Resultater for Aalborg Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag afsnit 1
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 05 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 21:33 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 36.77 | ||||||
2 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.82 | ||||||
3 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 38.21 | ||||||
4 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 38.90 | ||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 39.56 | ||||||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 40.15 | ||||||
7 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 42.62 | ||||||
8 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 42.72 | ||||||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.96 | ||||||
- | Isabella Pedersen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.48 | ||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.61 | ||||||
3 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.27 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.34 | ||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.73 | ||||||
6 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 32.85 | ||||||
7 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 33.18 | ||||||
8 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 33.53 | ||||||
9 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.81 | ||||||
10 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 33.90 | ||||||
11 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.64 | ||||||
12 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.68 | ||||||
13 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.83 | ||||||
14 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.23 | ||||||
15 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 35.29 | ||||||
16 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.50 | ||||||
17 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.06 | ||||||
18 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.22 | ||||||
19 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.44 | ||||||
20 | Christine M. Gulliksen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 36.98 | ||||||
21 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 37.84 | ||||||
22 | Selin Calli | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 38.24 | ||||||
23 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 38.65 | ||||||
24 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 40.07 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.39 | ||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.87 | ||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.08 | ||||||
4 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.90 | ||||||
5 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.68 | ||||||
6 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 32.90 | ||||||
7 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.37 | ||||||
8 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 33.54 | ||||||
9 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.82 | ||||||
10 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 33.84 | ||||||
11 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
12 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.50 | ||||||
- | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:33 |