Resultater for Aalborg Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Indledende 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.98 | 2:14.68 | 3:23.92 | 4:33.15 | |||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:08.17 | 2:19.56 | 3:30.44 | 4:39.82 | |||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.32 | 2:19.57 | 3:32.47 | 4:44.27 | |||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.82 | 2:19.81 | 3:31.60 | 4:44.30 | |||
5 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.72 | 2:17.97 | 3:31.91 | 4:44.97 | |||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:09.78 | 2:23.31 | 3:36.95 | 4:50.24 | |||
7 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.40 | 2:23.71 | 3:37.35 | 4:50.36 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:07.83 | 2:21.59 | 3:37.64 | 4:53.95 | |||
9 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.08 | 2:23.40 | 3:39.93 | 4:54.63 | |||
10 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:09.86 | 2:24.26 | 3:40.13 | 4:54.78 | |||
11 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:11.19 | 2:26.42 | 3:42.22 | 4:55.75 | |||
12 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.02 | 2:24.83 | 3:40.68 | 4:55.76 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.20 | 2:27.41 | 3:43.56 | 4:59.34 | |||
14 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:12.43 | 2:29.91 | 3:45.72 | 4:59.43 | |||
15 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.34 | 2:29.13 | 3:45.15 | 4:59.87 | |||
16 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:15.30 | 2:32.37 | 3:49.89 | 5:03.68 | |||
17 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:13.99 | 2:34.07 | 3:52.89 | 5:11.85 | |||
18 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.21 | 2:34.75 | 3:54.81 | 5:12.56 | |||
19 | Christina Mogensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.52 | 2:34.48 | 3:53.62 | 5:12.71 | |||
20 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.75 | 2:35.91 | 3:57.36 | 5:14.33 | |||
21 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 1:12.57 | 2:32.29 | 3:53.72 | 5:14.89 | |||
22 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:16.61 | 2:36.97 | 3:58.92 | 5:17.60 | |||
23 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 1:16.88 | 2:39.61 | 4:03.11 | 5:23.16 | |||
24 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.05 | 2:36.50 | 3:59.91 | 5:24.13 | |||
25 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.67 | 2:41.69 | 4:05.80 | 5:26.54 | |||
26 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:18.71 | 2:41.84 | 4:04.70 | 5:27.05 | |||
27 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.41 | 2:43.35 | 4:08.09 | 5:29.16 | |||
28 | Christine M. Gulliksen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:18.11 | 2:41.89 | 4:07.75 | 5:31.24 | |||
29 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 1:19.48 | 2:45.34 | 4:11.00 | 5:33.21 | |||
30 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.67 | 2:45.38 | 4:14.21 | 5:40.58 | |||
31 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:19.49 | 2:47.54 | 4:17.08 | 5:44.39 | |||
32 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 1:20.95 | 2:48.83 | 4:18.36 | 5:45.22 | |||
33 | Selin Calli | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:21.09 | 2:50.44 | 4:21.39 | 5:53.28 | |||
34 | Tina Home Olsen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:24.78 | 2:55.53 | 4:26.44 | 5:56.62 | |||
35 | Thale Berggren | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:24.70 | 2:56.01 | 4:28.76 | 5:59.49 | |||
36 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 1:24.20 | 2:59.69 | 4:34.95 | 6:08.18 | |||
37 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 1:23.58 | 2:59.27 | 4:37.98 | 6:14.52 | |||
38 | Ida Elise Grenstad | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:27.71 | 3:04.37 | 4:41.97 | 6:16.55 | |||
39 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.70 | 3:04.33 | 4:44.48 | 6:19.33 | |||
40 | Emilie Portås Anderssen | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:30.79 | 3:11.68 | 4:51.71 | 6:23.48 | |||
41 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 1:27.27 | 3:05.82 | 4:47.06 | 6:24.38 | |||
42 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:35.34 | 3:22.36 | 5:10.45 | 6:53.35 | |||
43 | Anastasia Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 3:18.49 | 5:10.17 | 6:57.72 | ||||
44 | Susann Wilson | 1998 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:39.09 | 3:27.30 | 5:15.66 | 7:03.27 | |||
- | Camilla Opsahl Johansen | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |