Tulokset ESK Distancestævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.93 |
1:02.02 |
1:35.14 |
|
2:08.84 |
|
2 |
Thilde Timmermand |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30.10 |
1:03.57 |
1:39.55 |
|
2:15.49 |
|
- |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
28.12 |
58.07 |
1:28.55 |
|
1:59.39 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
40.19 |
1:27.34 |
2:15.79 |
|
3:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
26.99 |
55.69 |
1:24.28 |
|
1:52.78 |
|
2 |
Mads Holm |
1998 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
26.66 |
54.80 |
1:23.69 |
|
1:52.82 |
|
3 |
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
25.09 |
53.32 |
1:23.37 |
|
1:54.81 |
|
4 |
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
35.41 |
1:16.55 |
1:59.70 |
|
2:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30.46 |
1:03.54 |
1:40.69 |
|
2:16.10 |
|
2 |
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30.62 |
1:05.13 |
1:42.45 |
|
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
35.20 |
1:16.70 |
1:59.41 |
|
2:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Zou Jensen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
38.44 |
1:21.38 |
2:06.42 |
|
2:52.18 |
|
2 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
39.30 |
1:22.80 |
2:07.51 |
|
2:52.72 |
|
3 |
Laura Worm Glæsner |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
41.85 |
1:30.42 |
2:21.59 |
|
3:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
44.34 |
1:37.02 |
2:31.54 |
|
3:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
47.20 |
1:41.85 |
2:38.31 |
|
3:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
35.24 |
1:14.55 |
1:54.09 |
|
2:33.39 |
|
2 |
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
36.93 |
1:19.32 |
2:03.00 |
|
2:46.54 |
|
3 |
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
36.36 |
1:19.04 |
2:04.20 |
|
2:49.69 |
|
- |
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt berør v 100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
38.17 |
1:22.10 |
2:07.44 |
|
2:52.56 |
|
2 |
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
39.12 |
1:24.72 |
2:12.25 |
|
2:58.39 |
|
3 |
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
46.87 |
1:42.97 |
2:40.47 |
|
3:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
5:15.65 |
10:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
5:58.64 |
11:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Bach-Henriksen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
5:57.91 |
12:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:08 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:05.13 |
2:14.67 |
3:25.42 |
4:36.22 |
9:15.90 |
|
|
|
|
|
|
5:47.42 |
6:57.98 |
8:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.45 |
2:21.80 |
3:35.76 |
4:52.77 |
9:53.58 |
|
|
|
|
|
|
6:09.53 |
7:26.86 |
8:42.09 |
|
|
|
2 |
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:10.63 |
2:26.62 |
3:42.30 |
4:58.47 |
9:56.64 |
|
|
|
|
|
|
6:14.15 |
7:28.98 |
8:44.00 |
|
|
|
3 |
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:13.28 |
2:36.18 |
4:01.68 |
5:26.42 |
11:12.67 |
|
|
|
|
|
|
6:52.96 |
8:21.05 |
9:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:08 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.71 |
1:07.47 |
1:53.20 |
|
2:26.73 |
|
2 |
Thilde Timmermand |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
31.85 |
1:12.25 |
2:00.50 |
|
2:35.75 |
|
- |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
|
29.02 |
1:03.08 |
1:43.86 |
|
2:14.34 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Søs Freund |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
32.61 |
1:12.34 |
1:55.03 |
|
2:28.89 |
|
2 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
33.90 |
1:14.75 |
1:57.59 |
|
2:34.09 |
|
3 |
Marie Zou Jensen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
33.25 |
1:15.31 |
2:00.33 |
|
2:38.19 |
|
4 |
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
31.39 |
1:09.89 |
2:02.22 |
|
2:39.91 |
|
5 |
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
32.67 |
1:15.08 |
2:02.08 |
|
2:41.08 |
|
6 |
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
40.82 |
1:31.54 |
2:27.60 |
|
3:07.41 |
|
- |
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
2 flyben v 100 M |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Holm |
1998 |
|
544 |
28.04 |
1:03.47 |
1:45.00 |
|
2:14.28 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Heeb |
2001 |
|
190 |
38.13 |
1:27.86 |
2:25.68 |
|
3:10.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
|
512 |
29.31 |
1:05.92 |
1:44.82 |
|
2:17.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Nikolajsen |
2005 |
|
454 |
31.43 |
1:07.92 |
1:48.89 |
|
2:22.59 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Mathiasen |
2006 |
|
395 |
31.65 |
1:09.82 |
1:55.97 |
|
2:29.35 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
|
365 |
31.60 |
1:12.69 |
1:58.34 |
|
2:33.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Pedersen |
2007 |
|
357 |
31.81 |
1:13.12 |
1:57.95 |
|
2:34.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob Timmermand |
2006 |
|
338 |
34.23 |
1:17.92 |
2:05.93 |
|
2:37.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malte Neuber |
2007 |
|
244 |
37.36 |
1:22.27 |
2:15.67 |
|
2:55.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
|
154 |
46.56 |
1:41.75 |
2:38.93 |
|
3:24.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noah Junior Grene |
2008 |
|
243 |
36.95 |
1:22.88 |
2:16.32 |
|
2:55.59 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
|
213 |
39.68 |
1:26.35 |
2:21.06 |
|
3:03.56 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikolai Elgaard |
2009 |
|
204 |
39.81 |
1:26.20 |
2:24.85 |
|
3:05.97 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Asger Møller |
2009 |
|
174 |
37.78 |
1:30.28 |
2:33.30 |
|
3:16.01 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
36.90 |
1:17.55 |
1:58.19 |
|
2:39.09 |
|
2 |
Line Bach-Henriksen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
44.04 |
1:32.22 |
2:21.35 |
|
3:09.27 |
|
3 |
Naya Davidsen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
44.04 |
1:31.91 |
2:22.46 |
|
3:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30.84 |
1:05.72 |
1:40.61 |
|
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
33.01 |
1:09.06 |
1:46.34 |
|
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
35.16 |
1:13.57 |
1:52.44 |
|
2:30.33 |
|
2 |
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
43.73 |
1:32.22 |
2:21.04 |
|
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
43.26 |
1:29.68 |
2:17.66 |
|
3:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:06 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Søs Freund |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:12.51 |
2:35.92 |
4:04.49 |
|
5:13.97 |
|
2 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:15.02 |
2:44.87 |
4:20.93 |
|
5:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:28.45 |
3:02.45 |
4:43.39 |
|
6:05.92 |
|
2 |
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:32.09 |
3:14.35 |
4:54.50 |
|
6:16.52 |
|
3 |
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:35.83 |
3:14.50 |
5:12.98 |
|
6:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:06 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:13 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
59.05 |
2:12.45 |
3:35.15 |
|
4:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:03.19 |
2:11.40 |
3:31.85 |
|
4:35.82 |
|
2 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:02.88 |
2:18.16 |
3:39.34 |
|
4:45.17 |
|
3 |
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:08.48 |
2:25.68 |
3:50.69 |
|
5:00.50 |
|
4 |
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.33 |
2:28.52 |
3:57.76 |
|
5:09.47 |
|
5 |
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:09.89 |
2:33.76 |
4:03.71 |
|
5:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:14.05 |
2:40.38 |
4:15.65 |
|
5:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:26.76 |
3:00.23 |
4:50.20 |
|
6:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:13 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:19 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.59 |
1:03.63 |
1:39.84 |
|
2:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:19 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:34 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:11.36 |
2:25.72 |
3:39.68 |
|
4:51.89 |
|
2 |
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:23.62 |
2:53.24 |
4:22.44 |
|
5:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:34 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
ESK Distancestævne |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
14:19 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
59.12 |
2:03.83 |
3:08.54 |
|
4:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:03.29 |
2:11.90 |
3:21.54 |
|
4:31.46 |
|
2 |
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:08.94 |
2:27.44 |
3:46.83 |
|
5:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.85 |
2:23.50 |
3:38.37 |
|
4:51.39 |
|
2 |
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:17.98 |
2:43.41 |
4:08.89 |
|
5:29.02 |
|
3 |
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:16.31 |
2:42.97 |
4:09.85 |
|
5:33.90 |
|
4 |
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:25.24 |
2:57.98 |
4:31.41 |
|
6:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:22.04 |
2:51.81 |
4:23.00 |
|
5:49.71 |
|
2 |
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:20.55 |
5:51.19 |
|
|
5:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
24 oktober 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:19 |
|