 2:20.73 | |||
14 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.30 | 1:08.12 | 1:45.04 | 2:20.97 | |||
15 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe Wedel | 32.26 | 1:09.21 | 1:47.04 | 2:21.83 | |||
16 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburger Swimmklub | 32.50 | 1:08.42 | 1:45.39 | 2:22.01 | |||
17 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.06 | 1:10.77 | 1:48.64 | 2:23.79 | |||
18 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.58 | 1:10.36 | 1:48.36 | 2:24.17 | |||
19 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 33.41 | 1:09.54 | 1:47.52 | 2:25.70 | |||
20 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.64 | 1:10.89 | 1:50.44 | 2:29.47 | |||
21 | Jan Ole Kieper | 1997 | Berlin-Reinickendorf | 34.03 | 1:12.51 | 1:52.83 | 2:32.76 | |||
22 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.83 | 1:16.56 | 1:58.05 | 2:38.12 | |||
23 | Sebastian Neuber | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 35.66 | 1:18.56 | 2:02.15 | 2:42.00 | |||
24 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.58 | 1:19.44 | 2:04.18 | 2:45.47 | |||
25 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.83 | 1:21.25 | 2:07.71 | 2:48.78 | |||
26 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.08 | 1:21.71 | 2:09.58 | 2:54.61 | |||
27 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.12 | 1:24.92 | 2:13.33 | 3:01.19 | |||
28 | Henrik Hansen | 1997 | Sg Elbe Wedel | 40.09 | 1:29.16 | 2:18.32 | 3:02.20 | |||
29 | Oscar Albertsen | 1997 | Odder IGF | 39.69 | 1:28.84 | 2:19.75 | 3:06.49 | |||
30 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 41.46 | 1:29.77 | 2:19.65 | 3:08.42 | |||
31 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 43.87 | 1:34.74 | 2:27.90 | 3:14.88 | |||
32 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 46.33 | 1:36.82 | 2:28.09 | 3:16.02 | |||
33 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 44.64 | 1:35.53 | 2:26.69 | 3:17.14 | |||
34 | Mikkel Kvist | 1996 | Odder IGF | 45.42 | 1:38.91 | 2:34.10 | 3:28.54 | |||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 32.67 | 1:09.47 | 1:47.48 | 2:24.31 | |||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | 1:13.18 | 1:52.63 | 2:30.37 | |||
3 | Riko Kislat | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 35.99 | 1:16.95 | 2:00.25 | 2:41.72 | |||
4 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 34.88 | 1:17.28 | 2:01.63 | 2:41.93 | |||
5 | Kevin Müller | 1998 | Berlin-Reinickendorf | 35.49 | 1:16.87 | 2:01.05 | 2:43.55 | |||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.19 | 1:21.31 | 2:04.63 | 2:44.11 | |||
7 | Hüsnü Garibagaoglu | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 36.51 | 1:19.10 | 2:03.37 | 2:44.20 | |||
8 | Cenk Sandal | 2000 | Sg Elbe Wedel | 37.81 | 1:21.76 | 2:06.85 | 2:47.25 | |||
9 | Kai Lehmann | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 37.55 | 1:21.10 | 2:06.39 | 2:51.86 | |||
10 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 40.66 | 1:26.72 | 2:15.57 | 3:02.94 | |||
11 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 43.81 | 1:33.96 | 2:24.82 | 3:11.61 | |||
12 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.01 | 1:36.44 | 2:28.52 | 3:15.94 | |||
13 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.30 | 1:37.69 | 2:33.03 | 3:25.16 | |||
14 | Felix Muchow | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 45.59 | 1:41.35 | 2:38.01 | 3:28.51 | |||
15 | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 48.68 | 1:43.95 | 2:40.75 | 3:34.07 | |||
16 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger Swimmklub | 47.72 | 1:46.14 | 2:43.20 | 3:40.21 | |||
17 | Lucas Holmgaard Kock | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.90 | 1:47.46 | 2:47.64 | 3:40.33 | |||
18 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.13 | 1:50.63 | 2:54.22 | 3:54.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 30.00 | 1:02.09 | |||||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.92 | 1:02.13 | |||||
3 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.32 | 1:02.52 | |||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.06 | 1:07.53 | |||||
5 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 32.54 | 1:07.77 | |||||
6 | Michelle Strempel | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 32.17 | 1:08.26 | |||||
7 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 32.42 | 1:08.29 | |||||
8 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 33.59 | 1:10.56 | |||||
9 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 34.78 | 1:13.60 | |||||
- | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 29.02 | 1:00.45 | |||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.98 | 1:03.07 | |||||
3 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 30.38 | 1:03.33 | |||||
4 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 31.10 | 1:03.54 | |||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.35 | 1:04.95 | |||||
6 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 32.22 | 1:06.23 | |||||
7 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.22 | 1:06.46 | |||||
8 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 32.28 | 1:06.78 | |||||
9 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 32.90 | 1:07.22 | |||||
10 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.60 | 1:07.71 | |||||
11 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.57 | 1:07.83 | |||||
12 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.43 | 1:07.95 | |||||
13 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 33.25 | 1:08.13 | |||||
14 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 32.96 | 1:09.31 | |||||
15 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 32.77 | 1:09.58 | |||||
16 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.90 | 1:10.63 | |||||
17 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.71 | 1:11.10 | |||||
18 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 33.93 | 1:11.65 | |||||
19 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.30 | 1:12.35 | |||||
20 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 35.38 | 1:12.87 | |||||
21 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 35.60 | 1:13.37 | |||||
22 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 35.66 | 1:14.39 | |||||
23 | Laura Betzholz | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 35.59 | 1:14.80 | |||||
24 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 36.57 | 1:16.48 | |||||
25 | Emma Petersen | 1995 | Kolding SK | 38.48 | 1:20.22 | |||||
26 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 42.30 | 1:27.22 | |||||
27 | Caroline Bugge | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:30.66 | ||||||
28 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 51.22 | 1:47.92 | |||||
- | Sina Möller | 1995 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.57 | 1:00.84 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.27 | 1:00.95 | |||||
3 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.75 | 1:04.06 | |||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.07 | 1:04.17 | |||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:04.81 | |||||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 31.76 | 1:06.15 | |||||
7 | Sandra Nissen | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 32.13 | 1:06.80 | |||||
8 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.67 | 1:06.85 | |||||
9 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 31.74 | 1:07.42 | |||||
10 | Karolin Ladiges | 1997 | Sg Elbe Wedel | 32.98 | 1:07.43 | |||||
11 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.57 | 1:07.54 | |||||
12 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | 1:07.71 | |||||
13 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 32.33 | 1:07.80 | |||||
14 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | 1:07.92 | |||||
15 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.65 | 1:08.22 | |||||
16 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.00 | 1:08.36 | |||||
17 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.05 | 1:08.55 | |||||
18 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 33.44 | 1:09.01 | |||||
19 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.62 | 1:09.05 | |||||
20 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.48 | 1:09.09 | |||||
21 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe Wedel | 33.17 | 1:09.12 | |||||
22 | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.33 | 1:09.59 | |||||
23 | Pia Holz | 1996 | Sg Elbe Wedel | 33.93 | 1:09.66 | |||||
24 | Marie-Charlene Jensen | 1996 | Flensburger Swimmklub | 33.55 | 1:09.90 | |||||
25 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.97 | 1:10.93 | |||||
26 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 34.47 | 1:11.19 | |||||
27 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe Wedel | 35.14 | 1:12.26 | |||||
28 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.85 | 1:12.90 | |||||
29 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 34.82 | 1:13.38 | |||||
30 | Saskia Klugmann | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 35.37 | 1:13.83 | |||||
31 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 35.62 | 1:14.18 | |||||
32 | Litten Fleggaard | 1997 | Bov IF | 35.50 | 1:15.28 | |||||
33 | Chiara Kusch | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 36.19 | 1:15.45 | |||||
34 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | Kolding SK | 35.75 | 1:16.07 | |||||
35 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.79 | 1:19.43 | |||||
36 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.04 | 1:20.68 | |||||
37 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 38.96 | 1:20.79 | |||||
38 | Maria Sinnig | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 37.35 | 1:20.84 | |||||
39 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 38.55 | 1:20.99 | |||||
40 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Bov IF | 38.28 | 1:21.56 | |||||
41 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 39.94 | 1:22.82 | |||||
42 | Clara Sennels | 1997 | Kolding SK | 39.81 | 1:23.58 | |||||
43 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.06 | 1:28.77 | |||||
44 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.83 | 1:31.25 | |||||
45 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 44.32 | 1:36.31 | |||||
- | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 31.03 | 1:05.46 | |||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.37 | 1:09.35 | |||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.01 | 1:09.79 | |||||
4 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 34.17 | 1:10.62 | |||||
5 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 34.34 | 1:11.38 | |||||
6 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.32 | 1:12.47 | |||||
7 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.73 | 1:12.66 | |||||
8 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 35.00 | 1:13.03 | |||||
9 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.33 | 1:13.40 | |||||
10 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe Wedel | 35.69 | 1:13.83 | |||||
11 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 35.86 | 1:13.98 | |||||
12 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.79 | 1:14.00 | |||||
13 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 35.69 | 1:14.66 | |||||
14 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 36.42 | 1:14.80 | |||||
15 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | 1:14.81 | |||||
16 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.19 | 1:14.82 | |||||
17 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe Wedel | 36.13 | 1:15.27 | |||||
18 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.76 | 1:16.03 | |||||
19 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.70 | 1:16.13 | |||||
20 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.50 | 1:16.44 | |||||
21 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 36.25 | 1:16.90 | |||||
22 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 37.50 | 1:17.05 | |||||
23 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 37.32 | 1:17.89 | |||||
24 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe Wedel | 38.17 | 1:18.45 | |||||
25 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.46 | 1:18.95 | |||||
26 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.04 | 1:19.81 | |||||
27 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.79 | 1:19.88 | |||||
28 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.51 | 1:20.18 | |||||
29 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.67 | 1:20.56 | |||||
30 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.16 | 1:20.72 | |||||
31 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 40.00 | 1:21.71 | |||||
32 | Alena Geilich | 1999 | Flensburger Swimmklub | 38.04 | 1:22.36 | |||||
33 | Annemette Schmidt | 1999 | Bov IF | 39.74 | 1:23.09 | |||||
34 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.07 | 1:23.12 | |||||
35 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.64 | 1:24.48 | |||||
36 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburger Swimmklub | 40.53 | 1:24.79 | |||||
37 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.05 | 1:25.23 | |||||
38 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 40.93 | 1:25.66 | |||||
39 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.59 | 1:25.92 | |||||
40 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 40.67 | 1:26.14 | |||||
41 | Alexandra Bräuer | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 40.51 | 1:26.34 | |||||
42 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.02 | 1:27.00 | |||||
43 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 40.75 | 1:28.05 | |||||
44 | Esin Dilan Ogural | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 42.18 | 1:28.54 | |||||
45 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.41 | 1:28.83 | |||||
46 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 42.83 | 1:28.95 | |||||
47 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.34 | 1:29.00 | |||||
48 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.15 | 1:30.55 | |||||
49 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.72 | 1:32.78 | |||||
50 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 44.28 | 1:33.30 | |||||
51 | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | 45.73 | 1:34.00 | |||||
52 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 43.43 | 1:35.67 | |||||
53 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 48.40 | 1:41.73 | |||||
54 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.68 | 1:44.08 | |||||
- | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Therese Elkjær Christense | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger Swimmklub | 38.02 | 1:19.81 | |||||
2 | Lina Grote | 2000 | Sg Elbe Wedel | 40.05 | 1:24.38 | |||||
3 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.71 | 1:35.34 | |||||
4 | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | 47.32 | 1:35.39 | |||||
5 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 45.90 | 1:35.58 | |||||
6 | Katharina Bork | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.45 | 1:38.87 | |||||
7 | Marie Kusch | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 46.49 | 1:40.43 | |||||
8 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.53 | 1:41.49 | |||||
9 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 49.02 | 1:41.56 | |||||
10 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.74 | 1:43.26 | |||||
11 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.25 | 1:48.29 | |||||
12 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 51.47 | 1:49.27 | |||||
13 | Mille K Villadsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.58 | 1:57.83 | |||||
14 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.24 | 2:04.10 | |||||
15 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.48 | 2:17.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 28.95 | 59.55 | |||||
2 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 29.28 | 1:01.48 | |||||
3 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.06 | 1:01.85 | |||||
4 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:02.99 | |||||
5 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 30.63 | 1:03.45 | |||||
6 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.54 | 1:03.60 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.44 | 1:00.15 | |||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.04 | 1:01.01 | |||||
3 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | 1:03.68 | |||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | 1:03.71 | |||||
5 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.34 | 1:04.83 | |||||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 31.71 | 1:06.51 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 31.80 | 1:05.77 | |||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.61 | 1:06.97 | |||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.51 | 1:09.31 | |||||
4 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 34.05 | 1:10.60 | |||||
5 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 34.61 | 1:12.16 | |||||
6 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.37 | 1:12.23 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 32.81 | 1:14.50 | |||||
2 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.19 | 1:18.16 | |||||
3 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 36.11 | 1:18.37 | |||||
4 | Anton Spiger | 1980 | Berlin-Reinickendorf | 39.34 | 1:23.05 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.35 | 1:10.14 | |||||
2 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 32.72 | 1:10.42 | |||||
3 | Sebastian Kreft | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 34.13 | 1:13.01 | |||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.63 | 1:14.03 | |||||
5 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 36.72 | 1:16.18 | |||||
6 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.56 | 1:17.08 | |||||
7 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 37.87 | 1:21.13 | |||||
8 | Maximilian Janke | 1992 | Flensburger Swimmklub | 37.51 | 1:21.29 | |||||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 32.33 | 1:07.50 | |||||
2 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.53 | 1:12.95 | |||||
3 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.51 | 1:15.73 | |||||
4 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 36.05 | 1:17.37 | |||||
5 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 36.75 | 1:17.67 | |||||
6 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.53 | 1:23.29 | |||||
7 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 39.83 | 1:24.92 | |||||
8 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 42.63 | 1:34.60 | |||||
- | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 37.05 | 1:19.64 | |||||
2 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 41.11 | 1:25.76 | |||||
3 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 40.40 | 1:26.31 | |||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 41.23 | 1:27.57 | |||||
5 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 43.31 | 1:32.15 | |||||
6 | Oliver Zeisler | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 43.06 | 1:32.24 | |||||
7 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.19 | 1:33.01 | |||||
8 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 46.96 | 1:36.14 | |||||
9 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 46.12 | 1:36.43 | |||||
10 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 46.68 | 1:41.61 | |||||
11 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 50.06 | 1:43.49 | |||||
12 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 54.01 | 1:55.48 | |||||
13 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.00 | 2:13.02 | |||||
- | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Flyben i bryst | |||||
- | Tobias Rewitz | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Retter på briller | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.05 | 1:22.82 | |||||
2 | Max Jakobsche | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 42.01 | 1:31.13 | |||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 46.23 | 1:36.69 | |||||
4 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 48.77 | 1:41.57 | |||||
5 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 48.74 | 1:45.05 | |||||
6 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 49.59 | 1:45.48 | |||||
7 | Colin Kliefoth | 2000 | Sg Elbe Wedel | 55.49 | 1:53.65 | |||||
8 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 51.64 | 1:53.86 | |||||
9 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.66 | 1:57.08 | |||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.18 | 1:57.95 | |||||
11 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 58.30 | 2:00.18 | |||||
12 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 58.71 | 2:00.54 | |||||
13 | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 58.57 | 2:01.44 | |||||
14 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.79 | 2:05.38 | |||||
15 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | 1:00.30 | 2:06.72 | |||||
16 | Otto Bär | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 1:01.43 | 2:10.85 | |||||
17 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.71 | 2:18.00 | |||||
- | Kai Brandenburg | 1998 | Berlin-Reinickendorf | DSQ | Asymetriske ben | |||||
- | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Asymetriske ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.24 | 1:08.65 | |||||
2 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 33.40 | 1:11.54 | |||||
3 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 33.38 | 1:12.17 | |||||
4 | Sebastian Kreft | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 33.56 | 1:12.21 | |||||
5 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.11 | 1:13.71 | |||||
6 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 35.73 | 1:15.75 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 31.65 | 1:06.99 | |||||
2 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.50 | 1:12.03 | |||||
3 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.71 | 1:14.82 | |||||
4 | Marcel Stüve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 35.23 | 1:15.68 | |||||
5 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 36.19 | 1:16.89 | |||||
6 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.56 | 1:22.13 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 36.12 | 1:16.65 | |||||
2 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 39.04 | 1:20.85 | |||||
3 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.19 | 1:22.05 | |||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.95 | 1:27.47 | |||||
5 | Max Jakobsche | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 43.01 | 1:34.10 | |||||
- | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | DSQ | Rygliggende i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | 1:13.73 | 1:53.47 | 2:34.34 | |||
2 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 35.54 | 1:16.28 | 1:58.52 | 2:39.91 | |||
3 | Cosima Kleine | 1997 | Nixe Charlottenburg | 35.10 | 1:16.92 | 1:59.75 | 2:40.42 | |||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 37.44 | 1:20.97 | 2:06.32 | 2:52.98 | |||
5 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.73 | 1:22.32 | 2:09.14 | 2:55.27 | |||
6 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 38.25 | 1:24.74 | 2:13.12 | 3:01.70 | |||
7 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.92 | 1:26.59 | 2:16.22 | 3:02.99 | |||
8 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 37.81 | 1:23.99 | 2:15.39 | 3:05.87 | |||
9 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 40.63 | 1:31.01 | 2:25.02 | 3:14.91 | |||
10 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.51 | 1:39.42 | 2:37.50 | 3:35.36 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 31, 4X50m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Schöneberg Berlin 1 M | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 1:41.90 | ||||||
Arne Klawunde | 1992 | 25.95 | 25.95 | |||||||
Marc Ziller | 1993 | 26.11 | 52.06 | |||||||
Ricardo Geyer | 1993 | 24.82 | 1:16.88 | |||||||
Philip Loche | 1990 | 25.02 | 1:41.90 | |||||||
2 | Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:44.24 | ||||||
Philip Staib | 1991 | 25.86 | 25.86 | |||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 25.91 | 51.77 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 26.36 | 1:18.13 | |||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 26.11 | 1:44.24 | |||||||
3 | Deltaboys | 1996 | Delta Svøm | 1:45.25 | ||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 26.82 | 26.82 | |||||||
Mads Sørensen | 1995 | 26.69 | 53.51 | |||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 26.26 | 1:19.77 | |||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 25.48 | 1:45.25 | |||||||
4 | Hsk Wonder Boys | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:47.71 | ||||||
Nicolai Maron | 1996 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 28.51 | 55.34 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 26.54 | 1:21.88 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 25.83 | 1:47.71 | |||||||
5 | Sg Schöneberg Berlin 2 M | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 1:49.17 | ||||||
Sebastian Kreft | 1992 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Fabian Kurzmann | 1994 | 26.41 | 54.35 | |||||||
Kenneth Hulwa | 1994 | 27.48 | 1:21.83 | |||||||
Tobias Zeisler | 1994 | 27.34 | 1:49.17 | |||||||
6 | Kolding Drenge 1 | 0 | Kolding SK | 1:49.44 | ||||||
Christian Jensen | 1993 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Rasmus Baltsersen | 1995 | 29.36 | 55.69 | |||||||
Thomas Jensen | 1994 | 27.65 | 1:23.34 | |||||||
Tobias Dahl Vind | 1994 | 26.10 | 1:49.44 | |||||||
7 | Triton Drenge1 | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:49.66 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 27.44 | 55.19 | |||||||
Tobias Vester | 1996 | 27.80 | 1:22.99 | |||||||
Karim Møller | 1994 | 26.67 | 1:49.66 | |||||||
8 | Pink Lightnings | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 1:50.81 | ||||||
Mathias Green | 1992 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 27.08 | 55.07 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 29.39 | 1:24.46 | |||||||
Marco Vievejros | 1990 | 26.35 | 1:50.81 | |||||||
9 | Nyborg Drenge | 0 | Nyborg Svømmeklub | 1:51.26 | ||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 29.47 | 56.09 | |||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 25.59 | 1:21.68 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 29.58 | 1:51.26 | |||||||
10 | Ssc-Berlin Men | 0 | Berlin-Reinickendorf | 1:52.08 | ||||||
Markus Stumpf | 1993 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Steven Stöber | 1995 | 25.95 | 55.30 | |||||||
Daniel Ivanov | 1994 | 30.14 | 1:25.44 | |||||||
Yannick Lindenberg | 1995 | 26.64 | 1:52.08 | |||||||
11 | Sto Drenge 1 | 0 | Swim Team Odense 95 | 1:53.27 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 25.62 | 54.69 | |||||||
Eik Skafte | 1998 | 30.21 | 1:24.90 | |||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 28.37 | 1:53.27 | |||||||
12 | Triton Drenge 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.30 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 27.89 | 56.48 | |||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 29.59 | 1:26.07 | |||||||
Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 30.23 | 1:56.30 | |||||||
13 | Bov IF 1 Herrer | 0 | Bov IF | 1:57.06 | ||||||
Henrik Petersen | 1994 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 34.68 | 1:03.27 | |||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 27.81 | 1:31.08 | |||||||
Dennis Laumark | 1993 | 25.98 | 1:57.06 | |||||||
14 | Drenge 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:00.25 | ||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Michael Sørensen | 1995 | 29.08 | 57.61 | |||||||
Mikkel Kristensen | 1995 | 31.58 | 1:29.19 | |||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 31.06 | 2:00.25 | |||||||
15 | Drenge 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:03.12 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Michael Bruun Sørensen | 1995 | 30.41 | 1:02.19 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 29.71 | 1:31.90 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 31.22 | 2:03.12 | |||||||
16 | Kolding Drenge 2 | 0 | Kolding SK | 2:07.66 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 31.56 | 1:05.20 | |||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 33.58 | 1:38.78 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 28.88 | 2:07.66 | |||||||
17 | Sønderborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:08.18 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 26.88 | 26.88 | |||||||
Jacob Wecherhausen | 1997 | 32.11 | 58.99 | |||||||
Tobias Rewitz | 1997 | 41.35 | 1:40.34 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 27.84 | 2:08.18 | |||||||
18 | Sg Schöneberg Berlin 3 M | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:13.77 | ||||||
Ari Kissel | 1999 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Max Jakobsche | 1999 | 34.02 | 1:06.93 | |||||||
Benjamin Sinnig | 2000 | 35.68 | 1:42.61 | |||||||
Kai Lehmann | 2000 | 31.16 | 2:13.77 | |||||||
19 | Drenge 4 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:18.11 | ||||||
Mathias Madsen | 1995 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Frederik Møller Iversen | 1994 | 32.37 | 1:03.80 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 35.70 | 1:39.50 | |||||||
Emil Houlborg | 1998 | 38.61 | 2:18.11 | |||||||
20 | Odder Drenge 2 | 0 | Odder IGF | 2:19.40 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Mikkel Kvist | 1996 | 42.93 | 1:19.12 | |||||||
Martin Hjelm | 1995 | 31.42 | 1:50.54 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 28.86 | 2:19.40 | |||||||
21 | Hsk Super Boys | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:29.97 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 39.27 | 1:12.61 | |||||||
Anders Riege | 1997 | 43.01 | 1:55.62 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 34.35 | 2:29.97 | |||||||
22 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:34.24 | ||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Sejdo Demirovic | 1997 | 43.85 | 1:14.57 | |||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 41.17 | 1:55.74 | |||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 38.50 | 2:34.24 | |||||||
23 | Triton Drenge3 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.53 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 44.20 | 44.20 | |||||||
Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | 45.03 | 1:29.23 | |||||||
Daniel Johansen | 2000 | 47.09 | 2:16.32 | |||||||
Lucas Holmgaard Kock | 2001 | 42.21 | 2:58.53 | |||||||
24 | Triton Drenge4 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.12 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 44.15 | 44.15 | |||||||
Daniel Axelsen | 2000 | 49.98 | 1:34.13 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 51.71 | 2:25.84 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 49.28 | 3:15.12 | |||||||
- | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lasse Kammer | 1995 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Nicolaj Thostrup | 1995 | 27.88 | 55.47 | |||||||
- | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | DSQ | Ingen berør. v 25m | |||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 34.31 | 34.31 | |||||||
- | Triton Drenge5 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Emil Kvistbo | 1999 | 50.45 | 50.45 | |||||||
Asbjørn Preuss | 1999 | 55.11 | 1:45.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 32, 4X50m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Piger 2 | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.03 | ||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Jahnay Benson | 1995 | 27.80 | 56.21 | |||||||
Cecilie Holten | 1996 | 28.28 | 1:24.49 | |||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 27.54 | 1:52.03 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.59 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 29.22 | 29.22 | |||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 28.47 | 57.69 | |||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 28.58 | 1:26.27 | |||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 30.32 | 1:56.59 | |||||||
3 | Ssc-Berlin Woman | 0 | Berlin-Reinickendorf | 2:03.22 | ||||||
Laura Betzholz | 1994 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Sandra Nissen | 1996 | 29.80 | 1:02.01 | |||||||
Saskia Klugmann | 1996 | 32.60 | 1:34.61 | |||||||
Nancy Schuchhardt | 1995 | 28.61 | 2:03.22 | |||||||
4 | Bov 1 Piger | 0 | Bov IF | 2:04.92 | ||||||
Anette Schütt | 1989 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 33.29 | 1:04.94 | |||||||
Louise Harder | 1995 | 30.75 | 1:35.69 | |||||||
Signe Ø. Nielsen | 1996 | 29.23 | 2:04.92 | |||||||
5 | Kolding Piger 1 | 0 | Kolding SK | 2:06.41 | ||||||
Simone Frandsen | 1995 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Caroline Svarer | 1997 | 32.65 | 1:04.92 | |||||||
Ada Soret Mantano | 1995 | 30.16 | 1:35.08 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 31.33 | 2:06.41 | |||||||
6 | Sto Piger 1 | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:07.83 | ||||||
Sofie Burgaard | 1997 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 30.53 | 1:02.45 | |||||||
Camilla Clausen | 1997 | 32.80 | 1:35.25 | |||||||
Katrine Ejby | 1998 | 32.58 | 2:07.83 | |||||||
7 | Sg Schöneberg Berlin 2 W | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:09.49 | ||||||
Louisa Aluede | 1999 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Bahar Berberoglu | 1999 | 36.77 | 1:11.26 | |||||||
Alexandra Bräuer | 1999 | 38.17 | 1:49.43 | |||||||
Elif Kuscu | 1998 | 20.06 | 2:09.49 | |||||||
8 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:10.22 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 31.81 | 1:04.76 | |||||||
Natascha Zender | 1997 | 33.77 | 1:38.53 | |||||||
Sofie K Jørgensen | 1996 | 31.69 | 2:10.22 | |||||||
9 | Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:10.70 | ||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Anne-Mette Müller | 1995 | 32.58 | 1:05.40 | |||||||
Julie Troldtoft Holm | 1994 | 33.17 | 1:38.57 | |||||||
Mette Edslev-Christensen | 1994 | 32.13 | 2:10.70 | |||||||
10 | Hsk Wonder Girls | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:11.53 | ||||||
Jannie Brink | 1996 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Laura Morsing | 1999 | 34.78 | 1:06.63 | |||||||
Amalie Henriksen | 1994 | 32.88 | 1:39.51 | |||||||
Maiken Morsing | 1997 | 32.02 | 2:11.53 | |||||||
11 | Sg Schöneberg Berlin 1 W | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:12.08 | ||||||
Pia Kruschinski | 1997 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Chiara Kusch | 1996 | 32.49 | 1:06.61 | |||||||
Sophia Kleine | 1993 | 34.79 | 1:41.40 | |||||||
Alexandra Roman | 1995 | 30.68 | 2:12.08 | |||||||
12 | de Vilde Ællinger | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 2:13.35 | ||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Julie Green | 1994 | 31.94 | 1:05.37 | |||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 31.22 | 1:36.59 | |||||||
Cecilie Hagensen | 1998 | 36.76 | 2:13.35 | |||||||
13 | Kolding Piger 2 | 0 | Kolding SK | 2:13.66 | ||||||
Camille Møller-Sørensen | 1996 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 33.76 | 1:07.79 | |||||||
Alberte Kling-Petersen | 1996 | 32.52 | 1:40.31 | |||||||
Eline Olsen | 1995 | 33.35 | 2:13.66 | |||||||
14 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:13.93 | ||||||
Kathrine Kristiansen | 1997 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Anna Lund Henriksen | 1998 | 35.83 | 1:08.39 | |||||||
Amalie Roll Madsen | 1998 | 32.61 | 1:41.00 | |||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 32.93 | 2:13.93 | |||||||
15 | Bov 2 Piger | 0 | Bov IF | 2:18.27 | ||||||
Clara Heil | 1998 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Louisa Ellen Mathies | 1996 | 35.19 | 1:10.07 | |||||||
Litten Fleggaard | 1997 | 34.68 | 1:44.75 | |||||||
Laura Nogel Jæger | 1995 | 33.52 | 2:18.27 | |||||||
16 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:18.98 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 33.63 | 1:05.24 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 39.14 | 1:44.38 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | 34.60 | 2:18.98 | |||||||
17 | Sg Schöneberg Berlin 3 W | 0 | Sg Schöneberg Berlin | 2:24.00 | ||||||
Sophie Fella | 1999 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Esin Dilan Ogural | 1998 | 38.16 | 1:15.16 | |||||||
Maria Sinnig | 1997 | 26.07 | 1:41.23 | |||||||
Jagmur Berberoglu | 1997 | 42.77 | 2:24.00 | |||||||
18 | Piger 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:27.62 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 34.66 | 1:10.96 | |||||||
Benedicte Jensen | 1997 | 40.17 | 1:51.13 | |||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 36.49 | 2:27.62 | |||||||
19 | Bov 3 Piger | 0 | Bov IF | 2:32.53 | ||||||
Rikke Maria Christensen | 1996 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 38.10 | 1:14.66 | |||||||
Annemette Schmidt | 1999 | 38.98 | 1:53.64 | |||||||
Simone Seberg Pedersen | 1997 | 38.89 | 2:32.53 | |||||||
20 | Sønderborg 1 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:42.31 | ||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Line Møller Bossen | 1998 | 46.72 | 1:20.58 | |||||||
Therese Elkjær Christense | 1999 | 43.81 | 2:04.39 | |||||||
Camilla Linne | 1997 | 37.92 | 2:42.31 | |||||||
21 | Triton Piger 3 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.88 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 39.23 | 1:18.90 | |||||||
Nanna Sonne | 1999 | 42.96 | 2:01.86 | |||||||
Maria Buch | 1999 | 41.02 | 2:42.88 | |||||||
22 | Triton Piger 4 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.61 | ||||||
Johanne Overgaard Pederse | 1999 | 43.62 | 43.62 | |||||||
Caroline Bengtson | 2000 | 42.99 | 1:26.61 | |||||||
Katrine Jensen | 2000 | 42.58 | 2:09.19 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 41.42 | 2:50.61 | |||||||
23 | Triton Piger 5 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:31.61 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 47.93 | 47.93 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 49.71 | 1:37.64 | |||||||
Mille K Villadsen | 2001 | 56.22 | 2:33.86 | |||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 57.75 | 3:31.61 | |||||||
- | Hsk Super Girls | 0 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Julie Oxenvad | 1997 | 31.57 | 31.57 | |||||||
- | Odder Piger | 0 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Odder Piger 2 | 0 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Michelle Hansen | 1998 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Cecilie Pedersen | 1996 | 32.87 | 1:07.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 34.85 | 1:12.44 | 1:50.53 | 2:28.17 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.82 | 1:10.86 | 1:49.46 | 2:26.67 | |||
2 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 36.41 | 1:15.68 | 1:53.14 | 2:30.36 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.52 | 1:05.27 | 1:40.77 | 2:15.83 | |||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 33.90 | 1:09.26 | 1:44.49 | 2:18.97 | |||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.04 | 1:09.31 | 1:44.62 | 2:19.38 | |||
4 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 32.30 | 1:07.72 | 1:44.93 | 2:21.99 | |||
5 | Felix Mohn | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 35.29 | 1:13.40 | 1:52.47 | 2:30.63 | |||
6 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.89 | 1:14.39 | 1:52.77 | 2:31.71 | |||
7 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.45 | 1:18.63 | 1:59.10 | 2:39.19 | |||
8 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 40.06 | 1:23.76 | 2:09.34 | 2:54.52 | |||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 34.17 | 1:10.66 | 1:47.53 | 2:24.28 | |||
2 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 35.86 | 1:14.46 | 1:54.35 | 2:32.70 | |||
3 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.91 | 1:16.47 | 1:56.41 | 2:35.09 | |||
4 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 36.81 | 1:15.81 | 1:55.77 | 2:35.18 | |||
5 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 36.05 | 1:16.34 | 1:58.73 | 2:39.04 | |||
6 | Lukas Völkel | 1996 | Flensburger Swimmklub | 36.83 | 1:17.68 | 1:58.86 | 2:39.50 | |||
7 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 39.24 | 1:21.47 | 2:03.56 | 2:46.22 | |||
8 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 39.87 | 1:23.18 | 2:06.86 | 2:48.49 | |||
9 | Jan Ole Kieper | 1997 | Berlin-Reinickendorf | 39.78 | 1:22.75 | 2:06.84 | 2:49.81 | |||
10 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 40.62 | 1:24.73 | 2:09.46 | 2:52.08 | |||
11 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.40 | 1:25.48 | 2:12.21 | 2:55.44 | |||
12 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.50 | 1:38.32 | 2:29.40 | 3:18.05 | |||
13 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 48.63 | 1:45.50 | 2:44.38 | 3:39.76 | |||
14 | Henrik Hansen | 1997 | Sg Elbe Wedel | 50.33 | 1:47.45 | 2:44.44 | 3:40.94 | |||
- | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej. fort. bev. v.100 | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.00 | 1:16.16 | 1:56.01 | 2:34.69 | |||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.74 | 1:18.82 | 2:01.11 | 2:41.37 | |||
3 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 42.70 | 1:28.25 | 2:15.79 | 2:59.51 | |||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 47.81 | 1:39.25 | 2:31.46 | 3:18.13 | |||
5 | Cenk Sandal | 2000 | Sg Elbe Wedel | 47.01 | 1:39.45 | 2:31.64 | 3:18.37 | |||
6 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.97 | 1:36.67 | 2:28.90 | 3:20.05 | |||
7 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.83 | 1:45.56 | 2:40.18 | 3:27.34 | |||
8 | Colin Kliefoth | 2000 | Sg Elbe Wedel | 52.69 | 1:50.93 | 2:49.98 | 3:45.72 | |||
- | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fort. bev. v. 75m | |||||
- | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svømmed forkert heat | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.06 | 1:07.83 | |||||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | 1:07.84 | |||||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.04 | 1:12.91 | |||||
4 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 36.69 | 1:15.24 | |||||
5 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 37.21 | 1:17.03 | |||||
6 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 37.86 | 1:18.58 | |||||
- | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | DSQ | ej fort. bev. v. 50 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.09 | 1:06.53 | |||||
2 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 34.35 | 1:10.59 | |||||
3 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 36.03 | 1:15.16 | |||||
4 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 36.84 | 1:16.19 | |||||
5 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 37.29 | 1:16.37 | |||||
6 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 37.46 | 1:17.47 | |||||
7 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.64 | 1:20.37 | |||||
8 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 39.58 | 1:21.13 | |||||
9 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 41.39 | 1:22.79 | |||||
10 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 41.66 | 1:25.02 | |||||
11 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 56.62 | 1:56.52 | |||||
- | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej fort. bev. v. 50 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.51 | 1:12.03 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.74 | 1:12.13 | |||||
3 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.99 | 1:13.60 | |||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.23 | 1:15.88 | |||||
5 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.14 | 1:15.99 | |||||
6 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 36.54 | 1:16.59 | |||||
7 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 38.16 | 1:17.19 | |||||
8 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.89 | 1:18.49 | |||||
9 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 38.63 | 1:18.55 | |||||
10 | Karolin Ladiges | 1997 | Sg Elbe Wedel | 39.37 | 1:18.80 | |||||
11 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 38.94 | 1:19.46 | |||||
12 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 39.25 | 1:20.17 | |||||
13 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.46 | ||||||
14 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe Wedel | 39.23 | 1:20.90 | |||||
15 | Pia Holz | 1996 | Sg Elbe Wedel | 40.65 | 1:21.16 | |||||
16 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.66 | 1:21.59 | |||||
17 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.60 | 1:22.03 | |||||
18 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 41.09 | 1:24.83 | |||||
19 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 41.17 | 1:25.90 | |||||
20 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | Kolding SK | 41.95 | 1:26.42 | |||||
21 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 41.72 | 1:26.71 | |||||
22 | Litten Fleggaard | 1997 | Bov IF | 42.53 | 1:27.53 | |||||
23 | Marie-Charlene Jensen | 1996 | Flensburger Swimmklub | 44.47 | 1:28.63 | |||||
24 | Amalie Kjærholler | 1996 | Kolding SK | 43.94 | 1:29.34 | |||||
25 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Bov IF | 45.49 | 1:35.17 | |||||
26 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 47.75 | 1:41.25 | |||||
27 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 49.30 | 1:43.64 | |||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 50m | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.33 | 1:12.90 | |||||
2 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 35.90 | 1:15.29 | |||||
3 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 39.68 | 1:21.34 | |||||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.30 | 1:23.80 | |||||
5 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 41.33 | 1:24.17 | |||||
6 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 42.18 | 1:24.83 | |||||
7 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.55 | 1:24.89 | |||||
8 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 42.35 | 1:25.47 | |||||
9 | Elisabeth Rudolph | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 42.52 | 1:26.56 | |||||
10 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe Wedel | 43.71 | 1:27.46 | |||||
11 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 43.47 | 1:27.55 | |||||
12 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 41.53 | 1:27.66 | |||||
13 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe Wedel | 43.81 | 1:28.45 | |||||
14 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe Wedel | 44.57 | 1:29.75 | |||||
14 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 44.15 | 1:29.75 | |||||
16 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 44.23 | 1:30.12 | |||||
17 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.60 | 1:30.16 | |||||
18 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 43.34 | 1:30.91 | |||||
19 | Alena Geilich | 1999 | Flensburger Swimmklub | 44.54 | 1:31.05 | |||||
20 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 44.72 | 1:31.10 | |||||
21 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.07 | 1:31.52 | |||||
22 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.95 | 1:31.83 | |||||
23 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 45.05 | 1:33.22 | |||||
24 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 47.55 | 1:34.72 | |||||
25 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 45.02 | 1:34.95 | |||||
26 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 47.83 | 1:35.33 | |||||
27 | Annemette Schmidt | 1999 | Bov IF | 1:35.76 | ||||||
28 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.34 | 1:36.69 | |||||
29 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.12 | 1:36.79 | |||||
30 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburger Swimmklub | 47.94 | 1:38.49 | |||||
31 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.80 | 1:39.82 | |||||
32 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 51.00 | 1:41.37 | |||||
33 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.77 | 1:49.27 | |||||
34 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.11 | 2:04.79 | |||||
- | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej fort. bev. v. 25 | |||||
- | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fort. bev. v. 50 | |||||
- | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fort. bev. v. 50 | |||||
- | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej fort. bev. v. 75 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.09 | 1:21.83 | |||||
2 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger Swimmklub | 43.36 | 1:28.81 | |||||
3 | Lina Grote | 2000 | Sg Elbe Wedel | 48.06 | 1:38.13 | |||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.13 | 1:44.47 | |||||
5 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.62 | 1:45.85 | |||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.02 | 1:47.12 | |||||
7 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 52.13 | 1:48.30 | |||||
8 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.64 | 1:49.53 | |||||
9 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.77 | 2:05.36 | |||||
- | Katharina Bork | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | DSQ | ej fort. bev. v. 50 | |||||
- | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | DSQ | ej fort. bev. 25m | |||||
- | Mille K Villadsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fort. bev. v. 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.93 | 1:05.52 | |||||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.18 | 1:07.85 | |||||
3 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.58 | 1:08.03 | |||||
4 | Nancy Schuchhardt | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 33.71 | 1:08.55 | |||||
5 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.66 | 1:11.86 | |||||
6 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 34.84 | 1:13.48 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | 1:10.30 | |||||
2 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.01 | 1:12.45 | |||||
3 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.01 | 1:13.11 | |||||
4 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.72 | 1:15.75 | |||||
5 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 37.63 | 1:17.53 | |||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.89 | 1:20.51 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.34 | 1:12.80 | |||||
2 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 36.18 | 1:15.46 | |||||
3 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 38.47 | 1:19.67 | |||||
4 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.93 | 1:22.38 | |||||
5 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 40.82 | 1:22.69 | |||||
6 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 40.18 | 1:23.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.42 | 1:04.98 | |||||
2 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 30.34 | 1:06.45 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 28.00 | 1:01.06 | |||||
2 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 29.04 | 1:01.51 | |||||
3 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.77 | 1:03.47 | |||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.48 | 1:05.01 | |||||
5 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 30.84 | 1:05.82 | |||||
6 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 32.76 | 1:11.52 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.30 | 58.52 | |||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.45 | 1:04.02 | |||||
3 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 29.45 | 1:04.32 | |||||
4 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.32 | 1:05.12 | |||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.63 | 1:05.73 | |||||
6 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 30.65 | 1:07.24 | |||||
7 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 31.52 | 1:07.55 | |||||
8 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.89 | 1:07.92 | |||||
9 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 32.26 | 1:09.55 | |||||
10 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 32.52 | 1:10.30 | |||||
11 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 32.32 | 1:10.36 | |||||
12 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.36 | 1:10.91 | |||||
13 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 33.49 | 1:11.08 | |||||
14 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.20 | 1:14.33 | |||||
15 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.28 | 1:20.06 | |||||
- | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.09 | 1:04.39 | |||||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 30.51 | 1:05.89 | |||||
3 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.38 | 1:08.20 | |||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | 1:08.31 | |||||
5 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.05 | 1:08.58 | |||||
6 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 32.95 | 1:09.14 | |||||
7 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 32.53 | 1:10.47 | |||||
8 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.67 | 1:13.02 | |||||
9 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.99 | 1:15.59 | |||||
10 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.99 | 1:16.67 | |||||
11 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 34.43 | 1:17.31 | |||||
12 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 36.45 | 1:17.96 | |||||
13 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 35.31 | 1:18.95 | |||||
14 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 38.56 | 1:22.67 | |||||
15 | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | 38.43 | 1:22.97 | |||||
16 | Vincent Arndt | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 37.53 | 1:23.16 | |||||
- | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Ej forts bev. v50m | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.12 | 1:18.69 | |||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 38.86 | 1:23.40 | |||||
3 | Ari Kissel | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 39.82 | 1:26.45 | |||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 43.71 | 1:31.29 | |||||
5 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 41.41 | 1:41.56 | |||||
6 | Cenk Sandal | 2000 | Sg Elbe Wedel | 45.71 | 1:45.17 | |||||
7 | Benjamin Sinnig | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 48.71 | 1:47.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Paul Wudtke | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 27.42 | 58.37 | |||||
2 | Arne Klawunde | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 27.39 | 1:01.56 | |||||
3 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.27 | 1:03.21 | |||||
4 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.81 | 1:03.62 | |||||
5 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.59 | 1:05.37 | |||||
6 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 30.38 | 1:05.44 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.39 | 59.58 | |||||
2 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 28.84 | 1:02.58 | |||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 29.69 | 1:02.93 | |||||
4 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 30.14 | 1:03.17 | |||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.89 | 1:04.46 | |||||
6 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 29.48 | 1:06.40 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.21 | 1:03.52 | |||||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 30.36 | 1:03.72 | |||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.74 | 1:06.98 | |||||
4 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 32.34 | 1:07.96 | |||||
5 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.22 | 1:08.19 | |||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.94 | 1:08.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 36.19 | 1:16.70 | 1:58.55 | 2:40.20 | |||
2 | Anne Dobschin | 1989 | Sc Poseidon Berlin | 40.99 | 1:27.39 | 2:16.10 | 3:05.17 | |||
- | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ryglig. i vend 100m | |||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.57 | 1:19.84 | 2:03.64 | 2:47.19 | |||
2 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 40.92 | 1:26.21 | 2:12.55 | 2:59.80 | |||
3 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.74 | 1:27.26 | 2:13.85 | 3:00.09 | |||
4 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.23 | 1:27.29 | 2:15.41 | 3:02.94 | |||
5 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 41.81 | 1:28.80 | 2:16.45 | 3:04.01 | |||
6 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 43.66 | 1:32.01 | 2:22.09 | 3:11.83 | |||
7 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 43.22 | 1:32.68 | 2:24.20 | 3:16.27 | |||
8 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 48.34 | 1:41.95 | 2:37.42 | 3:31.86 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 38.90 | 1:22.78 | 2:08.08 | 2:52.72 | |||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 40.14 | 1:25.17 | 2:11.23 | 2:56.02 | |||
3 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.29 | 1:23.83 | 2:09.87 | 2:56.99 | |||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 41.64 | 1:27.79 | 2:14.25 | 3:00.36 | |||
5 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 43.16 | 1:30.12 | 2:18.20 | 3:04.97 | |||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 42.73 | 1:31.19 | 2:20.28 | 3:07.90 | |||
7 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.48 | 1:34.12 | 2:24.18 | 3:14.85 | |||
8 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 45.26 | 1:35.36 | 2:26.12 | 3:16.38 | |||
9 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.88 | 1:34.79 | 2:26.82 | 3:17.53 | |||
10 | Jagmur Berberoglu | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 46.79 | 1:38.86 | 2:31.43 | 3:24.53 | |||
11 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 49.30 | 1:46.19 | 2:45.16 | 3:40.63 | |||
12 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 51.34 | 1:50.00 | 2:50.34 | 3:49.68 | |||
13 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 57.33 | 2:05.40 | 3:14.79 | 4:24.70 | |||
- | Alberte Kling-Petersen | 1996 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Retter på briller | |||||
- | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ryglig. i vending | |||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 43.52 | 1:30.39 | 2:17.13 | 3:03.49 | |||
2 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.94 | 1:29.85 | 2:17.47 | 3:06.47 | |||
3 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 44.70 | 1:34.12 | 2:24.57 | 3:14.70 | |||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.92 | 1:35.14 | 2:26.53 | 3:16.54 | |||
5 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 45.69 | 1:36.05 | 2:27.77 | 3:18.57 | |||
6 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 46.29 | 1:37.78 | 2:29.16 | 3:18.80 | |||
7 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 47.84 | 1:40.66 | 2:33.91 | 3:25.32 | |||
8 | Louisa Möser | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 47.60 | 1:41.28 | 2:34.82 | 3:25.46 | |||
9 | Pia Isabell Stage | 1999 | Nixe Charlottenburg | 47.16 | 1:40.93 | 2:35.58 | 3:26.64 | |||
10 | Bahar Berberoglu | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 48.33 | 1:42.84 | 2:38.91 | 3:32.56 | |||
11 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 51.20 | 1:45.24 | 2:39.04 | 3:33.80 | |||
12 | Therese Elkjær Christense | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.76 | 1:44.65 | 2:41.47 | 3:38.39 | |||
13 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.24 | 1:51.70 | 2:50.32 | 3:45.84 | |||
14 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.66 | 1:56.56 | 2:58.11 | 3:58.75 | |||
- | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Retter på briller | |||||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 46.67 | 1:41.39 | 2:35.88 | 3:25.25 | |||
2 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.81 | 1:50.79 | 2:50.53 | 3:45.78 | |||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.08 | 2:02.00 | 3:05.81 | 4:08.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |