Tulokset Swimshop-uinnit 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Ulpukka |
Organizer: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 24, 2020 to loka 24, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m VU P10, 12, 14, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
37.24 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
37.87 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
39.48 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Osku Laitinen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
41.41 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
41.74 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frans Friman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.99 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Grimbaum |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
42.36 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
42.52 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
46.90 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfons Uggeldal |
2010 |
Kimito Sportförening |
|
|
47.25 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aatos Rannila |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
48.53 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
49.84 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikko Vainio |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
50.20 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
51.59 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ola Sipilä |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
51.71 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aatos Courtiol Lummaa |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Algot Sundblom |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 17.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m VU P10, 12, 14, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
35.01 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
36.71 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
37.22 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni-Aaron Lind |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
38.72 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
40.12 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
42.09 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 17.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m VU P10, 12, 14, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Hyvärinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.10 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Visuri |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
30.94 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ossi Tikka |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
31.04 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
31.47 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
33.44 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ville Jokikunnas |
2006 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
34.60 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sergey Tsygankov |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
35.74 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bror Aron Uggeldal |
2007 |
Kimito Sportförening |
|
|
36.07 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ahti Nikkari |
2007 |
Kimito Sportförening |
|
|
36.96 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ivan Vasilev |
2007 |
Race Club Sveitsi |
|
|
40.26 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 17.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m VU P10, 12, 14, M 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
|
|
22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Gustafsson |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
|
25.75 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
25.83 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
27.71 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Syrjänen |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.49 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Ahinko |
2004 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
29.12 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aki Hakkarainen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.25 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
|
|
29.97 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrian Uggeldal |
2005 |
Kimito Sportförening |
|
|
34.16 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilmari Laitala |
2003 |
Cetus Espoo |
|
|
34.83 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24.10.2020 17.22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-24 17.24.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|