Resultater for Aalborg Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.26 | 1:14.52 | 1:55.63 | 2:36.45 | |||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.75 | 1:14.01 | 1:54.79 | 2:36.52 | |||
3 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.17 | 1:21.02 | 2:04.83 | 2:48.58 | |||
4 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.30 | 1:22.89 | 2:06.56 | 2:50.63 | |||
5 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.61 | 1:21.96 | 2:06.97 | 2:52.31 | |||
6 | Emil Hougesen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.54 | 1:25.72 | 2:12.42 | 2:58.55 | |||
7 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 38.97 | 1:23.86 | 2:11.05 | 2:59.02 | |||
8 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.40 | 1:26.45 | 2:13.98 | 3:01.09 | |||
9 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.17 | 1:31.62 | 2:18.51 | 3:04.89 | |||
10 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.66 | 1:31.55 | 2:19.37 | 3:06.96 | |||
11 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.41 | 1:32.02 | 2:20.25 | 3:09.21 | |||
12 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.77 | 1:32.56 | 2:22.67 | 3:12.88 | |||
13 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.82 | 1:32.43 | 2:22.57 | 3:13.74 | |||
14 | Victor Prange | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | 47.47 | 1:42.15 | 2:37.65 | 3:31.65 | |||
- | Jonas Fassov Vestergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Morten Jæger | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 33.26 | 1:12.58 | 1:52.07 | 2:28.41 | |||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.80 | 1:17.27 | 1:58.03 | 2:38.78 | |||
3 | Johan Lisberg | 1986 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.02 | 1:17.87 | 2:00.28 | 2:40.43 | |||
4 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.85 | 1:16.84 | 1:58.58 | 2:40.55 | |||
5 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.97 | 1:19.41 | 2:01.62 | 2:42.60 | |||
6 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.30 | 1:21.50 | 2:04.99 | 2:48.23 | |||
7 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.44 | 1:21.63 | 2:05.56 | 2:49.88 | |||
8 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 39.12 | 1:22.81 | 2:07.34 | 2:50.20 | |||
9 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 41.04 | 1:26.27 | 2:11.12 | 2:55.29 | |||
10 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 40.66 | 1:26.14 | 2:12.45 | 2:56.81 | |||
11 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Hobro Svømmeklub | 39.98 | 1:24.18 | 2:09.97 | 2:56.93 | |||
12 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.60 | 1:26.29 | 2:12.78 | 2:57.67 | |||
13 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 40.97 | 1:27.72 | 2:15.41 | 3:01.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |