Results for ESK Distancestævne
Below are all results from the competition shown by session.
Afsnit 1
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Holm |
1998 |
|
544 |
28.04 |
1:03.47 |
1:45.00 |
|
2:14.28 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Heeb |
2001 |
|
190 |
38.13 |
1:27.86 |
2:25.68 |
|
3:10.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
|
512 |
29.31 |
1:05.92 |
1:44.82 |
|
2:17.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Nikolajsen |
2005 |
|
454 |
31.43 |
1:07.92 |
1:48.89 |
|
2:22.59 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Mathiasen |
2006 |
|
395 |
31.65 |
1:09.82 |
1:55.97 |
|
2:29.35 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
|
365 |
31.60 |
1:12.69 |
1:58.34 |
|
2:33.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Pedersen |
2007 |
|
357 |
31.81 |
1:13.12 |
1:57.95 |
|
2:34.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob Timmermand |
2006 |
|
338 |
34.23 |
1:17.92 |
2:05.93 |
|
2:37.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malte Neuber |
2007 |
|
244 |
37.36 |
1:22.27 |
2:15.67 |
|
2:55.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
|
154 |
46.56 |
1:41.75 |
2:38.93 |
|
3:24.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noah Junior Grene |
2008 |
|
243 |
36.95 |
1:22.88 |
2:16.32 |
|
2:55.59 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
|
213 |
39.68 |
1:26.35 |
2:21.06 |
|
3:03.56 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikolai Elgaard |
2009 |
|
204 |
39.81 |
1:26.20 |
2:24.85 |
|
3:05.97 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Asger Møller |
2009 |
|
174 |
37.78 |
1:30.28 |
2:33.30 |
|
3:16.01 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|