Resultater for Aalborg Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 07 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.47 | ||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.64 | ||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.89 | ||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.98 | ||||||
5 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 36.60 | ||||||
6 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.31 | ||||||
7 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 37.41 | ||||||
8 | Emil Hougesen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.02 | ||||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.12 | ||||||
10 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 40.21 | ||||||
11 | Morten Jæger | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.34 | ||||||
12 | Daniel Poulsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.87 | ||||||
13 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.96 | ||||||
13 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.96 | ||||||
15 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.31 | ||||||
15 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.31 | ||||||
17 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 43.61 | ||||||
18 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 44.90 | ||||||
19 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 48.03 | ||||||
- | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 33.66 | ||||||
2 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
3 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.29 | ||||||
4 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 35.47 | ||||||
5 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.71 | ||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 35.75 | ||||||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.96 | ||||||
8 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 36.39 | ||||||
9 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.74 | ||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.89 | ||||||
11 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.97 | ||||||
12 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 37.02 | ||||||
13 | Christian Flohr Nielsen | 1994 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.53 | ||||||
14 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.93 | ||||||
15 | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.65 | ||||||
16 | Mads Lund | 1995 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.88 | ||||||
17 | Martin Olsen | 1995 | Hobro Svømmeklub | 38.98 | ||||||
- | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Johan Lisberg | 1986 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.56 | ||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 32.57 | ||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.69 | ||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 32.85 | ||||||
6 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 33.96 | ||||||
8 | Nils Lundberg | 1988 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 07 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |