Tulokset Aalborg Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 05 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.40 | 2:29.77 | 4:00.88 | 5:10.37 | |||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.89 | 2:34.51 | 4:07.93 | 5:19.27 | |||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 1:15.93 | 2:40.15 | 4:11.52 | 5:28.36 | |||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.16 | 2:37.54 | 4:16.64 | 5:33.64 | |||
5 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:20.02 | 2:46.73 | 4:19.66 | 5:35.12 | |||
6 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.71 | 2:47.59 | 4:20.99 | 5:39.04 | |||
7 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:21.29 | 2:51.74 | 4:26.42 | 5:44.57 | |||
8 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.20 | 2:46.96 | 4:26.24 | 5:50.69 | |||
9 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:26.50 | 2:52.20 | 4:34.19 | 5:55.90 | |||
10 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:28.60 | 2:58.82 | 4:42.69 | 5:59.36 | |||
11 | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | 1:26.75 | 2:56.86 | 4:39.79 | 6:01.35 | |||
12 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.26 | 3:00.89 | 4:45.03 | 6:09.67 | |||
13 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:35.91 | 3:07.44 | 4:49.98 | 6:10.20 | |||
14 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:27.88 | 2:59.82 | 4:50.57 | 6:15.28 | |||
15 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:33.41 | 3:04.77 | 4:56.63 | 6:21.00 | |||
16 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 1:25.37 | 3:11.02 | 4:55.89 | 6:21.24 | |||
16 | Maj Møller Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 1:28.15 | 3:09.00 | 4:53.75 | 6:21.24 | |||
18 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:30.08 | 3:08.78 | 5:02.02 | 6:25.25 | |||
19 | Tina Home Olsen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:32.98 | 3:12.95 | 5:00.64 | 6:29.98 | |||
20 | Camilla Opsahl Johansen | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:35.31 | 3:21.19 | 5:11.01 | 6:40.62 | |||
21 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | Skagen Svømmeklub | 1:38.09 | 3:30.97 | 5:28.82 | 7:00.23 | |||
22 | Emilie Portås Anderssen | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:47.16 | 3:35.19 | 5:29.43 | 7:00.86 | |||
23 | Ida Elise Grenstad | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 1:54.60 | 3:37.76 | 5:30.69 | 7:03.12 | |||
- | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DNS | ||||||
- | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej kont. bev v/175m | |||||
- | Selin Calli | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | DSQ | v/175m,glider i ryg | |||||
- | Thale Berggren | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | DSQ | Ej kontin.bev v/150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:07 |